Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы объектов государственного ветеринарного надзора
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года № 399. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2002 года № 2100. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 сентября 2012 года № 11-03/472
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.09.2012 № 11-03/472.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи акта экспертизы ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы объектов государственного ветеринарного надзора.
2. Департаменту ветеринарии (Мынжанов М.Т.) совместно с областными территориальными управлениями, городов Астаны и Алматы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
Утверждены
приказом Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 4 декабря 2002 год N 399
Правила
выдачи акта экспертизы ветеринарными лабораториями
по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной
экспертизы объектов государственного ветеринарного надзора
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи акта экспертизы ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы объектов государственного ветеринарного надзора (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеринарии" и являются обязательными для исполнения ветеринарными лабораториями, а также лабораториями ветеринарно-санитарной экспертизы.
2. Акт экспертизы при диагностике особо опасных болезней животных, внесенных в перечень особо опасных болезней (далее - Перечень), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 года N 1205 "Об утверждении нормативных правовых и других актов по ветеринарии", выдается только государственной ветеринарной лабораторией. см. P030407

Мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау объектiлерiне диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптау, нәтижесiнде ветеринариялық зертханалардың сараптау актiсiн беру туралы Ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 4 желтоқсандағы N 399 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 26 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2100. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 26 қыркүйектегі № 11-03/472 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.09.26 № 11-03/472 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi "Ветеринария туралы" Заңына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған, мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау объектiлерiне диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптау нәтижесiнде ветеринариялық зертханалардың сараптау актiсiн беру туралы Ережесi бекiтiлсiн.
2. Ветеринариялық департаментiне (Мыңжанов М.Т.), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық, аумақтық басқармаларымен, Астана және Алматы қалалары, бiрлесе отырып, заңнамада белгiленген тәртiпте, осы бұйрықтан туындайтын керектi шаралар қабылдансын.
3. Осы бұйрық, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінің мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің
орынбасары - Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
4 желтоқсан 2002 жылғы
N 399 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау объектілерiне
диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық
сараптау нәтижесiнде ветеринариялық зертханалардың
сараптау актiсiн беру туралы Ережесi
1. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау объектiлерiне диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптау нәтижесiнде ветеринариялық зертханалар сараптау актiсiн беру туралы Ережесi (әрi қарай - Ереже) Қазақстан Республикасының "Ветеринария туралы" Заңы бойынша жасалған және ветеринариялық лабораториялармен, ветеринариялық-санитариялық сараптау жүргiзетiн лабораториялар орындаулары мiндеттi болып табылады.
2. Қазақстан Республикасы Yкiметi 1996 жылғы 2 қазанда бекiткен "Ветеринария саласы бойынша нормативтi құқықтық және басқа да актiлердi бекiту" туралы қаулысындағы жануарлардың, аса қауiптi ауруларының тiзбесiне енген (әрi қарай - Тiзбе) ауруларды диагностикалау кезiндегi сараптау актiсiн, тек қана мемлекеттiк ветеринариялық зертханалар бере алады. см. P030407

3. Лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы в случае подозрения на присутствие особо опасных болезней животных по Перечню в исследуемом материале, ставят об этом в известность государственного ветеринарного инспектора соответствующей территории:
1) материал с актом экспертизы, с указанием первичного диагноза, направляют в государственную ветеринарную лабораторию для окончательной диагностики;
2) ветеринарный инспектор в соответствии с актом экспертизы принимает необходимые меры.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) акт экспертизы - документ, выдаваемый ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы объектов государственного ветеринарного надзора в порядке, установленном уполномоченным государственным органом в области ветеринарии, удостоверяющий их соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, а также рекомендующий их использование;
2) ветеринарно-санитарная экспертиза - проверка соответствия животных, продуктов и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам комплексом органолептических, биохимических, микробиологических, паразитарных, токсикологических и радиологических исследований в порядке, установленным уполномоченным государственным органом в области ветеринарии;
3) диагностика болезней - распознавание признаков болезни на основании результатов всестороннего изучения различными методами и  техническими средствами;
4) исследуемые материалы - пробы взятые от объектов государственного ветеринарного надзора для диагностики и ветеринарно-санитарной экспертизы;
5) контрольные материалы - комплекс диагностических и аналитических препаратов для проведения контрольных исследований;
6) лаборатория ветеринарно-санитарной экспертизы - юридическое лицо или специализированное подразделение юридического лица, осуществляющее ветеринарно-санитарную экспертизу продуктов и сырья животного происхождения, реализуемых на рынках и (или) в других местах;
7) подконтрольные государственному ветеринарному надзору грузы - животные, продукты и сырье животного происхождения, ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки;
8) продукты животного происхождения - мясо и мясопродукты, молоко и молочные продукты, рыба и рыбопродукты, яйцо и яйцепродукты не используемые без соответствующей обработки в пищу, а также продукции пчеловодства;
9) сырье животного происхождения - шкура, шерсть, волос, щетина, пушнина, пух, перо, эндокринные железы, внутренности, кровь, кости, рога, копыта, другие продукты, получаемые от животных, предназначенные на корм животным и (или) используемые в промышленности;

3. Ветеринариялық-санитариялық сараптау зертханалары ветеринариялық-санитариялық сараптау жасауға келiп түскен материалда Тiзбедегi аса қауiптi жануарлар ауруларының барына күдiктенгенде, ол туралы, сол аумақтың ветеринариялық инспекторына хабарлайды:
1) Әрi қарай диагностикалау үшiн, сараптау актiсiне алғашқы диагнозын жазып, оны мемлекеттiк ветеринариялық зертханаға жолдайды;
2) ветеринариялық инспектор сараптау актiсi негiзiнде тиiстi шараларды қолданады.
2. Осы Ережеде қолданылған негiзгi ұғымдар
4. Осы Ережеде мынандай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) сараптау актiсi - мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау объектiлер диагностикасының немесе ветеринариялық-санитариялық сараптамасының нәтижелерi бойынша ветеринария саласындағы уәкiлеттi орган белгiлеген тәртiппен ветеринариялық зертханалар беретiн, олардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңдардың талаптарына сәйкестiгiн куәландыратын, сондай-ақ оларды пайдалануға ұсынатын құжат;
2) ветеринариялық-санитариялық сараптама - жануарлардың, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкес келуiн ветеринария саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген тәртiппен органолептикалық, биохимиялық, микробиологиялық, паразитологиялық, уыттық және радиологиялық зерттеулер кешенi арқылы тексеру;
3) ауруларды диагностикалау - әртүрлi тәсiлдермен және техникалық құралдармен зерттеулер негiзiнде аурулардың белгiлерiн анықтау;
4) зерттелетiн материал - ауруларды диагностикалауға және ветеринариялық-санитариялық сараптау жасауға мемлекеттiк ветеринариялық бақылау жүктерiнен алынатын сынамалар;
5) бақылау материалдары - бақылау зерттеулерiн жүргiзуге арналған кешендi диагностикалық және аналитикалық препараттар;
6) ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасы - базарларда және (немесе) басқа орындарда өткiзiлетiн жануарлардан алынатын өнiмдерге ветеринариялық-санитариялық сараптаманы жүзеге асыратын заңды тұлға немесе заңды тұлғаның мамандандырылған бөлiмшесi;
7) мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау бақылайтын жүктер - жануарлар, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзат, ветеринариялық препараттар, жемшөп, жемшөп қоспалары;
8) жануарлардан алынатын өнiмдер - тиiсiнше өңделмей тамаққа пайдаланылмайтын ет және ет өнiмдерi, сүт және сүт өнiмдерi, балық және балық өнiмдерi, жұмыртқа және жұмыртқа өнiмдерi, сондай-ақ бал ара шаруашылығының өнiмдерi;
9) жануарлардан алынатын шикiзат - жануарлардан алынатын, жануарларды азықтандыруға арналған және (немесе) өнеркәсiпте пайдаланылатын терi, жүн, түк, қыл, бағалы аң терiсi, түбiт, мамық, қауырсын, эндокриндiк бездер, iшек-қарын, қан, сүйек, мүйiз, тұяқ және басқа өнiмдер;

10) уполномоченный государственный орган в области ветеринарии - государственный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий в пределах своих полномочий реализацию государственной политики в области ветеринарии.
3. Порядок составления акта экспертизы
5. При диагностике болезней животных акт экспертизы составляется на основании результатов микроскопических, бактериологических, биологических, вирусологических,  микологических, серологических, биохимических, химико-токсикологических и радиологических исследований.
