Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2003 года N 2614. Утратил силу - приказом Министра юстиции РК от 31 марта 2005 года N 101 (V053547)
На основании подпункта 3) пункта 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О нотариате" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса.
2. Начальникам территориальных органов юстиции обеспечить надлежащее применение утвержденной Инструкции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-Министра юстиции - Меркель И.Д. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 декабря 2003 года N 259
Инструкция
по проведению конкурса на замещение вакантной
должности частного нотариуса
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует действия территориальных органов юстиции по проведению конкурсного отбора на замещение вакантных должностей частных нотариусов (далее - Конкурс). <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
2. Конкурсный отбор на замещение вакантных должностей частных нотариусов осуществляется из числа лиц, имеющих лицензию на право занятия нотариальной деятельностью и желающих заниматься частной нотариальной практикой. <*>
Сноска. Пункт 2 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
3. Вакантной должностью признается вакансия, образовавшаяся в связи с исключением нотариуса из членов нотариальной палаты и снятия его с учетной регистрации, а также в случае утверждения Министром юстиции Республики Казахстан, в соответствии с подпунктом 7-1) статьи 32 Закона Республики Казахстан "О нотариате" (далее - Закон), дополнительной единицы частного нотариуса. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100 ; с дополнениями -  от 13 октября 2004 года N 295 .
4. Сведения об образовавшейся вакансии в Конкурсную комиссию (далее - Комиссия) представляются территориальным органом юстиции в течение пяти дней со дня получения сведений из нотариальной палаты об исключении частного нотариуса из ее рядов и снятия частного нотариуса с учетной регистрации, а также в случае утверждения дополнительной единицы частного нотариуса. <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .

Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн конкурс өткiзу жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 12 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2614. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 31 наурыздағы N 101 бұйрығымен (V053547)
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  33-бабы 2-тармағының 3) тармақшасының негiзiнде БҰЙЫРАМЫH:
1. Қоса берiлiп отырған Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн конкурс өткiзу жөнiндегi нұсқаулық бекiтiлсiн.
2. Аумақтық әдiлет органдарының бастықтары бекiтiлген Нұсқаулықтың тиiсiнше қолданылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Әділет бірінші вице-министрі И.Д.Меркельге жүктелсiн.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
4. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастан күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2003 жылғы 9 желтоқсандағы
N 259 бұйрығымен
бекiтiлген
Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн
конкурс өткiзу жөнiнде нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық жекеше нотариустардың бос орнына орналасуға конкурстық iрiктеу өткiзудiң (бұдан әрi - Конкурс) өткізу жөніндегі аумақтық әділет органдарының әрекетін егжей-тегжейлі көрсетеді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
2. Жекеше нотариустардың бос орнына орналасуға конкурстық іріктеу нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензиясы бар адамдар және жеке нотариаттық практикамен айналысқысы келетіндердің арасынан жүзеге асырылады.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
3. Бос лауазым ретiнде нотариусты нотариаттық палата мүшелерiнiң қатарынан шығаруға және оны есептiк тiркеуден алып тастауға байланысты, сондай-ақ жекеше нотариустың қосымша бірлігін "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  (бұдан әрі - Заң) 32-бабы 7-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Әділет министрі бекіткен жағдайда құралған бос орын танылады.
Ескерту: 3-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 100   бұйрығымен 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
4. Конкурстық комиссияға (бұдан әрі - Комиссия) бос орын құралғаны туралы мәліметті аумақтық әділет органдары нотариаттық палатадан жекеше нотариустың оның қатарынан шығарылғаны және жекеше нотариусты есептік тіркеуден алып тастағаны туралы мәліметті алған күннен бастап, сондай-ақ жекеше нотариустың қосымша бірлігін бекіткен жағдайда бес күн мерзімде ұсынады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .

2. Формирование Конкурсной комиссии
и организация ее работы
5. Комиссия формируется территориальным органом юстиции совместно с нотариальной палатой. <*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
6. Состав Комиссии утверждается территориальным органом юстиции по согласованию с нотариальной палатой. <*>
Сноска. Пункт 6 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
7. (Пункт исключен - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ).
8. Территориальный орган юстиции по мере представления им сведений в Комиссию об образовавшейся вакансии, инициирует проведение заседания Комиссии. <*>
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
9. Организационное обеспечение деятельности Комиссии возлагается на территориальный орган юстиции. <*>
Сноска. Пункт 9 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
10. Территориальный орган юстиции разрабатывает и утверждает совместно с нотариальной палатой Положение о Комиссии на основании Типового положения о Конкурсной комиссии, разработанного Министерством юстиции совместно с Республиканской нотариальной палатой Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
11-13. (Пункты исключены - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ).
3. Организация и проведение конкурса
на замещение вакантной должности частного нотариуса
14. Территориальный орган юстиции:
1) публикует объявления о проведении конкурса на занятие вакантной должности частного нотариуса;
2) организует прием документов от лиц, желающих принять участие в Конкурсе (далее - кандидаты);
3) выдает кандидатам решения Комиссии. <*>
Сноска. Пункт 14 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
15. (Пункт исключен - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ).
16. К участию в Конкурсе не допускаются лица:
1) (подпункт исключен - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ) ;
2) признанные в установленном законодательством порядке недееспособными или ограниченно дееспособными, в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Закона;
3) лишенные права заниматься нотариальной деятельностью в течение определенного срока решением суда, вступившим в законную силу, в соответствии со статьями 41 Уголовного кодекса Республики Казахстан и 52 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях;

2. Конкурстық комиссияны құру және оның
жұмысын ұйымдастыру тәртiбi
5. Комиссияны аумақтық әділет органы нотариаттық палатамен бірлесе отырып құрады.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
6. Комиссия құрамын аумақтық әділет органы нотариаттық палатаның келісімі бойынша бекітеді.
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
7. <*>
Ескерту: 7-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
8. Аумақтық әділет органы бос орындар туралы мәліметтерін Комиссияға ұсынуына қарай Комиссия отырысын өткізуге бастамашылық етеді.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
9. Комиссия қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз ету аумақтық әділет органына жүктеледі.
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
10. Аумақтық әділет органы нотариаттық палатамен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық нотариаттық палатасымен бірлесе отырып әзірленген Конкурстық комиссиясы туралы Үлгі ережесінің негізінде Комиссия туралы ережені әзірлейді және бекітеді.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
11. <*>
12. <*>
13. <*>
Ескерту: 11, 12, 13-тармақтар алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
3. Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн
конкурсты ұйымдастыру және өткiзу
14. Аумақтық әділет органы:
1) жекеше нотариустың бос орынына орналасу үшін конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялайды;
2) Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардан (бұдан әрі - үміткерлер) құжаттарды қабылдауды ұйымдастырады;
3) үміткерлерге Комиссия шешімін береді.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
15. <*>
Ескерту: 15-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
16. Конкурсқа:
1)  алынып тасталды ;
2) Заңның  12-бабының  1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес заңнамада белгiленген тәртiппен iс-әрекет жасауға қабiлетсiз не iс-әрекет жасауға қабiлеттiлiгi шектеулi деп танылған;
3) Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің  41-бабына  және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің  52-бабына  сәйкес заңды күшiне енген сот шешiмiмен белгiлi бiр мерзiм iшiнде нотариаттық қызметпен айналысу құқығынан айырылған;

