Об утверждении Правил составления и представления налоговой отчетности налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2004 N 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2004 года N 2822. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года N 611
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 25.12.2008 N 611 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет "(Налоговый кодекс) приказываю:
1. Утвердить:
1) Правила составления и представления налоговой отчетности налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу, за исключением банков второго уровня, накопительных пенсионных фондов, страховых (перестраховочных) организаций и юридических лиц, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила составления и представления налоговой отчетности накопительными пенсионными фондами, подлежащими электронному мониторингу, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила составления и представления налоговой отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, подлежащими электронному мониторингу, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Управлению администрирования и мониторинга крупных налогоплательщиков Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Сейсекулов Б.Б.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 февраля 2004 года.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2004 года N 165
"Об утверждении Правил
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу"
Правила составления и представления налоговой отчетности
налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу,
за исключением банков второго уровня, накопительных пенсионных фондов,
страховых (перестраховочных) организаций и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления налоговой отчетности налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу, за исключением банков второго уровня, накопительных пенсионных фондов, страховых (перестраховочных) организаций и юридических лиц, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.

Электрондық мониторингке жататын салық төлеушілердің салық есептілігін жасау және табыс ету ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 9 сәуірдегі N 165 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 26 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2822. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 611 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.25 N 611 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы активтерін инвестициалық  басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды тұлғаларды қоспағанда электрондық мониторингке жататын салық төлеушілердің салық есептілігін жасау және табыс ету ережелері;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Электрондық мониторингке жататын  жинақтаушы зейнетақы қорларынының салық есептілігін жасау және табыс ету ережелері;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Электрондық мониторингке жататын зейнетақы активтерін инвестициалық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың салық есептілігін жасау және табыс ету ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Әкімшіліктендіру және ірі салық төлеушілер мониторингі басқармасы (Сейсеқұлов Б.Б.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2004 жылғы 1 ақпаннан бастап туындайтын қатынастарға таралады.
Төраға
"Электрондық мониторингке
жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі Салық
комитеті Төрағасының
2004 жылғы 9 сәуіріндегі
N 165 бұйрығына
1-қосымша
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды тұлғаларды қоспағанда, электрондық мониторингке жататын салық төлеушілердің салық есептілігін жасау және табыс ету ережелері 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды тұлғаларды қоспағанда, электрондық мониторингке жататын салық төлеушілердің салық есептілігін жасау және табыс ету тәртібін көздейді.

2. Мониторинг налогоплательщиков (далее - мониторинг) осуществляется путем применения системы наблюдений за финансово-хозяйственной деятельностью налогоплательщиков с целью определения их реальной налогооблагаемой базы и проведения анализа обоснованности формирования себестоимости товаров (работ, услуг), соблюдения финансового, валютного законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен.
3. Мониторинг осуществляется путем сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств (далее - уполномоченный государственный орган). Налоговая отчетность по электронному мониторингу представляется консолидировано.
Мониторинг осуществляется:
1) уполномоченным государственным органом по налогоплательщикам, подлежащим республиканскому мониторингу;
2) налоговыми комитетами по областям, городам Астана, Алматы и налоговым комитетом "Астана - жана кала" (далее - налоговые комитеты) по налогоплательщикам, подлежащим региональному мониторингу.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
4. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, составляемой по формам согласно приложениям NN 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 к настоящим Правилам, содержащей информацию, указанную в пункте 3 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
5. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков в однотипные файлы, записанные в едином стандарте.
6. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
7. Формы налоговой отчетности и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного государственного органа.
8. Заполненные формы налоговой отчетности через систему передачи данных представляются:
налогоплательщиками, подлежащими республиканскому мониторингу, в уполномоченный государственный орган;
налогоплательщиками, подлежащими региональному мониторингу, в соответствующий налоговый комитет.

2. Салық төлеушілердің мониторингі (бұдан әрі - мониторинг) салық төлеушiлердiң нақты салық салынатын базасын анықтау және тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) өзiндiк құнын қалыптастырудың негiздiлiгiне талдау жүргiзу, Қазақстан Республикасының (бұдан әрі - ҚР) қаржы, валюта заңдарын және қолданылатын нарықтық бағаларды сақтау мақсатында салық төлеушілердiң қаржы-шаруашылық қызметiне байқау жүйесiн қолдану жолымен жүзеге асырылады.
3. Электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған табыс етіледі.
Мониторингті:
1) республикалық мониторингке жататын салық төлеушілер бойынша уәкілетті мемлекеттік орган;
2) өңірлік мониторинге жататын салық төлеушілер бойынша облыстар, Астана, Алматы қалалары және "Астана - жаңа қала" бойынша салық комитеттері (бұдан әрі - салық комитеттері) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Мониторинг бойынша дерекқор осы Ережелерде белгіленген тәртіп пен және мерзімде бағдарламалық қамтамасыз етудің электрондық пішімінде (файлдарында) салық төлеуші беретін, осы Ережелердің 3-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын, осы Ережелердің NN 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша жасалатын салық есептілігінің негізінде қалыптасады.
5. Салық есептілігі нысандарын толтыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушілердің барлық есептерін (салық есептілігінің толтырылған нысандарын) бірыңғай стандартта жазылған бір үлгідегі файлға келтіру қызметін атқарады.
6. Деректерді берудің электрондық жүйесі салық есептілігінің толтырылған нысандарын белгіленген стандарттағы файл түрінде дерекқорға дейін жеткізу тәсілін білдіреді.
7. Салық есептілік нысандары және оларды толтыру жөніндегі бағдарламалық қамтамасыз ету уәкілетті мемлекеттік органның сайтында орналастырылады.
8. Салық есептілігінің толтырылған нысандарын хабарламаны кепілдендірілген жеткізу жүйесі арқылы:
республикалық мониторингке жататын салық төлеушілер уәкілетті мемлекеттік органға;
өңірлік мониторингке жататын салық төлеушілер тиісті салық комитетіне береді.

9. Сроки предоставления налоговой отчетности для налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу:
информация по формам налоговой отчетности NN 1.1, 1.2, 1.5 предоставляется ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным налоговым периодом;
информация по формам налоговой отчетности NN 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9 предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
Если последний день срока представления форм налоговой отчетности по мониторингу приходится на нерабочий день, сроком представления является следующий рабочий день.
10. При заполнении каждой формы налоговой отчетности по мониторингу налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика (далее - РНН);
2) полное наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами;
3) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность;
4) код налогового органа по месту регистрации налогоплательщика;
5) вид формы налоговой отчетности. В зависимости от вида формы налоговой отчетности отмечается соответствующая ячейка. Ячейка "Основная" отмечается при предоставлении первоначальной и последующих форм налоговой отчетности.
Ячейка "Корректировочная" отмечается при внесении изменений и дополнений в ранее представленные формы налоговой отчетности.
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленные формы налоговой отчетности. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Корректировочная", а также номер и дата уведомления.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
10-1. При отсутствии в отчетном периоде показателей финансово-хозяйственной деятельности налоговая отчетность по электронному мониторингу предоставляется без заполнения соответствующих граф. Непредставление одного из разделов по формам налоговой отчетности NN 1.1, 1.2 является неисполнением налогоплательщиком налогового обязательства в части представления налоговой отчетности.
Сноска. Пункт 10-1 дополнен приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).

9. Республикалық және өңірлік мониторингке жататын салық төлеушілер үшін салық есептілігін беру мерзімдері:
NN 1.1, 1.2, 1.5 салық есептілігі нысандары бойынша ақпарат - есепті салық кезеңінен кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірмей, ай сайын;
NN 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9 салық есептілігі нысандары бойынша ақпарат - есепті салық кезеңінен кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын.
Егер салық есептілігі нысандарын берудің соңғы күні жұмыс күні емес күнге келсе, беру мерзімі келесі жұмыс күні болып табылады.
10. Мониторинг бойынша салық есептілігінің әр нысанын толтыру кезінде салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН);
2) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушінің толық атауы;
3) есеп берілетін салық кезеңі;
4) салық төлеушiнi тiркеу орны бойынша салық органының коды.
5) салық есептілігі нысанының түрі. Салық есептілігі нысанының түріне қарай тиісті торкөзге белгі қойылады. "Негізгі" ұяшығы алғашқы және одан кейінгі салық есептілігінің нысандары табыс етілгенде белгіленеді.
"Түзетуші" ұяшығы бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезде белгіленеді.
"Хабарлама бойынша" тор көзі, егер салық төлеушімен Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негізінде бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қажет ететін жағдайда белгіленеді. Бұл жағдайда салық төлеуші "Хабарлама бойынша" және "Түзетуші" ұяшықтарына бір уақытта, сондай-ақ хабарламаның нөмірі мен күніне белгі қояды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
10-1. Есепті кезеңде қаржы-шаруашылық қызметтің көрсеткіштері болмаған кезде электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі тиісті бағандарды толтырусыз табыс етіледі. Салық есептілігінің N N 1.1, 1.2 нысандары бойынша бөлімдердің бірін табыс етпеу салық төлеушінің салық есептілігін табыс ету бөлігінде салық міндеттемесін орындамауы болып табылады.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

11. При необходимости уполномоченный государственный орган вправе запросить расшифровку по представленным формам налоговой отчетности по мониторингу.
12. При получении обоснованного письменного заявления от налогоплательщика до срока представления налоговой отчетности по мониторингу уполномоченный государственный орган вправе продлить срок представления налоговой отчетности на период не более трех месяцев.
2. Порядок заполнения форм налоговой отчетности
13. Форма N 1.1 Книга реализации (Приложение 1).
Раздел 1. Реализация на территории Казахстана.
Данный раздел заполняется по мере выполнения работ, предоставления услуг, отгрузки товаров с целью их реализации на территории Республики Казахстан независимо от времени оплаты.
В форме отражается весь объем реализованной продукции за отчетный период. Единицей измерения является тенге.
Реализация товаров (работ, услуг), осуществляемых для физических лиц, не занимающихся предпринимательской деятельностью, отражаются общей строкой, а для юридических лиц и физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуального предпринимателя, с разбивкой по наименованию реализованных товаров (работ, услуг) отдельно по каждому счету-фактуре.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Кредит счета" указывается кредит соответствующего счета данных бухгалтерского учета, подготовленных за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
В графе 3 "Код ТН ВЭД" указывается код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 г. N 567 "Об утверждении Соглашения об общей Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества". По услугам указывается код 98 (далее - код ТН ВЭД).
В графе 4 "Наименование товаров (работ, услуг)" указывается наименование отгруженных товаров, выполненных работ, предоставленных услуг, включая товары (работы, услуги), реализованные нерезиденту на территории Республики Казахстан.
В графе 5 "Наименование получателя" указывается полное наименование юридического лица с указанием его организационно-правовой формы или фамилии, имени, отчества физического лица - получателя товара (работ, услуг).
При реализации физическим лицам, не осуществляющим предпринимательскую деятельность, в графе "Наименование получателя" указывается "физическим лицам" и не заполняются графы резидент/нерезидент, РНН, код страны резидентства покупателя, дата и номер контракта (договора), дата и номер счета-фактуры.

11. Қажет болған кезде уәкілетті мемлекеттік орган мониторинг бойынша берілген салық есептілігі нысандары бойынша таратып жазуды сұратуға құқылы.
12. Мониторинг бойынша салық есептілігін беру мерзіміне дейін салық төлеушіден негізді жазбаша өтініш алған ретте уәкілетті мемлекеттік орган есептілік беру мерзімін үш айдан аспайтын мерзімге ұзартуға құқылы.
2. Салық есептілігі нысандарын толтыру
13. N 1.1 нысан. өткізу кітабы (1-қосымша).
1-бөлім. Қазақстан аумағында сату.
Осы бөлім төлем уақытына қарамастан оларды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу мақсатында жұмыстардың орындалуына, қызметтердің көрсетілуіне, тауарлардың жөнелтілуіне қарай толтырылады.
Нысанда есепті кезең үшін өткізілген өнімнің барлық көлемі көрсетіледі. Өлшем бірлігі теңге болып табылады.
Кәсіпкерлік қызметпен айналыспайтын жеке тұлғалар үшін жүзеге асырылатын тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізу, жалпы жолмен, ал жеке кәсіпкер ретінде тіркелген заңды және жеке тұлғалар үшін әрбір шот-фактура бойынша жеке өткізілген тауарлардың атауы бойынша бөлініп көрсетіледі.
"N" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейінгі ақпарат рет бойынша нөмірлеуді үзбеуі керек.
Шот кредиті" 2-бағанында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес есепті салық кезеңі үшін дайындалған бухгалтерлік есеп деректерінің тиісті шотының кредиті көрсетіледі.
"Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) атауы" 3-бағанында Қазақстан Республикасының аумағында резидент емеске сатылған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) қоса, жөнелтілген тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің атауы көрсетіледі.
"СЭҚ ТН коды" 4-бағанында "Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сыртқы экономикалық қызметiнiң жалпы тауар номенклатурасы туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 11.06.2003 ж. қаулысына және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 13 желтоқсанда N№2618 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 01.12.2003 ж. N 537 бұйрығына сәйкес көрсетіледі. Қызмет көрсетулер бойынша 98 код (бұдан әрі - СЭҚ ТН коды) көрсетіледі.
"Алушының атауы" 5-бағанында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) алушы жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырмайтын жеке тұлғаларға сату кезінде "Алушының атауы" бағанында "жеке тұлғаларға" деп көрсетіледі, бұл ретте СТН, резиденттік елінің коды, келісім-шарттың нөмірі мен күні, шот-фактуралардың күні мен нөмірі бағандары толтырылмайды.

В графе 6 "Резидент/нерезидент", указывается код, обозначающий резидентство покупателя: 0 - резидент Республики Казахстан, 1 - нерезидент Республики Казахстан.
В графе 7 "РНН" указывается РНН покупателя.
В графе 8 "Код страны резидентства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года за N 2355.
В графе 9 "Дата контракта (договора)" указывается дата заключенного контракта (договора), на основании которого производится отгрузка товара, выполнение работ, предоставление услуг.
В графе 10 "N контракта (договора)" указывается номер заключенного контракта (договора), на основании которого производится отгрузка товара, выполнение работ, предоставление услуг.
В графе 11 "Дата счета-фактуры" указывается дата соответствующего счета-фактуры по отгруженным товарам, выполненным работам, предоставленным услугам.
В графе 12 "N счета-фактуры" указывается номер соответствующего счета-фактуры.
В графе 13 "Единица измерения" указывается единица измерения реализованной продукции (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 14 "Цена за единицу" указывается цена за единицу товара без косвенных налогов.
В графе 15 "Количество" указывается количество реализованных товаров, для работ (услуг) указывается значение "1".
В графе 16 "Сумма без косвенных налогов" указывается общая стоимость реализации без косвенных налогов.
В графе 17 "Акциз" указывается сумма акцизов  по реализуемым товарам (работам, услугам).
В графе 18 "Ставка НДС" указывается соответствующая ставка налога на добавленную стоимость (далее - НДС).
В графе 19 "НДС" указывается сумма НДС, отраженного в счете-фактуре. Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма НДС.
Графа 20 "Пин-код товара" заполняется при реализации отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции. Пин-код - персональный идентификационный номер отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции, присваиваемый уполномоченным государственным органом в установленном порядке.

"Резидент/резидент емес" 6-бағанында сатып алушының резиденттігін белгілейтін код көрсетіледі: Қазақстан Республикасының резиденті - 0, Қазақстан Республикасының резиденті емес - 1.
"СТН" 7-бағанында сатып алушының СТН-і көрсетіледі.
"Сатып алушының резиденттік елінің коды" 8-бағанында салық төлеушінің резиденттік елінің кодын толтыру кезінде Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 20.05.2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекітілген және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 9 маусымда N№2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялау ережесіне "Әлем елдерінің жіктемесі" 6-қосымшаға сәйкес елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Келісім-шарт (шарт) күні" 9-бағанында оның негізінде тауарларды тиеу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету жүргізілетін жасалған келісім-шарттың (шарттың) күні көрсетіледі.
"Келісім-шарт (шарт) N" 10-бағанында оның негізінде тауарларды тиеу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету жүргізілетін жасалған келісім-шарттың (шарттың) күні көрсетіледі.
"Шот-фактура күні" 11-бағанында тауарларды тиеу, жұмыстарды орындау, қызмет көрсетулер бойынша тиісті шот-фактураның күні көрсетіледі.
"Шот-фактура N" 12-бағанында тиісті шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
"Өлшем бірлігі" 13-бағанында өткізілген тауарлардың өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна, метр, текше метр, литр, кВт, жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшін теңге және Қазақстан Республикасында қолданылатын өзге де өлшем бірліктері) көрсетіледі.
"Бірлік үшін бағасы" 14-бағанында жанама салықсыз тауардың бірлігі үшін бағасы көрсетіледі.
"Саны" 15-бағанында өткізілген тауарлардың саны немесе жұмыстардың (қызмет көрсетулердің) көлемі теңгемен көрсетіледі.
"Жанама салықтарсыз сома" 16-бағанында жанама салықтарсыз өткізудің жалпы құны көрсетіледі.
"Акциз" 17-бағанында өткізілген тауарлар жұмыстар (қызмет көрсетулер) бойынша акциз сомасы көрсетіледі.
"ҚҚС ставкасы" 18-бағанында қосылған құн салығының (бұдан әрі - ҚҚС) тиісті ставкасы көрсетіледі.
"ҚҚС" 19-бағанында шот-фактурада көрсетілген ҚҚС сомасы көрсетіледі.
"Тауардың пин-коды" 20-бағанында мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін, этил спирті мен алкоголь өнімдерін өткізу кезінде толтырылады. Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің пин-коды - уәкілетті мемлекеттік орган белгіленген тәртіппен беретін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің жеке сәйкестендіру нөмірі.

