О бюджете города Алматы на 2004 год
Решение IV сессии Алматинского городского Маслихата III созыва N 13 от 24 декабря 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 30 декабря 2003 года за N 573. Утратило силу в связи с истечением срока действия в соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 40 закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" и письмом Маслихата города Алматы от 19 мая 2005 года N 559
Утратило силу в связи с истечением срока действия в соответствии с подпунктом 1 пункта 2 статьи 40 закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" и письмом Маслихата города Алматы от 19 мая 2005 года N 559
________________________________
Маслихат города Алматы III-го созыва РЕШИЛ:
1.  Утвердить бюджет города Алматы на 2004 год согласно приложения 1 в следующих объемах:
1) поступления:
доходы - 66452706 тыс.тенге;
полученные официальные трансферты из республиканского бюджета - 9488810 тыс.тенге;
возврат кредитов - 876658 тыс. тенге.
2) расходы:
затраты - 80862445 тыс.тенге;
кредиты - 2856400 тыс. тенге;
3) дефицит (профицит) бюджета - 6900671 тыс.тенге;
4) финансирование дефицита - 6900671 тыс. тенге;
поступление - 3286600 тыс.тенге, в том числе кредиты из республиканского бюджета  на  реконструкцию системы водоснабжения и водоотведения г.Алматы - 1106400 тыс.тенге, на строительство жилья в рамках реализации жилищной политики - 1650000 тыс. тенге;
погашение долга местных исполнительных органов - 1450371 тыс.тенге;
свободные остатки бюджетных средств на начало финансового года - 5064442 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 1 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года, в редакции решений Алматинского городского Маслихата N 63 от  14 июня  2004 года, N 66 от  29 июля  2004 года, N 88 от  20 октября  2004 года, № 91 от  9 декабря  2004 года.
2.  Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических и физических лиц;
- земельного налога;
- единого земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, ликероводочные изделия, вино, коньяки, шампанские вина, пиво, крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы);
- акцизов на игорный бизнес; на организацию и проведение лотерей, на бензин (за исключением авиационного), реализуемый со специально оборудованных стационарных пунктов конечному потребителю; на дизельное топливо, реализуемое со специально оборудованных стационарных пунктов конечному потребителю;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за загрязнение окружающей среды;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- прочих налоговых поступлений;
- государственной пошлины.

ІІІ-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ІV сессиясының 2003 жылғы 24 желтоқсандағы N 13 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 30 желтоқсанда N 573 тіркелді
Ескерту: "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40 бабының 2 тармағының 1) тармақшасына және Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 19 мамырдағы N 559 хатына сәйкес шешімнің қолданылу мерзімі аяқталды.
________________________________
ІІІ-ші сайланған Алматы қалалық Мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласының 2004 жылға арналған бюджеті N 1 қосымшаға сәйкес келесі мөлшерлерде бекітілсін:
1) түсімдер:
кірістер - 66452706 мың теңге;
республикалық бюджеттен алынған ресми трансферттер - 9488810 мың теңге;
несиелерді қайтару - 876658 мың теңге;
2) шығыстар:
шығындар - 80862445 мың теңге;
несиелендіру - 2856400 мың теңге;
3) бюджет тапшылығы (профицит) - 6900671 мың теңге;
4) тапшылықты қаржыландыру - 6900671 мың теңге;
түсімдер - 3286600 мың теңге, оның ішінде Алматы қаласын сумен жабдықтау және су бұру жүйесін қайта жаңартуға республикалық бюджеттен несие - 1106400 мың теңге, тұрғын үй саясатын  іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына - 1650000 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарының борышын өтеу - 1450371 мың теңге;
қаржылық жыл басына бюджет қаражаттарының бос қалдықтары - 5064442 мың теңге.  <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63  шешімдерімен. Жаңа редакцияда - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 20 қазандағы  N 88 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91   шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды және жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
- жер салығынан;
- бірыңғай жер салығынан;
- заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген  алкоголь өнімдері акциздерінен (оның ішінде араққа, ликер-арақ бұйымдарына, шараптарға, коньяктарға, шампан шараптарына, сыраларға, күшейтілген сусындарға, күшейтілген шырындар мен бальзамдарға);
- құмар ойын бизнесі акциздерінен, лотереяны ұйымдастыру мен өткізу, арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатылатын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиaциялықты қоспағанда); арнайы жабдықталған стационарлық бекеттерден ақырғы тұтынушыға сатылатын Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген дизель отыны акциздерінен;
- жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төленетін төлемнен;
- жергілікті мәндегі ерекше қорғауға алынған табиғи аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемнен;
- жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төленетін төлемнен;
- қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлемнен;
- кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды тіркегендігіне алынатын алымнан;
- жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымнан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
- аукциондық сатудан алынатын алымнан;
- механикалық көлік құралдарын және тіркелімдерді мемлекеттік тіркегені үшін алымнан;
- жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алымнан;
- жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының жиегінде бөлінген жерге сыртқы (көзбен шолу) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемнен;
- басқа да салық түсімдерінен;
- мемлекеттік баждан.

