Об утверждении форм документации на семена
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 августа 2004 года N 453. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2004 года N 3080
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые формы документации на семена:
аттестата на семена сельскохозяйственных растений;
аттестата на оригинальные, суперэлитные, элитные семена картофеля;
свидетельства на семена сельскохозяйственных растений;
свидетельства на репродукционные семена картофеля.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 августа 2004 года № 453
«Об утверждении форм
документации на семена»
Сноска. Заголовок правого верхнего угла в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Аттестат
на семена сельскохозяйственных растений N_____
______________ 200_года
(число, месяц)
1. Производитель семян _____________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица)
2. Область, район __________________________________________________
3. Почтовый адрес __________________________________________________
4. Сельскохозяйственное растение_________ 5. Линия, сорт ___________
6. Репродукция ________________ 7. Категория _______________________
8. Год урожая _______________ 9. Масса партии ______________________
10. Место хранения _______________ N___________ отделения (бригада),
число мест _________, N склада ______________
11. Откуда и когда впервые получены семена производителем семян
________________________________: их репродукция_________________________,
категория __________________________________

Тұқымға арналған құжаттаманың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы N 453 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 22 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3080
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса берілген тұқымға арналған құжаттаманың нысандары бекітілсін:
ауыл шаруашылығы өсімдігі тұқымының аттестаты;
оригиналды, суперэлиталық, элиталық картоп тұқымына аттестаты;
ауыл шаруашылығы өсімдігі тұқымының куәлігі;
репродукциялық картоп тұқымына куәлігі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
«Тұқым құжаттамаларының нысандарын
бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы
№ 453 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауыл шаруашылығы өсімдігі тұқымының
аттестаты N_____
200 _жылғы _____________
(күні, айы)
1. Тұқым өндіруші __________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
2. Облыс, аудан ____________________________________________
3. Пошталық мекен-жайы _____________________________________
4. Ауыл шаруашылығы өсімдігі ______ 5. Линиясы, сорты ______
6. Репродукциясы ____________ 7. Категориясы _______________
8. Егін жылы _____________ 9. Партияның салмағы ____________
10. Сақтау орны ______________ N ________ бөлімше (бригада),
орын саны _________, қойманың N ______________
11. Тұқым өндіруші тұқымды алғашқы рет қайдан және қашан алды ________________________________: оның репродукциясы ____________,
категориясы __________________________________

12. Метод получения семян производителем оригинальных семян (элитно-
семеноводческим хозяйством) ________________________________________
13. Характеристика семян: а) сортовая чистота (типичность) ________ %; б) панцирность подсолнечника _____ %; в) ксенийность кукурузы (зерен) ____; г) алкалоидность люпина (горьких семян) __________; д) установлено общее количество фертильных корзинок на материнской форме (стерильном аналоге) гибридного подсолнечника при первом обследовании ___ %; при втором ___ %, при третьем ______ %.
14. Результаты грунтового контроля семян суперэлиты и элиты стерильной самоопыленной линии подсолнечника: а) типичность ___ %; б) поражение болезнями: заразихой ____ %; ложной мучнистой росой ____ %; ____ %; в) степень стерильности материнской формы ____%.
15. Состав сортовой примеси (наименование и %) _____________________
__________________________________________________________________________
стрелкующихся растений ___________________________________________________
(для овощных и корнеплодов)
16. Поражение посева болезнями и вредителями согласно акту полевой апробации: пыльной головней ______ %; твердой головней ____ %; ____%; _____%
17. Засорение посева: карантинными сорняками (по акту полевой апробации)
__________________________________________________________________________
(наименование)
поражение другими карантинными объектами _________________________________
18. Сведения по показателям ________________________________________
(сортовая чистота или типичность, качество обрывания
__________________________________________________________________________
фертильных корзинок, засоренность и поражение посева болезнями и
вредителями)
даны на основании документов _____________________________________________
(вид документа, номер и дата)
19. Сведения о посевных качествах даны на основании "Удостоверения
о кондиционности семян" за N ___ от _______________ 200__ года, выданного
(число, месяц)
__________________________________________________________________________
(наименование лаборатории по экспертизе качества семян)
__________________________________________________________________________
|     В том числе:      |      |      |     |Зараженность
|                       |      |      |     |болезнями и
|                       |      |      |     |заселенность
|                       |      |      |     |вредителями
_______________|_______________________|      |      |     |______________
Семена |Отход,%|Семян  |Семян  |Семян  |Влаж- |Всхо- |Масса|Наи-  |% или
основ- |       |других |других |сорня- |ность,|жесть,|1000 |мено- |степень
ной    |       |куль-  |расте- |ков,   |%     |%     |семян|вание |зараже-
культу-|       |турных |ний -  |штук   |      |      |     |боле- |ния
ры, %  |       |расте- |всего, |на 1 кг|      |      |     |зней  |(засе-
|       |ний,   |штук   |       |      |      |     |или   |лен-
|       |штук   |на 1 кг|       |      |      |     |вреди-|ности)
|       |на 1 кг|       |       |      |      |     |телей |
|       |(% для |       |       |      |      |     |      |
|       |партии |       |       |      |      |     |      |
|       |семян  |       |       |      |      |     |      |
|       |трав)  |       |       |      |      |     |      |
_______|_______|_______|_______|_______|______|______|_____|______|_______
1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6  |   7  |  8  |   9  |  10
_______|_______|_______|_______|_______|______|______|_____|______|_______
_______|_______|_______|_______|_______|______|______|_____|______|_______
Хозяйственная годность ___________________________________________________
Дополнительные сведения о посевных качествах _____________________________

