Об утверждении Правил уплаты таможенных платежей и налогов в государственный бюджет и их возврата из государственного бюджета
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 13 и Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 19, зарегистрированный Министерством юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2003 года N 2144. Утратил силу - совместным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 2 августа 2003 года N 293 и Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 июня 2003 г. N 306
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и  Законом  Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" приказываем:
1. Утвердить прилагаемые Правила уплаты таможенных платежей и налогов в государственный бюджет и их возврата из государственного бюджета.
2. Управлению правового обеспечения Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Исахан Г.Т.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра финансов Республики Казахстан Рахметова Н.К. и заместителя Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Мулькина С.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр финансов             Председатель Агентства
Республики Казахстан         таможенного контроля
Республики Казахстан
Утверждены
совместным приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 13 и
Председателя Агентства
таможенного контроля
Республики Казахстан
от 17 января 2003 года N 19
Правила уплаты таможенных платежей и
налогов в государственный бюджет и их
возврата из государственного бюджета
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и  Законом  Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" и устанавливают порядок уплаты таможенных платежей и налогов, взимание которых возложено на таможенные органы Республики Казахстан (далее - таможенные платежи и налоги), в доход государственного бюджета и их возврата из государственного бюджета.

Кедендік төлемдер мен салықтарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетіне төлеудің және оларды мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 13, Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 19 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 1 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2144. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2003 жылғы 2 тамыздағы N 293, Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 маусымдағы N 306 бірлескен бұйрығымен.
"Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының кодексіне  және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Кедендік төлемдер мен салықтарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетіне төлеудің және оларды мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің баспасөз қызметі (Г.Т.Исахан) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Н.К.Рахметовке және Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының орынбасары С.Ж.Мулкинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау
агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
17 қаңтар 2003 жылғы N 13
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
төрағасының
17 қаңтар 2003 жылғы
N 19 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Кедендік төлемдер мен салықтарды Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетіне төлеудің және оларды мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне  (Салық кодексі) және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына  сәйкес әзірленді және алу Қазақстан Республикасының кеден органдарына жүктелетін кедендік төлемдерді, салықтарды (бұдан әрі - кедендік төлемдер мен салықтар) мемлекеттік бюджеттің кірісіне төлеудің және оларды мемлекеттік бюджеттен қайтарып алудың тәртібін белгілейді.

2. Таможенные платежи и налоги, в том числе вносимые авансом, уплачиваются плательщиками либо третьим лицом по поручению плательщика (далее - плательщик) на балансовый счет 080 "Доходы, распределяемые между бюджетами" областных, городов Астаны и Алматы управлений Казначейства Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство), расположенных на территории областей, городов Астаны и Алматы, где находится таможенный орган, осуществляющий взимание таможенных платежей и налогов (далее - таможенный орган).
3. Прием и зачисление таможенных платежей и налогов в государственный бюджет производятся в соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 "Об утверждении Правил финансовых процедур по исполнению бюджета и ведению форм отчетности (периодической и годовой) для государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее - Постановление) и  приказом  Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 1999 года N 484 "Об утверждении Инструкции по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан", зарегистрированным в Министерстве юстиции от 24 сентября 1999 года N 900 (далее - Приказ).
2. Порядок уплаты таможенных платежей и налогов
в государственный бюджет
4. Таможенные платежи и налоги уплачиваются плательщиками в государственный бюджет в сроки, установленные налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан.
5. Уплата таможенных платежей и налогов производится по соответствующему коду Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, ежегодно утверждаемой Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - коды бюджетной классификации) в соответствии с видом таможенного платежа и налога.
6. Уплата таможенных платежей и налогов производится плательщиками через банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, имеющих лицензию Национального Банка. В платежных документах на уплату таможенных платежей и налогов плательщиком указываются реквизиты налогового органа, находящегося по месту регистрации таможенного органа (далее - налоговый орган-бенефициар).
7. В соответствии с настоящими Правилами уплачиваются следующие таможенные платежи и налоги:
1) таможенные платежи, исчисленные и подлежащие уплате в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан;
2) акцизы, налог на добавленную стоимость, взимаемые в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
3) антидемпинговые, защитные и компенсационные пошлины, кроме вводимых решением Правительства Республики Казахстан в качестве временных мер.

