О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 629 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 512 "Об установлении порядка определения рыночного курса обмена валют", зарегистрированные в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 2106
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2004 года N 299 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 94. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2004 года N 3025. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 января 2009 года N 36 и Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 января 2009 года N 4.
Сноска. Утратил силу приказом МФ РК от 28.01.2009 N 36 и Постановлением Правления НБ РК от 26.01.2009 N 4 (порядок введения в действие см. п.8 ).
В целях реализации пункта 3  статьи 14  Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" и подпункта 27-1) пункта 1  статьи 10  Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), ПРИКАЗЫВАЮ/ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 629 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 512 "Об установлении порядка определения рыночного курса обмена валют" (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2106, опубликованные в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, N 8) следующие дополнения:
в перечне иностранных валют в приложении к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 629/постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 512 дополнить пунктами следующего содержания:
"26. 1 белорусский рубль;
27. 1 польский злотый;
28. 1 южно-африканский ранд.".
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа/постановления;
2) после государственной регистрации настоящего приказа/постановления опубликовать его в средствах массовой информации.
3. Национальному Банку Республики Казахстан в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего приказа/постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2106 тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 629 бұйрығына және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын анықтау тәртібін белгілеу туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 512 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 26 шілдедегі N 299 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 9 шілдедегі N 94 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3025. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министірің 2009 жылғы 28 қаңтардағы N 36 Бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқарамасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 4 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы министірің 2009.01.28 N 36 Бұйрығымен, ҚР Ұлттық Банкі Басқарамасының 2009.01.26 N 4 Қаулысымен.
"Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 3-тармағын және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 10-бабының 1-тармағының 27-1) тармақшасын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН/ қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 2106 тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 629 бұйрығына және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын анықтау тәртібін белгілеу туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 512  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2106 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, N 8) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 629 бұйрығының/Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 512 қаулысының қосымшасындағы шетел валютасының тізбесі мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
"26. 1 беларусь рублі;
27. 1 польша злотыйы;
28. 1 Оңтүстік Африка ранды.".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оны мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) оны мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі осы бұйрық/қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.

4. Контроль над исполнением настоящего приказа/постановления возложить на Вице-Министра финансов Республики Казахстан Ойнарова А.Р. и заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
5. Настоящий приказ/постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр финансов
Республики Казахстан
Председатель
Национального Банка

4. Осы бұйрықтың/қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы Вице-Министрі А.Р.Ойнаровқа және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
5. Осы бұйрық/қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы