Об утверждении Инструкции о подготовке и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования
Приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2003 года N 2151. Утратил силу приказом Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 20 февраля 2007 года N 58
Извлечение из
приказа Министра энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан от 20 февраля 2007 года N 58
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу:
...
2) приказ Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 13 "Об утверждении Инструкции о подготовке и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2151).
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
_____________________________________________________________________
В соответствии с Положением о Министерстве энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, утвержденным  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 133, и в целях упорядочения процесса подготовки и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о подготовке и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Утверждена Приказом
и.о. Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 21 января 2003 года N 13
Инструкция
о подготовке и организации конкурса инвестиционных
программ на получение права недропользования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует действия Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (далее - Компетентный орган) по подготовке и организации проведения конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования   в Республике Казахстан (далее - Конкурс инвестиционных программ), включая права на Разведку, Добычу либо совмещенную Разведку и Добычу, (далее - Право недропользования) в соответствии с Указами Президента Республики Казахстан, имеющими силу Закона "О  нефти ", "О  недрах и недропользовании " (далее - Указ о недрах), постановлениями Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 "Об  утверждении Правил  предоставления права недропользования в Республике Казахстан" (далее - Правила), от 25 января 2001 года N 133 " Вопросы Министерства  энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан", от 15 февраля 2001 года N 232 " Вопросы Комитета  геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан", от 31 июля 2001 года N 1015 " Об утверждении  Модельного Контракта на недропользование", от 19 апреля 2002 года N 451 " Об образовании  комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования", от 2 августа 2002 года N 859 "Об утверждении Положения  о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования" и другими нормативными правовыми актами в области недропользования.

Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын дайындау мен ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі 2003 жылғы 21 қаңтардағы N 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 4 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2151. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2007 жылғы 20 ақпандағы N 58 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2007 жылғы 20 ақпандағы N 58 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің:
...
2) "Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын дайындау мен ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 21 қаңтардағы N 13 (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2151 болып тіркелген) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күннен батап қолданысқа енгізіледі.
Министр
-----------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133  қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі туралы ережеге сәйкес және Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын дайындау мен ұйымдастыру тәртібін реттеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын дайындау мен ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 13 бұйрығымен
бекітілген
Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын дайындау мен ұйымдастыру
тәртібі туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Президентінің " Мұнай туралы ", " Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы " заң күші бар Жарлықтарына (бұдан әрі - Жер қойнауы туралы Жарлықтар), Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын берудің ережелерін бекіту туралы" 2000 жылғы 21 қаңтардағы N  108  (бұдан әрі - Ереже), "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің мәселелері туралы" 2001 жылғы 25 қаңтардағы N  133 , "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын қорғау комитетінің мәселелері туралы" 2001 жылғы 15 ақпандағы N  232 , "Жер қойнауын пайдалануға арналған үлгілік контрактіні бекіту туралы" 2001 жылғы 31 шілдедегі N  1015 , "Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу жөнінде комиссия құру туралы" 2002 жылғы 19 сәуірдегі N  451 , "Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын өткізу жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 2 тамыздағы N  859  қаулыларына және жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да нормативтік құқықтық кесімдерге сәйкес Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын, Барлауға, Өндіруге не болмаса бірлескен Барлау мен Өндіруге арналған құқықты қоса алғанда, алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсын (бұдан әрі - Конкурс) өткізудегі Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің қызметін егжей-тегжейлейді.

2. В настоящей Инструкции применяются понятия, предусмотренные в вышеуказанных нормативных правовых актах.
Глава 2. Объявление о конкурсе и прием Заявок
на участие в конкурсе и Конкурсных предложений
3. Компетентный орган публикует в средствах массовой информации Извещение об объявлении открытого Конкурса инвестиционных программ на получение Права недропользования.
4. Извещение об объявлении открытого Конкурса инвестиционных программ на получение Права недропользования содержит указание на местонахождение и краткое описание участка недр (блоков), которые намечается предоставить для представления права недропользования.
5. В Извещении также определяются:
1) время и место проведения конкурса инвестиционных программ;
2) срок подачи заявок на участие в конкурсе;
3) основные условия конкурса;
4) размер взноса за право участия в Конкурсе инвестиционных программ (размер суммы оплаты и банковские реквизиты);
5) стоимость пакета геологической информацией (размер суммы оплаты и банковские реквизиты);
6) минимальные размеры подписного бонуса по форме согласно приложению 1.
6. В Извещении может    указываться иная информация об условиях проведения конкурса.
Глава 3. Требования к заявкам на участие в конкурсе
инвестиционных программ и условия их подачи и рассмотрения
1. Требования к заявкам на участие в конкурсе
инвестиционных программ
7. Заявка на участие в конкурсе инвестиционных программ (далее - Заявка) должна соответствовать требованиям статьи 41-3  Указа  о недрах и пункта 10  Правил .
8. Заявка оформляется по форме согласно приложению 2 и должна содержать следующие данные:
1) наименование Заявителя;
2) юридический адрес, телефон, факс, адрес основного места деятельности;
3) государственная принадлежность (для юридических лиц), гражданство (для физических лиц);
4) данные о руководителях или владельцах юридического лица и лицах, которые будут представлять Заявителя;
5) технические, управленческие, организационные и финансовые возможности заявителя.
9. Заявка представляется на государственном или русском языках.
10. К Заявке в обязательном порядке прилагаются следующие документы:
1) копия документа об уплате взноса за участие в конкурсе;
2) копия свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта;
3) документы, подтверждающие технические, управленческие, организационные и финансовые возможности Заявителя.

2. Осы Нұсқаулықта жоғарыда көрсетілген нормативтік құқықтық кесімдерде көзделген ұғымдар қолданылады.
2-тарау. Конкурс туралы хабарландыру және конкурсқа қатысуға Өтінімдер мен Конкурстық ұсыныстарды қабылдау
3. Құзыретті орган бұқаралық ақпарат құралдарында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған Инвестициялық бағдарламалардың ашық конкурсын жариялау туралы Хабарламаны жария етеді.
4. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалардың ашық конкурсын жариялау туралы Хабарламаның құрамында кен орны көрсетіледі және жер қойнауын пайдалану құқығын беру үшін ұсыну белгіленіп отырған участоктың (блоктың) қысқаша сипаттамасы болады.
5. Хабарламада сол сияқты мыналар анықталады:
1) инвестициялық бағдарламалардың конкурсын өткізу уақыты мен орны;
2) конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді беру мерзімі;
3) конкурстың негізгі шарттары;
4) Инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысу құқығы үшін жарнаның көлемі (төлем сомасының мөлшері және банктің деректемелері);
5) геологиялық ақпарат топтамасының құны (төлем сомасының мөлшері және банктің деректемелері);
6) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазылу бонусының ең төменгі көлемі.
6. Хабарламада конкурс өткізу шарттары туралы өзге де ақпараттар көрсетілуі мүмкін.
3-тарау. Инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға арналған өтінімдерге және Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық ұсыныстарға қойылатын талаптар
Инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға арналған өтінімдерге қойылатын талаптар:
7. Инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға арналған өтінімдер (бұдан әрі - Өтінім) Жер қойнауы туралы Жарлықтың  41-3-бабының  және  10-бабының  талаптарына сәйкес келуі тиіс.
8. Өтінім 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді және мынадай деректерді:
1) Өтінушінің атауы;
2) заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, негізгі қызмет орнының мекен-жайы; жер қойнауын пайдалану объектісінің, Жер қойнауы учаскесінің (Блоктың) атауы;
3) мемлекеттік тиесілігі (заңды тұлғалар үшін), азаматтығы (жеке тұлғалар үшін);
4) заңды тұлғаның басшылары, иегерлері және Өтінушіні білдіретін тұлғалар туралы деректер; жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар;
5) өтінушінің техникалық, басқарушылық және ұйымдастырушылық мүмкіндіктері.
9. Өтінім мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
10. Өтінімге міндетті түрде мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) конкурсқа қатысу үшін жарна төлегендігі туралы құжаттың көшірмесі;
2) шаруашылық субъектісінің тіркелгендігі туралы куәлігінің көшірмесі;
3) Өтінушінің техникалық, басқарушылық, ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкіндіктерін растайтын құжаттар.

11. Документальными свидетельствами, предусмотренными статьей 41-6  Указа  о недрах о том, что Заявитель обладает или будет обладать техническими, организационными, управленческими и финансовыми возможностями, необходимыми для разведки и (или) добычи, указанными в заявке на участие в конкурсе и (или) в конкурсном предложении, будут являться договор о намерениях проведения работ, заключенный с предполагаемым подрядчиком, а также иные документы, предоставляемые по форме, согласно  Инструкции  о подготовке заявок на участие в конкурсе и конкурсных предложений на получение права недропользования на разведку, добычу и совмещенную разведку и добычу, утвержденной приказом Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 199 и зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 1980.
12. Данные о финансовых возможностях Заявителя должны содержать в себе следующую информацию:
1) бухгалтерский баланс Заявителя;
2) отчет о прибылях и убытках;
3) документы от налоговых органов, подтверждающие наличие либо отсутствие кредиторской задолженности и задолженности по платежам в бюджет;
4) справка о наличии либо отсутствии просроченной задолженности Заявителя перед банком;
5) аудиторское заключение о финансовом положении Заявителя за последний отчетный год.
13. В пакет с Заявкой вкладывается опись документов, заверенная первым руководителем Заявителя.
14. Материалы Заявок, участвовавших в Конкурсе, за исключением Заявок победителей, сохраняются в Компетентном органе в течение 5 лет.
15. Заявки победителей сохраняются в Компетентном органе на весь срок хранения Контракта.
2. Подача и рассмотрение заявки на участие
в конкурсе инвестиционных программ
16. Заявитель подает оригинал Заявки в Компетентный орган в сроки, определенные в Извещении о Конкурсе (далее - Период подачи Заявки).
17. Заявитель вправе направить Заявку в Компетентный орган по почте, либо в Канцелярию Компетентного органа.
18. Заявки, поступившие в Компетентный орган после истечения Периода подачи Заявки, не рассматриваются и в конкурсе не участвуют.
19. Заявки, поступающие в Компетентный орган, регистрируются в Канцелярии и в день регистрации передаются в соответствующее Структурное подразделение Компетентного органа.
20. Заявки, по которым Заявителем не произведена оплата взноса за участие в конкурсе, к рассмотрению не принимаются.
21. Компетентный орган вправе при наличии оснований, предусматриваемых статьей 41-6  Указа  о недрах и пункта 13  Правил , отказать в принятии Заявки на участие в Конкурсе.

11. Жер қойнауы туралы  Жарлықтың  41-6 баптарында көзделген Өтінушінің конкурсқа қатысуға және (немесе) конкурстық ұсыныста көрсетілген барлау және (немесе) өндіруге қажетті техникалық, басқарушылық, ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкіндіктеріне ие екені немесе ие болатыны туралы құжаттамалық куәліктері болжамды мердігермен жасалған жұмысты жүргізу ниеті туралы шарт, сондай-ақ Жер қойнауын барлауға, өндіруге не болмаса бірлескен барлау мен өндіруге арналған құқықты алуға конкурсқа қатысуға және конкурстық ұсыныстарға арналған Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2002 жылғы 13 қыркүйектегі N 199  бұйрығымен  бекітілген және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу реестрінде тіркелген өтініштер әзірлеу туралы Нұсқаулыққа сәйкес нысан бойынша ұсынылатын өзге де құжаттар болып табылады.
12. Өтінушінің қаржылық мүмкіндіктері туралы деректер мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) Өтінушінің бухгалтерлік балансы;
2) кірістер мен шығыстар туралы есеп беру;
3) салық органдарынан кредиторлық берешектің және бюджетке төлемдер бойынша берешектің бар-жоқтығын растайтын құжаттар;
4) Өтінушінің банк алдындағы мерзімі асып кеткен берешегінің бары немесе жоқтығы туралы банктің анықтамасы;
5) Өтінушінің соңғы есептік жылғы қаржылық жағдайы туралы аудиторлық қорытынды.
13. Өтініммен қоса топтамаға Өтінушінің бірінші басшысы куәландырған құжаттар тізімдемесі салынады.
14. Жеңімпаздардың Өтінімдерін қоспағанда, конкурсқа қатысушы Өтінімдер материалдары Құзыретті органда 5 жыл бойы сақталады.
15. Жеңімпаздардың Өтінімдері Құзыретті органда Келісім-шарттың сақталуының барлық мерзімінде сақталады.
Инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға арналған өтінімдерді беру және қарау
16. Өтінуші Конкурс туралы хабарламада белгіленген мерзімдерде (бұдан әрі - Өтінім беру кезеңі) Құзыретті органға Өтінімнің түпнұсқасын береді.
17. Өтінуші Өтінімді Құзыретті органға почта бойынша не Құзыретті органның кеңсесіне жіберуге құқылы.
18. Құзыретті органға Өтінім беру кезеңі өткеннен кейін келіп түскен өтінімдер қаралмайды және конкурсқа қатыстырылмайды.
19. Құзыретті органға келіп түскен өтінімдер кеңседе тіркеледі және тіркелген күні Құзыретті органның тиісті құрылымдық бөлімшесіне беріледі.
20. Конкурсқа қатысу үшін жарна төлемеген Өтінушінің өтінімдері қарауға қабылданбайды.
21. Құзыретті орган жер қойнауы туралы Жарлықтың 41-6-баптарында және Ереженің 13-тармағында көзделінетін негіздер бар кезде Өтінімдерді конкурсқа қатысуға қабылдаудан бас тартуға құқылы.

22. Компетентный орган в месячный срок со дня поступления Заявки официально уведомляет Заявителя о принятии Заявки к участию в Конкурсе.
Глава 4. Требования к конкурсным предложениям на получение права недропользования и условия их подачи и рассмотрения
1. Требования к конкурсным предложениям
на получение права недропользования
23. Конкурсное предложение на получение Права недропользования (далее - Конкурсное предложение) подается Заявителем после приобретения геологической информации, необходимой для составления конкурсного предложения, в сроки, определенные Компетентным органом в извещении Заявителю.
24. Конкурсные предложения представляются на государственном или русском языках.
25. Конкурсное предложение на Разведку в обязательном порядке должно содержать:
1) информацию о предыдущей деятельности Заявителя, включая список государств, в которых он осуществлял свою деятельность в течение последних 5 лет;
2) намерения Заявителя об условиях проведения работ, включая программу работ и затраты на их осуществление;
3) намерения Заявителя в отношении защиты окружающей среды, включая рекультивацию и восстановление земель Контрактной территории;
4) источники финансирования работ (собственные или заемные средства);
5) условия приобретения геологической информации;
6) намерения Заявителя о долевом сотрудничестве с Национальными компаниями в реализации Прав на недропользование.
26. Конкурсное предложение на Добычу должно в обязательном порядке содержать информацию, предусмотренную в подпунктах 1)-6) пункта 25 настоящей Инструкции, а также следующую информацию:
1) план разработки месторождений, включающий объем полезных ископаемых, которые Заявитель предполагает добывать;
2) ожидаемые сроки начала добычи и достижения ее экономически и технически возможного уровня;
3) расчет прогнозов по расходам, связанным с Добычей и по доходам от реализации полезных ископаемых;
4) предполагаемые денежные поступления Республики Казахстан и капитальные вложения в развитие производственной и социальной инфраструктуры контрактной территории.
27. Конкурсное предложение на совмещенную Разведку и Добычу должно содержать информацию, предусмотренную в пунктах 25 и 26 настоящей Инструкции.
28. Конкурсное предложение должно содержать письменное подтверждение о том, что заявитель ознакомлен с условиями Правил, касающимися порядка проведения конкурса и обязанностей заявителя.
29. В пакет с Конкурсными предложениями, вкладывается опись документов, заверенная подписью физического лица или первого руководителя юридического лица.
2. Подача и регистрация конкурсных предложений
на получение Права недропользования

22. Құзыретті орган Өтінім түскен күннен бастап бір ай мерзімде Өтінушіні ресми түрде Өтінімдерді Конкурсқа қатысуға қабылдағаны туралы хабардар етеді.
4-тарау. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық ұсыныстарға қойылатын талаптар және оларды беру мен қарау шарттары
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық ұсыныстарға қойылатын талаптар
23. Өтінуші Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық ұсынысты (бұдан әрі - Конкурстық ұсыныс) Құзыретті орган Өтінушіге хабарламада белгілеген мерзімдерде конкурстық ұсыныстарды жасау үшін қажетті геологиялық ақпаратты сатып алғаннан кейін береді.
24. Конкурстық ұсыныстар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде беріледі.
25. Барлауға арналған конкурстық ұсыныс міндетті түрде:
1) Өтінушінің соңғы 5 жыл ішіндегі өз қызметін жүзеге асырған мемлекеттердің тізімін қоса алғанда, жүзеге асырған қызметі туралы ақпаратты;
2) Өтінушінің жұмыс бағдарламасын және оларды жүзеге асыруға кеткен шығындарын қоса алғанда, жұмыстарды жүргізу шарттары туралы ниеттерін;
3) Өтінушінің, келісім-шарттық аумақтағы жерді шұрайландыру және қалпына келтіруді қоса алғанда, қоршаған ортаға қатысты ниеттерін;
4) жұмыстарды қаржыландыру көздерін (жеке немесе қарыздық қаржыларын);
5) геологиялық ақпаратты сатып алу шарттарын;
6) Өтінушінің Жер қойнауын пайдалану құқығын іске асыруда Ұлттық компаниялармен үлестік ынтымақтастығы туралы ниеттерін қамтуы тиіс.
26. Өндіруге арналған конкурстық ұсыныс міндетті түрде осы Нұсқаулықтың 25-тармағының 1)-6)-тармақшаларында көзделінген ақпаратты, сондай-ақ мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) Өтінуші өндіруді болжап отырған, пайдалы қазбалар көлемін қамтитын кен орындарын әзірлеу жоспарын;
2) өндіруді бастаудың күтілетін мерзімдері және оның экономикалық және техникалық мүмкін деңгейіне қол жеткізуі;
3) Өндіруге байланысты шығыстар мен пайдалы қазбаларды сатудан түсетін кірістер бойынша болжамдар есебі;
4) Қазақстан Республикасының бюджетіне болжанып отырған ақшалай түсімдердің және келісім-шарттық аумақтың өндірістік және әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға күрделі қаржы салымдары.
27. Бірлескен Барлау мен Өндіруге арналған Конкурстық ұсыныстар осы Нұсқаулықтың 25 және 26-тармақтарында көзделген ақпаратты қамтуы тиіс.
28. Конкурстық ұсыныс өтінуші Ереженің конкурс өткізу тәртібіне және өтінушінің міндеттемелеріне қатысты шарттарымен танысқаны туралы жазбаша нұсқауды қамтуы тиіс.
29. Конкурстық ұсыныстар пакетіне жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның бірінші басшысының қол қоюымен расталған құжаттар тізімдемесі қоса салынады.
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық ұсыныстарды беру және тіркеу

30. Заявитель в сроки, определенные Компетентным органом, представляет в Компетентный орган Конкурсное предложение, оформленное в соответствии с требованиями, изложенными в пунктах 24-29 и 31-37 настоящей Инструкции.
31. Заявителем на Конкурс представляется оригинал и нотариально заверенные копии Конкурсного предложения.
32. Количество необходимых к представлению копий Конкурсного предложения определяется Компетентным органом при извещении Заявителя о необходимости представления Конкурсного предложения. За идентичность текстов оригинала заявки и всех копий ответственность несет Заявитель.
33. Оригинал Конкурсного предложения представляется в отдельном запечатанном пакете с надписью "Оригинал". Копии Конкурсного предложения представляются в отдельных запечатанных пакетах с надписью "Копия".
34. В пакеты с оригиналом и копиями Конкурсного предложения Заявителем вкладывается опись документов, вложенных в пакет.
35. Заявитель вправе направить Конкурсное предложение в Компетентный орган по почте, либо представить непосредственно в Канцелярию Компетентного органа.
36. На пакете в обязательном порядке должна быть указана следующая информация:
1) наименование Конкурса;
2) наименование объекта недропользования;
3) наименование вида недропользования;
4) наименование и реквизиты Заявителя;
5) надпись "Не вскрывать. Для рассмотрения на Конкурсной комиссии".
37. Пакеты с оригиналом и копиями Конкурсного предложения должны быть заверены подписью Заявителя, а для юридических лиц также заверены и официальной печатью Заявителя.
38. Конкурсные предложения регистрируются в Канцелярии Компетентного органа без вскрытия пакетов с проставлением на пакетах штампа с датой и номером регистрации.
39. Конкурсные предложения, поступившие в Канцелярию Компетентного органа после истечения срока, определенного Компетентным органом, к рассмотрению не принимаются.
40. Канцелярия Компетентного органа передает, не вскрывая, зарегистрированные пакеты в соответствующее Структурное подразделение Компетентного органа.
41. Структурное подразделение Компетентного органа регистрирует Конкурсные предложения в день их получения в журнале регистрации по форме согласно приложению 3. В журнале отражаются сведения, приведенные Заявителем на пакетах с Конкурсным предложением.
42. Структурное подразделение Компетентного органа передает зарегистрированные пакеты с Конкурсными предложениями и журнал регистрации на ответственное хранение Секретарю Конкурсной комиссии (далее - Секретарь) до рассмотрения их на заседании Конкурсной комиссии.

30. Өтінуші Құзыретті орган белгілеген мерзімдерде Құзыретті органға осы Нұсқаулықтың 24-29 және 31-37-тармақтарында айтылған талаптарға сәйкес ресімделген Конкурстық ұсынысты береді.
31. Өтінуші Конкурсқа Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасы мен нотариалдық расталған көшірмелерін береді.
32. Өтінушіні берілуі қажет Конкурстық ұсыныс беру қажеттілігі туралы хабарландыру кезінде Конкурстық ұсыныс көшірмелерінің санын Құзыретті орган белгілейді. Өтінім түпнұсқасының мәтіндері мен барлық көшірмелерінің бірдейлігі үшін Өтінуші жауапкершілік арқалайды.
33. Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасы "Түпнұсқа" деген жазуы бар жеке желімделген пакетте беріледі. Конкурстық ұсыныстың көшірмелері "Көшірме" деген жазуы бар жеке желімделген пакетте беріледі.
34. Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасы мен көшірмесі салынған пакеттерге Өтінуші пакетке салынған құжаттардың тізімдемесін қоса салады.
35. Өтінуші Конкурстық ұсынысты Құзыретті органға пошта арқылы жолдауға немесе тікелей Құзыретті органның кеңсесіне ұсынуға құқылы.
36. Пакетте міндетті түрде:
1) Конкурстың атауы;
2) жер қойнауын пайдалану объектісінің атауы;
3) жер қойнауын пайдалану түрінің атауы;
4) Өтінушінің атауы мен деректемелері;
5) "Ашпаңыз. Конкурс комиссиясының қарауы үшін" деген жазуы бар ақпараттар көрсетілуі тиіс.
37. Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасы мен көшірмелері салынған пакеттер өтінушінің қолымен расталуы, ал заңды тұлғалар үшін сондай-ақ Өтінушінің ресми мөрімен расталған болуы тиіс.
38. Конкурстық ұсыныстар Құзыретті органның кеңсесінде пакеттің бетіне тіркеу күнін және нөмірін көрсетумен мөртабан қойыла отырып, пакет ашылмаған күйі тіркеледі.
39. Құзыретті орган белгілеген мерзім аяқталғаннан кейін Құзыретті органның кеңсесіне келіп түскен Конкурстық ұсыныстар қарауға қабылданбайды.
40. Құзыретті органның кеңсесі тіркелген пакеттерді ашпастан, Құзыретті органның тиісті Құрылымдық бөлімшелеріне табыс етеді.
41. Құзыретті органның Құрылымдық бөлімшесі Конкурстық ұсыныстарды алған күні тіркеу журналына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркейді. Журналда Конкурстық ұсыныс салынған пакеттерде келтірілген мәліметтер көрсетіледі.
42. Құзыретті органның Құрылымдық бөлімшесі Конкурстық ұсыныстары бар тіркелген пакеттер мен тіркеу журналын Конкурстық комиссияның жауапты Хатшысына (бұдан әрі - Хатшы) оларды Конкурстық комиссияның қарауына дейін жауапты сақтауға табыс етеді.

43. После заседания комиссии Оригинал Конкурсных предложений и один экземпляр нотариально заверенной копии Конкурсных предложений, за исключением конкурсного предложения победителя, находится на хранении в Компетентном органе в течение 5 лет.
44. Оригиналы конкурсных предложений победителей вместе с Заявками сохраняются в Компетентном органе весь срок хранения Контракта.
Глава 8. Организация проведения закрытого конкурса на представление права недропользования
45. Перечень участков недр (блоков) выставляемых на закрытый конкурс инвестиционных программ утверждается в установленном законодательством порядке.
46. Условия проведения закрытого конкурса доводятся до сведения всех потенциальных участников.
47. Прием, регистрация и оформление Заявок и Конкурсных предложений Участников Закрытого конкурса осуществляется аналогично как для Заявок и Конкурсных предложений на участие в открытом конкурсе.
48. Рассмотрение и оценка Заявок, рассмотрение Конкурсных предложений и дальнейшие конкурсные процедуры Закрытого конкурса аналогичны процедурам открытого конкурса.
Приложение 1 к Инструкции
о подготовке и организации конкурса
инвестиционных программ на получение
права недропользования, утвержденной
приказом Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
от 21 января 2003 года N 13
Минимальные размеры подписного бонуса, в долларах США
____________________________________________________________
Вид контракта  |Углеводородное|Твердые полезные|Подземные воды
|    сырье     | ископаемые     |
------------------------------------------------------------------
Разведка
------------------------------------------------------------------
Совмещенная
Разведка и Добыча
------------------------------------------------------------------
Добыча
__________________________________________________________________
Приложение 2 к Инструкции
о подготовке и организации конкурса
инвестиционных программ на получение
права недропользования, утвержденной
приказом Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
от 21 января 2003 года N 13
Заявка на участие в конкурсе
инвестиционных программ
на право недропользования
____________________________________________________________
Сведения о заявителе
------------------------------------------------------------------
1.|Наименование заявителя -           |
2.|Адрес заявителя -                  |
3.|Государственная принадлежность     |
|(для юридических лиц), гражданство |
|(для физических лиц) -             |
4.|Данные о руководителях или         |
|владельцах юридических лиц и лицах,|
|которые будут представлять         |
|заявителя                          |
________________________________________________________________
Первый руководитель_________________        М.П.
(подпись, дата)
Приложение 3 к Инструкции
о подготовке и организации конкурса
инвестиционных программ на получение
права недропользования, утвержденной
приказом Министерства энергетики и
минеральных ресурсов
от 21 января 2003 года N 13
Журнал регистрации конкурсных предложений,
поступивших в Компетентный орган
____________________________________________________________
N | Наименование |    Наименование      |Дата поступления и N
п/п|  Заявителя   |месторождения, Участка|регистрации в канцелярии
|              |   недр (блока)       |
------------------------------------------------------------------
1 |      2       |         3            |          4
------------------------------------------------------------------

43. Комиссияның отырысынан кейін жеңімпаздың конкурстық ұсынысын қоспағанда, Конкурстық ұсыныстардың Түпнұсқасы мен Конкурстық ұсыныстардың нотариалды расталған бір данасы Құзыретті органда 5 жыл бойы сақтауда болады.
44. Жеңімпаздардың конкурстық ұсыныстарының түпнұсқалары Келісім-шарттың барлық сақталу мерзімінде Өтініммен бірге сақталады.
8-тарау. Жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған
жабық конкурс өткізуді ұйымдастыру
45. Инвестициялық бағдарламалардың жабық конкурсына шығарылатын жер қойнауы учаскелерінің (блоктарының) тізбесі заңнамамен белгіленген тәртіппен бекітіледі.
46. Жабық конкурсты өткізу шарттары барлық әлеуетті қатысушыларға жеткізіледі.
47. Жабық конкурсқа қатысушылардың өтінімдері мен конкурстық ұсыныстарын қабылдау, тіркеу және ресімдеу ашық конкурсқа қатысуға арналған өтінімдер мен конкурстық ұсыныстарға ұқсас жүзеге асырылады.
48. Өтінімдерді қарау мен баға беру, конкурстық ұсыныстарды қарау және жабық конкурстың әрі қарайғы конкурстық рәсімдері ашық конкурстың рәсімдеріне ұқсас.
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 13 бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
дайындау мен ұйымдастыру
тәртібі туралы нұсқаулыққа
1-қосымша
Жазылым бонусының ең аз мөлшері, АҚШ долларымен
___________________________________________________________________
Келісім-шарт түрі    | Көмірсутектік |Қатты пайдалы | Жер асты
|   шикізат     |  қазбалар    | сулары
___________________________________________________________________
Барлау
Бірлескен Барлау мен
Өндіру
Өндіру
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 13 бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
дайындау мен ұйымдастыру
тәртібі туралы нұсқаулыққа
2-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға
Өтінім
___________________________________________________________________
Өтінуші туралы мәлімет
___________________________________________________________________
1. Өтінушінің  атауы -                     |
2. Өтінушінің  мекен-жайы -                |
3. Мемлекеттік тиесілігі (заңды тұлғалар   |
үшін), азаматтығы (жеке тұлғалар үшін) -|
4. Заңды тұлғалардың басшылары немесе      |
иегерлері және өтінушіні білдіретін     |
тұлғалар туралы деректер                |
___________________________________________________________________
Бірінші басшы___________________              М.О.
(қолы, күні )
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 13 бұйрығымен бекітілген
Жер қойнауын пайдалану құқығын
беруге арналған инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
дайындау мен ұйымдастыру
тәртібі туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Құзыретті органға келіп түскен конкурстық ұсыныстарды тіркеу журналы
___________________________________________________________________
Р/с |Өтінушінің атауы | Кен орынының, жер  | Кеңсеге келіп түскен
N  |                 |қойнауы Учаскесінің |  күні және тіркеу N
|  (блоктың) атауы   |
___________________________________________________________________
1          2                   3                     4
___________________________________________________________________