4) имеющие непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость, в соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 6 Закона;
5) в отношении которых прекращено уголовное дело по нереабилитирующим основаниям, в течение трех лет после наступления таких событий, в соответствии с абзацем третьим пункта 1 статьи 6 Закона;
6) прекратившие нотариальную деятельность ввиду отзыва лицензии либо увольнения с должности государственного нотариуса за допущенные им нарушения законодательства Республики Казахстан при совершении нотариального действия, в течение трех лет после наступления таких событий, в соответствии с абзацем третьим пункта 1 статьи 6 Закона. <*>
Сноска. Пункт 16 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
17. Территориальный орган юстиции объявляет Конкурс в течение десяти дней со дня получения сведений об образовании вакансии. <*>
Сноска. Пункт 17 с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100 .
18. Объявление о проведении Конкурса публикуется в республиканских средствах массовой информации на государственном и русском языках.
19. Объявление о проведении Конкурса должно содержать следующие сведения:
наименование территориального органа юстиции с указанием его местонахождения, почтового адреса и номера контактного телефона;
наименование нотариального округа и указание города, района, в которых образовалась вакансия частного нотариуса;
основные требования к кандидату, определяемые в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемыми к частному нотариусу;
порядок и сроки приема документов;
место проведения Конкурса;
перечень документов, представляемых на рассмотрение Комиссии.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую законодательству Республики Казахстан.
20. Территориальный орган юстиции в течении тридцати календарных дней со дня опубликования объявления принимает заявления кандидатов в Комиссию по типовой форме, согласно приложению к настоящей Инструкции, а также следующие документы:
1) личный листок с фотографией кандидата (с указанием его адреса фактического места жительства и номера контактного телефона);
2) копия удостоверения личности или паспорта гражданина Республики Казахстан;
3) копия лицензии на право занятия нотариальной деятельностью;
4) нотариально засвидетельствованная копия трудовой книжки;
5) медицинские справки с наркологического и психиатрического диспансеров, выданные по месту жительства кандидата не ранее чем за два месяца до их представления в Комиссию;

4) Заңның  6-бабының  1-тармақшасының екінші абзацына сәйкес өтелмеген немесе заңда белгiленген тәртiппен соттылығы алынбаған;
5) Заңның 6-бабының 1-тармағының үшінші абзацына сәйкес өзiне қатысты ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық iс тоқтатылған;
6) Заңның  6-бабының  1-тармағының үшінші абзацына сәйкес лицензиясы керi қайтарылып алынғандықтан не нотариаттық iс-әрекет жасау кезiнде Қазақстан Республикасының заңдарының бұзылуына жол бергенi үшiн мемлекеттік нотариус қызметiнен босатылғандықтан нотариаттық қызметтi тоқтатқан адам осындай оқиға болғаннан кейiн үш жыл бойы жiберiлмейдi.
Ескерту: 16-тармаққа өзгертулер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
17. Аумақтық әдiлет органы бос орын пайда болғаны туралы мәлiметті алған күннен бастап он күн мерзiмде хабарландыру жариялайды.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 100   бұйрығымен .
18. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттiк тiлде және орыс тiлiнде жарияланады.
19. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтердi:
аумақтық әдiлет органының орналасқан жерi, пошталық мекен-жайы және байланыс телефондары көрсетiлген толық атауын;
нотариаттық округтiң атауы және жекеше нотариустың бос орны пайда болған қаланы, ауданды көрсетудi;
жекеше нотариусқа қойылатын біліктiлік талаптарына сәйкес айқындалған үмiткерге негізгi талапты;
құжаттарды қабылдау тәртібi және мерзiмдерін:
конкурсты өткiзу орнын:
Комиссияның қарауына ұсынылған құжаттардың тізбесін қамтиды.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты қамтуы мүмкін.
20. Аумақтық әділет органы хабарландыру жарияланған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде үміткерлердің өтініштерін Комиссияға үлгі нысан бойынша, осы Ереженің қосымшасына сәйкес мынадай құжаттарды қабылдайды:
1) үмiткердің фотосуреті бар жеке іс парақ (оның нақты тұрғылықты жерiнiң мекен-жайы мен телефонын және байланыс телефонын көрсете отыра);
2) жеке куәлiктің немесе Қазақстан Республикасының азаматы төлқұжатының көшірмесi;
3) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензияның көшiрмесi;
4) еңбек кiтапшасының нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
5) Комиссияға тапсырғанға дейiн бiр ай бұрын үмiткердiң тұрғылықты жерi бойынша наркологиялық және психиатриялық диспансерлерден берiлген медициналық анықтама;

