О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан", зарегистрированный за N 1245
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года N 327. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2004 года 2853. Утратил силу - приказом Министра образования и науки РК от 15 апреля 2005 года N 244 (V053627)
В целях совершенствования нормативной правовой базы по приему в средние  профессиональные учебные заведения, приказываю:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 707 "Об утверждении Типовых правил приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан", зарегистрированный за N 1245", (далее - Приказ), (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1245, опубликованный в журнале "Вестник образования и науки", 2002 год, N 2-3, внесены изменения и дополнения приказами Министра образования и науки от 16 мая 2002 года N 393 , зарегистрированный за N 1880; от 15 марта 2003 года N 157 , зарегистрированный за N 2232; от 30 мая 2003 года N 364 , зарегистрированный за N 2375), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле Приказа слова "от 07.06.1999 г." исключить;
в Типовых правилах приема в средние профессиональные учебные заведения Республики Казахстан, утвержденных Приказом:
в пункт 2 после слов "4 фотокарточки размером 3х4" дополнить словами ", сертификат о результатах единого национального тестирования (далее - сертификат ЕНТ)";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Прием в средние профессиональные учебные заведения граждан, имеющих основное общее, среднее общее, начальное профессиональное образование осуществляется по заявлению граждан на конкурсной основе по результатам баллов вступительных экзаменов или указанным в сертификате ЕНТ.";
в пункте 3-1 слова "с 20 июня по 15 августа" заменить словами "с 20 июня по 20 августа";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Зачисление граждан проводится после завершения вступительных экзаменов с 25 августа по 30 августа для поступающих на очную форму обучения, с 15 сентября по 30 сентября для поступающих на вечернюю и заочную форму обучения.";
в абзаце третьем пункта 7 слова "менее 30 процентов" заменить словами "менее 30 баллов", цифры "25" на цифры "30";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

N 1245 тіркелген "Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 707 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 16 сәуірдегі N 327 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2853. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрлігінің 2005 жылғы 15 сәуірдегі N 244 (V053627) бұйрығымен.
Кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдау жөнiндегi нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру мақсатында бұйырамын:
1. Мемлекеттiк тiркеу тiзiмiндегi нормативтiк құқықтық актілерде N 1245 тiркелген, "Бiлiм және ғылым хабаршысы" журналының 2002 жылғы N 2-3 санында жарияланған "Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң N 1245 тiркелген 2000 жылғы 10 шiлдедегi N 707  бұйрығына  (бұдан әрi - Бұйрық) (Бiлiм және ғылым министрiнiң N 1880 тiркелген 2002 жылғы 16 мамырдағы  N 393 ; N 2232 тiркелген 2003 жылғы 15 наурыздағы  N 157 ; N 2375 тiркелген 2003 жылғы 30 мамырдағы N 364  бұйрықтарымен  өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген), мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Бұйрықтың кiрiспесiнде "1999 жылғы 7 маусымдағы" деген сөздер алынып тасталсын;
Бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдаудың үлгi ережесiнде:
2 тармақ "3x4 мөлшерлi 4 суретiн" деген сөздерiнен соң ", ұлттық бiрыңғай тестiлеу нәтижелерiнiң сертификаты (бұдан әрi - ҰБТ сертификаты.)" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Жалпы негiзгi, жалпы орта, кәсiптiк бастауыш бiлiмi бар азаматтарды кәсiптiк орта оқу орындарына қабылдау азаматтардың өтiнiшi бойынша конкурстық сынақ емтихандардың балдары немесе ҰБТ сертификатында көрсетiлген балдар негiзде жасалады.";
3-1 тармақта "20 маусымнан 15 тамызға дейiн" деген сөздер "20 маусымнан 20 тамызға дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Азаматтарды қабылдау түсу емтихандары аяқталғаннан кейiн және күндiзгi оқу нысанына түсетiндер үшiн 25 тамыздан 30 тамызға дейiн, кешкi және сырттай оқу нысанына түсетiндер үшiн 15 қыркүйектен 30 қыркүйекке дейiн жүргiзiледi";
7-тармақтың үшiншi абзацында "30 пайыздан кем" деген сөздер "30 баллдан кем" деген сөздермен ауыстырылсын, "25"-ті "30"-ға;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Приемным комиссиям среднего профессионального учебного заведения предоставляется право осуществлять прием лиц, не прошедших по конкурсу в другие колледжи (училища), и вузы для лиц, участвовавших в комплексном тестировании на основании государственных сертификатов установленного образца.".
2. Департаменту среднего образования (Испусинова С.Б.) предоставить в установленном порядке настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра К. Шамшидинову.
Министр

"16. Орта кәсiптiк оқу орнының қабылдау комиссияларына кешендi тестiлеуге қатысқан, басқа колледждерге (училищелерге) және жоғары оқу орындарына конкурстан өтпеген тұлғаларды белгiленген үлгiдегi мемлекеттiк сертификаттар негiзiнде қабылдауды жүзеге асыру құқығы берiледi".
2. Орта бiлiм департаментi (С.Б. Есбосынова) осы бұйрықты белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге ұсынсын.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр К.Шәмшидиноваға жүктелсiн.
Министр