Об утверждении Правил содержания собак и кошек в городе Балхаше
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 23 апреля 2003 года N 29/279. Зарегистрировано Управлением юстиции Карагандинской области 03 июня 2003 года за N 1212. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 01 декабря 2010 года N 37/286
Сноска. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 01.12.2010 N 37/286.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьями 311, 543 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" Городской маслихат решил:
1. Утвердить Правила содержания собак и кошек в городе Балхаше (приложение).
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата (Ахрименя Г.Е.)
Председатель сессии                        Е. Мухамедияр
Секретарь городского маслихата             Б. Жаубасов
Утверждено
Приложение N 1
к решению сессии городского маслихата
от 23 апреля 2003 года N 29/27
"Об утверждении Правил содержания
собак и кошек в городе Балхаше"
Правила
содержания собак и кошек в городе Балхаше
1. Общие положения
1. Настоящие правила являются обязательными для всех физических и юридических лиц независимо от форм собственности, проживающих, либо осуществляющих свою деятельность на территории города, после утверждения их городским маслихатом.
2. Осуществление надзора за соблюдением Правил содержания собак и кошек возлагается на соответствующий уполномоченный государственный орган (отдел внутренних дел) в соответствии со статьями 311, 543 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
2. Содержание собак и кошек
3. Владельцы собак и кошек обязаны зарегистрировать их в отделе ветеринарной инспекции городского территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в целях учета и проведения профилактических и противоинфекционных мероприятий.
4. Разрешается:
1) содержание собак и кошек в зооуголках, оздоровительных учреждениях с разрешения санитарно-эпидемиологической и ветеринарной служб;
2) свободный выгул собак и кошек на изолированной, огороженной территории или на привязи;
3) содержание сторожевых собак в учреждениях и организациях только на привязи;
4) содержание собак без поводков и намордников при отарах и гуртах, на учебно - дрессировочных площадках при обязательном обеспечении безопасности людей;
5) выводить собак в места общего пользования на коротком поводке (длиной до 1 метра) в намордниках;

Балқаш қаласында мысықтарды және иттерді ұстау қағидасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2003 жылғы 23 сәуірдегі N 29/279 шешімі. Қарағанды облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 03 маусымда N 1212 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2010 жылғы 1 желтоқсандағы N 37/286 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2010.12.01 N 37/286 шешімімен.
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 311, 543 баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы
заңының 6 бабына сәйкес қалалық мәслихат шешім етті:
1. Балқаш қаласында мысықтарды және иттерді ұстау қағидасы бекітілсін (қосымша)
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың тұрақты комиссиясына (Ахрименя Г.Е.) жүктелсін.
Сессия төрағасы                            Е. Мұхамедияр
Қалалық мәслихат хатшысы                   Б. Жаубасов
N 1 қосымша
2003 жылдың 23 сәуірінде
қалалық мәслихат сессиясының
"Балқаш қаласында мысықтар
мен иттерді ұстау қағидасын
бекіту туралы" N 29/279
шешімімен бекітілген
Балқаш қаласында мысықтарды және иттерді ұстау
қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы қағидалар қалалық мәслихат бекіткеннен кейін өз қызметін қала аумағында жүзеге асыратын, немесе қала аумағында тұратын жеке меншіктің барлық түріндегі заңды және жеке тұлғалар үшін міндетті болып табылады.
2. Мысықтар мен иттерді ұстау қағидасының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексінің 311, 543 баптарына сәйкес тиісті уәкілетті органға (ішкі істер бөліміне) жүктеледі.
2. Мысықтарды және иттерді ұстау
3. Инфекцияға қарсы сақтандыру және ауруға қарсы алдын ала қолданатын шаралар жүргізу және есепке алу мақсатында оларды Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылық Министрлігінің аумақтық басқармасының қалалық мал дәрігерлік бөлімінде тіркеуге міндетті.
4. Рұқсат етіледі:
1) мал дәрігерлік және санитарлық-эпидемиологиялық қызметтердің рұқсатымен зообұрыштарда, сауықтыру мекемелерінде мысықтарды және иттерді ұстауға;
2) мысықтарды және иттерді байлауда және қоршалған, оңашаланған аумақтарда еркін қыдыртуға;
3) мекемелер мен ұйымдарда күзетші иттерді тек ғана байлауда ұстауға;
4) адамдардың қауіпсіздігін міндетті түрде қамтамасыз ете отырып, мал отарларында және табындарда, оқу - жаттықтыру алаңдарында иттерді тұмсық торсыз және байлаусыз ұстауға;
5) жалпы пайдаланудағы орындарға иттерді қысқа қарғы баумен (ұзындығы бір метрге дейін), тұмсық тормен шығаруға;

6) производить выгул на пустырях, а также в специально отведенных местах на поводке и в наморднике. Места выгула определяет отдел по делам строительства и архитектуры города;
7) перевозить собак, кошек на общественном транспорте с соблюдением правил, действующих на данном виде транспорта с обязательным обеспечением безопасности людей;
8) содержание собак в жилых помещениях, в т.ч. в квартирах, где проживают две и более семей, не связанных родственными отношениями, при условии их согласия и отсутствия у соседей медицинских противопоказаний.
5. Запрещается:
1) загрязнение собаками и кошками подъездов, лестничных площадок, лифтов, а также спортивных, детских площадок, газонов, тротуаров, территории парков, если собаки и кошки оставили экскременты в этих местах, они должны быть убраны владельцем;
2) проведение собачьих боев без разрешения ветеринарной службы города;
3) использовать для выгула собак и кошек парки, скверы, стадионы, набережные, пляжи и другие места общего пользования без поводка и намордника;
4) выгул собак крупных пород несовершеннолетними лицами до 14 лет;
5) купание собак и кошек в водоемах.
6. Собаки и кошки, находящиеся на территории населенного пункта без сопровождения хозяина, считаются бродячими и подлежат отлову специализированными службами.
7. Отлов бродячих собак и кошек производится предприятиями коммунального хозяйства.
3. Ответственность за нарушение настоящих правил
8. За нарушение настоящих Правил применяются санкции, предусмотренные Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях"(статьи 311, 543).

6) тұмсық тормен және қысқа қарғы баумен арнайы белгіленген жерлерде, бос жерлерде қыдыртуға;
Қыдырту орындарын қалалық құрылыс және сәулет істері жөніндегі бөлім белгілейді;
7) адамдардың қауіпсіздігін міндетті түрде қамтамасыз ете отырып көлік түріне тиісті тәртіпке сәйкес мысықтар мен иттерді қоғамдық көліктерде алып жүруге;
8) көршілерінің медициналық жақпайтын көрсеткіші болмаса және олардың келісімімен, туысқандық қарым - қатынасы жоқ, екі және одан, артық отбасылары (жанұялар) тұратын тұрғын үйлерде соның ішінде пәтерлерде иттер ұстауға.
5. Рұқсат етілмейді:
1) Егерде мысықтар мен иттер үйлердің жабық кіріс жолын (подъездің) және екі сатының арасын, лифттерді, сол сияқты спорт, балалар алаңдарын, газондарды, көшенің жаяу адамдар жүретін бөлігін (тратуарларды), серуен құру, тынығу мақсатымен табиғи немесе қолдан орнатылған жасыл желекті демалыс орындарында (парктерде) нәжістерін қалдырса, оны иелері тазартуға тиіс;
2) Мал дәрігерлік қызметінің рұқсатынсыз иттер төбелесін өткізуге;
3) Жалпы пайдаланымдағы жерлер мен саябақтарды, спорт ойыны үшін істелген арнаулы алаңдарды, парктерді, жағалауларды тұмсық торсыз және қысқа қарғы баусыз пайдалануға;
4) Кәмелетке толмаған 14 жасқа дейінгі тұлғалардың ірі иттерді қыдыртуына;
5) Су қоймаларында мысықтар мен иттерді шомылдыруға.
6. Елді мекендер аумағында иесіз мысықтар мен иттер қаңғыбас болып саналады және арнайы қызметтердің аулауына жатады.
7. Қаңғыбас мысықтар мен иттерді аулауды коммуналдық - шаруашылық кәсіпорындар жүргізеді.
3. Осы ережелерді бұзғандығы үшін жауапкершілік
8. Осы Ережелерді бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексінде (311, 543 баптары) қарастырылған санкциялар қолданылады.