О некоторых вопросах лицензирования деятельности по организации и проведению казино и тотализаторов
Постановление Акимата города Алматы от 1 ноября 2002 года N 5/709. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Алматы 18 ноября 2002 г. за N 487. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в целях реализации  постановления  Правительства Республики Казахстан от 9.11.2001 года N 1432 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по организации и проведению тотализаторов и казино" акимат города Алматы постановил:
1. Утвердить перечень документов, подтверждающих устойчивость финансового состояния заявителей, для получения лицензий на право организации и проведения казино и тотализаторов (приложение N 1) и перечень показателей, необходимых для определения финансового состояния заявителя (приложение N 2).
2. Установить, что подтверждение финансовой устойчивости осуществляется Комитетом по экономике аппарата акима города Алматы после получения заявителями положительного заключения в экспертной комиссии по даче заключения о соответствии лицензиатов квалификационным требованиям.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Букенова К. А.
Аким города Алматы                 В. Храпунов
Секретарь Акимата                  К. Тажиева
Приложение N 1
к постановлению
акимата города Алматы
от 1 ноября 2002 года N 5/709
Перечень документов, необходимых для определения
финансового состояния заявителя
1. Бухгалтерский баланс; <*>
2. Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности; <*>
3. Отчет о движении денег; <*>
4. Аудиторский отчет о достоверности и объективности представленной финансовой отчетности.
Примечание
<*>  Составляется в соответствии со стандартами бухгалтерского учета и методических рекомендаций к ним на 1 число месяца, в котором было подано заявление.
Секретарь акимата                     К. Тажиева
Приложение N 2
к постановлению акимата города Алматы
от 1 ноября 2002 года N 5/709
Перечень показателей, необходимых для
определения финансового состояния заявителя
Показатель
Назначение
п о казателя
Формула
Расч е та
Оптималь-ное значение
пок аза- теля
1. Коэффициент независимости (концентрации собственности капитала, автономии)
Характеризует долю собственного капитала в общем объеме источников формирования активов предприятия. По нему судят, насколько предприятие независимо от заемных средств и способно маневрировать собственными средствами.
Собственный
капитал
____________
Совокупный капитал (валюта баланса)

Тотализаторлар мен казиноларды ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi қызметтi лицензиялаудың кейбiр мәселелерi туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің қаулысы. 2002 жылғы 1 қарашадағы N 5/709. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2002 жылғы 18 қарашада N 487 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк өзiн-өзi басқару туралы"  Заңына  сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылы 9 қарашадағы N№1432 "Тотализаторлар мен казиноларды ұйымдастыру және өткiзу жөнiндегi қызметтi лицензиялау ережесiн бекiту туралы"  қаулысын  жүзеге асыру мақсатында Алматы қаласының әкімшілігі қаулы етті:
1. Тотализаторлар мен казинолар ұйымдастыру және өткiзу құқығын иелену үшiн өтiнiш берушiнiң тұрақты қаржы жағдайын растайтын құжаттар (N№1 қосымша) және өтiнiш берушiнiң қаржы жағдайын анықтауға керектi көрсеткiштердiң тiзбесi (N№2 қосымша) бекiтiлсiн.
2. Қорытынды беретiн сарапшылар комиссиясы лицензияттың бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi жөнiндегi қорытындыны өтiнiш иесiне тапсырған соң, қаржы жағдайының тұрақтылығын растауды Алматы қаласы әкiмшiлiгiнiң Экономика комитетi жүргiзедi деп белгiленсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды Алматы қаласы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Қ.А.Бүкеновке жүктеледi.
Алматы қаласының әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласының әкiмшiлiгiнiң
2002 жылғы 1 қарашадағы N 5/709
Қаулысына N 1 қосымша
Өтiнiш берушiнiң қаржы жағдайын анықтау үшiн тиiстi құжаттардың тiзбесi
1. Бухгалтерлiк баланс; <*>
2. Қаржы-шаруашылық іс-әрекетінің нәтижесi туралы есеп; <*>
3. Ақша айналымы туралы есеп; <*>
4. Берiлген қаржы есебiнiң әдiлдiгi және дұрыстығы жөнiндегi аудиторлық есеп.
Ескертпе
<*>  бухгалтерлiк есеп стандарттарға және әдiстеме ұсыныстарына сәйкес өтiнiш берген айдың 1-не әзiрленедi.
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласының әкiмшiлiгiнiң
2002 жылғы 1 қарашадағы N 5/709
Қаулысына N 2 қосымша
Өтiнiш берушiнiң қаржы жағдайын анықтау үшiн
тиiстi көрсеткiштер тiзбесi
Көрсеткiш
Көрсеткiштi ң  мақсаты
Есептесу  нұсқасы
Көрсеткiштi ң
ұтымды
маңызы
1.Тәуелсiздiк коэффициенті (жеке капитал жиынтығы, автономиялылы ғы)
Кәсiпорынның жалпы активтер көзiнен өзiнiң меншiктi капитал үлесiн көрсетедi.Сол бойынша, кәсiпорынның қаншалықты заем қаржыларынан тәуелсiз екенiн және жеке қаржыларын жеке пайдалана алатынын көрсетедi.
Меншiктi капитал
Жиынтық капитал- (баланс валютасы)

0,5-0,6
2.Коэффициент финансирования
Характеризует соотношения собственного и привлеченного(заемного) капитала. Он показывает, какая часть активов предприятия финансируется за счет собственных средств, а какая  за счет заемных.
Собственный капитал
___________
привлеченный (заемный) капитал (обязательства)
> 1
3.Коэффициент абсолютной ликвидности
Показывает, какая часть текущей задолженности может быть погашена на дату составления баланса или в ближайшее время
Денежные средства
__________
текущие обязательства
>0,2:0,5
4.Коэффициент текущей ликвидности (общего покрытия)
Позволяет установить, в какой кратности текущие активы покрывают текущие обязательства, и показывает платежные возможности предприятия, оцениваемые при условии не только своевременных расчетов с дебиторами и благоприятной реализации готовой продукции, но и продажи в случае нужды прочих элементов материальных оборотных средств. Он дает возможность установить, покрывают ли ликвидные средства сумму текущих (срочных и краткосрочных) обязательств и тем самым подтверждает не только степень устойчивости структуры баланса, но и способность предприятия быстро рассчитаться по своим текущим обязательствам (долгам).
Текущие активы
_____________
текущие обязательства
>2
Секретарь акимата                    К. Тажиева

0,5-0,6
2.Қаржыландыру коэффициентi
Меншiктi капитал мен тартылған (заем) қаржысының қатынасын бiлдiредi. Ол, кәсiпорын активiнiң қай бөлiгi өз қаражатымен қаржыландырады, ал қайсысы - заем қаржысымен қаржыландыратынын көрсетедi.
Меншiктi капитал
Тартылған(заемдық) капитал (мiндеттемелер)
>1
3.Абсолюттi өтiмдiлiк коэффициентi
Ағымдағы қарыздарының қандай бөлiгi балансты жасаған мезетте жабылуы мүмкiндiгiн немесе жақын арада жабылатынын көрсетедi.
Ақшалай қаражат
Ағымдағы мiндетте мелер
>  0,2:0,5
4.Ағымдағы   өтiмдiлiк коэффициентi
Ағымдағы активтер қанша есе ағымдағы мiндеттемелердi жаба алатынын, және кәсiпорынның төлем мүмкiндiктерiн,дебиторлардың уақытында есептескенiн бағалауға, дайын өнiмдерiн ыңғайлы жағдайда сатуға, ал керек болған жағдайда басқа да айналымды қаражатты сатуды анықтауға мүмкiндiк береді. Ол бередi, сатылатын құралдар ағымдағы (шұғыл және қысқа мерзiмдi) мiндеттемелердi жаба алатынын, сонымен баланстың тұрақты екенiн дәлелдейтiн, және кәсiпорынның ағымдағы мiндеттемелерi (қарызы) бойынша тез арада есеп айырыса алатынын  анықтауға мүмкiндiк бередi
Ағымдағы активтер Ағымдағы мiндетте мелер
>  2
Әкiмшiлiк хатшысы