Раздел 2. Книга реализации по дополнительному счету-фактуре.
Данный раздел заполняется аналогично разделу 1 формы N 1.1 с учетом положений статьи 243 Налогового кодекса.
Раздел 3. Экспортный валютный контроль.
Данная форма заполняется по мере выполнения работ, предоставления услуг, отгрузки товаров с целью их реализации за пределы таможенной территории Республики Казахстан независимо от времени оплаты.
В форме отражается весь объем реализованной продукции за отчетный период.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Код ТН ВЭД" указывается код ТН ВЭД экспортируемого товара (работ, услуг).
В графе 3 "Наименование экспортируемых товаров (работ, услуг)" отражается наименование экспортируемых товаров (работ, услуг).
В графе 4 "Условия поставки" указываются условия поставки товаров (работ, услуг).
В графе 5 "Место отгрузки товаров (работ, услуг)" указывается место фактической отгрузки товаров (работ, услуг).
В графе 6 "Пункт доставки товара (работ, услуг), страна" указывается пункт доставки товаров (работ, услуг), страна.
В графах 7 и 8 "Наименование покупателя" и "Юридический адрес покупателя" указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица - получателя товара (работ, услуг) и юридический адрес.
В графах 9 и 10 "Дата контракта (договора)" и "N контракта (договора)" указываются соответственно дата и номер заключения контракта (договора), согласно которому производится экспорт товаров.
В графах 11 и 12 "Дата паспорта сделки" и "N паспорта сделки" указываются данные из паспорта сделки по поставкам по данному контракту (договору).
В графах 13 и 14 "Дата инвойса" и "N инвойса" указываются дата и номер инвойса.
В графах 15 и 16 "Дата ГТД" и "N ГТД" указываются дата и номер грузовой таможенной декларации (далее - ГТД).
В графе 17 "Единица измерения" указывается единица измерения товара (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые  в Республике Казахстан).
В графе 18 "Стоимость единицы продукции" указывается стоимость единицы продукции.
В графе 19 "Количество" указывается количество фактически произведенного экспорта.
В графе 20 "Сумма" отражается сумма фактически произведенного экспорта.
В графе 21 "Валюта контракта" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата экспортируемого товара по контракту.
В графе 22 "Курс тенге" указывается рыночный курс тенге к валюте контракта на дату принятия ГТД к таможенному оформлению.
В графе 23 "Перерасчет в тенге" указывается сумма в тенговом эквиваленте.
В графе 24 "Срок оплаты" указывается дата оплаты согласно контракту.
В графе 25 "Таможенные пошлины и сборы" указывается сумма уплаченных таможенных пошлин и сборов.
Графа 26 "Пин-код товара" заполняется при реализации отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции. Пин-код - персональный идентификационный номер отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции, присваиваемый уполномоченным государственным органом в установленном порядке.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).

2-бөлім. Қосымша шот-фактура бойынша сату кітабы.
Осы бөлім N№1.1 нысанның 1-бөліміне ұқсас түрде, сондай-ақ Салық кодексінің 243-бабының ережелерін ескере отырып толтырылады.
3-бөлім. Экспорттық валюталық бақылау.
Осы нысан төлем уақытына қарамастан оларды Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс өткізу мақсатында жұмыстардың орындалуы, қызметтердің ұсынылуы, тауарлардың жөнелтілуіне қарай толтырылады.
Нысанда есепті кезең үшін өткізілген өнімнің барлық көлемі көрсетіледі.
"N" 1-бағанында рет нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеу тәртібін үзбеуі керек.
"Экспортталатын тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) түрі" 2-бағанда экспортталатын тауарлардың (жұмыс, қызмет көрсету) атауы көрініс табады.
"СЭҚ ТН коды" 3-бағанда экспортталатын тауардың (жұмыстың, қызмет көрсетудің) СЭҚ ТН коды көрсетіледі.
"Жеткізу шарты" 4-бағанда тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу шарты көрсетіледі.
"Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) тиеу орны" 5-бағанда тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) нақты тиелген орны көрсетіледі.
"Тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу пункті, ел" 6-бағанда тауарды (жұмысты, қызмет көрсетуді) жеткізу пункті, ел көрсетіледі.
"Сатып алушының атауы" және "Сатып алушының заңды мекен-жайы" 7 және 8-бағандарда тауарды сатып алушы жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
"Келісім-шарт (шарт) күні" және "Келісім-шарт (шарт) N" 9 және 10-бағандарда оған сәйкес тауар экспорты жүргізілген келісім-шарт (шарт), жасау күні мен нөмірі тиісінше көрсетіледі.
"Мәміле паспортының күні" және "Мәміле паспортының N" 11 және 12-бағандарда осы келісім-шарт (келісім) бойынша жеткізулер негізіндегі мәміле паспортынан деректер көрсетіледі.
"Инвойс күні" және "Инвойс N" 13 пен 14-бағандарда инвойс күні мен нөмірі көрсетіледі.
"ЖКД күні" мен "ЖКД N" 15 және 16-бағандарда жүк кеден декларациясының (бұдан әрі - ЖКД) күні мен нөмірі көрсетіледі.
"Өлшем бірліктері" 17-бағанында тауардың өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна, метр, текше метр, литр, кВт және Қазақстан Республикасында қолданылатын өзге де өлшем бірліктері) көрсетіледі.
"Өнім бірлігінің құны" 18, "Саны" 19, "Сома" 20-бағандарда нақты шығарылған экспорт деректері көрсетіледі.
"Келісім-шарт валютасы" 21-бағанда келісім шарт бойынша экспортталатын тауар үшін төлем жүргізілген валюта көрсетіледі.
"Теңге бағамы" 22-бағанында ЖКД кедендік ресімдеуге қабылдау күніне келісім-шарт валютасына теңгенің рыноктық бағамы көрсетіледі.
"Теңгемен қайта есептеу" 23-бағанында теңгелік эквиваленттегі сома көрсетіледі.
"Төлеу мерзімі" 24-бағанда келісім-шартқа сәйкес төлеу күні көрсетіледі.
"Кеден баждары мен алымдары" 25-бағанында төленген кеден баждары мен алымдарының сомасы көрсетіледі.
"Тауардың пин-коды" 26-бағаны мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін, этил спирті мен алкоголь өнімдерін өткізу кезінде толтырылады. Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің пин-коды - уәкілетті мемлекеттік орган белгіленген тәртіппен беретін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің жеке сәйкестендіру нөмірі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

14. Форма N 1.2 Книга покупок (Приложение 2).
Раздел 1. Приобретение на территории Казахстана.
Данный раздел заполняется по мере оприходования товаров (работ, услуг) на территории Республики Казахстан независимо от времени их оплаты.
В форме отражается весь объем произведенных приобретений за отчетный период. Единицей измерения является тенге.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Дебет счета" указывается дебет соответствующего счета рабочего плана счетов.
В графе 3 "Код ТН ВЭД" указывается соответствующий код ТН ВЭД приобретенных товаров (работ, услуг).
В графе 4 "Наименование товаров (работ, услуг)" указывается наименование приобретенных товаров (работ, услуг).
В графе 5 "Наименование поставщика" указывается наименование поставщика товара (работ, услуг).
При приобретении от физических лиц, не осуществляющих предпринимательскую деятельность, в графе "Наименование поставщика" указывается "физических лиц", при этом не заполняются графы "Резидент/нерезидент", РНН, код страны резидентства поставщика, дата и номер контракта (договора), дата и номер счета-фактуры.
В графе 6 "Резидент/нерезидент", указывается код, обозначающий резидентство поставщика: 0 - резидент Республики Казахстан, 1 - нерезидент Республики Казахстан.
В графе 7 "РНН" указывается РНН поставщика.
В графе 8 "Код страны резидентства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 9 июня 2003 года за N 2355.
В графе 9 "Дата контракта (договора)" указывается дата заключенного контракта (договора), на основании которого производится приобретение товара (работ, услуг).
В графе 10 "N контракта (договора)" указывается номер заключенного контракта (договора), на основании которого производится приобретение товара (работ, услуг).
В графе 11 "Дата счета-фактуры" указывается дата соответствующего счета-фактуры.
В графе 12 "N счета-фактуры" указывается номер соответствующего счета-фактуры.
В графе 13 "Единица измерения" указывается единица измерения товара (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 14 "Количество" указывается количество (объем) приобретенных товаров (работ, услуг).
В графе 15 "Цена за единицу" указывается цена за единицу товаров (работ, услуг) без косвенных налогов.
В графе 16 "Сумма без косвенных налогов" указывается стоимость товаров (работ и услуг) без косвенных налогов.
В графе 17 "Акциз" указывается сумма акцизов в тенге по приобретаемым товарам (работам, услугам).
В графе 18 "НДС" указывается сумма НДС.
В графе 19 "Сумма подоходного налога у источника выплаты" указывается сумма корпоративного подоходного налога или индивидуального подоходного налога, удержанного (удерживаемого) у источника выплаты. В случае, если налог не удерживается, то данная графа не заполняется.
Графа 20 "Пин-код товара" заполняется при приобретении отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции. Пин-код - персональный идентификационный номер отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции, присваиваемый уполномоченным государственным органом в установленном порядке.

14. N 1.2 нысан. Сатып алулар кітабы (2-қосымша).
1-бөлім. Қазақстан аумағында сатып алу.
Бұл бөлім оларды төлеу уақытына қарамастан, Қазақстан Республикасының аумағында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) кіріске алу шегі бойынша толтырылады.
Нысанда есепті кезеңде жүргізілген сатып алулардың барлық көлемі көрсетіледі. Өлшем бірлігі теңге болып табылады.
"N" 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеу тәртібін бұзбауы қажет.
"Шот дебеті" 2-бағанында шоттардың жұмыс жоспарындағы тиісті шоттың дебеті көрсетіледі.
"Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) атауы" 3-бағанында сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) атауы көрсетіледі.
"СЭҚ ТН коды" 4-бағанында сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) СЭҚ ТН тиісті коды көрсетіледі.
"Жеткізушінің атауы" 5-бағанында тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізушінің атауы көрсетіледі.
"Резидент/резидент емес" 6-бағанда жеткізушінің резиденттігін белгілейтін код көрсетіледі: Қазақстан Республикасының резиденті - 0, Қазақстан Республикасының резиденті емес - 1.
"СТН" 7-бағанында жеткізушінің СТН-і көрсетіледі.
"Жеткізушінің резиденттік елінің коды" 8-бағанында салық төлеушінің резиденттік елінің кодын толтыру кезінде Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 20.05.2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекітілген және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2003 жылғы 9 маусымда N№2355 болып тіркелген Тауарларды декларациялау ережесіне "Әлем елдерінің жіктемесі" 6-қосымшаға сәйкес елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Келісім-шарттың (шарттың) күні" 9-бағанында оның негізінде тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) алу жүргізілетін жасалған келісім-шарттың (шарттың) күні көрсетіледі.
"Келісім-шарттың (шарттың) N" 10-бағанында оның негізінде тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) алу жүргізілетін жасалған келісім-шарттың (шарттың) нөмірі көрсетіледі.
"Шот-фактураның күні" 11-бағанында шот-фактураның күні көрсетіледі.
"Шот-фактураның N" 12-бағанында шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
"Өлшем бірліктері" 13-бағанында тауардың өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна, метр, текше метр, литр, кВт, жұмыстар мен қызмет көрсетулер үшін (теңге) және Қазақстан Республикасында қолданылатын өзге де өлшем бірліктері) көрсетіледі.
"Саны" 14-бағанында сатып алынған тауарлардың саны, сатып алынған жұмыстар мен қызмет көрсетулердің көлемі көрсетіледі.
"Бірлік үшін бағасы" 15-бағанында жанама салықтарсыз тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бірлігінің бағасы көрсетіледі.
"Жанама салықтарсыз сома" 16-бағанында жанама салықтарсыз тауардың құны көрсетіледі.
"Акциз" 17-бағанында есептелген акциз сомасы көрсетіледі, егер тауар акцизделетін болып табылмаса - баған толтырылмайды.
"ҚҚС" 18-бағанында ҚҚС сомасы көрсетіледі.
"Төлем көзінен табыс салығы сомасы" 19-бағанында төлем көзінен ұсталған (ұсталатын) корпорациялық табыс салығының немесе жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі. Егер салық ұсталмаған жағдайда, онда осы баған толтырылмайды.
"Тауардың пин-коды" 20 бағаны мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін, этил спирті мен алкоголь өнімдерін өткізу кезінде толтырылады. Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің пин-коды - уәкілетті мемлекеттік орган белгіленген тәртіппен беретін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің жеке сәйкестендіру нөмірі.

Раздел 2. Книга покупок по дополнительному счету-фактуре.
Данный раздел заполняется аналогично разделу 1 формы N 1.2 с учетом положений статьи 243 Налогового кодекса.
Раздел 3. Импортный валютный контроль.
Данная форма заполняется по мере оприходования товаров (работ, услуг), приобретенных за пределами таможенной территории Республики Казахстан независимо от времени их оплаты.
В форме отражается весь объем произведенных приобретений за отчетный период.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Код ТН ВЭД" отражается код ТН ВЭД.
В графе 3 "Наименование приобретаемых товаров (работ, услуг)" указывается наименование импортируемого товара и вид работ, услуг, приобретаемых за пределами таможенной территории Республики Казахстан.
В графе 4 "Условия поставки" указываются условия поставки товара (работ, услуг).
В графе 5 "Место отгрузки товара (работ, услуг), страна" указывается код страны, резидентом которой является поставщик товара (работ, услуг).
В графе 6 "Пункт доставки товара (работ, услуг)" указывается пункт доставки товара (работ, услуг) в соответствии с условиями поставки.
В графе 7 "Единица измерения" указывается единица измерения товара (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (в денежных единицах).
В графах 8 и 9 "Наименование продавца" и "Юридический адрес продавца" указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица - получателя товара (работ, услуг) и его юридический адрес.
В графах 10 и 11 "Дата контракта (договора)" и "Номер контракта (договора)" указываются соответственно дата и номер контракта (договора), согласно которому производится импорт товаров.
В графах 12 и 13 "Дата инвойса" и "N инвойса" указываются дата и номер инвойса.
В графах 14 и 15 "Дата ГТД" и "N ГТД" указываются дата и номер грузовой таможенной декларации.
В графах 16 "Стоимость единицы товаров", 17 "Количество", 18 "Сумма" указываются данные фактически произведенного импорта.
В графе 19 "Валюта контракта" указывается валюта, в которой осуществлялась оплата импортируемого товара по контракту.
В графе 20 "Курс тенге" указывается рыночный курс тенге к валюте контракта на дату принятия ГТД к таможенному оформлению.
В графе 21 "Перерасчет в тенге" указывается сумма в тенговом эквиваленте.
В графе 22 "Фактически уплачено НДС" указывается сумма фактически уплаченного НДС при импорте.
В графе 23 "Уплачено НДС методом зачета" указывается сумма уплаченного НДС методом зачета.
В графе 24 "Акцизы" указывается сумма уплаченных акцизов.
В графе 25 "Таможенные пошлины и сборы" указывается сумма уплаченных таможенных пошлин и сборов.
В графе 26 "Срок оплаты поставки" указывается дата оплаты согласно контракту.
Графа 27 "Пин-код товара" заполняется обязательно только при приобретении отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции. Пин-код - персональный идентификационный номер отдельных видов нефтепродуктов, табачных изделий, этилового спирта или алкогольной продукции, присваиваемый уполномоченным государственным органом в установленном порядке.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).

