О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 25 декабря 2001 года N 16/147 "Об областном бюджете на 2002 год"
Решение Мангистауского областного маслихата от 7 февраля 2002 года N 17/163. Зарегистрировано управлением юстиции Мангистауской области 12 февраля 2002 года N 706.
В соответствии с законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", " О бюджетной системе", " О республиканском бюджете на 2002 год", областной маслихат решил:
Внести в решение областного маслихата от 25 декабря 2001 года N 16/147 "Об областном бюджете на 2002 год" следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции: "Утвердить областной бюджет на 2002 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы                   12703762 тыс.тенге;
возврат кредитов           120211 тыс.тенге;
затраты                  14294504 тыс.тенге;
кредиты                    120000 тыс.тенге;
дефицит                   1590531 тыс.тенге.
Покрытие дефицита областного бюджета производится за счет увеличения доходов на сумму свободного остатка на начало финансового года в размере 1590531 тыс.тенге".
2. Пункт 3 изложить в следующей редакции: "Установить с 1 января 2002 года нормативы отчислений в областной бюджет от общей суммы поступлений налогов, сборов и других обязательных платежей в бюджет, неналоговых и иных поступлений, а также доходов от операций с капиталом, поступающих в бюджеты всех уровней на безвозвратной основе в следующих размерах:
Каракиянский район - 52,2 процента
Тупкараганский район - 74,5 процента
город Актау - 78,8 процента
город Жанаозен - 80,6 процента
Производить зачисление из бюджетов городов и районов по нормативу 100 процентов в областной бюджет по следующим видам доходов: акцизы (кроме поступающих в республиканский бюджет: на импортируемые товары, на сырую нефть, включая газовый конденсат), плата за загрязнение окружающей среды, поступления удержаний из заработной платы осужденных к исправительным работам, поступления платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители, штрафы за нарушение законодательства об охране окружающей среды.
Установить схему распределения налоговых, неналоговых поступлений и доходов от операций с капиталом между областным, городскими и районными бюджетами согласно приложению 2".
3. Пункт 5 изложить в следующей редакции: "Установить объем субвенций на 2002 год бюджету Бейнеуского района в сумме 111983 тыс.тенге, Мангистауского района в сумме 111884 тыс.тенге, перечисляемых из областного бюджета".

Облыстық мәслихаттың "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының шешiмi 2002 жылғы 7 ақпандағы N 17/163. Маңғыстау облыстық әділет басқармасында 2002 жылғы 12 ақпанда N 706 тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"   Z010148_   , "Бюджет жүйесi туралы"   Z990357_   , "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы"   Z010273_   Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат шешiм еттi:
Облыстық мәслихатының "2002 жылға арналған облыстық бюджет туралы" 2001 жылғы 25 желтоқсандағы N 16/147 шешiмiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2002 жылға арналған облыстық бюджет, N 1 қосымшаға сәйкес, мынадай көлемде бекiтiлсiн:
кiрiстерi - 12703762 мың теңге;
несиелердi қайтару - 120211 мың теңге;
шығындар - 14294504 мың теңге;
несиелеу - 120000 мың теңге;
тапшылық - 1590531 мың теңге.
Облыстық бюджет тапшылығының орнын жабу кiрiстердi қаржы жылының басына 1590531 мың теңге мөлшерiндегi бос қалдық қаржы сомасына ұлғайту есебiнен жүргiзiлсiн.".
2. 3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджетке төленетiн мiндеттi төлемдер мен алымдар, салықтық емес және басқа да түсiмдер, сондай-ақ капиталмен жасалған операциялар түсiрiлiмдерi бойынша табыстардан барлық деңгейдегi бюджетке түсiрiлетiн салық түсiрiлiмдерiнiң жалпы сомасынан, қайтарылмайтын негiзде, облыстық бюджетке 2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап аударылым нормативi мынадай мөлшерлерде белгiленсiн:
Қарақия ауданы - 52,2 пайыз
Түпқараған ауданы - 74,5 пайыз
Ақтау қаласы - 78,8 пайыз
Жаңаөзен қаласы - 80,6 пайыз.
Облыстық бюджетке қалалар мен аудандар бюджетiнен 100 пайыз нормативпен кiрiстердiң мынадай түрлерi бойынша жасалсын: акциздер (республикалық бюджетке түсетiндерiнен басқа: импортталған тауарларға, шикi мұнайға, газ конденсатын қоса алғанда),қоршаған ортаны ластағаны үшiн төленетiн төлем, түзету жұмыстарына сотталғандардың жалақысынан ұсталатын түсiмдер, медициналық айықтырғыштарда орналастырылған адамдардан түсетiн түсiмдер, қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн төленетiн айыппұлдар.
Облыстық, қалалық және аудандық бюджеттер арасына салықтық, салықтық емес түсiмдер және капиталмен жасалған операциялар бойынша табыстарды бөлу схемасы 2 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.".
3. 5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстық бюджеттен аударылатын 2002 жылға арналған субвенциялар көлемi Бейнеу аудандық бюджетiне 111983 мың теңге сомасында, Маңғыстау аудандық бюджетiне 111884 мың теңге сомасында белгiленсiн.".

4. Пункт 7 дополнить абзацами 2,3,4:
"Учесть,что с 1 января 2002 года передано финансирование расходов из областного в республиканский бюджет на:содержание уголовно исполнительных инспекций в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715  P011715_
содержание медико-социальных экспертных комиссий в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668"   P011668_ .
5. В пункте 8: абзац 7 исключить;
ввести новый абзац 8 следующего содержания:
"- выплату пособий детям-инвалидам, обучающимся на дому в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защищенности инвалидов"   Z911900_
6. Пункт 11 изложить в новой редакции:
"Предусмотреть расходы на охрану окружающей среды в сумме 142768 тыс.тенге".
Председатель сессии                                 Секретарь
Областного маслихата
Н. Баймуханов;                                     Б.Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 7 февраля 2002 г N 17 /163
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2002 ГОД
тыс.тенге
Кат.КлПдкСп.
Утвержден. Уточнен Отклон.
бюджет    бюджет
1.ДОХОДЫ           12743125  12703762  -39363
1          НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                 12675407  12639286  -36121
1       Подоходный налог на доходы             4235475   4316648   81173
2    Индивидуальный подоходный налог         4235475   4316648  81173
1 Индивидуальный подоходный налог
с доходов,облагаемых у источника
выплаты                                3660372   3703013   42641
2 Индивидуальный подоходный налог
с доходов,необлагаемых у источника
выплаты                                 575103    543588  -31515
3 Индивидуальный подоходный налог
с физических лиц,осуществляющих
деятельность по разовым талонам              0     70047   70047
3       Социальный налог                        6257339  6403464  146125
1   Социальный налог          -             6257339  6403464  146125
1 Социальный налог                        6257339  6403464  146125
4       Налоги на собственность                 1700116  1453578 -246538
1   Налоги на имущество                     1200679   998451 -202228
1 Налог на имущество юридических лиц и
индивидуальных предпринимателей         11802719  979649 -200622
2 Налог на имущество физических лиц          20408   18802   -1606
3          Земельный налог                           406149  369491  -36658
1 Земельный налог на земли
сельскохозяйственного назначения              571     520    -51
2 Земельный налог на земли

4. 7-тармақ 2, 3, 4 азат жолдармен толықтырылсын:
"2002 жылдың 1 қаңтарынан бастап облыстық бюджеттен республикалық бюджетке:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715   P011715_   қаулысына сәйкес, қылмыстық атқару инспекциясын ұстау;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 21 желтоқсандағы N 1668   P011668_   қаулысына сәйкес, медициналық-әлеуметтiк сараптау комиссиясын ұстау шығыстарын қаржыландыру берiлгенi ескерiлсiн.".
5. 8-тармақтың 7 азат жолы жойылсын;
мынадай мазмұнды 8 азат жол қосылсын:
"Мүгедектердiң әлеуметтiк қорғалуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес үйден оқытылатын мүгедек балаларға жәрдемақы төлеу.".
6. 11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Қоршаған ортаны қорғауға арналған шығыстар 142768 мың теңге
сомасында қарастырылсын.".
Сессия төрағасы                            Облыстық
мәслихаттың хатшысы
Облыстық Мәслихаттың
07.02.2002 ж. N 17/163 шешiмiне
N 1 қосымша
мың теңге
---------------------------------------------------------------------------
Кл!Пкл!Кат!СП!                                 !Бекiтiлг.!Нақтылан-!Ауытқу
!   !   !  !                                 ! бюджет  !   ған   !  +,-
!   !   !  !                                 !         ! бюджет  !
---------------------------------------------------------------------------
I. КIРIСТЕР                    12743125   12703762  -39363
1            Салық түсiмдерi                    12675407   12639286  -36121
1         Кiрiстерге салынатын табыс салығы   4235475    4316648   81173
2    Жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы                              4235475    4316648   81173
1 Жеке тұлғалардан алынатын төлем
көзiнен ұсталатын табыс салығы      3660372    3703013   42641
2 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы                               575103     543588  -31515
3         Әлеуметтiк салық                    6257339    6403464  146125
1    Әлеуметтiк салық                    6257339    6403464  146125
1 Әлеуметтiк салық                    6257339    6403464  146125
4         Меншiкке салынатын салықтар         1700116    1453578 -246538
1    Мүлiкке салынатын салықтар          1200679    998451  -202228
1 Заңды тұлғалардың мүлкiне
салынатын салық                     1180271     979649 -200622
2 Жеке тұлғалардың мүлкiне
салынатын салық                       20408      18802  -1606
3    Жер салығы                           406149     369491 -36658
1 Ауыл шаруашылық мақсатындағы
жерлерге салынатын жер салығы           571       520     -51
2 Елдi мекендердiң жерлерiне