6. Если поступивший материал исследуется одновременно в нескольких отделах, то каждый отдел составляет промежуточный акт экспертизы по результатам проведенных исследований:
1) промежуточные акты передают руководителю исследования;
2) руководитель исследования на основания промежуточных актов составляет общий заключительный акт экспертизы согласно приложению N 1 .
7. При выдаче акта экспертизы на серологические, биохимические исследования вместе с актом выдается один экземпляр описи животных, от которых представлены пробы крови, с отметкой результатов исследований.
8. При ветеринарно-санитарной экспертизе продуктов и сырья животного происхождения акт экспертизы составляется на основании результатов комплекса органолептических, биохимических, микробиологических, паразитологических, токсикологических и радиологических исследований.
9. В акте экспертиз указываются:
1) дата поступления материала;
2) номер регистрации сопроводительного документа;
3) наименование (патологический материал, кровь, сыворотка крови, корм, кормовые добавки, продукты и сырье животного происхождения и другие) и характеристика материала (охлажденное, замороженное, жидкое, сухое и так далее);
4) общее количество груза, количество отобранных проб;
5) страна-производитель, дата изготовление и срок годности;
6) контрольные материалы, использованные при исследовании (наименование диагностикумов, номер серии и производственного контроля, изготовитель, дата выпуска, срок годности);
7) примененные методы исследования и описание хода исследований (органолептические, микроскопические, бактериологические, биохимические, паразитологические, серологические, гистологические, биологические и другие виды исследования);
8) результаты исследования (вид выделенной микробной культуры или паразита, количество положительных и сомнительных результатов, результаты биохимического исследования крови и другие);
9) Заключение о соответствии или не соответствии исследуемого объекта для дальнейшего использования/не использования по назначению, установленный диагноз.

10) ветеринария саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк орган - өз өкiлеттiлiгi шегiнде ветеринария саласындағы мемлекеттiк саясатты жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн мемлекеттiк орган.
3. Сараптау актiсiн жасау тәртiбi
5. Жануарлардың ауруын диагностикалағанда микроскопиялық, бактериологиялық, биологиялық, вирусологиялық, микрологиялық, серологиялық, биохимиялық, химико-токсикологиялық және радиологиялық зерттеулер қорытындысы негiзiнде сараптау актiсi жасалынады.
6. Егер келiп түскен материалдар бiрнеше бөлiмдерде зерттелсе, онда әр бөлiм алынған нәтижелер бойынша кезекаралық сараптау актiсiн жасайды:
1) Кезекаралық сараптау актiсi зерттеу жетекшiсiне берiледi;
2) зерттеу жетекшiсi кезекаралық сараптау актiсi негiзiнде жалпы қортынды сараптау актiсiн 2 қосымшаға сәйкес жасайды.
7. Серологиялық және биохимиялық зерттеулер нәтижесiнiң сараптама актiсiне қоса қан алынған жануарлардың тiзiмiнiң бiр данасын қоса бередi.
8. Жануарлардан алынған өнiм мен шикiзатқа ветеринариялық-санитариялық сараптау өткiзгенде органолептикалық, биохимиялық, микроскопиялық, паразитологиялық, уыттық және радиобиологиялық зерттеулер негiзiнде сараптау актiсi жасалады.
9. Сараптау актiсiнде келесiлер көрсетiледi:
1) материалдың келiп түскен күнi;
2) серiктестiрiлу құжатының тiркеу нөмiрi;
3) аталуы (патологиялық материал, қан, қан сарысуы, жемшөп, жемшөп қоспалары, жануарлардан алынған өнiм мен шикiзаты және басқалар) және сипаттамасы (салқындатылған, қатырылған, сұйық, құрғақ және басқадай);
4) жүктiң жалпы саны, алынған сынамалардың саны;
5) өндiрушi ел, өндiрiлген уақыты және қолдану мерзiмi;
6)зерттеу кезiнде пайдаланылатын бақылау материалдары (диагностикумдардың аталуы, жасаушы, шығарылған айы, күнi, жарамды уақыты);
7) зерттеу түрлерi мен зерттеудiң барысы (органолептикалық, микроскоптық, бактериологиялық, биологиялық және басқада);
8) зерттеудiң қортындысы (алынған микробтың немесе паразиттiң түрi, қанның биохимиялық зерттеуiнiң нәтижесi және басқада);
9) зерттеу объектiсiнiң ары қарай пайдалануға/пайдаланбауға, сай/сай еместерi туралы, анықталған диагнозы.