12. Бірегей тұқым өндірушінің ((элиталық тұқым өндіруші
шаруашылық)) тұқым алу әдісі _____________________________________
13. Тұқымның мінездемесі: а) сорттық тазалығы (типтігі)
____________ %; б) күнбағыстың сауыттылығы ___ %; в) жүгерінің
(дәндерінің) ксенийлігі ____; г) бөрібұршақтың (ащы дәндерінің)
уыттылығы __________; д) буданды күнбағыстың аналық нысанында
(ұрықсыз аналогында) ұрықты себеттердің белгілі болған жалпы
саны бірінші тексергенде ___ %; екіншіде ___ %, үшіншіде ______ %.
14. Күнбағыстың ұрықсыз өзінен тозаңданған тобының
суперэлита және элита тұқымын топырақтық бақылау нәтижелері:
а) типтігі _____________ %; б) аурулармен залалдануы:
сұмқұламен ___ %; жалған ақұнтақ ауруымен __ %; в) аналық
нысанның ұрықсыздығы дәрежесі ____%.
15. Сорттық қоспа құрамы (атауы және %) ____________________
__________________________________________________________________
сидам сабақтанатын өсімдіктердің _________________________________
(көкөністер мен тамыржемістілер үшін)
16. Далалық тексеру актісіне сәйкес егістіктердің аурулармен
және зиянкестермен залалдануы: тозаңды қаракүйемен ______ %;
қатты қаракүйемен ____ %.
17. Егістіктердің ластануы: карантиндік арамшөптермен
(далалық тексеру актісі бойынша) _________________________________
(атауы)
басқа карантиндік объектілермен залалдануы _______________________
18. ________________________________________________________
(сорттық тазалық немесе типтік, ұрықты себеттердің
қалыптасу сапасы, егістіктің
_________________________________ көрсеткіштері бойынша мәліметтер
ластануы және аурулар мен зиянкестермен залалдануы)
_____________________________________ құжаттар негізінде берілген.
(құжаттың түрі, нөмірі және күнгі)
19. Егістік қасиеттері туралы мәліметтер ___________________
___________________________________________________________ берген
(тұқымның сапасын сараптау жөніндегі зертхана)
200__ жылғы _________ N ___ "Тұқым сапасы туралы куәлік" негізінде
(күні, айы)
берілген.
___________________________________________________________________
|   Оның ішінде   |Ылғал.|Өнгіш.|1000 |Аурулармен залал.
|                 |дылы. |тігі, |дән. |дануы және зиянкес.
|                 |ғы, % |   %  |нің  |термен қоныстануы
_________|_________________|      |      |сал. |___________________
Не. |Қал.|Басқа|Басқа|Арам.|      |      |мағы |Аурулар  |Залалдану
гіз.|дық,|екпе |өсім.|шөп. |      |      |(күн.|мен зиян.|(қоныс.
гі  |  % |өсім.|дік. |тер. |      |      |ба.  |кестердің|тану) %
да. |    |дік. |тер. |дің  |      |      |ғыс) |  атауы  |немесе
қыл.|    |тер. |дің  |тұқы.|      |      |     |         |дәрежесі
дың |    |дің  |тұқы.|мы,  |      |      |     |         |
тұ. |    |тұқы.|мы - |дана |      |      |     |         |
қы. |    |мы,  |бар. |/1 кг|      |      |     |         |
мы, |    |дана |лығы,|     |      |      |     |         |
%   |    |/1 кг|дана |     |      |      |     |         |
|    |(шөп.|/1 кг|     |      |      |     |         |
|    |тер  |     |     |      |      |     |         |
|    |тұқы.|     |     |      |      |     |         |
|    |мының|     |     |      |      |     |         |
|    |пар. |     |     |      |      |     |         |
|    |тия. |     |     |      |      |     |         |
|    |лары |     |     |      |      |     |         |
|    |үшін |     |     |      |      |     |         |
|    |  %) |     |     |      |      |     |         |
___________________________________________________________________
1    2     3    4     5       6     7     8        9       10
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шаруашылық жарамдылығы ___________________________________________
Егістік қасиеттері туралы қосымша мәліметтер _____________________