населенных пунктов                          96292   88896  -7396
3 Земельный налог на земли промышленности,
связи,транспорта и иного
несельскохозяйственного назначения         309286  280075 -29211
4          Налог на транспортные средства              93170   85526  -7644
1 Налог на транспортные средства
с юридических лиц                           46873   43119  -3754
2 Налог на транспортные средства
с физических лиц                            46297   42407  -3890
5       Единый земельный налог                        118     110     -8
1 Единый земельный налог                        118     110     -8
5          Внутренние налоги на товары,
работы и услуги                            376519  367802  -8717
2       Акцизы                                      32800   32800      0
2 Водка, произведенная на территории
Республики Казахстан                         6000    6000      0
7 Пиво, произведенное на территории
Республики Казахстан                         6500    6500      0
23 Игорный бизнес                                300     300      0
31 Бензин, произведенный на территории
Республики Казахстан,реализуемый
со специально оборудованных стационарных
пунктов конечному потребителю               15000   15000      0
33 Дизельное топливо,произведенное
на территории Республики
Казахстан,реализуемый со специально
оборудованных стационарных пунктов
конечному потребителю                        5000    5000      0
3       Поступления за использование
природных и других ресурсов                309615  303579  -6036
3 Плата за пользование водными ресурсами
поверхностных источников                      617     574    -43
3 Плата за пользование земельными участками   78998   73005  -5993
16 Плата за загрязнение окружающей среды      230000  230000      0
4       Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельностью              34104   31423  -2681
1 Сбор за государственную регистрацию
индивидуальных предпринимателей              4981    4558   -423
2 Лицензионный сбор за право занятия
отдельными видами
деятельности                                 8442    7765   -677
3 Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц                              3447    3183   -264
4 Сбор с аукционов                             8592    7931   -661
18 Сбор за государственную регистрацию прав
на недвижимое имущество и сделок с ним       8642    7986   -656
8          Обязательные платежи,взимаемые за совершение
юридически значимых действий и (или)
выдачу документов уполномоченными на то
государственными органами или должностными

салынатын жер салығы                  96292     88896   -7396
3 Өнеркәсiптiк, байланыстық, көлiктiк
және басқа да ауыл шаруашылық емес
мақсаттағы жерлерге салынатын жер
салығы                               309286    280075  -29211
4    Көлiк құралдарына салынатын салық     93170     85526  -7644
1 Заңды тұлғалардың көлiк құралдарына
салынатын салық                       46873     43119  -3754
2 Жеке тұлғалардың көлiк құралдарына
салынатын салық                       46297     42407  -3890
5    Бiрыңғай жер салығы                     118      110     -8
1 Бiрыңғай жер салығы                     118      110     -8
5         Тауарларға, жұмыстарға және қызмет
көрсетулерге салынатын iшкi салықтар 376519    367802  -8717
2    Акциздер                              32800     32800    0
2 Қазақстан Республикасының аумағында
өндiрiлген арақ                        6000      6000    0
7 Қазақстан Республикасының аумағында
өндiрiлген сыра                        6500      6500    0
23 Құмар ойын бизнесi, лотерея
өткiзуден басқа                        300        300    0
31 Арнайы жабдықталған стационарлық
бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатып
өткiзiлетiн Қазақстан Республикасының
аумағында өндiрiлген бензин
(авиациялықты қоспағанда)             15000     15000    0
33 Арнайы жабдықталған стационарлық
бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатып
өткiзiлетiн Қазақстан Республикасының
аумағында өндiрiлген дизель отыны      5000      5000    0
3    Табиғи және басқа ресурстарды
пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер   309615    303579  -6036
3 Жер бетiне жақын көздердегi су
ресурстарын пайдаланғаны үшiн төлем    617       574    -43
15 Жер участкелерiн пайдаланғаны
үшiн төлем                            78998     73005  -5993
16 Қоршаған ортаны ластағаны үшiн
төленетiн төлем                      230000    230000    0
4    Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi
жүргiзгенi үшiн алынатын алым         34104    31423   -2681
1 Кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын
жеке тұлғаларды тiркегенi үшiн алым    4981     4558   -423
2 Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу
құқығы үшiн лицензиялық алым           8442     7765   -677
3 Заңды тұлғаларды мемлекеттiк
тiркегенi үшiн алым                    3447     3183   -264
4 Аукциондық сатудан алынатын алым       8592     7931   -661
18 Жылжымайтын мүлiкке және олармен
мәміле жасау құқығын мемлекеттiк
тiркегенi үшiн алым                    8642     7986   -656
8        Заңдық мәндi iс-әрекеттердi жасаған
үшiн (немесе) оған уәкiлеттi бар
мемлекеттiк органдардың немесе
лауазымды тұлғалардың құжаттар
бергенi үшiн алынатын мiндеттi

лицами                                      105958  97794  -8164
1       Государственная пошлина                     105958  97794  -8164
2 Государственная пошлина,взимаемая с
подаваемых в суд исковых заявлений, с
заявлений (жалоб) по делам особого
производства,с кассационных жалоб, а также
за выдачу судом копий (дубликатов)
документов                                   73830   68234  -5596
3 Государственная пошлина,взимаемая за
совершение нотариальных действий, а также
за выдачу копий (дубликатов) нотариально
удостоверенных документов                    1780     1577   -203
4 Государственная пошлина,взимаемая за
регистрацию актов гражданского состояния,
а также за выдачу повторных свидетельств
о регистрации актов гражданского состояния
и свидетельств в связи с изменением,
дополнением, исправлением и восстановлением 1198     1108    -90
5 Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов на право выезда за
границу и приглашение в Республику Казахстан
лиц из других государств, а также за внесение
изменений в эти документы                    1789     1654   -135
6 Государственная пошлина,взимаемая за выдачу
визы к паспортам иностранцев или заменяющим
их документам на право выезда из
Республики Казахстан и въезда
в Республику Казахстан                        895      826    -69
7 Государственная пошлина, взимаемая за
оформление документов о приобретении
гражданства Республики Казахстан и прекращение
гражданства Республики Казахстан              441      432     -9
8 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию места жительства                 2385     2190   -195
9 Государственная пошлина, взимаемая за выдачу
разрешений на право охоты                      56       52     -4
10 Государственная пошлина, взимаемая за
регистрацию и перерегистрацию гражданского
оружия (за исключением холодного охотничьего,
пневматического и газовых аэрозольных
устройств)                                     337      312   -25
11 Государственная пошлина на выдачу паспортов
и удостоверений личности граждан Республики
Казахстан                                    23247    21409  1938
2                  НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ            67718    64476 -3242
1     Доходы от предпринимательской деятельности
и собственности                              10008     9248  -760
2  Неналоговые поступления от юридических лиц
и финансовых учреждений                      10008     9248  -760
29 Поступление от аренды имущества коммунальной
собственности                                10008     9248  -760
2     Административные сборы и платежи,доходы от

төлемдер                              105958     97794  -8164
1    Мемлекеттiк баж                       105958     97794  -8164
2 Сотка берiлген қуыну өтiнiштерiнен,
ерекше iс жүргiзу iстерi бойынша
арыздардан, кассациялық шағымдардан
алынатын, сондай-ақ соттың
құжаттардың көшiрмесiн бергенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж               73830     68234  -5596
3 Нотариалдық әрекет жасағаны,
сондай-ақ нотариалдық куәландырылған
құжаттардың көшiрмелерiн бергенi
үшiн алынатын мемлекеттiк баж алымы      1780     1577   -203
4 Азаматтық хал кесiмдерiн тiркегенi
үшiн, сондай-ақ өзгертiлуiне байланысты
азаматтық хал кесiмдерi мен
куәлiктердi тiркеу туралы қайтар
куәлiктер бергенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж алымы                 1198     1108    -90
5 Шет елге шығуға және Қазақстан
Республикасына басқа мемлекеттен
адамдар шақыруға құқық беретiн
құжаттарды ресiмдегенi үшiн,
сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiс
енгiзгенi үшiн алынатын мемлекеттiк
баж алымы құқығын беретiн құжаттарды
ресiмдегенi үшiн мемлекеттiк баж
алымы                                  1789    1654   -135
6 Шетелдiктердiң паспортына не оларды
ауыстыратын құжаттарына Қазақстан
Республикасынан шығуға және Қазақстан
Республикасына кiруге құқық беретiн
рұқсатты ресiмдегенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж алымы                   895    826     -69
7 Қазақстан Республикасынан азаматтығын
алғандығы және Қазақстан Республикасының
азаматтығын тоқтатқандығы туралы
құжаттарды ресiмдегенi үшiн алынатын
мемлекеттiк баж алымы                   441    432      -9
8 Тұрақты жерiн тiркегенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы         2385    2190   -195
9 Аңшылыққа рұқсат құқын бергенi үшiн
мемлекеттiк баж алымы                    56     52     -4
10 Азаматтық қаруларды (аңшылық,
пневматикалық және газ аэрозольды
құрылғылы суық қарулардан басқа)
тiркегенi және қайта тiркегенi үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы          337    312    -25
11 Паспорттар мен жеке куәлiктер үшiн
алынатын мемлекеттiк баж алымы        23247   21409  -1838
2            Салыққа жатпайтын түсiмдер            67718   64476  -3242
1         Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен
түсетiн кiрiстер                      10008    9248  -760
2    Заңды тұлғалардан және қаржы
мекемелерiнен түсетiн салыққа
жатпайтын түсiмдер                    10008    9248  -760
29 Коммуналдық меншiк мүлкiн жалдаудан
түскен түсiмдер                       10008    9248  -760
2         Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер,
коммерциялық емес және орайластырылған

