Об утверждении Правил оформления сопроводительных накладных
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 октября 2003 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 октября 2003 года № 2543. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 7 апреля 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов", а также в целях улучшения администрирования акцизов и совершенствования контроля над оборотом отдельных видов нефтепродуктов приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления сопроводительных накладных.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Искаков М.Н.):
1) заключить договор с Банкнотной фабрикой (филиалом) Национального Банка Республики Казахстан на изготовление бланков сопроводительных накладных на бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо и мазут;
2) обеспечить размещение на Банкнотной фабрике (филиала) Национального Банка Республики Казахстан заказа на изготовление бланков сопроводительных накладных на отдельные виды нефтепродуктов;
3) довести до сведения производителей нефтепродуктов, поставщиков нефти, а также лиц, осуществляющих реализацию с баз нефтепродуктов, реквизиты расчетного счета Банкнотной фабрики (филиала) Национального Банка Республики Казахстан для перечисления денег за бланки сопроводительных накладных на отдельные виды нефтепродуктов;
4) в месячный срок разработать правила присвоения наименованиям (маркам) нефтепродуктов персональных идентификационных номеров - кодов;
5) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра
Утверждены
приказом И.о. Министра
финансов Республики Казахстан
от 8 октября 2003 года N 366
Правила
оформления сопроводительных накладных
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и устанавливают порядок заказа, получения, выдачи, оформления, учета и хранения сопроводительных накладных (далее - сопроводительные накладные) на бензин (за исключением авиационного), дизельное топливо и мазут (далее - нефтепродукты) при реализации и (или) отгрузке нефтепродуктов производителями нефтепродуктов, поставщиками нефти, а также лицами, осуществляющими реализацию с баз нефтепродуктов (далее - Поставщик).

Ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2003 жылғы 8 қазандағы N 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 қазанда тіркелді. Тіркеу N 2543. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 сәуiрдегi Заңын iске асыру сондай-ақ акциздердi әкiмшiлiктендiрудi жақсарту және мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiнiң айналымына бақылауды күшейту мақсатында бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған Iлеспе жүкқұжаттарын ресiмдеу Ережелерi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетi (М.Н.Ысқақов):
1) бензинге (авиациялықты қоспағанда), дизель отыны мен мазутқа iлеспе жүкқұжаттарын бланкiлерiн әзiрлеуге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң Банкнот фабрикасымен (филиалымен) шарт жасассын;
2) мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн әзiрлеуге тапсырысты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң Банкнот фабрикасында (филиалында) орналастыруды қамтамасыз етсiн;
3) мұнай өнiмдерiн мұнай өндiрушiлердiң, мұнай жеткiзушiлердiң, сондай-ақ мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге асыратын тұлғалардың назарына мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерi үшiн ақша аударуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң Банкнот фабрикасының (филиалының) есеп шотының деректемесi жеткiзiлсiн;
4) бiр ай мерзiмiнде мұнай өнiмдерi атауларына (маркаларына) жеке дараландыру нөмiрлерiн - кодтар беру ережесi әзiрленсiн;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуге жiберiлсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министрдiң м.а .
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің м.а.
2003 жылғы 8 қазандағы
N 366 бұйрығымен
бекітілген
Iлеспе жүкқұжаттарын ресiмдеу Ережелерi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрленген және мұнай өнiмдерiн мұнай өндiрушiлердiң, мұнай жеткiзушiлердiң, сондай-ақ мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге асыратын тұлғалардың бұдан әрi - Жеткiзушi) өткiзгенде және (немесе) жөнелткенде бензинге (авиациялықты қоспағанда), дизель отыны мен мазутқа (бұдан әрi - мұнай өнiмдерi) iлеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрi - жүкқұжаттары) тапсырыс беру, алу, беру, ресiмдеу есепке алу және сақтау тәртiбiн белгiлейдi.

2. Сопроводительные накладные оформляются Поставщиком в обязательном порядке при проведении каждой операции по реализации и (или) отгрузке нефтепродуктов в одном экземпляре с тремя копиями к нему. При этом оригинал и одна копия сопроводительной накладной выдаются получателю нефтепродуктов (далее - Получатель), остальные две копии сопроводительной накладной остаются непосредственно у Поставщика.
3. Бланки сопроводительных накладных являются бланками строгой отчетности.
4. Сопроводительные накладные имеют двухзначную буквенную серию и десятизначную типографскую нумерацию, подразделяются на три вида и различаются по цветам:
1) сопроводительная накладная на бензин (за исключением авиационного) оранжевого цвета (PANTONE Orange 021 CV) оформляется при реализации и (или) отгрузке бензина (за исключением авиационного) (приложение 1);
2) сопроводительная накладная на дизельное топливо коричневого цвета (PANTONE 478 CV) оформляется при реализации и (или) отгрузке дизельного топлива (приложение 2);
3) сопроводительная накладная на мазут зеленого цвета (PANTONE 368 CV) оформляется при реализации и (или) отгрузке мазута (приложение 3).
Сопроводительная накладная на нефтепродукты оформляется на государственном или русском языках.
5. Бланки сопроводительных накладных выдаются Поставщику в налоговых комитетах по областям, городам Астана и Алматы, "Астана - жана кала", межрегиональном налоговом комитете N 1 (далее - налоговые комитеты).
6. Приобретенные бланки сопроводительных накладных не подлежат перепродаже, передаче или иному отчуждению, иным организациям и лицам, за исключением возврата в налоговые комитеты по месту их приобретения.
7. Изготовителем бланков сопроводительных накладных (далее - изготовитель) является организация, с которой уполномоченный орган в сфере государственного регулирования производства и оборота нефтепродуктов заключает договор.
8. Поставщик при поступлении заявок на приобретение нефтепродуктов от получателя оформляет соответствующего вида сопроводительную накладную на запрашиваемый объем в тоннах. Копия сопроводительной накладной в конце рабочего дня направляется Поставщиком в налоговый орган по месту его регистрационного учета. В случае, когда отпуск нефтепродуктов приходится на конец рабочего, выходные и/или праздничные дни, сопроводительная накладная представляется в течение следующего рабочего дня.
9. Получатель после доставки нефтепродуктов до места назначения в обязательном порядке направляет оригинал сопроводительной накладной в налоговый орган по месту своего регистрационного учета в течение дня доставки. В случае, когда доставка нефтепродуктов приходится на конец рабочего, выходной и/или праздничный дни, сопроводительная накладная представляется в течение следующего рабочего дня. При экспорте нефтепродуктов сопроводительная накладная в налоговый орган не направляется.

2. Жеткiзушi мұнай өнiмдерiн өткiзу және (немесе) жөнелту бойынша әрбiр операцияны жүргiзгенде оған бiр данада үш көшiрмеде мiндеттi тәртiппен тиiстi iлеспе жүкқұжаттарын ресiмдейдi. Бұл ретте iлеспе жүкқұжатының түпнұсқасы мен бiр данасы мұнай өнiмдерiн алушыға (бұдан әрi - Алушы) берiледi, iлеспе жүкқұжаттарының қалған екi көшiрмесi тiкелей Жеткiзушiде қалады.
3. Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерi қатаң есептiлiк бланкiлерi болып табылады.
4. Iлеспе жүкқұжаттарының он мәндi баспаханалық нөмiрлемесi және екi мәндi әрiптiк сериясы болады, үш түрге бөлiнедi және түстерi бойынша ажыратылады:
1) бензинге (авиациялықты қоспағанда) арналған қызғылт сары түстi (PANTONE Оrangе 021 СV iлеспе жүкқұжаты бензиндi (авиациялықты қоспағанда) өткiзу және (немеce) жөнелту кезiнде ресiмделедi (1-қосымша);
2) дизель отынына арналған қоңыр түстi (PANTONE 478 CV) iлеспе жүкқұжаты дизель отынын өткiзу және (немесе) жөнелту кезiнде ресiмделедi (2-қосымша);
3) мазутқа арналған жасыл түстi (PANTONE 368 CV) iлеспе жүкқұжат мазутқа отынын өткiзу және (немесе) жөнелту кезiнде ресiмделедi (3-қосымша);
Мұнай өнiмдерiне iлеспе жүкқұжаттары мемлекеттiк немесе орыс тiлдерiнде ресімделедi.
5. Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлері Жеткiзушiге облыстар, Астана мен Алматы қалалары, "Астана-жаңа қала", N 1 аймақаралық салық комитетi бойынша салық комитеттерiнде (бұдан әрi - салық комитеттерi) берiледi.
6. Алынған iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерi, оларды алған орны бойынша салық органдарына қайтаруды қоспағанда, өзге ұйымдар мен тұлғаларға қайта сатуға, беруге немесе басқалай иесiздендiруге жатпайды.
7. Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн әзiрлеушi (бұдан әрi - әзiрлеушi), онымен мұнай өнiмдерiнiң өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу саласындағы уәкiлетті органмен шарт жасасқан ұйым болып табылады.
8. Жеткiзуi алушыдан мұнай өнiмдерiнiң алуға өтiнiмдер түскен кезде тоннадағы сұраным көлемiне тиiстi түрдегi iлеспе жүкқұжаттарын ресiмдейдi. Iлеспе жүкқұжатының көшiрмесiн жұмыс күнiнiң соңында Жеткiзушi оны тiркеу есебiнiң орны бойынша салық комитетiне жiбередi. Мұнай өнiмдерiн жеткiзу күнi жұмыс күнiнiң соңына, демалыс және/немесе мейрам күндерiне келген жағдайда, iлеспе жүкқұжаты келесi жұмыс күнi iшiнде ұсынылады.
9. Алушы мұнай өнiмдерiн тағайындалған орнына жеткiзiлгеннен кейiн жеткiзу күнi iшiнде өзiнiң тiркеу есебiнiң орны бойынша салық комитетiне мiндеттi тәртiппен iлеспе жүкқұжатының түпнұсқасын жiбередi. Мұнай өнiмдерiн жеткiзу күнi жұмыс күнiнiң соңына, демалыс және/немесе мейрам күндерiне келген жағдайда, iлеспе жүкқұжаты келесi жұмыс күнi iшiнде ұсынылады. Мұнай өнiмдерiнiң экспорты кезiнде iлеспе жүкқұжаты салық комитетiне жiберiлмейдi.

10. В случае невозможности ежедневного предоставления сопроводительных накладных в силу отдаленности местонахождения Поставщика или Получателя от налогового органа, или ежедневного использования большого количества сопроводительных накладных, по заявлению Поставщика или Получателя в налоговый орган по месту их регистрационного учета, приказом руководителя налогового органа, с разрешения руководителя или его заместителя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (далее - НК МФ РК), утверждается график предоставления соответствующих сопроводительных накладных.
11. Ежедневно ответственные работники налоговых органов путем сканирования заносят сведения сопроводительных накладных в единую электронную базу данных и передают их в электронном виде в НК МФ РК.
12. Ответственность за хранение и выдачу бланков сопроводительных накладных налоговым комитетам возлагается на первого руководителя Налогового комитета по городу Алматы НК МФ РК (далее - Налоговый комитет по городу Алматы).
13. Из числа работников Налогового комитета по городу Алматы приказом первого руководителя назначается материально-ответственное лицо, которое осуществляет получение, учет, хранение сопроводительных накладных и их выдачу налоговым комитетам (далее - материально-ответственное лицо).
2. Порядок заказа и получения бланков
сопроводительных накладных от изготовителя
14. Налоговые комитеты обеспечивают сбор заявок от Поставщиков на приобретение бланков сопроводительных накладных (далее - заявки) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, состоящих на регистрационном учете в налоговых органах и имеющих лицензии на соответствующие виды деятельности, не позднее, чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
15. На основе принятых заявок налоговые комитеты направляют в НК МФ РК сводную заявку на приобретение бланков сопроводительных накладных по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам не позднее, чем за 50 (пятьдесят) календарных дней до наступления нового календарного года.
16. НК МФ РК согласно сводным заявкам налоговых комитетов, размещает заказ на изготовление бланков сопроводительных накладных по видам и цветам, и передает сводную республиканскую заявку в Налоговый комитет по городу Алматы в целях получения бланков сопроводительных накладных и их выдачи налоговым комитетам в соответствии с их сводными заявками не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до наступления нового календарного года.
17. НК МФ РК вправе вносить изменения в сводную республиканскую заявку, письменно уведомив об этом изготовителя не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение бланков сопроводительных накладных.

10. Салық органының Жеткiзушiден немесе Алушыдан орналасқан орны шалғай жатқандықтан, немесе күнделiктi iлеспе жүкқұжаттарының көп мөлшерiн пайдаланғандықтан iлеспе жүккұжаттарды күнделiктi жеткiзу мүмкiн болмағанда, Жеткiзушiнiң немесе Алушының тiркеу есебiнiң орны бойынша салық комитетiне берген арызы бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi (бұдан әрi - ҚР ҚМ CК) басшысының немесе оның орынбасарының рұқсатымен салық органы басшысының бұйрығымен тиістi iлеспе жүкқұжаттарын беру кестесi бекiтiледi.
11. Салық органдарының жауапты қызметкерлерi күнделiктi сканерлеу жолымен iлеспе жүкқұжаттары бойынша мәлiметтердi бiрыңғай электронды деректер қорына енгiзедi және оларды ҚР ҚМ СК электрондық түрде бередi.
12. Салық комитеттерiне iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн сақтау және беру үшiн жауапкершiлiк ҚР ҚМ CК Алматы қаласы бойынша Салық комитетiнiң (бұдан әрi - Алматы қаласы бойынша Салық комитетi) бiрiншi басшысына жүктеледi.
13. Бiрiншi басшының бұйрығымен Алматы қаласы бойынша Салық комитетiнiң қызметкерлерi арасынан iлеспе жүк құжаттарын алу, есепке алу, сақтауды және оларды салық комитеттерiне берудi жүзеге асыратын материалдық-жауапты тұлға (бұдан әрi - материалдық-жауапты тұлға) тағайындалады.
2. Әзiрлеушіден ілеспе жүкқұжаттары
бланкілерiн алуға тапсырыс беру және алу тәртібі
14. Жаңа күнтүзбелiк жыл келгенге дейiн 60 (алпыс) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, облыстық салық комитеттерi тиiстi салық комитеттерiнде тiркеу есебiнде тұрған және тиiстi қызмет түрлерiне лицензиясы бар жеке және заңды тұлғалардан осы Ережелердiң 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алуға өтiнiмдердi (бұдан әрi - өтiнiмдер) жинауды қамтамасыз етедi.
15. Қабылданған өтiнiмдер негiзiнде салық комитеттерi ҚР ҚМ СК жаңа күнтүзбелiк жыл келгенге дейiн 50 (елу) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, осы Ережелердiң 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алуға жиынтық өтiнiм жiбередi.
16. ҚP ҚМ СК тиiстi облыстық салық комитеттерiнiң жиынтық өтiнiмдерiне сәйкес iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң түрлерi мен түстерi бойынша әзiрлеушiде орналастырады және iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алу және жаңа күнтүзбелiк жыл келгенге дейiн 45 (қырық бес) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, олардың жиынтық өтiнiмдерiне сәйкес оларды облыстар бойынша салық комитеттерiне беру мақсатында Алматы қаласы бойынша салық комитетiне республикалық жиынтық өтiнiмдi бередi.
17. ҚР ҚМ CК республикалық жиынтық өтiнiмге iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алу жүзеге асырылатын айдың 1-шi күнiне дейiн 45 (қырық бec) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей бұл туралы хатпен хабарлап өзгерiстер енгiзуге құқылы.

18. При этом Поставщики представляют изменения и дополнения в части видов и количества бланков сопроводительных накладных в ранее представленные заявки, в налоговый комитет не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение бланков сопроводительных накладных. По истечении указанного срока изменения и дополнения в заявки не принимаются.
19. Расчеты с изготовителем за изготовление бланков сопроводительных накладных производятся за счет средств, поступающих от поставщика на расчетный счет изготовителя.
20. Поставщик производит оплату изготовления бланков сопроводительных накладных в соответствии с его заявкой, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 45 (сорок пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение бланков сопроводительных накладных.
21. Получения бланков сопроводительных накладных от изготовителя осуществляется материально-ответственным лицом, действующим на основании доверенности, подписанной первым руководителем и главным бухгалтером Налогового комитета по городу Алматы и заверенной печатью.
Доставка бланков сопроводительных накладных от изготовителя в Налоговый комитет по городу Алматы, осуществляется материально-ответственным лицом Налогового комитета по городу Алматы в сопровождении охраны.
22. Налоговый комитет по городу Алматы обязан получить бланки сопроводительных накладных от изготовителя в трехдневный срок с момента уведомления изготовителем об их готовности.
3. Порядок выдачи сопроводительных накладных
налоговым комитетам
23. Выдача бланков сопроводительных накладных Налоговым комитетом по городу Алматы материально-ответственным работникам налоговых комитетов, уполномоченных на получение бланков сопроводительных накладных (далее - ответственные работники), производится с обязательной отметкой в журнале выдачи бланков сопроводительных накладных только при подтверждении изготовителем поступления денег за бланки сопроводительных накладных на его расчетный счет путем предоставления официального подтверждения, а также при наличии следующих документов:
подлинника доверенности, подписанной руководителем и главным бухгалтером налогового комитета, заверенной печатью;
копии платежных поручений об оплате бланков сопроводительных накладных;
документов, удостоверяющих личность работника налогового комитета.
Копии вышеуказанных документов хранятся в Налоговом комитете по городу Алматы.
24. При выдаче бланков сопроводительных накладных Налоговым комитетом по городу Алматы заполняется и выдается накладная (требование) на получение бланков сопроводительных накладных (далее - накладная) ответственным работникам налоговых комитетов.

18. Бұл жағдайда Жеткiзушiлер iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алу жүзеге асырылатын айдың 1-шi күнiне дейiн 60 (алпыс) күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей, тиiстi салық комитетiне бұрын берiлген iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн түрлерi мен саны бөлiмiне өзгерiстер мен толықтырулар бередi. Аталған мерзiм өтiп кеткеннен кейiн өтiнiмдерге өзгерiстер мен толықтырулар қабылданбайды.
19. Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн әзiрлегенi үшiн әзiрлеушiмен есептесу әзiрлеушiнiң есеп айырысу шотына жеткiзушiлерден түсiп жатқан қаржы есебiнен жүргiзiледi.
20. Жеткiзушiлер iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алу жүзеге асырылатын айдың 1-шi күнiне дейiн 45 (қырық бес) күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмейтiн мерзiмде, әрбiр ай бойынша жеке, олардың өтiнiмiне сәйкес iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн әзiрлегенi үшiн төлем жүргiзедi.
21. Әзiрлеушiден iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алу материалдық-жауапты тұлғаға мөрмен куәландырылған, Алматы қаласы бойынша Салық комитетiнiң бiрiншi басшысы және бас бухгалтерi қол қойған сенiмхат берiледi.
Әзiрлеушiден iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн Алматы қаласы бойынша Салық комитетiне жеткiзу күзеттiң iлесуiмен Алматы қаласы бойынша Салық комитетiнiң материалдың-жауапты тұлғасымен жүзеге асырылады.
22. Ілеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн дайындығы туралы әзiрлеушi хабарлаған сәттен бастап үш күндiк мерзiмде Алматы қаласы бойынша Салық комитетi iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн әзiрлеушiден алуға мiндеттi.
3. Салық комитеттерiне iлеспе
жүкқұжаттарын беру тәртiбi
23. Алматы қаласы бойынша Салық комитетiнiң iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн жүк құжаттарын, iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн алуға өкiлеттiгi бар жауапты салық қызметкерлерiне (бұдан әрi - жауапты қызметкерлер) беру, iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерi үшiн оның есеп айырысу шотына ақшаның түскенiне ресми растау беру жолымен, әзірлеушімен расталған кезде ғана, сондай-ақ мынадай құжаттар:
мөрмен куәландырылған, Салық комитетiнiң бiрiншi басшысы және бас бухгалтерi қол қойған сенiмхаттың түпнұсқасы;
iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерi үшiн төлем туралы төлем тапсырмаларының көшiрмелерi;
салық комитетi қызметкерiнiң жеке басын куәландыратын құжаттар бар болған кезде жүргiзiледi.
Жоғарыда аталған құжаттардың көшiрмелерi Алматы қаласы бойынша салық комитетiнде сақталады.
24. Алматы қаласы бойынша салық комитетi iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн беру кезiнде салық комитеттерiнiң жауапты қызметкерлерiне iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн (бұдан әрi - жүкқұжаты) алуға жүкқұжаты (талаптама) толтырылады және берiледi.