2. Кедендік төлемдер мен салықтарды, оның ішінде аванспен енгізілетіндерді төлеушілер не төлеушінің тапсырмасы бойынша үшінші тұлға (бұдан әрі - төлеуші) кедендік төлемдер мен салықтардың алынуын жүзеге асыратын кеден органы (бұдан әрі - кеден органы) бар облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумағында орналасқан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің облыстық, Астана және Алматы қалалық Қазынашылық басқармаларының, (бұдан әрі - Қазынашылық) "Бюджеттер арасында бөлінетін кірістер" 080 баланстық шотына төлейді.
3. Кедендік төлемдер мен салықтарды мемлекеттік бюджетке қабылдау және енгізу "Мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын, мемлекеттік мекемелер үшін есептік формаларын жүргізу (кезеңдік және жылдық) және бюджетті орындау бойынша қаржылық рәсімі Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832 қаулысына  (бұдан әрі - Қаулы) және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылы 24 қыркүйекте N 900 болып тіркелген "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетін кассалық орындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 7 қыркүйектегі N 484 бұйрығына  (бұдан әрі - Бұйрық) сәйкес жүргізіледі.
2. Кедендік төлемдер мен салықтарды мемлекеттік
бюджетке төлеудің тәртібі
4. Төлеушілер кедендік төлемдер мен салықтарды Қазақстан Республикасының салықтық және кедендік заңнамасында белгіленген мерзімдерде мемлекеттік бюджетке төлейді.
5. Кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі кедендік төлем мен салықтың түріне сәйкес жыл сайын бекітетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік жіктеменің сәйкес коды бойынша (бұдан әрі - бюджеттік жіктеме коды) жүргізіледі.
6. Кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуді төлеушілер Ұлттық Банкінің лицензиясы бар, банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер мен ұйымдар арқылы жүргізеді. Кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуге арналған төлем құжаттарында төлеушілер кеден органы тіркелген орын бойынша орналасқан салық органының (бұдан әрі - бенефициар-салық органы) деректемелерін көрсетеді.
7. Осы Ережеге сәйкес мынадай кедендік төлемдер мен салықтар төленеді:
1) Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес есептелетін және төлеуге жататын кедендік төлемдер;
2) Қазақстан Республикасының салықтық заңнамасына сәйкес алынатын акциздер, қосымша құн салығы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен уақытша шаралар ретінде енгізілгендерді қоспағанда, демпингке қарсы, қорғаныштық және өтемдік баждар.

8. Плательщик имеет право вносить таможенные платежи и налоги авансом в счет предстоящих обязательств по таможенным платежам и налогам. Внесение таможенных платежей и налогов авансом по их видам производится по кодам бюджетной классификации.
9. Исчисление таможенных платежей и налогов, в том числе вносимых авансом, плательщиком производится в соответствии с налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан.
При начислении, доначислении таможенным органом таможенных платежей и налогов, плательщику выдается Счет к оплате (Приложение 1), на основании которого им производится уплата таможенных платежей и налогов.
10. Данные форм 040-К, утвержденного  Приказом  или 2-43, утвержденного  Постановлением  ежедневно предоставляемые Казначейством таможенному органу и налоговому органу-бенефициару, являются для вышеуказанных органов подтверждением уплаты плательщиком таможенных платежей и налогов в государственный бюджет.
11. Таможенные органы осуществляют контроль за своевременностью и полнотой поступления таможенных платежей и налогов в доход государственного бюджета от плательщика путем сверки каждого вида таможенного платежа или налога, исчисленного (начисленного, доначисленного) к уплате в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил, с данными форм Казначейства 040-К, утвержденного  Приказом  или 2-43, утвержденного  Постановлением .
12. В случае, если таможенными органами по итогам сверки, проведенной в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил, установлено, что суммы, внесенные в государственный бюджет покрывают в общей сумме начисленные и подлежащие к уплате таможенные платежи и налоги, но не покрывают начисленные и подлежащие к уплате суммы по отдельным видам таможенных платежей и налогов, плательщик вправе:
внести недостающие суммы в государственный бюджет в соответствии с настоящими Правилами;
обратиться в таможенный орган для получения Подтверждения о наличии излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов в бюджет (далее - Подтверждение) (Приложение 2) в целях дальнейшего обращения в налоговый орган-бенефициар для проведения зачета излишне уплаченных сумм в счет обязательств по другим таможенным платежам и налогам, в порядке, установленной главой 3 настоящих Правил.