10. Акт экспертизы, заполненный разными чернилами и почерками (кроме подписей), а также с исправлениями, без подписи или печати, указания всех требуемых сведений, в том числе и даты их выдачи считаются недействительными.
4. Порядок выдачи акта экспертизы
11. Акт экспертизы исследованного материала выдается юридическому или физическому лицу, направившему материал для исследования.
11-1. Срок выдачи акта экспертизы с проведением ветеринарно-санитарной экспертизы пищевой продукции при ввозе (импорте) и вывозе (экспорте) на (из) территорию Республики Казахстан не более 5 (пяти) рабочих дней.
Сноска. Глава 4 дополнена пунктом 11-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 19.02.2009 N 92 (порядок введения в действие см. п.3 ).
12. Акт экспертизы установленного образца (Приложение 1) оформляется и подписывается руководителем исследования, заведующим отделом и ветеринарным специалистом, проводившим исследование.
13. Акт экспертизы скрепляется печатью организации, в которой проводилось исследование.
14. При выдаче акта экспертизы присваивается порядковый номер с указанием даты выдачи и регистрируется в журнале выдачи акта экспертизы.
15. Акт экспертизы оформляется в двух экземплярах, один экземпляр выдается физическому или юридическому лицу, предоставившему материал на исследование, а второй экземпляр хранится в ветеринарной лаборатории.
16. Акт экспертизы, выданный ветеринарными лабораториями, а также лабораториями ветеринарно-санитарной экспертизы по срокам действия:
бессрочны - при диагностике болезней;
ограничены - при ветеринарно-санитарной экспертизе подконтрольных государственному ветеринарному надзору грузов, сроки их действия указываются в зависимости от соответствия условий хранения, транспортировки и реализации ветеринарным нормативам.
17. На экспортируемую/импортируемую продукцию составляется заключительный отчет в соответствии с требованиями международного стандарта (ИСО), за подписью руководителя исследования, главного исследователя и ветеринарного специалиста-инспектора отдела гарантии качества и скрепляется печатью организации, проводившей исследования.
18. Заключительный отчет составляется в трех экземплярах, один из которых передается территориальному подразделению уполномоченного государственного органа в области ветеринарии, второй - физическому или юридическому лицу, третий - хранится в Лаборатории.
5. Ответственность
19. Лица, виновные за недостоверность сведения отраженных в акте экспертизе, несут ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи акта экспертизы ветеринарными
лабораториями по результатам диагностики или
ветеринарно-санитарной экспертизы объектов
государственного ветеринарного надзора
( Примечание РЦПИ: Текст Акта экспертизы на двух языках -
государственном и русском,
см. бумажный вариант)
Штамп                     Кому_____________________________________
Ветеринарной                  Ф.И.О. физического или наименование
лаборатории                   юридического лица, владельца материала
адрес ___________________________________
Акт экспертизы N ____________
Дата поступления материала "______" _________________ 200__г.
Номер регистрации сопроводительного документа в ветеринарной
N______________________
Наименование и характеристика материала ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Общее количество груза _______________   отобрана проба_____________
шт. тонн. лит.                     шт.
Страна-производитель, дата изготовления, срок годности ____________
___________________________________________________________________
Примененные контрольные материалы (диагностикумы)__________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Методы и описание хода исследований:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Результаты экспертизы: _____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заключение _________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дата выдачи акта экспертизы "___" ____________200__г.
Срок действия акта экспертизы "___" ___________ 200 __г.
Руководитель ветеринарной лаборатории ______________________________
Ф.И.О. подпись
Заведующий отделом__________________________________________________
Ф.И.О. подпись
Ветеринарный специалист, исполнитель________________________________
Ф.И.О. подпись

10. Әр-түрлi сиямен және қолмен (қол қойғаннан басқа), сондай-ақ қателерi түзетiлген, қолсыз немесе мөрсiз, барлық керектi мәлiметтерi көрсетiлмеген, сонымен қатар берiлген айы, күнi көрсетiлмеген сараптау актiлерi жарамсыз болып есептеледi.
4. Сараптау актiсiн беру тәртiбi
11. Сараптау актiсi, зерттеуге жiберген материалдардың иесi заңды немесе жеке тұлғаға берiледi.
