О Дисциплинарном Совете города Алматы
Постановление Акимата города Алматы от 9 января 2003 года N 1/11. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 22 января 2003 года N 510. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 7 марта 2006 года N 1/200
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 21 июня 2002 года N 895 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1311 Акимат города Алматы, постановляет:
1. Утвердить Положение о Дисциплинарном Совете города Алматы (Приложение N 1).
2. Утвердить персональный состав Дисциплинарного Совета города Алматы (Приложение N 2).
3. Руководителю аппарата Акима (Баяндаров М.Т.), заведующему финансово-хозяйственным отделом (Кобжанов Ж.И.) принять меры по укреплению имеющейся материально-технической базы Секретариата Дисциплинарного Совета, дополнительно обеспечив необходимой оргтехникой.
4. Руководителю аппарата Акима Баяндарову М.Т. произвести регистрацию вышеуказанного Положения в управлении юстиции города Алматы в установленном законодательством порядке.
5. Решение Акима города от 20 апреля 1999 года N 371 считать утратившим силу.
Аким города Алматы                В.Храпунов
Секретарь Акимата                 К.Тажиева
Приложение N 1
Утверждено
Постановлением Акимата
города Алматы
от 9 января 2003 года N 1/11
П О Л О Ж Е Н И Е
О Дисциплинарном Совете города Алматы <*>
Сноска. Положение в редакции  постановления Акимата города Алматы от 26 августа 2004 года № 3/712.
Настоящее Положение определяет статус, полномочия, организацию и порядок деятельности Дисциплинарного Совета города Алматы.
1. Общие положения
1. Дисциплинарный Совет города Алматы (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом, деятельность которого координирует, контролирует и проверяет Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство), рассматривающим вопросы укрепления государственной дисциплины, исполнения антикоррупционного законодательства Республики Казахстан, в том числе Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией" и  "Правил служебной этики государственных служащих".
2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с  Конституцией Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми документами, настоящим Положением и руководствуется принципами законности, объективности и справедливости.

Алматы қаласының Тәртіптік Кеңесі туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 9 қаңтардағы N 1/11 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 22 қаңтарда N 510 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 7 наурыздағы N 1/200 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 21 маусымдағы N 895 "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір Жарлықтарына өзгерістер толықтырулар енгізу туралы"  Жарлығын  және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 13 желтоқсандағы N 1311  Қаулысын  орындау жолында Алматы қаласының Әкімшілігі,  қаулы етеді :
1. Алматы қаласының Тәртіптік Кеңесі туралы Ереже бекітілсін (N 1 қосымша).
2. Алматы қаласы Тәртіптік Кеңесінің жеке құрамы бекітілсін (N 2 қосымша).
3. Алматы қаласының Әкімінің аппарат басшысы (М.Т.Баяндаров), қаржы-шаруашылық бөлімінің меңгерушісі (Ж.Ы.Көпжанов) Тәртіптік Кеңес Хатшылығының қолда бар материалдық-техникалық аясын нығайтуда, қосымша қажетті ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз етсін.
4. Алматы қаласы Әкімінің аппарат басшысы (М.Т. Баяндаров) жоғарыда аталған Ережені белгіленген заң тәртібіне қалалық әділет басқармасында тіркеуді жүргізсін.
5. Алматы қаласы Әкімінің 1999 жылғы 20 сәуірдегі N 371 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімшілік хатшысы
N 1 қосымша
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2003 жылғы 9 қаңтарда
1/11 қаулысымен бекітілді<*>
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда -   Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 26 тамыздағы N 3/712   қаулысымен .
Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ
Осы Ереже Алматы қаласы Тәртiптiк Кеңесiнiң мәртебесiн, өкiлеттiгiн және қызмет тәртiбiн анықтайды.
1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi (бұдан әрi-Кеңес) консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады, оның қызметiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк iстер жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрi Агенттiк) үйлестiредi, Агенттiк мемлекеттiк тәртiптi нығайту мәселесiн, Қазақстан Республикасының жемқорлыққа қарсы заңнамаларының орындалуын қарайды, оның iшiнде Қазақстан Республикасының  "Мемлекеттiк қызмет  туралы",  "Жемқорлықпен  күрес туралы" және  "Мемлекеттiк  қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiгiнiң Ережесi туралы" Заңдарының орындалуын қадағалайды.
2. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясына , Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң актiлерiне, өзге нормалық-құқықтық актiлерiне және осы Ережеге сай жүзеге асырады және заңдылық, әдiлеттiлiк қағидаларын басшылыққа алады.

2. Основные задачи Совета
1. Внесение на рассмотрение Акима города, Акимов районов города Алматы, правоохранительных органов и других территориальных государственных органов (далее - государственные органы) и государственных организаций, рекомендаций о привлечении к дисциплинарной ответственности должностных лиц, указанных в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, за нарушение правил служебной этики или совершивших коррупционные и иные нарушения, влекущие дисциплинарную ответственность.
2. Выработка для Акима города и руководителей государственных органов рекомендаций и предложений по укреплению государственной дисциплины, соблюдению лицами перечисленными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, требований антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики.
3. Рассмотрение поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и обращений граждан, сообщений средств массовой информации, а также сведений, полученных из иных источников, о фактах нарушения антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики.
4. Внесение на рассмотрение в Агентство предложений, направленных на повышение эффективности организации борьбы с коррупцией и соблюдения Правил служебной этики лицами, перечисленными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения.
3. Дисциплинарный Совет города Алматы
и его полномочия
1. Совет образуется Акиматом города Алматы и состоит из Председателя и членов Совета, которыми являются депутаты маслихата, представители общественности и руководители территориальных государственных органов. Число членов Совета должно быть нечетным, и не менее 7 человек.
2. Председатель Совета назначается на должность и освобождается от должности Акимом города по согласованию с Председателем Агентства и приравнивается к должности заместителя Акима города Алматы.
3. Члены Совета осуществляют свои обязанности на общественных началах и участвуют в заседаниях без права замены.
4. Совет в пределах своей компетенции вправе:
1) заслушивать на своих заседаниях руководителей и должностных лиц государственных органов, их подразделений и аппарата маслихата;
2) запрашивать у местных исполнительных, правоохранительных и территориальных государственных органов, аппарата маслихата, а также иных организаций необходимые для выполнения стоящих перед ним задач документы, материалы и информацию;
3) истребовать устные и письменные объяснения у лиц, указанных в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения;

2. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң, Алматы қаласындағы аудандардың әкiмдерiнiң, құқық қорғау органдары мен басқа аумақтық мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың (бұдан әрi мемлекеттiк органдар) қарауына осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында көрсетiлген тәртiптiк жауапкершiлiкке лауазымды тұлғаларды тартуға ұсынымдама бередi, қызметтiк сыпайылық ереженi бұзғаны үшiн немесе жемқорлық құқық бұзушылыққа барғаны үшiн, тәртiптiк жауапқа тартуға ұсынымдама бередi.
2. Қала Әкiмiне және мемлекеттiк органдардың басшыларына тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк шегiнде мемлекеттiк тәртiптi нығайтуға ұсынымдама мен ұсыныстар беру, осы Ереженiң 3-тарауының 5-тармағында көрсетiлген тұлғалардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнаманың, қызметтiк әдептiлiк Ережесiнiң талаптарын сақтауы.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Комиссияның жемқорлықпен күрес және мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiктi сақтауы жөнiндегi тапсырмаларын, азаматтардың өтiнiштерiн, бұқаралық ақпарат құралдарының ақпараттарын, сондай-ақ өзге көздерден алынған сыбайлас жемқорлықпен күрес заңнамасының, қызметтiк әдептiлiк туралы Ереженiң талаптарының бұзылу фактiлерi туралы мәлiметтердi қарайды.
4. Агенттiктiң қарауына жемқорлықпен күрестi ұйымдастырудың тиiмдiлiгiн көтеруге бағытталған ұсыныстарды беру, осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған тұлғалардың қызметтiк әдептiлiк Ережесiн сақтауы.
3. Алматы қаласының Тәртiптiк Кеңесi
мен өкiлеттiгi
1. Кеңестi Алматы қаласының Әкiмшiлiгi құрады және Кеңестiң төрағасы мен мүшелерiнен тұрады, олар Мәслихаттың депутаттары, жұртшылықтың өкiлдерi және аумақтық мемлекеттiк органдардың басшылары болып табылады. Кеңес мүшелерiнiң саны тақ және 7 адамнан кем болмауы тиiс.
2. Алматы қаласының Әкiмi Кеңестiң төрағасын Агенттiк Төрағасының келiсiмiмен қызметке тағайындайды және бо сатады, оның қызметi Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары қызметiне теңестiрiледi.
3. Кеңес мүшелерi өз қызметтерiн қоғамдық негiзде жүзеге асырады және мәжiлiстерге тек өзi ғана қатысады.
4. Кеңес өз құзыретi шегiнде мыналарға құқылы:
1) өз мәжiлiстерiнде мемлекеттiк органдардың, олардың бөлiмшелерi мен мәслихат аппаратының басшылары мен лауазымды тұлғаларын тыңдауға;
2) жергiлiктi атқарушы, құқық қорғау және аумақтық мемлекеттiк органдардан, мәслихат аппаратынан, өзге ұйымдардан олардың алдында тұрған мiндеттерiн орындауға қажеттi құжаттарды, материалдарды және ақпараттарды алғызуға;
3) Осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған тұлғалардан ауызша және жазбаша түсiнiктеме алуға;

4) вносить предложения руководителям государственных органов о проведении проверок и служебных расследований по фактам нарушения лицами, указанными в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, норм антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики;
5) привлекать для дачи заключений и организаций проверок экспертов и специалистов, работников государственных органов, научных и специализированных учреждений;
6) осуществлять взаимодействие с территориальными органами Агентства по вопросам рассмотрения коррупционных проступков.
5. Совет рассматривает дисциплинарные дела в отношении Акимов районов города, административных государственных служащих территориальных подразделений центральных государственных органов и канцелярий местных судов (кроме руководителей и их заместителей), государственных органов, допустивших нарушение антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики, а также лиц уполномоченных на выполнение государственных функций и лиц, приравненных к ним, в государственных органах, органах местного самоуправления и государственных организациях или организациях, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов, должностных лиц территориальных правоохранительных органов, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность. Совет не рассматривает дисциплинарные дела в отношении сотрудников органов прокуратуры, национальной безопасности, Службы охраны Президента и Республиканской гвардии.
6. По итогам рассмотрения поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и Агентства, обращений граждан и юридических лиц, а также сообщений средств массовой информации Совет может рекомендовать уполномоченному органу или должностному лицу провести проверку.
7. Возбужденное Председателем Совета дисциплинарное дело должно быть рассмотрено Советом со дня его принятия к производству, в срок до двух недель.
До рассмотрения дисциплинарного дела на заседании Совета предварительно в срок до одного месяца его секретариатом проводится проверка, в ходе которой изучаются обстоятельства и сведения, имеющие отношение к делу, истребуются письменные объяснения лиц, привлекаемых к дисциплинарной ответственности, а рассмотрение дисциплинарного дела на заседании Совета проходит, как правило, с их участием.
8. По итогам рассмотрения дисциплинарного дела Совет вправе принять одно из следующих решений:

4) мемлекеттiк органдардың басшыларына Осы Ереженiң 3 тарауының 5 тармағында аталған және Қызметтiк әдептiлiк Ережесiне сай тәртiп бұзушылыққа байланысты тексерулер мен қызметтiк тексерулердi жүргiзуге ұсыныс беруге;
5) сарапшылар мен мамандарды, мемлекеттiк органдардың, ғылыми және мамандандырылған мекемелердiң қызметкерлерiн қорытындылар беруге, тексерулердi ұйымдастыруға тартуға;
6) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi Агенттiгiмен жемқорлық мәселелерi бойынша аумақтық органдарымен өзара бiрлесiп қызмет атқаруға.
5. Кеңес қаланың аудан әкiмдерiне, орталық мемлекеттiк органдардың аумақтық бөлiмшелерiнiң және жергiлiктi соттардың кеңселерiнiң, мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiнiң (басшылардан және олардың орынбасарларынан басқа) "Мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiгiн ұстану Ережесiн бұзушыларға, сондай-ақ мемлекеттiк қызметтi орындауға өкiлеттiгi бар тұлғалар мен оларға теңестiрiлгендерге, мемлекеттiк органдар мен жергiлiктi басқару органдарының және мемлекеттiк ұйымдарда немесе ұйымдарда, олардың жарғылық капиталында мемлекеттiк меншiк үлесi отыз пайыз құраса, аумақтық құқық қорғау органдарының жемқорлыққа тартылған лауазымды адамдарының, оларды тәртiпке шақыруға қатысты олардың тәртiптiк iстерiн қарайды. Кеңес прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк, Президенттiң Күзет қызметi және Республикалық ұланның қызметкерлерiне қатысты iстердi қарамайды.
6. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Комиссияның, Агенттiктiң жемқорлықпен күрес, мемлекеттiк қызметшiлердiң қызметтiк әдептiлiктi сақтауы мәселелерi бойынша тапсырмаларды, азаматтардың өтiнiштерiн және заңды тұлғалардың, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өтiнiштерi бойынша Кеңес өкiлеттi органға немесе лауазымды тұлғаға тексеру жүргiзуге өтiнiм бере алады.
7. Тәртiптiк кеңес төрағасы қозғаған тәртiптiк iстi Кеңес келiп түскеннен кейiн екi аптаның iшiнде қарайды.
Тәртiптiк iс қозғалып, мәжiлiсте қаралғанға дейiн Кеңес алдын- ала бiр ай бұрын оған қатысты iстермен мұқият танысып шығады, жауапкершiлiкке тартылғандардан жазбаша түсiнiктеме алады, ал оның iсi Тәртiптiк Кеңесте оның қатысуымен өтедi.
8. Тәртiптiк iстi қарау нәтижесiнде Кеңес мынадай шешiм қабылдай алады:

1) рекомендовать Акиму, руководителям государственных органов и государственных организаций наложить соответствующее дисциплинарное взыскание на лиц, указанных в п.5, раздела 3 настоящего Положения;
2) направить материалы дисциплинарного дела на рассмотрение компетентного государственного органа или должностного лица для принятия решения по существу;
3) прекратить дисциплинарное дело.
9. При наличии в действиях лица, указанного в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, признаков преступления Совет направляет соответствующие документы и материалы в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении данного лица к уголовной ответственности в установленном порядке. О направлении таких материалов и документов в правоохранительные органы Совет информирует Агентство.
10. Государственные служащие и иные лица, указанные в пункте 5, раздела 3 настоящего Положения, не согласные с решением принятым Советом, вправе обжаловать его в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Председатель Совета
1. Вносит на рассмотрение Акиму города предложения по персональному составу Совета.
2. Организует и осуществляет руководство деятельностью Совета.
3. Определяет повестки дня заседаний Совета.
4. Созывает заседания и председательствует на них.
5. Определяет из числа членов Совета докладчика по конкретному вопросу, рассматриваемому на заседании Совета.
6. Ежеквартально отчитывается перед Агентством об итогах работы Совета, в том числе о мерах, принятых по коррупционным правонарушениям, совершенных государственными служащими.
7. Ежеквартально информирует Акима города об итогах работы Совета.
8. Осуществляет иные полномочия, предоставленные ему законодательством Республики Казахстан.
9. Председатель Совета и сотрудники Секретариата являются государственными служащими.
5. Заседания Совета
1. Считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Совета.
2. Проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в два месяца.
3. Проводятся открытыми, в случае необходимости, если рассмотрение вопросов затрагивает государственные секреты или по иным мотивам по решению Председателя Совета и по согласованию с Агентством могут проводиться закрытыми.
4. Совет принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Совета. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим. В отсутствие Председателя Совета, по его поручению, на заседаниях председательствует один из членов Совета.
6. Секретариат Дисциплинарного Совета

1) Әкiмге, жергiлiктi атқарушы, құқық қорғау және аумақтық мемлекеттiк органдардың, мәслихат аппараттарының басшыларына осы Ереженiң 3 тарауының 5-тармағында көрсетiлген адамдарға тәртiптiк жауапкершiлiк жүктеуге ұсынымдама бередi.
2) тәртiптiк iстердiң материалдарын құзыреттi мемлекеттiк органдардың немесе лауазымды тұлғаға қарауға нақты шешiм қабылдауға жiбередi;
3) тәртiптiк iстi тоқтатуға ұсынымдама бередi.
9. Осы Ереженiң 3 тарауында 5 тармағында аталған қылмыстық iс көрiнiс тапқанда, Кеңес тиiстi құжаттарды құқық қорғау органдарына белгiленген заң тәртiбiнде қылмыстық iс қозғауға жiбередi. Бұл жайында Кеңес Агенттiкке хабар бередi.
10. Осы Ереженiң 3 тарауында 5 тармағында аталған шешiмдермен келiспеген мемлекеттiк қызметшiлер мен өзге тұлғалар ол бойынша Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес сотқа шағымдануға құқылы.
4. Кеңес төрағасы
1. Алматы қаласы Әкiмiнiң қарауына Кеңестiң жеке құрамын қарауға ұсынады.
2. Кеңестiң қызметiн ұйымдастырып оған басшылық етедi.
3. Кеңес мәжiлiсiнiң күн тәртiбiн анықтайды.
4. Мәжiлiс шақырып, оған төрағалық етедi.
5. Кеңес мүшесi құрамынан Кеңес мәжiлiсiнде қаралатын нақты мәселе бойынша баяндамашыны анықтайды.
6. Тоқсан сайын Агенттiк алдында Кеңестiң жұмысы жайлы есеп бередi, оның iшiнде мемлекеттiк қызметшiлер жiберген жемқорлық құқық бұзушылықтар бойынша қабылданған шешiмдер жайлы да есеп бередi.
7. Тоқсан сайын Әкiмге Кеңестiң жұмысы жайлы мәлiмет бередi.
8. Қазақстан Республикасы заңнамаларында оған берiлген өзге өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
9. Кеңес төрағасы және Хатшылықтың қызметкерлерi мемлекеттiк қызметшiлер болып табылады.
5. Кеңес мәжiлiсi
1. Егер оған Кеңес мүшелерiнiң үштен екi бөлiгi қатысса құқықты болып есептеледi.
2. Қажеттiлiгiне қарай айына бiр рет өткiзiледi.
3. Ашық өткiзiледi, қажет болған жағдайда егер мемлекеттiк құпиялылықты немесе басқа мүдденi көздеген жағдайда Кеңес төрағасының ұйғарымымен, Агенттiкпен келiсiлiп, жабық өткiзiледi.
4. Кеңес шешiмi Кеңес мүшелерiнiң көпшiлiк даусымен қабылданады. Дауыстар тең болғанда төрағаның даусы шешушi болады. Төраға болмаған жағдайда оның тапсырысы бойынша мәжiлiстi Кеңес мүшелерiнiң бiрi басқарады.
6. Тәртiптiк Кеңестiң Хатшылығы

1. Рабочим органом Совета является его Секретариат, который формируется за счет общей численности аппарата Акима. Численность Секретариата устанавливается Акимом по предложению Председателя Агентства.
2. Секретарем Совета является заведующий Секретариатом Совета, который приравнивается к должности заведующего отделом аппарата Акима города Алматы.
3. Сотрудники Секретариата назначаются и освобождаются от должности в соответствии с законодательством о государственной службе.
4. Рабочий орган Совета в пределах своей компетенции по распоряжению Председателя Совета проводит проверки, готовит материалы для рассмотрения дисциплинарных дел в отношении лиц, указанных в п.5 раздела 3 настоящего Положения, и осуществляет иные функции по обеспечению деятельности Совета.
5. Материально-техническое, организационное и информационно-аналитическое обеспечение деятельности Совета и его Секретариата осуществляется аппаратом Акима города Алматы, за счет ассигнований, предусмотренных в местном бюджете на содержание исполнительных органов.
Секретарь акимата                К. Тажиева
Приложение N 2
Утверждено
Постановлением Акимата
города Алматы
9 января 2003 года N 1/11
О персональном составе
Дисциплинарного Совета города Алматы <*>
Сноска. Состав Дисциплинарного Совета с изменениями, внесенными постановлениями Акимата города Алматы от 25 мая 2004 года  № 3/439  , от 26 августа 2004 года  № 3/712  и от 26 ноября 2004 года  № 4/956.
- Амрекулов Бакберген Ауэзханович   - Председатель Совета
Члены Совета:
-  Халиков Калимулла Халикович        - Заведующий кафедрой судебной власти и
уголовного процесса Казахского Национального
Университета имени Аль-Фараби, профессор,
доктор юридических наук, член постоянной
комиссии по вопросам законности,
правопорядка, местного государственного
управления и самоуправления маслихата
г.Алматы.
- Громов Вячеслав Михайлович         - Депутат Алматинского городского Маслихата,
Технический директор Товарищества с
ограниченной ответственностью "Премьер
Мультимедиа"
- Макулбекова Айбопе Макулбековна    - начальник Управления Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы по
городу Алматы
- Искаков Кежек Бершенович           - Персональный пенсионер Республики Казахстан,
Заслуженный энергетик Республики Казахстан
- Онгарбаев Саттыбек Онгарбаевич     - Прокурор города Алматы
- Булгакбаев Болатбек Акылбаевич     - начальник Департамента по борьбе с
экономической и коррупционной преступностью
по городу Алматы
- Ямбаев Виктор Вениаминович         - Вице-президент Алматинской ассоциации
предпринимателей
- Асканбаев Абзал Асканбаевич        - начальник Департамента юстиции города Алматы.
Секретарь акимата                   К.Тажиева

1. Кеңестiң жұмысшы органы оның Хатшылығы болып табылады, ол Әкiм аппаратының жалпы құрамынан белгiленедi. Хатшылықтың құрамын Агенттiк төрағасының ұсынысы бойынша Әкiм тағайындайды.
2. Кеңес хатшысы Кеңес Хатшылығының меңгерушiсi болып табылады, ол Алматы қаласы Әкiмi аппаратының бөлiм меңгерушiсiнiң қызметiне теңестiрiледi.
3. Хатшылық қызметкерлерi мемлекеттiк қызмет туралы заңға сәйкес қызметке тағайындалып, одан босатылады.
4. Кеңестiң жұмыс органы Кеңес Төрағасының өкiмiмен өз құзыретi шеңберiнде тексерулер жүргiзедi, осы Ереженiң 3 тарауының 5-тармағында көрсетiлген адамдар бойынша тәртiптiк iстердi қарау үшiн материалдар дайындайды және Кеңес қызметiн қамтамасыз ету үшiн басқа да функцияларды жүзеге асырады.
5. Кеңестiң және Хатшылықтың материалдық-техникалық, ұйымдық және ақпараттық-талдамалық қамтамасыз етiлуi Алматы қаласы Әкiмiнiң аппараты атқарушы органдарды ұстауға арналған бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
Әкiмшiлiк хатшысы
N 2 қосымша
Алматы қаласы Әкімшілігінің
2003 жылғы 9 қаңтарда
1/11 қаулысымен бекітілді<*>
Ескерту. 2 қосымша өзгерді - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 25 мамырдағы  N 3/439 , 2004 жылғы 26 тамыздағы  N 3/712   және 2004 жылғы 26   қарашадағы  N 4/956  қаулыларымен.
Алматы қаласының Тәртіптік Кеңесінің
жеке құрамы туралы
Әмірқұлов Бақберген
Әуезханұлы             - Кеңестің төрағасы
Кеңес мүшелері:
Қалимолла Халықұлы
Халықов                - Әл-Фараби атындағы
Қазақ Ұлттық
Ұлттық университетi сот
қылмыстық iстi жүргiзу
кафедрасының меңгерушiсi,
профессор, заң
ғылымдарының докторы,
Алматы қаласы Мәслихаты
жергiлiктi мемлекеттiк
басқару және өзiн-өзi
басқарудағы заң, құқық
қорғау мәселелерi бойынша
тұрақты комиссиясының
мүшесi
Громов Вечеслав
Михайлович             - Алматы қалалық
мәслихатының депутаты,
Премьер мультимедиа
жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің
техникалық директоры
Бұлғақбаев Болатбек
Ақылбайұлы             - Алматы қаласы
Бойынша Экономикалық
және жемқорлықпен
күрес жөнiндегi
департаментiнiң
бастығы (қаржы
полициясы)
Ысқақов Кежек
Бершенұлы              - Қазақстан
Республикасының
дербес зейнеткері,
Қазақстан
Республикасының Еңбек
сіңірген энергетигі
Оңғарбаев Саттыбек
Оңғарбайұлы            - Алматы қаласының
прокуроры
Мақұлбекова Айбөпе
Мақұлбекқызы           - Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк қызмет
iстерi жөнiндегi
агенттiгi Алматы
қаласы бойынша
басқарманың бастығы
Ямбаев Виктор
Вениаминович           - Алматы кәсіпкерлер
қауымдастығының
вице-президенті
Асқанбайұлы Абзал
Асқанбаев              - Алматы қалалық Әділет
басқармасының бастығы
Әкімшілік хатшысы