3.  Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и доходов от операций с капиталом:
- поступлений доли прибыли коммунальных государственных предприятий;
- поступлений дивидендов на пакеты акций, являющихся коммунальной собственностью;
- поступлений от аренды имущества коммунальной собственности;
- поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- плата за продажу права аренды земельных участков;
- поступлений от организаций за работы и услуги, выполняемые лицами, подвергшимися административному аресту;
- поступлений удержания из заработной платы осужденных к исправительным работам;
- платы за регистрацию залога движимого имущества;
- поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- поступлений от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
- поступлений платы от лиц, помещенных в медицинские вытрезвители;
- штрафов за нарушение законодательства об охране окружающей среды;
- административных штрафов и санкций, взимаемых местными государственными органами;
- прочих санкций и штрафов, взимаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- поступлений изъятых доходов, полученных от безлицензионной деятельности казино, тотализаторов и игорного бизнеса, в отношении которой установлен лицензионный порядок;
- вознаграждений по кредитам, выданным для развития малого предпринимательства;
- вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным для поддержки развития отраслей экономики;
- вознаграждения (интересы) по прочим кредитам;
- средств, полученных от природопользователей по искам о возмещении вреда;
- прочих неналоговых поступлений в местный бюджет;
- поступлений дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансирующихся из местного бюджета;
- возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- поступлений от продажи земельных участков и права постоянного землепользования;
а также таких доходных источников, как:
- возврат кредитов, выданных для развития малого предпринимательства;
- возврат кредитов выданных для поддержки и развития отраслей экономики;
- возврат прочих кредитов;
- поступлений от приватизации объектов коммунальной собственности;
- свободных остатков бюджетных средств.

3. Алматы қаласы бюджетінің кірістері, сондай-ақ мынадай салыққа жатпайтын түсімдерден және капиталмен жасалған операциялар кірістерінен түзіледі:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар пайдасының үлесінен түсімдерден;
- коммуналдық меншік болып табылатын акциялардың пакетіне дивидендтерден түсетін түсімдерден;
- коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түскен түсімдерден;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұсынылған қызметтерді іске асырудан түскен түсімдерден;
- жер учаскесін жалға беру құқығын сату төлемінен;
- әкімшілік қамауға алынған адамдар орындаған жұмыстар, көрсеткен қызметтері үшін ұйымдардан түсетін түсімдерден;
- түзету жұмыстарына сотталғандардың жалақысынан ұсталатын түсімдерден;
- жылжымалы мүліктің кепілін тіркегені үшін ақыдан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімінен;
- иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдерден;
- медициналық айықтырғыштарға орналастырылған адамдардан түсетін төлемдерден;
- қоршаған ортаны  қорғау туралы заңдарын бұзғаны үшін салынатын айыппұлдардан;
- мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын басқа да санкциялар мен айыппұлдардан;
- белгіленген лицензиялық тәртіпке қатысты казино, тотализаторлар және ойын бизнесінің қызметінен алынған, кірістерді алу түсімдерінен;
- шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген несие бойынша сыйақылардан;
- экономика саласының дамуын қолдау үшін берілген несиелер бойынша сыйақылардан;
- табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянның орнын толтыру туралы талаптар бойынша алынған төлемдерден;
- жергілікті бюджетке түсетін салыққа жатпайтын өзге де түсімдерден;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік берешегінен түскен түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге тиесілі мүлікті сатудан алынатын түсімдерден;
жер учаскелерін және тұрақты жерді пайдалану құқығын сатудан түсетін түсімдерден;
сондай-ақ мынадай кіріс көздерінен:
шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін берілген несиелерді қайтару;
коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түскен түсімдерден;
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының бос қалдықтарынан.