20. Сведения о направлении партии:
Партия означенных сортовых семян под N _____________________________
хранящаяся в закроме N__________________, складе N________________________
направлена по ________________ по ________________________ N______________
(вид транспорта)    (наименование документа)
в адрес __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, область, район)
Гарантия
______________________________________________________, отпускающее партию
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица)
семян, гарантирует, что:
1) семена не засорены другими сортами, формами или культурами во время уборки, обмолота, приемки, складирования, хранения и отгрузки;
2) к данной партии не примешаны семена того же сорта, линии, но худшего качества;
3) семена крестоцветных рода Брассика не засорены другими видами и разновидностями того же рода;
4) семена овощных и корнеплодов не заражены клещом.
Производитель семян ______________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество, подпись, печать при ее наличии,
в случае отсутствия печати - нотариально засвидетельствованная подпись;
для юридического лица - фамилия, имя, отчество, подпись руководителя, печать)
Специалист _______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество, подпись)
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 августа 2004 года № 453
«Об утверждении форм
документации на семена»
Сноска. Заголовок правого верхнего угла в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Аттестат
на оригинальные, суперэлитные, элитные семена картофеля N _____
(нужное подчеркнуть)
__________ 200 _года
(число, месяц)
1. Производитель семян _____________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица)
2. Область, район __________________________________________________
3. Почтовый адрес __________________________________________________
4. Сорт ____________________________________________________________
5. Откуда и когда получен исходный материал ________________________
__________________________________________________________________________

20. Партияны жіберу туралы мәліметтер:
N ______________________ деп белгіленген сорттық тұқымдардың
N _________________ қамбада, N _________ қоймада сақтаулы партиясы
______________ бойынша N ___________ _____________________ бойынша
(көлік түрі)                          (құжаттың атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________ мекен-жайына жіберілді.
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Кепілдік
Тұқым партиясын жіберіп отырған ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
1) тұқымдардың жинау, бастыру, қабылдау, жинақтау, сақтау
және тиеп жөнелту кезінде басқа сорттармен, нысандармен немесе
дақылдармен ластанбағанына;
2) осы партияға сол сорттың, топтың сапасы нашар тұқымдарының
қосылмағанына;
3) Брассика текті айқышгүлділердің тұқымдарының сол тектің
басқа түрлерімен және түршелерімен ластанбағанына;
4) көкөністер мен тамыржемістілер тұқымдарының кенемен
залалданбағанына кепілдік береді.
Тұқым өндіруші ___________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, қолы,
бар болған жағдайда мөрі, мөрі болмаған жағдайда -
нотариуспен куәландырылған қолы, заңды тұлға үшін -
тегі, аты, әкесінің аты, басшының қолы, мөрі)
Маман          ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
«Тұқым құжаттамаларының нысандарын
бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы
№ 453 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Оригиналды, суперэлиталық, элиталық картоп
тұқымына аттестаты N_____
(керегінің астын сызу керек)
200 _жылғы ______________
(күні, айы)
1. Тұқым өндіруші __________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
2. Облыс, аудан ____________________________________________
3. Пошталық мекен-жайы _____________________________________
4. Сорты ___________________________________________________
5. Бастапқы материал қайдан және қашан алынған _____________
__________________________________________________________________

6. Метод получения исходного материала для выращивания оригинальных
семян (супер-суперэлиты), суперэлиты, элиты (меристемный, оздоровленные
клубни из защищенного грунта, отбор кустов в полевых условиях) ___________
__________________________________________________________________________
7. Урожайность с гектара __________________________________центнер
8. Масса партии ______________________ тонн
Число мест ___________________________
9. Основания к выдаче аттестата:
Акт комиссии по приемке посадок в поле N____ от ______________ 200 _года
(число, месяц)
Сортовая чистота (по акту приемки)_______________________________ %
Поражение болезнями (по акту приемки) _______________________________
__________________________________________________________________________
10. Сведения о посевных качествах на основании прилагаемого акта
клубневого анализа N___ от ______________ 200 _года, проведенного комиссией
(число, месяц)
__________________________________________________________________________
11. Сведения о направлении партии:
Партия картофеля массой _______________ тонн заложена на хранение в
хранилище N _______, закром N ________, бурт N ________,
направлена по ________________ по ________________________ N___________
(вид транспорта)    (наименование документа)
в адрес __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, область, район)
Гарантия
______________________________________________________, отпускающее партию
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица)
семян, гарантирует, что:
семена во время уборки, хранения и отгрузки не засорены другими сортами и
не смешаны с картофелем того же сорта, другого происхождения.
Производитель семян ______________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество, подпись, печать при ее
наличии, в случае отсутствия печати - нотариально засвидетельствованная
подпись;
для юридического лица - фамилия, имя, отчество, подпись руководителя,
печать)
Специалист _______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество, подпись)
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 августа 2004 года № 453
«Об утверждении форм
документации на семена»
Сноска. Заголовок правого верхнего угла в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Свидетельство
на семена сельскохозяйственных растений N___
_______________ 200 _года
(число, месяц)

6. Оригиналды (супер-суперэлиталық), суперэлиталық, элиталық
тұқым өсіру үшін бастапқы материалды алу әдісі (меристемдік, жабық
топырақтан алынған емделінген түйнектер, түптерді далалық жағдайда
алу)
______________________________
__________________________________________________________________
7. Өнімділігі гектардан ____________________________ центнер
8. Партияның салмағы _________________________________ тонна
Орын саны ___________________________
9. Аттестат беруге негіздеме:
Комиссияның танаптарға отырғызуларды қабылдау жөніндегі
200 _ жылғы ____________ N ____ акті
(күні, айы)
Сорттық тазалығы (қабылдау акті бойынша) _______________________ %
Аурулармен залалдануы (қабылдау акті бойынша) ____________________
__________________________________________________________________
10. Қоса беріліп отырған комиссия жүргізген түйнектік
талдаудың 200 _ жылғы ____________ N____ актісі негізіндегі егістік
(күні, айы)
қасиеттер туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
11. Партияны жіберу туралы мәліметтер:
Картоптың салмағы _________ тонна партиясы сақтауға N ______
қоймаға, N ________ қырманға, N ________ үймеге салынды,
______________ бойынша N ___________ _____________________ бойынша
(көлік түрі)                           (құжаттың атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________ мекен-жайына жіберілді.
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Кепілдік
Тұқым партиясын жіберіп отырған ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
тұқымдардың жинау, сақтау және тиеп жөнелту кезінде басқа
сорттармен ластанбағанына және сол сорттың шыққан тегі басқа
картобымен араласпағанына кепілдік етеді.
Тұқым өндіруші ___________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, қолы,
бар болған жағдайда мөрі, мөрі болмаған жағдайда -
нотариуспен куәландырылған қолы, заңды тұлға үшін -
тегі, аты, әкесінің аты, басшының қолы, мөрі)
Маман          ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
«Тұқым құжаттамаларының нысандарын
бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы
№ 453 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауыл шаруашылығы өсімдігі тұқымының куәлігі N ___
200 _жылғы _____________
(күні, айы)

1. Производитель семян _____________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица)
2. Область, район __________________________________________________
3. Почтовый адрес __________________________________________________
4. Сельскохозяйственное растение___________ 5. Сорт ________________
6. Год выпуска элитных семян (элитно-семеноводческим хозяйством)
__________________________________________________________________________
7. Репродукция (генерация) _________________________________________
8. Категория ____________________ 9. Год урожая ____________________
10. Откуда и когда получены семена _________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сортовая|Панцирность   |Ксенийность|Алкалоид-|      Размер партии
чистота |подсолнечника,| кукурузы  |ность    |____________________________
(типи-  |    %         |  (зерен)  |люпина   |центнеры  |  число мест
чность),|              |           |(горьких |          |
%       |              |           |зерен), %|          |
________|______________|___________|_________|__________|_________________
11   |      12      |     13    |   14    |    15    |     16
________|______________|___________|_________|__________|_________________
________|______________|___________|_________|__________|_________________
17. Состав сортовой примеси ________________________________________
(наименование и %)
__________________________________________________________________________
Стрелкующихся растений ___________________________________________________
(для овощных и корнеплодов)
18. Поражение посева болезнями и вредителями (по акту полевой апробации): пыльной головней ___________ %, твердой головней ______________%,
__________________________________________________________________________
19. Засорение посева (по акту полевой апробации): трудноотделимыми культурными растениями _______ %, трудноотделимыми сорняками ______ %,
в том числе: карантинными сорняками ______________________________________
(наименование, количество)
ядовитыми сорняками ______________________________________________________
(наименование, количество)
Поражение другими карантинными сорняками _________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование)
20. Сведения по показателям сортовой чистоты или типичности, засоренности и поражения посевов болезнями и вредителями даны на основании
документа ________________________________________________________________

1. Тұқым өндіруші __________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
2. Облыс, аудан ____________________________________________
3. Пошталық мекен-жайы _____________________________________
4. Ауыл шаруашылығы өсімдігі _________ 5. Сорты ____________
6. Элиталық тұқымдарды шығару жылы (элиталық тұқым өндіруші
шаруашылық) ______________________________________________________
7. Репродукциясы (генерациясы) _____________________________
8. Категориясы _______________ 9. Егін жылы ________________
10. Тұқым қайдан және қашан алынды _________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сорттық  |Күнба. |Жүгерінің| Бөрібұршақтың  |  Партияның көлемі
тазалығы |ғыстың |(дәндері.|(ащы дәндерінің)|____________________
(типтігі),|сауыт. |нің) ксе.| уыттылығы, %   | центнер |орын саны
%    |тылығы,|нийлігі  |                |         |
|   %   |         |                |         |
__________________________________________________________________
11       12       13           14            15        16
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
17. Сорттық қоспа құрамы ___________________________________
(атауы және %)
__________________________________________________________________
Сидам сабақтанатын өсімдіктердің _________________________________
(көкөністер мен тамыржемістілер үшін)
18. Егістіктердің аурулармен және зиянкестермен залалдануы
(далалық тексеру актісіне сәйкес): тозаңды қаракүйемен ___ %;
қатты қаракүйемен __ %;
__________________________________________________________________
19. Егістіктердің ластануы (далалық тексеру актісіне сәйкес):
қиын ажыратылатын екпе өсімдіктермен _________ %, қиын ажыратылатын
арамшөптермен ________ %, сонымен қатар:
карантиндік арамшөптермен ________________________________________
(атауы, саны)
улы арамшөптермен ________________________________________________
(атауы, саны)
Басқа карантиндік арамшөптермен залалдануы _______________________
__________________________________________________________________
(атауы)
20. Сорттық тазалық немесе типтік, ластану және аурулар мен
зиянкестермен залалдану көрсеткіштері бойынша мәліметтер ________
________________________________________ құжат негізінде берілген.

21. Сведения о посевных качествах:
Даны на основании _________________________________ за N____________
(наименование документов)
от _______________ 200 ____ года, выданного ______________________________
(число, месяц)                            (наименование лаборатории
__________________________________________________________________________
по экспертизе качества семян)
__________________________________________________________________________
|     В том числе:     |      |      | Зараженность
|                      |      |      | болезнями и
|                      |      |      | заселенность
|                      |      |      | вредителями
_____________________|______________________|      |      |_______________
Класс|Семян   |Отход,|Семян   |Семян |Семян |Влаж- | Всхо-|Наи-  |% или
|основной|   %  |других  |других|сорня-|ность,|жесть,|мено- |степень
|культу- |      |культур-|расте-|ков,  |%     |%     |вание |заражен-
|ры, %   |      |ных     |ний-  |штук  |      |      |болез-|ности
|        |      |расте-  |всего,|на    |      |      |ней и |(засе-
|        |      |ний,    |штук  |1 кг  |      |      |вреди-|лен-
|        |      |штук на |за    |      |      |      |телей |ности)
|        |      |1 кг    |1 кг  |      |      |      |      |
|        |      |        |      |      |      |      |      |
|        |      |        |      |      |      |      |      |
|        |      |        |      |      |      |      |      |
|        |      |        |      |      |      |      |      |
_____|________|______|________|______|______|______|______|______|_______
1  |   2    |  3   |   4    |   5  |   6  |   7  |  8   |   9  |  10
_____|________|______|________|______|______|______|______|______|_______
_____|________|______|________|______|______|______|______|______|_______
Хозяйственная годность (для овощных и корнеплодов) ___________________ %
Дополнительные сведения о посевных качествах _____________________________
__________________________________________________________________________
22. Сведения о направлении партии:
Партия означенных сортовых семян под N______________________________
хранящаяся в закроме N__________________, складе N________________________
направлена по ________________ по ________________________ N___________
(вид транспорта)    (наименование документа)
в адрес __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, область, район)
Гарантия
________________________________________________________, отпускающее партию
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица)
семян, гарантирует, что:

21. Егістік қасиеттері туралы мәліметтер ___________________
___________________________________________________________ берген
(тұқымның сапасын сараптау жөніндегі зертхана)
200__ жылғы _______________ N ____________________________________
(күні, айы)             (құжаттардың атауы)
негізінде берілген.
___________________________________________________________________
Класс|Не.  |Қал.|   Оның ішінде   |Ыл. |Өнгіш.|Аурулармен залал.
|гізгі|дық,|_________________|ғал.|тігі, |дануы және зиянкес.
|да.  |  % |Басқа|Басқа|Арам.|ды. |  %   |термен қоныстануы
|қыл. |    |екпе |өсім.|шөп. |лы. |      |____________________
|дың  |    |өсім.|дік. |тер. |ғы, |      |Аурулар мен|Залалдану
|тұқы.|    |дік. |тер  |дің  | %  |      |зиянкестер.|(қоныс.
|мы, %|    |тер. |тұ.  |тұқы.|    |      | дің атауы |тану) %
|     |    |дің  |қымы-|мы,  |    |      |           |немесе
|     |    |тұ.  |бар. |дана |    |      |           |дәрежесі
|     |    |қымы,|лығы,|/1 кг|    |      |           |
|     |    |дана |дана |     |    |      |           |
|     |    |/1 кг|/1 кг|     |    |      |           |
___________________________________________________________________
1     2    3    4     5      6    7     8        9         10
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Шаруашылық жарамдылығы (көкөністер мен тамыржемістілер үшін) ___ %
Егістік қасиеттері туралы қосымша мәліметтер _____________________
__________________________________________________________________
22. Партияны жіберу туралы мәліметтер:
N ______________________ деп белгіленген сорттық тұқымдардың
N __________ қамбада, N ________________ қоймада сақтаулы партиясы
____________ бойынша N ___________ _______________________ бойынша
(көлік түрі)                           (құжаттың атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________ мекен-жайына жіберілді.
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, облыс, аудан)
Кепілдік
Тұқым партиясын жіберіп отырған ____________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)

1) семена не засорены другими сортами или сельскохозяйственными растениями во время уборки, обмолота, приемки, складирования, хранения, отгрузке;
2) в данной партии не примешано зерно того же сорта, но худшего качества;
3) семена крестоцветных рода Брассика не засорены другими видами и разновидностями того же рода;
4) семена овощных и корнеплодов не заражены клещом.
Производитель семян ______________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество, подпись, печать при ее
наличии,
в случае отсутствия печати - нотариально засвидетельствованная подпись;
для юридического лица - фамилия, имя, отчество, подпись руководителя, печать)
Специалист _______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество, подпись)
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 августа 2004 года № 453
«Об утверждении форм
документации на семена»
Сноска. Заголовок правого верхнего угла в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.06.2013 № 15-07/270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Свидетельство
на репродукционные семена картофеля N_____
______________ 200 _года
(число, месяц)
1. Производитель семян _____________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица)
2. Область, район __________________________________________________
3. Почтовый адрес __________________________________________________
4. Сорт ____________________________________________________________
5. Репродукция, категория, класс ___________________________________
6. Откуда и когда получена элита ___________________________________
__________________________________________________________________________
7. Метод выращивания полученной элиты (оздоровленная основа или
неоздоровленная) _________________________________________________________
8. Урожайность с гектара _____________________ центнер
9. Масса партии ______________________________ тонн
Число мест _______________________________________________________________
10. Основания к выдаче свидетельства:
Акт комиссии по приемке посадок в поле N_____ от _______ 200 _года
(число, месяц)
Сортовая чистота _________________________ %
Поражение болезнями (по акту приемки) ________________________ %
11. Сведения о посевных качествах на основании прилагаемого акта клубневого анализа N____ от ______________ 200__ года, проведенного комиссией
(число, месяц)
12. Сведения о направлении партии:
Партия картофеля массой ____________ тонн заложена на хранение в хранилище N_______, закром N________, бурт N________,
направлена по________________ по ________________________ N___________
(вид транспорта)    (наименование документа)
в адрес __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество физического лица, область, район)
Производитель семян ______________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество, подпись, печать при ее наличии,
в случае отсутствия печати - нотариально засвидетельствованная подпись;
для юридического лица - фамилия, имя, отчество, подпись руководителя, печать)
Специалист _______________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество, подпись)

1) тұқымдардың жинау, бастыру, қабылдау, жинақтау, сақтау,
тиеп жөнелту кезінде басқа сорттармен немесе ауыл шаруашылығы
өсімдіктерімен ластанбағанына;
2) осы партияға сол сорттың, топтың сапасы нашар тұқымдарының
қосылмағанына;
3) Брассика текті айқышгүлділердің тұқымдарының сол тектің
басқа түрлерімен және түршелерімен ластанбағанына;
4) көкөністер мен тамыржемістілер тұқымдарының кенемен
залалданбағанына кепілдік береді.
Тұқым өндіруші ___________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, қолы,
бар болған жағдайда мөрі, мөрі болмаған жағдайда -
нотариуспен куәландырылған қолы, заңды тұлға үшін -
тегі, аты, әкесінің аты, басшының қолы, мөрі)
Маман          ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
«Тұқым құжаттамаларының нысандарын
бекіту туралы» Қазақстан
Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрінің 2004 жылғы 23 тамыздағы
№ 453 бұйрығымен бекітілген
Ескерту. Оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.06.2013 № 15-07/270 бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Репродукциялық картоп тұқымына
куәлігі N_____
200 _жылғы _____________
(күні, айы)
1. Тұқым өндіруші __________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________________________________
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
2. Облыс, аудан ____________________________________________
3. Пошталық мекен-жайы _____________________________________
4. Сорты ___________________________________________________
5. Элита қайдан және қашан алынған _________________________
__________________________________________________________________
6. Алынған элитаны өсіру әдісі (емделінген немесе
емделінбеген негіз)
__________________________________________________________________
7. Өнімділігі гектардан ____________________________ центнер
8. Партияның салмағы ______________________ тонна
Орын саны __________________________
9. Аттестат беруге негіздеме:
Комиссияның танаптарға отырғызуларды қабылдау жөніндегі
200_ жылғы ______________ N ____ акті
(күні, айы)
Сорттық тазалығы (қабылдау акті бойынша) _______________________ %
Аурулармен залалдануы (қабылдау акті бойынша) __________________ %
10. Қоса беріліп отырған комиссия жүргізген түйнектік
талдаудың 200 _ жылғы ___________ N ___ актісі негізіндегі егістік
(күні, айы)
қасиеттер туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
11. Партияны жіберу туралы мәліметтер:
Картоптың салмағы ___________ тонна партиясы сақтауға
N _______ қоймаға, N ________ қырманға, N ________ үймеге салынды,
______________ бойынша N ___________ ___________________ бойынша
(көлік түрі)                          (құжаттың атауы)
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
__________________________________________ мекен-жайына жіберілді.
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты)
Тұқым өндіруші ___________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты, қолы,
бар болған жағдайда мөрі, мөрі болмаған жағдайда -
нотариуспен куәландырылған қолы, заңды тұлға үшін -
тегі, аты, әкесінің аты, басшының қолы, мөрі)
Маман          ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы)