Об утверждении Формы личной медицинской книжки представителей декретированной группы населения и Правил выдачи, учета и ведения личной медицинской книжки
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года N 816. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2003 года N 2575. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 768
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.11.2009 № 768 (порядок введения в действие см. п. 6).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" и совершенствования учетно-отчетной медицинской документации, используемой в области обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Форму личной медицинской книжки представителей декретированной группы населения;
2) Правила выдачи, учета и ведения личной медицинской книжки.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белонога А.А.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждены приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 ноября 2003 года N 816
"Об утверждении Формы личной
медицинской книжки представителей
декретированной группы населения
и Правил выдачи, учета и ведения
личной медицинской книжки"
Правила выдачи, учета и ведения
личной медицинской книжки
1. Общие положения
1. Правила выдачи, учета и ведения личной медицинской книжки (далее - правила) определяют единый порядок выдачи, учета и ведения личной медицинской книжки.
2. Настоящие правила предназначены для физических и юридических лиц, независимо от форм собственности.
3. В личную медицинскую книжку (далее - ЛМК) заносятся результаты обязательных медицинских осмотров.
2. Порядок выдачи и учета
4. ЛМК выдается государственными организациями, входящими в систему санитарно-эпидемиологической службы.
5. ЛМК выдается представителю декретированной группы населения, при поступлении на работу (далее - владелец ЛМК).
6. Фотография владельца ЛМК должна закрепляться печатью организации, выдавшей ЛМК.
7. Учет ЛМК производится в журнале учета ЛМК организации, выдавшей ее согласно приложению к настоящим правилам.
3. Порядок ведения
8. ЛМК должна заполняться разборчиво, без исправлений на государственном или русском языке.

Халықтың декреттелген тобы өкілдерінің жеке медициналық кітапшасының нысанын және жеке медициналық кітапшаны беру, есепке алу және толтыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық Сақтау министрінің 2003 жылғы 4 қарашадағы N 816 бұрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 24 қарашадағы тіркелді. Тіркеу N 2575. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы N 768 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.11.24 N 768 бұйрығымен.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету саласында пайдаланылатын есепке алу-есеп беру медициналық құжаттамасын жетілдіру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған:
1) халықтың декреттелген өкілдерінің жеке медициналық кітапшасының нысаны;
2) жеке медициналық кітапшаны беру, есепке алу және толтыру
ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А.Белоногқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2003 жылғы 4 қарашадағы N 816
бұйрығымен бекітілген
Халықтың декреттелген тобы
өкілдерінің жеке медициналық
кітапшасының нысанын
және жеке медициналық кітапшаны
беру, есепке алу және толтыру
ережесін бекіту туралы
Жеке медициналық кітапшаны беру,
есепке алу және толтыру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Жеке медициналық кітапшаны беру, есепке алу және толтыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) жеке медициналық кітапшаны беру, есепке алу және толтыру тәртібін анықтайды.
2. Осы Ереже жеке және меншік нысанына қарамастан заңды тұлғаларға арналған.
3. Міндетті медициналық қараулардың нәтижелері жеке медициналық кітапшаға (бұдан әрі - ЖМК) енгізіледі.
2. Беру және есепке алу тәртібі
4. ЖМК-ыны санитарлық-эпидемиологиялық қызметке кіретін мемлекеттік ұйымдар береді.
5. ЖМК халықтың декреттелген тобы өкіліне (бұдан әрі - ЖМК иесі) жұмысқа қабылдаған кезде беріледі.
6. ЖМК иесінің фотосуретіне оны берген ұйымның мөрі қойылуға тиіс.
7. Жеке медициналық кітапшаларды есепке алу оны осы ережеге қосымшаға сәйкес берген ұйымның жеке медициналық кітапшаларды есепке алу журналында жүргізіледі.
3. Толтыру тәртібі
8. ЖМК мемлекеттік және орыс тілдерінде, мынадай тәртіппен анық, қатесіз толтырылуға тиіс.

