О межведомственной городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте
Постановление Курчатовского городского акимата от 9 декабря 2002 года N 111. Зарегистрировано Управлением юстиции Восточно-Казахстанской области 12 февраля 2003 года за N 1104. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17 марта 2008 года N 240
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 17.03.2008 N 240.
Во исполнение Постановления Правительства Республики Казахстан "Вопросы обеспечения безопасности на транспорте" от 28 апреля 1998 года N 391 и Постановления Восточно-Казахстанского областного акимата " О Межведомственной областной комиссии по обеспечению безопасности на транспорте" от 11 февраля 2002 года N 76 и в целях снижения аварийности, повышения безопасной работы транспортного комплекса, выработки предложений по координации действий городских отделов и служб, местных исполнительных органов, общественных организаций, предприятий и учреждений по вопросам обеспечения безопасности на транспорте акимат города Курчатова ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную городскую комиссию по обеспечению безопасности на транспорте (приложение N 1).
2. Утвердить Положение о Межведомственной городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте (приложение N 2).
3. Межведомственной городской комиссии разработать и осуществить в течение 2002 года комплекс мероприятий по снижению аварийности на транспорте, реконструкции и развитию уличной сети города, автодорог общего пользования, содержанию в надлежащем состоянии технических средств регулирования дорожного движения.
4. Финансирование мероприятий по снижению аварийности на транспорте, развитию и содержанию технических средств регулирования дорожного движения осуществлять за счет средств местного бюджета.
5. Руководителям предприятий и учреждений создать комиссии по обеспечению безопасности на транспорте, возложив функции председателя комиссии на заместителя, курирующего вопросы транспорта.
6. Контроль за выполнением настоящего постановления оставляю за собой.
7. Передать персональный состав Курчатовской городской Межведомственной комиссии по обеспечению безопасности на транспорте, на утверждение Курчатовского городского маслихата.
И.О. акима города Курчатова
Приложение N 1 к постановлению
акимата города Курчатова
от 9 декабря 2002 года N 111
СОСТАВ
Курчатовской городской межведомственной комиссии
по обеспечению безопасности на транспорте
Тулеутаев Шахмурат Игембекович
Заместитель акима города, председатель комиссии
Аусенов Жумакумар Айтказиевич
И.О. главного специалиста по ЧС и ГО аппарата, заместитель председателя комиссии
Пащенко Нина Николаевна
Начальник отдела образования, секретарь комиссии
Крещенова Галина Валентиновна
И.О.начальника отдела жилищно- коммунального хозяйства
По вакансии
Гл.специалист по здравоохранению
Елемесов Бейсенбек Альсеинович
Заместитель начальника городского отдела полиции
Пронин Александр Васильевич
Начальник отделения административной службы 5 отдела Главного управления внутренних дел Восточно- Казахстанской области
Маснев Василий Афанасьевич
Начальник штаба ЧС и ГО Республиканского государственного предприятия "Национальный ядерный центр Республики Казахстан"
Даулетбаев Максут Слямбаевич
Старший госавтоинспектор городского отдела полиции
Демченко Николай Иванович
Директор производственного кооператива "Озон"
Акимбеков Кажиакпар Баскенович
Начальник станции "Дегелен"
Руководитель аппарата акима
города Курчатова
Приложение N 2 к постановлению
акимата города Курчатова
от 9 декабря 2002 года N 111
ПОЛОЖЕНИЕ
о Межведомственной комиссии по обеспечению
безопасности на транспорте

Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссияның құрылуы туралы
Курчатов қалалық әкімиятының 2002 жылдың 9 желтоқсандағы N 111 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 12 ақпанда N 1104 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 17 наурыздағы N 240 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласы әкімдігінің 2008.03.17 N 240 қаулысымен.
"Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 28 сәуiрдегi N 391 Қаулысын және "Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi ведомствоаралық облыстық комиссия туралы" Шығыс Қазақстан облыстық әкiмиятының 2002 жылғы 11 ақпандағы N 76 Қаулысын орындауда және апаттылықты төмендету, көлiк кешенiнiң қауiпсiз жұмысын арттыру, қала бөлiмдерi мен қызметтерi, жергiлiктi атқарушы органдар, қоғамдық ұйымдар мен кәсiпорындар, мекемелер көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша iс-қимылын үйлестiру жөнiнен ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Курчатов қалалық әкiмияты ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi қалалық комиссия құрылсын (N 1 қосымша).
2. Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия құру туралы Ереже бекiтiлсiн (N 2 қосымша).
3. Қалалық ведомствоаралық комиссия 2002 жыл iшiнде көлiктегi апаттылықты азайту, көше жүйелерiн дамыту және қайта жаңарту, жалпы пайдалану жолдарын жаңғырту мен дамыту жол қозғалысын реттеудiң техникалық құралдарын тиiстi жағдайда ұстау жөнiндегi шаралар кешенiн жасап, жүзеге асырсын.
4. Көлiктегi апаттылықты төмендету, жол қозғалысын реттеудiң техникалық құралдарын дамыту мен реттеу жөнiндегi шараларды қаржыландыру жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылсын.
5. Қала мекемелерi мен кәсiпорындары басшыларына, көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия құру, комиссия төрағасының мiндеттерiн көлiк мәселесiн қадағалайтын орынбасарына жүктелсiн.
6. Осы Қаулының орындалуына бақылау жасауды өзiме қалдырамын. 7. Көліктегі қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ведомствоаралық қалалық комиссия құрамы Курчатов қалалық мәслихатының сессиясына бекiтуге берiлсiн.
Курчатов қаласы
әкiмiнiң м.а.
Курчатов қаласы әкiмиятының
2002 жылғы 9 желтоқсандағы
N 111 қаулысына N 1 қосымша
Көліктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi
ведомствоаралық қалалық комиссияның құрылуы туралы
Тулеутаев Шахмұрат Игембекович
Қала әкiмiнiң орынбасары, комиссия төрағасы
Аусенов Жұмақұмар Айтқазиевич
ТЖ және АҚ жөнiндегi бас маманы м.а., төраға орынбасары
Пащенко Нина Николаевна
Қалалық бiлiм беру бөлімiнiң бастығы, комиссия хатшысы
Крещенова Галина Валентиновна
Тұрмыстық-коммуналдық шаруашылық бөлімi бастығының м.а.
вакансия бойынша
Денсаулық сақтау жөнiндегi бас маманы
Елемесов Бейсенбек Альсеинович
Қалалық полиция бөлімi бастығының орынбасары
Пронин Александр Васильевич
Шығыс Қазақстан облысы iшкi iстер Бас басқармасының 5 бөлімiнiң әкiмшiлiк қызметi бөлімшесiнiң бастығы
Маснев Василий Афанасьевич
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ядролық орталығы" Мемлекеттiк кәсiпорынының ТЖ және АҚ штабының бастығы
Даулетбаев Мақсұт Слямович
Қалалық полиция бөлімiнiң аға мемавтоинспекторы
Демченко Николай Иванович
"Озон" Өндiрiстiк кооперативiнiң директоры
Акимбеков Кажиакпар Баскенович
"Дегелең" станциясының бастығы
Курчатов қаласы әкiмi
аппаратының басшысы
Курчатов қаласы әкiмиятының
2002 жылғы 9 желтоқсандағы
N 111 қаулысына N 2 қосымша
Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ

1. Межведомственная городская комиссия по обеспечению безопасности на транспорте (далее - Комиссия) является консультативно- совещательным городским органом для выработки предложений по координации деятельности городских отделов и служб, хозяйствующих субъектов, независимо от форм собственности по вопросам, связанным с обеспечением безопасности на транспорте, разработкой и реализацией соответствующих государственных и региональных программ; эффективным использованием выделяемых на эти цели средств.
2. Комиссия осуществляет свою деятельность по следующим направлениям:
1) изучение и анализ причин аварийности на транспорте и выработка рекомендаций по выполнению безопасности движения;
2) определение приоритетов и содействие в разработке и реализации государственных программ, проектов и мероприятий по снижению аварийности на транспорте;
3) содействие развитию и концентрации научно-технического потенциала, материально-технических ресурсов и бюджетных ассигнований на приоритетных направлениях обеспечения безопасности на транспорте: программах строительства и реконструкции автомобильных и железных дорог, уличной сети города и населенных пунктов, улучшении технических характеристик подвижного состава, внедрении современных технических средств регулирования движения на транспорте, повышения профессионального уровня водителей транспортных средств, обучения работников дорожной полиции и водителей транспортных средств оказанию первой медицинской помощи пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях;
4) участие в подготовке предложений по внесению необходимых изменений и дополнений в действующее законодательство и нормативные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
5) изучение опыта работы городских отделов и служб, хозяйствующих субъектов по вопросам предупреждения транспортных происшествий и снижения тяжести последствий, распространения положительного опыта этой работы;
6) анализ предложений городских отделов и служб, хозяйствующих субъектов и выработка рекомендаций по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
7) содействие и оказание помощи в деятельности местных и ведомственных служб по обеспечению безопасности на транспорте;
8) содействие в обучении всех возрастных групп населения Правилам дорожного движения через средства массовой информации;
9) изучение передового опыта по обеспечению безопасности на транспорте, подготовка предложений по внедрению международных организационных механизмов обеспечения безопасности на транспорте.

1. Көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi ведомствоаралық қалалық комиссия (ары қарай комиссия) көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз етумен, тиiстi мемлекеттiк және аймақтық бағдарламаларды жасаумен және жүзеге асырумен, осы мақсаттарға бөлiнетiн қаржыларды тиiмдi пайдаланумен байланысты мәселелер бойынша қалалық басқармалар мен комитеттердi, жергiлiктi атқарушы органдардың, меншiк нысандарына қарамастан шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң, ғылыми, қоғамдық ұйымдармен бiрлестiктердiң қызметiн үйлестiру жөнiндегi ұсыныстарды дайындайтын консультативтiк - кеңес берушi қалалық орган болып табылады.
2. Комиссия өзiнiң жұмысын төмендегi бағыттар бойынша жүзеге асырады:
1) көлiктегi апаттың себептерiн зерттеу мен талдау және қозғалыс қауiпсiздiгiн сақтау жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;
2) басымдылықтарды айқындау және көлiктегi апатты азайту жөнiндегi мемлекеттiк және аймақтық бағдарламаларды, жобаларды жасау мен жүзеге асыруға көмектесу;
3) көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң басым бағыттарында; автомобиль жолдары мен темiржолдарды, қалалар мен елдi мекендердiң көше жүйелерiн салу мен жаңғырту, жылжымалы құрамның техникалық сипаттамаларын жақсартуда, көлiк қозғалысын реттеудiң қазiргi заманғы техникалық құралдарын енгiзуде, көлiк құралдары жүргiзушiлерiнiң кәсiптiк деңгейiн көтеруде, жол полициясы басқармасының қызметкерлерi мен көлiк жүргiзушiлерiн жол-көлiк оқиғаларында зардап шеккендерге алғашқы медициналық көмек көрсетуге оқытуда даму мен ғылыми-техникалық потенциалдың, материалдық - техникалық ресурстар мен бюджеттiк қаржылардың шоғырландырылуына көмектесу;
4) көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының әрекет етушi заңдылықтары мен нормативтiк актiлерiне қажеттi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы ұсыныстарды әзiрлеуге қатысу;
5) қалалық бөлiмдер мен қызметтер, шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң көлiк оқиғаларының алдын алу мен олардың салдарын азайту, бұл жұмыстың оңды тәжiрибесiн тарату мәселелерi жөнiндегi жұмыс тәжiрибесiн зерттеу;
6) қала бөлiмдерi мен қызметтерiнде шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi ұсыныстарына талдау жасау;
7) көлiктi қамтамасыз ету жөнiндегi жергiлiктi және ведомстволық қызметтерiне ықпал етiп, көмек көрсету;
8) тұрғындардың барлық жастағы топтарын жол қозғалысы Ережелерiн оқытуға бұқаралық ақпарат құралдары арқылы насихаттауға ықпал ету;
9) көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi халықаралық ұйымдастырушылық механизмдерiн енгiзу жөнiнен ұсыныстар дайындау.