2-бөлім. Қосымша шот-фактуралар бойынша сатып алулар кітабы.
Осы бөлім N 1.2 нысанның 1-бөліміне ұқсас, сондай-ақ Салық кодексінің 243-бабының ережелерін ескере отырып толтырылады.
3-бөлім. Импорттық валюталық бақылау.
Осы нысан төлеу уақытына қарамастан Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) кірісіне қарай толтырылады.
Нысанда есепті кезең үшін жүргізілген сатып алулардың барлық көлемі көрсетіледі.
"N" 1-бағанында рет нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат нөмірлеу тәртібін үзбеуі керек.
"Сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) түрі" 2-бағанында Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде алынатын импортталатын тауар атауы және көрсетілетін қызметтердің түрі көрсетіледі.
"СЭҚ ТН коды" 3-бағанында СЭҚ ТН коды көрсетіледі.
"Жеткізу шарттары" 4-бағанында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) жеткізу шарты көрсетіледі.
"Тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) тиеу орны, елі" 5-бағанында тауарды (жұмыс, қызмет көрсету) жеткізуші резиденті болып табылатын елдің коды көрсетіледі.
"Тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу пункті" 6-бағанында жеткізу шартына сәйкес тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу пункті көрсетіледі.
"Өлшем бірлігі" 7-бағанында тауардың өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна, метр, шаршы метр, литр, кВт және Қазақстан Республикасында қолданылатын өзге де өлшем бірліктері) көрсетіледі.
"Сатушының атауы" және "Сатушының заңды мекен-жайы" 8 және 9 бағандарында тауарды алушы жеке тұлғаның аты-жөні және заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
"Келісім-шарттың (шарттың) күні" және "Келісім-шарттың (шарттың) N"№10 және 11 бағандарында келісім-шарттың (шарттың) тиісінше жасалу күні мен нөмірі көрсетіледі, оған сәйкес өнімнің импорты жүргізіледі.
"Инвойс күні" және "Инвойс N" 12 және 13 бағандарында инвойс күні мен нөмірі көрсетіледі.
"ЖКД күні" және "ЖКД N" 14 және 15 бағандарында жүк кедендік декларацияның күні мен нөмірі көрсетіледі.
"Тауар бірлігінің құны" 16, "Саны" 17, "Сомасы" 18 бағандарында нақты жүргізілген импорт мәліметтері көрсетіледі.
"Келісім-шарт валютасы" 19-бағанында келісім-шарт бойынша импортталатын тауарға төлем жүзеге асырылатын валюта көрсетіледі.
"Теңге бағамы" 20-бағанында ЖКД кедендік ресімдеуге қабылдау күніне келісім-шарт валютасына теңгенің рыноктық бағамы көрсетіледі.
"Теңгеде қайта есептеу" 21-бағанында теңгелік эквивалентте сома көрсетіледі.
"ҚҚС нақты төленді" 22-бағанында импорт кезінде нақты төленген ҚҚС сомасы көрсетіледі.
"Есепке алу әдісімен ҚҚС төленді" 23-бағанында есепке алу әдісімен төленген ҚҚС сомасы көрсетіледі.
"Акциздер" 24-бағанында төленген акциздер сомасы көрсетіледі.
"Кедендік баждар мен алымдар" 25-бағанында төленген кедендік баждар мен алымдар сомасы көрсетіледі.
"Жеткізуді төлеу мерзімі" 26-бағанында келісім-шартқа сәйкес төлеу күні көрсетіледі.
"Тауардың пин-коды" 27-бағанында мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін, этил спиртін немесе алкоголь өнімін сатып алған кезде ғана толтырылады. Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спиртінің немесе алкоголь өнімінің пин коды - белгіленген тәртіпте мемлекеттік уәкілетті органмен берілетін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің, этил спиртінің немесе алкоголь өнімінің жеке сәйкестендіру нөмірі.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

15. Форма N 1.3 Оборотный баланс (Приложение 3).
Данная форма составляется налогоплательщиком на основании данных бухгалтерского учета, подготовленных за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
16. Форма N 1.4 Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности (Приложение 4).
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
В строке 1 "Доход от реализации продукции (товаров, работ, услуг)" в графе "Доходы" указывается сумма кредитового оборота дохода от реализации продукции и оказания услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
В строке 2 "Себестоимость реализованной продукции (товаров, работ, услуг)" в графе "Расходы" указывается сумма дебетового оборота себестоимости реализованной продукции и оказанных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
В строке 3 "Валовый доход" указывается финансовый результат от реализации продукции (работ, услуг) и определяется расчетным путем в виде разницы по данным показателей строк 1 и 2.
В строке 4 "Расходы периода всего, в том числе" в графе "Расходы" отражается общая сумма строк 4.1, 4.2, 4.3. В строке 4.1 отражается сумма дебетового оборота общих и административных расходов, в строке 4.2 отражается сумма дебетового оборота расходов по реализации продукции и оказанию услуг, в строке 4.3 отражается сумма дебетового оборота расходов на выплату процентов в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
В строке 5 "Доход (убыток) от основной деятельности" указывается сальдированный финансовый результат, который определяется как разность между валовым доходом и расходами периода.
В строке 6 "Доход (убыток) от неосновной деятельности" в графе "Доходы" указывается сумма кредитового оборота доходов от неосновной деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, в графе "Расходы" отражается сумма дебетового оборота расходов по неосновной деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.

15. N 1.3 нысан. Айналым теңгермесі (3-қосымша).
Осы нысанды салық төлеуші Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес салық кезеңі үшін дайындалған бухгалтерлік есеп деректерінің негізінде жасайды.
Нысан өспелі жиынтықпен толтырылады, өлшем бірлігі мың болып табылады.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
16. N 1.4 нысан. Қаржы-шаруашылық қызметтің қорытындылары туралы есеп (4-қосымша).
Нысан өспелі жиынтықпен толтырылады, өлшем бірлігі мың болып табылады.
Өнімді (тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кіріс" 1-жолдың "Кірістер" бағанында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес өнімді сатудан және қызмет көрсетулер көрсетуден алынған кірістің кредиттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Өткізілген өнімнің (тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзіндік құны" 2-жолдың "Шығыстар" бағанында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес сатылған өнім мен көрсетілген қызмет көрсетулердің өзіндік құнының дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Жалпы кіріс" 3-жол өнімдерді (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізуден шыққан қаржы нәтижесін береді және 1 және 2 жолдар көрсеткішінің деректері бойынша айырмашылық түрінде есеп айырысу жолымен айқындалады.
"Кезең шығыстары, барлығы, соның ішінде" 4-жолдың "Шығыстар" бағанында 4.1, 4.2, 4.3-жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі. Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес 4.1-жолда жалпы және әкімшілік шығыстардың дебеттік айналымының, 4.2-жолда өнімді өткізу мен қызмет көрсетулер көрсету бойынша шығыстардың дебеттік айналымының сомасы, 4.3-жолда проценттерді төлеуге арналған шығыстардың дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Негізгі қызметтен кіріс (залал)" 5-жолда сальдоланған қаржы нәтижесі көрсетіледі және кезеңнің жалпы кірісі және шығыстары арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
"Негізгі емес қызметтен кіріс (залал)" 6-жолдың "Кірістер" бағанында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес негізгі емес қызметтен кірістердің кредиттік айналымының сомасы көрсетіледі, "Шығыстар бағанында" Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес негізгі емес қызмет бойынша шығыстардың дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.

В строке 7 "Доход (убыток) от обычной деятельности до налогообложения" указывается сумма, которая представляет собой сальдированный финансовый результат и определяется расчетным путем по показателям строк 5 и 6.
В строке 8 "Расходы по корпоративному подоходному налогу" указывается сумма корпоративного подоходного налога, определенная в соответствии с налоговым законодательством.
В строке 9 "Доход (убыток) от обычной деятельности после налогообложения" указывается сумма дохода (убытка) от обычной деятельности после налогообложения, определяемая расчетным путем в виде разницы по данным показателей строк 7 и 8.
В строке 10 "Доход (убыток) от чрезвычайных ситуаций" отражается сальдированный результат от чрезвычайных ситуаций за минусом подоходного налога.
В строке 11 "Чистый доход (убыток)" определяется расчетным путем в виде разницы по данным показателей строк 9 и 10.
В строке 12 "Начисленные дивиденды" в графе "Расходы" отражается сумма дебетового оборота кредиторской задолженности по дивидендам и доходам участников в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
В строке 13 "Чистый доход (убыток) за вычетом начисленных дивидендов" указывается сумма дохода, определяемая расчетным путем в виде разницы по данным показателей строк 11 и 12.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
17. Форма N 1.5 Отчет о движении произведенных и приобретенных товаров (работ, услуг) (Приложение 5).
Данная форма отражает количество произведенных и приобретенных за отчетный период товаров (работ, услуг). В случае, если налогоплательщиком производится выпуск и приобретение различных видов товаров, отражается вся выпущенная продукция по видам. Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "N п/п" указывается номер по порядку. Дальнейшая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Код ТН ВЭД" указывается соответствующий код ТН ВЭД указанного товара (работ, услуг).
В графе 3 "Наименование товара" (работ, услуг) указывается наименование произведенных и приобретенных товаров (работ, услуг).
В графе 4 "Единица измерения" указываются единицы измерения произведенных и приобретенных товаров (работ, услуг), используемых на предприятии (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры, кВт и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 5 "Остаток на начало месяца, количество" указывается количество товара, находящегося в остатке на начало отчетного месяца.
В графе 6 "Остаток на начало месяца, сумма" указывается себестоимость (балансовая стоимость) товара, находящегося в остатке на начало отчетного месяца.
В графе 7 "Количество произведенного товара" указывается количество произведенного и приобретенного товара (работ, услуг) за отчетный месяц.
В графе 8 "Себестоимость произведенного товара" указывается себестоимость произведенного или стоимость приобретенного товара (работ, услуг) за отчетный месяц.
В графе 9 "Прочее поступление товара, количество" указывается количество поступившего товара, не связанного с производством и его приобретением за отчетный месяц.
В графе 10 "Прочее поступление товара, сумма" указывается себестоимость поступившего товара, не связанного с производством и его приобретением.
В графе 11 "Количество реализованного товара" указывается количество отгруженного товара (работ, услуг) за отчетный месяц.
В графе 12 "Себестоимость реализованного товара" указывается себестоимость отгруженного товара (работ, услуг) за отчетный месяц.
В графе 13 "Прочее выбытие товара, количество" указывается количество выбывшего товара (работ, услуг), не связанного с реализацией за отчетный месяц.
В графе 14 "Прочее выбытие товара, сумма" указывается себестоимость выбывшего товара (работ, услуг), не связанного с реализацией в отчетном периоде.
В графе 15 "Остаток на конец месяца, количество" указывается количество товара, находящегося в остатке на конец отчетного месяца.
В графе 16 "Остаток на конец месяца, сумма" указывается себестоимость товара, находящегося в остатке на конец отчетного периода.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).

"Салық салғанға дейінгі әдеттегі қызметтен кіріс (залал)" 7-жолда сальдоланған қаржы нәтижесін беретін сома көрсетіледі және 5 және 6-жолдардың көрсеткіштері бойынша есеп айырысу жолымен айқындалады.
Корпорациялық табыс салығы бойынша шығыстар" 8-жолында салық заңнамасына сәйкес айқындалған корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
"Салық салынғаннан кейінгі әдеттегі қызметтен кіріс (залал)" 9-жол 7 және 8 жолдардың көрсеткішінің деректері бойынша айырмашылық түрінде есеп айырысу жолымен айқындалады.
"Төтенше жағдайлардан кіріс (залал)" 10-жол табыс салығы алынған төтенше жағдайлардан сальдоланған нәтижені көрсетеді.
"Таза кіріс (залал)" 11-жол 9 және 10 жолдардың көрсеткішінің деректері бойынша айырмашылық түрінде есеп айырысу жолымен айқындалады.
"Есептелген дивидендтер" 12-жолдың "Шығыстар" бағанында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес қатысушылардың дивидендтері мен кірістері бойынша кредиторлық берешектің дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Есептелген дивидендтер шегерімімен таза кіріс (залал)" 13-жолда 11 және 12 жолдардың көрсеткішінің деректері бойынша айырмашылық түрінде есеп айырысу жолымен айқындалатын кіріс сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
17. N 1.5 нысан. Өндірілген және сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) ақшалар қозғалысы туралы есеп (5-қосымша).
Осы нысан есепті кезең үшін өндірілген және сатып алынған тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) санын көрсетеді. Егер салық төлеуші тауарлардың әр түрін шығарса, шығарылған барлық тауарлар түрлері бойынша көрсетіледі. Өлшем бірлігі теңге болып табылады.
"р/с N" 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі. Одан кейінгі ақпарат рет нөмірін бұзбау керек.
"Тауардың атауы" 2-бағанында өндірілген және сатып алынған (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) тауарлардың атауы көрсетіледі.
"СЭҚ ТН коды" 3-бағанында көрсетілген тауардың (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) СЭҚ ТН тиісті коды көрсетіледі.
"Өлшем бірлігі" 4-бағанында кәсіпорында пайдаланылатын өндірілген және сатып алынған тауарлардың өлшем бірліктері (дана, килограмм, тонна, метр, шаршы метр, литр, кВт және Қазақстан Республикасында қолданылатын өзге де өлшем бірліктері) жұмыстар мен қызмет көрсетулер бойынша (теңгемен) көрсетіледі.
"Ай басына қалдық, саны" 5-бағанында есепті айдың басына қалдық тауардың саны көрсетіледі.
"Ай басына қалдық, сомасы" 6-бағанында есепті айдың басына қалдық тауардың өзіндік құны (теңгермелік құны) көрсетіледі.
"Өндірілген тауардың саны" 7-бағанында есепті ай үшін өндірілген және сатып алынған тауардың (жұмыстар, қызмет көрсетулер) саны көрсетіледі.
"Өндірілген тауардың өзіндік құны" 8-бағанында есепті ай үшін өндірілген тауардың өзіндік құны немесе сатып алынған тауардың (жұмыстар, қызмет көрсетулердің) құны  көрсетіледі.
"Тауардың өзге де түсімі, саны" 9-бағанында есепті ай үшін тараптан келіп түскен тауардың саны көрсетіледі.
"Тауардың өзге де түсімі, сомасы" 10-бағанында өндірумен және оны сатып алумен байланысты емес келіп түскен тауардың өзіндік құны көрсетіледі.
"Өткізілген тауардың саны" 11-бағанында есепті ай үшін жөнелтілген тауардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) саны көрсетіледі.
"Өткізілген тауардың өзіндік құны" 12-бағанында есепті ай үшін жөнелтілген тауардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзіндік құны көрсетіледі.
"Тауардың өзге де істен шығуы, саны" 13-бағанында есепті ай үшін өткізілгенмен байланысты емес істен шыққан тауардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) саны көрсетіледі.
"Тауардың өзге де істен шығуы, сомасы" 14-бағанында есепті кезеңде өткізілгенмен байланысты емес істен шыққан тауардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзіндік құны көрсетіледі.
"Ай соңына қалдық, саны" 15-бағанында есепті ай соңына қалдық тауардың саны көрсетіледі.
"Ай соңына қалдық, сомасы" 16-бағанында есепті кезең соңына қалдық тауардың өзіндік құны көрсетіледі.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

1) по пониженной цене исходного сырья и материалов (по цене возможного использования), если отходы могут быть использованы для основного производства, но с повышенными затратами (пониженным выходом готовой продукции) или используются для нужд вспомогательного производства или изготовления предметов широкого потребления (продукции культурно-бытового назначения и хозяйственного обихода);
2) по установленным ценам на отходы за вычетом расходов на их сбор и обработку, когда отходы, обрезки, стружка и другое идут в переработку внутри субъекта или сдаются на сторону;
3) по полной цене исходного сырья или материалов, если отходы реализуются на сторону для использования в качестве кондиционного сырья или полномерного (полноценного) материала.
Безвозвратные отходы оценке не подлежат.
В строке 3 "Оплата труда основного производственного персонала" отражаются затраты на оплату труда, основного производственного персонала субъекта, включая премии рабочим, служащим за производственные результаты, стимулирующие и компенсирующие выплаты, в том числе компенсации по оплате труда в связи с повышением цен и индексацией доходов, компенсации, выплачиваемые в установленных законодательством размерах женщинам, находящимся в частично оплачиваемом отпуске по уходу за ребенком, а также затраты на оплату труда не состоящих в штате организации занятых в основной деятельности работников.
В строке 4 "Отчисления на страхование" отражаются отчисления на медицинское страхования от затрат на оплату труда работников, включаемых в себестоимость продукции (кроме тех видов оплаты, на которые страховые взносы не начисляются).
В строке 5 "Накладные расходы" отражаются расходы, связанные с управлением и обслуживанием производства, которые имеют ряд общих характеристик и включают в себя:
затраты по обеспечению производства сырьем, материалами, топливом, энергией, инструментом, приспособлениями, другими средствами и предметами труда;
затраты по поддержанию основных производственных фондов в рабочем состоянии (расходы на технический осмотр и уход, на проведение среднего, текущего и капитального ремонтов);
оплата труда вспомогательного производственного персонала, премии рабочим за производственные результаты, стимулирующие и компенсирующие выплаты;
отчисления по установленным нормам на социальное, медицинское страхование, в Государственный фонд содействия занятости от затрат на оплату труда работников, занятых в производстве;
затраты по обеспечению выполнения санитарно-гигиенических норм, включая затраты на содержание помещений и инвентаря, предоставляемых субъектами медицинским учреждениям для организации медпунктов непосредственно на территории субъекта, на поддержание чистоты и порядка на производстве, обеспечение противопожарной и сторожевой охраны и других специальных требований, предусмотренных правилами технической эксплуатации субъекта, надзора и контроля за их деятельностью;
затраты по обеспечению нормальных условий труда и техники безопасности, связанные с особенностями производства и предусмотренные соответствующим законодательством;
плата за аренду производственных фондов;
командировочные расходы, связанные с производственной деятельностью; потери от простоев, а также другие производительные расходы и потери.
В строке "Всего" указывается суммарное значение по строкам и столбцам.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).