4.  Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5.  Утвердить объем бюджетного изъятия в республиканский бюджет на 2004 год в сумме 32061122 тыс.тенге.
В случае недовыполнения доходной части городского бюджета бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета. <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 66 от 29 июля 2004 года.
6.  Утвердить в бюджете города ассигнования на содержание исполнительных и законодательных органов и услуг общего характера в сумме 961970 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года,  решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  N 88 от 20 октября 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года.
7.  Утвердить расходы на оборону в сумме 1333318 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 7 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 63 от 14 июня 2004 года и  решением  N 66 от 29 июля 2004 года.
8.  Утвердить ассигнования на расходы по общественному порядку и безопасности в сумме 2907887 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года и  решением  N 66 от 29 июля 2004 года.
9.  Утвердить ассигнования на образование в сумме 9647608 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года и  решением  N 66 от 29 июля 2004 года.
10.  Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 8843288 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,  решением  N 63 от 14 июня 2004 года,  решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года..
11.  Утвердить ассигнования на социальное обеспечение и социальную помощь в сумме 2703673 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года,  решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года.
12.  Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 5086343 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года и  решением  N 66 от 29 июля 2004 года.

4. Салықтық және салыққа жатпайтын төлемдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджет есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2004 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 32061122 мың теңге сомасында бекітілсін. <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімімен.
Қалалық бюджеттің кіріс бөлігі жете орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алулар ай сайын қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің атқарылу пайызына пропорционалды түрде жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде атқарушы және заң шығарушы органдарды ұстау мен жалпы сипаттағы қызмет үшін 961970 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.  <*>
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 ; 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 ; 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 20 қазандағы  N 88 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91   шешімдерімен.
7. Қорғаныс үшін 133318 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.
8. Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік бойынша шығындарды қаржыландыруға  2907887 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.
9. Білім беру саласына 9647608 мың теңге сомасындағы қаражат бекітілсін.  <*>
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 ,   2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтау мекемелеріне 8843288 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 ,2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91  шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыруды жүргізу үшін 2703673 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.  <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91  шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыруға 5086343 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.

13.  Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 2858830 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 13 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года,  решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года.
14.  Утвердить ассигнования на охрану окружающей среды в сумме 495040 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 14 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 63 от 14 июня 2004 года и  решением  N 66 от 29 июля 2004 года.
15.  Утвердить ассигнования на промышленность и строительство в сумме 240000 тыс.тенге.
16.  Утвердить ассигнования на транспорт и связь в сумме 8972744 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 63 от 14 июня 2004 года,  решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года.
17.  Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 4692295 тыс.тенге, в том числе резервный фонд акима города в сумме 80002 тыс.тенге.<*>
Сноска. Пункт 17 - с изменениями, внесенными  решением  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года,   решением  N 63 от 14 июня 2004 года,   решением  N 66 от 29 июля 2004 года,  решением  N 88 от 20 октября 2004 года,  решением  № 91 от 9 декабря 2004 года.
18.  Утвердить средства в сумме 55771 тыс.тенге на обслуживание долга местных исполнительных органов.
19.  Утвердить перечень текущих бюджетных программ и бюджетных программ развития местного бюджета на 2004 год согласно приложения N 2 и приложения N 3.