некоммерческих и сопутствующих продаж         1139     1088   -51
1  Административные сборы                        1139     1088   -51
3 Поступления от организаций за работы и услуги,
выполняемые лицами, подвергшимися
административному аресту                         534     499   -35
9 Поступления удержаний из заработной платы
осужденных к исправительным работам              400     400     0
13 Плата за регистрацию залога движимого имущества  205     189   -16
3     Поступления по штрафам и санкциям              56016   53629 -2387
1  Поступления по штрафам и санкциям              56016   53629 -2387
2 Поступление платы от лиц, помещенных
в медицинские вытрезвители                      5800    5800     0
10 Штрафы за нарушение законодательства
об охране окружающей среды                     21000   21000     0
11 Административные штрафы и санкции,взимаемые
местными государственными органами             29216   26829 -2387
5        Прочие неналоговые поступления                   555     511   -44
1  Прочие неналоговые поступления                   555     511   -44
10 Прочие неналоговые поступления в местный бюджет   555    511   -44
Ш Возврат кредитов          107080 120211  13131
5        Возврат кредитов                              107080 120211  13131
1     Возврат внутренних кредитов                    107080 120211 13131
6   Возврат кредитов, выданных из местного бюджета
юридическим лицам                             107080 120211  13131
1 Возврат просроченной задолженности
по директивным кредитам                        87080  87080      0
2 Возврат кредитов, выданных для развития
малого предпринимательства                     20000  33131  13131
Фгр Адм  Пр
IV.ЗАТРАТЫ          12730205 14294504 1564299
1         Государственные услуги общего характера  187425   191543    4118
103     Областной маслихат                         7773     8273     500
2  Административные затраты на местном уровне 7773     7773       0
31  Укрепление материально-технической
базы аппарата маслихата                       0      500    500

саудадан алынатын кiрiстер             1139    1088  -51
1    Әкiмшiлiк алымдар                      1139    1088  -51
3 Әкiмшiлiк қамауға алынған адамдар
орындаған жұмыстар, көрсеткен
қызметтерi үшiн                         534    499   -35
ұйымдардан түсетiн түсiмдер
9 Түзету жұмыстарына сотталғандардың
жалақысынан ұсталатын түсiмдер          400    400    0
13 Жылжитын мүлiк кепiлдiгiн
тiркегенi үшiн төлем                    205    189   -16
3        Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсiмдер                              56016  53629  -2387
1     Айыппұлдар мен санкциялар бойынша
түсiмдер                              56016  53629  -2387
2 Медициналық айықтырғыштарда
орналастырылған
адамдардан түсетiн төлемдер            5800  5800     0
10 Қоршаған ортаны қорғау туралы
заңдарды бұзғаны үшiн
төленетiн айыппұлдар                  21000  21000    0
11 Жергiлiктi мемлекеттiк органдар
өндiрiп алған әкiмшiлiк айыппұлдар
мен санкциялар                        29216  26829  -2387
5        Басқа да салық емес түсiрiлiмдер        555    511   -44
1     Басқа да салық емес түсiрiлiмдер        555    511   -44
10 Жергiлiктi бюджетке басқа да салық
емес түсiрiлiмдер                       555    511   -44
III. Несиелердi қайтару              107080  100211  13131
5            Несиелердi қайтару                   107080  100211  13131
1        Iшкi несиелердi қайтару              107080  100211  13131
6     Заңды тұлғаларға жергiлiктi
бюджеттен берiлген несиелердi
қайтару                              107080  100211  13131
1 Директивалық несиелер бойынша
мерзiмi өткен берешектердi қайтару    87080   87080    0
2 Шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
берiлген несиелердi қайтару           20000   33131  13131
---------------------------------------------------------------------------
(мың теңге)
---------------------------------------------------------------------------
Фт!Әкi!Бағ!Кiш!            Атауы               !Бекiтiлг.!Нақтылан-!Ауытқу
!мшi!   ! i !                                ! бюджет  !   ған   !  +,-
!   !   !бағ!                                !         ! бюджет  !
---------------------------------------------------------------------------
IV. ШЫҒЫНДАР                    12730205  14294504  1564299
1              Жалпы сипаттағы мемлекеттiк
көрсетiлген қызмет                 187425    191543   4118
103         Облыстық мәслихат                   7773      8273     500
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            7773      7773      0
31      Мәслихат аппаратының материалды-
техникалық базасын нығайту           0        500      500

105     Аппарат акима                            147232   147232       0
2  Административные затраты на местном
уровне                                   147232    95465  -51767
50  Капитальный ремонт административных зданий
аппарата акима                                     41767   41767
74  Укрепление материально-технической базы
аппарата акима                                0    10000   10000
259     Департамент по управлению
коммунальной собственностью                9880    13498    3618
2  Административные затраты на местном уровне 8280     9500    1220
30  Организация приватизации коммунальной
собственности                              1600     3998    2398
260    Областное финансовое управление           22540    22540       0
2  Административные затраты на местном уровне 22540   22540       0
2           Оборона                                 155555   224517   68962
105    Областной военный комиссариат             10993    16993    6000
63  Мероприятия по приписке и призыву
на военную службу                         10993    16993    6000
105    Областное управление по
чрезвычайным ситуациям                     3658     3658       0
31  Мероприятия по мобилизационной подготовке
на местном уровне                          3658     3658       0
105    Областное управление государственной
противопожарной службы                   132164   190040   57876
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций
на местном уровне                        132164   150444   18280
62  Укрепление материально-технической базы
организаций по чрезвычайным ситуациям          0    39596  39596
105    Областная водно-спасательная служба         8740    13826   5086
32  Ликвидация чрезвычайных ситуаций
на местном уровне                           8740    10331   1591
62  Укрепление материально-технической базы
организаций по чрезвычайным ситуациям          0     3495   3495
3          Общественный порядок и безопасность       523208   605966  82758
251    Управление внутренних дел
Мангистауской области                     523208   605966  82758
2  Административные расходы
на местном уровне                         496343   518601  22258
30  Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на местном
уровне                                     26865    26865      0
40  Капитальный ремонт объектов органов
внутренних дел Мангистауской области          0     34000  34000
70  Укрепление материально-технической базы
органов внутренних дел Мангистауской области  0     26500 26500
4          Образование                               164640   285330 120690

105         Әкiм аппараты                      147232   147232      0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                           147232    95465   -51767
50      Әкiм аппаратының әкiмшiлiк
ғимаратын күрделi жөндеу             0      41767     41767
74      Әкiмшiлiк аппаратының материалды-
техникалық базасын нығайту           0      100       10000
259         Коммуналдық меншiктi басқару
жөнiндегi Департамент               9880    13498     3618
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            8280     9500     1220
30      Коммуналдық меншiктi
жекешелендiрудi ұйымдастыру         1600     3998     2398
260         Облыстық қаржы басқармасы           22540    22540     0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                            22540    22540     0
2              Қорғаныс                           155555    224517  68962
105         Облыстық әскери комиссариат         10993     16993  6000
63      Жалпы әскери мiндеттi атқаруды
қамтамасыз ету                      10993     16993  6000
105         Облыстық төтенше жағдайлар
жөнiндегi басқарма                   3658     3658    0
31      Жергiлiктi деңгейдегi жұмылдыру
дайындығы бойынша iс-шаралар         3658     3658    0
105         Облыстық мемлекеттiк өртке қарсы
қызмет басқармасы                  132164    190040  57876
32      Жергiлiктi деңгейдегi төтенше
жағдайларды жою                    132164    150444  18280
62      Төтенше жағдайлар бойынша
ұйымдардың материалды-
техникалық базасын нығайту            0       39596  39596
105         Облыстық суда құтқару қызметi       8740      13826  5086
32      Жергiлiктi деңгейдегi төтенше
жағдайларды жою                     8740      10331  1591
62      Төтенше жағдайлар бойынша
ұйымдардың материалды-
техникалық базасын нығайту            0       3495   3495
3              Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк  523208    605966  82758
251         Маңғыстау облысының iшкi
iстер басқармасы                  523208    605966  82758
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар                496343    518601  22258
30      Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық
тәртiптi күзету және қоғамдық
қауiпсiздiк қамтамасыз ету         26865     26865    0
40      Iшкi iстер органдары объектiлерiн
күрделi жөндеу                       0       34000  34000
70      Iшкi iстер органдарының материалды-
техникалық базасын нығайту           0       26500  26500
4              Бiлiм беру                       1644640   285330  120690

263    Областное управление образования          139464   249101 109637
20  Общеобразовательное обучение на
местном уровне                             32859   37209    4350
32  Информатизация системы среднего образования
на местном уровне                           2499    2499       0
37  Приобретение и доставка учебников для
обновления библиотечных фондов
государственных учреждений среднего
образования                                   0    81720   81720
61  Реализация программ дополнительного
образования для детей и юношества на
местном уровне                              5015    5815     800
62  Проведение школьных олимпиад на
местном уровне                              9415   14415    5000
31  Начальное профессиональное образование
на местном уровне                          20416   24216    3800
8  Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на местном
уровне                                     69260   83227   13967
251    Управление внутренних дел Мангистауской
области                                    14630   17830    3200
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                   14630   17830    3200
254    Областное управление здравоохранения        2000    2000       0
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                    2000    2000       0
263    Областное управление образования            8546   16399    7853
11 Повышение квалификации и переподготовка
кадров на местном уровне                    6126   10378    4252
30 Капитальный ремонт прочих объектов
образования на местном уровне                  0     2801   2801
38 Оказание психолого-медико-педагогической
консультативной помощи населению по
обследованию психического здоровья детей и
подростков                                  2420    2420       0
5          Здравоохранение                          1513327 2214296  700969
254    Областное управление здравоохранения      610960  777108  166148
36 Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне               376800  482567  105767
31 Оказание медицинской помощи
ВИЧ-инфицированным больным                 22500   26070    3570
33 Борьба с эпидемиями на местном уровне       2600    2600       0
34 Производство крови (заменителей) на
местном уровне                             21000   21000       0
41 Пропаганда здорового образа жизни
на местном уровне                          6060    6571     511
45 Охрана материнства и детства              182000  238300   56300
254    Областная санитарно-эпидемиологическая