6) справка об отсутствии судимости, выданная по месту жительства кандидата не ранее чем за два месяца до ее представления в Комиссию, с указанием сведений по всей республике. <*>
Сноска. Пункт 20 с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100 ; от 13 октября 2004 года N 295 .
21. Территориальный орган юстиции принимает дополнительную информацию, касающуюся образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации кандидата (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и т.п.). <*>
Сноска. Пункт 21 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
22. Поступившие в Комиссию документы регистрируются в отдельном специальном журнале канцелярии территориального органа юстиции.
После регистрации заявления кандидата территориальным органом юстиции в течение трех дней проводится проверка полноты пакета представленных документов.
В случае ненадлежащего оформления документов либо представления неполного пакета документов, территориальный орган юстиции в письменной форме рекомендует кандидату привести документы в соответствие установленным требованиям до окончания срока приема документов.
23. Прием документов заканчивается в день окончания срока, установленного в объявлении о конкурсе.
24-26. (Пункты исключены - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ).                                        27. Кандидаты, допущенные к участию в Конкурсе, не позднее, чем за десять дней до проведения Конкурса, письменно извещаются территориальным органом юстиции о допуске к Конкурсу, а также о месте, дате и времени проведения собеседования. <*>
Сноска. Пункт 27 с дополнениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
28. Кандидаты, не допущенные к участию в Конкурсе, уведомляются территориальным органом юстиции после принятия соответствующего решения.
При этом территориальный орган юстиции выдает кандидату мотивированное решение Комиссии со ссылкой на нормы законодательства, а также с указанием других доводов и причин, послуживших основанием для принятия решения о его не допуске к участию в Конкурсе, не позднее пяти дней со дня его вынесения. <*>
Сноска. Пункт 28 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
29-31. (Пункты исключены - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 ).
32. Решение Комиссии о прохождении кандидатом конкурсного отбора на замещение вакантной должности частного нотариуса является основанием для принятия кандидата в члены нотариальной палаты соответствующего нотариального округа на вакантную должность частного нотариуса и его учетной регистрации в территориальном органе юстиции, в соответствии с подпунктом 7) пункта 1 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 33 Закона. <*>
Сноска. Пункт 32 с дополнениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .

6) бүкiл республика бойынша мәлiметтердi көрсете отырып, Комиссияға тапсырғанға дейiн бiр ай бұрын тұрғылықты жерi бойынша үмiткерге берiлген соттылығы жоқтығы туралы анықтаманы қоса бередi.
Ескерту: 20-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 100   бұйрығымен 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
21. Аумақтық әділет органы біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби деңгейі мен үміткердің беделіне (біліктілігін арттыруы, ғылыми дәреже мен атақ берілгені туралы құжаттардан көшірмелер, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және т.б.) қатысты қосымша ақпарат қабылдайды.
Ескерту: 21-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
22. Комиссияға түскен құжаттар аумақтық әдiлет органы кеңсесiнiң арнайы жеке журналында тiркеледi.
Өтiнiш тiркелгеннен кейiн үмiткерге аумақтық әдiлет органы үш күн iшiнде ұсынылған құжаттар пакетiнiң толықтығына тексерiс жүргiзедi.
Құжаттар дұрыс ресiмделмеген не құжаттар пакетi толық тапсырылмаған жағдайда аумақтық әдiлет органы үмiткерге құжаттарды қабылдау мерзiмi аяқталғанға дейiн белгiленген талаптарға сәйкес құжаттарды алып келудi жазбаша түрде ұсынады.
23. Құжаттарды қабылдау конкурс туралы хабарландыруда белгiленген мерзiм аяқталған күнi аяқталады.
24. <*>
25. <*>
26. <*>
Ескерту: 24, 25, 26-тармақтар алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
27. Конкурсқа қатысуға жіберілген үміткерлерге аумақтық әділет органы Конкурстың өткізілуіне дейінгі он күннен кешіктірмей Конкурсқа жіберілуі туралы, сонымен қатар әңгімелесудің өтетін жері, күні мен уақыты туралы жазбаша хабарлайды.
Ескерту: 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
28. Конкурсқа қатысуға жiберiлмеген Үмiткерлерге тиiстi шешiм қабылданғаннан кейiн аумақтық әділет органы хабардар етедi.
Аумақтық әділет органы бұл жағдайда Конкурсқа қатысушыға заңнама нормаларына сiлтемесiмен, сондай-ақ оның Конкурсқа қатысуға жiберiлмеуi туралы шешiмдi қабылдау үшiн негiз болған басқа да дәлелдер мен себептер көрсетiлген Комиссияның дәлелденген шешімін оның енгiзiлген күнiнен бастап бес күн кешiктiрмей береді.
Ескерту: 28-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
29. <*>
30. <*>
31. <*>
Ескерту: 29, 30, 31-тармақтар алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
32. Заңның  33-бабы  1-тармағының 7) тармақшасына және 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жекеше нотариустың бос лауазымына орналасуға үмiткерлердiң конкурстық iрiктеуден өтуi туралы Комиссияның шешiмi тиiстi нотариаттық округтың нотариаттық палатасы мүшелiгiне жекеше нотариустың бос лауазымына үмiткерлердi қабылдау үшiн және оның аумақтық әдiлет органында есептiк тiркелуiне негiз болып табылады.
Ескерту: 32-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .

33. Если в результате Конкурса Комиссией не были отобраны кандидаты на представленные вакантные должности, территориальным органом юстиции должен быть объявлен повторный конкурс. <*>
Сноска. Пункт 33 с изменениями - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
34. Территориальный орган юстиции не вправе препятствовать повторному участию в последующих конкурсах кандидату, не прошедшему конкурсный отбор на вакантную должность частного нотариуса. <*>
Сноска. Пункт 34 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
35. Решение Комиссии может быть обжаловано в судебном порядке.
4. Заключительные положения <*>
Сноска. Глава исключена - приказом Министра юстиции РК от 13 октября 2004 года N 295 .
Приложение
к Инструкции по проведению
конкурса на замещение вакантной
должности частного нотариуса,
утвержденной приказом Министра
юстиции Республики Казахстан
от 9 декабря 2003 года N 259 <*>
Сноска. Приложение с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100 ; от 13 октября 2004 года N 295 .
Председателю конкурсной комиссии
_________________________области
________________________________
от______________________________
прож.___________________________
________________________________
Типовое заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие
вакантной должности частного нотариуса в ________________________
(указывается
_________________________________________________________________
административно-территориальная единица нотариального округа,
_________________________________________________________________
в которой образовалась вакансия)
С основными требованиями Инструкции по проведению конкурса на
замещение вакантной должности частного нотариуса ознакомлен (-а),
согласен (-а) и обязуюсь их выполнять.
Настоящим подтверждаю свою полную ответственность за
подлинность представленных мною документов.
____________                  ________________________
(Подпись)                            (ф.и.о.)
"____"_______________ 200__ г.

33. Егер Конкурс Комиссиясының нәтижесiнде бос орынға орналасуға ұсынылатын үмiткерлер iрiктелмеген болса, аумақтық әділет органы қайталама конкурс жариялауы қажет.
Ескерту: 33-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
34. Аумақтық әділет органы жекеше нотариустың бос лауазымына конкурстық іріктеуден өтпеген үміткерге кейінгі конкурстарға қайталама қатысуға кедергі келтіруге құқығы жоқ.
Ескерту: 34-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
35. Комиссия шешiмi сот тәртiбiмен шағымдалуы мүмкiн.
4. Қорытынды ережелер
Ескерту: 4-тарау (36-39-тармақтар) алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
2003 жылғы 9 желтоқсандағы
N 259 бұйрығымен бекiтiлген
Жекеше нотариустың бос орнына
орналасу үшiн конкурс өткiзу
жөнiнде нұсқаулыққа
қосымша
_____________________облысының
конкурстық комиссия төрағасына
______________________________
______________________________
мекен-жайы: __________________
______________________________
Үлгі өтініш
Ескерту: Қосымшаның атауы өзгертілді - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295   бұйрығымен .
Менi ________________________________________________________
(бос орын бар нотариаттық округтiң әкiмшілiк-аумақтық
бiрлiгi көрсетiледi)
_____________ жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн конкурсқа
қатысуға жiберуiңiздi сұраймын.
Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшiн конкурс өткiзу нұсқаулығының негiзгі талаптарымен таныстым және оларды орындауға мiндеттенемiн.
Мен тапсырған құжаттардың түпнұсқалығына өзiмнiң толық жауапкершiлiгiмдi растаймын.
_____________                                _____________________
(қолы)                                           (аты-жөнi)
"___"___________ 200__ж.