О внесении дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 678 "Об утверждении Правил взаимодействия медицинских организаций", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2513
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года N 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2004 года N 2703. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года N 785
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 26.11.2009 N 785 (порядок введения в действие см. п. 7).
С целью обеспечения преемственности между уровнями оказания медицинской помощи подростковому населению и повышения ее качества, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2003 года N 678 "Об утверждении Правил взаимодействия медицинских организаций", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2513 и опубликованный в "Официальной газете" N 43 (148) 25 октября 2003 года, следующие дополнения:
в Правилах взаимодействия медицинских организаций:
пункт 3 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) организации работы по переводу подростков, достигших 15-ти летнего возраста, из детских городских поликлиник (детского отделения поликлиники), детских консультаций районных, центральных районных больниц, городской поликлиники (далее - детские консультации) на медицинское обеспечение в городские поликлиники, поликлинические отделения, обслуживающих взрослое население, районных, центральных районных, городских больниц (далее - поликлиники)";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Преемственность в деятельности амбулаторно-поликлинических организаций, обслуживающих детское население (в том числе подростковое) включает:
1) перевод подростков, достигших 15-ти летнего возраста, из детских городских поликлиник (детского отделения поликлиники), детских консультаций на медицинское обеспечение в поликлиники, проводимый комиссией (перевод осуществляется по графику и в сроки, утвержденные главным врачом поликлиники и согласованные с главным врачом детской городской поликлиники, заведующей детской консультацией);
2) утверждение состава медицинской комиссии приказом главного врача поликлиники и включение в нее заместителя главного врача по медицинской части, подросткового врача или врача, ответственного за работу с подростками, врачей-специалистов (хирург, окулист, невропатолог, отоларинголог, психиатр), заведующего педиатрическим отделением детской городской поликлиники (детского отделения поликлиники), детской консультации;

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2513 тіркелген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының "Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 678 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 4 ақпандағы N 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 12 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2703. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 26 қарашадағы N 785 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.26 N 785 бұйрығымен.
Жасөспірімдерге медициналық көмек көрсету мен оның сапасын арттыру деңгейлерінің арасындағы сабақтастықты қамтамасыз ету мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2513 тіркелген, 2003 жылғы 25 қазандағы N 43 (148) "Ресми газетте" жарияланған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының "Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 12 қыркүйектегі N 678 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
Медицина ұйымдарының өзара іс-қимылдары ережесінде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"5-1) ересектерге қызмет көрсететін қалалық емханаларда, емханалық бөлімшелерде, аудандық, орталық аудандық, қалалық ауруханаларда (бұдан әрі - емханалар) медициналық қамтамасыз етуге 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар емханаларынан (емхананың балалар бөлімшесінен), аудандық, аудандық орталық ауруханалардың, қалалық емхананың балалар консультацияларынан (бұдан әрі - балалар консультациясы) емханаға медициналық қамтамасыз етуге аудару жұмысын ұйымдастыру";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Балаларға (оның ішінде жасөспірімдерге) қызмет көрсететін амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қызметіндегі сабақтастық мыналардан тұрады:
1) комиссия жүргізген 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді емханада медициналық қамтамасыз етуге қалалық балалар емханасынан, балалар консультациясынан аудару (аудару емхананың бас дәрігері бекіткен және қалалық балалар емханасының бас дәрігерімен, балалар консультациясының меңгерушісімен келісілген кесте мен мерзімдер бойынша жүзеге асырылады);
2) медицина комиссиясының құрамын емхананың (бөлімшесі бар аурухананың, АОА) бас дәрігерінің бекітуі мен оған бас дәрігердің медицина бөлігі бойынша орынбасарын, жасөспірімдер дәрігерін немесе жасөспірімдермен жұмыс істеуге жауапты дәрігерді, маман-дәрігерлерді (хирург, окулист, невропатолог, отоларинголог, психиатр), қалалық балалар емханасы педиатриялық бөлімшесінің (емхананың балалар бөлімшесінің), балалар консультациясының меңгерушісін енгізу;