3. Комиссия имеет право:
1) запрашивать и получать от городских отделов и служб, хозяйствующих субъектов данные, отражающие их деятельность по вопросам безопасности на транспорте;
2) организовывать проведение проверок городских отделов и служб, на предприятиях и в организациях, независимо от форм собственности, по вопросам безопасности на транспорте;
3) заслушивать на своих заседаниях доклады и отчеты городских отделов и служб, предприятий и организаций по вопросам безопасности на транспорте;
4) вносить городским отделам и службам, предприятиям и организациям предложения о привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей, не обеспечивающих безопасность на подведомственном транспорте;
5) привлекать по согласованию с руководителями соответствующих городских отделов и служб, предприятий и организаций квалифицированных специалистов для участия в подготовке материалов по вопросам, касающимся обеспечения безопасности на транспорте, а также для изучения и анализа выполнения городскими отделами и службами, предприятиями и организациями постановлений Правительства, решений Акима области, Областной Комиссии, решений Акима города и комиссии города по этим вопросам.
4. Комиссия проводит свою работу в соответствии с утвержденным председателем Комиссии планом. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в квартал. Решения Комиссии оформляются протоколом и носят рекомендательный характер.
5. Организационно-техническое обеспечение работы Комиссии осуществляет аппарат акима города.
6. Межведомственная городская комиссия по обеспечению безопасности на транспорте является постоянным органом при Акиме города, который определяет и утверждает ее состав.
Руководитель аппарата акима
города Курчатова

3. Комиссия мыналарға құқылы:
1) қалалық бөлiмдермен мен қызметтерден, шаруашылық жүргiзушi субъектiлерден олардың көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi жөнiндегi қызметiн бейнелейтiн мәлiметтердi сұрауға және алуға;
2) көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша қалалық бөлiмдер мен қызметтерден, меншiк нысандарына қарамастан кәсiпорындар мен ұйымдарда тексерулер ұйымдастыруға;
3) өз мәжiлiстерiнде көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша қалалық бөлiмдер мен қызметтердi есептерiн, баяндамаларын тыңдауға;
4) қалалық бөлiмдер мен қызметтерге, ұйымдар мен кәсiпорындарға қарамағындағы көлiкте қауiпсiздiктi қамтамасыз етпеген басшыларды тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту жайлы ұсыныстар енгiзуге;
5) тиiстi қала бөлiмдерi мен қызметтерiнде, кәсiпорындар мен мекемелер басшыларының келiсiмiмен бiлiктi мамандарды көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз етумен байланысты мәселелер бойынша материалдар дайындауға қатысу, сондай-ақ қалалық бөлiмдермен, қызметтерде, кәсiпорындар мен мекемелерде осы мәселелер жөнiндегi Үкiмет қаулыларын, облыс әкiмiнiң шешiмдерiн, Облыстық комиссия, қала әкiмiнiң шешiмiн және осы мәселелер бойынша комиссия шешiмдерiн орындауын зерттеу мен талдауға тартуға.
4. Комиссия өзiнiң жұмысын комиссияның төрағасы бекiткен жоспарға сәйкес жүргiзедi. Комиссияның мәжiлiстерi тоқсан сайын бiр реттен сиретпей өткiзiледi. Комиссияның шешiмдерi хаттама ретiнде ресiмделедi және ұсыныс берушiлiк сипатқа ие болады.
5. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру-техникалық жағынан қамтамасыз етудi қала әкiмi жүзеге асырады.
6. Қалалық көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi ведомствоаралық комиссия қала әкiмi жанындағы тұрақты орган болып табылады, оның құрамын әкiм айқындап бекiтедi.
Курчатов қаласы
әкiмi аппаратының басшысы