Об утверждении Правил определения рейтинговой оценки природопользователя для распределения лимитов и квот вылова рыбы и других водных животных
Приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 26-п. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2003 года N 2615. Утратил силу - приказом Председателя Комитета рыбного хозяйства МСХ РК от 12 сентября 2005 года N 16-6/64п (V053874)
В соответствии с пунктом 9  постановления  Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 158 "Отдельные вопросы по закреплению рыбопромысловых участков и распределения лимита вылова рыбы и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах Республики Казахстан" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения рейтинговой оценки природопользователя для распределения лимитов и квот вылова рыбы и других водных животных.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Комитета
рыбного хозяйства МСХ РК
от 2 декабря 2003 г. N 26-п
"Об утверждении Правил определения
рейтинговой оценки природопользователя
для распределения лимитов и квот
вылова рыбы и других водных животных"
Правила
определения рейтинговой оценки природопользователя
для распределения лимитов и квот вылова рыбы и
других водных животных
1. Настоящие Правила устанавливают порядок определения конкурсной (тендерной) комиссией рейтинговой оценки природопользователя для распределения лимитов и квот вылова рыбы.
2. Рейтинговая оценка природопользователей определяется исходя из их показателей (приложение N 1 к настоящим Правилам) следующим образом:
1) максимальный оценочный показатель в процентах, который принимается за 100 и распределяется по качественным показателям природопользователей по значимости;
2) количество показателей природопользователей согласно представленных заявок;
3) оценка члена конкурсной (тендерной) комиссии по 10-бальной системе;
4) рейтинговый коэффициент природопользователя (Р) определяется путем умножения показателя графы 3 (максимальный оценочный показатель) на графу 5 (оценка по 10-и бальной системе) и деленная на 100 Р=(гр.3хгр.5:100).

Балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу үшін табиғат пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 26-п бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2615. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 16-6/64п бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 16-6/64п   бұйрығымен .
______________________________________________
"Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында балық кәсіпшілік телімдерді бекіту және балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу жөніндегі жекелеген мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 ақпандағы N 158  қаулысының 9 тармағына сәйкес бұйырамын:
1. Қоса берілген балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу үшін табиғат пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың Ережелері бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Төраға
ҚР АШМ
Балық шаруашылығы комитетінің
2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 26-п
"Балық пен басқа су жануарларын
аулау лимиттері мен квоталарын
бөлу үшін табиғат пайдаланушының
рейтингтік бағасын анықтаудың
Ережелерін бекіту туралы"
бұйрығымен бекітілген
Балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері
мен квоталарын бөлу үшін табиғат пайдаланушының
рейтингтік бағасын анықтаудың Ережелері
1. Осы Ережелер арқылы конкурстық (тендерлік) комиссия балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу үшін табиғат пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтайды.
2. Табиғат пайдаланушының рейтингтік бағасы олардың көрсеткіштеріне байланысты (осы Ережелердің N 1 қосымшасы) төмендегідей анықталады:
1) 100 пайызға теңестірілген максималдық бағалау көрсеткіші және табиғат пайдаланушылардың сапалық көрсеткіші маңыздылығына қарай бөлінеді;
2) берілген өтінімге сәйкес табиғат пайдаланушылардың көрсеткіш саны;
3) конкурстық (тендерлік) комиссия мүшесінің 10-баллдық жүйемен бағаланған бағасы;
4) табиғат пайдаланушының рейтингтік коэффициенті (Р).3-кестенің көрсеткішін (максималдық бағалау көрсеткіш) 5-кестеге (10-баллдық жүйемен бағаланған баға) көбейтіп және 100-ге бөлу арқылы анықталады.