Факт уплаты недостающих сумм таможенных платежей и налогов, в том числе при проведении зачета, удостоверяется в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
13. Плательщик вправе обратиться в таможенный орган для получения Акта сверки расчетов по таможенным платежам и налогам (далее - Акт сверки) (Приложение 3).

8. Төлеушінің кедендік төлемдер мен салықтар бойынша алдағы міндеттемелер есебінен кедендік төлемдер мен салықтарды аванспен енгізуге құқығы бар. Кедендік төлемдер мен салықтарды олардың түрлері бойынша аванспен енгізу бюджеттік жіктеме кодтары бойынша жүргізіледі.
9. Кедендік төлемдер мен салықтарды, оның ішінде аванспен енгізілгендерін есептеуді төлеуші Қазақстан Республикасының салықтық және кедендік заңнамасына сәйкес жүргізеді.
Кеден органы кедендік төлемдер мен салықтарды есептеу, қосымша есептеу кезінде төлеушіге оның негізінде ол кедендік төлемдер мен салықтарды төлеуді жүргізетін Төлеу шоты (1-қосымша) беріледі.
10. Қазынашылық кеден органы мен бенефициар-салық органына күн сайын ұсынатын Бұйрықпен бекітілген 040-К немесе Қаулымен бекітілген 2-43 нысандарының деректері жоғарыда көрсетілген органдар үшін төлеушінің кедендік төлемдер мен салықтарды мемлекеттік бюджетке төлегендігін растау болып табылады.
11. Кеден органдары осы Ереженің 9-тармағына сәйкес Қазынашылықтың Бұйрықпен бекітілген 040-К немесе Қаулымен бекітілген 2-43 нысандарының деректерімен қоса төлеуге есептелген (есептелген, қосымша есептелген) кеден төлемінің немесе салықтың әрбір түрін салыстыру жолымен төлеушіден мемлекеттік бюджеттің кірісіне кедендік төлемдер мен салықтардың түсуінің уақытылығын және толықтығын бақылауды жүзеге асырады.
12. Егер кеден органдары осы Ереженің 11-тармағына сәйкес жүргізілген салыстыру қорытындылары бойынша мемлекеттік бюджетке енгізілген сомалар есептелген және төлеуге жататын кедендік төлемдер мен салықтардың жалпы сомасын жабатындығын, бірақ кедендік төлемдер мен салықтардың жекелеген түрлері бойынша есептелген және төлеуге жататын сомаларды жаппайтындығын анықтаса, төлеуші:
жетпейтін сомаларды мемлекеттік бюджетке осы Ережеге сәйкес енгізуге;
осы Ереженің 3-бөлімінде белгіленген тәртіппен басқа кедендік төлемдер мен салықтар жөніндегі міндеттемелерінің шотына артық есептелген сомаларды есепке алуды жүргізу үшін бенифициар-салық органына одан әрі жүгіну мақсатында Кедендік төлемдер мен салықтардың артық төленген сомаларының бар екендігі туралы растау (бұдан әрі - Растау) (2-қосымша) алу үшін кеден органына жүгінуге құқылы.
Кедендік төлемдер мен салықтардың жетпейтін сомаларын төлеу фактісі, оның ішінде есепке алуды жүргізу кезіндегі, осы Ереженің 10-тармағына сәйкес куәландырылады.
13. Төлеуші Кедендік төлемдер мен салықтар бойынша есептерді бюджетпен салыстыру актісін (бұдан әрі - Салыстыру актісі) (3-қосымша) алу үшін кеден органына жүгінуге құқылы.

3. Порядок зачета и возврата излишне уплаченных
таможенных платежей и налогов
14. Зачет или возврат излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов производится налоговым органом-бенефициаром в соответствии с налоговым законодательством.
15. Для осуществления зачета или возврата излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов налоговым органом-бенефициаром плательщик обращается с заявлением в таможенный орган для получения Подтверждения.