1) бастапқы шикі зат және материалдар төмен баға бойынша (мүмкін пайдалану бағасы бойынша) егер қалдықтар негізгі өндіріс үшін пайдалануға мүмкін, бірақ көп шығыстармен (дайын өнімдердің төмен шығуымен) немесе көмекші өндірістің қажеттілігі үшін пайдаланады немесе кең пайдаланылатын заттарды өндіруге (мәдени-тұрмысқа жататын және шаруашылық күнделікті тұрмыс өнімдері);
2) қалдықтар, шырпулар, жаңқалар және басқалар субъектінің ішінде өндіруге жіберілетін және сыртқа өткізілетін кезде оларды жинау және өңдеуіне шығыстарды шегеріс үшін қалдықтарға белгіленген бағалар бойынша;
3) егер кондициялық шикізат немесе толық көлемдік (толыққанды) материалдар ретінде пайдалану үшін қалдықтар сырттай сатылса.
Қайтарылмайтын қалдықтар бағалануға жатпайды.
"Негізгі өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеу" 3-жолда ынталандыратын және төлемді өтейтін өндірістік қорытындысы үшін жұмысшыларға, қызметкерлерге сыйақыны қосатын, оның ішінде баға көтерілуіне және табыстың индексациясына байланысты еңбекті төлеу бойынша өтемақылар, балаға қарауға ішінара төленетін демалыс болатын, әйелдерге заңмен белгіленген көлемде төленетін өтемақылар, сондай-ақ қызметкерлердің негізгі қызметінде айналысатын штатта тұрмайтын ұйымдардың төлеміне шығыстар.
"Сақтандыруға аударымдар" 4-жолда өнімнің өзіндік құнына қосылатын қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеуге кеткен (төлемнің сақтандыру жарналары есептелмейтін түрлерінен басқа) шығындардан медициналық сақтандыру және Жұмыспен қамтуға көмек беру мемлекеттік қорының белгіленген нормалар бойынша аударымдары көрсетіледі.
"Жүктеме шығыстары" 5-жолда кейбір ерекшеліктері бар және мыналарды қамтитын, өндірісті басқарумен және қамтамасыз етумен байланысты шығыстар көрсетіледі:
шикізат, материалдар, энергия, құралдар, айла-бұйымдар, басқа да құралдармен және еңбек заттарымен өндірісті қамтамасыз ету бойынша шығыстарды;
негізгі өндірістік қорларды жұмыс жағдайында ұстап тұру бойынша шығыстарды (техникалық тексеру, күту және орташа, ағымдағы және күрделі жөндеуді өткізуіне шығыстар);
көмекші өндірістік персоналдың еңбегін төлеу, өндірістік нәтижелер үшін қызметкерлерге сыйақылар, ынталандыру және өтемақылық төлемдерді;
өндіріспен айналысатын қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге кеткен шығындарынан Жұмыспен қамтуға көмек берудің мемлекеттік қорына әлеуметтік, медициналық сақтандыруға белгіленген нормалар бойынша аударымдарды;
тікелей субъектінің аумағында медпунктарды ұйымдастыру үшін медициналық мекемелеріне субъектілерімен берілетін үй-жайларды және дүние-мүлікті ұстауға шығындарды қоса алғанда, санитарлық-гигиеналық нормалардың орындалуын қамтамасыз ету бойынша шығындар, өндірістегі тазалық пен тәртіпті сақтауға, субъектінің техникалық пайдалану ережелерінде көзделген өртке қарсы және қарауыл күзеті және басқа да арнайы талаптарды қамтамасыз етуге, олардың қызметін қадағалау мен бақылауға жұмсалған шығындарды;
тиісті заңдарымен қарастырылған және өндірістік ерекшеліктерімен байланысты дұрыс еңбек жағдайын және техникалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша шығындарды;
өндірістік қорларды жалдау үшін төлемдерді;
өндірістік қызметке байланысты іссапар шығыстарын, бос тұрудан ысырап, сондай-ақ басқа да өндірістік шығыстар мен ысыраптар.
"Барлығы" жолында жолдар мен бағандардың жиынтық мәні көрсетіледі.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.

19. Форма  N 1.7 "Расходы периода" (Приложение 7).
В данной форме отражаются все расходы организации, которые согласно законодательству Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности не включаются в себестоимость продукции (товары, работы, услуги) и признаются расходами периода.
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
В строке 1 "Общие и административные расходы" указывается сумма дебетового оборота общих и административных расходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, равная сумме строк 1.1-1.24.
В строке 2 "Расходы по реализации" указывается сумма дебетового оборота расходов по реализации продукции и оказанию услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, равная сумме строк 2.1-2.4.
В строке 3 "Расходы по процентам" указывается сумма дебетового оборота расходов по процентам в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, равная сумме строк 3.1-3.3.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
20. Форма N 1.8 "Предварительный расчет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц" (Приложение 8) заполняется в соответствии с Налоговым кодексом по фактически полученным доходам и понесенным затратам за отчетный налоговый период, с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
В строке 1 "Совокупный доход" указываются все доходы, полученные за отчетный налоговый период.
В строке 2 "Налогооблагаемый доход (убыток)" указываются налогооблагаемый доход юридического лица.
В строке 3 "Переносимые убытки" указываются переносимые убытки (со знаком минус).
В строке 4 "Корректировка налогооблагаемого дохода" указываются сумма корректировки.
В строке 5 "Налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и корректировки" указывается налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и предоставленных льгот.
В строке 6 "Сумма начисленного корпоративного подоходного налога" указывается сумма начисленного корпоративного подоходного налога по ставкам согласно Налогового кодекса .
В строке 7 "Зачет иностранного налога" указывается сумма иностранного налога, удержанного с налогоплательщика за пределами Республики Казахстан и принятого в зачет в Республике Казахстан. Размер засчитываемой суммы налога не может превышать размера суммы налога, которая была бы начислена в Республике Казахстан к этому доходу по ставкам, действующим в Республике Казахстан.
В строке 8 "Зачет налога, удержанного источником выплаты вознаграждения (выигрыша)" указывается сумма налога, удержанного источником выплаты с вознаграждения (интереса).
В строке 9 "Сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный период.
В строке 10 "Авансовые платежи, всего в том числе" указывается сумма внесенных налогоплательщиком авансовых платежей с учетом переноса с предыдущего налогового периода и других налогов за отчетный налоговый период.
В строке 11 "Всего внесенных авансовых платежей" указывается суммарная величина произведенных авансовых платежей.
В строке 12 "Сумма налога к доплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего доплате в бюджет.
В строке 13 "Сумма излишне уплаченного налога" указывается сумма корпоративного подоходного налога излишне уплаченного в бюджет.

19. N 1.7 нысан. Кезеңнің шығыстары (7-қосымша).
Осы нысанда Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес өнімнің (тауардың, қызмет көрсетудің) өзіндік құнына енгізілмейтін және кезеңнің шығыстары деп танылатын ұйымның барлық шығыстары.
Нысан өспелі жиынтықпен толтырылады, өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"Жалпы және әкімшілік шығыстар" 1-жолында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес 1.1-1.24-жолдардың сомасына тең жалпы және әкімшілік шығыстардың дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Сату бойынша шығыстар" 2-жолында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес 2.1-2.2-жолдардың сомасына тең өнімді және қызмет көрсетуді сату бойынша шығыстардың дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
"Проценттер бойынша шығыстар" 3-жолында Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік жөніндегі заңнамасына сәйкес 3.1-3.3-жолдардың сомасына тең проценттер бойынша шығыстардың дебеттік айналымының сомасы көрсетіледі.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
20. "Заңды тұлғалардан корпорациялық табыс салығының алдын ала есебі" N 1.8 нысан (8-қосымша) Салық кодексіне сәйкес тиісті кезең үшін нақты алынған кірістер мен шеккен залалдар бойынша өспелі жиынтықпен толтырылады, өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"Жиынтық кіріс" 1-жолда  есепті салық кезеңі үшін алынған барлық кірістер көрсетіледі.
"Салық салынатын кіріс (залал)" 2-жолында заңды тұлғаның салық салынатын кірісі көрсетіледі.
"Көшірілетін залалдар" 3-жолда алу таңбасымен көшірілетін залалдар көрсетіледі.
"Салық салынатын кірісті түзету" 4-жолда түзету сомасы көрсетіледі.
"Көшірілетін залалдар мен түзетулерді ескере отырып салық салынатын кіріс" 5-жолда көшірілетін залалдар мен берілетін жеңілдіктерді ескере отырып салық салынатын кіріс көрсетіледі.
"Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы" 6-жолда Салық кодексінің ставкалары бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
"Шетел салығын есепке алу" 7-жолда салық төлеушіден Қазақстан Республикасының шегінен тыс ұсталған және Қазақстан Республикасында  есепке қабылданған шетел салығының сомасы көрсетіледі. Есептелетін салықтың мөлшері Қазақстан Республикасында осы кірістерге Қазақстан Республикасында қолданылатын ставкалар бойынша есептелетін салық сомасының мөлшерінен аспауы тиіс.
"Сыйақының (ұтыстың) төлем көзінен ұсталған салықты есепке жатқызу" 8-жолда сыйақының (мүдденің) төлем көзінен ұсталған салық сомасы көрсетіледі.
"Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы" 9-жолда есепті кезең үшін төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
"Аванстық төлемдер, барлығы оның ішінде" 10-жолда өткен салық кезеңінен көшірілгенді және есепті салық кезеңі үшін басқа да салықтарды ескере отырып салық төлеуші енгізген аванстық төлемдер сомасы көрсетіледі.
"Енгізілген аванстық төлемдердің барлығы" 11-жолда жүргізілген аванстық төлемдердің сомалық шамасы көрсетіледі.
"Қоса төлеуге салық сомасы" 12-жолда бюджетке қоса төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.
"Артық төленген салық сомасы" 13-жолда артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетіледі.

21. Форма N 1.9 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (Приложение  9). В данной форме указываются суммы дебиторской (кредиторской) задолженности, образовавшейся свыше одного года с момента последней операции по данной задолженности.
Задолженность по физическим лицам отражаются одной строкой и заполняется только графа 5 "Сумма".
При этом в графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается "физические лица".
Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерации.
В графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается полное наименование юридического лица с указанием его организационно-правовой формы.
В графе 3 "Резидент/нерезидент", указывается код, обозначающий резидентство поставщика: 0 - резидент Республики Казахстан, 1 - нерезидент Республики Казахстан.
В графе 4 "РНН" указывается РНН дебитора (кредитора) .
В графе 5 "Код страны резиденства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 июня 2003 года за N 2355.
В графе 6 "Сумма" указывается сумма образованной дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 7 "Срок образования задолженности" указывается период образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 8 "Причины образования" указываются причины образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
Форма N 1.1
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления    А номер ОООООО    В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
КНИГА РЕАЛИЗАЦИИ
Раздел 1. Реализация на территории Казахстана
тенге
N
Кредит
счета
Код
ТН ВЭД
Наиме-
нование
товаров
(работ,
услуг)
Наиме-
нование
полу-
чателя
Рези-
дент/
нере-
зидент
РНН
Код
страны
рези-
денства
полу-
чателя
Дата
кон-
тракта
(дого-
вора)
N
кон-
тракта
(дого-
вора)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы
Дата
счета-
фак-
туры
N
счета-
фак-
туры
Еди-
ницы
изме-
рения
Цена
за
еди-
ницу
Коли-
чество
Сумма
без
кос-
венных
нало-
гов
Акциз
Ставка
НДС
НДС
Пин-
код
товара
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики
Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных
в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в
соотвествии с Соглашением об использовании и признании электронной
цифровой подписи при обмене электронными документами от     N
Входящий номер регистрации документа        ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 1.1
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления А номер ОООООО     В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период      месяц      год

21. "Дебиторлық және кредиторлық берешекті ажыратып жазу" N 1.9 нысаны (9-қосымша). Осы нысанда осы берешек бойынша соңғы операция мезетінен бастап бір жылдан астам қалыптасқан дебиторлық (кредиторлық) берешек сомалары көрсетіледі.
Өлшем бірлігі мың теңге болып табылады.
"N" 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі. Одан кейінгі ақпарат рет бойынша нөмірлеуді үзбеуі керек.
"Дебитордың (кредитордың) атауы" 2-бағанда оның ұйымдық құқықтық нысанын көрсете отырып заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі.
"СТН" 3-бағанда кредитордың (дебитордың) СТН-і көрсетіледі.
"Резиденттік елінің коды" 4-бағанда салық төлеуші-резидент еместің резиденттік елінің кодын толтыру кезінде Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 20 мамырдағы 2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2003 жылғы 9 маусымдағы N№2355 болып тіркелген, Тауарларды декларациялау ережесіне "Әлем елдерінің жіктемесі" 6-қосымшаға сәйкес елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Берешектің қалыптасқан мерзімі" 6-бағанда кредиторлық (дебиторлық) берешектің қалыптасқан кезеңінің уақыты көрсетіледі.
"Қалыптасу себептері" 7-бағанда дебиторлық (кредиторлық) берешектің қалыптасу себептері көрсетіледі.
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі ай  жыл
N 1.1 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі   А нөмірі 00000 В күні 000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   ай     жыл
ӨТКІЗУ КІТАБЫ
1-бөлім. Қазақстан аумағында өткізу
теңге
N
Шот
кре-
диті
СЭҚ
ТН
коды
Тауар-
лар
(жұмыс-
тар,
қызмет-
тер)
атауы
Алушы-
ның
атауы
Рези-
дент/
рези-
дент
емес
СТН
Алушы-
ның
рези-
дент-
тік
елінің
коды
Келісім
шарт
(шарт)
күні
Келісім
шарт
(шарт)
N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
кестенің жалғасы
Шот
фак-
тура-
ның
күні
Шот фак-
тура-
ның
N
Өлшем бірлі-
гі
Бірлік үшін бағасы
Саны
Жанама салық-
тарсыз
сомасы
Акциз
ҚҚС став-
касы
ҚҚС
Тауардың пин-коды
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 1.1 нысан
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі   А нөмірі 000000 В күні 00000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   ай   жыл

Раздел 2. Книга реализации по дополнительному счету-фактуре
тенге
N
Кре-
дит
сче-
та
Код
ТН
ВЭД
Наиме-
нова-
ние
това-
ров
(работ,
услуг)
Наиме-
нова-
ние
полу-
чате-
ля
Рези-
дент/
нере-
зидент
РНН
Код
страны
рези-
ден-
ства
полу-
чате-
ля
Дата
конт-
ракта
(дого-
вора)
N
конт-
ракта
(дого-
вора)
Дата
основ-
ного
счета-
фак-
туры
N
основ-
ного
счета-
фак-
туры
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Итого
продолжение таблицы
Дата
допол-
нитель-
ного
счета-
фак-
туры
N
допол-
нитель-
ного
счета-
фак-
туры
Еди-
ница
изме-
рения
Цена
за
еди-
ницу
Коли-
чест-
во
Размер
коррек-
тировки
(сумма
без
кос-
венных
нало-
гов)
Ак-
циз
Став-
ка
НДС
НДС
Пин-
код
то-
вара
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма 1.1
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления А номер ОООООО         В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период     месяц      год
Раздел 3. Экспортный валютный контроль
N
Кре-
дит
сче-
та
Код
ТН
ВЭД
Наимено-
вание
экспор-
тируемых
товаров
(работ,
услуг)
Усло-
вия
пос-
тавки
Место
отгруз-
ки
товаров
(работ,
услуг)
Пункт
дос-
тавки
товара
(работ,
услуг),
страна
Наи-
мено-
вание
поку-
пате-
ля
Юриди-
чес-
кий
адрес
поку-
пате-
ля
Дата
конт-
ракта
(дого-
вора)
N
конт-
ракта
(дого-
вора)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
продолжение таблицы
Дата
пас-
порта
сделки
N
пас-
порта
сделки
Дата
инвойса
N
инвойса
Дата
ГТД
N ГТД
Еди-
ница
изме-
рения
Стои-
мость
единицы
продук-
ции
Коли-
чест-
во
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
Сумма
Валюта конт-
ракта
Курс тенге
Пере-
расчет
в тенге
Срок
оплаты
Таможенные
пошлины
и сборы
Пин-код товара
21
22
23
24
25
26
27
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от           N
Входящий номер регистрации документа         ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 1.2
Приложение 2 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления    А номер ОООООО    В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
КНИГА ПОКУПОК