3. Лимиты и квоты вылова рыбы и других водных животных на каждого природопользователя, победившего в конкурсе (тендере), устанавливаются следующим образом (приложение N 2 к настоящим Правилам):
1) утвержденные лимиты и квоты вылова рыбы и других водных животных, которые выставляются на конкурс - (У);
2) сумма рейтингового коэффициента природопользователей - (С);
3) коэффициент вылова рыбы и других водных животных (К) исчисляется: выставленный на конкурс лимит или квота (У) делится на сумму рейтингового коэффициента природопользователей К = У:С;
4) лимиты и квоты вылова рыбы и других водных животных, выделяемого природопользователю, (Л) исчисляется путем умножения коэффициента вылова рыбы и других водных животных на рейтинговый коэффициент природопользователя
Л = К х Р.
4. Итоги конкурса (тендера) по распределению лимитов и квот вылова рыбы и других водных животных оформляются согласно приложению N 3 к настоящим Правилам.
5. Итоги конкурса (тендера) по закреплению рыбопромысловых водоемов (участков) оформляются согласно приложению N 4 к настоящим Правилам.
Приложение N 1
к Правилам определения
рейтинговой оценки природопользователя
для распределения лимитов и квот вылова
рыбы и других водных животных,
утвержденных Приказом Председателя
Комитета рыбного хозяйства МСХ РК
от 2 декабря 2003 года
Природопользователь____________________________________
____________________________________________________________________
N |Наименование показателей|Максималь-|Коли-   |Оценка,|Рейтинговый
п/п|                        |ный оце-  |чество  |по 10  |коэффициент
|                        |ночный по-|показа- |бальной|природо-
|                        |казатель,в|телей   |системе|пользовате-
|                        |процентах |согласно|       |ля Р=(гр.
|                        |          |заявкам |       |3*гр.5):100
--------------------------------------------------------------------
1 |           2            |    3     |    4   |   5   |     6
--------------------------------------------------------------------
1. Проведение рыбоводно-
мелиоративных мероприятий
(улучшение экологического
состояния водоемов,
условий обитания гидро-
бионтов и воспроизводства
рыбных запасов, и др.
природоохранные меро-
приятия), в т.ч. тыс.
тенге                        25
а) мероприятия по
зарыблению.                  15
б) другие мероприятия        10
2. Освоение выделенных
лимитов и квот вылова
рыбы и других водных
животных, в т.ч. %           20
1) 100%;                     15
2) 75%                        5
3. Выполнение требований по
охране, воспроизводству
и использованию животного
мира водоемов, количество
нарушений                    10
4. Наличие плав.средств,
промысловых механизмов, шт.  10
5. Наличие орудий лова, шт.     10
6. Производственные помещения,
м. куб.                       5
7. Холодильные установки,
количество/тонн               5
8. Технологическое оборудование
по переработке                5
9. Наличие рыбаков, чел.        10
--------------------------------------------------------------------
Итого                       100
____________________________________________________________________
Приложение N 2
к Правилам определения
рейтинговой оценки природопользователя
для распределения лимитов и квот вылова
рыбы и других водных животных,
утвержденных Приказом Председателя
Комитета рыбного хозяйства МСХ РК
от 2 декабря 2003 года
Расчет лимитов и квот вылова рыбы и других
водных животных, выделяемого природопользователю
1. Утвержденные лимиты и квоты вылова рыбы и других водных животных, которые выставляются на конкурс (У).
2. Рейтинговый коэффициент природопользователя (Р).
3. Сумма рейтингового коэффициента природопользователей (С).
4. Коэффициент вылова рыбы и других водных животных (К)=У:С.

3. Конкурста (тендерде) жеңген әрбір табиғат пайдаланушы үшін балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталары бөлу (осы Ережелердің N 2 қосымшасы) төмендегідей анықталады:
1) конкурсқа қойылатын бекітілген балық пен басқа су жануарларын аулаудың лимиттері мен квоталары - (У);
2) табиғат пайдаланушылардың рейтингтік коэффициентінің сомасы - (С);
3) балық пен басқа су жануарларын аулаудың коэффиценті (К) былай есептеледі: конкурсқа қойылған лимиттер мен квоталар (У) табиғат пайдаланушылардың рейтингтік коэффициентінің сомасына (С) бөлінеді К = У : С;
4) табиғат пайдаланушыға бөлінетін балық пен басқа су жануарларын аулаудың лимиттері мен квоталары (Л) балық аулаудың коэффициентін (К) табиғат пайдаланушының рейтингтік коэффициентіне (Р).көбейту арқылы есептеледі: Л = К х Р.
4. Балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу конкурсының (тендерінің) қорытындысы N 3 қосымшаға сәйкес ресімделеді.
5. Балық кәсіпшілік су айдындарын (телімдерді) бекітудің жеңімпаздарын анықтау конкурсының (тендерінің) қорытындысы N 4 қосымшаға сәйкес ресімделеді.
ҚР АШМ
Балық шаруашылығы комитетінің
2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 26-п
бұйрығымен бекітілген балық пен
басқа су жануарларын аулау
лимиттері мен квоталарын бөлу үшін
табиғат пайдаланушының рейтингтік
бағасын анықтаудың Ережелеріне
N 1 қосымша
Табиғат пайдаланушы _________________________________________
___________________________________________________________________
N  |           Көрсеткіштердің      |Мак.|Бе. |10-    |Табиғат
п/п|                 атауы          |си. |ріл.|баллдық|пайдала.
|                                |мал.|ген |жүйемен|нушының
|                                |дық |өті.|баға.  |рейтингтік
|                                |ба. |нім.|ланған |коэффициенті
|                                |ға. |ге  |бағасы |Р=(3 тізбе*
|                                |лау |сәй.|       |5 тізбе):100
|                                |көр.|кес |       |
|                                |сет.|көр.|       |
|                                |кі. |сет.|       |
|                                |ші, |кіш |       |
|                                |па. |саны|       |
|                                |йыз.|    |       |
|                                |бен |    |       |
___________________________________________________________________
1                      2             3     4     5         6
___________________________________________________________________
1   Балық өсімін молайту -
мелиоративтік шаралар жүргізу
(су айдындарының экологиялық
жағдайын, гидробионттардың
өмір сүру жағдайын және балық
қорларының өсімін молайтуды
жақсарту және басқа да табиғат
қорғау шаралары), оның
ішінде мың теңге                  25
а) балықтандыру шаралары          15
б) басқа шаралар                  10
2   Бөлінген балық аулау лимиттері
мен квоталарының игерілуі,
оның ішінде  %                    20
а) 100%;                          15
б)  75%                           5
3   Су айдынының жануарлар дүниесін
қорғау, өсімін молайту және
пайдалану талаптарының орындалуы,
заң бұзушылық саны                10
4   Жүзу құралдарының, аулау
механизмдерінің бары, шт.         10
5   Аулау қаруының бары, шт.          10
6   Өндірістік ғимараттар,
кубтық метр                       5
7   Тоңазытқыштық қондырғылар,
саны/тонна                        5
8   Қайта өңдеу технологиялық
жабдықтары                        5
9   Балықшылардың саны, адам          10
Жиыны                             100
___________________________________________________________________
ҚР АШМ
Балық шаруашылығы комитетінің
2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 26-п
бұйрығымен бекітілген балық пен
басқа су жануарларын аулау
лимиттері мен квоталарын бөлу үшін
табиғат пайдаланушының рейтингтік
бағасын анықтаудың Ережелеріне
N 2 қосымша
Табиғат пайдаланушыға бөлінетін балық
пен басқа су жануарларын аулаудың
лимиттері мен квоталарының есебі
1. Конкурсқа (тендерге) қойылатын бекітілген балық пен басқа су жануарларын аулаудың лимиттері мен квоталары (У);
2. Табиғат пайдаланушының рейтингтік коэффициенті (Р);
3. Табиғат пайдаланушылардың рейтингтік коэффициентінің сомасы - (С);
4. Балық пен басқа су жануарларын аулаудың коэффициенті (К) = У/С;