11-1. Қазақстан Республикасы аумағына/аумағынан тамақ өнімдерін әкелгенде (импорттағанда) және әкеткенде (экспорттағанда) ветеринариялық-санитариялық сараптау жасау мен сараптау актісін беру мерзімі 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды.
Ескерту. 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 19 ақпандағы N 92 бұйрығымен.
12. Белгiленген (Қосымша 1) нысан бойынша, сараптама актiсiн зерттеудiң жетекшiсi рәсiмдеп, бөлiм меңгерушiсi мен зерттеудi жүргiзген ветеринариялық маманмен бiрге қол қояды.
13. Сараптау актiсiне, зерттеу жүргiзiлген мекеменiң мөрiмен куәландырылады.
14. Сараптау актiсiн беру кезiнде, оған реттік нөмiрi мен берiлген айы, күнi жазылып сараптау актiсiн беру журналына тiркейдi.
15. Сараптау актiсiн екi дана қылып ресiмделедi, бiреуi зерттелетiн материалдың иесi заңды немесе жеке тұлғаға берiледi, ал екiншiсi зертханада сақталады.
16. Мемлекеттiк және мемлекеттiк емес ветеринариялық зертханалар, сонымен қатар ветеринариялық-санитариялық сараптау зертханалары беретiн сараптау актiлерi мынандай мерзiмге жарамды:
шектеусiз - ауруларды диагностикалағанда;
шектеулi - мемлекеттiк ветеринариялық қадағалаудың бақылауындағы жүктердi ветеринариялық-санитариялық сараптаудан өткiзгенде, олардың қолдану мерзiмдерi сақтаудың, өткiзудiң және тасымалдаудың шарттарының ветеринариялық нормативтерге сәйкестiгiне байланысты көрсетiледi.
17. Экспортқа/импортқа жататын өнiмге, Халықаралық стандарттың талаптары бойынша (ИСО), зерттеудiң жетекшiсi, бас зерттеушi және сапаға кепiлдiк беру бөлiмiнiң ветеринариялық маман-инспекторы қолдары қойылған қорытынды есеп жасалынады және оны зерттеу жүргiзген мекеменiң мөрiмен куәландырылады.
18. Қортынды сараптау актiсi үш данада толтырылып, оның бiрiншiсiн ветеринария саласындағы мемлекеттiк уәкiлеттi органдардың облыстық аумақтық бөлiмдерiне, екiншiсi - заңды немесе жеке тұлғаға берiледi, үшiншiсi - ветеринариялық зертханада сақталады.
5. Жауаптылық
19. Сараптау актiсiндегi мәлiметтер дұрыс болмаған жағдайда оған жауапты тұлға, Қазақстан Республикасының заңдылығына сәйкес жауапты.
Мемлекеттiк ветеринариялық қадағалау
объектiлерiне диагностика немесе
ветеринариялық-санитариялық сараптау,
нәтижесiнде ветеринариялық зертханалардың
сараптау актiсiн беру туралы Ережесiне
1-қосымша
Ветеринарнарлық           Кімге ___________________________________
зертхананың                     заңды тұлғаның аталуы жеке тұлғаның
мөртабаны                     аты, жөні, материалдың иесінің аты-жөні
мекен-жайы ______________________________
Сараптау актісі N ____________
Материалдың/өнімнің жеткізілген айы, күні "___" ____________ 200__ж.
Ветеринариялық зертхананың серіктестірілген құжаттарды тіркеу нөмірі ______________________
Материалдың аталуы және сипаттамасы ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жүктің жалпы саны _______________  сынама алынды _____________
шт. тонн. лит.                     шт.
Өндірген ел, өндірілген уақыты, сақталу мерзімі ___________________
___________________________________________________________________
Қолданған бақылау материалдары (диагностикумдар) __________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тексерудің тәсілдері және орындау барысы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сараптаудың қорытындысы: ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тұжырым ____________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сараптама актісі берілген айы, күні "___" ____________ 200 __ ж.
Сараптама актісінің жарамды мерзімі "___" ____________ 200 __ ж.
Ветеринариялық зертхананың жетекшісі _______________________________
аты-жөні, қолы
Бөлім менгерушісі __________________________________________________
аты-жөні, қолы
Орындаушы, ветеринариялық маман ____________________________________
аты-жөні, қолы