2-бөлім. ҚОСЫМША ШОТ-ФАКТУРА БОЙЫНША ӨТКІЗУ КІТАБЫ
теңге
N
Шот
кре-
диті
СЭҚ
ТН
коды
Тауар-
лар
(жұмыс-
тар,
қызмет-
тер)
атауы
Алушы-
ның
атауы
Рези-
дент/
рези-
дент
емес
СТН
Рези-
денттік елінің коды
Келі-
сім
шарт
(шарт)
күні
Келі-
сім
шарт
(шарт)
N
Негіз-гі шот
факту-
раның күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
кестенің жалғасы
Не-
гіз-
гі шот
фак-
тура-
ның
N
Қо-
сым-
ша
шот
фак-
ту-
ра-
ның
күні
Қосым-
ша шот
факту-
раның
N
Өл-
шем бір-
лі-
гі
Бірлік
бағасы
Саны
Түзету мөлшері
(жанама салық-
тарсыз
сома)
Акц-
из
ҚҚС став-
касы
ҚҚС
Тауар-
дың
пин-
коды
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 1.1 нысан
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   ай    жыл
3-бөлім. Экспорттық валюталық бақылау
N
СЭҚ
ТН-ң коды
Экспортталатын тауарлардың
(жұмыстардың,
қызмет көрсету-
лердің) түрі
жеткізу
шарты
Тауарларды тиеу орны (жұмыстарды, қызмет көрсе-
тулерді)
Тауарларды (жұмыстар-
ды, қызмет көрсетулер-
ді) жеткізу
пункті, ел
Сатып
алушы-
ның
атауы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
кестенің жалғасы
Сатып алушы-
ның заңды мекен-
жайы
Келісім-шарт
(шарт)
күні
Келісім-шарт
(шарт)
N
Мәміле паспор-тының күні
Мәміле паспор-
тының N
Ин-
войс күні
Инвойс
N
ЖКД күні
ЖКД N
8
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Өлшем бір-
лік-
тері
Өнім
бір-
лігі-
нің
құны (жұ-
мыс-
тар,
көр-
се-
тіл-
ген
қыз-
мет-
тер)
Саны
Сомасы
Келі-
сім валю-
тасы
Теңге курсы
Тең-
геге қайта есеп-
теу
Төлем мерзімі
Кеден-
дік баждар мен алым-
дар
Тауар-
дың пин-
коды
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі         ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 1.2 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі   А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі    ай     жыл
САТЫП АЛУЛАР КІТАБЫ

455
Амортизация
основных средств
456
Амортизация
зданий
457
Амортизация
сооружений
458
Амортизация
машин
459
Амортизация
оборудования
460
Амортизация
передаточных
устройств
461
Амортизация
транспортных
средств
462
Амортизация
компьютерных,
периферийных
устройств и
оборудования
по обработке
данных
463
Амортизация
офисной мебели
464
Амортизация
прочих
основных
средств
465
Амортизация
нематериальных
активов
466
Лицензионные
соглашения
467
Программное
обеспечение
468
Патенты
469
Прочие
нематериальные
активы
470
Коммунальные
услуги
471
Прочие накладные
расходы
472
ЗАБАЛАНСОВЫЕ
СЧЕТА
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 1.4
Приложение 4 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления     А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
тыс. тенге
N
Наименование показателей
доходы
расходы
1
2
3
4
1
Доход от реализации продукции
(товаров, работ, услуг)
2
Себестоимость реализованной продукции
(товаров, работ, услуг)
3

455
Негізгі құралдардың
амортизациясы
456
Ғимараттардың
амортизациясы
457
Құрылыстардың
амортизациясы
458
Машиналардың
амортизациясы
459
Жабдықтың
амортизациясы
460
Беру құрылғыларының
амортизациясы
461
Көлік құралдарының
амортизациясы
462
Компьютерлік,
шеткері құрылғылар
мен деректерді өңдеу
жабдығының амортиза-
циясы
463
Офистік жиһаздың
амортизациясы
464
Басқа да негізі
құралдардың амориза-
циясы
465
Материалдық емес актив-
тердің амортизациясы
466
Лицензиялық келісімдер
467
Бағдарламалық қамтамасыз ету
468
Патенттер
469
Басқа да материалдық
емес активтер
470
Коммуналдық қызметтер
471
Басқа да үстеме шығыстар
472
ТЕҢГЕРІМНЕН ТЫСҚАРЫ
ШОТТАР
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N___ келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 1.4 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан   жыл
Қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есеп
мың теңге
N
Көрсеткіштердің атауы
кірістер
шығыстар
1
2
3
4
1
Өнімді (тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) сатудан кіріс
2
Өткізілген өнімнің (тауарлардың,
жұмыстардың, қызмет көрсетулер-
ді) өзіндік құны
3

Валовый доход (1-2)
4
Расходы периода всего, в том числе:
(4.1+4.2+4.3)
4.1
Общие и административные расходы
4.2
Расходы по реализации
4.3
Расходы на выплату процентов
5
Доход (убыток) от основной деятельности
6
Доход (убыток) от неосновной
деятельности
7
Доход (убыток) от обычной деятельности
до налогообложения
8
Расходы по корпоративному подоходному
налогу
9
Доход (убыток) от обычной деятельности
после налогообложения
10
Доход (убыток) от чрезвычайных ситуаций
11
Чистый доход (убыток)
12
Начисленные дивиденды
13
Чистый доход (убыток) за вычетом
начисленных дивидендов
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от      N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 1.5
Приложение 5 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления       А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
Отчет о движении произведенных и приобретенных
товаров (работ, услуг)
тыс. тенге
N
п/п
Код
ТН
ВЭД
Наимено-
вание
товара
(работ,
услуг)
Еди-
ница
изме-
рения
Остаток
на начало
месяца,
количество
Остаток
на начало
месяца,
сумма
Количество
произве-
денных
товаров
(работ,
услуг)
Себе-
стоимость
произве-
денных
товаров
(работ,
услуг)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы
Прочее
поступ-
ление
товара,
коли-
чество
Прочее
поступ-
ление
товара,
сумма
Коли-
чество
реализо-
ванного
товара
Себе-
стои-
мость
реали-
зован-
ного
товара
Прочее
выбытие
товара,
коли-
чество
Прочее
выбытие
товара,
сумма
Остаток
на конец
месяца,
количество
Остаток
на конец
месяца,
сумма
9
10
11
12
13
14
15
16
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностоного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

Жалпы кіріс (1-2)
4
Кезеңнің шығыстары, барлығы, оның ішінде: (4.1+4.2+4.3)
4.1
Жалпы және әкімшілік шығыстар
4.2
Сату бойынша шығыстар
4.3
Проценттерді төлеуге шығыстар
5
Негізгі қызметтен кіріс (залал)
6
Негізгі емес қызметтен кіріс (залал)
7
Салық салынғанға дейін әдеттегі қызметтен кіріс (залал)
8
Корпорациялық табыс салығы бойынша шығыстар
9
Салық салынғаннан кейінгі кәдуілгі қызметтен алынған кіріс
10
Төтенше жағдайлардан кіріс (залал)
11
Таза кіріс (залал)
12
Есептелген дивиденттер
13
Есептелген дивиденттерді шегергеннен кейінгі таза кіріс (залал)
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі         ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  ай  жыл
1-бөлім. Өндірілген және сатып алынған
тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің)
қозғалысы туралы есеп
мың теңге
Р/с
N
Тауардың
(жұмыстар,
қызмет
көрсетулер)
атауы
СЭҚ ТН коды
Өлшем бірлі-
гі
Ай
басына қалдық, саны
Ай
басына қалдық,
сомасы
Өндіріл-
ген тауардың саны
Өндіріл-
ген тауардың өзіндік құны
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы
Тауардың өзге де түсімі, саны
Тауар-
дың
өзге де
түсімі,
сомасы
Өткі-
зіл-
ген тауар-
дың
саны
Өткізіл-
ген тауардың өзіндік құны
Тауар-
дың өзге де істен
шығуы, саны
Тауар-
дың өзге
де істен
шығуы, сомасы
Ай
соңына
қалдық,
саны
Ай
соңына
қалдық,
сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 1.6
Приложение 6 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Себестоимость произведенной продукции (работ, услуг)
тыс. тенге
N
Наименование расходов
Т 1
Т 2
Т 3
Т 4
Т 5
Прочие
товары
(работы,
услуги)
Сумма
итого:
Код
ТН
ВЭД
Код
ТН
ВЭД
Код
ТН
ВЭД
Код
ТН
ВЭД
Код
ТН ВЭД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Материалы:
1.1
Прибретаемые
сырье и материалы
1.2
Покупные
материалы
1.3
Природное сырье
1.4
Покупные
изделия,
полуфабрикаты
1.5
Работы и услуги
производствен-
ного характера,
выполнение
сторонними
организациями
1.6
Услуги
стороннего
транспорта,
по доставке
запасов,
материалов
1.7
Вспомогательные
материалы
1.8
Топливо и
теплоэнергия
1.9
Все виды
покупной энергии
1.10
Другие расходы
2
Стоимость
возвратных
отходов
3
Оплата труда, основного
производственного персонала
4
Отчисления на
страхование
5
Накладные
расходы:
5.1
Затраты по
обеспечению
производства
сырьем,
материалами,
топливом,
энергией,
инструментами,
другими
средствами и
предметами труда
5.2
Затраты по
поддержанию
основных
производствен-
ных фондов
в рабочем
состоянии
5.3
Оплата труда
вспомогательного
производствен-
ного персонала
5.4
Отчисления по
установленным
нормам на
социальное,
медицинское
страхование
5.5
Затраты по
обеспечению
выполнения
санитарно-
гигиенических
норм
5.6
Затраты по
обеспечению
нормальных
условий труда
и техники
безопасности
5.7
Плата за аренду
производственных
фондов
5.8
Командировочные
расходы,
связанные с
производственной
деятельностью
5.9
Потери от
простоев
5.10
Расходы на
подготовку и
освоение
производства
5.11
Расходы на
содержание и
эксплуатацию
оборудования
5.12
Затраты на
гарантированное
обслуживание и
ремонт товаров
5.13
Другие расходы
Всего:
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 1.6 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан  жыл
Өндірілген өнімнің (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің)
өзіндік құны
мың теңге
N
Шығыстардың атауы
Т 1
Т 2
Т 3
Т 4
Т 5
Өзге де тауарлар (жұмыстар, қызмет көр-
сетулер)
Сома-
сы жиы-
ны
СЭҚ ТН коды
СЭҚ ТН коды
СЭҚ ТН коды
СЭҚ ТН коды
СЭҚ ТН коды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Материалдар:
1.1
Сатып алынатын
шикізат және
материалдар
1.2
Сатып алынатын
материалдар
1.3
Табиғи шикізат
1.4
Сатып алынатын
бұйымдар, жарты-
лай фабрикаттар
1.5
Басқа ұйымдар
арқылы істелген
өндірістік сипат-
тағы жұмыстар мен
қызмет көрсетулер
1.6
Қорларды, мате-
риалдарды жеткізу
бойынша басқа
жақтың көлік қыз-
метін пайдалану
1.7
Қосалқы
материалдар
1.8
Отын және жылу
қуаты
1.9
Сатып алынатын
қуаттың барлық
түрі
1.10
Басқа да шығыстар
2
Қайтарымды
қалдықтардың құны
3
Негізгі өндіріс-
тік персоналдың
еңбек ақысы
4
Сақтандыруға
аударымдар
5
Жүкқұжаттық
шығыстар
5.1
Өндірісті
шикізатпен,
материалдармен,
отынмен, қуатпен,
құралдармен және
басқа да еңбек
құралдары мен
заттарымен
қамтамасыз ету
бойынша шығындар
5.2
Негізгі өндіріс-
тік қорларды
жұмыс жағдайында
ұстап тұру бойын-
ша шығындар
5.3
Қосалқы өндіріс-
тік персоналдық
еңбек ақысын
төлеу
5.4
Әлеуметтік,
медициналық
сақтандыруға
белгіленген
нормалар бойынша
аударымдар
5.5
Санитарлық-гиги-
еналық нормалар-
дың орындалуын
қамтамасыз ету
бойынша шығындар
5.6
Еңбекке қалыпты
жағдай жасау
және техника
қауіпсіздігін
қамтамасыз ету
бойынша шығындар
5.7
Өндірістік қор-
ларды жалдау үшін
төлем
5.8
Өндірістік қыз-
метпен байланысты
іссапар шығыстары
5.9
Тоқтап тұрудан
шеккен залалдар
5.10
Өндірісті дайын-
дау және игеру
шығыстары
5.11
Жабдықтарды ұстау
және пайдалану
шығыстары
5.12
Кепілдемелік
қызмет көрсету
мен тауарларды
жөндеу шығындары
5.13
Басқа да шығыстар
Барлығы:
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

3.1.1
резидентов
3.1.2
нерезидентов
3.2
Оплата процентов по кредитам поставщиков
3.2.1
резидентов
3.2.2
нерезидентов
3.3
Расходы по выплате процентов по аренде
имущества и прочие
3.3.1
резидентов
3.3.2
нерезидентов
Всего расходов
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной форме
налоговой отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 1.8
Приложение 8 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления       А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Предварительный расчет по корпоративному
подоходному налогу с юридических лиц
тыс. тенге
N
П/П
Показатели
Сумма
1
Совокупный доход
2
Налогооблагаемый доход (убыток)
3
Переносимые убытки
4
Корректировка налогооблагаемого дохода
5
Налогооблагаемый доход с учетом
переносимых убытков и корректировки
6
Сумма начисленного корпоративного
подоходного налога
7
Зачет иностранного налога
8
Зачет налога, удержанного у источника
выплаты вознаграждения (выигрыша)
9
Сумма корпоративного подоходного налога,
подлежащего уплате
10
Авансовые платежи, всего в том числе:
11
Всего внесенных авансовых платежей
12
Сумма налога к доплате
13
Сумма излишне уплаченного налога
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной форме налоговой
отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

3.1.1
ҚР резиденттер
3.1.2
ҚР резиденттері емес
3.2
Жеткізушілердің несиелері бойынша проценттерді төлеу
3.2.1
ҚР резиденттерден
3.2.2
ҚР резиденті еместерден
3.3
Мүлікті жалдау проценттерін төлеу бойынша шығыстар және т.б
3.3.1
Резиденттер
3.3.2
Резидент еместер
Шығыстардың барлығы
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 1.8 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі    тоқсан    жыл
Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы
бойынша алдын-ала есеп
мың теңге
р/с N
Көрсеткіштер
Сомасы, мың теңге
1
Жиынтық кіріс
2
Жиынтық кіріс
3
Салық салынатын кіріс (залал)
4
Салық салынатын кірісті түзету
5
Көшірілетін залалдарды, берілетін жеңілдіктерді ескере отырып салық салынатын кірістер
6
Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы
7
Шетел салығын есепке жатқызу
8
Сыйақы (мүддесі бойынша төлем кезінен ұсталған салықты есепке жатқызу
9
Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы
10
Аванстық төлемдер нақты төленді
11
Қосымша төленуге жатады
Қайтарылуға жатады
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ

Форма N 1.9
Приложение 9 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу, за исключением
банков второго уровня,
накопительных пенсионных
фондов, страховых
(перестраховочных) организаций
и юридических лиц,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
Вид формы:
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления       А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности
тыс. тенге
N
Наимено-
вание
дебитора
Резидент/
нерезидент
РНН
Код
страны
рези-
денства
Сумма
Срок
образо-
вания
задол-
женности
Причины
образо-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
тыс. тенге
N
Наимено-
вание
кредитора
Резидент/
нерезидент
РНН
Код
страны
рези-
денства
Сумма
Срок
образо-
вания
задол-
женности
Причины
образо-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Приложение 2
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2004 года N 165
"Об утверждении Правил
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу"
Правила составления и представления налоговой
отчетности накопительными пенсионными фондами,
подлежащими электронному мониторингу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления налоговой отчетности накопительными пенсионными фондами (далее - фонд), подлежащими электронному мониторингу.
2. Мониторинг налогоплательщиков (далее - мониторинг) осуществляется путем применения системы наблюдений за финансово-хозяйственной деятельностью налогоплательщиков с целью определения их реальной налогооблагаемой базы и проведения анализа обоснованности формирования себестоимости товаров (работ, услуг), соблюдения финансового, валютного законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен.