25. Доставка сопроводительных накладных в налоговые комитеты осуществляется ответственными работниками налоговых комитетов в сопровождении охраны.
4. Порядок хранения и выдачи сопроводительных
накладных Поставщикам
26. Из числа работников налоговых комитетов приказами первых руководителей налоговых комитетов назначаются ответственные работники, которые осуществляют получение, учет, хранение сопроводительных накладных и их выдачу Поставщикам.
27. Хранение бланков сопроводительных накладных в налоговых комитетах осуществляется в помещениях, имеющих противопожарную и охранную сигнализацию и две рабочие зоны: для хранения и сбора, а также для выдачи сопроводительных накладных.
28. Выдача бланков сопроводительных накладных уполномоченному лицу поставщика производится налоговыми комитетами при представлении следующих документов:
заявления на получение бланков сопроводительных накладных, составленного по форме согласно приложению 6;
лицензий на соответствующие виды деятельности (в случае, если данный вид деятельности подлежит лицензированию);
отчета об использовании ранее полученных бланков сопроводительных накладных, за исключением Поставщиков, первоначально приобретающих бланки сопроводительных накладных;
подлинника платежного поручения об оплате бланков сопроводительных накладных;
документов, удостоверяющих личность уполномоченного лица Поставщика;
доверенности:
на имя представителя юридического лица на получение сопроводительных накладных, подписанной его руководителем и скрепленной печатью;
на представителя физического лица на получение сопроводительных накладных, нотариально заверенной.
Копии указанных документов хранятся в налоговых комитетах.
При выдаче бланков сопроводительных накладных налоговым комитетом выписывается накладная в двух экземплярах, подписываемая обеими сторонами, один экземпляр которой выдается уполномоченному лицу Поставщика.
29. Выдача сопроводительных накладных Поставщику производится в соответствии с количеством и видами, указанными в заявке.
5. Порядок оформления сопроводительных накладных
30. Сопроводительная накладная заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства. При заполнении сопроводительной накладной не допускаются исправления, подчистки и помарки. При отсутствии показателей соответствующие пункты не заполняются.
31. В верхней части бланка сопроводительной накладной в ячейках, расположенных в центре, указываются номер и дата оформления сопроводительной накладной. В двух ячейках расположенных в верхней части бланка справа отражается код операции. Код операции указывается в соответствии с приложением 7.

25. Iлеспе жүкқұжаттарын салық комитеттерiне жеткiзудi күзеттiң iлесуiмен салық комитетiнiң жауапты қызметкерлерi жүзеге асырады.
4. Iлеспе жүкқұжаттарын сақтау
және Жеткiзушiлерге беру тәртiбi
26. Бiрiншi басшының бұйрығымен салық комитеттерi қызметкерлерi арасынан iлеспе жүк құжаттарын алу, есепке алу, сақтауды және оларды Жеткiзушiлерге берудi жүзеге асыратын жауапты қызметкерлер тағайындалады.
27. Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн салық комитеттерiнде сақтау екi өртке қарсы және күзет дабылы бар және iлеспе жүкқұжаттарын сақтау мен жинауға, сондай-ақ iлеспе жүкқұжаттарын беруге арналған екi жұмыс аймағы бар үй-жайларда жүзеге асырылады.
28. Салық комитеттерi жеткiзушiнiң уәкiлеттi тұлғасына iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн беру мынадай құжаттарды:
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған iлеспе жүкқұжаттарын алуға арналған өтiнiш;
қызметтiң тиiстi түрiне арналған лицензиялар (eгep қызметтiң бұл түрi лицензиялануға тиiстi болған жағдайда);
iлеспе жүкқұжаттарын алғашқы рет алып отырған Жеткiзушiлердi қоспағанда, бұрын алынған iлеспе жүкқұжаттарын пайдаланғаны туралы есеп беру;
iлеспе жүкқұжаттарын әзiрлегенi үшiн төлем жасағаны туралы төлем тапсырмасының түпнұсқасы;
Жеткiзушiнiң уәкiлеттi тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттар;
мынадай:
iлеспе жүкқұжаттарын алуға заңды тұлғаның өкiлiнiң атына, оның басшысымен қол қойылған және мөрмен расталған;
iлеспе жүкқұжаттарын алуға жеке тұлғаның өкiлiнiң атына нотариалды расталған сенiмхаттарды ұсынуы кезiнде жүргізiледi.
Аталған құжаттардың көшiрмелерi салық комитеттерiнде сақталады.
Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн салық комитеттерiнiң беру кезiнде екi тарап та қол қоятын екi данада жөнелтпе құжат жазылады, оның бiр данасы жеткiзушінiң уәкiлеттi тұлғасына берiледi.
29. Жеткiзушiге iлеспе жүкқұжаттарын беру, өтiнiмде көрсетiлген сандары мен түрлерiне сәйкес жүргiзiледi.
5. Iлеспе жүкқұжаттарын ресiмдеу тәртiбi
30. Iлеспе жүкқұжаттарын қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, iрi баспа белгiлермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады. Iлеспе жүкқұжаттарын толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi. Көрсеткiштер болмаған кезде тиiстi тармақтар толтырылмайды.
31. Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң жоғары бөлiгiнiң ортасында орналасқан торкөздерде iлеспе жүкқұжатының нөмiрi мен ресiмдеу күнi көрсетiледi. Бланкiнiң жоғары бөлiгінде орналасқан екi торкөзде операция коды көрсетiледi. Операция коды 7-қосымшаға сәйкес көрсетiледi.

32. В сопроводительной накладной на бензин (за исключением авиационного) оранжевого цвета указываются:
1) наименование Поставщика бензина (за исключением авиационного), его юридический адрес и адрес производства;
2) наименование Получателя бензина (за исключением авиационного), его юридический адрес и адрес поставки;
3) регистрационный номер налогоплательщика Поставщика бензина (за исключением авиационного);
4) регистрационный номер налогоплательщика Получателя бензина (за исключением авиационного);
5) при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата; (при отгрузке поставщиком (производителем) бензина (за исключением авиационного) по заявке, необходимо указать реквизиты заявки);
6) Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
7) данные по железнодорожному (морскому, речному, трубопроводному) транспорту: станция/порт отправления, станция/порт назначения, реквизиты поезда/судна, номера цистерн, дата отправления, данные приборов учета;
8) марка бензина (за исключением авиационного);
9) персональный идентификационный номер - код бензина (за исключением авиационного), присваиваемый НК МФ РК в установленном им порядке;
10) цена за тонну (тенге);
11) объем (количество) отгруженного бензина (за исключением авиационного) (тонн);
12) общая стоимость продукции (тенге);
общий (всего) объем отгруженной продукции (тонн).
В графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя или уполномоченного лица Поставщика бензина (за исключением авиационного).
В графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера или уполномоченного лица Поставщика бензина (за исключением авиационного).
В графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение бензина (за исключением авиационного) представителя Получателя бензина (за исключением авиационного);
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.
33. В сопроводительной накладной на дизельное топливо коричневого цвета указываются:
1) наименование Поставщика дизельного топлива, его юридический адрес и адрес производства;
2) наименование Получателя дизельного топлива его юридический адрес и адрес поставки;
3) регистрационный номер налогоплательщика Поставщика дизельного топлива;

32. Бензинге (авиациялықты қоспағанда) арналған қызғылт сары түстi iлеспе жүкқұжатта мыналар көрсетiледi:
1) бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Жеткiзушiнiң атауы, оның заңды мекен-жайы және өндiрiс мекен-жайы;
2) бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Алушының атауы, оның заңды мекен-жайы және жеткiзу мекен-жайы;
3) бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
4) бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Алушының салық төлеушiнiң тiркeу нөмiрi;
5) ақшасыз есеп ауыстыруда-төлем тапсырмасының нөмiрi, күнi;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кіріс ордерiнiң нөмiрi, күні;
консигнацияда-келiсiм шарттың нөмiрi, күнi.
6) Жүргiзушiнiң аты-жөнi;
жүргiзушiлiк куәлiгiнiң сериясы мен нөмірi, берiлген күнi, берушi орган;
көлiк құралының маркасы, мемлекеттiк нөмiрi, жолсапар қағазының нөмiрi, берiлген күні;
7) темiр жол (теңiз және өзен) көлiгi бойынша деректер: жөнелту станциясы/порты, жеткiзу станциясы/порты, поезд/кеменiң реквизиттерi, цистерналардың нөмiрлерi, жөнелту күнi, есептеу аспаптарының деректерi;
8) бензиннiң (авиациялықты қоспағанда) маркасы;
9) белгiлеген тәртiппен ҚР ҚМ СК беретiн жеке дараландыру нөмiрi - бензиннiң (авиациялықты қоспағанда) коды;
10) тонна үшiн баға (теңге);
11) жөнелтiлген бензиннiң (авиациялықты қоспағанда) көлемi (саны) (тонна);
12) өнiмнiң жалпы құны (теңге);
жөнелтiлген өнiмнiң жалпы (барлық) көлемi (тонна).
"Жөнелтушi басшысының аты-жөнi" бағанында бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Жеткiзушiнiң бiрiншi басшысының немесе уәкiлеттi тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Жөнелтушi бухгалтерiнiң аты-жөнi" бағанында бензиндi (авиациялықты қоспағанда) Жеткiзушінiң бас бухгалтерiнiң немесе уәкiлетті тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Алушы" бағанында:
бензиндi (авиациялықты қоспағанда) алушының, өкiлiнiң бензиндi (авиациялықты қоспағанда) алуға жауапты өкiлетті қызметкердiң лауазымы, аты-жөнi және қолы;
жеке куәлiгiнiң және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмiрi, берiлген уақыты, берушi орган көрсетiледi.
33. Дизель отынына арналған қоңыр түстi iлеспе жүкқұжатта мыналар көрсетiледi:
1) дизель отынын Жеткiзушiнiң атауы, оның заңды мекен-жайы, өндiрiс орны;
2) дизель отынын Алушының атауы, заңды мекен-жайы және жеткізу орны;
3) дизель отынын Жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;

4) регистрационный номер налогоплательщика Получателя дизельного топлива;
5) при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата; (при отгрузке поставщиком (производителем) дизельного топлива по заявке, необходимо указать реквизиты заявки);
6) Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
7) данные по железнодорожному (морскому, речному, трубопроводному) транспорту: станция/порт отправления, станция/порт назначения, реквизиты поезда/судна, номера цистерн, дата отправления, данные приборов учета;
8) марка дизельного топлива;
9) персональный идентификационный номер - код дизельного топлива, присваиваемый НК МФ РК в установленном им порядке;
10) цена за тонну (тенге);
11) объем (количество) отгруженного дизельного топлива (тонн);
12) общая стоимость продукции (тенге);
общий (всего) объем отгруженной продукции (тонн).
В графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя или уполномоченного лица Поставщика дизельного топлива.
В графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера или уполномоченного лица Поставщика дизельного топлива.
В графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение дизельного топлива представителя Получателя дизельного топлива;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.
34. В сопроводительной накладной на мазут зеленого цвета указываются:
1) наименование Поставщика мазута, его юридический адрес и адрес производства;
2) наименование Получателя мазута, его юридический адрес и адрес поставки;
3) регистрационный номер налогоплательщика Поставщика мазута;
4) регистрационный номер налогоплательщика Получателя мазута;
5) при безналичном расчете - номер платежного поручения, дата;
при наличном расчете - номер приходного кассового ордера, дата;
при консигнации - номер договора, дата; (при отгрузке поставщиком (производителем) мазута по заявке, необходимо указать реквизиты заявки);
6) Ф.И.О. водителя;
серия и номер водительского удостоверения, дата выдачи, выдавший орган;
марка транспортного средства, государственный номер;
номер путевого листа, дата выдачи;
7) данные по железнодорожному (морскому, речному, трубопроводному) транспорту: станция/порт отправления, станция/порт назначения, реквизиты поезда/судна, номера цистерн, дата отправления, данные приборов учета;

4) дизель отынын Алушы салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
5) қолма-қол ақшасыз есеп айырысу кезiнде-төлем тапсырмасының нөмірі, күні;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кiрiс ордерiнiң нөмiрi, күнi;
консигнация кезiнде-шарттың нөмiрi, күні;
6) жүргізушiнiң аты-жөнi;
жүргiзушiлiк куәлiгiнiң сериясы мен нөмiрi, берiлген уақыты, берушi орган;
көлiк құралының маркасы, мемлекеттiк нөмiрi;
жолсапар қағазының нөмiрi, берiлген уақыты;
7) темiр жол (теңiз және өзен) көлiгі бойынша деректер: жөнелту станциясы/порты, жеткiзу станциясы/порты, поезд/кеменiң реквизиттерi, цистерналардың нөмiрлерi, жөнелту күнi, есептеу аспаптарының деректерi;
8) дизель отынының маркасы;
9) жеке дараландыру нөмiрi - дизель отынының коды;
10) тонна үшiн баға (теңге);
11) жөнелтiлген дизель отынының көлемi (саны) (тонна);
12) өнiмнiң жалпы құны (теңге);
жөнелтiлген өнiмнiң жалпы (барлық) көлемi (тонна).
"Жөнелтушi басшысының аты-жөнi" бағанында дизель отының Жеткiзушiнiң бiрiншi басшысының немесе уәкiлеттi тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Жөнелтушi бухгалтерiнiң аты-жөнi" бағанында дизель отынын Жеткiзушiнiң бас бухгалтерiнiң немесе уәкiлетті тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Алушы" бағанында:
Дизель отынын алушының өкiлiнiң дизель отынын алуға жауапты өкiлеттi қызметкердiң лауазымы, аты-жөнi және қолы қойылады;
жеке куәлiгiнiң және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмiрi, берiлген уақыты, берушi орган көрсетiледi.
34. Мазутқа арналған жасыл түстi iлеспе жүкқұжатта мыналар көрсетiледi:
1) мазутты Жеткiзушiнiң атауы, оның заңды мекен-жайы, өндiрiс орны;
2) мазутты Алушының атауы, заңды мекен-жайы, жеткiзу орны;
3) мазутты Жеткiзушi салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
4) мазутты Алушы салық төлеушiнiң тіркеу нөмiрi;
5) қолма-қол ақшасыз есеп айырысу кезiнде-төлем тапсырмасының нөмірі, күнi;
қолма қол есеп айырысуда-кассалық кiрiс ордерiнiң нөмiрi, күнi;
консигнация кезінде - шарттың нөмiрi, күнi;
6) жүргiзушiнiң аты-жөнi;
жүргiзушiлiк куәлiгiнiң сериясы мен нөмiрi, берiлген уақыты, берушi орган;
көлiк құралының маркасы, мемлекеттік нөмiрi;
жолсапар қағазының нөмiрi, берiлген уақыты;
7) темiр жол (теңiз және өзен) көлiгi бойынша деректер: жөнелту станциясы/порты, жеткiзу станциясы/порты, поезд/кеменiң реквизиттері, цистерналардың нөмiрлерi, жөнелту күнi, есептеу аспаптарының деректерi;

8) марка мазута;
9) персональный идентификационный номер - код мазута, присваиваемый НК МФ РК в установленном им порядке;
10) цена за тонну (тенге);
11) объем (количество) отгруженного мазута (тонн);
12) общая стоимость продукции (тенге);
общий (всего) объем отгруженной продукции (тонн).
В графе "Ф.И.О. руководителя отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись первого руководителя или уполномоченного лица Поставщика мазута.
В графе "Ф.И.О. бухгалтера отправителя" проставляется фамилия, имя, отчество и подпись главного бухгалтера или уполномоченного лица Поставщика мазута.
В графе "Получатель" проставляются:
должность, Ф.И.О. и подпись уполномоченного на получение мазута представителя Получателя мазута;
серия и номер удостоверения личности и/или паспорта, дата выдачи, выдавший орган.
6. Учет неиспользованных, бракованных, поврежденных и
испорченных в ходе заполнения бланков сопроводительных
накладных
35. Неиспользованные либо имеющие типографский брак бланки сопроводительных накладных могут быть возвращены в налоговые комитеты по месту их приобретения на основании заявления Поставщика о возврате бланков сопроводительных накладных с указанием причин возврата.
36. Возврат указанных бланков сопроводительных накладных Поставщиком осуществляется по акту сдачи-приемки сопроводительных накладных по форме согласно приложению 8 (далее - акт сдачи-приемки) к настоящим Правилам.
37. Бланки сопроводительных накладных, имеющие типографский брак, представляются Поставщиком по акту сдачи-приемки в налоговые комитеты по месту их приобретения с заявлением о замене сопроводительных накладных.
38. Номера возвращенных бланков сопроводительных накладных отражаются в актах сдачи-приемки, которые подписываются комиссиями по приему имеющих типографский брак и неиспользованных бланков сопроводительных накладных, назначаемыми приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее трех человек.
39. Бланки сопроводительных накладных, имеющие типографский брак, представляются налоговыми комитетами в Налоговый комитет по городу Алматы, с приложением акта сдачи-приемки и накладной, по которой получены бланки сопроводительных накладных.
Налоговый комитет по городу Алматы сдает бракованные бланки сопроводительных накладных изготовителю.
40. Поставщик должен представлять поврежденные и испорченные в ходе заполнения бланки сопроводительных накладных в налоговые комитеты по месту их приобретения для составления акта списания поврежденных и испорченных в ходе заполнения бланков сопроводительных накладных и их дальнейшего уничтожения.

8) мазуттың маркасы;
9) жеке дараландыру нөмiрi - мазуттың коды,
10) тонна үшiн баға (теңге);
11) жөнелтiлген мазуттың көлемi (саны) (тонна);
12) өнiмнiң жалпы құны (теңге);
жөнелтiлген өнiмнiң жалпы (барлық) көлемi (тонна).
"Жөнелтушi басшысының аты-жөнi" бағанында мазутты Жеткiзушiнiң бiрiншi басшысының немесе уәкiлетті тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Жөнелтуші бухгалтерiнің аты-жөнi" бағанында мазутты Жеткiзушiнің бас бухгалтерiнiң немесе уәкiлеттi тұлғасының аты-жөнi және қолы қойылады.
"Алушы" бағанында:
мазутты алушының өкілінің мазутты алуға жауапты өкілетті қызметкердің лауазымы, аты-жөні және қолы қойылады;
жеке куәлiгiнiң және/немесе төлқұжатының сериясы мен нөмiрi, берiлген уақыты, берушi орган көрсетiледi.
6. Пайдаланылмаған, ақаулы, толтыру барысында
зақымдалған және бүлінген ілеспе жүкқұжаттардың
бланкілерін есепке алу
35. Пайдаланылмаған немесе баспаханалық ақауы бар ілеспе жүкқұжаттардың бланкілерін қайтару себептерін көрсете отырып Жеткізушінің өтініші негізінде оларды алу орны бойынша салық комитетіне қайтарылуы мүмкін.
36. Жеткізушінің көрсетілген ілеспе жүкқұжаттар бланкілерін қайтаруы осы Ережелердің 7-қосымшасына сәйкес ілеспе жүкқұжаттарын табыстау-қабылдау актісі (бұдан әрі - қабылдау-табыстау актісі) бойынша жүзеге асырылады.
37. Баспаханалық ақауы бар iлеспе жүкқұжаттардың бланкілерін Жеткiзушi iлеспе жүкқұжаттарын ауыстыру туралы өтiнiшпен табыстау-қабылдау актiсi бойынша оларды алу орны бойынша салық комитеттерiне ұсынады.
38. Қайтарылған iлеспе жүкқұжаттар бланкiлерiнiң нөмiрлерi салық комитеттерiнiң бiрiншi басшылары тағайындайтын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиiс баспаханалық ақауы бар және пайдаланылмаған iлеспе жүкқұжаттарын қабылдау бойынша комиссия қол қоятын табыстау-қабылдау актiлерiнде көрiнiс табады.
39. Салық комитеттерi баспаханалық ақауы бар iлеспе жүккұжаттардың бланкiлерiн олар бойынша iлеспе жүкқұжаттары алынған табыстау-қабылдау актiсін және жүкқұжатты қоса Алматы қаласы бойынша Салық комитетіне ұсынады.
Алматы қаласы бойынша Салық комитетi өз кезегiнде ақаулы iлеспе жүкқұжаттардың бланкiлерiн дайындаушыға тапсырады.
40. Жеткiзушi толтыру барысында зақымдалған және бүлiнген iлеспе жүкқұжаттардың бланкiлерiн толтыру барысында зақымдалған және бүлiнген iлеспе жүкқұжаттардың бланкiлерiн есептен шығару актiсiн жасау және оларды одан әрi жою үшiн оларды алу орны бойынша салық комитеттерiне ұсынуға тиісті.

41. При разрыве бланка сопроводительной накладной, отдельные ее части должны быть соединены путем склеивания.
42. Уничтожение бланков сопроводительных накладных, указанных в пункте 40, подлежат уничтожению в местах, определяемых приказами первых руководителей налоговых комитетов, в присутствии комиссии.
Состав комиссии по уничтожению бланков сопроводительных накладных утверждается приказами первых руководителей налоговых комитетов в составе не менее трех человек.
В состав комиссии по уничтожению бланков сопроводительных накладных должны входить представители Поставщика, бланки сопроводительных накладных которого подлежат уничтожению.
43. О фактическом уничтожении бланков сопроводительных накладных составляются акты уничтожения бланков сопроводительных накладных по форме согласно приложению 9 (далее - акты уничтожения) к настоящим Правилам в трех экземплярах, в которых указываются виды, номера и количество уничтоженных бланков сопроводительных накладных. Акты уничтожения подписываются всеми членами комиссии и заверяются печатью налоговых комитетов.
44. Первый экземпляр акта уничтожения в двухдневный срок направляется в НК МФ РК, второй экземпляр акта уничтожения направляется Поставщику, бланки сопроводительных накладных которого уничтожены, и третий экземпляр акта уничтожения хранится в налоговом комитете.
7. Учет и хранение бланков сопроводительных накладных
в налоговых комитетах
45. Учет поступления и выдачи бланков сопроводительных накладных должен вестись в специальных журналах, прошнурованных, пронумерованных, подписанных первым руководителем налогового комитета и скрепленных печатью налогового комитета.
Журналы ведутся ответственным работником.
46. Проверка фактического количества (опись) имеющихся в наличии бланков сопроводительных накладных на 1 число каждого квартала и при смене ответственного работника, осуществляется инвентаризационными комиссиями, назначаемыми приказами первых руководителей налоговых комитетов, в составе не менее трех человек.
47. Опись составляется в двух экземплярах и подписывается членами инвентаризационной комиссии, а также ответственным работником.
В случае выявления расхождений фактического наличия бланков сопроводительных накладных с данными учета, материалы с приложением объяснительной ответственного работника представляются первому руководителю налогового комитета для принятия мер.
8. Учет бланков сопроводительных накладных у Поставщика
48. Поставщик должен обеспечить правильный учет бланков сопроводительных накладных, их использование (по количеству и стоимости), сохранность поврежденных бланков сопроводительных накладных до их списания в установленном порядке, не допуская их потери.

41. Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерi жыртылып қалған кезде олардың жеке бөлiктерi желiмдеу арқылы бiрiктiрiлген болуы тиiс.
42. 40-тармақта көрсетiлген ілеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн жою салық комитеттерi бiрiншi басшыларының бұйрықтарымен айқындалатын орындарда комиссияның қатысуымен жүргiзiледi.
Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн жою жөнiндегi комиссияның құрамы салық комитеттерi бiрiншi басшыларының бұйрықтарымен үш адамнан кем емес құрамда бекiтiледi.
Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн жою жөнiндегi комиссияның құрамына олардың көлік жүк жөнелтпе құжаттары жойылуға жататын жеке және заңды тұлғалардың өкiлдерi кiруi тиiс.
43. Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн нақты жою туралы осы Ережелердiң 8-қосымшасына сәйкес нысанда үш данада iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiн жою актісі (бұдан әрі - жою актісі) жасалады, онда жойылған ілеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң түрлерi, нөмiрлерi және саны көрсетiледi. Жою актiлерiне комиссияның барлық мүшелерi қол қояды және салық комитеттерiнiң мөрiмен расталады.
44. Жою актiсiнiң бiрiншi данасы екi күндiк мерзiмде ҚР ҚM СК-не жiберiледi, жою актісінің екінші данасы ілеспе жүкқұжаттарының бланкілері жойылған Жеткізушіге жіберіледі, жою актісінің үшінші данасы салық комитетінде қалады.
7. Iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн
салық комитеттерiнде есепке алу және сақтау
45. Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң келiп түсуiн және берiлуiн есепке алу нөмiрленген, тiгiлген, тиiстi салық комитетi бiрiншi басшысының қолымен расталған және салық комитетiнiң мөрiмен бекiтiлген арнайы журналдарда жүргiзiлуi тиiс.
Журналды материалдық жауапты адам жүргiзедi.
46. Қолда бар iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң нақты санын (тiзiм) тексеру әр тоқсанның 1-шi күнi және материалдық жауапты адам ауысқанда салық комитеттерi бiрiншi басшыларының бұйрығымен тағайындалатын, құрамы үш адамнан кем болмауы тиiс түгендеу комиссиясымен жүзеге асырылады.
47. Тiзiмдеу екi данада жасалады және түгендеу комиссиясының мүшелерi және материалдық жауапты адам қол қояды.
Iлеспе жүкқұжаттары бланкiлерiнiң нақты барлығы мен бухгалтерия деректерiнiң арасында алшақтық анықталған жағдайда шаралар қабылдау үшiн материалдар материалдың жауапты адамның түсiнiктемесiмен салық комитетiнiң бiрiншi басшысына ұсынылады.
8. Iлеспе жүкқұжаттарының
бланкiлерiн Жеткiзушiде есепке алу
48. Жеткiзушi iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн дұрыс есепке алу, оларды пайдалану (саны және құны бойынша), бүлiнген iлеспе жүкқұжаттарының бланкiлерiн белгiленген тәртiпте оларды iстен шығарғанға дейiн оларды жоғалтуға жол бермей сақталуын қамтамасыз етуi тиiс.

1.  Реализация и (или) отгрузка производителем
нефтепродуктов оптом.                               01
2.  Реализация и (или) отгрузка производителем
нефтепродуктов конечному потребителю.               02
3.  Реализация и (или) отгрузка производителем
нефтепродуктов на собственные
автозаправочные станции.                            03
4.  Реализация и (или) отгрузка производителем
нефтепродуктов своему структурному
подразделению.                                      04
5.  Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
структурным подразделением производителя
оптом.                                              05
6.  Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
структурным подразделением производителя
конечному потребителю.                              06
7.  Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
структурным подразделением производителя
на его автозаправочные станции.                     07
8.  Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
лицами, осуществляющими реализацию
нефтепродуктов с баз нефтепродуктов оптом.          08
9.  Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
лицами, осуществляющими реализацию
нефтепродуктов с баз нефтепродуктов
конечному потребителю.                              09
10. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
лицами, осуществляющими реализацию
нефтепродуктов с баз нефтепродуктов на
собственные автозаправочные станции.                10
11. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
лицами, осуществляющими реализацию
нефтепродуктов с баз нефтепродуктов своим
структурным подразделениям.                         11
12. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
оптом структурными подразделениями лиц,
осуществляющих реализацию нефтепродуктов
с баз нефтепродуктов.                               12
13. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
структурными подразделениями лиц,
осуществляющими реализацию нефтепродуктов
с баз нефтепродуктов конечному потребителю.         13
14. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
структурными подразделениями лиц,
осуществляющих реализацию нефтепродуктов
с баз нефтепродуктов на их автозаправочные
станции.                                            14
15. Реализация конфискованных и (или)
бесхозных, перешедших по праву наследования
к государству и безвозмездно переданных в
собственность государству нефтепродуктов.           15
16. Реализация и (или) отгрузка нефтепродуктов
на экспорт.                                         16
-------------------------------------------------------------------
Приложение 8
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
Акт
сдачи-приемки
сопроводительных накладных
"___"__________ 200 _ г.
___________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, РНН, банковские реквизиты)
в лице ____________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
сдает, а Налоговый комитет по ______________________________ в лице
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
принимает сопроводительные накладные в количестве _________________
(прописью)
_____________________________________________________________ штук,
на __________ языке, в том числе на:
_______________ в количестве __________________________________ шт.
(вид накладной)                          (прописью)
_______________ в количестве __________________________________ шт.
(вид накладной)                          (прописью)
_______________ в количестве __________________________________ шт.
(вид накладной)                          (прописью)

1.  Өндiрушiнiң мұнай өнiмдерiн көтерме саудамен
өткiзуi және немесе жөнелтуі.                      01
2.  Өндiрушiнiң мұнай өнiмдерiн соңғы тұтынушыға
өткiзуi және (немесе) жөнелтуi.                     02
3.  Өндiрушiнiң мұнай өнiмдерiн өзiнiң
автомабильдерге жанармай құю станцияларына
өткiзуi және (немесе) жөнелтуi.                     03
4.  Өндiрушiнiң мұнай өнiмдерiн өзiнiң
құрылымдық бөлiмшесiне өткiзуi және (немесе)
жөнелтуі.                                          04
5.  Өндiрушi құрылымдық бөлiмшесiнiң мұнай
өнiмдерiн көтерме саудамен өткiзуi және
(немесе) жөнелтуi.                                 05
6.  Өндiрушi құрылымдық бөлiмшесiнiң мұнай
өнiмдерiн соңғы тұтынушыға өткiзуi және
(немесе) жөнелтуi.                                 06
7.  Өндiрушi құрылымдық бөлiмшесiнiң мұнай
өнiмдерiн оның автомабильдерге жанармай
құю станцияларына өткiзуi және
(немесе) жөнелтуi.                                 07
8.  Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалардың мұнай өнiмдерiн көтерме
саудамен өткiзуi және (немесе) жөнелтуi.           08
9.  Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалардың мұнай өнiмдерiн соңғы
тұтынушыға өткiзуi және (немесе) жөнелтуi.         09
10. Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалардың мұнай өнiмдер өзінің
жанар-жағармай құю станцияларына өткiзуi
және (немесе) жөнелтуi.                            10
11. Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалардың өзiнiң құрылымдық
бөлiмшелерiне мұнай өнiмдерiн өткiзуi
және (немесе) жөнелтуi.                            11
12. Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалар құрылымдық бөлiмшелерiнiң
мұнай өнiмдерiн көтерме саудамен өткiзуi
және (немесе) жөнелтуi.                            12
13. Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалар құрылымдық бөлiмшелерiнiң
мұнай өнiмдерiн соңғы тұтынушыға өткiзуi және
(немесе) жөнелтуi.                                 13
14. Мұнай өнiмдерi базаларынан өткiзудi жүзеге
асыратын тұлғалар құрылымдық бөлiмшелерiнiң
мұнай өнiмдерiн олардың жанар-жағармай құю
станцияларына өткiзуi және (немесе) жөнелтуi.      14
15. Тәркiленген және (немесе) мемлекетке
мұрагерлiк құқығы бойынша өткен иесiз және
мемлекет меншiгiне өтеусiз берiлген
мұнай өнiмдерiн өткiзу.                            15
16. Мұнай өнiмдерiн экспортқа өткiзу және
(немесе) жөнелту.                                  16
___________________________________________________________________
Ілеспе жүкқұжаттарын
ресімдеу ережелеріне
8-қосымша
Iлеспе жүкқұжаттарын табыстау-қабылдау
актісі
"___"______________200__ж.
_____________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекен-жайы, CTH, банктiк деректемелері)
_______________________________________________________атынан
(лауазымы, аты-жөні)
тапсырады, ал _________________________________ бойынша Салық
Комитеті атынан ______________________________________________
(лауазымы, аты-жөні)
_________________________________________________________дана
(жазбаша)
ілеспе жүкқұжаттарын қабылдап алады:
__________ тіліндегі оның ішінде:
___________________    _______________________________ данада
(жүкқұжат түрi)                   (жазбаша)
___________________    _______________________________ данада
(жүкқұжат түрi)                   (жазбаша)
___________________    _______________________________ данада
(жүкқұжат түрi)                   (жазбаша)