3) ежемесячный комиссионный перевод из детских городских поликлиник, детских консультаций на медицинское обеспечение в поликлиники подростков, состоящих на диспансерном наблюдении по поводу заболеваний или имеющих какие-либо заболевания к моменту перевода. Комиссия осматривает диспансерную группу больных подростков, оценивает полноту и качество оформления представленной медицинской документации;
4) передачу здоровых подростков подростковому врачу (или врачу, ответственному за работу с подростками) ежеквартально, который оформляется отдельным списком с приложением переводных эпикризов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
5) оформление Акта перевода подростков, достигших 15-ти летнего возраста из детской городской поликлиники (детского отделения поликлиники), детской консультации в поликлинику и составление именного списка, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
6) передачу врачу-специалисту поликлиники в соответствии с именным списком переводных эпикризов, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
дополнить приложениями 1, 2 к указанным Правилам согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту лечебно-профилактической работы, лицензирования, государственных закупок и анализа информации Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
"О внесении дополнений в приказ
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678
"Об утверждении Правил взаимодействия
медицинских организаций"
от 4 февраля 2004 года N 121
"Приложение 1
к Правилам взаимодействия
медицинских организаций,
утвержденным приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678"
Акт
перевода подростков, достигших 15-ти летнего
возраста из детской городской поликлиники
(детского отделения поликлиники),
детской консультации в поликлинику
(примерная схема)
Комиссия, созданная согласно приказу главного врача поликлиники
за N ________                                 от "_____"____________
число, месяц, год
в составе:
председателя________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество заместителя главного врача
(по медицинской части) поликлиники
членов: 1.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество подросткового врача, или врача,
выполняющего его обязанности
2.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество заведующего педиатрическим
отделением детской городской поликлиники (детским
отделением поликлиники), детской консультацией
и так далее
3.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество участкового врача-педиатра
или врача, ответственного за работу с детьми
4.__________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество врачей-специалистов
__________________________________________________________
соответствующего профиля (невропатолог, хирург,
__________________________________________________________
окулист, отоларинголог, психиатр)
рассмотрела переводные эпикризы, вкладные листы к медицинской карте
амбулаторного больного, выборочно истории развития ребенка, списки
на передаваемых подростков и установила, что из общего числа
передаваемых подростков представлено:
подростков всего: _________, здоровых _________, больных __________,
из них юношей всего ________, здоровых_________, больных___________.
Принято подростков всего:________, здоровых______, больных_________,
из них юношей всего__________, здоровых__________, больных_________.
Ввиду несоответствия содержания эпикриза, истории развития
ребенка, неполного обследования, отсутствия сведений о прививках
(прочих сведений) ____________ не принято эпикризов:
Всего ___________,             из них  юношей______________.
Примечание: указать дефекты, по каким причинам не приняты эпикризы.
Подростки, состоящие под диспансерным наблюдением по поводу заболеваний, комиссией осмотрены. Список осмотренных и заключение о результатах осмотра подростков прилагаются.
Замечания по отдельным больным внесены в переводной эпикриз.
Комиссия предлагает детской городской поликлинике (детскому отделению поликлиники, детской консультации) устранить отмеченные дефекты и повторно представить документацию в поликлинику к _______________________(указывается срок).
Списки на передаваемых подростков больных и здоровых прилагаются.
Подписи:                             Председатель комиссии:
Члены комиссии:
Место печати
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
"О внесении дополнений в приказ
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678
"Об утверждении Правил взаимодействия
медицинских организаций"
от 4 февраля 2004 года N 121
"Приложение 2
к Правилам взаимодействия
медицинских организаций,
утвержденным приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 сентября 2003 года N 678"
Переводной эпикриз
(примерная схема)
Составляется детской лечебно-профилактической организацией
при передаче подростка в поликлинику
1.______________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество
2.______________________________________________________________
(год, число, место рождения)
3.______________________________________________________________
(с какого возраста наблюдается детской поликлиникой
(детским отделением поликлиники, детской консультацией)
4.______________________________________________________________
(перенесенные заболевания, травмы, операции)
Обратить особое внимание на заболевания внутренних органов,
психических расстройств, верхних дыхательных путей, органов слуха,
осязания, снижение остроты зрения (указать какие и в каком возрасте)