13. Мәдениет салалары мекемелерін ұстауға, спорт жөніндегі шараларға және ақпарат кеңістігі үшін 2858830 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.  <*>
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91  шешімдерімен.
14. Қоршаған ортаны қорғау іс-шараларына 495040 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.
15. Өнеркәсіп және құрылысқа 240000 мың теңге сомасында қаржы бекітілсін.
16. Көлік және байланыс саласына 8972744 мың теңге сомасындағы қаражат бекітілсін. <*>
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91   шешімдерімен.
17. Басқа шығыстарға 4692295 мың теңге сомасындағы қаражат, соның ішінде қала әкімінің резервтік қоры 80002 мың теңге сомасында бекітілсін.  <*>
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66 ; 2004 жылғы 20 қазандағы  N 88 ; 2004 жылғы 09 желтоқсандағы  N 91  шешімдерімен.
18. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге қызмет етуге 55771 мың теңге сомасындағы қаржы бекітілсін.
19 Бюджеттік бағдарламалардың ағымдағы тізбесі және 2004 жылға арналған жергілікті бюджетті дамыту бағдарламалары№N 1 және№N 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

20.  Установить, что в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестрированию расходы на общеобразовательное обучение на местном уровне, по оказанию первичной медико-санитарной помощи, специализированной амбулаторно-поликлинической помощи, по выплате специальных государственных пособий из местного бюджета.
21.  Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
Председатель
ІV-й сессии Маслихата
города Алматы ІІІ-го созыва                  А.Попелюшко
Секретарь
Маслихата города Алматы
III-го созыва                                Т. Мукашев
Приложение N 1
к решению IV сессии
Маслихата г. Алматы III созыва

20. Жергілікті бюджетті орындау процессінде жергілікті деңгейдегі жалпы орта білім беру және оқыту бойынша, алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек және мамандандырылған амбулаториялық-емханалық көмек көрсету бойынша, жергілікті бюджеттен арнайы мемлекеттік жәрдемақы төлеу жөніндегі шығындар қысқартуға жатқызылмайды деп белгіленсін.
21. Алматы қаласы бойынша салық комитеті көзделіп отырған салықтардың, салыққа жатпайтын алымдар мен басқа да міндетті төлемдердің бюджетке дер кезінде және толық түсуін қамтамасыз етсін.
ІІІ-ші сайланған Алматы қалалық
Мәслихаты ІV сессиясының
төрағасы
ІІІ-ші сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы
Алматы қалалық Мәслихатының

36200
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1467948
3
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
3370
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
7900
15
Плата за пользование земельными участками
926078
16
Плата за загрязнение окружающей среды
530600
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1026420
1
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
38260
2
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
104360
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
82900
4
Сбор с аукционов
50800
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
23000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
75900
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
651200
7
Прочие налоги
700
1
Прочие налоги
700
10
Прочие налоговые поступления в местный бюджет
700
8
1
Госпошлина
916100
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о внесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
293380
3
Государственная пошлина, взимаемая за совершение нотариальных действий, а также за выдачу копий (дубликатов) нотариально удостоверенных документов
4150
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи
14120
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
4020
6
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
45210
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан

36200
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1467948
3
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
3370
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
7900
15
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
926078
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
530600
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1026420
1
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
38260
2
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
104360
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
82900
4
Аукциондық сатудан алынатын алым
50800
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
23000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
75900
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
651200
7
Басқа да салықтар
700
1
Басқа да салықтар
700
10
Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер
700
8
1
Мемлекеттік баж
916100
2
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттық шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (төлнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
293380
3
Нотариаттық іс-қимылдар жасағаны үшін, сондай-ақ нотариат куәландырған құжаттар көшірмелерін (дубликаттарын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
4150
4
Азаматтық хал-ахуалын тіркегені, азаматтарға азаматтық хал-ахуалын  тіркеу туралы қайталама куәліктерін бергені, сондай-ақ туу, некеге отыру, некені бұзу, өлім туралы актілерінің жазбасын толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты қайтадан куәлік бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
14120
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4020
6
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
45210
7
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж

274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
3
Эксплуатация оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах
4
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
3
Детское дошкольное воспитание и обучение на местном уровне
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
4
Общеобразовательное обучение на местном уровне
5
Информатизация системы среднего образования на местном уровне
6
Приобретение и доставка учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования
7
Предоставление начального профессионального образования в межшкольных учебно-производственных комбинатах
8
Дополнительное образование для детей и юношества на местном уровне
3
Начальное профессиональное образование
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
11
Начальное профессиональное образование на местном уровне
5
Дополнительное профессиональное образование
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
13
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных учреждений
9
Прочие услуги в области образования
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
14
Оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению по обследованию психического здоровья детей и подростков
5
Здравоохранение
1
Больницы широкого профиля
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
4
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
2
Охрана здоровья населения
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
5
Производство крови (заменителей) на местном уровне
6
Охрана материнства и детства
7
Пропаганда здорового образа жизни на местном уровне
278
Исполнительный орган санитарно-эпидемиологического надзора, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа санитарно-эпидемиологического надзора, финансируемого из местного бюджета
2
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
3
Специализированная медицинская помощь
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
8
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
4
Поликлиники
251
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из местного бюджета
8
Оказание медицинской помощи сотрудникам органов внутренних дел, членам их семей в амбулаторно-поликлинических организациях
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
9
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
5
Другие виды медицинской помощи
251
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из местного бюджета
9
Оказание стационарной медицинской помощи сотрудникам органов внутренних дел, членам их семей
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
10
Оказание скорой и неотложной помощи
12
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
9
Прочие услуги в области здравоохранения
254
Исполнительный орган здравоохранения, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа здравоохранения, финансируемого из местного бюджета
14
Обеспечение специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий граждан
16
Обеспечение лекарственными средствами населения  по видам заболеваний на местном уровне
6
Социальное обеспечение и социальная помощь
1
Социальное обеспечение
258
Исполнительный орган труда и социальной защиты населения,финансируемый из местного бюджета
8
Специальные государственные пособия
9
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
18
Социальное обеспечение детей
2
Социальная помощь
258
Исполнительный орган труда и социальной защиты населения, финансируемый из местного бюджета
10
Программа занятости
13
Государственная адресная социальная помощь
14
Жилищная помощь
15
Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов
16
Социальная поддержка инвалидов на местном уровне
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
258
Исполнительный орган труда и социальной защиты населения,финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа труда и социальной защиты населения, финансируемого из местного бюджета
2
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
4
Изъятие жилища и земельных участков для государственных надобностей
5
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3
Водоснабжение
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
14
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4
Благоустройство населенных пунктов
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
18
Обеспечение санитарного состояния населенных пунктов
19
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
20
Проведение работ по благоустройству населенных пунктов
21
Проведение работ по озеленению населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
20
Обеспечение культурного досуга населения на местном уровне
21
Увековечение памяти деятелей государства на местном уровне
22
Хранение историко-культурных ценностей на местном уровне
23
Сохранение исторического и культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев населения
2
Спорт и туризм
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
26
Проведение спортивных мероприятий на местном уровне
27
Мероприятия по туристской деятельности на местном уровне
3
Информационное пространство

274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
3
Елді мекендерде жол жүру қозғалысын реттеу бойынша жабдықтар мен қаражаттарды іске қосу
4
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
3
Жергілікті деңгейдегі мектеп жасына дейінгі балаларды тәрбиелеу және білім беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
4
Жергілікті деңгейдегі жалпы білім беру
5
Жергілікті деңгейде орта білім жүйесін ақпараттандыру
6
Орта білім беру мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтарды сатып  алу және жеткізу
7
Мектепаралық оқу-өндірістік комбинаттарда бастапқы кәсіптік білім беруді ұсыну
8
Жергілікті деңгейде балалар мен жасөспірімдер үшін қосымша білім беру
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
11
Жергілікті деңгейде бастапқы кәсіптік білім беру
5
қосымша кәсіби білім беру
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
13
Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
14
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеріп байқау жөнінде халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестер беру көмегін көрсету
5
Денсаулық сақтау
1
Кең бейiндi ауруханалар
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
4
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету мамандарының және денсаулық сақтау ұйымдарының жіберуіне байланысты стационарлық медициналық көмек көрсету
2
Халықтың денсаулығын қорғау
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
5
Жергілікті деңгейде қанды (ауыстырғыш) өндіру
6
Ана мен баланы қорғау
7
Жергілікті деңгейде салауатты өмір сүруді насихаттау
278
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын санитарлық-эпидемиологиялық қадағалаудың атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
2
Санитарлық-эпидемиологиялық әл-ауқатын қамтамасыз ету
3
Мамандандырылған медициналық көмек
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
8
Айналадағылар үшін қауіп төндіретін және әлеуметтік-елеулі аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
4
Емханалар
251
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкi iстер атқарушы органы
8
Амбулаторлық-емханалық ұйымдарда ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, олардың отбасыларына медициналық көмек көрсету
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
9
Халыққа бастапқы медициналық-санитаралық көмек көрсету
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
251
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкi iстер атқарушы органы
9
Ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, олардың отбасыларына стационарлық медициналық көмек көрсету
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
10
Жедел және шұғыл көмек көрсету
12
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
254
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
14
Азаматтардың жекелеген санаттарын арнаулы балалардың және емдік тағамдардың өнімдерімен қамтамасыз ету
16
Жергілікті деңгейде халықты сырқат түрлері бойынша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
6
әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек
1
әлеуметтiк қамтамасыз ету
258
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың атқарушы органы
8
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
9
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамсыз ету
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
18
Балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету
2
әлеуметтiк көмек
258
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың атқарушы органы
10
Еңбекпен қамту бағдарламасы
13
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14
Тұрғын үй көмегі
15
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік төлемдер
16
Жергілікті деңгейде мүгедектерді әлеуметтік қолдау
9
әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
258
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтiк қорғаудың атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек және халықты әлеуметтік қорғау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
2
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызмет көрсетулерге төлем жүргізу
6
Белгілі тұрағы жоқ адамдардың әлеуметтік бейімделуі
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1
Тұрғын үй шаруашылығы
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
4
Мемлекеттік қажеттіліктерге  тұрғын үйлер мен жер телімдерін алу
5
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3
Сумен жабдықтау
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
14
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
4
Елді мекендерді көркейту
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
18
Елді мекендердің санитарлық жағдайын қамтамасыз ету
19
Жерлеу орындарын ұстау және тексіздерді жерлеу
20
Елді мекендерді көркейту бойынша жұмыстар жүргізу
21
Елді мекендерді көгалдандыру бойынша жұмыстар жүргізу
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
20
Жергілікті деңгейде халықтың мәдени демалысын қамтамасыз ету
21
Жергілікті деңгейде мемлекеттік қайраткерлердің есімін мәңгілік есте қалдыру
22
Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
23
Тарихи-мәдени мұраларды сақтау, халықтың тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлері мен салттарын дамытуға жәрдемдесу
2
Спорт және туризм
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
26
Жергілікті деңгейде спорттық іс-шараларды өткізу
27
Жергілікті деңгейде туристік қызмет жөніндегі іс-шаралар
3
Ақпараттық кеңiстiк

261
Исполнительный орган управления архивами, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа управления архивами, финансируемого из местного бюджета
2
Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных изданий и их специальное использование на местном уровне
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
29
Обеспечение общедоступности информации на местном уровне
264
Исполнительный орган анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемый из местного бюджета
4
Проведение государственной информационной политики на местном уровне
5
Развитие государственного и других языков
6
Участие в проведении государственной политики по обеспечению внутриполитической стабильности
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта и информационного пространства
264
Исполнительный орган анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа анализа общественных отношений и внутренней политики, финансируемого из местного бюджета
2
Проведение региональной молодежной политики
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
1
Сельское хозяйство
105
Аппарат акима
8
Зонирование земель
5
Охрана окружающей среды
256
Исполнительный орган по природопользованию и охране окружающей среды финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа по природопользованию и охране окружающей среды, финансируемого из местного бюджета
2
Проведение мероприятий по охране окружающей среды на местном уровне
4
Содержание особо охраняемых природных территорий на местном уровне
11
Промышленность и строительство
2
Строительство
273
Исполнительный орган инфраструктуры и строительства, финансируемый из местного бюджета
11
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
12
Транспорт и связь
1
Автомобильный транспорт
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
24
Организация межрайонного (межгородского) пассажирского транспортного сообщения
26
Обеспечение функционирования автомобильных дорог местного значения, улиц городов и иных населенных пунктов
30
Ремонт автомобильных дорог в городе Алматы
Реализация программы за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
13
Прочие
9
Прочие
105
Аппарат акима
10
Резерв местного исполнительного органа по выполнению обязательств местных исполнительных органов по решениям судов
11
Резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
12
Представительские затраты
13
Взносы в уставный фонд коммунальных государственных предприятий

261
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат қоры атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат қоры атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
2
Мұрағат қорының баспа өнімдерінің сақталуын қамтамасыз ету және оларды жергілікті деңгейде арнайы пайдалану
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
29
Жергілікті деңгейде ақпараттың жалпы қол жетімділігін қамтамасыз ету
264
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қарым-қатынастар және ішкі саясатты талдау атқарушы органы
4
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
5
Мемлекеттік және басқа да тілдерді дамыту
6
Ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты жүргізуге қатысу
9
Мәдениеттi, спортты және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
264
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қарым-қатынастар және ішкі саясатты талдау атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қоғамдық қатынастар мен ішкі саясатты талдау атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
2
өңірлік жастар саясатын жүргізу
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
1
Ауыл шаруашылығы
105
әкiм аппараты
8
Жерлерді аудандастыру
5
қоршаған ортаны қорғау
256
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі атқарушы орган
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
2
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шараларды жүргізу
4
Жергілікті деңгейде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау
11
өнеркәсіп және құрылыс
2
құрылыс
273
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
11
Елді мекендерде құрылыс салудың бас жоспарларын әзірлеу
12
Көлiк және байланыс
1
Автомобиль көлiгi
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
24
Ауданаралық (қалааралық) жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
26
Жергілікті деңгейдегі, қала көшелеріндегі және елді мекендердегі автомобиль жолдарының қызмет етуін қамтамасыз ету
30
Алматы қаласының автомобиль жолдарын жөндеу
Бағдарламаны республикалық бюджеттің ресми трансферттері есебінен  іске асыру
13
Басқалар
9
Басқалар
105
әкiм аппараты
10
Сот шешімдері бойынша жергілікті атқару органдарының міндеттемелерін орындау жөнінен жергілікті атқару қорының резерві
11
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мен өзгеде көзделмеген шығындарды жою үшін жергілікті атқарушы органның резерві
12
өкілеттік шығындар

106
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
107
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
263
Исполнительный орган  образования, культуры, спорта и туризма, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа образования, культуры, спорта и туризма, финансируемого из местного бюджета
272
Исполнительный орган экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок, финансируемого из местного бюджета
273
Исполнительный орган инфраструктуры и строительства, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа инфраструктуры и строительства, финансируемого из местного бюджета
106
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
1
Обеспечение деятельности исполнительного органа жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемого из местного бюджета
107
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
14
Обслуживание долга
1
Обслуживание долга
260
Исполнительный орган финансов, финансируемый из местного бюджета
8
Обслуживание долга местных исполнительных органов
15
Официальные трансферты
1
Официальные трансферты
260
Исполнительный орган финансов, финансируемый из местного бюджета
4
Бюджетные изъятия
16
Финансирование
1
Погашение основного долга
260
Исполнительный орган финансов, финансируемый из местного бюджета
6
Погашение долга местного исполнительного органа
Председатель IV  сессии
Маслихата г. Алматы III созыва          А.Попелюшко
Секретарь
Маслихата г. Алматы III созыва          Т.Мукашев
Приложение N 3
к решению IV сессии
Маслихата г. Алматы
III созыва
от 24 декабря 2003 года
Перечень бюджетных программ развития
местного бюджета на 2004 год  <*>
Сноска. Приложение N 3 - в редакции  решения  Алматинского городского Маслихата N 38 от 26 марта 2004 года и  решения  N 63 от 14 июня 2004 года и  решения  N 66 от 29 июля 2004 года.
Функциональная группа
Подфункция                          Наименование
Гос. учреж.- АБП
Программа
1
2
3
4
1
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции  государственного управления

106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделмеген шығыстарды жоюға арналған жергілікті атқарушы орган резерві есебінен шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органының резерві есебінен сот шешімдері бойынша жергілікті атқару органдарының міндеттемелерін орындау
263
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім, мәдениет, спорт және туризм атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру, мәдениет, спорт, туризм атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
272
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика, шағын және орта бизнесті қолдау, мемлекеттік сатып алу атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика шағын және орта бизнесті қолдау, мемлекеттік сатып алу атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
273
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым және құрылыс атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды және басқа да көзделмеген шығыстарды жоюға арналған жергілікті атқарушы орган резерві есебінен шаралар өткізу
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
1
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығы және көлік атқарушы органның қызметін қамтамасыз ету
107
Жергілікті атқарушы органының резерві есебінен сот шешімдері бойынша жергілікті атқару органдарының міндеттемелерін орындау
14
Борышқа  қызмет көрсету
1
Борышқа қызмет көрсету
260
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаржы атқарушы органы
8
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
15
Ресми трансферттер
1
Ресми трансферттер
260
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаржы атқарушы органы
4
Бюджеттік алулар
16
қаржыландыру
1
Негізгі борышты өтеу
260
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, қаржы атқарушы органы
6
Жергілікті атқару органының борышын өтеу
ІІІ-ші сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
VІІІ-ші сессиясының төрағасы
ІІІ-ші сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
хатшысы
Алматы қалалық Мәслихатының
2003 жылдың 24 желтоқсандағы
ІV-ші сессиясының шешіміне
N 3 қосымша  <*>
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы Мәслихатының 2004 жылғы 26 наурыздағы  N 38 , 2004 жылғы 14 маусымдағы  N 63 , 2004 жылғы 29 шілдедегі  N 66  шешімдерімен.
2004 жылға арналған жергілікті бюджеттің
даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ              Атауы
Кіші функция
Мекеме-'ББә
Бағдарлама
1
2
3
4
5
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер көрсету
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлетті, атқарушы және басқа органдар

274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
22
Развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство и охрана окружающей среды
1
Сельское хозяйство
257
Исполнительный орган сельского хозяйства, по охране лесов и животного мира, финансируемый из местного бюджета
9
Кредитование сельхозтоваропроизводителей
10
Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ
5
Охрана окружающей среды
256
Исполнительный орган по природопользованию и охране окружающей среды финансируемый из местного бюджета
3
Развитие охраны окружающей среды
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного  хозяйства и охраны окружающей среды
257
Исполнительный орган сельского хозяйства, по охране лесов и животного мира, финансируемый из местного бюджета
2
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
16
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и связь
1
Автомобильный транспорт
274
Исполнительный орган жилищно-коммунального, дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый из местного бюджета
25
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
9
Прочие
272
Исполнительный орган экономики, поддержки малого и среднего бизнеса, государственных закупок, финансируемый из местного бюджета
5
Кредитование для развития малого предпринимательства на местном уровне

274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
22
Отын-энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау
1
Ауыл шаруашылығы
257
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ормандарды және хайуанаттар әлемін қорғау жөніндегі ауыл шаруашылығының атқарушы  органы
9
Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін несиелендіру
10
Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің көктемгі егіс және жинау жұмыстарын несиелендіру
5
қоршаған ортаны қорғау
256
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі атқарушы орган
3
қоршаған ортаны қорғауды дамыту
9
Ауылшаруашылық, су, орман, балық  шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау саласындағы өзге де қызметтер
257
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ормандарды және хайуанаттар әлемін қорғау жөніндегі ауыл шаруашылығының атқарушы  органы
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Табиғат қорғау бағдарламаларын іске асыру бойынша мемлекеттік мекеме
2
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингілік жүйесін дамыту
16
Ауылшаруашылық  нысандарын дамыту
12
Көлiк және байланыс
1
Автомобиль көлiгi
274
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тұрғын үй-коммуналдық, жол шаруашылығының және көліктің атқарушы органы
25
Көліктік инфрақұрылымды дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
272
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын экономика, шағын және орта бизнесті қолдау, мемлекеттік сатып алу атқарушы органы
5
Жергілікті деңгейде  шағын кәсіпкерліктің  дамуын несиелендіру

273
Исполнительный орган инфраструктуры и строительства, финансируемый из местного бюджета
2
Развитие  объектов коммунальной собственности
Председатель IV сессии
Маслихата г. Алматы III созыва             А.Попелюшко
Секретарь
Маслихата г. Алматы III созыва             Т.Мукашев
2004 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы

273
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын инфрақұрылым мен құрылыс атқарушы органы
2
Коммуналдық меншік нысандарын  дамыту
ІІІ-ші сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
VІІІ-ші сессиясының төрағасы
ІІІ-ші сайланған
Алматы қалалық Мәслихатының
хатшысы