16. К заявлению прилагаются копии следующих документов:
1) платежного документа, по которому была произведена уплата сумм, подлежащих зачету или возврату;
2) таможенной декларации, оформленной таможенным органом по которой начислялись и были уплачены таможенные платежи и налоги (предоставляется в случае оформления таможенной декларации);
3) других документов, оформленных таможенными органами, при совершении иных действий, за осуществление которых вносились таможенные платежи и налоги (предоставляются в случаях, когда уплата таможенных платежей производилась без оформления таможенной декларации).
17. Срок рассмотрения заявления таможенными органами не должен превышать пяти рабочих дней со дня подачи заявления.
18. Оформление Подтверждения производится таможенными органами на основании Акта сверки.
19. В случае вынесения решения налоговым органом-бенефициаром о зачете либо возврате излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов налоговый орган-бенефициар оформляет и передает в Казначейство заключение с указанием реквизитов Подтверждения и платежное поручение на зачет или возврат излишне уплаченных сумм по таможенным платежам и налогам.
20. Казначейство после проведения зачета или возврата излишне уплаченных сумм на основании документов, представленных налоговыми органами, один экземпляр заключения возвращает в налоговый орган-бенефициар, второй экземпляр передает в таможенный орган.
Приложение 1
к Правилам уплаты таможенных
платежей и налогов в
государственный бюджет и их
возврата из государственного
бюджета
Код таможенного органа __________________________
Таможенный орган ________________________________
(наименование таможенного органа)
_________________________________________________
(структурное подразделение)
Счет к оплате N______
"____" _____________ 200_ г.
(дата выписки)
Плательщик ___________________________________________________
(полное наименование плательщика, его РНН)
основание __________________________________________________________
____________________________________________________________________
N |Вид таможенного|Код бюд-|    Начислено, тенге  |Код назначения
п/п|  платежа или  |жетной  |______________________|    платежа
|     налога    |класси- | Сумма | Пени | Всего |
|               |фикации |       |      |       |
___|_______________|________|_______|______|_______|________________
___|_______________|________|_______|______|_______|________________
Всего по счету подлежит уплате: ______________________________
(сумма в тенге прописью)
______________________________________________тенге_____________тиын
Указанные суммы таможенных платежей и налогов необходимо
перечислить по кодам бюджетной классификации в бюджет на балансовый
счет 080___ "Доходы, распределяемые между бюджетами" _______________
____________________________________________________________________
(реквизиты налогового органа-получателя и его Казначейства (РНН, ИИК,
БИК и т.д.)
____________________________________________________________________
ответственный исполнитель __________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись, личная номерная печать)
Приложение 2
к Правилам уплаты таможенных
платежей и налогов в
государственный бюджет и их
возврата из государственного
бюджета
"Утверждаю"
Начальник ____________________________
(наименование таможенного органа)
_________________________________
(Ф.И.О.)
_________________________________
(М.П., подпись)
"__" ___________ 200_ года
Подтверждение N______
о наличии излишне уплаченных сумм
таможенных платежей и налогов в бюджет
Выдано _______________________________________________________
(наименование/Ф.И.О. плательщика)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН плательщика          |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
для представления ____________________________________________
(наименование налогового органа-бенефициара)
РНН налогового            _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
органа-бенефициара       |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
По итогам Акта сверки N _____ от "__" _____________ 200_ года.
(тенге)
______________________________________________________________
____________________________________________________________________
N|Наименование |           Уплачено в бюджет             |Излишне
|таможенного  |_________________________________________|уплаченная
|платежа и/или|Дата, номер|Код бюджетной|Код наз- |Сумма|сумма
|налога       |платежного |классификации|начения  |     |
|             |документа  |     (КБК)   |платежа  |     |
_|_____________|___________|_____________|_________|_____|__________
1|       2     |      3    |       4     |    5    |  6  |      7
_|_____________|___________|_____________|_________|_____|__________
_|_____________|___________|_____________|_________|_____|__________
Сумма излишне уплаченных таможенных платежей и налогов образовалась по следующим причинам (укажите в соответствующей(-их) ячейках(-ах)):
уменьшение сумм таможенных платежей и налогов после выпуска товаров в свободное обращение;
уплата таможенных платежей и налогов авансом;
другие причины.