9. В раздел 1 "Паспортные данные" вносятся данные владельца ЛМК по удостоверению личности или паспорту.
10. В раздел 2 "Сведения о владельце личной медицинской книжки" вносятся сведения о владельце ЛМК.
11. Разделы 1 и 2 заполняются работодателем или самим физическим лицом.
12. При увольнении и/или переходе на другую работу ЛМК остается у владельца для предъявления по новому месту работы. Работодателю (администрации), в организацию которого поступает на работу владелец ЛМК необходимо внести соответствующие данные в раздел 3 "Отметки о переходе на работу в другие организации".
13. В разделы 4 "Перенесенные инфекционные заболевания" и 5 "Результат медицинского осмотра, терапевт" вносятся заключения врачей по результатам медицинского осмотра владельца ЛМК, которые закрепляются их личной подписью с указанием фамилии, имени, отчества (далее - ФИО) и печатью лечебно-профилактической организации.
14. В раздел 6 "Результат обследования на туберкулез" вносятся результат рентгенологического исследования владельца ЛМК и заключение врача лечебно-профилактической организации, проводившего медицинский осмотр, которое закрепляется его личной подписью с указанием его ФИО и печатью.
15. В разделы 7 "Результат осмотра и лабораторного исследования на венерические заболевания" и 8 "Результат гинекологического обследования" вносятся результаты лабораторных исследований владельца ЛМК и заключение соответствующего врача лечебно-профилактической организации, проводившего медицинский осмотр, которое закрепляется его личной подписью с указанием его ФИО и печатью.
16. В разделы 9 "Результат исследования на носительство патогенного стафилококка", 10 "Результат исследования на яйца гельминтов" и 11 "Результат бактериологического исследования" вносятся результаты лабораторных исследований владельца ЛМК специалистом организации, входящей в систему санитарно-эпидемиологической службы или лечебно-профилактической организации, с указанием его ФИО и проставлением печати организации, проводившей исследование.
17. В раздел 12 "Отметка о сдаче экзамена по гигиеническому обучению" вносится соответствующая отметка о сдаче экзамена, которая закрепляется подписью уполномоченного должностного лица государственного органа санитарно-эпидемиологической службы с указанием его ФИО и соответствующей печатью.
18. В разделе 13 "Допуск к работе" по окончании прохождения владельцем ЛМК медицинского осмотра, лабораторных исследований указывается срок допуска к работе, который закрепляется печатью и личной подписью руководителя государственного органа санитарно-эпидемиологической службы с указанием ФИО.

9. 1 "Паспорт деректері" бөліміне ЖМК иесінің жеке куәлігі немесе паспорты бойынша деректері енгізіледі.
10. 2 "Медициналық кітапша иесі туралы мәліметтер" бөліміне ЖМК иесі туралы мәліметтер енгізіледі.
11. 1 және 2-бөлімдерді жұмыс беруші немесе жеке тұлғаның өзі толтырады.
12. Жұмыстан босатылған және/немесе басқа жұмысқа ауысқан кезде ЖМК жаңа жұмыс орнында ұсыну үшін иесінің өзінде қалады. Ұйымына ЖМК иесі жұмысқа орналасатын жұмыс беруші (әкімшілік) 3 "Басқа ұйымға жұмысқа ауысуы туралы белгілер" бөліміне тиісті деректерді енгізуге тиіс.
13. 4 "Бұрын ауырған жұқпалы аурулары" және 5 "Медициналық тексерудің қорытындысы, терапевт" бөлімдеріне тексеруді жүргізген емдеу-алдын алу ұйымы дәрігерінің ЖМК иесін медициналық тексерудің нәтижесі жөніндегі қорытындысы енгізіледі және тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі - ТАӘА) көрсетіле отырып, оның қолымен және мөрімен бекітіледі.
14. 6 "Туберкулезге тексерудің қорытындысы" рентгенологиялық зерттеулерінің нәтижелері мен медициналық тексеруді жүргізген емдеу-алдын алу ұйымы дәрігерінің қорытындысы енгізіледі және оның ТАӘА көрсетіле отырып, оның қолымен және мөрімен бекітіледі.
15. 7 "Жыныс ауруларына тексеру мен зертханалық зерттеудің қорытындысы" және 8 "Гинекологиялық тексерудің қорытындысы" бөлімдеріне ЖМК иесінің зертханалық 6 "Туберкулезге тексерудің қорытындысы" рентгенологиялық зерттеулерінің нәтижелері мен медициналық тексеруді жүргізген емдеу-алдын алу ұйымы дәрігерінің қорытындысы енгізіледі және оның ТАӘА көрсетіле отырып, оның қолымен және мөрімен бекітіледі.
16. 9 "Патогенді стафилококктарға зерттеудің қорытындысы", 10 "Ішек құрттары қабыршақтарына тексерудің қорытындысы", 11 "Бактериологиялық зерттеудің қорытындысы" бөлімдеріне оның ТАӘА көрсетіле және зерттеуді өткізген ұйымның мөрі қойыла отырып, санитарлық-эпидемиологиялық қызметке немесе емдеу-алдын алу ұйымына кіретін ұйымның маманы жүргізген ЖМК иесін зертханалық зерттеудің қорытындысы енгізіледі.
17. 12 "Гигиеналық оқыту бойынша емтихан тапсыруы туралы белгі" бөліміне емтихан тапсыруы туралы тиісті белгі қойылады, ол оның ТАӘА жазыла және тиісті мөрі қойыла отырып, мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының уәкілетті лауазымды тұлғасының қолымен бекітіледі.
18. 13 "Жұмыс істеуге рұқсат беру" бөлімінде ЖМК иесінің медициналық тексеруден, зертханалық зерттеуден және гигиеналық оқытудан өтуді аяқтағаннан кейін жұмыс істеуге рұқсат беру мерзімі көрсетіледі, оған ТАӘА көрсете отырып, мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының басшысы жеке қолы мен мөрін қояды.