263         Облыстық бiлiм басқармасы        139464    249101  109637
20      Жергiлiктi деңгейде жалпы бiлiм
беруге оқыту                      32859     37209   4350
32      Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм
жүйесiн ақпараттау                 2499      2499     0
61      Жергiлiктi деңгейде балалар мен
жасөспiрiмдердi қосымша бiлiм
беру бағдарламасын iске асыру      5015      5815    800
62      Жергiлiктi деңгейде мектеп
олимпиадаларын өткiзу              9415     14415   5000
31      Жергiлiктi деңгейде кәсiптiк-
техникалық 6iлiм                  20416     24216   3800
8      Жергiлiктi деңгейде орта арнайы
оқу орындарында кадрлар даярлау   69260     83227  13967
251         Маңғыстау облысының iшкi iстер
басқармасы                        14630     17830   3200
11      Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың
бiлiктiлiгiн көтеру және қайта
даярлау                           14630     17830   3200
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                         2000      2000     0
11      Жергiлiктi деңгейде кадрларды
қайта даярлау                      2000      2000     0
263         Облыстық бiлiм басқармасы          8546     16399   7853
11      Жергiлiктi деңгейде кадрларды
қайта даярлау                      6126     10378   4252
38      Балалар мен жасөспiрiмдердiң
психикалық денсаулығын тексерiп
байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-
педагогикалық кеңестер беру
көмегiн көрсету                    2420     2420      0
64      Басқа да бiлiм беру ұйымдарының
материалды-техникалық базасын
нығайту                             0       800      800
5              Денсаулық сақтау                1513327  2214296  700969
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                       610960   777108  166148
36      Жергiлiктi деңгейде халыққа
тұрақты медициналық көмек
көрсету                          376800   482567  105767
31      ВИЧ ауруын жұқтырған адамдарға
медициналық көмек көрсету         22500    26070   3570
33      Жергiлiктi деңгейде эпидемияға
қарсы күрес                       2600     2600      0
34      Жергiлiктi деңгейде қан
(ауыстырғыш) өндiру               21000    21000     0
41      Жергiлiктi деңгейде салауатты
өмiр салтын насихаттау            6060     6571     511
45      Ана мен баланы қорғау            182000   238300   56300
254         Облыстық санитарлық-

станция                                    69472   93393   23921
39 Обеспечение санитарно-эпидемиологического
благополучия                               69472   69511      39
56 Укрепление материально-технической базы
организаций                                    0    23882  23882
254    Областное управление здравоохранения      691248   802408 111160
30 Оказание специализированной медицинской
помощи больным,страдающим психическими
расстройствами                             48500    59376  10876
32 Оказание специализированной медицинской
помощи больным туберкулезом                69000    76032   7032
47 Оказание специализированной медицинской
помощи больным онкологическими
заболеваниями                             18000    19000   1000
48 Оказание специализированной медицинской
помощи больным алкоголизмом, наркоманией
и токсикоманией                            25700    29597   3897
49 Оказание специализированной медицинской
помощи больным кожно-венерологическими
заболеваниями                              16300    21010   4710
50 Оказание специализированной медицинской
помощи больным инфекционными заболеваниями 46600    61970  15370
54 Оказание первичной медико-санитарной помощи
и специализированной амбулаторно-
поликлинической помощи                    467148   535423  68275
251    Управление внутренних дел Мангистауской
области                                    12255    14255   2000
31 Оказание стационарной медицинской помощи
военнослужащим сотрудникам правоохранительных
органов членам их семей                    12255    14255   2000
254    Областное управление здравоохранения      129392   527132 397740
37 Оказание скорой медицинской помощи                         69500
43 Оказание медицинской помощи населению
в чрезвычайных ситуациях                   14600    14600      0
2 Административные затраты на местном уровне  7992    10080   2088
38 Прочие услуги по охране здоровья населения
на местном уровне                          27000    27000      0
42 Обеспечение учетными услугами организаций
здравоохранения на местном уровне           5300     5300      0
44 Централизованный закуп лекарственных средств
5000    14000   9000
55 Капитальный ремонт объектов здравоохранения,
находящихся в коммунальной собственности       0   141000 141000
57 Централизованный закуп медицинского
оборудования и санитарного транспорта           0  231512 231512
6          Социальное обеспечение и социальная помощь  476608 481175   4567
258    Областное управление труда, занятости и
социальной защиты населения                 352082 408702  56620

эпидемиологиялық станциясы       69472     93393   23921
39      Санитарлық-эпидемиологиялық
қолайлы жағдайды қамтамасыз ету  69472     69511    39
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                      691248    802408  111160
30      Психикалық ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    48500     59376   10876
32      Туберкулез ауруларына
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    69000     76032  7032
47      Онкологиялық ауруларға
мамандандырылған  медициналық
көмек көрсету                    18000     19000  1000
48      Алкогольдiк, нашақорлық және
токсикологиялық тәуелдi ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    25700     29597   3897
49      Терi-венерологиялық ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    16300     21010   4710
50      Жұқпалы ауруларға
мамандандырылған медициналық
көмек көрсету                    46600     61970  15370
54      Бастапқы дәрiгерлiк-санитарлық
көмек және мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек
көрсету                         467148    535423  68275
251         Маңғыстау облысының iшкi iстер
басқармасы                       12255     14225   2000
31      IIБ медициналық қызметi          12255     14225   2000
254         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                      129392    527132  397740
37      Жедел медициналық жәрдем
көрсету                          69500     83640  14140
43      Төтенше жағдайларда халыққа
медициналық көмек көрсету        14600     14600    0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                          7992     10080   2088
38      Облыста халықтың денсаулығын
қорғау жөнiндегi өзге де
қызметтер                        27000     27000    0
42      Жергiлiктi деңгейдегі денсаулық
сақтау ұйымдарының есепке алу
қызмет көрсетумен қамтамасыз ету  5300     5300     0
44      Дәрi-дәрмектердi медициналық
жабдықтарды орталықтандыра
сатып алу                         5000     14000   9000
55      Коммуналдық меншiктегi денсаулық
сақтау объектiлерiн күрделi
жөндеу                            0       141000  141000
57      Медициналық жабдықтарды және
санитарлық көлiктi
орталықтандырылған сатып алу      0       231512  231512
6              Әлеуметтiк қамсыздандыру және
әлеуметтiк көмек                476608    481175   4567
258         Облыстық еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтiк қорғау
басқармасы                      352082    408702   56620

31 Специальные государственные пособия         352082 352082      0
32 Социальное обеспечение,оказываемые через
учреждения интернатского типа на местном
уровне                                           0  56620  56620
105    Областное управление труда, занятости и
социальной защиты населения                  29750 342106   4466
60 Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных представительных
органов                                      29750  34216   4466
105    Областное управление здравоохранения          5400   5400      0
60 Социальные выплаты отдельным категориям
граждан по решению местных представительных
органов                                       5400   5400      0
258    Областное управление труда,занятости и
социальной защиты населения                  32756  32857    101
57 Социальная поддержка инвалидов на
местном уровне                                1330   1330      0
2 Административные затраты на местном
уровне                                       22264  25394   3130
33 Медико-социальная экспертиза на местном
уровне                                        7000      0 -7000
35 Оплата услуг по зачислению,выплате и
доставке пособий и других социальных выплат   2162   2162      0
45 Капитальный ремонт административных зданий
исполнительных органов труда и социальной
защиты населения                                 0   1971   1971
258    Программа реабилитации инвалидов             56620      0 -56620
8          Культура, спорт,туризм и информационное
пространство                                145752 304254 158502
263    Областное управление культуры               49340  81123  31783
41 Обеспечение культурного досуга населения на
местном уровне                              31415  34009   2594
43 Проведение зрелищных мероприятий на местном
уровне                                       1400   4900   3500
44 Хранение историко-культурных ценностей на
местном уровне                               12125   7820  -4305
47 Проведение ремонтно-реставрационных работ и
благоустройство территории памятников истории
и культуры местного значения                 4400  16323  11923
263    Областное управление спорта и физической
культуры                                    50000 158382 108382
39 Проведение спортивных мероприятий на местном