3) ауруы бойынша диспансерлік есепте тұратын немесе ауыстыру кезінде қандай да бір ауруы бар жасөспірімдерді қалалық балалар емханасынан, балалар консультациясынан жасөспірімдер емханасындағы медициналық қамтамасыз етуге ай сайын комиссия арқылы аударады. Комиссия науқас жасөспірімдердің диспансерлік тобын тексереді және ұсынылған медициналық құжаттардың толықтығы мен сапасын бағалайды;
4) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес аудару эприкиздердің қосымшалары бар жеке тізіммен ресімделетін дені сау жасөспірімдерді жасөспірімдер дәрігеріне (немесе жасөспірімдермен жұмыс істеуге жауапты дәрігерге) тоқсан сайын табыстау;
5) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес 15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар емханасынан (емхананың балалар бөлімшесінен), балалар консультациясынан емханаға аудару актісін ресімдеу мен атаулы тізімді әзірлеу;
6) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес атаулы ауыстыру эпикриздеріне сәйкес емхананың маман-дәрігеріне беру.";
осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілген Ережеге 1, 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Емдеу-алдын алу ісі, лицензиялау, мемлекеттік сатып алу және ақпаратты талдау департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіндегі мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
"Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығына толықтырулар
енгізу туралы" 2004 жылғы
4 ақпандағы N 121 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығымен бекітілген
Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесіне
1-қосымша"
15 жасқа жеткен жасөспірімдерді қалалық балалар
емханасынан (емхананың балалар бөлімшесінен),
балалар консультациясынан емханаға аудару
актісі
(үлгі сызба)
Емхананың (бөлімшесі бар ауруханалардың, АОА) бас дәрігерінің
"_____"__________                              N ________
күні, айы, жылы
бұйрығына сәйкес құрылған комиссияның құрамы:
төрағасы____________________________________________________
емхананың бас дәрігерінің (медицина жөніндегі)
орынбасарының аты, тегі, әкесінің аты
мүшелері:
1. __________________________________________________
жасөспірімдер дәрігерінің немесе оның міндеттерін
орындаушы дәрігердің аты, тегі, әкесінің аты
2. __________________________________________________
қалалық балалар емханасының педиатрия бөлімшесінің
(емхананың балалар емханалық бөлімшесінің), балалар
консультациясы меңгерушісінің және басқаларының
аты, тегі, әкесінің аты
3. __________________________________________________
учаскелік дәрігер-педиатрдың немесе балалармен
жұмысқа жауапты дәрігердің аты, тегі, әкесінің аты
4. __________________________________________________
сәйкес бағдардағы дәрігер-мамандардың (невропотолог,
хирург, көз дәрігері, ЛОР, психиатр) аты, тегі,
әкесінің аты
_____________________________________________________
амбулаториялық науқастың ауыстыру эпикриздерін, емханалық науқастың медициналық картасына қосымша парақтарын, ішінара баланың даму тарихынан, табысталған жасөспірімдердің тізімін қарап, тапсырылатын жасөспірімдердің жалпы санынан ұсынылғанынан анықтағаны:
барлық жасөспірім: _________, саулары_________, аурулары_________, олардың ішінде _________, барлық бозбала_________, саулары_________, аурулары_________.
Барлық қабылданған жасөспірімдер:_________, саулары_________, аурулары_________, олардың ішінде _________, барлық бозбала_________, саулары_________, аурулары_________.
Эпикриздің, баланың даму тарихының мазмұнына сәйкес болмағандықтан, егулер туралы мәліметтердің жоқтығынан т.с.с. қабылданбаған эпикриздер:
Барлығы: _________, олардың ішінде бозбалалар_________.
Ескерту: эпикриздер қандай себептермен қабылданбағандығын, кемшіліктерін көрсету қажет.
Комиссия ауру себебімен диспансерлік бақылауда тұрған жасөспірімдерді қарады. Қаралғандардың тізімі мен жасөспірімдерді қарау қорытындылары қоса тіркелді.
Жеке аурулар бойынша пікірлер ауыстыру эпикризіне жазылды.
Комиссия қалалық балалар емханасына (емхананың балалар бөлімшесіне, балалар консультациясына) аталған кемшіліктерді жойып, құжаттарды емханаға (бөлімшесіне) ____________________________ға дейін қайта хаттап беруді ұсынады (мерзімі көрсетіледі).
Науқас және сау жасөспірімдерді табыстау тізімдері қоса беріледі.
Қолдар:                    Комиссияның төрағасы:
Комиссияның мүшелері:
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
"Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесін бекіту туралы"
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығына толықтырулар
енгізу туралы" 2004 жылғы
4 ақпандағы N 121 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2003 жылғы 12 қыркүйектегі
N 678 бұйрығымен бекітілген
Медицина ұйымдарының өзара
іс-қимылдары ережесіне
2-қосымша"
Аудару эпикризі
(үлгі сызба)
Жасөспірімді емханаға (бөлімшесіне) беру кезінде балаларға
арналған алдын алу-емдеу ұйымдарымен қарастырылады
1. _____________________________________________________
аты, тегі, әкесінің аты
2. _____________________________________________________
(туған жылы, айы, күні, жері)
3. _____________________________________________________
(балалар емханасында (емхананың балалар бөлімшесінде,
балалар консультациясында) қай жасынан бастап бақылауда)
4. _____________________________________________________
(даму кезінде болған аурулар, жарақаттар, операциялар)
Іш құрылысының, психикалық ауытқу, үстіңгі тыныс алу
органдарының ауруларына, есту, сезу, көздің көру қабілетінің
төмендеуіне (қандай, қай жаста болғанын көрсету) аса назар
аудару.

5. Состоял ли ранее на диспансерном учете ______________________
6. Состоит ли на диспансерном учете на момент передачи__________
7. Оценка состояния здоровья на день перевода: "здоров", имеет
ли функциональные отклонения (указать какие)____________________
8. Заключение участкового педиатра______________________________
________________________________________________________________
(общее состояние, физическое и половое развитие, состояние
отдельных органов и систем)
9. Рекомендации по дальнейшему диспансерному наблюдению и лечению_________________________________________________________
________________________________________________________________
"_______" ____________                     Подпись врача ______
(число, месяц, год)
место печати.

5. Бұрын диспансерлік тіркеуде тұрды ма ___________
6. Аудару кезінде диспансерлік тіркеуде тұра ма ___________
7. Аудару сәтіндегі жағдайын бағалау: "сау", функциялық
ауытқулары бар ма (қандай екенін көрсету) ___________
8. Учаскелік педиатрдың қорытындысы
__________________________________________________________________
(жалпы жағдайы, дене және жыныстық дамуы, жеке ағзалары мен
жүйелерінің жағдайы)
9. Әрі қарай диспансерлік бақылау мен емдеу бойынша ұсыныстар
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___"____________                 Дәрігердің қолы _________
(күні, айы, жылы)
Мөрдің орны