О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 201 "Об утверждении Правил функционирования системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц и участия в ней банков второго уровня Республики Казахстан", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2427
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 205. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2004 года N 3010. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 218
Извлечение из
постановлением Правления Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 23 сентября 2006 года N 218
... ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам обязательного гарантирования депозитов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
...
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан
по вопросам обязательного гарантирования депозитов,
признаваемых утратившими силу
...
4. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 205 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 201 "Об утверждении Правил функционирования системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц и участия в ней банков второго уровня Республики Казахстан", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2427" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3010, опубликованное в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2005 год, N 15, статья 108).
------------------------------------------------------------------
В целях совершенствования системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2427 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жүйесінің жұмыс істеу және оған Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің қатысу ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі N 201 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 205 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 16 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3010. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегi N 218 қаулысымен.
Ескерту:   Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегi N 218 қаулысымен (2006 жылы 27 қазанда N 189 "Заң газеті" газетінде жарияланды).
----------------Қаулыдан үзінді--------------------
Нормативтiк құқықтық актiлердi "Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнде орналастырылған депозиттерге мiндеттi кепiлдiк беру туралы" 2006 жылғы 7-шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкестендiру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi осы қаулының қосымшасына сәйкес жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1-қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi...
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының 2006 жылғы
23 қыркүйектегi N 218 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының күшi жойылды деп танылған
депозиттерiне мiндеттi кепiлдiк беру мәселелерi
жөнiндегi Қазақстан Республикасының нормативтiк
құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
...
4. "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2427 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттерiне) мiндеттi ұжымдық кепiлдiк беру (сақтандыру) жүйесiнiң жұмыс iстеу және оған Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiнiң қатысу ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 4 шiлдедегi N 201 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi Басқармасының 2004 жылғы 12 шiлдедегi  N 205 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3010 тiркелген, "Қазақстан Республикасының орталық атқару және өзге мемлекеттiк органдарының нормативтiк құқықтық актiлер Бюллетенiнде" 2005 жыл, N 15, 108-бапта жарияланған).
------------------------------------
Жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жүйесін жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді:

1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 201 "Об утверждении Правил функционирования системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц и участия в ней банков второго уровня Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2427, опубликованное 11-24 августа 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") следующие изменения и дополнения:
в Правилах функционирования системы обязательного коллективного гарантирования (страхования) вкладов (депозитов) физических лиц и участия в ней банков второго уровня Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в преамбуле после слов " О Национальном  Банке Республики Казахстан" дополнить словами ", " О государственном  регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций";
в пункте 9:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) в размере не менее 80 (восьмидесяти) процентов от активов Фонда - в ценные бумаги и другие финансовые инструменты в соответствии с перечнем, утвержденным Советом Директоров Фонда;";
в подпункте 2) после слов "Национальном Банке" дополнить словами "Республики Казахстан (далее - Национальный Банк)";
в пункте 11:
в подпункте 1) слова "Национальным Банком" заменить словами "уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган)";
в подпункте 2) слова "Национальному Банку" заменить словами "уполномоченному органу";
в подпункте 8) слова "Национальным Банком" заменить словами "уполномоченным органом";
в пункте 13:
в подпункте 5) знак "." заменить знаком ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) утверждение перечня ценных бумаг и финансовых инструментов, в которые производится размещение денег Фонда.";
в пунктах 15, 16, 30 слова "Национального Банка" заменить словами "уполномоченного органа";
в пункте 31 слова "Национальный Банк" заменить словами "уполномоченный орган";
в пункте 42:
слова "и чрезвычайных" исключить;
слова "дату уплаты таких взносов" заменить словами "последнюю отчетную дату уплаты обязательных календарных взносов";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Уплата банками - участниками чрезвычайных взносов по сумме гарантируемых вкладов (депозитов) в иностранной валюте осуществляется с перерасчетом указанных сумм в тенге по рыночному курсу иностранных валют к тенге, установленному на дату, определяемую Советом Директоров Фонда.";
в пункте 43 слова "Национальным Банком" заменить словами "уполномоченным органом";
в Приложении 2:
графу 7 "Сумма возмещения Фонда по депозитам" таблицы "Сведения о вкладах (депозитах) физических лиц" исключить;
дополнить следующей таблицей:
______________________________________________________________
Сумма возмещения Фонда по депозитам  |                        |
(тысяч тенге)                        |                        |
_____________________________________|________________________|
Количество клиентов                  |                        |
_____________________________________|________________________|

1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жүйесінің жұмыс істеу және оған Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің қатысу ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі N 201  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2427 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2003 жылғы 11-24 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген, Жеке тұлғалардың салымдарына (депозиттеріне) міндетті ұжымдық кепілдік беру (сақтандыру) жүйесінің жұмыс істеу және оған Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің қатысу ережесінің:
кіріспесіндегі "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" деген сөздерден кейін ", "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қор активтерінің 80 (сексен) процентінен кем емес мөлшері - Қордың Директорлар кеңесі бекіткен тізбеге сәйкес бағалы қағаздарға және басқа да қаржы құралдарына;";
2) тармақшада "Ұлттық Банктегі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі (бұдан әрі - Ұлттық Банк)" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта:
1) тармақшада "Ұлттық Банкпен" деген сөздер "қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен (бұдан әрі - уәкілетті орган)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада "Ұлттық Банкке" деген сөздер "уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) тармақшада "Ұлттық Банк" деген сөздер "уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақта:
5) тармақшада "." деген белгі ";" деген белгімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) Қор ақшасы орналастырылатын бағалы қағаздардың және қаржы құралдарының тізбесін бекіту.";
15, 16, 30-тармақтардағы "Ұлттық Банктің" деген сөздер "уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
31-тармақта "Ұлттық Банкке" деген сөздер "уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
42-тармақта:
"және төтенше" деген сөздер алынып тасталсын;
"осындай жарналарды төлейтін күні" деген сөздер "міндетті күнтізбелік жарналарды төлеудің соңғы есеп беретін күні" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қатысушы-банктердің шетел валютасында кепілдік берілетін салымдар (депозиттер) сомасы бойынша төтенше жарналарды төлеуі көрсетілген сомаларды Қордың Директорлар кеңесі айқындайтын күнге белгіленген шетел валюталарының теңгеге рыноктық бағамы бойынша теңгеге қайта есептей отырып жүзеге асырылады.";
43-тармақта "Ұлттық Банктің" деген сөздер "уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-қосымшада:
"Жеке тұлғалардың салымдары (депозиттері) туралы мәліметтер" кестесінің "Қордың депозиттер бойынша өтеу сомасы" деген 7-бағаны алынып тасталсын;
деген кестемен толықтырылсын:
____________________________________________________________________
Қордың депозиттер бойынша өтеу |
сомасы (мың теңге)             |
_______________________________|____________________________________
Клиенттер саны                 |
____________________________________________________________________

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Национального Банка Республики Казахстан и его территориальных филиалов, а также банков второго уровня Республики Казахстан.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Бахмутову Е.Л.
Председатель
Согласовано
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель
12 июля 2004 г.
__________________
(подпись, дата, гербовая печать)

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне және оның аумақтық филиалдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Е. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Төрағасы
2004 ж. шілде
____________________________
(қолы, күні, елтаңбалы мөр)