4. Требования к изготовлению ЛМК
19. Обложка и страницы ЛМК изготавливаются из специальных материалов по технологии, соответствующей требованиям, предъявляемым к документам длительного пользования (паспорт, военный билет).
20. Размер ЛМК 97 Х 135 мм, уголки округлены, цвет обложки темно-синий.
21. В целях защиты ЛМК от подделки на ней дополнительно размещаются:
1) в центре обложки тисненая надпись, выполненная золотистым цветом на государственном и русском языках:
Жеке Медициналык Кiтапша
Личная Медицинская Книжка;
2) на внутренних сторонах обложки и всех страницах в центре голубая сетка в виде полуколец с "волосками", ниже по центру надпись:
жеке медициналык кiтапша и личная медицинская книжка.
22. Все надписи в разделах, над таблицами и в графах ЛМК производятся на государственном и русском языках.
23. На каждой странице вверху по центру обозначается раздел ЛМК.
24. Допускается дублирование разделов 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 на две и более страницы.
Приложение
к Правилам выдачи, ведения
и учета личной медицинской
книжки
Журнал учета личных медицинских книжек
-------------------------------------------------------------------
N  |ФИО владельца|Место работы,|Место жи-|Номер|Отметка о сдачи эк-
п/н|    ЛМК      | должность   |тельства | ЛМК |замена по гигиени-
|             |             |         |     |ническому обучению
-------------------------------------------------------------------
1 |      2      |       3     |    4    |  5  |         6
-------------------------------------------------------------------
Утверждена приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 ноября 2003 года N 816
"Об утверждении Формы личной
медицинской книжки представителей
декретированной группы населения
и Правил выдачи, учета и ведения
личной медицинской книжки"
Примечание РЦПИ: Текст на двух языках -
русском и государственном, см. бумажный вариант
Форма личной медицинской книжки
представителей декретированной группы населения
1. Паспортные данные
_____________
|             |
|    Место    |
| Фотографии  |
|             |
|_____________|
М.П.
1. Фамилия ____________________
2. Имя ________________________
3. Отчество ___________________
4. N __________________________
серия/номер
5. Личная подпись владельца
Медицинская книжка выдана
выдана _______________      ________________________
кем                     когда
Серия N _____
личная медицинская книжка
2. Сведения о владельце личной медицинской книжки
1. Основная профессия __________________________________
_____________________________________________________
2. Должность ___________________________________________
_____________________________________________________

4. ЖМК-інің дайындалуына қойылатын талаптар
19. ЖМК-інің мұқабасы мен беттері ұзақ қолданылатын құжаттарға (паспорт, әскери билет) қойылатын талаптарға сәйкес технология бойынша арнайы материалдан жасалады.
20. ЖМК-інің мөлшері 97 Х 135 мм, бұрыштары дөңгелетілген, мұқабасы қара көк түсті.
21. ЖМК-ны жасандылықтан қорғау мақсатында, онда қосымша:
1) мұқабасының ортасында мемлекеттік және орыс тілдерінде алтын түстес әріптермен жазылған жазу:
Жеке Медициналық Кітапша
2) мұқабасының ішкі жағында және барлық беттерде ортасында жарты айшық түріндегі көгілдір торша бейнеленген, төменгі жақта ортасында:
жеке медицина кітапша - личная медицинская книжка деген жазу жазылған.
22. ЖМК-нің бөлімдеріндегі кесте үстіндегі және бағандарындағы барлық жазулар мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылған.
23. Әрбір бетте жоғары жақ ортасында ЖМК-інің бөлімі сипатталған.
24. 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бөлімдерді екі және одан астам беттерге жазуға болады.
Жеке медициналық кітапшаны беру,
толтыру мен есепке алу ережесіне
қосымша
Жеке медициналық кітапшаларды есепке алу журналы
__________________________________________________________________
Р/с  ЖМК иесінің   Жұмыс орны,  Тұрақты   ЖМК     Гигиеналық оқыту
N    тегі, аты,    лауазымы     мекені    нөмірі  бойынша емтихан
әкесінің аты                                 тапсыруы туралы
белгі
__________________________________________________________________
1         2           3           4         5         6
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2003 жылғы "4" 11  N 816
бұйрығымен бекітілген
Халықтың декреттелген тобы
өкілдерінің жеке медициналық
кітапшасының нысанын
және жеке медициналық кітапшаны
беру, есепке алу және толтыру
ережесін бекіту туралы
Халықтың декреттелген тобы өкілдерінің
жеке медициналық кітапшасының нысаны
1. Паспорт деректері
Фотосурет
орны
М.О.
1. Тегі ______________________________
2. Аты  ______________________________
3. Әкесінің аты  _____________________
4. __________   N  ___________________
сериясы          нөмірі
5. Кітапша иесінің жеке  қолы ________
Медициналық кітапшаны
_____________     _________   берді
қандай ұйым       қашан
Сериясы ___  N
жеке медициналық кітапшасы
2. Медициналық кітапшаның иесі туралы мәліметтер
1. Негізгі   мамандығы   ____________________________________
___________________________________________________________________
2. Қызметі __________________________________________________
___________________________________________________________________