О порядке помещения товаров под специальный таможенный режим
Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 2 июля 2003 года N 333. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2003 года N 2444. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года N 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 N 474.
В соответствии со  статьей 253  Таможенного Кодекса Республики Казахстан приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила помещения товаров под специальный таможенный режим.
2. Управлению правового обеспечения (Ансарова И.Ы.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Пресс-службе Агентства таможенного контроля Республики Казахстан (Конлыбаева А.А.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан Ержанова А.К.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Согласовано                       Согласовано
Министр иностранных дел           Министр обороны
Республики Казахстан              Республики Казахстан
16 июля 2003 года                 2 июля 2003 года
Согласовано                       Согласовано
Министр внутренних дел            Председатель Комитета
Республики Казахстан              национальной безопасности
3 июля 2003 года                  Республики Казахстан
17 июля 2003 года
Согласовано                       Согласовано
Министр энергетики и              Председатель Агентства
минеральных ресурсов              Республики Казахстан по
Республики Казахстан              чрезвычайным ситуациям
17 июля 2003 года
Согласовано                       Согласовано
Министр индустрии и торговли      Председатель Агентства
Республики Казахстан              Республики Казахстан
16 июля 2003 года                 по государственным
материальным резервам
Утверждены
Приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 2 июля 2003 года N 333
"О порядке помещения товаров
под специальный таможенный
режим"
Правила
помещения товаров под специальный таможенный режим
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со  статьей 253  Таможенного кодекса Республики Казахстан (далее - Таможенный кодекс) и определяют порядок помещения товаров, заявляемых под специальный таможенный режим.

Тауарларды арнайы кеден режимiне орналастырудың тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 2 шілдедегі N 333 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2444. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексiнiң 253-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Тауарларды арнайы кеден режимiне орналастыру ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (И.Ы.Аңсарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң баспасөз қызметi (А.А.Қоңлыбаева) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының бiрiншi орынбасары А.Қ. Ержановқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап күшіне енеді.
Төрағаның міндетін орындаушы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
2003 жылғы 16 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
2003 жылғы 2 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2003 жылғы 3 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
2003 жылғы 17 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі
2003 жылғы 17 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігі төрағасы
2003 жылғы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрі
2003 жылғы 16 шілдеде
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік материалдық
резервтер жөніндегі
агенттіктің төрағасы
2003 жылғы
"Тауарларды арнайы кеден режимiне
орналастырудың тәртiбi туралы"
Қазақстан Республикасының Кедендiк
бақылау агенттiгi төрағасының
2003 жылғы 2 шілдедегі
N 333 бұйрығымен бекiтiлген
Тауарларды арнайы кеден режимiне
орналастыру ережесi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң (бұдан әрi - Кеден кодексi)  253-бабына сәйкес әзiрлендi және тауарларды мәлiмделген арнайы кеден режимiне орналастыру тәртiбiн айқындайды.

2. Товары, помещаемые под специальный таможенный режим
2. Помещению под специальный таможенный режим подлежат следующие товары:
1) товары, вывозимые за пределы таможенной территории Республики Казахстан и предназначенные для обеспечения функционирования загранучреждений и иных официальных представительств Республики Казахстан за рубежом;
2) товары, перемещаемые через таможенную границу между воинскими учреждениями Республики Казахстан, дислоцируемыми на таможенной территории Республики Казахстан и за ее пределами;
3) бортовые запасы и судовые припасы, перемещаемые на транспортных средствах морского, воздушного и железнодорожного видов транспорта, предназначенные для обеспечения нормального функционирования и технического обслуживания указанных транспортных средств, обеспечения жизнедеятельности их экипажа и пассажиров;
4) товары, перемещаемые через таможенную границу и предназначенные для предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, в том числе товары, предназначенные для бесплатной раздачи лицам, пострадавшим в результате чрезвычайных ситуаций, либо для передачи благотворительным некоммерческим организациям в этих целях; товары, необходимые для проведения спасательных, аварийно-восстановительных и других неотложных работ и сил гражданской обороны, участвующих в мероприятиях по предупреждению ситуаций природного и техногенного характера;
5) образцы сырья либо промышленной продукции, перемещаемые через таможенную границу Республики Казахстан для проведения исследований (сертификации) в целях определения возможного спроса данного сырья либо промышленной продукции. При этом под образцом понимается минимальное количество сырья либо промышленной продукции, достаточное для проведения таких исследований и не имеющее коммерческой ценности.
3. Документы, необходимые для помещения товаров
под специальный таможенный режим
3. В соответствии с требованием специального таможенного режима дополнительно к документам, указанным в  статье 382  Таможенного кодекса, предоставляются следующие документы:
по товарам, указанным в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил - письмо-подтверждение государственного органа, имеющего загранучреждение или иное официальное представительство Республики Казахстан за рубежом с указанием конкретного перечня товаров;
по товарам, указанным в подпункте 2) пункта 2 настоящих Правил - письмо-подтверждение Министерства обороны Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан с указанием конкретного перечня товаров;

2. Арнайы кеден режимiне орналастырылатын
тауарлар
2. Арнайы кеден режимiне орналастыруға мынадай тауарлар жатады:
1) Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тысқары жерлерге әкетiлетiн және шетелдiк мекемелер мен Қазақстан Республикасының өзге де ресми өкiлдiктерiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз етуге арналған тауарлар;
2) Қазақстан Республикасының кеден аумағында және одан тысқары жерлерде орналасқан Қазақстан Республикасының әскери мекемелерi арасындағы кеден шекарасы арқылы өткiзiлетiн тауарлар;
3) теңiз, әуе және темiржол көлiгi түрлерiмен тасымалданатын, көрсетiлген көлiк құралдарының қалыпты жұмыс iстеуi мен оларға техникалық қызмет көрсетуге, олардың экипажы мен жолаушыларының өмiр тiршiлiгiне арналған борттық запастар мен кеме қорлары;
4) кеден шекарасы арқылы өткiзiлетiн және табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше оқиғалардың алдын алу мен жоюға арналған тауарлар, оның iшiнде төтенше оқиғалардың нәтижесiнде зардап шеккен адамдарға тегiн таратуға арналған, не коммерциялық емес қайырымдылық ұйымдарына беруге арналған тауарлар; құтқару авариялық-қалпына келтiру және басқа шұғыл жұмыстарды жүргiзу мен табиғи және техногендiк сипаттағы жағдайлардың алдын алу жөнiндегi iс-шараларға қатысатын азаматтық қорғаныс күштерi үшiн қажеттi тауарлар;
5) аталған шикiзаттың, не өнеркәсiптiк өнiмнiң мүмкiн болатын сұранысын айқындау мақсатында зерттеулер (сертификациялар) жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткiзiлетiн шикiзаттың, не өнеркәсiптiк өнiмнiң үлгiлерi. Бұл ретте үлгi деп осындай зерттеулердi жүргiзу үшiн жеткiлiктi шикiзаттың, не өнеркәсiп өнiмiнiң ең аз мөлшерi түсiнiледi.
3. Тауарларды арнайы кеден режимiне орналастыру
үшiн қажеттi құжаттар
3. Арнайы кеден режимiнiң талаптарына сәйкес Кеден  кодексiнiң 382-бабында көрсетiлген құжаттарға қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
осы Ереженiң 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген тауарлар бойынша - тауарлардың нақты тiзбесi көрсетiле отырып Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгінiң растау хаты;
осы Ереженiң 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген тауарлар бойынша - тауарлардың нақты тiзбесi көрсетiле отырып Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң растау хаты;

по товарам, указанным в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил - перечень товаров, заверенный транспортной организацией;
по товарам, указанным в подпункте 4) пункта 2 настоящих Правил - товаросопроводительные документы с указанием предназначения товара; письмо-подтверждение Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям либо Агентства Республики Казахстан по государственным материальным резервам с указанием конкретного перечня товаров;
по товарам, указанным в подпункте 5) пункта 2 настоящих Правил - документы, подтверждающие цель вывоза товаров, а также заключение Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан либо Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан о минимальном необходимом количестве образцов сырья либо промышленной продукции.

осы Ереженiң 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетiлген тауарлар бойынша - тауарлардың көлiк ұйымы куәландырған тiзбесi;
осы Ереженiң 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетiлген тауарлар бойынша - тауардың тиiстiлiгi көрсетiле отырып тауарға iлеспе құжаттар; тауарлардың нақты тiзбесi көрсетiле отырып Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң, не Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi агенттiктiң растау хаты;
осы Ереженiң 2-тармағының 5) тармақшасында көрсетiлген тауарлар бойынша - тауарлардың әкетiлу мақсатын растайтын құжаттар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, не Қазақстан Республикасы индустрия және сауда министрлiгiнiң шикiзат үлгiлерiнiң, не өнеркәсiптiк өнiмдердiң ең аз қажеттi мөлшерi туралы қорытындысы.