____________________________________________________________________
N п/п |     Отмеченная причина     |     Описание причины*
_______|____________________________|_______________________________
1   |               2            |             3
_______|____________________________|_______________________________
_______|____________________________|_______________________________
Начальник отдела доходов _________________    ________________
(Ф.И.О.)             (подпись)
* При заполнении графы 3 необходимо дать конкретное описание каждой причины образования излишне уплаченных сумм таможенных платежей и налогов с указанием реквизитов документов, на основании которых были уплачены таможенные платежи и налоги: документов, на основании которых были исчислены (начислены, доначислены) таможенные платежи и налоги, документов на основании которых произошли изменения в первичных документах.
Приложение 3
к Правилам уплаты таможенных
платежей и налогов в
государственный бюджет и их
возврата из государственного
бюджета
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН таможенного органа |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
РНН плательщика        |_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
Акт сверки расчетов по таможенным
платежам и налогам
сотрудник отдела таможенных доходов _________________ и плательщик
______________ произвели сверку расчетов по таможенным платежам и

3. Артық төленген кедендік төлемдер мен салықтарды
есепке алудың және қайтарудың тәртібі
14. Артық төленген кедендік төлемдер мен салықтарды есепке алуды немесе қайтаруды бенифициар-салық органы салықтық заңнамаға сәйкес жүргізеді.
15. Бенифициар-салық органы артық төленген кедендік төлемдер мен салықтарды есепке алуды немесе қайтаруды жүзеге асыруы үшін төлеуші Растау алу үшін кеден органына өтінішпен жүгінеді.
16. Өтінішке мынадай құжаттардың:
1) ол бойынша есепке алуға немесе қайтаруға жататын сомаларды төлеу жүргізілген төлем құжатының;
2) ол бойынша кедендік төлемдер мен салықтар есептелген және төленген кеден органы ресімдейтін кедендік декларацияның (кедендік декларация ресімделген жағдайда ұсынылады);
3) оларды жүзеге асырғаны үшін кедендік төлемдер мен салықтар енгізілген өзге де әрекеттерді жасау кезінде кеден органдары ресімдейтін өзге де құжаттардың (кедендік төлемдер кедендік декларацияны ресімдеу жүргізілместен төлеу жүргізілген жағдайда ұсынылады) көшірмелері қоса беріледі.
17. Кеден органдарының өтінішті қарау мерзімі өтініш берілген күннен бастап бес жұмыс күнінен аспауы тиіс.
18. Растауды ресімдеуді кеден органдары Салыстыру актісінің негізінде жүргізеді.
19. Бенифициар-салық органы артық төленген кедендік төлемдер мен салықтарды есепке алу, не қайтару туралы шешім шығарған жағдайда, бенифициар-салық органы Растаудың деректемелерін көрсете отырып қорытындыны және кедендік төлемдер мен салықтар бойынша артық төленген сомаларды есепке алуға немесе қайтаруға арналған төлем тапсырмасын ресімдейді және Қазынашылыққа береді.
20. Қазынашылық салық органдары ұсынған құжаттардың негізінде артық төленген сомаларды есепке алуды немесе қайтаруды жүргізгеннен кейін, бірінші дананы бенифициар-салық органына қайтарады, екінші дананы кеден органына береді.
Кедендік төлемдер мен салықтарды
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік бюджетіне төлеудің
және оларды мемлекеттік бюджеттен
қайтарып алудың ережесіне
1-қосымша
Кеден органының коды_____________________
Кеден органы ____________________________
(кеден органының атауы)
_________________________________________
(құрылымдық бөлімше)
N____ төлеу шоты
"___"________________ 200__ ж.
(шығарылған күні)
Төлеуші___________________________________________________________
(төлеушінің толық атауы, оның СТН-ы)
__________________________________________________________________
негіздеме_________________________________________________________
_________________________________________________________
р!Кедендік !Бюджеттік!   Есептелді, теңгемен   !Төлемнің !
/!төлем    !жіктеме  !_________________________!мақсатты !
б!немесе   !коды     !                         ! коды    !
N!салықтың !         ! Сомасы ! Өсім ! барлығы !         !
! түрі    !         !                         !         !
_!_________!_________!_________________________!_________!
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Шот бойынша барлық төлеуге жататыны:_________________________
(сомасы теңгеде, жазумен)
____________________________________теңге_______________ тиын
Кедендік төлемдер мен салықтардың көрсетілген сомаларын бюджеттік
жіктеме кодтары бойынша бюджетке 080___ "Бюджеттер арасында
бөлінетін кірістер" баланстық шотына ____________________________
_________________________________________________________________
(алушы-салықтық органның және оның Қазынашылығының деректемелері,
____________________________________________________аудару қажет.
СТН, ИИК, БИК және т.б.)
Жауапты орындаушы________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы, жеке нөмірлі мөрі)
Кедендік төлемдер мен салықтарды
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік бюджетіне төлеудің
және оларды мемлекеттік бюджеттен
қайтарып алудың ережесіне
2-қосымша
"Бекітемін"
_____________________бастығы
(кеден органының атауы)
____________________________
(тегі, аты-жөні)
____________________________
(МО, қолы)
"___"______________200___ жыл
Бюджетке кедендік төлемдер мен салықтардың
артық төленген сомаларының бар екендігі туралы
N____растау
"___"______________200___ жылғы N___ Салыстыру актісінің қорытындылары бойынша______________________________________(теңге)
________________________________________________________ұсыну үшін
(салықтың орган-бенефициардың атауы)
салықтық орган-бенефициардың СТН-ы _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
______________________________________________берілді
(төлеушінің атауы/тегі, аты-жөні)
төлеушінің СТН-ы                   _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
___________________________________________________________________
N  Кедендік               Бюджетке төленген            Артық
төлемнің     ____________________________________   төленген
және/немесе  Төлем      Бюджеттік  Төлем     Сома    сома
салықтың     құжатының  жіктеме    тағайын.
атауы        күні, N    коды(БЖК)  дау коды
___________________________________________________________________
1    2            3           4          5       6         7
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Артық төленген кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы мынадай
себептер бойынша құралды (тиісті ұялардан көрсетіңіз|_|):
_
|_| тауарды еркін айналымға шығарғаннан кейін кедендік төлемдер
мен салықтар сомасының кемуі
_
|_| кедендік төлемдер мен салықтарды аванспен төлеу
_
|_| басқа себептер
____________________________________________________________________
Р/б         Белгіленген  себеп             Себептің сипаттамасы *
N
____________________________________________________________________
1                  2                               3
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кірістер бөлімінің бастығы _______________        __________
(Тегі, аты-жөні)          (қолы)
_________________________
*  3-бағанды толықтыру кезінде олардың негізінде кедендік төлемдер мен салықтар төленген құжаттардың, олардың негізінде
кедендік төлемдер мен салықтар есептелген құжаттардың, олардың негізінде алғашқы құжаттарда өзгерістер болған құжаттардың
деректемелерін көрсете отырып кедендік төлемдер мен салықтардың артық төленген сомасының құралған әрбір себебіне нақты сипаттама
беру қажет.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік бюджетіне төлеудің
және оларды мемлекеттік бюджеттен
қайтарып алудың ережесіне
3-қосымша
Кеден органының СТН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Төлеушінің СТН-ы    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Кедендік төлемдер мен салықтар бойынша есептерді
салыстыру актісі

налогом за период с "__" ________ 200_ г. по "__" __________ 200_ г.
____________________________________________________________________
|Сальдо |Начислено|Уменьшено|Уплачено |Возвраще-|Сальдо
|на на- |         |         |         |но       |на
|чало   |         |         |         |         |конец
|периода|         |         |         |         |перио-
|(недо- |         |         |         |         |да
|имка -,|         |         |         |         |(не-
|пере-  |         |         |         |         |доим-
|плата  |         |         |         |         |ка -,
|+)     |         |         |         |         |пере-
|       |         |         |         |         |плата
|       |         |         |         |         |+)
|_______|_________|_________|_________|_________|______
|тамо-|п|тамо-  |п|тамо-  |п|тамо-  |п|тамо-  |п|та- |п
|жен- |е|женного|е|женного|е|женного|е|женного|е|мо- |е
|ного |н|платежа|н|платежа|н|платежа|н|платежа|н|жен-|н
|пла- |и|или на-|и|или на-|и|или на-|и|или на-|и|ного|и
|тежа | |лога   | |лога   | |лога   | |лога   | |пла-|
|или  | |       | |       | |       | |       | |тежа|
|нало-| |       | |       | |       | |       | |или |
|га   | |       | |       | |       | |       | |на- |
|     | |       | |       | |       | |       | |лога|
_____________|_____|_|_______|_|_______|_|_______|_|_______|_|____|_
|по    |
Наиме-|данным|
нова- |тамо- |
ние и |жен-  |
код   |ного  |
тамо- |органа|
жен-  |______|
ного  |по    |
пла-  |данным|
тежа  |пла-  |
или   |тель- |
налога|щика  |
|______|
|рас-  |
|хожде-|
|ния   |
|(+, -)|
______|______|______________________________________________________
|по    |
Наиме-|данным|
нова- |тамо- |
ние и |жен-  |
код   |ного  |
тамо- |органа|
жен-  |______|
ного  |по    |
пла-  |данным|
тежа  |пла-  |
или   |тель- |
налога|щика  |
|______|
|рас-  |
|хожде-|
|ния   |
|(+, -)|
______|______|______________________________________________________
и т.д.
____________________________________________________________________
Итого:
____________________________________________________________________
Дата составления акта сверки "__"__________ 200_ г.
Дата и номер регистрации акта сверки в таможенном органе
"__"__________ 200_ г. N _____
Начальник отдела таможенных доходов:              Плательщик:
___________________________                  _____________
(подпись)                                 (подпись)

"___"________ 200__ жылдан _________ 200____ жыл ішіндегі
кезеңде кедендік кірістер бөлімінің қызметкері мен төлеуші кедендік төлемдер мен салықтар бойынша есептерді салыстыруды жүргізді
____________________________________________________________________                 |Бастапқы сальдо|     Есептелді  |   Азайтылды
|               |                |
|_______________|________________|_________________
|кедендік |өсім | кедендік |өсім |кедендік |өсім
|төлемдер |ақы  | төлемдер |ақы  |төлемдер |ақы
|немесе   |     | немесе   |     |немесе   |
|салықтар |     | салықтар |     |салықтар |
_________________|_________|_____|__________|_____|_________|_______
|кеден  |
|органы.|
|ның де.|
|ректері|
|бойынша|
|_______|__________________________________________________
Кедендік |төлеу. |
төлемнің |шінің  |
немесе   |дерек. |
салықтың |тері   |
атауы    |бойынша|
мен коды |_______|__________________________________________________
|Айырма.|
|шылығы |
|(+,-)  |
_________________|__________________________________________________
|кеден  |
|органы.|
|ның де.|
|ректері|
|бойынша|
|_______|__________________________________________________
Кедендік |төлеу. |
төлемнің |шінің  |
немесе   |дерек. |
салықтың |тері   |
атауы    |бойынша|
мен коды |_______|__________________________________________________
|Айырма.|
|шылығы |
|(+,-)  |
_________________|__________________________________________________
____________________________________________________________________
т.б.
____________________________________________________________________
Жиынтық
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
__________________________________________________
|    Төленді    |    Қайтарылды  |Кезең соңындағы
|               |                |    сальдо
|_______________|________________|_________________
|кедендік |өсім | кедендік |өсім |кедендік |өсім
|төлемдер |ақы  | төлемдер |ақы  |төлемдер |ақы
|немесе   |     | немесе   |     |немесе   |
|салықтар |     | салықтар |     |салықтар |
|_________|_____|__________|_____|_________|_______
|
|
|
|
|
|__________________________________________________
|
|
|
|
|
|__________________________________________________
|
|
|
|__________________________________________________
|
|
|
|
|
|__________________________________________________
|
|
|
|
|
|__________________________________________________
|
|
|
|__________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
Салыстыру акт жасалған күн    "___" ___________ 200__ ж.
Кеден органында салыстыру
акт тіркелген күн және нөмірі "___" ___________ 200__ ж.
Кедендік кірістер бөлімінің бастығы: _______________________
(қолы)
Төлеуші: _______________________
(қолы)