31      Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар 352082    352082    0
32      Жергiлiктi деңгейдегi
интернаттық тұрпатты мекемелер
арқылы көрсетiлетiн әлеуметтiк
қамтамасыз ету                     0      56620   56620
105         Облыстық еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтiк
қорғау басқармасы               29750     34216   4466
60      Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмi бойынша азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтiк төлемдер             29750     34216   4466
105         Облыстық денсаулық сақтау
басқармасы                       5400      5400     0
60      Жергiлiктi өкiлдi органдардың
шешiмi бойынша азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтiк төлемдер              5400      5400     0
258         Облыстық еңбек, халықты жұмыспен
қамту және әлеуметтiк қорғау
басқармасы                      32756      32857   101
57      Жергiлiктi деңгейдегi
мүгедектердi әлеуметтiк қолдау   1330      1330     0
2      Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк
шығыстар                        22264      25394   3130
33      Жергiлiктi деңгейдегi
медициналық әлеуметтiк сараптау 7000        0     -7000
35      Жәрдемақыларды және басқа да
әлеуметтiк төлемдердi есептеу,
төлеу және беру бойынша қызмет
көрсетуге ақы төлеу             2162       2162     0
45      Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау атқарушы органдардың
әкiмшiлiк ғимаратын күрделi
жөндеу                            0        1971    1971
70      Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау атқарушы органдардың
материалды-техникалық базасын
нығайту                           0        2000    2000
258         Мүгедектердi оңалту
бағдарламасы                   56620       0      -56620
8              Мәдениет, спорт және
ақпараттық кеңiстiк           145752      304254   158502
263         Облыстық мәдениет басқармасы   49340       81123   31783
41      Жергiлiктi деңгейде халықтың
мәдени бос уақытын қамтамасыз
ету                            31415      34009    2594
43      Жергiлiктi деңгейде көрiнiстi
iс-шараларын өткiзу             1400       4900    3500
44      Жергiлiктi деңгейде тарихи-
мәдени құндылықтарды сақтау    12125       7820   -4305
47      Жергiлiктi маңызға тарих және
мәдениет ескерткiштерiн жөндеу-
қайта жаңарту жұмыстарын
жүргiзу және аумағын
абаттандыру                    4400       16323   11923
51      Мәдениет ұйымдарының материалды-
техникалық базасын нығайту       0        9701     9701
65      Жергiлiктi деңгейде тарихи-
мәдени қорықтар мен
мұражайларды ұстау               0        8370     8370
263         Облыстық спорт және дене
тәрбиесi басқармасы           50000      158382  108382
39      Жергiлiктi деңгейде спорт

уровне                                       50000 154014 104014
57 Мероприятия по туристической деятельности
на местном уровне                               0   4368   4368
105    Аппарат акима                                18000  18000      0
46 Проведение государственной информационной
политики через газеты и журналы на местном
уровне                                       13000  13000      0
47 Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание на местном
уровне                                        5000   5000      0
261    Государственный архив Мангистауской области   9816  18943   9127
2 Административные расходы на местном уровне    2209   2664    455
30 Обеспечение сохранности архивного фонда,
печатных изданий и их специальное использова-
ние на местном уровне                         7607  16079   8472
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов управления архивами       0    200    200
263    Областное управление культуры                13596  17971   4375
45 Обеспечение общедоступности информации на
местном уровне                               13596  17971   4375
263    Аппарат акима                                 5000   9835   4835
56 Проведение региональной молодежной политики  5000   9835   4835
10         Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и
охрана окружающей среды                     128072 149968  21896
105    Областной фонд охраны окружающей среды      121125 142768  21643
34 Организация охраны окружающей среды на
местном уровне                              121125 142768  21643
257    Областное управление сельского хозяйства     6947   7200    253
2 Административные затраты на местном уровне   6947   7200    253
11         Промышленность и строительство               1000  10429   9429
273    Областное управление строительства жилья,
архитектуры и застройки территории            1000    429   -571
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне      1000    429   -571
273    Аппарат акима                                    0  10000  10000
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и
технологические работы на местном уровне         0  10000  10000
12         Транспорт и связь                          100000 182209  82209
274    Аппарат акима                              100000 150000  50000
49 Строительство и реконструкция автомобильных
дорог на местном уровне                     100000 150000  50000
60 Субсидирование регулярных внутренних
авиаперевозок по решению местных

шараларын өткiзу              50000      154014  104014
57      Жергiлiктi деңгейдегi туристiк
қызмет көрсету жөнiндегi
iс-шаралар                      0         4368     4368
105         Әкiм аппараты                 18000      18000      0
46      Жергiлiктi деңгейде газеттер
мен журналдар арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын
жүргiзу                       13000      13000      0
47      Жергiлiктi деңгейде телерадио
хабарларын тарату арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын
жүргiзу                        5000      5000       0
261         Маңғыстау облысының
мемлекеттiк мұрағаты           9816      18943     9127
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар             2209       2664     455
30      Мұрағат қорының, баспа
басылымдарының сақталуы мен
олардың жергiлiктi деңгейде
арнайы пайдаланылуын
қамтамасыз ету                 7607      16079     8472
70      Мұрағат басқармасы атқарушы
органдардың материалды-
техникалық базасын нығайту      0         200      200
263         Облыстық мәдениет басқармасы  13596      17971    4375
45      Жергiлiктi деңгейде ақпараттың
жалпыға жетiмдiлiгiн
қамтамасыз ету                13596      17971    4375
263         Әкiм аппараты                  5000      9835     4835
56      Аймақтық жастар саясатын
жүргiзу
10             Ауыл, су, орман, балық
шаруашылығы және
қоршаған ортаны қорғау       128072      149968  21896
105         Облыстық қоршаған ортаны
қорғау қоры                  121125      142768  21643
34      Жергiлiктi деңгейде қоршаған
ортаны қорғауды ұйымдастыру  121125      142768  21643
257         Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасы                    6947        7200    253
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар            6947        7200    253
11             Өнеркәсiп және құрылыс        1000       10429   9429
273         Облыстық тұрғын-үй құрылысы,
сәулет және аумақтарда
құрылыс салу                  1000        429    -571
48      Жергiлiктi деңгейде жобалау-
iздестiру, конструкторлық
және технологиялық
жұмыстар                      1000        429    -571
273         Әкiм аппараты                   0        10000  10000
48      Жергiлiктi деңгейде жобалау-
iздестiру, конструкторлық
және технологиялық
жұмыстар                         0        10000  10000
12             Көлiк және байланыс            100000      182209  82209
274         Әкiм аппараты                  100000      182209  82209
49      Жергiлiктi деңгейде
автомобиль жолдарын
салу және қайта жаңарту         100000      150000  50000
60      Жергiлiктi атқарушы органдар
шешiмiмен жүйелi iшкi

исполнительных органов                          0  32209  32209
13         Прочие                                      303668 420508 116840
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                          2500   3791   1291
31 Организация поддержки малого предприни-
мательства на местном уровне                  2500   3791   1291
105    Аппарат акима                               244748 234748      0
44 Резерв местного исполнительного органа
области выполнению обязательств местных
исполнительных органов по решениям судов     10000  10000      0
52 Резерв местного исполнительного органа облас-
ти для ликвидации чрезвычайных ситуаций при-
родного и техногенного характера и  иных
непредвиденных расходов                     224748  224748     0
105    Аппарат акима                                8000    8000     0
71 Участие регионов в мероприятиях республи-
канского значения                             8000    8000     0
105    Областное управление культуры                 2000    2000     0
71 Участие регионов в мероприятиях республи-
канского значения                             2000    2000     0
263    Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма,финансируемый из местного
бюджета                                      22754   25388  2634
2 Административные затраты на местном уровне   22754   25388  2634
263    Областное управление спорта и физической
культуры                                         0     300   300
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов образования,культуры,
спорта, туризма и информационного пространства   0     300   300
263    Областное управление культуры                    0     250   250
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов образования,культуры,
спорта, туризма и информационного пространства   0     250   250
272    Исполнительный орган экономики, поддержки
малого и среднего бизнеса, государственных
закупок,финансируемый из местного бюджета    29355   27417 -1938
2 Административные затраты на местном уровне   29355   27417 -1938
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                              0    2793  2793
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов поддержки малого и
среднего бизнеса                                 0    2793  2793
272    Областное управление экономики                   0     500   500
70 Укрепление материально-технической базы
исполнительных органов экономики                0     500   500
273    Областное управление строительства жилья,

авиатасымалды субсидиялау         0       32209   32209
13             Өзгелерi                       303668     420508  116840
272         Жергiліктi бюджеттен
қаржыландырылатын,
экономика, шағын және
орта бизнестi қолдау
атқарушы органдары             2500      3791      1291
31      Жергiлiктi деңгейдегi жеке
кәсiпкерлiктi қолдауды
ұйымдастыру                     2500      3791      1291
105         Әкiм аппараты                  244748     234748      0
44      Соттардың шешiмдерi
бойынша жергiлiктi
атқарушы органдарының
мiндеттемелерiн орындау
жөнiндегi облыс жергiлiктi
атқарушы органының резервi       10000      10000      0
52      Табиғи және техногендiк
сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға арналған облыстың
жергiлiктi атқарушы органының
резервi                           224748    224748     0
105         Әкiм аппараты                     8000     8000       0
71      Республикалық маңызы бар
шараларға қатысуы                 8000     8000       0
105         Облыстық мәдениет басқармасы      2000     2000       0
71      Республикалық маңызы бар
шараларға қатысуы                 2000     2000       0
263         Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын, бiлiм,
мәдениет, спорт және туризм
атқарушы органы                  22754     25388    2634
2      Жергiлiктi деңгейдегі
әкiмшiлiк шығыстар               22754     25388    2634
263         Облыстық спорт және дене
тәрбиесi басқармасы               0        300      300
70      Бiлiм беру, мәдениет, спорт,
туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы
органдардың материалдық-
техникалық базасын нығайту        0        300      300
263         Облыстық мәдениет басқармасы      0        250      250
70      Бiлiм беру, мәдениет, спорт,
туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы
органдардың материалдық-
техникалық базасын нығайту        0        250      250
272         Жергiлiктi бюджеттен
қаржыландырылатын,
экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау атқарушы
органдары                        29355     27417   -1938
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар               29355     27417   -1938
272         Облыстық шағын кәсiпкерлiктi
қолдау басқармасы                  0       2793     2793
70      Экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың
материалдық-техникалық базасын
нығайту                             0      2793     2793
272         Облыстық экономика басқармасы       0       500      500
70      Экономика, шағын және орта
бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың
материалдық-техникалық базасын-
нығайту                             0       500      500
273         Облыстық тұрғын-үй құрылысы,
сәулет және аумақтарда