N 1.9 нысан
Екінші деңгейдегі банктерді, жинақтаушы
зейнетақы қорларын, сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдарын және зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды
жүзеге асыратын ұйымдар мен заңды
тұлғаларды қоспағанда, электрондық
мониторингке жататын салық төлеушілердің
салық есептілігін жасау және
табыс ету ережелеріне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан  жыл
Дебиторлық және кредиторлық берешектерді ажыратып жазу
мың теңге
N
Дебитордың атауы
Резидент/
резидент емес.
CТН
Рези-
дент-
тік
елінің
коды
Сома-сы
Бере-
шектің қалып-
тасу мерзімі
Қалып-
тасу себеп-
тері
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
мың теңге
N
Кредитордың атауы
Резидент/
резидент емес.
CТН
Рези-
дент-
тік
елінің
коды
Сома-сы
Бере-
шектің қалып-
тасу мерзімі
Қалып-
тасу себеп-
тері
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
"Электрондық мониторингке
жататын салық төлеушiлердiң
салық есептiлiгiн жасау және табыс
ету ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Салық
комитетi Төрағасының
2004 жылғы 9 сәуiрiнен
N 165 бұйрығына
2-қосымша
Электрондық мониторингке жататын жинақтаушы
зейнетақы қорларының салық есептiлiгiн
жасау және табыс ету ережелерi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы Қазақстан Республикасының кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген электрондық мониторингке жататын жинақтаушы зейнетақы қорларының (бұдан әрi - қор) салық есептілігiн жасау және табыс ету тәртiбiн көздейдi.
2. Салық төлеушілердің мониторингi (бұдан әрi - мониторинг) салық төлеушілердің нақты салық салынатын базасын анықтау және тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзiндiк құнын қалыптастырудың негiзділігiне талдау жүргiзу, Қазақстан Республикасының қаржы, валюта заңдарын және қолданылатын нарықтық бағаларды сақтау мақсатында салық төлеушiлердің қаржы-шаруашылық қызметiне байқау жүйесiн қолдану жолымен жүзеге асырылады.

3. Мониторинг осуществляется методом сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств (далее - уполномоченный государственный орган). Данные налоговой отчетности по электронному мониторингу представляются консолидировано.
Мониторинг осуществляется:
1) уполномоченным государственным органом по налогоплательщикам, подлежащим республиканскому мониторингу;
2) налоговыми комитетами по областям, городам Астана, Алматы и налоговым комитетом "Астана - жана кала" (далее - налоговые комитеты) по налогоплательщикам, подлежащим региональному мониторингу.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
4. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, составляемой согласно приложениям  1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящим Правилам, содержащей информацию, указанную в пункте 3 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
5. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков в однотипные файлы, записанные в едином стандарте.
6. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
7. Формы налоговой отчетности и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного государственного органа.
8. Заполненные формы налоговой отчетности через систему передачи данных представляются:
налогоплательщиками, подлежащими республиканскому мониторингу, в уполномоченный государственный орган;
налогоплательщиками, подлежащими региональному мониторингу, в соответствующий налоговый комитет.
9. Сроки предоставления налоговой отчетности для налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу:
информация по формам налоговой отчетности NN 2.1, 2.2, 2.3 предоставляется ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным налоговым периодом;
информация по формам налоговой отчетности NN 2.4, 2.5, 2.6 предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным налоговым периодом.
Если последний день срока представления форм налоговой отчетности по мониторингу приходится на нерабочий день, сроком представления является следующий рабочий день.

3. Электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған табыс етіледі.
Мониторингтi:
1) республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
2) өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша облыстар, Астана, Алматы қалалары және "Астана - жаңа қала" бойынша салық комитеттерi (бұдан әрi - салық комитеттерi) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Мониторинг жөнiндегi дерекқор осы Ережелерде белгiленген тәртiп пен мерзiмде бағдарламалық қамтамасыз етудiң электронды пiшiмiнде (файлдарында) салық төлеушi беретiн, осы Ережелердің 3-тармағында көрсетiлген ақпаратты қамтитын, осы Ережелердің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жасалатын салық есептiлiгiнiң негiзiнде қалыптасады.
5. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушiлердің барлық есептерiн (салық есептiлiгiнің толтырылған нысандарын) бiрыңғай стандартта жазылған бiр үлгiдегi файлға келтiру қызметiн атқарады.
6. Деректердi берудің электрондық жүйесi салық есептiлiгiнің толтырылған нысандарын белгiленген стандарттағы файл түрiнде дерекқорға дейiн жеткiзу тәсiлiн бiлдiредi.
7. Салық есептiлiгiнің нысандары және оларды толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету мемлекеттiк уәкiлеттi органның сайтында орналастырылады.
8. Салық есептiлiгiнiң толтырылған нысандарын хабарламаны кепiлдендiрiлген жеткiзу жүйесi арқылы:
республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер уәкiлеттi мемлекеттiк органға;
өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер тиiстi салық комитетiне бередi.
9. Республикалық және өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер үшiн салық есептілігiн беру мерзiмдерi:
NN 2.1, 2.2, 2.3 салық есептiлiгi нысандары бойынша ақпарат - есептi кезеңнен кейiнгi айдың 25 күнiнен кешiктiрмей ай сайын берiледi;
NN 2.4, 2.5, 2.6 салық есептілік нысандары бойынша ақпарат - есептi кезеңнен кейiнгi айдың 25 күнiнен кешiктiрмей тоқсан сайын берiледi.
Егер салық есептiлiгi нысандарын берудің соңғы күнi жұмыс күнi емес күнге келсе, беру мерзiмi келесi жұмыс күнi болып табылады.

10. При заполнении каждой формы налоговой отчетности по мониторингу налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) полное наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами;
3) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность;
4) код налогового органа по месту регистрации налогоплательщика;
5) вид формы налоговой отчетности. В зависимости от вида формы налоговой отчетности отмечается соответствующая ячейка. Ячейка "Основная" отмечается при предоставлении первоначальной и последующих форм налоговой отчетности.
Ячейка "Корректировочная" отмечается при внесении изменений и дополнений в ранее представленные формы налоговой отчетности.
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленные формы налоговой отчетности. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Корректировочная", а также номер и дата уведомления.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
10-1. При отсутствии в отчетном периоде показателей финансово-хозяйственной деятельности налоговая отчетность по электронному мониторингу предоставляется без заполнения соответствующих граф.
Сноска. Пункт 10-1 дополнен приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
11. При необходимости уполномоченный государственный орган вправе запросить расшифровку по представленным формам налоговой отчетности по мониторингу.
12. При получении обоснованного письменного заявления от налогоплательщика до срока представления налоговой отчетности по мониторингу уполномоченный государственный орган вправе продлить срок представления налоговой отчетности на период не более трех месяцев.
2. Порядок заполнения форм налоговой отчетности
13. Форма N 2.1 Отчет о размещении пенсионных активов (Приложение 1).
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Наименование юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами" указывается полное наименование юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами фонда. Накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, в данной графе указывают собственное наименование.
В графе 3 "Сумма пенсионных активов, переданных в управление, на начало отчетного периода" указывается сумма пенсионных активов, переданных в управление юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами фонда, по состоянию на начало отчетного периода.
В графе 4 "Сумма пенсионных активов, переданных в управление пенсионными активами в отчетном периоде" указывается сумма пенсионных активов, переданных фондом в управление юридическому лицу, осуществляющему инвестиционное управление пенсионными активами, за отчетный период.
В графе 5 "Начисленный инвестиционный доход" указывается сумма инвестиционного дохода, начисленного в отчетном налоговом периоде.
В графе 6 "Комиссионное вознаграждение" указывается сумма комиссионного вознаграждения, полученного фондом в отчетном налоговом периоде.
В графе 7 "Сумма пенсионных активов, переданных в управление, на конец отчетного периода" указывается сумма пенсионных активов, переданных фондом в управление юридическому лицу, осуществляющему инвестиционное управление пенсионными активами, по состоянию на конец отчетного периода.

10. Мониторинг бойынша салық есептiлiгiнің әр нысанын толтыру кезiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушiнің тiркеу нөмiрi;
2) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушiнiң толық атауы;
3) есеп берiлетiн салық кезеңi;
4) салық төлеушiнi тiркеу орны бойынша салық органының коды.
5) салық есептілігі нысанының түрі. Салық есептілігі нысанының түріне қарай тиісті торкөзге белгі қойылады. "Негізгі" ұяшығы алғашқы және одан кейінгі салық есептілігінің нысандарын табыс еткенде белгіленеді.
"Түзетуші" ұяшығы бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезде белгіленеді.
"Хабарлама бойынша" тор көзі, егер салық төлеушімен Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негізінде бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қажет ететін жағдайда белгіленеді. Бұл жағдайда салық төлеуші "Хабарлама бойынша" және "Түзетуші" ұяшықтарына бір уақытта, сондай-ақ хабарламаның нөмірі мен күніне белгі қояды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
10-1. Есепті кезеңде қаржы-шаруашылық қызметтің көрсеткіштері болмаған кезде электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі тиісті бағандарды толтырусыз табыс етіледі.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
11. Қажет болған кезде уәкiлеттi мемлекеттiк орган мониторинг бойынша берiлген салық есептiлiгi нысандары бойынша таратып жазуды сұратуға құқылы.
12. Мониторинг бойынша салық есептiлігін беру мерзiмiне дейiн салық төлеушiден негiздi жазбаша өтiнiш алған ретте уәкiлеттi мемлекеттiк орган есептiлiк беру мерзiмiн үш айдан аспайтын мерзiмге ұзартуға құқылы.
2. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру тәртiбi
13. N 2.1 Зейнетақы активтерiн орналастыру туралы есеп (1-қосымша).
"N р/с" 1-бағанда рет бойынша нөмiр көрсетiледi. Бұдан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрдi үзбеуi тиiс.
"Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы" 2-бағанда қордың зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның толық атауы көрсетiледi.
"Есептi кезеңнiң басына басқаруға берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы" 3-бағанда есептi кезеңнiң басына жағдай бойынша қордың зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның басқаруына берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"Есептi кезеңде зейнетақы активтерiн басқаруға берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы" 4-бағанда есептi кезең үшiн зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның басқаруына қормен берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"Есептелген инвестициялық кiрiс" 5-бағанда есептi салық кезеңiнде есептелген инвестициялық кiрiстiң сомасы көрсетiледi.
"Комиссиялық сыйақы" 6-бағанда есептi салық кезеңiнде қормен алынған комиссиялық сыйақының сомасы көрсетiледi.
"Есептi кезеңнiң соңына басқаруға берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы" 7-бағанда есептi кезеңнiң соңына жағдай бойынша зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның басқаруына қормен берiлген зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.

14. Формы N 2.2 "Отчет о чистых пенсионных активах" (Приложение 2), N 2.3 "Отчет об изменении в чистых пенсионных активах" (Приложение 3), N 2.4 "Бухгалтерский баланс" (Приложение 4), N 2.5 "Отчет о доходах и расходах" (Приложение 5) являются финансовой отчетностью налогоплательщика, подготовленной за отчетный налоговый период, и заполняются в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом.
15. Форма N 2.6 "Предварительный расчет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц" (Приложение 6) заполняется в соответствии с Налоговым кодексом по фактически полученным доходам и понесенным затратам за отчетный налоговый период, с нарастающим итогом.
В строке 1 "Совокупный доход" указываются  все доходы, полученные за отчетный налоговый период.
В строке 2 "Налогооблагаемый доход (убыток)" указываются налогооблагаемый доход юридического лица.
В строке 3 "Переносимые убытки" указываются переносимые убытки (со знаком минус).
В строке 4 "Корректировка налогооблагаемого дохода" указываются сумма корректировки.
В строке 5 "Налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и корректировки" указывается налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и предоставленных льгот.
В строке 6 "Сумма начисленного корпоративного подоходного налога" указывается сумма начисленного корпоративного подоходного налога по ставкам согласно Налогового кодекса .
В строке 7 "Зачет иностранного налога" указывается сумма иностранного налога, удержанного с налогоплательщика за пределами Республики Казахстан и принятого в зачет в Республике Казахстан. Размер засчитываемой суммы налога не может превышать размера суммы налога, которая была бы начислена в Республике Казахстан к этому доходу по ставкам, действующим в Республике Казахстан.
В строке 8 "Зачет налога, удержанного источником выплаты вознаграждения (выигрыша)" указывается сумма налога, удержанного источником выплаты с вознаграждения (интереса).
В строке 9 "Сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный период.
В строке 10 "Авансовые платежи, всего, в том числе" указывается сумма внесенных налогоплательщиком авансовых платежей с учетом переноса с предыдущего налогового периода и других налогов за отчетный налоговый период.
В строке 11 "Всего внесенных авансовых платежей" указывается суммарная величина произведенных авансовых платежей.
В строке 12 "Сумма налога к доплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего доплате в бюджет.
В строке 13 "Сумма излишне уплаченного налога" указывается сумма корпоративного подоходного налога излишне уплаченного в бюджет.

14. N 2.2 Таза зейнетақы активтерi туралы есеп (2-қосымша), N 2.3 Таза зейнетақы активтерiндегi өзгерiстер туралы есеп) (3-қосымша), N 2.4 Бухгалтерлiк теңгерме (4-қосымша) N 2.5 Кiрiстер мен шығыстар туралы есеп (5-қосымша) нысандары есептi салық кезеңi үшiн дайындалған, салық төлеушiнің қаржылық есебi болып табылады және Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк туралы заңнамасына сәйкес толтырылады. Нысандар өспелi жиынтықпен толтырылады.
15. N 2.6 "Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы бойынша алдын ала есеп" нысаны (6-қосымша) Салық кодексiне сәйкес нақты алынған кiрiстер және шеккен залалдар бойынша есептi салық кезеңi үшiн өспелi жиынтықпен толтырылады.
"Жиынтық кiрiс" 1-жолда есептi салық кезеңi үшiн алынған барлық кiрiстер көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiс (залал)" 2-жолында заңды тұлғаның салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
"Көшiрiлетiн залалдар" 3-жолда алу таңбасымен көшiрiлетiн залалдар көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiстi түзету" 4-жолда түзету сомасы көрсетiледi.
"Көшiрiлетiн залалдар мен түзетулердi ескере отырып салық салынатын кiрiс" 5-жолда көшiрiлетiн залалдар мен берiлетiн жеңiлдiктердi ескере отырып салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
"Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы" 6-жолда Салық кодексiнің ставкалары бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Шетел салығын есепке алу" 7-жолда салық төлеушiден Қазақстан Республикасының шегiнен тыс ұсталған және Қазақстан Республикасында есепке қабылданған шетел салығының сомасы көрсетiледi. Есептелетiн салықтың мөлшерi Қазақстан Республикасында осы кiрiстерге Қазақстан Республикасында қолданылатын ставкалар бойынша есептелетiн салық сомасының мөлшерiнен аспауы тиiс.
"Сыйақының (ұтыстың) төлем көзiнен ұсталған салықты есепке жатқызу" 8-жолда сыйақының (мүдденің) төлем көзiнен ұсталған салық сомасы көрсетiледi.
"Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы" 9-жолда есептi кезең үшiн төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Аванстық төлемдер, барлығы оның iшiнде" 10-жолда өткен салық кезеңiнен көшiрiлгендi және есептi салық кезеңi үшiн басқа да салықтарды ескере отырып салық төлеушi енгiзген аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi.
"Енгiзiлген аванстық төлемдердің барлығы" 11-жолда жүргiзiлген аванстық төлемдердiң сомалық шамасы көрсетiледi.
"Қоса төлеуге салық сомасы" 12-жолда бюджетке қоса төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Артық төленген салық сомасы" 13-жолда бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.

Форма N 2.1
Приложение 1 к Правилам
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
Отчет о размещении пенсионных активов
тыс. тенге
N
Наиме-
нование
юридичес-
кого лица,
осуществ-
ляющего
инвести-
ционное
управление
пенсионными
активами
Сумма
пенсионных
активов,
переданных
в управле-
ние, на
начало
отчетного
периода
Сумма
пенсионных
активов,
переданных
в управ-
ление в
отчетном
периоде
Начис-
ленный
инвес-
тицион-
ный
доход
Комис-
сионное
вознаг-
раждение
Сумма
пенсионных
активов,
переданных
в управ-
ление, на
конец
отчетного
периода
1
2
3
4
5
6
7
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 2.2
Приложение 2 к Правилам
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления         А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     года
Отчет о чистых пенсионных активах
тыс. тенге
Наименование
На начало
отчетного
периода
На конец
отчетного
периода
1
2
3
Активы
Деньги на счетах в банках
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан и банках второго уровня
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для
продажи
в том числе:
государственные ценные бумаги
Республики Казахстан
ценные бумаги международных
финансовых организаций
негосударственные ценные бумаги
иностранных эмитентов
ценные бумаги иностранных государств
ипотечные облигации организаций
Республики Казахстан
другие негосударственные эмиссионные
ценные бумаги
Требования по операциям "обратное РЕПО"
Дебиторская задолженность
в том числе:
начисленный инвестиционный доход
Прочие финансовые активы
Итого активы
Обязательства
Платежные требования получателей
Кредиторская задолженность по
комиссионным вознаграждениям
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
Кредиторская задолженность по
подоходному налогу от пенсионных выплат
Прочие обязательства
Итого обязательства
Итого чистые активы
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 2.1 нысан
Электрондық мониторингке жататын
жинақтаушы зейнетақы қорларының салық
есептілігін жасау және табыс ету
Ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі ай  жыл
Зейнетақы активтерін орналастыру туралы есебі
(мың теңге)
N р/с
Зейнетақы активтерін инвестици-
ялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның атауы
Есепті кезеңнің басына басқаруға берілген зейнетақы активте-
рінің
сомасы
Есепті
кезеңде басқаруға берілген зейнетақы активте-
рінің сомасы
Есептел-
ген инвес-
тициялық кіріс
Комис-
сиялық сыйақы
Есепті кезеңнің соңына басқаруға берілген зейнетақы активтері-нің сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 2.2 нысан
Электрондық мониторингке жататын
жинақтаушы зейнетақы қорларының салық
есептілігін жасау және табыс ету
Ережелеріне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі ай  жыл
Таза зейнетақы активтері туралы есеп
(мың теңге)
Активтер
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
2
3
Банк шоттарындағы ақшалар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
шетелдік мемлекеттердің бағалы қағаздары
Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары
басқа да мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар
"Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
Дебиторлық берешек
оның ішінде:
Есептелген инвестициялық кіріс
Өзге де қаржы активтері
Активтердің жиыны
Міндеттемелер
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
Алушылардың төлем талаптары
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
Зейнетақы төлемдерінен табыс салығы бойынша
кредиторлық берешек
Өзге де міндеттемелер
Міндеттемелердің барлығы
Таза активтердің жиыны
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 2.3
Приложение 3 к Правилам
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     года
Отчет об изменении в чистых пенсионных активах
тыс. тенге
Наименование статей
За
предыдущий
отчетный
период
За
отчетный
период
1
2
3
Чистые пенсионные активы на начало периода
Пенсионные взносы
в том числе:
обязательные
добровольные
добровольные профессиональные
Доходы в виде вознаграждения по
размещенным вкладам
Доходы в виде вознаграждения
(дисконта) по ценным бумагам
в том числе по:
государственным ценным бумагам
Республики Казахстан
ценным бумагам международных
финансовых организаций
вкладам (депозитным сертификатам)
в банках
негосударственным ценным бумагам
иностранных эмитентов
ценным бумагам иностранных государств
ипотечным облигациям организаций
Республики Казахстан
другим негосударственным эмиссионным
ценным бумагам
Доходы по операциям "обратное РЕПО" с
ценными бумагами
Доходы в виде дивидендов по акциям
Доходы в виде вознаграждения по прочим
финансовым активам
Прочие доходы
Пеня и штрафы
в том числе:
за несвоевременное перечисление
обязательных пенсионных взносов
за несвоевременное осуществление
переводов пенсионных накоплений
за ненадлежащее управление
пенсионными активами
Пенсии, выплаченные или подлежащие
выплате
в том числе:
по возрасту
на погребение
по инвалидности
по выезду на постоянное место жительства
за пределы Республики Казахстан
наследникам
по выслуге лет
Комиссионное вознаграждение,
причитающееся Фонду
в том числе:
от инвестиционного дохода по
размещенным пенсионным активам
от пенсионных активов
Прочие расходы
Индивидуальный подоходный налог у
источника выплаты
Доход (убыток) от купли-продажи ценных
бумаг (нетто)
Доходы (убытки) от переоценки (нетто)
в том числе:
от изменения справедливой стоимости
ценных бумаг, имеющихся в наличии
для продажи
от переоценки иностранной валюты
Поступившие пенсионные накопления из
других фондов
Переводы пенсионных накоплений
в том числе:
в другие фонды
в страховые организации
Невыясненные суммы (ошибочно зачисленные)
Прочие поступления
Возврат невыясненных сумм (ошибочно
зачисленных)
Чистые активы на конец периода
Изменения в чистых пенсионных активах
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 2.3 нысан
Электрондық мониторингке жататын
жинақтаушы зейнетақы қорларының салық
есептілігін жасау және табыс ету
Ережелеріне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  ай  жыл
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есеп
(мың теңге)
Баптар атауы
Өткен есепті кезең үшін
Есепті кезең үшін
1
2
3
Кезеңнің басына таза зейнетақы активтері
Зейнетақы жарналары
оның ішінде:
міндетті
ерікті
ерікті кәсіптік
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (дисконт) түріндегі кірістер
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
банктердегі салымдар (депозиттік сертификаттар)
шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
шетелдік мемлекеттердің бағалы қағаздары
Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары
басқа да мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар
"Кері РЕПО" операциялары бойынша кірістер
Акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кірістер
Басқа да қаржылық активтер бойынша сыйақы түріндегі кірістер
Өзге де кірістер
Айыппұлдар мен өсімпұлдар
оның ішінде:
міндетті зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін
зейнетақы жарналарын уақтылы аударуды жүзеге асырмағаны үшін
зейнетақы активтерін тиісінше
басқармағаны үшін
Төленген немесе төленуге жататын зейнетақылар
оның ішінде:
жасы бойынша
жерлеуге
мүгедектігі бойынша
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс тұрақты тұруға кетуі бойынша
мұрагерлеріне
еңбек сіңірген жылдары бойынша
Қорға тиесілі комиссиялық сыйақы
оның ішінде:
орналастырылған зейнетақы активтері бойынша сыйақы түріндегі кірістер
зейнетақы активтерінен
Өзге де шығыстар
Төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы
Бағалы қағаздарды сатудан кіріс (залал) нетто
Қайта бағалаудан кіріс (залал)
оның ішінде:
сату үшін қолда бар бағалы қағаздардың әділ құнының өзгеруінен
шетел валютасын қайта бағалаудан
Басқа қорлардан келіп түскен зейнетақы жинақтары
Зейнетақы жинақтарын аудару
оның ішінде:
басқа қорларға
сақтандыру ұйымдарына
Анықталмаған сомалар (қате есептелген)
Басқа да түсімдер
Анықталмаған сомаларды (қате есептелген)
қайтару
Кезеңнің соңына таза активтер
Таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі      ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 2.5
Приложение 5 к Правилам
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления        А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     года
Отчет о доходах и расходах
тыс. тенге
Наименование статей
За предыдущий
отчетный
период
За
отчетный
период
1
2
3
Комиссионные вознаграждения
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода по
пенсионным активам
Доходы в виде вознаграждения по
размещенным вкладам
Доходы в виде вознаграждения
(купона/дисконта) по ценным бумагам
Иные доходы (убытки) по ценным
бумагам (нетто):
в том числе:
доходы от купли-продажи ценных бумаг
(нетто)
доходы от изменения стоимости ценных
бумаг, предназначенных для торговли
и имеющихся в наличии для продажи
(нетто)
Доходы (убытки) от переоценки
иностранной валюты (нетто)
Доходы от инвестиций в
ассоциированные компании
Прочие доходы
Итого доходов
Комиссионные расходы
в том числе:
вознаграждения организациям,
осуществляющим инвестиционное
управление пенсионными активами
вознаграждения банкам-кастодианам
Расходы в виде вознаграждения
(премии) по ценным бумагам
Расходы по полученным займам
в том числе:
по финансовому лизингу
Расходы на резервы (провизии) по
сомнительным долгам
Восстановление резервов (провизий)
по сомнительным долгам
Общие и административные расходы
в том числе:
текущие налоги и другие обязательные
платежи в бюджет (кроме
корпоративного подоходного налога)
расходы на персонал
расходы на рекламу
расходы по текущей аренде
амортизационные отчисления
Прочие расходы
Итого расходов
Доход (убыток) до уплаты налогов
Корпоративный подоходный налог
Доход (убыток) после уплаты налогов
Чистый доход (убыток)
Доход (убыток) от чрезвычайных
ситуаций
Доля меньшинства
Чистый доход (убыток) с учетом доли
меньшинства
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 2.5 нысан
Электрондық мониторингке жататын
жинақтаушы зейнетақы қорларының салық
есептілігін жасау және табыс ету
Ережелеріне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан   жыл
Кірістер мен шығыстар туралы есеп
(мың теңге)
Баптар атауы
Өткен есепті кезең үшін
Есепті кезең үшін
1
2
3
Комиссиялық сыйақы
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақы түріндегі кірістер
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы (купон/дисконт) түріндегі кірістер
Бағалы қағаздар бойынша өзге де кірістер (залалдар) (нетто):
оның ішінде:
бағалы қағаздарды сатып алу-сатудан кірістер (нетто)
саудаға арналған және сату үшін қолда бар бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен кірістер (нетто)
Шетел валютасын қайта бағалаудан кірістер (залалдар) (нетто)
Ассоцияланған компанияларға инвестициялар-
дан кірістер
Өзге де кірістер
Кірістердің жиыны
Комиссиялық шығыстар
оның ішінде:
зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға сыйақылар
банк-кастодиандарға сыйақы
бағалы қағаздар бойынша сыйақы (сыйлықақы)
түріндегі шығыстар
Алынған займдар бойынша шығыстар
оның ішінде:
қаржы лизингі бойынша
Күмәнді қарыздар бойынша резервтерге (провизияларға) шығыстар
Күмәнді қарыздар бойынша резервтерді (провизияларды) қалпына келтіру
Жалпы және әкімшілік шығыстар
оның ішінде:
ағымдағы салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (корпорациялық табыс салығынан басқа)
персоналға шығыстар
жарнамаға шығыстар
ағымдағы жалға алулар бойынша шығыстар
амортизациялық аударымдар
Өзге де шығыстар
Шығыстардың жиыны
Салықтарды төлеуге дейінгі кіріс (залал)
Корпорациялық табыс салығы
Салықтарды төлегеннен кейін кіріс (залал)
Таза кіріс (залал)
Төтенше жағдайлардан кіріс (залал)
Азшылық үлесі
Азшылық үлесін ескере отырып таза кіріс (залал)
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 2.6
Приложение 6 к Правилам
представления отчетности
накопительными пенсионными
фондами, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Предварительный расчет по корпоративному подоходному
налогу с юридических лиц
тыс. тенге
N
П/П
Показатели
Сумма
1
Совокупный доход
2
Налогооблагаемый доход (убыток)
3
Переносимые убытки
4
Корректировка налогооблагаемого дохода
5
Налогооблагаемый доход с учетом переносимых
убытков и корректировки
6
Сумма начисленного корпоративного
подоходного налога
7
Зачет иностранного налога
8
Зачет налога, удержанного у источника
выплаты вознаграждения (выигрыша)
9
Сумма корпоративного подоходного налога,
подлежащего уплате
10
Авансовые платежи, всего в том числе:
11
Всего внесенных авансовых платежей
12
Сумма налога к доплате
13
Сумма излишне уплаченного налога
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной форме налоговой
отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Приложение 3
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2004 года N 165
"Об утверждении Правил
составления и представления
налоговой отчетности
налогоплательщиками,
подлежащими электронному
мониторингу"
Правила составления и представления налоговой отчетности
юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление
пенсионными активами, подлежащими электронному мониторингу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления налоговой отчетности юридическими лицами, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, подлежащими электронному мониторингу.
2. Мониторинг налогоплательщиков (далее - мониторинг) осуществляется путем применения системы наблюдений за финансово-хозяйственной деятельностью налогоплательщиков с целью определения их реальной налогооблагаемой базы и проведения анализа обоснованности формирования себестоимости товаров (работ, услуг), соблюдения финансового, валютного законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен.

N 2.6 нысан
Электрондық мониторингке жататын
жинақтаушы зейнетақы қорларының салық
есептілігін жасау және табыс ету
Ережелеріне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан    жыл
Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы
бойынша алдын ала есеп
(мың теңге)
р/с
N
Көрсеткіштер
Сомасы,
мың теңге
1
Жиынтық кіріс
2
Салық салынатын кіріс (залал)
3
Көшірілетін залалдар
4
Салық салынатын кірісті түзету
5
Көшірілетін залалдарды, берілетін жеңілдік-
терді ескере отырып салық салынатын
кірістер
6
Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы
7
Шетел салығын есепке жатқызу
8
Сыйақы (мүдде) бойынша төлем көзінен ұсталған салықты есепке жатқызу
9
Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы
10
Аванстық төлемдер нақты төленді
11
Енгізілген аванстық төлемдердің барлығы
12
Қосымша төленуге жатады
13
Қайтарылуға жатады
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі      ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
"Электрондық мониторингке
жататын салық төлеушiлердiң
салық есептiлiгiн жасау және табыс
ету ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Салық
комитетi Төрағасының
2004 жылғы 9 сәуiрiнен
N 165 бұйрығына
3-қосымша
Электрондық мониторингке жататын зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың салық есептiлiгiн жасау және табыс ету ережелерi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және электрондық мониторингке жататын зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың салық есептiлiгiн жасау және табыс ету тәртiбiн көздейдi.
2. Салық төлеушiлердiң мониторингi (бұдан әрi - мониторинг) салық төлеушiлердің нақты салық салынатын базасын анықтау және тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзiндiк құнын қалыптастырудың негiздiлiгіне талдау жүргiзу, Қазақстан Республикасының қаржы, валюта заңнамаларын және қолданылатын нарықтық бағаларды сақтау мақсатында, салық төлеушiлердің қаржы-шаруашылық қызметiн байқау жүйесiн қолдану жолымен жүзеге асырылады.

3. Мониторинг осуществляется методом сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств (далее - уполномоченный государственный орган). Данные налоговой отчетности по электронному мониторингу представляются консолидировано.
Мониторинг осуществляется:
1) уполномоченным государственным органом по налогоплательщикам, подлежащим республиканскому мониторингу;
2) налоговыми комитетами по областям, городам Астана, Алматы и налоговым комитетом "Астана - жана кала" (далее - налоговые комитеты) по налогоплательщикам, подлежащим региональному мониторингу.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
4. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, составляемой по формам NN 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, содержащей информацию, указанную в пункте 3 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
5. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков воднотипные файлы, записанные в едином стандарте.
6. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
7. Формы налоговой отчетности и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного государственного органа.
8. Заполненные формы налоговой отчетности через систему передачи данных представляются:
налогоплательщиками, подлежащими республиканскому мониторингу, в уполномоченный государственный орган;
налогоплательщиками, подлежащими региональному мониторингу, в соответствующий налоговый комитет.
9. Сроки предоставления налоговой отчетности для налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу:
информация по формам налоговой отчетности NN 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Если последний день срока представления форм налоговой отчетности по мониторингу приходится на нерабочий день, сроком представления является следующий рабочий день.

3. Электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған табыс етіледі.
Мониторингтi:
1) республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
2) өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша облыстар, Астана, Алматы қалалары және "Астана - жаңа қала" бойынша салық комитеттерi (бұдан әрi - салық комитеттерi) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Мониторинг бойынша дерекқор осы Ережелерде белгiленген тәртiп пен және мерзiмде бағдарламалық қамтамасыз етудiң электрондық пiшiмiнде (файлдарында) салық төлеушi беретiн, осы Ережелердің 3-тармағында көрсетiлген ақпаратты қамтитын, осы Ережелердің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жасалатын салық есептiлiгiнің негiзiнде қалыптасады.
5. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушiлердің барлық есептерiн (салық есептілігiнің толтырылған нысандарын) бiрыңғай стандартта жазылған бiр үлгiдегi файлға келтiру қызметiн атқарады.
6. Деректердi берудің электрондық жүйесi салық есептiлiгiнің толтырылған нысандарын белгiленген стандарттағы файл түрiнде дерекқорға дейiн жеткiзу тәсiлiн бiлдiредi.
7. Салық есептiлiк нысандары және оларды толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету уәкiлеттi мемлекеттiк органның сайтында орналастырылады.
8. Салық есептiлiгiнiң толтырылған нысандарын хабарламаны кепiлдендiрiлген жеткiзу жүйесi арқылы:
республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер уәкiлеттi мемлекеттiк органға;
өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер тиiстi салық комитетiне бередi.
9. Республикалық және өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер үшiн салық есептiлiгiн беру мерзiмдерi:
N 3.1 салық есептiлiгi нысаны бойынша ақпарат есептi кезеңнен кейiнгi айдың 25 күнiнен кешiктiрмей, тоқсан сайын тапсырылады;
NN 3.2, 3.3, 3.4 салық есептiлiгi нысандары бойынша ақпарат есептi кезеңнен кейiнгi айдың 25 күнiнен кешіктiрмей, тоқсан сайын тапсырылады.
Егер салық есептiлiгi нысандарын берудің соңғы күнi жұмыс күнi емес күнге келсе, беру мерзiмi келесi жұмыс күнi болып табылады.

2. Порядок заполнения форм налоговой отчетности
13. Форма N 3.1. Отчет по управлению пенсионными активами (Приложение 1).
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Наименование НПФ" указывается наименование накопительного пенсионного фонда, передавшего пенсионные активы в управление юридическому лицу, осуществляющему инвестиционное управление пенсионными активами. Накопительные пенсионные фонды, самостоятельно осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, данную графу не заполняют.
В графе 3 "Сумма пенсионных активов на конец отчетного периода" указывается сумма пенсионных активов, принятых в управление юридическим лицом, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами, по каждому накопительному пенсионному фонду по состоянию на конец отчетного периода.
В графе 4 "Инвестировано, всего" указывается сумма пенсионных активов каждого накопительного пенсионного фонда, размещенных в финансовые инструменты на конец отчетного периода. Данная графа отражает сумму граф 5-13 настоящего отчета.
В графе 5 "Национальный Банк РК" указывается сумма пенсионных активов, размещенных во вклады Национального Банка Республики Казахстан.
В графе 6 "Банки второго уровня" указывается сумма пенсионных активов, размещенных во вклады банков второго уровня.
В графе 7 "Ценные бумаги МФ РК и НБ РК" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенных Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, за исключением ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан.
В графе 8 "Ценные бумаги местных исполнительных органов" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в государственные ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами.
В графе 9 "Негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в негосударственные ценные бумаги иностранных эмитентов.
В графе 10 "Ценные бумаги иностранных государств" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в ценные бумаги иностранных государств.
В графе 11 "Ценные бумаги международных финансовых организаций" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в ценные бумаги международных финансовых организаций.
В графе 12 "Негосударственные ценные бумаги" указывается сумма пенсионных активов, размещенных: в ипотечные облигации организаций Республики Казахстан, включенных в официальный список организатора торгов; во включенные в официальный список организатора торгов по категории "А" иные, помимо ипотечных облигаций, негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств; в облигации ЗАО "Банк Развития Казахстана" и в прочие негосударственные ценные бумаги.

2. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру
13. N 3.1 нысан. Зейнетақы активтерiн басқару бойынша есеп (1-қосымша).
"N р/с" 1-бағанында ретi бойынша нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбеуi керек.
"ЖЗҚ" 2-бағанында зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаға зейнетақы активтерiн басқаруға берген жинақтаушы зейнетақы қорының атауы көрсетiледi.
"Есептi кезең соңына зейнетақы активтерiнің сомасы" 3-бағанында есептi кезеңге жағдай бойынша әрбiр жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлға басқаруға қабылдаған зейнетақы активтерiнiң сомасы көрсетiледi.
"Инвестиция жасалды, барлығы" 4-бағанында осы есептi кезеңде қаржы құралдарына орналастырған әрбiр жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi. Бұл баған осы есептің 5-13-бағандарының сомасын көрсетедi.
"ҚР Ұлттық Банкi" 5-бағанында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi салымдарына орналастырған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"екiншi деңгейдегi банктер" 6-бағанында екiншi деңгейдегi банктердің салымдарына орналастырған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"ҚР ҚМ және ҚР ҰБ бағалы қағаздары" 7-бағанында Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарының шығарған бағалы қағаздарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"жергілiктi атқарушы органдарының бағалы қағаздары" 8-бағанында жергiлiктi атқарушы органдары шығарған мемлекеттiк бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"шетел эмитенттерiнің мемлекеттiк емес бағалы қағаздары" 9-бағанында шет ел эмитенттерiнің мемлекеттiк емес бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"шетелдiк мемлекеттердің бағалы қағаздары" 10-бағанында шетелдiк мемлекеттердің бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары" 11-бағанында халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздарына орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"мемлекеттiк емес бағалы қағаздар" 12-бағанында сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тiзiмiне енгiзiлген, Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигацияларына; Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң заңдарына сәйкес шығарылған, сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне "А" санаты бойынша енгiзiлген, Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигацияларынан басқа, мемлекеттiк емес эмиссиялық ипотекалық бағалы қағаздарына; "Қазақстан Даму Банкi" ЖАҚ-ның облигациялары және өзге де мемлекеттiк емес бағалы қағаздарға орналастырылған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.

В графе 13 "Прочие" указывается сумма пенсионных активов, размещенных в прочие финансовые инструменты, не указанные в графах 4-11 настоящего отчета.
В графе 14 "Начислено инвестиционного дохода" указывается сумма инвестиционного дохода, начисленного каждому накопительному пенсионному фонду в отчетном периоде.
В графе 15 "Комиссионное вознаграждение" указывается сумма комиссионного вознаграждения юридического лица, осуществляющего инвестиционное управление пенсионными активами, полученного в отчетном налоговом периоде от каждого накопительного пенсионного фонда.
Форма заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
14. Формы N 3.2. "Бухгалтерский баланс" (Приложение 2), N 3.3. "Отчет о доходах и расходах" (Приложение 3) являются финансовой отчетностью налогоплательщика, подготовленной за отчетный налоговый период, и заполняются в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности.
Формы заполняется с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
15. Форма N 3.4. "Предварительный расчет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц" (Приложение 4) заполняется в соответствии с Налоговым кодексом по фактически полученным доходам и понесенным затратам за отчетный налоговый период, с нарастающим итогом.
В строке 1 "Совокупный доход" указываются все доходы, полученные за отчетный налоговый период.
В строке 2 "Налогооблагаемый доход (убыток)" указываются налогооблагаемый доход юридического лица.
В строке 3 "Переносимые убытки" указываются переносимые убытки (со знаком минус).
В строке 4 "Корректировка налогооблагаемого дохода" указываются сумма корректировки.
В строке 5 "Налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и корректировки" указывается налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и предоставленных льгот.
В строке 6 "Сумма начисленного корпоративного подоходного налога" указывается сумма начисленного корпоративного подоходного налога по ставкам согласно Налогового кодекса .
В строке 7 "Зачет иностранного налога" указывается сумма иностранного налога, удержанного с налогоплательщика за пределами Республики Казахстан и принятого в зачет в Республике Казахстан. Размер засчитываемой суммы налога не может превышать размера суммы налога, которая была бы начислена в Республике Казахстан к этому доходу по ставкам, действующим в Республике Казахстан.
В строке 8 "Зачет налога, удержанного источником выплаты вознаграждения (выигрыша)" указывается сумма налога, удержанного источником выплаты с вознаграждения (интереса).
В строке 9 "Сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный период.
В строке 10 "Авансовые платежи, всего в том числе" указывается сумма внесенных налогоплательщиком авансовых платежей с учетом переноса с предыдущего налогового периода и других налогов за отчетный налоговый период.
В строке 11 "Всего внесенных авансовых платежей" указывается суммарная величина произведенных авансовых платежей.
В строке 12 "Сумма налога к доплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего доплате в бюджет.
В строке 13 "Сумма излишне уплаченного налога" указывается сумма корпоративного подоходного налога излишне уплаченного в бюджет.

"Өзгелер" 13-бағанында осы есептің 4-11-бағандарында көрсетiлмеген өзге де қаржы құралдарына орналастырған зейнетақы активтерiнің сомасы көрсетiледi.
"Инвестициялық кiрiс есептелдi" 14-бағанында есептi кезеңде әрбiр жинақтаушы зейнетақы қорына есептелген инвестициялық кiрiс сомасы көрсетiледi.
"Комиссиялық сыйақы" 15-бағанында есептi салық кезеңiнде әрбiр жинақтаушы зейнетақы қорынан алынған, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаның комиссиялық сыйақысының сомасы көрсетiледi.
"Жиыны:" жолында зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаға зейнетақы активтерiн берген барлық жинақтаушы зейнетақы қорлары бойынша осы есептің әрбiр бағаны бойынша жолдарының жалпы сомасы көрсетiледi.
Нысан өспелi жиынтықпен толтырылады.
14. N 3.2 нысан Бухгалтерлiк теңгерме (2-қосымша), N 3.3 Кiрiстер мен шығыстар туралы есеп (3-қосымша) есептi салық кезеңi үшiн даярланған салық төлеушiнiң қаржы есебi болып табылады және бухгалтерлiк есеп пен қаржы есептiлiгi жөнiндегi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес толтырылады.
Нысан өспелi жиынтықпен толтырылады.
15. N 3.4 нысан "Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы бойынша алдын ала есеп" нысаны (4-қосымша) Салық кодексiне сәйкес нақты алынған кiрiстер және шеккен залалдар бойынша есептi салық кезеңi үшiн өспелi жиынтықпен толтырылады.
"Жиынтық кiрiс" 1-жолда есептi салық кезеңi үшін алынған барлық кiрiстер көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiс (залал)" 2-жолында заңды тұлғаның салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
"Көшiрiлетiн залалдар" 3-жолда алу таңбасымен көшiрiлетiн залалдар көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiстi түзету" 4-жолда түзету сомасы көрсетiледi.
"Көшiрiлетiн залалдар мен түзетулердi ескере отырып салық салынатын кiрiс" 5-жолда көшiрiлетiн залалдар мен берiлетiн жеңiлдiктердi ескере отырып салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
"Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы" 6-жолда Салық кодексiнің ставкалары бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Шетел салығын есепке алу" 7-жолда салық төлеушiден Қазақстан Республикасының шегiнен тыс ұсталған және Қазақстан Республикасында есепке қабылданған шетел салығының сомасы көрсетiледi. Есептелетiн салықтың мөлшерi Қазақстан Республикасында осы кiрiстерге Қазақстан Республикасында қолданылатын ставкалар бойынша есептелетiн салық сомасының мөлшерiнен аспауы тиiс.
"Сыйақының (ұтыстың) төлем көзiнен ұсталған салықты есепке жатқызу" 8-жолда сыйақының (мүдденің) төлем көзiнен ұсталған салық сомасы көрсетiледi.
"Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы" 9-жолда есептi кезең үшiн төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Аванстық төлемдер, барлығы оның iшiнде" 10-жолда өткен салық кезеңiнен көшiрiлгендi және есептi салық кезеңi үшiн басқа да салықтарды ескере отырып салық төлеушi енгiзген аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi.
"Енгiзiлген аванстық төлемдердің барлығы" 11-жолда жүргiзiлген аванстық төлемдердің сомалық шамасы көрсетiледi.
"Қоса төлеуге салық сомасы" 12-жолда бюджетке қоса төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Артық төленген салық сомасы" 13-жолда бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.

Форма N 3.1
Приложение 1 к Правилам
представления отчетности
юридическими лицами,
осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами,
подлежащими электронному мониторингу
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Отчет по управлению пенсионными активами
тыс. тенге
N
п/п
Наиме-
нование
НПФ
Сумма
пенсионных
активов
на конец
отчетного
периода
Инвес-
тиро-
вано,
всего
в том числе:
банковские вклады
приобретение ценных бумаг
Нацио-
наль-
ный
Банк
РК
банки
второго
уровня
ценные
бумаги
МФ РК
и НБ РК
ценные
бумаги
местных
испол-
нитель-
ных
органов
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО:
продолжение таблицы
в том числе:
Начис-
лено
инвес-
тицион-
ного
дохода
Комис-
сионное
вознаг-
раждение
приобретение ценных бумаг
негос.
ценные
бумаги
иност-
ранных
эмитентов
ценные
бумаги
иност-
ранных
госу-
дарств
ценные
бумаги
между-
народных
финан-
совых
органи-
заций
негос.
ценные
бумаги
прочие
9
10
11
12
13
14
15
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соотвествии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от          N
Входящий номер регистрации документа              ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 3.2
Приложение 2 к Правилам
представления отчетности
юридическими лицами,
осуществляющими инвестиционное
управление пенсионными активами,
подлежащими электронному мониторингу
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     года
Бухгалтерский баланс
тыс. тенге
Наименование
На начало
отчетного
периода
На конец
отчетного
периода
1
2
3
Активы
Основные средства, используемые в
основной деятельности (нетто)
Нематериальные активы (нетто)
Инвестиции в ассоциированные компании
Долгосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для
продажи (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Прочие активы
Расходы будущих периодов
Отсроченное налоговое требование
Авансы выданные
Краткосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным
долгам)
Ценные бумаги, предназначенные для
торговли (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)
Вклады размещенные (за вычетом резервов
по сомнительным долгам)
Деньги
в том числе:
наличные деньги в кассе
деньги на счетах в банках
Итого активы:
Обязательства
Долгосрочные полученные займы
в том числе:
финансовый лизинг
Долгосрочная кредиторская задолженность
Краткосрочные полученные займы
Краткосрочная кредиторская задолженность
Доходы будущих периодов
Авансы полученные
Начисленные расходы по расчетам с
персоналом
Начисленные расходы по расчетам с
акционерами по акциям
Обязательство перед бюджетом по налогам и
другим обязательным платежам
Отсроченное налоговое обязательство
Прочие обязательства
Итого обязательства
Доля меньшинства
Капитал
Уставный капитал
Изъятый капитал
Неоплаченный капитал
Дополнительный оплаченный капитал
Резервный капитал
в том числе:
на покрытие убытков от уменьшения
пенсионных накоплений
на покрытие убытков по собственной
деятельности
Дополнительный неоплаченный капитал
Нераспределенный доход (непокрытый
убыток):
в том числе:
предыдущих лет
отчетного периода
Итого капитал
Итого пассивы
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 3.1 нысан
Электрондық мониторингке жататын
зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың салық есептілігін жасау
және табыс ету
Ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан   жыл
Зейнетақы активтерін басқару бойынша есеп
(мың теңге)
р/с
N
ЖЗҚ
атауы
Есепті
кезең
соңына
зей-
нетақы
актив-
тері-
нің
сомасы
Инвес-
тиция-
ланды,
барлы-
ғы
оның ішінде:
банк
салымдары
бағалы
қағаздарды
сатып алу
ҚР
Ұлттық
Банкі
екінші
дең-
гейде-
гі
банк-
тер
ҚРҚМ
және
ҚР ҰБ
бағалы
қағаз-
дары
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дардың
бағалы
қағаз-
дары
1
2
3
4
5
6
7
8
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Инвести-
циялық кіріс есептелді
Комис-
сиялық сыйақы
Шетелдік эмитент-
тердің
мемле-
кеттік
емес
бағалы
қағаз-
дары
Шетел-
дік
мемле-
кеттер-
дің бағалы қағаз-
дары
Халық-
аралық қаржы ұйымда рының бағалы қағаз-
дары
мемлекет-
тік емес бағалы қағаздар
өзгелер
9
10
11
12
13
14
15
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің осы нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі      ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 3.2 нысан
Электрондық мониторингке жататын
зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын заңды
тұлғалардың салық есептілігін жасау
және табыс ету
Ережелеріне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан   жыл
Бухгалтерлік теңгерме
(мың теңге)
Активтер
Есепті
кезеңнің
басына
Есепті
кезеңнің
соңына
1
2
3
Негізгі қызметте пайдаланылатын негізгі қорлар (нетто)
Материалдық емес активтер (нетто)
Ассоцияланған компанияларға инвестициялар
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешек (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді шегерумен)
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді       шегерумен)
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді шегерумен)
Өзге де активтер
Алдағы кезеңдер шығыстары
Кейінге қалдырылған салық талаптары
Берілген аванстар
Қысқа мерзімдік дебиторлық берешек (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді шегерумен)
Саудаға арналған бағалы қағаздар (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді шегерумен)
Орналастырылған салымдар (күмәнді қарыздар бойынша резервтерді шегерумен)
Ақшалар
оның ішінде:
кассадағы қолма-қол ақша
банк шоттарындағы ақшалар
Активтердің жиыны:
Міндеттемелер
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
2
3
Алынған ұзақ мерзімді займдар
оның ішінде:
қаржы лизингі
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
Алынған қысқа мерзімді займдар
Қысқа мерзімдік кредиторлық берешек
Алдағы кезеңдер кірістері
Алынған аванстар
Персоналмен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
Акциялар бойынша акционерлермен есеп айырысу бойынша есептелген шығыстар
Салық және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттемелер
Кейінге қалдырылған салық міндеттемелері
Өзге де міндеттемелер
Міндеттемелердің жиыны
Азшылық үлесі
Капитал
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
2
3
Жарғылық капитал
Алып қойылған капитал
Төленбеген капитал
Қосымша төленген капитал
Резервтік капитал
оның ішінде:
зейнетақы жинақтарының азаюынан залалдарды жабуға
өз қызметінен залалдарды жабуға
Қосымша төленбеген капитал
Бөлінбеген кіріс (жабылмаған залал)
оның ішінде:
алдағы жылдардың
есепті кезеңнің
Капиталдың жиыны
Пассивтердің жиыны
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің осы нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі     ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды