Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 266. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2004 года N 3194. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 122
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 122 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п. 2 пост. N 310 ).
В соответствии с подпунктами 11), 15) пункта 2 статьи 3, статьей 49 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктами 5), 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", в целях обеспечения финансовой устойчивости организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, пруденциальный норматив - "Коэффициент достаточности собственного капитала".
Значение коэффициента достаточности собственного капитала ежедневно должно составлять не менее 1.
2. Утвердить прилагаемые Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, объединения юридических лиц "Ассоциация Финансистов Казахстана", организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем.
5. Департаменту по обеспечению деятельности (Несипбаев Р.Р.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан принять меры к официальному опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены постановлением
Правления Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 25 сентября 2004 года N 266
Правила
расчета пруденциального норматива для организаций,
осуществляющих управление инвестиционным портфелем <*>
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Правила расчета пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем (далее - Правила) устанавливают порядок расчета пруденциального норматива "Коэффициент достаточности собственного капитала", обязательного к соблюдению организациями, осуществляющих управление инвестиционным портфелем (далее - управляющий инвестиционным портфелем).
Настоящие Правила не распространяются на организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами. <*>
Сноска. В преамбулу внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).

Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнідегі агенттігі басқармасының 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3194. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 122 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 122 қаулысымен
------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
" Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15) тармақшаларына, 49-бабына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6) тармақшаларына сәйкес инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. ...
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
Төрайым                                   Е.Л. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 122 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық
актілердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді белгілеу, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелерін бекіту туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 266 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3194 тіркелген, 2005 жылғы 14 қазанда "Заң газеті" газетінде N 190-191 (924-925) санында жарияланған).
2. ...
3. ...
4. ...
Ескерту: Қаулының атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздардың нарығы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 11), 15)-тармақшаларына, 49-бабына , Қазақстан Республикасының "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 9-бабының 1-тармағының 5), 6)- тармақшаларына сәйкес инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қаржы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттік Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Бағалы инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арнап "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" - пруденциалдық нормативі белгіленсін.
Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні күн сайын кем дегенде 1 құрауға тиіс.
2. Қоса беріліп отырған осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арнап пруденциалдық нормативтерді есептеу Ережелері бекітілсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
3. Бұл қаулы Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
4. Стратегия және талдау Департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң Департаментімен бірге (Байсынов М.Б.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде осы қаулыны мемлекеттік тіркеуге алу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, ұйымдарына, "Қазақстан  Қаржыгерлер Ассоциациясы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету Департаменті (Несіпбаев Р.Р.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2004 жылғы 25 қыркүйектегi
N 266 қаулысымен бекiтiлдi
Ескерту: Оң жақтағы бұрыштағы мәтiн жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) .
Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге
асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық
нормативті есептеу
Ережелер
Ескерту: Ереженің атауына және кіріспесіне өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) .
Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалды нормативтерді есептеу ережелері (бұдан әрі - Ережелер)
Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың орындауына міндетті "меншікті капиталдың  жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативін есептеу тәртібін, пруденциалды нормативті орындау туралы есептерді ұсыну тәртібін (бұдан әрі - инвестициялық портфельді басқарушы) белгілейді.
Бұл Ережелер зейнетақы активтерінің инвестициялық басқаруын жүзеге асыратын ұйымдарға таралмайды.

Глава 1. Порядок расчета пруденциального норматива -
"Коэффициент достаточности собственного капитала"
1.  Коэффициент достаточности собственного капитала управляющего инвестиционным портфелем рассчитывается по формуле:
К = (ЛА-О)/МРСК, где
ЛА - ликвидные активы управляющего инвестиционным портфелем, которые признаются ликвидными в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил;
О - совокупные обязательства управляющего инвестиционным портфелем (при совершении операции "репо" методом открытых торгов в обязательства включается только сумма дисконтирования рыночной стоимости объекта "репо" на момент открытия "репо", определенная согласно внутренним правилам фондовой биржи);
МРСК - минимальный размер собственного капитала управляющего инвестиционным портфелем, принимаемый в расчет достаточности собственного капитала, рассчитанный в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).
2. В случае, если:
стоимость активов, принятых в управление, составляет менее 40 миллиардов тенге, то:
МРСК = 20 миллионов тенге;
стоимость активов, принятых в управление, составляет более 40 миллиардов тенге, то:
МРСК = 20 миллионов тенге + (АПУ - 40 миллиардов тенге) * 0,0002, где
АПУ - активы, принятые в управление.
Максимальное значение МРСК не должно превышать 1,6 миллиардов тенге.
3. В качестве ликвидных активов управляющего инвестиционным портфелем признаются следующие активы:
1) деньги, в том числе:
деньги в кассе, не более десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
деньги на счетах в банках второго уровня Республики Казахстан;
деньги на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг;
деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody , s Investors Service");
деньги на счетах в организациях-нерезидентах, предоставляющих банковские услуги организациям для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг;
2) вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, ценные бумаги которых включены в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории, или являющихся дочерними банками - резидентами, родительские банки - нерезиденты которых имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;

1-Тарау. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік
коэффициенті" - пруденциалдық нормативін
есептеу тәртібі
1.  Инвестициялық портфельді басқарушының меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К=(ЛА-О)/МРСК, бұл жерде
ЛА - Осы Ережелердің 3-тармағына сәйкес өтімді деп мойындалатын инвестициялық портфельді басқарушының өтімді активтері;
О - инвестициялық портфельді басқарушының жиынтық міндеттемелері ("репо" операциясын ашық сауда әдісімен өткізгенде, міндеттемелерге тек "репо" ашу сәтіне қор биржасының ішкі ережелеріне сәйкес анықталған "репо" объектісінің нарықтық құнының дисконт сомасы кіреді);
МРСК - Осы Ережелердің 2-тармағына сәйкес есептелген меншікті капиталдың жеткіліктілік есебіне қабылданатын инвестициялық портфельді басқарушының меншікті капиталының минималды мөлшері.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
2. Егер:
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 миллиард теңгеден аз соманы құрайтын болса, онда:
МРСК = 20 миллион теңгеге;
басқаруға қабылданған активтердің құны 40 миллиард теңгеден көп соманы құрайтын болса, онда:
МРСК = 20 миллион  теңге + (АПУ - 40 миллиард  теңге) * 0,0002, бұл  жерде
АПУ - басқаруға қабылданған активтер.
МРСК максималды мәні 1,6 миллиард теңгеден аспауы керек.
3. Инвестициялық портфельді басқарушының өтімді активтері ретінде келесі активтер мойындалады:
1) ақша, сондай-ақ:
кассадағы ақша, бірақ инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының он проценттен жоғары емес;
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің есептеріндегі ақшалар;
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша;
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша;
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша;
2) бағалы қағаздары ең жоғарғы санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізілген немесе резидент емес-бас ұйымдарының ықтимал шығын резервтерін шегеріп тастағанда ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) жеке рейтингі бар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақының сомаларын есепке ала отырып) еншілес банктер-резиденттер болып табылатын Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне салынған салымдар;

2-1) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody , s Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
3) государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
4) негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к управляющему инвестиционным портфелем, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи и облигаций АО "Банк Развития Казахстана") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
5) ипотечные облигации организаций Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
5-1) инфраструктурные облигации организаций Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
6) облигации АО "Банк Развития Казахстана" (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
7) ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
8) негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;

2-1) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
3) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес айналымға шығарылғандар) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақыны есепке ала отырып);
4) Қазақстан Республикасының және ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастап, ең жоғарғы санат бойынша қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын басқа да мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының беймемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздары ("Қазақстанның Даму Банкі" АҚ қорлық биржасы мен облигацияларының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда) (негізгі  қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
5) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастап, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып);
5-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, Қазақстан Республикасы ұйымдарының инфрақұрылымдық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
6) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомаларын есепке ала отырып);
7) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда, кредиттік рейтингтің халықаралық шәкілі бойынша "BBB" ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Bаa2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен емес (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) рейтинг бағасы бар шетелдік мемлекеттердің бағалы қағаздары;
8) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда, "ВВВ" санатынан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) төмен болмайтын рейтинг бағалауы бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары;

9) акции иностранных эмитентов, чьи долговые ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10) ценные бумаги международных финансовых организаций (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
10-1) акции организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к управляющему инвестиционным портфелем, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги организаций Республики Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к управляющему инвестиционным портфелем, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
11) аффинированное золото;
12) негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилиированными лицами по отношению к управляющему инвестиционным портфелем, включенные в официальный список фондовой биржи по категории, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) (с учетом суммы основного долга и начисленного вознаграждения, уменьшенные на пятьдесят процентов), за вычетом резервов на возможные потери;
12-1) паи открытого и/или интервального паевых инвестиционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери (уменьшенные на пятьдесят процентов);
12-2) акции организаторов торгов с ценными бумагами, центрального депозитария ценных бумаг и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;

9) борыштық бағалы қағаздары ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда "ВВВ" санатынан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) төмен болмайтын рейтинг бағалауына ие шетелдік эмитенттердің  акциялары;
10) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);
10-1) ықтимал шығындар резервін шегере отырып, (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып) шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары;
11) тазартылған алтын;
12) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасының елу процентке азайтылған сомасын есепке ала отырып) (қорлық биржаның ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда) ең жоғарғыдан кейінгі санат бойынша қорлық биржаның ресми тізіміне енгізілген инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары (сонымен қатар басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар);
12-1) ықтимал шығындар резервтерін шегере отырып (елу процентке азайтылған) ашық және/немесе аралық инвестициялық пай қорларының пайлары;
12-2) бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары;

13) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, в том числе:
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более трех дней в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) организаций, не являющихся по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем, уменьшенная на пятьдесят процентов;
14) основные средства управляющего инвестиционным портфелем по балансовой стоимости, в том числе:
земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
здания и сооружения, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем;
машины и оборудование, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем пяти процентов от суммы активов управляющего инвестиционным портфелем;
15) программное обеспечение - по балансовой стоимости, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу управляющего инвестиционным портфелем. <*>
Ценные бумаги, указанные в настоящем пункте, не включаются в расчет ликвидных активов в случаях:
продажи ценных бумаг управляющим на условиях их обратного выкупа или передачи в залог, или обременения иным образом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
покупки ценных бумаг управляющим на рынке автоматического "репо" на условиях их обратной продажи.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин. организаций от 29 октября 2005 года N 388 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 27 мая 2006 года N 125 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 23 февраля 2007 года N 40 (порядок введения в действие см. п.2 ).

13) жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда), сондай-ақ:
шарттың талаптары бойынша үш күннен аспайтын мерзімге кешіктірілген инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшерде жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда);
шарттың талаптары бойынша тоқсан күннен аспайтын мерзімге кешіктірілген инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде елу процентке азайтылған жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағанда);
14) инвестициялық портфельді басқарушының баланс құны бойынша негізгі қаражаттары, сонымен қатар
меншігіндегі жер немесе инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде тұрақты жер пайдалану құқығындағы жер;
инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтердің сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі ғимараттар мен имараттар;
инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша актив сомасының бес процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі машиналар мен жабдықтар;
15) бағдарламалық қамтамасыз ету-баланс құны бойынша, инвестициялық портфельді басқарушының балансы бойынша активтердің сомасының он процентінен аспайтын мөлшерде.
Осы тармақта көрсетілген бағалы қағаздар мынадай жағдайларда өтімді активтер есебіне қосылмайды:
басқарушы оларды қайта сатып алу шартымен сатқан немесе кепілге берген, немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа жолмен ауыртпалық салған жағдайда;
басқарушы автоматтандырылған "репо" нарығында қайта сату шартымен бағалы қағаздарды сатып алған жағдайда.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 388 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 125 , 2007 жылғы 23 ақпандағы N 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .

4. В случае совмещения управляющего инвестиционным портфелем профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг расчет пруденциального норматива - "коэффициент достаточности собственного капитала" и другие нормативы осуществляются с учетом особенностей, установленных отдельным нормативным правовым актом государственного органа, осуществляющего государственное регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган).
5. Управляющий инвестиционным портфелем производит расчет пруденциального норматива каждый рабочий день по состоянию на конец предшествующего рабочего дня с соблюдением требований, указанных в пунктах 10, 11 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам. Расчет пруденциального норматива на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у управляющего инвестиционным портфелем.
Сноска. Пункт 5 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ); пункт с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 211 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
5-1. Пруденциальный норматив ежеквартально рассчитывается уполномоченным органом на основании финансовой и иной отчетности, представленной управляющим инвестиционным портфелем на электронном носителе в соответствии с нормативными правовыми актами уполномоченного органа. <*>
оска. Глава дополнена пунктом 5-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Глава 2. Порядок представления расчета пруденциального норматива
и дополнительных сведений для расчета пруденциального норматива
Сноска. Название в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
Сноска. Глава 2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 июля 2007 года N 211 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
5. Расчет пруденциального норматива и дополнительные сведения для расчета пруденциального норматива (далее - дополнительные сведения) представляются в уполномоченный орган в соответствии с приложением к настоящим Правилам за последний календарный день отчетного квартала, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.

4. Инвестициялық портфельді басқарушы бағалы қағаздардың нарығындағы кәсіби қызметті біріктірген жағдайда "меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентін" - пруденциалдық нормативті және басқа да нормативтерді есептеу бағалы қағаздардың нарығын мемлекеттік реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның (әрі қарай - өкілетті орган) жеке нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген ерекшеліктерді есепке ала отырып жүзеге асырылады.
5. Инвестициялық портфельдi басқарушы осы Ереженiң қосымшасына сәйкес нысан бойынша осы Ереженiң 10, 11-тармақтарында көрсетiлген талаптарды сақтай отырып, алдыңғы жұмыс күнiнiң соңындағы жағдайы бойынша әрбiр жұмыс күнiне пруденциалдық нормативтiң есебiн жүргiзедi. Қағаз жазбадағы пруденциалдық нормативтi есептеуге бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және инвестициялық портфельдi басқарушыда сақталады.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2007.07.16. N 211 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
5-1. Уәкiлеттi орган пруденциалдық нормативтi инвестициялық портфельдi басқарушы уәкiлеттi органның нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес электрондық тасымалдағышта ұсынған қаржылық және өзге де есеп берудiң негiзiнде тоқсан сайын есептейдi.
Ескерту: 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз ).
2-тарау. Пруденциалдық нормативтің есебін және пруденциалдық
нормативтiң есебіне байланысты қосымша мәлiметтердi ұсыну
тәртiбi
Ескерту: 2-тарау жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.07.16. N 211 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Есептік тоқсанның соңғы жұмыс күні үшін пруденциалдық нормативтiң есебі мен пруденциалдық нормативтiң есебіне байланысты қосымша мәлiметтер (бұдан әрi - Қосымша мәлiметтер) уәкілетті органға осы Ереженің қосымшасына сәйкес есептік тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша 18.00 сағаттан кешіктірмей ұсынылады.

6. Расчет пруденциального норматива представляется на бумажном носителе.
7. Дополнительные сведения составляются на бумажном и электронном носителях и представляются в уполномоченный орган на электронном носителе. Дополнительные сведения на бумажном носителе подписываются первым руководителем управляющего инвестиционным портфелем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяются печатью и хранятся у управляющего инвестиционным портфелем. По требованию уполномоченного органа управляющий инвестиционным портфелем не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет дополнительные сведения на бумажном носителе.
8. Данные в расчете пруденциального норматива и дополнительных сведениях указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
9. Единица измерения, используемая при заполнении расчета пруденциального норматива и дополнительных сведений, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
10. Расчет пруденциального норматива, представляемый в уполномоченный орган, подписывается первым руководителем управляющего инвестиционным портфелем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером и заверяется печатью управляющего инвестиционным портфелем.
11. Дополнительные сведения на электронном носителе представляются с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
12. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем управляющего инвестиционным портфелем или лицом, его замещающим.
13. В случае нарушения пруденциального норматива "коэффициент достаточности собственного капитала" управляющий инвестиционным портфелем в течение трех календарных дней с момента нарушения сообщает уполномоченному органу о факте и причинах нарушения пруденциального норматива с приложением плана мероприятий по его устранению.
Глава 3. Заключительные положения
14. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам расчета
пруденциального норматива для
организаций, осуществляющих
управление инвестиционным
портфелем   <*>
Сноска. В приложение внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ) ; от 29 октября 2005 года N 388 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос.регистрации); от 27 мая 2006 года N 125 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Расчет пруденциального норматива
по состоянию на "___" ___________ 20__ года
___________________________________________________________
(полное наименование управляющего инвестиционным портфелем)
(тысяч тенге)
__________________________________________________________________________
N |       Наименование показателя     | Сумма по| Учитываемый  | Сумма к
|                                   | балансу |  объем (%)   | расчету
___|___________________________________|_________|______________|_________
1 |                 2                 |    3    |       4      |    5
___|___________________________________|_________|______________|_________

6. Пруденциалдық нормативтiң есебі қағаз тасымалдағышта беріледі.
7. Қосымша мәліметтер қағаз және электрондық тасымалдағышта жасалады және уәкілетті органға электрондық тасымалдағышта беріледі. Қағаз тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтерге инвестициялық портфельдi басқарушының бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға, бас бухгалтер қол қояды, мөрмен куәландырылады және инвестициялық портфельдi басқарушыда сақталады. Инвестициялық портфельдi басқарушы уәкілетті органның талабы бойынша сұраныс түскен күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағаз тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтерді береді.
8. Пруденциалдық нормативтiң есебіндегі және қосымша мәлiметтердегi деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі.
9. Пруденциалдық нормативтiң есебін және қосымша мәлiметтердi толтырған кезде пайдаланылатын өлшеу бірлігі мыңдық теңгеде белгіленеді. Бес жүзден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең немесе одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
10. Уәкілетті органға берілетін пруденциалдық нормативтiң есебіне инвестициялық портфельдi басқарушының бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға, бас бухгалтер қол қояды және инвестициялық портфельдi басқарушының мөрімен куәландырылады.
11. Электрондық тасымалдағыштағы қосымша мәлiметтер ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
12. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестiгiн инвестициялық портфельдi басқарушының бiрiншi басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етедi.
13. "Меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициенті" пруденциалдық нормативті бұзған жағдайда, инвестициялық портфельдi басқарушы бұзушылық болған сәттен бастап үш күнтізбелік күні ішінде уәкілетті органға пруденциалдық нормативті бұзу факті мен себептері туралы, оны жою шараларының жоспарын ұсына отырып, хабарлайды.
3-тарау. Қорытынды ережелер
14. Осы Ережелермен реттелмеген сұрақтар Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте шешіледі.
Инвестициялық портфельді
басқаруды жүзеге асыратын
ұйымдарға арналған пруденциалдық
нормативті есептеу Ережелеріне
Қосымша
Ескерту: Жоғарғы оң бұрыштағы "және оның орындалғандығы
туралы есептердi ұсыну" деген сөздер алынып тасталды ;
қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы
27 тамыздағы N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан
қараңыз) , 2005 жылғы 29 қазандағы N 388 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 125 қаулыларымен .
20__ жылғы "___" ___________  жағдайы бойынша
___________ _______________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының толық атауы)
пруденциалдық нормативті есептеу
(мың теңге)
__________________________________________________________________
N   |  Көрсеткіштің атауы               |Баланс |Есепке   |Есептесу
|                                   |бойынша|алынатын |сомасы
|                                   |сома   |көлем (%)|
__________________________________________________________________
1               2                         3         4        5
__________________________________________________________________

1.  Деньги - всего (сумма строк 1.1. -
1.5), в том числе:                                  100
1.1 деньги в кассе (в графе 5
учитывается не более десяти
процентов от суммы активов по
балансу управляющего инвестиционным
портфелем)                                          100
1.2 деньги на счетах в банках второго
уровня                                              100
1.3 деньги на счетах в центральном
депозитарии ценных бумаг                            100
1.4 деньги на счетах в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг
не ниже категории "А" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor , s"
и "Fitch") или "А2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody , s
Investors Service")                                 100
1.5 деньги на счетах в
организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские услуги
организациям для осуществления операций
на организованном рынке ценных бумаг                100
2.  Вклады в банках второго уровня
Республики Казахстан, ценные бумаги
которых включены в официальный список
фондовой биржи по наивысшей категории,
или являющихся дочерними банками -
резидентами, родительские банки -
нерезиденты которых имеют долгосрочный
и/или, краткосрочный, индивидуальный                100
рейтинг не ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
2-1. Вклады в банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории
"А" (по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2"
(по классификации рейтингового агентства
"Moody , s Investors Service") (с учетом
сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери                                    100
3.  Государственные ценные бумаги
Республики Казахстан (включая
эмитированные в соответствии с
законодательством других государств)                100
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
4.  Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций Республики
Казахстан, выпущенные в соответствии
с законодательством Республики
Казахстан и других государств, не
являющихся аффилиированными лицами по
отношению к управляющему
инвестиционным портфелем, включенные                100
в официальный список фондовой биржи
по наивысшей категории (за исключением
ипотечных облигаций, включенных в
официальный список фондовой биржи и
облигаций АО "Банк Развития
Казахстана") (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери

1.   Ақша-барлығы (жол сомасы 1.1.                 100
-1.5.), сонымен қатар:
1.1  Кассадағы ақша (5-бағанада                    100
инвестициялық портфельді
басқарушының балансы бойынша актив
сомасының он процентінен аспайтын
мөлшері есепке алынады
1.2  Екінші деңгейдегі банктердің                  100
есебіндегі ақша
1.3  бағалы қағаздар орталық депозитарийінің       100
шоттарындағы ақша
1.4  "А" санатынан төмен емес                      100
("Standard & Poor's" және "Fitch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "А2" санатынан төмен емес
("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ
мерзімді және/немесе қысқа мерзімді,
жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер
шоттарындағы ақша
1.5  Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында       100
операцияларды жүзеге асыру үшін
ұйымдарға банктік қызметті көрсететін
резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
2.   Бағалы қағаздары ең жоғарғы санат             100
бойынша қорлық биржаның ресми
тізіміне енгізілген немесе
резидент емес-бас ұйымдарының
ықтимал шығын резервтерін шегеріп
тастағанда ұзақ мерзімді
және/немесе қысқа мерзімді "А"
санатынан төмен емес
("Standard & Poor's" және "Fitch"
рейтинг агенттіктерінің жіктеуі
бойынша) немесе "А2" санатынан
төмен емес ("Moody's Investors
Service" рейтинг агенттігінің
жіктеуі бойынша) жеке рейтингі
бар (негізгі қарыз бен есептелген
сыйақының сомаларын есепке ала
отырып) еншілес банктер-резиденттер
болып табылатын Қазақстан
Республикасының екінші деңгейдегі
банктеріне салынған салымдар
2.1  ықтимал шығындардың резервтерін              100
шегеріп тастағандағы "А" санатынан
төмен емес ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "А2"
санатынан төмен емес
("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша)
ұзақ мерзімді және/немесе қысқа
мерзімді, жеке рейтингісі бар
резидент емес-банктердегі салымдар
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып)
3.   Ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағандағы Қазақстан
Республикасының мемлекеттік бағалы
қағаздары (оның ішінде басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
айналымға шығарылғандар)
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақыны есепке ала отырып)
4.   Қазақстан Республикасының және                100
ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастап, ең жоғарғы санат
бойынша қорлық биржаның ресми
тізіміне енгізілген инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлға болып
табылмайтын басқа да
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған Қазақстан Республикасы
ұйымдарының беймемлекеттік
эмиссиялық бағалы қағаздары
("Қазақстанның Даму Банкі" АҚ қор
биржасы мен облигацияларының
ресми тізіміне енгізілген
ипотекалық облигацияларды
есепке алмағанда)
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып)

5.  Ипотечные облигации организаций
Республики Казахстан, включенные в
официальный список фондовой биржи (с                100
учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
5-1.Инфраструктурные облигации
организаций Республики
Казахстан (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери                        100 %
6.  Облигации АО "Банк Развития
Казахстана" (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери             100
7.  Ценные бумаги иностранных государств,
имеющих рейтинговую оценку по
международной шкале кредитного
рейтинга не ниже "ВВВ" (по
классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или                  100
"Ваа2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери
8.  Негосударственные долговые ценные бумаги
иностранных эмитентов, имеющие
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ"
(по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или
"Ваа2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери                100
9.  Акции иностранных эмитентов, чьи
долговые ценные бумаги имеют
рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по
классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или
"Ваа2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service")
(с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за
вычетом резервов на возможные потери                100
10. Ценные бумаги международных финансовых
организаций (с учетом сумм основного
долга и начисленного вознаграждения),
за вычетом резервов на возможные потери             100
10-1. Акции организаций Республики
Казахстан, не являющихся аффилиированными
лицами по отношению к управляющему
инвестиционным портфелем, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по
классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2"
(по классификации рейтингового агентства
"Moody's Investors Service"), или рейтинговую
оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's
Республики Казахстан, обращающиеся на
организованных рынках иностранных
государств или Республики Казахстан, и
долговые ценные бумаги организаций Республики
Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами
по отношению к управляющему инвестиционным
портфелем, имеющие рейтинговую оценку не
ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых
агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или
"Ва2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service"), или
рейтинговую оценку "А" по национальной
шкале Standard & Poor's Республики Казахстан,
обращающиеся на организованных рынках
иностранных государств или Республики
Казахстан (с учетом сумм основного долга
и начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери                      100 %

5.   Ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастап, қор биржасының
ресми тізіміне енгізілген Қазақстан
Республикасының ұйымдарының
ипотекалық облигациялары (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақы
сомаларын есепке ала отырып)
5-1. Ықтимал шығындар резервін шегере отырып,      100
Қазақстан Республикасы ұйымдарының
инфрақұрылымдық облигациялары (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақы сомасын
есепке ала отырып)
6.   Ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағандағы "Қазақстанның
Даму Банкі" АҚ облигациялары
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомаларын есепке ала отырып)
7.   Ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағанда, кредиттік
рейтингтің халықаралық шәкілі
бойынша "АА" ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "Аа2"
("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) төмен
емес (негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
рейтинг бағасы бар шетелдік
мемлекеттердің  бағалы қағаздары
8.   ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағанда, "ВВВ"
санатынан ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's
Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша)
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
төмен  болмайтын рейтинг бағалауы
бар шетелдік эмитенттердің
беймемлекеттік борыштық бағалы
қағаздары
9.   Борыштық бағалы қағаздары                     100
ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда "ВВВ"
санатынан ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша)
немесе "Ваа2" санатынан ("Moody's
Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша)
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
төмен болмайтын рейтинг бағалауына
ие шетелдік эмитенттердің акциялары
10.  Ықтимал шығындардың резервтерін               100
шегеріп тастағандағы халықаралық
қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
(негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
10-1. Ықтимал шығындар резервін шегере отырып,      100
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып) шетел мемлекет.
тердің немесе Қазақстан Республикасының
ұйымдастырылған рыноктарында айналыста
жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен
емес ("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік
бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша
"А" рейтингтік бағасы бар инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты аффилиир.
ленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан
Республикасы ұйымдарының акциялары және
шетел мемлекеттердің немесе Қазақстан
Республикасының ұйымдастырылған рыноктарында
айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard
& Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттік.
терінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден
төмен емес ("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша)
рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан
Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық
шәкілі бойынша "А" рейтингтік бағасы бар
инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлға болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық
бағалы қағаздары

11. Аффинированное золото                               100
12. Негосударственные эмиссионные ценные
бумаги организаций Республики Казахстан
(в том числе ценные бумаги, выпущенные
в соответствии  с законодательством
других государств), не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
управляющему инвестиционным портфелем,
включенные в официальный список                      50
фондовой биржи по категории следующей
за наивысшей (за исключением ипотечных
облигаций, включенных в официальный
список фондовой биржи) (с учетом сумм
основного долга и начисленного
вознаграждения, уменьшенные на
пятьдесят процентов), за вычетом
резервов на возможные потери
12-1.Паи открытого и/или интервального
паевых инвестиционных фондов, за
вычетом резервов на возможные потери                50 %
12-2.Акции организаторов торгов с ценными
бумагами, центрального депозитария
ценных бумаг и иных юридических лиц,
являющихся частью инфраструктуры рынка
ценных бумаг, акционерами которых
являются профессиональные участники
рынка ценных бумаг, уменьшенные на
пятьдесят процентов, за вычетом резервов
на возможные потери                                 50
13. Дебиторская задолженность (за вычетом                Х
резервов на возможные потери)
организаций, не являющихся по
отношению к управляющему инвестиционным
портфелем аффилиированными лицами,
за вычетом дебиторской задолженности
работников и других лиц - всего (сумма
строк 13.1 и 13.2), в том числе:
13.1 дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
организаций, не являющихся по
отношению к управляющему
инвестиционным портфелем
аффилиированными лицами, за вычетом                100
дебиторской задолженности работников
и других лиц, просроченная по условиям
договора на срок не более трех дней
в размере, не превышающем двадцати
процентов от суммы активов по
балансу управляющего инвестиционным
портфелем
13.2 дебиторская задолженность (за
вычетом резервов на возможные потери)
организаций, не являющихся по
отношению к управляющему инвестиционным
портфелем аффилиированными лицами, за
вычетом дебиторской задолженности                   50
работников и других лиц, просроченная
по условиям договора на срок не более
девяносто дней в размере, не
превышающем десяти процентов от суммы
активов по балансу управляющего
инвестиционным портфелем
14.  Основные средства управляющего                      Х
инвестиционным портфелем по балансовой
стоимости  - всего (сумма строк
14.1-14.3), в том числе:
14.1 земля, находящаяся в собственности
или на праве постоянного
землепользования, в размере, не
превышающем десяти процентов от суммы
активов по балансу управляющего
инвестиционным портфелем                           100
14.2 здания и сооружения, находящиеся в
собственности, в размере, не превышающем
десяти процентов от суммы активов по
балансу управляющего инвестиционным
портфелем                                          100
14.3 машины и оборудование, находящиеся в
собственности, в размере, не
превышающем пяти процентов от суммы
активов по балансу управляющего
инвестиционным портфелем                           100
15   Программное обеспечение - по балансовой
стоимости, в размере, не превышающем
десяти процентов от суммы активов по
балансу управляющего инвестиционным
портфелем                                          100
16   Итого ликвидные активы (сумма строк
1 - 15) - ЛА                                        Х
17   Обязательства по балансу                            Х
18   Минимальный размер собственного
капитала (МРСК)                             Х       Х

11.  Тазартылған алтын                             100
12.  Ықтимал шығындардың резервтерін                50
шегеріп тастағандағы (негізгі
қарыз бен есептелген сыйақы
сомасының елу процентке азайтылған
сомасын есепке ала отырып)
(қорлық биржаның ресми тізіміне
енгізілген ипотекалық
облигацияларды есепке алмағанда)
ең жоғарғыдан кейінгі санат
бойынша қор биржасының ресми
тізіміне енгізілген инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлға болып
табылмайтын Қазақстан Республикасы
ұйымдарының мемлекеттік емес
эмиссиялық бағалы қағаздары
(сонымен қатар басқа
мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған бағалы қағаздар)
12.1. Ықтимал шығындар резервтерін шегере         50
отырып ашық және/немесе аралық
инвестициялық пай қорларының пайлары
12.2  бағалы қағаздармен сауда-саттықты
ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар        100
орталық депозитарийінің және
акционерлері бағалы қағаздар
рыногының кәсіпқой қатысушылары болып
табылатын, бағалы қағаздар рыногы
инфрақұрылымының бір бөлігі болып
табылатын өзге заңды тұлғалардың
ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағандағы, елу процентке
азайтылған акциялары
13.  Жұмыскерлер мен басқа да                      х
тұлғалардың дебиторлық қарыздарын
шегеріп тастағандағы инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлғалар болып
табылмайтын ұйымдардың дебиторлық
қарыздары (ықтимал шығындардың
резервтерін шегеріп тастағанда)
- барлығы (13.1 және 13.2 жолдарының
сомасы) сондай-ақ:
13.1 шарттың талаптары бойынша үш                  100
күннен аспайтын мерзімге
кешіктірілген инвестициялық
портфельді басқарушының балансы
бойынша актив сомасының жиырма
процентінен аспайтын мөлшерде
жұмыскерлер мен басқа да
тұлғалардың дебиторлық қарыздарын
шегеріп тастағандағы инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлғалар болып
табылмайтын ұйымдардың
дебиторлық қарыздары (ықтимал
шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)
13.2 шарттың талаптары бойынша                     50
тоқсан күннен аспайтын мерзімге
кешіктірілген инвестициялық
портфельді басқарушының балансы
бойынша актив сомасының он
процентінен аспайтын мөлшерде
елу процентке азайтылған
жұмыскерлер мен басқа да
тұлғалардың дебиторлық
қарыздарын шегеріп тастағандағы
инвестициялық портфельді
басқарушыға қатысты аффилиирленген
тұлғалар болып табылмайтын
ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)
14.  инвестициялық портфельді                      х
басқарушының баланс құны бойынша
негізгі қаражаттары-барлығы
(14.1-14.3 жолдарының сомасы),
сонымен қатар:
14.1 меншігіндегі жер немесе                       100
инвестициялық портфельді
басқарушының балансы бойынша
актив сомасының он процентінен
аспайтын мөлшерде тұрақты жер
пайдалану құқығындағы жер
14.2 инвестициялық портфельді                      100
басқарушының балансы бойынша
активтердің сомасының он
процентінен аспайтын мөлшердегі
меншігіндегі ғимараттар мен
имараттар
14.3 инвестициялық портфельді                      100
басқарушының балансы бойынша
актив сомасының бес процентінен
аспайтын мөлшердегі меншігіндегі
машиналар мен жабдықтар
15   Бағдарламалық қамтамасыз ету-баланс           100
құны бойынша, инвестициялық
портфельді басқарушының балансы
бойынша активтердің сомасының
он процентінен аспайтын мөлшерде
16   Барлық өтімді активтер (1 - 15                х
жолдарының сомасы)
17   Баланс бойынша міндеттемелер                  х
18   Меншікті капиталдың минималды
мөлшері (МРСК)                       х        х

19   К 1 "Норматив достаточности
собственного капитала"
((строка 16 - строка 17)/строка 18)
не менее 1                                  Х       Х
__________________________________________________________________________
Дополнительные сведения
для расчета пруденциального норматива
по состоянию на "___" ___________ 200__ года
___________________________________________________________
(полное наименование управляющего инвестиционным портфелем)
(тысяч тенге)
__________________________________________________________________________
N   |                                                    | Сумма по
признака|               Наименование показателя              | балансу
________|____________________________________________________|____________
1   |                           2                        |     3
________|____________________________________________________|____________
8001   Земля, находящаяся в собственности или на праве
постоянного землепользования
8002   Здания и сооружения, находящиеся в собственности
8003   Машины и оборудование, находящиеся в собственности
8005   Прочие основные средства
8006   Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на
возможные потери) организаций, не являющихся по
отношению к управляющему инвестиционным портфелем
аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской
задолженности работников и других лиц, просроченная
по условиям договора на срок не более трех дней в
размере, не превышающем двадцати процентов от суммы
активов по балансу управляющего инвестиционным
портфелем
8007   Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на
возможные потери) организаций, не являющихся по
отношению к управляющему инвестиционным портфелем
аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской
задолженности работников и других лиц, просроченная
по условиям договора на срок не более девяносто
дней в размере, не превышающем десяти процентов
от суммы активов по балансу управляющего
инвестиционным портфелем
8008   Прочая дебиторская задолженность (за вычетом
резервов на возможные потери)
8009   Аффинированное золото
8010   Программное обеспечение
8011   Прочие нематериальные активы
8012   Негосударственные эмиссионные ценные бумаги
организаций Республики Казахстан, выпущенные в
соответствии с законодательством Республики
Казахстан и других государств, не являющихся
аффилиированными лицами по отношению к
управляющему инвестиционным портфелем,
включенные в официальный список фондовой биржи
по наивысшей категории (за исключением ипотечных
облигаций, включенных в официальный список
фондовой биржи и облигаций АО "Банк Развития
Казахстана") (с учетом сумм основного долга и
начисленного вознаграждения), за вычетом
резервов на возможные потери
8013   Негосударственные эмиссионные ценные бумаги
организаций Республики Казахстан (в том числе
ценные бумаги, выпущенные в соответствии с
законодательством других государств), не
являющихся аффилиированными лицами по
отношению к управляющему инвестиционным
портфелем, включенные в официальный список
фондовой биржи по категории, следующей за
наивысшей (за исключением ипотечных облигаций,
включенных в официальный список фондовой биржи)
(с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на
возможные потери
8014   Акции организаций Республики Казахстан, не
являющихся аффилиированными лицами по отношению
к управляющему инвестиционным портфелем, имеющих
рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch")
или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства
"Moody's Investors Service"), или рейтинговую
оценку "А" по национальной шкале Standard & Poor's
Республики Казахстан, обращающиеся на организованных
рынках иностранных государств или Республики Казахстан,
и долговые ценные бумаги организаций Республики
Казахстан, не являющихся аффилиированными лицами
по отношению к управляющему инвестиционным портфелем,
имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по
классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's"
и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового
агентства "Moody's Investors Service"), или
рейтинговую оценку "А" по национальной шкале
Standard & Poor's Республики Казахстан, обращающиеся
на организованных рынках иностранных государств или
Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга
и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов
на возможные потери
8015   Прочие ценные бумаги
8016   Деньги на счетах в банках второго уровня
Республики Казахстан
8017   Деньги на счетах в центральном
депозитарии ценных бумаг
8018   Деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые
имеют долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не ниже категории "А"
(по классификации рейтинговых агентств
"Standard & Poor , s" и "Fitch") или "А2" (по
классификации рейтингового агентства
"Moody , s Investors Service")
8019   Деньги на счетах в организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские услуги организациям
для осуществления операций на
организованном рынке ценных бумаг
__________________________________________________________________________
Первый руководитель ________ дата ___________
Главный бухгалтер __________ дата ___________
Исполнитель ________________ дата ___________
Телефон: _____________
Место для печати

19   К 1 "Меншікті капиталдың
жеткіліктілік нормативі"
(16-жол, 17-жол)/18-жол) 1 аз емес   х        х
__________________________________________________________________
200__ жылғы  "___" ___________  жағдайы бойынша
_______________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының толық атауы)
Пруденциалдық нормативті есептеуге арналған
қосымша мәліметтер
Ескерту: Кестеге өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы
29 қазандағы N 388 , 2006 жылғы 27 мамырдағы N 125 қаулыларымен .
(мың теңге)
__________________________________________________________________
Белгінің| Көрсеткіштің атауы                            |Баланс
N       |                                               |бойынша
|                                               |сома
__________________________________________________________________
1                        2                              3
__________________________________________________________________
8001      Меншікті немесе тұрақты пайдалану құқығындағы
жер
8002      Меншікті ғимараттар мен имараттар
8003      Меншікті машиналар мен жабдықтар
8005      Басқа негізгі қаражаттар
8006      шарттың талаптары бойынша үш күннен аспайтын
мерзімге кешіктірілген инвестициялық
портфельді басқарушының балансы бойынша
активтердің сомасының жиырма процентінен
аспайтын мөлшердегі жұмыскерлер мен басқа да
тұлғалардың дебиторлық қарыздарын шегеріп
тастағандағы инвестициялық портфельді
басқарушыға қатысты аффиниирленген тұлғалар
болып табылмайтын ұйымдардың дебиторлық
қарыздары (ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)
8007      шарттың талаптары бойынша тоқсан күннен
аспайтын мерзімге кешіктірілген
инвестициялық портфельді басқарушының
балансы бойынша активтердің сомасының
он процентінен аспайтын мөлшердегі
жұмыскерлер мен басқа да тұлғалардың
дебиторлық қарыздарын шегеріп тастағандағы
инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлғалар болып табылмайтын
ұйымдардың дебиторлық қарыздары
(ықтимал шығындардың резервтерін
шегеріп тастағанда)
8008      Басқа дебиторлық қарыз (ықтимал шығындардың
резервтерін шегеріп тастағанда)
8009      Тазартылған алтын
8010      Бағдарламалық қамтамасыз ету
8011      Басқа да бейматериалды активтер
8012      Қазақстан Республикасының және ықтимал
шығындардың резервтерін шегеріп тастап,
ең жоғарғы санат бойынша қорлық биржаның
ресми тізіміне енгізілген инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлға болып табылмайтын
басқа да мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған Қазақстан Республикасы
ұйымдарының беймемлекеттік эмиссиялық
бағалы қағаздары ("Қазақстанның Даму Банкі"
АҚ қорлық биржасы мен облигацияларының
ресми тізіміне енгізілген ипотекалық
облигацияларды есепке алмағанда)
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып)
8013      ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп
тастағандағы (негізгі қарыз бен есептелген
сыйақы сомасын есепке ала отырып)
(қорлық биржаның ресми тізіміне енгізілген
ипотекалық облигацияларды есепке алмағанда)
ең жоғарғыдан кейінгі санат бойынша
қорлық биржаның ресми тізіміне енгізілген
инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты
аффилиирленген тұлға болып табылмайтын
Қазақстан Республикасы ұйымдарының
мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы
қағаздары (сонымен қатар
басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес
шығарылған бағалы қағаздар)
8014      Ықтимал шығындар резервін шегере отырып,
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы
сомасын есепке ала отырып) шетел мем.
лекеттердің немесе Қазақстан Республика.
сының ұйымдастырылған рыноктарында
айналыста жүретін, "ВВ"-ден ("Standard
& Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттік.
терінің жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден
төмен емес ("Moody's Investors Service"
рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша)
рейтингтік бағасы бар немесе Қазақстан
Республикасының "Standard & Poor's"
ұлттық шәкілі бойынша "А" рейтингтік
бағасы бар инвестициялық портфельді
басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға
болып табылмайтын Қазақстан Республикасы
ұйымдарының акциялары және шетел мемлекет.
тердің немесе Қазақстан Республикасының
ұйымдастырылған рыноктарында айналыста
жүретін, "ВВ"-ден ("Standard & Poor's"
және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің
жіктеуі бойынша) немесе "Ва2"-ден төмен
емес ("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингтік
бағасы бар немесе Қазақстан Республикасының
"Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша
"А" рейтингтік бағасы бар инвестициялық
портфельді басқарушыға қатысты аффилиир.
ленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан
Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы
қағаздары
8015      Басқа бағалы қағаздар
8016      Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі
банктерінің шоттарындағы ақша
8017      Бағалы қағаздар орталық депозитарийінің
шоттарындағы ақша
8018      "А" санатынан төмен емес
("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг
агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе
"А2" санатынан төмен емес
("Moody's Investors Service" рейтинг
агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді
және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі
бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша
8019      Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында
операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға
банктік қызметті көрсететін резидент
емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
__________________________________________________________________
Бірінші басшы ________ күні ___________
Бас  бухгалтер __________  күні____________
Орындаушы ________________ күні ____________
Телефон: _____________
Мөр орны