архитектуры и застройки территории            4311    8371  4060
2 Административные затраты на местном уровне    4311    4891   580
34 Создание информационных систем органов
инфраструктуры и строительства                   0    3480  3840
273    Аппарат акима                                   0  106950 106950
36 Капитальный ремонт объектов коммунальной
собственности                                   0  106950 106950
15         Официальные трансферты                    9030950 9224309 193359
105     Аппарат акима                            9030950 9224309 193359
54 Трансферты из областного бюджета          9030950 9224309 193359
V КРЕДИТЫ                120000  120000      0
13         Прочие                                     120000  120000      0
272    Областное управление поддержки малого
предпринимательства                       100000  100000      0
80 Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне      100000  100000      0
105    Аппарат акима                               20000   20000      0
84 Специальный резерв местного исполнительного
органа области для кредитования нижестоящих
бюджетов на покрытие кассового разрыва      20000   20000      0
VI. ДЕФИЦИТ                 0 -1590531 -1590531
VII. ФИНАНСИРОВАНИЕ        0  1590531 1590531
Поступление                                              0        0       0
Погашение                                                0        0       0
Движение остатков бюджетных средств                      0  1590531 1590531
Приложение 2
к решению областного маслихата
от 7 февраля 2000г 17/163
тыс тенге
-------------------------------------------------------------------------
ккпс /наименование/Всего по /      Каракиянский    Мангистауский Бейнеуский
алоп /   доходов  /области /--------район------    ---район----  --район---
таде /            /отчисл-я/   конт-т   отч    в обл    отч         отчисл
ескц /                          дох-в  нормат   бюдж   нормат       нормат
47,8%   52,2%   100%          100%
--------------------------------------------------------------------------
доходы-всего  17138425   1096443  523995  572448    373672     410184
1   налоговые
поступления   17056883   1094343  522991  571352    371472     405864
1  Подоходный
налог на доход  5606633     76770   36689   49994     13800      97130
4  Налоги на
собственн-ть    2535179    848030  405277  442753    286772     118954
5  Внутренние
налоги           437027      2870    1371    1499      2300      38385
2  неналоговые
поступления       81542      2100    1004     1096     2200       4320
1   доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и

құрылыс салу басқармасы            4311      8371   4060
2      Жергiлiктi деңгейдегi
әкiмшiлiк шығыстар                 4311      4891    580
273         Әкiм аппараты                       0       106950  106950
36      Коммуналдық меншiк
объектiлерiн күрделi жөндеу         0       106950  106950
15             Ресми трансферттер                9030950   9224309 193359
105         Әкiм аппараты                     9030950   9224309 193359
54      Облыстық бюджеттен алынатын
трансферттер                      9030950   9224309 193359
5. НЕСИЕЛЕР                        120000    120000    0
13             Басқалары                          120000    120000    0
272         Облыстық шағын кәсiпкерлiктi
қолдау басқармасы                  100000    100000    0
80      Жергiлiктi деңгейде шағын
кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелендiру                       100000    100000    0
105         Әкiм аппараты                       20000     20000    0
84      Кассалық алшақтықтың орнын жабуға
төменгi тұрған бюджеттердi
несиелендiру үшiн жергiлiктi
атқарушы органның арнаулы резервi   20000     20000    0
6. ТАПШЫЛЫҚ                          0    -1590531 -1590531
7. ҚАРЖЫЛАНДЫРУ                      0     1590531  1590531
Түсiм                                0         0       0
Өтеу                                 0         0       0
Бюджет қаражаты қалдықтарының
қозғалысы                            0     1590531  1590531
--------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
7.02.2002 ж. N 17/163 шешiмiне
N 2 қосымша
мың теңге
----------------------------------------------------------------------
ккпс!                !Облыс   !Бейнеу !   Қарақия ауданы   !Маңғыстау
алоп!   Кiрiстер     !бойынша !ауданы !--------------------! ауданы
таде!    атауы       !барлығы !------ ! ауда ! ауда !табыс !---------
ескц!                !        !нормат.! рыла ! рыла !      !норматив
гсли!                !        ! 100%  ! тыны ! тыны !      ! 100%
----------------------------------------------------------------------
!                !
!Кiрiстер        !17138425 410184  1096443 523995 572448 373672
1   !Салықтық түсiмд.!17056883 405864  1094343 522991 571352 371472
1  !Кiрiстерге салы-!
!натын табыс     !
!салығы          ! 5606633  97130   76770  36689  40081   16170
!
4  !Меншiкке салына-!
!тын салықтар    ! 2535179 118954  848030 405277  442753  286772
5  !Iшкi салықтар   !  437027  38385   2780   1371   1499    2300
!                !
2   !Салыққа жатпай-
!тын  түсiмдер   ! 81542    4320    2100   1004    1096    2200
!                !
1  !Кәсiпкерлiк қыз-!
!метпен меншiктен!

доходы-всего  17138425   838952  213521 625431  9604103 2036664 7567439
1   налоговые
поступления   17056883   837962  213269 624693  9570073 2029446 7540627
1  Подоходный
налог на доход  5606633   434195  110507  323688 3505310 743343  2761967
4  Налоги на
собственн-ть    2535179   200144   50938  149206  555611  117823 437788
5  Внутренние
налоги           437027      770    196      574   98650   20919  77731
2   неналоговые
поступления     81542       990    252      738   34030    7218  26812
1  доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и
собствен-ти     11720     0        0       0      11000    2333   8667
тыс тенге
--------------------------------------------------------------------------
ккпс !наименование! Всего по!         г. Жанаозен             Областной
алоп !  доходов   !области  ! ------------------------         бюджет
таде !            !отчисл-я !  конт-т   отч     в обл   Собственные Всего
ескц                           дох-в            бюдж    доходы     дох-в
---------------------------------------------------------------------------
доходы-всего  17138425  4525071  876627   3648444  290000   12703762
1   налоговые
поступления    17056883  4514369  874555   3639814  262800   12639286
1  Подоходный
налог на доход   5606633  1477058  286146   1190912       0    4316648
4  Налоги на
собственн-ть     2535179   525668  101837    423831       0    1453578
5  Внутренние
налоги            437027    31252    6054     25198   262800    367802
2   неналоговые
поступления       81542    10702    2072      8630    27200     64476
1  доходы от
предпринимат-й
деятельн-ти и
собствен-ти       11720      720     139       581        0      9248
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к решению областного маслихата
от 7 февраля 2002 года 17/163
ПЕРЕЧЕНЬ ТЕКУЩИХ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА
НА 2002 ГОД
Фгр |Адм |Пр                     Наименование
1            Государственные услуги общего характера
103        Областной маслихат
2 Административные затраты на местном уровне
105     Аппарат акима
2 Административные затраты на местном уровне
259     Департамент по управлению коммунальной собственностью
2 Административные затраты на местном уровне
30 Организация приватизации коммунальной собственности
260     Областное финансовое управление
2 Административные расходы на местном уровне
2            Оборона
105     Областной военный комиссариат
63 Мероприятия по приписке и призыву на военную службу
105     Областное управление по чрезвычайным ситуациям
31 Мероприятия по мобилизационной подготовке на местном уровне
105     Областное управление государственной противопожарной службы
32 Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне
105     Областная водно-спасательная служба
32 Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне
3            Общественный порядок и безопасность
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
2 Административные расходы на местном уровне
30 Охрана общественного порядка и обеспечение общественной
безопасности на местном уровне
4            Образование
263     Областное управление образования
20 Общеобразовательное обучение на местном уровне
32 Информатизация системы среднего образования на местном уровне
61 Реализация программ дополнительного образования для детей и
юношества на местном уровне
62 Проведение школьных олимпиад на местном уровне
31 Начальное профессиональное образование на местном уровне
8 Подготовка специалистов со средним профессиональным
образованием на местном уровне
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном
уровне
254     Областное управление здравоохранения
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном
уровне
263     Областное управление образования
11 Повышение квалификации и переподготовка кадров на местном
уровне
38 Оказание психолого-медико-педагогической консультативной
помощи населению по обследованию психического здоровья детей
и подростков
5            Здравоохранение
254     Областное управление здравоохранения
36 Оказание стационарной медицинской помощи населению
на местном уровне
31 Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным больным
33 Борьба с эпидемиями на местном уровне
34 Производство крови (заменителей) на местном уровне
41 Пропаганда здорового образа жизни на местном уровне
45 Охрана материнства и детства
254     Областная санитарно-эпидемиологическая станция
39 Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
254     Областное управление здравоохранения
30 Оказание специализированной медицинской помощи больным,
страдающим психическими расстройствами
32 Оказание стационарной медицинской помощи больным туберкулезом
47 Оказание стационарной медицинской помощи больным
онкологическими заболеваниями
48 Оказание стационарной медицинской помощи больным
алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией
49 Оказание стационарной медицинской помощи больным кожно-венеро
логическими заболеваниями
50 Оказание стационарной медицинской помощи больным
инфекционными заболеваниями
54 Оказание первичной медико-санитарной помощи и
специализированной амбулаторно-поликлинической помощи
251      Управление внутренних дел Мангистауской области
31 Оказание стационарной медицинской помощи военнослужащим,
сотрудникам правоохранительных органов,членам их семей
254      Областное управление здравоохранения
37 Оказание скорой медицинской помощи
43 Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
2 Административные расходы на местном уровне
38 Прочие услуги по охране здоровья населения на местном уровне
42 Обеспечение учетными услугами организаций здравоохранения
на местном уровне
44 Централизованный закуп лекарственных средств
57 Централизованный закуп медицинского оборудования и
санитарного транспорта
6            Социальное обеспечение и социальная помощь
258      Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
31 Специальные государственные пособия
32 Социальное обеспечение,оказываемое через учреждения
интернатского типа на местном уровне
105     Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
60 Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению
местных представительных органов
105     Областное управление здравоохранения
60 Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению
местных исполнительных органов
258      Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
57 Социальная поддержка инвалидов на местном уровне
2 Административные затраты на местном уровне
35 Оплата услуг по зачислению
105      Аппарат акима
60 Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению
местных исполнительных органов
258      Областное управление труда, занятости и социальной защиты
населения
2 Административные затраты на местном уровне
35 Оплата услуг по зачислению,выплате и доставке пособий и
других социальных выплат
258      Программа реабилитации инвалидов
8            Культура, спорт,туризм и информационное пространство
263      Областное управление культуры
41 Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне
43 Проведение зрелищных мероприятий на местном уровне
44 Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне
65 Содержание историко-культурных заповедников на местном уровне
263      Областное управление спорта и физической культуры
39 Проведение спортивных мероприятий на местном уровне
57 Мероприятия по туристической деятельности на местном уровне
105      Аппарат акима
46 Проведение государственной информационной политики через
газеты и журналы на местном уровне
47 Проведение государственной информационной политики через
телерадиовещание на местном уровне
261      Государственный архив Мангистауской области
2 Административные расходы на местном уровне
30 Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий и
их специальное использование на местном уровне
263      Областное управление культуры
45 Обеспечение общедоступности информации на местном уровне
263      Аппарат акима
56 Проведение региональной молодежной политики
10           Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана
окружающей среды
105       Областной фонд охраны окружающей среды
34 Организация охраны окружающей среды на местном уровне
257       Областное управление сельского хозяйства
2 Административные затраты на местном уровне
11           Промышленность и строительство
273       Областное управление строительства жилья, архитектуры и
застройки территории
48 Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне
13           Прочие
272       областное управление  поддержки малого предпринимательства
31 Организация поддержки малого предпринимательства на
местном уровне
105       Аппарат акима
44 Резерв местного исполнительного органа области по выполнению
обязательств местных исполнительных органов по решениям судов
52 Резерв местного исполнительного органа области для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и
иных непредвиденных расходов
105       Аппарат акима
71 Участие регионов в мероприятиях республиканского значения
263       Областное управление культуры
71 Участие регионов в мероприятиях республиканского значения
263       Исполнительный орган образования, культуры, спорта и туризма,
финансируемый из местного бюджета
2 Административные затраты на местном уровне
272       Исполнительный орган экономики, поддержки малого и среднего
бизнеса,государственных закупок, финансируемый из местного
бюджета
2 Административные затраты на местном уровне
273       Областное управление строительства жилья,архитектуры и
застройки территории
2 Административные затраты на местном уровне
15           Официальные трансферты
105       Аппарат акима
54 Трансферты из областного бюджета
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к решению областного маслихата
от 7 февраля 2002 года 17/163
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ РАЗВИТИЯ
ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА НА 2002 ГОД
Фгр |Адм |Пр                     Наименование
1           Государственные услуги общего характера
103     Областной маслихат
31  Укрепление материально-технической базы аппарата маслихата
105     Аппарат акима
50  Капитальный ремонт административных зданий аппарата акима
74  Укрепление материально-технической базы аппарата акима
2            Оборона
105     Областное управление государственной противопожарной
службы
62  Укрепление материально-технической базы организаций по
чрезвычайным ситуациям
105     Областная водно-спасательная служба
62  Укрепление материально-технической базы организаций по
чрезвычайным ситуациям
3            Общественный порядок и безопасность
251     Управление внутренних дел Мангистауской области
40  Капитальный ремонт объектов органов внутренних дел
Мангистауской области
70  Укрепление материально-технической базы органов внутренних
дел Мангистауской области
4            Образование
263     Областное управление образования
37  Приобретение и доставка учебников для обновления библиотечных
фондов государственных учреждений среднего образования
30  Капитальный ремонт прочих объектов образования на местном
уровне
64  Укрепление материально-технической базы прочих организаций
образования
5            Здравоохранение
254     Областное управление здравоохранения
56  Укрепление материально-технической базы организаций
здравоохранения
44  Централизованный закуп лекарственных средств
55  Капитальный ремонт объектов здравоохранения,находящихся в
коммунальной собственности
57  Централизованный закуп медицинского оборудования и
санитарного транспорта
6            Социальное обеспечение и социальная помощь
258      Областное управление труда,занятости и социальной защиты
населения
45  Капитальный ремонт административных зданий исполнительных
органов труда и социальной защиты населения
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов труда и социальной защиты населения
8            Культура, спорт, туризм и информационное пространство
263      Областное управление культуры
47  Проведение ремонтно-реставрационных работ и благоустройство
территории памятников истории и культуры местного значения
51  Укрепление материально-технической базы организаций
культуры
261      Государственный архив Мангистауской области
70  Укрепление материально-технической базы  исполнительных
органов управления архивами
11           Промышленность и строительство
273      Аппарат акима
48  Проектно-изыскательские, конструкторские и технологические
работы на местном уровне
12           Транспорт и связь
274      Аппарат акима
49  Строительство и реконструкция автомобильных дорог на местном
уровне
60  Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению
местных исполнительных органов
13           Прочие
263       Областное управление спорта и физической культуры
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов образования,культуры,спорта,туризма и информационного
пространства
263       Областное управление культуры
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов образования,культуры,спорта,туризма и информационного
пространства
272       Областное управление поддержки малого предпринимательства
70  Укрепление материально-технической базы  исполнительных
органов поддержки малого и среднего бизнеса
272       Областное управление экономики
70  Укрепление материально-технической базы исполнительных
органов экономики
273       Областное управление строительства жилья,архитектуры и
застройки территории
34  Создание информационных систем органов инфраструктуры и
строительства
273       Аппарат акима
36  Капитальный ремонт объектов коммунальной собственности
272       Областное управление поддержки малого предпринимательства
80  Кредитование для развития малого предпринимательства на
местном уровне
105       Аппарат акима
84  Специальный резерв местного исполнительного органа области
для кредитования нижестоящих бюджетов на покрытие кассового
разрыва

!Кiрiстер        !17138425 838952 213521 625431 9604103 2036664 7567439
1   !Салықт. түсiмдер!17056883 837962 213269 624693 9570073 2029446 7540627
1  !Кiрiстерге салы-!
!натын табыс     !
!салығы          ! 5606633 434195 110507 323688 3505310  743343 2761967
4  !Меншiкке салына-!
!тын салықтар    ! 2535179 200144  50938 149206  555611  117823 437788
5  !Iшкi салықтар   !  437027   770     196    574   98650   20919  77731
!                !
2   !Салыққа жатпай- !  81542    990     252    738   34030   7218   26812
! тын түсiмдер   !
1  !Кәсiпкерлiк қыз-!
!мет пен меншiкт.!
!түсетiн кiрiстер! 11720       0       0      0   11000   2333   8667
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
ккпс!                    !Облыс   !   Жаңаөзен қаласы    !Облыстық бюджет
алоп!     Кiрiстер       !бойынша !----------------------!----------------
таде!       атауы        !барлығы ! табыс ! ауда ! ауда  !Табыс-! Барлық
ескц!                    !        !       ! рыла ! рыла  ! тары ! табысы
гсли!                    !        !       ! тыны ! тыны  !      !
---------------------------------------------------------------------------
!                    !
!Кiрiстер            !17138425 4525071 876627 3648444 290000 12703762
1   !Салықтық түсiмдер   !17056883 4514369 874555 3639814 262800 12639286
1  !Кiрiстерге салынатын!
!табыс салығы        ! 5606633 1477058 286146 1190912      0  4316648
4  !Меншiкке салынатын  !
!салықтар            ! 2535179 525668  101837  423831      0  1453578
5  !Iшкi салықтар       ! 437027  31252     6054  25198  262800  367802
!                    !
2   !Салыққа жатпайтын   !  81542  10702    2072    8630  27200   64476
! түсiмдер           !
1  !Кәсiпкерлiк қызмет  !
!пен меншiктен       !
!түсетiн кiрiстер    !  11720    720      139   581        0   9248
---------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
7.02.2002 ж. N 17/163 шешiмiне
N 3 қосымша
2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң
ағымдағы бюджеттiк бағдарламаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Фтоп!Әкiм!Бағ!
! шi !   !                           Атауы
---------------------------------------------------------------------------
1            Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетiлген қызмет
103       Облыстық мәслихат
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
105       Әкiм аппараты
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
259       Коммуналдық меншiктi басқару жөнiндегi Департамент
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Коммуналдық меншiктi жекешелендiрудi ұйымдастыру
260       Облыстық қаржы басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
2            Қорғаныс
105       Облыстық әскери комиссариат
63  Әскери қызметке тiркеу және шақыру жөнiндегi iс-шаралар
105   31  Облыстық төтенше жағдайлар жөнiндегi басқармасы
105   32  Жергiлiктi деңгейдегi  төтенше жағдайларды жою
3            Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Жергiлiктi деңгейдегi қоғамдық тәртiптi күзету және
қоғамдық қауiпсiздiк қамтамасыз ету
4            Бiлiм беру
263       Облыстық бiлiм басқармасы
20  Жергiлiктi деңгейдегi жалпы бiлiм беруге оқыту
32  Жергiлiктi деңгейде орта бiлiм жүйесiн ақпараттау
61  Жергiлiктi деңгейде балалар мен жасөспiрiмдердi қосымша
бiлiм беру бағдарламасын iске асыру
62  Жергiлiктi деңгейде мектеп олимпиадаларын өткiзу
31  Жергiлiктi деңгейде кәсiптiк-техникалық бiлiм
8  Жергiлiктi деңгейде орта арнайы оқу орындарында
кадрлар даярлау
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейдегi кадрлардың бiлiктiлiгiн көтеру
және қайта даярлау
254       Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау
263       Облыстық бiлiм басқармасы
11  Жергiлiктi деңгейде кадрларды қайта даярлау
38  Балалар мен жасөспiрiмдердiң психикалық денсаулығын
тексерiп байқау жөнiнде халыққа
психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер беру
көмегiн көрсету
5            Денсаулық сақтау
254       Облыстық денсаулық сақтау  басқармасы
36  Жергiлiктi деңгейде халыққа тұрақты медициналық көмек
көрсету
31  ВИЧ ауруын жұқтырған адамдарға медициналық көмек көрсету
33  Жергiлiктi деңгейде эпидемияға қарсы күрес
34  Жергiлiктi деңгейде қан (ауыстырғыш) өндiру
41  Жергiлiктi деңгейде салауатты өмiр салтын насихаттау
45  Ана мен баланы қорғау
39  Санитарлық-эпидемиологиялық қолайлы жағдайды қамтамасыз
ету
30  Психикалық ауруларға мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
32  Туберкулез ауруларына мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
47  Онкологиялық ауруларға мамандандырылған медициналық
көмек көрсету
48  Алкогольдiк, нашақорлық және токсикологиялық тәуелдi
ауруларға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
49  Терi-венерологиялық ауруларға мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
50  Жұқпалы ауруларға мамандандырылған медициналық көмек көрсету
54  Бастапқы дәрiгерлiк-санитарлық көмек және мамандандырылған
амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
31  IIБ медициналық қызметi
254       Облыстық денсаулық сақтау басқармасы
37  Жедел медициналық жәрдем көрсету
43  Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
38  Облыста халықтың денсаулығын қорғау жөнiндегi өзге
де қызметтер
42  Жергiлiктi деңгейдегi денсаулық сақтау ұйымдарының
есепке алу қызмет көрсетумен қамтамасыз ету
44  Дәрi-дәрмек құралдары мен медициналық жабдықтарды
орталықтандыра сатып алу
6            Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау басқармасы
31  Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
105       Әкiм аппараты
60  Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк төлемдер
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау басқармасы
57  Жергiлiктi деңгейдегi  мүгедектердi әлеуметтiк қолдау
2  Жергiлiктi деңгейдегi  әкiмшiлiк шығыстар
33  Жергiлiктi деңгейдегi медициналық әлеуметтiк сараптау
35  Жәрдемақы есептеу, төлеу және жеткiзiп беру бойынша
қызмет көрсетуге ақы төлеу
258       Мүгедектердi оңалту бағдарламасы
8            Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк
263       Облыстық мәдениет басқармасы
41  Жергiлiктi деңгейдегi  халықтың мәдени бос уақытын
қамтамасыз ету
43  Жергiлiктi деңгейдегi көрiнiстi iс-шараларын өткiзу
44  Жергiлiктi деңгейдегi тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
47  Жергiлiктi маңызға ие тарихи-мәдени ескерткiштердi
жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу және
аумағын абаттандыру
39  Жергiлiктi деңгейдегi спорт iс-шараларын өткiзу
105       Әкiм аппараты
46  Жергiлiктi деңгейдегi  газеттер мен журналдар арқылы
мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргiзу
47  Жергiлiктi деңгейдегi  телерадио хабарларын тарату
арқылы мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргiзу
261       Маңғыстау облысының мемлекеттiк мұрағаты
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
30  Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуы
мен олардың жергiлiктi деңгейде арнайы
пайдаланылуын қамтамасыз ету
263       Облыстық мәдениет басқармасы
45  Жергiлiктi деңгейдегi ақпараттың жалпыға бiрдей қол
жетiмдiлiгiн қамтамасыз ету
56  Аймақтық жастар саясатын жүргiзу
10            Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған
ортаны қорғау
105       Облыстық қоршаған ортаны қорғау қоры
34  Жергiлiктi деңгейдегi қоршаған ортаны қорғауды ұйымдастыру
257       Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
11            Өнеркәсiп, энергетика, құрылыс және жер қойнауын пайдалану
273       Облыстық тұрғын-үй құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
48  Жергiлiктi деңгейдегi жобалау-iздестiру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар
13            Өзгелерi
272       Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқарушы органдары
31  Жергiлiктi деңгейдегi шағын кәсiпкерлiктi қолдауды
ұйымдастыру
105       Әкiм аппараты
44  Соттардың шешiмдерi бойынша жергiлiктi органдарының
мiндеттемелерiн орындау жөнiндегi облыс
жергiлiктi атқарушы органының резервi
52  Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды
жоюға арналған облыстың жергiлiктi атқарушы
органының резервi
71  Аймақтардың республикалық маңызы бар шараларға қатысуы
263      Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, бiлiм, мәдениет,
спорт және туризм атқарушы органы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
272      Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, экономика,
шағын және орта бизнестi қолдау атқарушы органдары
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
273      Облыстық тұрғын-үй  құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
2  Жергiлiктi деңгейдегi әкiмшiлiк шығыстар
15            Ресми трансферттер
105      Әкiм аппараты
54  Облыстық бюджеттен алынатын трансферттер
---------------------------------------------------------------------------
Облыстық Мәслихаттың
7.02.2002 ж. N 17/163 шешiмiне
N 4 қосымша
2002 жылға арналған облыстық бюджеттiң
бюджеттiк даму бағдарламаларының тiзбесi
---------------------------------------------------------------------------
Фтоп!Әкiм!Бағ!
! шi !   !                           Атауы
---------------------------------------------------------------------------
1            Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетiлген қызмет
103       Облыстық мәслихат
31  Мәслихат аппаратының материалды-техникалық
базасын  нығайту
105       Әкiм аппараты
50  Әкiм аппаратының әкiмшiлiк ғимаратын күрделi жөндеу
74  Әкiмшiлiк аппаратының материалды-техникалық базасын нығайту
2            Қорғаныс
105       Облыстық мемлекеттiк өртке қарсы қызмет басқармасы
62  Төтенше жағдайлар бойынша ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
105       Облыстық суда құтқару қызметi
62  Төтенше жағдайлар бойынша ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
3            Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк
251       Маңғыстау облысының iшкi iстер басқармасы
40  Iшкi iстер органдары объектiлерiн күрделi жөндеу
70  Iшкi iстер органдарының материалды-техникалық базасын
нығайту
4            Бiлiм беру
263       Облыстық бiлiм басқармасы
37   Мемлекеттiк орта бiлiм беретiн мекемелердiң кiтапхана
қорларын жаңарту үшiн оқулықтарды сатып алу және жеткiзiп
беру
30   Жергiлiктi деңгейде басқа да бiлiм беру объектiлерiн
күрделi жөндеу
64   Басқа да бiлiм беру ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
5            Денсаулық сақтау
254       Облыстық денсаулық сақтау  басқармасы
56   Денсаулық сақтау ұйымдардың материалды-техникалық
базасын нығайту
44   Дәрi-дәрмек құралдарды орталықтандырылған сатып алу
55   Коммуналдық меншiктегi денсаулық сақтау объектiлерiн
күрделi жөндеу
57   Медициналық жабдықтарды және санитарлық көлiктi
орталықтандырылған сатып алу
6            Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек
258       Облыстық еңбек, халықты жұмыспен қамту және
әлеуметтiк қорғау
45   Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқарушы органдарының
әкiмшiлiк ғимаратын күрделi жөндеу
70   Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау атқарушы органдарының
материалды-техникалық базасын нығайту
8            Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңiстiк
263       Облыстық мәдениет басқармасы
47   Жергiлiктi маңызда тарих және мәдениет ескерткiштерiн
жөндеу-қайта жаңарту жұмыстарын жүргiзу және аумағын
көркейту
51   Мәдениет ұйымдарының материалды-техникалық
базасын нығайту
261       Маңғыстау облысының мемлекеттiк мұрағаты
70   Мұрағат басқармасы атқарушы органдарының
материалды-техникалық базасын нығайту
11            Өнеркәсiп және құрылыс
273       Әкiм аппараты
48   Жергiлiктi деңгейде жобалау-iздестiру, конструкторлық
және технологиялық жұмыстар
12            Көлiк және байланыс
274       Әкiм аппараты
49   Жергiлiктi деңгейде автомобиль жолдарын салу және
қайта  жаңарту
60   Жергiлiктi атқарушы органдар шешiмiмен жүйелi iшкi
авиатасымалды субсидиялау
13            Өзгелерi
263       Облыстық спорт және дене тәрбиесi басқармасы
70   Бiлiм беру, мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
263       Облыстық мәдениет басқармасы
70   Бiлiм беру, мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық
кеңiстiк атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
272       Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы
70   Экономика, шағын және орта бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
272       Облыстық экономика басқармасы
70   Экономика, шағын және орта бизнестi қолдау, мемлекеттiк
сатып алу атқарушы органдардың материалдық-техникалық
базасын нығайту
273       Облыстық тұрғын-үй  құрылысы, сәулет және аумақтарда
құрылыс салу басқармасы
34   Құрылыс және инфрақұрылыс органдардың ақпарат жүйелерiн құру
273       Әкiм аппараты
36   Коммуналдық меншiк объектiлерiн күрделi жөндеу
272       Облыстық шағын кәсiпкерлiктi қолдау басқармасы
80   Жергiлiктi деңгейде шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн
несиелендiру
105       Әкiм аппараты
84   Кассалық алшақтықтың жабуға арналған төмен тұрған
бюджеттердi несиелендiру үшiн жергiлiктi атқарушы органның
---------------------------------------------------------------------------