Об утверждении Правил представления отчетности организацией, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 326. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2004 года № 3313. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
Сноска. По тексту слова "брокерско-дилерскую" заменены словами "брокерскую и дилерскую" постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности организацией, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 326
Правила представления отчетности организацией,
осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сноска. По тексту слова "брокер-дилер", "брокера-дилера", "Брокер-дилер", "брокеру-дилеру" заменены словами "брокер и дилер", "брокера и дилера", "Брокер и дилер", "брокеру и дилеру" постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).

Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 326 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 29 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3313. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту: Атауындағы және бұдан әрi мәтiн бойынша "брокерлiк-дилерлiк" деген сөздер "брокерлiк және дилерлiк" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жiберсiн.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 326 қаулысымен Бекітілген
Бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк
қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесі
Ескерту: Ереженің атауына және 1-тармаққа өзгерту енгізілді;
мәтiн бойынша "брокер-дилер", "брокердi-дилердi", "Брокер-дилер", "брокерге-дилерге" деген сөздер "брокер және дилер", "брокердi және дилердi", "Брокер және дилер", "брокерге және дилерге" деген сөздермен тиiсiнше ауыстырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін   2-тармақтан қараңыз).

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций», Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности организацией, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер и дилер), в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящие Правила не распространяются на банки второго уровня, Национальный Банк Республики Казахстан, финансовые агентства, организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, управляющих инвестиционным портфелем, Национального оператора почты, брокеров и (или) дилеров, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
3. Отчетность брокера и дилера включает в себя:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) отчет о структуре операций «обратное РЕПО» и «Операция «РЕПО», совершенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.
4. Брокер и дилер представляет отчетность на электронном носителе ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
4-1. Отчетность на бумажном носителе, составляемая ежеквартально, подписывается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у брокера и дилера. По требованию уполномоченного органа брокер и дилер не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).

1. Осы Ереже «Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметті жүзеге асыратын ұйымның есептілігін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы Ереже екінші деңгейдегі банктерге, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, қаржы агенттіктеріне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға, инвестициялық портфельді басқарушыларға, Ұлттық почта операторына, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын брокерлермен және (немесе) дилерлерге қолданылмайды.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24.  N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Брокер және дилердің есебіне мыналар жатады:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциясы" операцияларының құрылымы туралы есеп;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен орналастырылған екінші деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы туралы есеп;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп.
4. Брокер және дилер есепті электрондық тасымалдағышта тоқсан сайын, бірақ есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей береді.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4-1. Қағаз жазбадағы есепке бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) немесе бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және брокер және дилерде сақталады. Брокер және дилер уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептi қағаз жазбада ұсынады.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.

4-2. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-2 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
4-3. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем брокера и дилера (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-3 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4-4. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, брокер и дилер в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной брокером и дилером, уполномоченный орган уведомляет об этом брокера и дилера. Брокер и дилер не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-4 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
7 - 11. Исключены постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
12. При обнаружении неполной или недостоверной информации в отчетности, представленной брокером и дилером, уполномоченный орган уведомляет об этом брокера и дилера. Брокер и дилер не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления уполномоченного органа представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность на электронном носителе.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).

4-2. Электрондық тасымалдағыштағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
Ескерту: 4-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз).
4-3. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректерi қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн брокер және дилердiң бiрiншi басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) қамтамасыз етедi.
Ескерту: 4-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
4-4. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, брокер және дилер есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Брокер және дилер ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында брокерге және дилерге хабарлайды. Брокер және дилер уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту: 4-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5. Есептегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен - теңгемен көрсетіледі.
6. Есепті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
7-11. <*>
Ескерту: 7-11-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
12. Брокер және дилер ұсынған есепте жартылай және шынайы емес ақпарат анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган бұл жайында брокердi және дилердi хабардар етедi. Брокер және дилер уәкiлеттi органнан хабарландыруды алған күннен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей уәкiлеттi органның ескертулерiн ескере отырып, уәкiлеттi органға электрондық тасымалдағышта пысықталған есептi ұсынады.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жызылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).

13. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
14. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности организацией,
осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о ценных бумаг, приобретенных
за счет собственных активов
брокер и дилер _________________________
по состоянию на ___ _______ 200_ года
(тысячах тенге)
п/п
Наименование
эмитента
Вид
ценнойбумаги
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Коли-
чество
ценных
бумаг
штуках)
Номинальная
стоимость
1
2
3
4
5
6
1
Государственные
ценные бумаги
Республики
Казахстан
1.1.
2
Негосударственные
эмиссионные
ценные бумаги
организаций
Республики
Казахстан
2.1.
Ценные бумаги
банков второго
уровня
2.1.1.
2.2.
Ценные бумаги
юридических лиц,
за исключением
банков второго
уровня
2.2.1.
3.
Ценные бумаги
иностранных
государств
3.1.
4.
Негосударственные
ценные бумаги
эмитентов -
нерезидентов
Республики
Казахстан
4.1.
5.
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций
5.1.
6
Паи
инвестиционных
фондов
6.1.
7
Всего
Продолжение таблицы
Валюта
номи-
нальной стоимости
Суммарная текущая стоимость
Ценные
бумаги,
имеющиеся
в наличии
для
продажи
(за
вычетом
резервов
на обесце-
нение), в
том числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
Ценные
бумаги,
оцени-
ваемые по
справед-
ливой
стои-
мости,
изменения
которых
отражают-
ся в
составе
прибыли
или
убытка,
в том
числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
Ценные
бумаги,
удержи-
ваемые до
погашения
(за
вычетом
резервов
на обес-
ценение),
в том
числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Дата
Листинг/
рейтинг
Примечание*
Приобретения
Погашения
14
15
16
17
* если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги,
то следует проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления отчетности организацией,
осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о структуре операций "обратное РЕПО" и "Операция РЕПО",
совершенных за счет собственных активов
брокер и дилер _________________________
по состоянию на ___ _______ 200_ года
(в тысячах тенге)
№
п/п
Содержание
операции
Наименование эмитента и вид ценной
бумаги
Национальный
идентифи-
кационный
номер
Валюта
номинальной
стоимости
1
2
3
4
5
1
Операции
"обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ
1.2.
Автоматический
способ
2
Операции "РЕПО"
2.1.
Прямой способ
2.2.
Автоматический
способ
Продолжение таблицы
Дата
Срок
операции
в днях
Ставка
возна-
граж-
дения
Коли-
чество
ценных
бумаг
Сумма
операции
в тенге
Листинг/
рейтинг
Открытия
операции
закрытия
операции
6
7
8
9
10
11
12
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 3
к Правилам представления отчетности организацией,
осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о структуре вкладов в банках второго уровня,
размещенных за счет собственных активов
брокер и дилер _________________________
по состоянию на ___ _______ 200_ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование
статей в
разрезе
банков/банка
Код
банка
Валюта
вклада
Рей-
тинг/
Лис-
тинг
Срок
вклада
в днях
Ставка
возна-
граждения
по вкладу
(в про-
центах
годовых)
1
2
3
4
5
6
8
1
Вклады до
востребования
1.1.
2
Срочные
вклады
2.1.
3
Условные
вклады
3.1.
4
Всего
Продолжение таблицы
Сумма основного долга по вкладу
Вознаграждение
по вкладу
Итого
текущая
стоимость
вклада
Резервы
на возмож-
ные потери
Примечание*
в
тенге
в иност-
ранной
валюте
в
тенге
в иност-
ранной
валюте
9
10
11
12
13
14
15
* если имеются ограничения права собственности на вклад, то следует
проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления отчетности организацией,
осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность
на рынке ценных бумаг
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о структуре инвестиций в капитал других
юридических лиц
брокер и дилер _________________________
по состоянию на ___ _______ 200_ года
п/п
Наименование
юридичес-
кого
лица
Код
юридичес-
кого
лица
Балансовая
стоимость
(в тыся-
чах
тенге)
Количество
(в штуках)
Доля участия в уставном капитале эмитента (%)
Дата приоб-
ретения
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Простые акции
1.1.
2.
Привилеги-
рованные акции
2.1.
3.
Вклады и паи
3.1
4.
Всего
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати

13. <*>
Ескерту: 13-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз).
14. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Бағалы қағаздар рыногында
брокерлiк және дилерлiк қызметті
жүзеге асыратын ұйымның есеп
беру ережесіне 1-қосымша
Ескерту: Жоғары оң жақ бұрыштағы "брокерлiк-дилерлiк" деген
сөздер "брокерлiк және дилерлiк" деген сөздермен ауыстырылды;
1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы
27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен сатып алынған
бағалы қағаздар туралы есеп
брокер және дилер _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№ р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данамен)
Номиналдық құны
Номиналдық құны валютасы
Жиынтық ағымдағы құны
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
...
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары
2.1.1.
...
2.2
Екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалардың бағалы қағаздары
2.2.1.
...
3.
Шетел мемлекеттерінің бағалы қағаздары
3.1.
...
4.
Қазақстан Республикасының резидент емес - эмитенттерінің мемлекеттік бағалы қағаздары
4.1.
...
5.
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1.
...
6.
Инвестициялық қорлардың пайлары
...
7.
Барлығы
кестенің жалғасы
№ р/с
Жиынтық ағымдағы құны
Күні
Листинг рейтинг
Ескерту*
Есептелген сыйақы
Өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін, әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Сатып алу
Өтеу
1
9
10
11
12
13
14
15
16
17
1.
1.1.
...
2.
21.
2.1.1
...
2.2.
2.2.1.
...
3.
3.1.
...
4.
4.1.
...
5.
5.1.
...
6.
...
7.
* егер бағалы қағаздарға меншiк құқығына шектеулер болса,
онда "иә" деген сөз қойылуы керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздар рыногында
брокерлiк және дилерлiк қызметті
жүзеге асыратын ұйымның есеп
беру ережесіне 2-қосымша
Ескерту: Жоғары оң жақ бұрыштағы "брокерлiк-дилерлiк" деген
сөздер "брокерлiк және дилерлiк" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа
енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және
"РЕПО" операциясы" операцияларының құрылымы туралы есеп
брокер және дилер _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N |  Операцияның  |Эмите-|Ұлт- |Номи-|     Күні    |Опера- |Сыйақы
р/с|    мазмұны    |нттің |тық  |налды|_____________|цияның | став-
|               |атауы |біре-|құны-|Опера-|Опера-|күнмен | касы
|               | және |гей- | ның |цияның|цияның|мерзімі|
|               |бағалы|лен- |валю-|ашылуы| жабы-|       |
|               |қағаз-|діру |тасы |      |  луы |       |
|               |дардың|нө-  |     |      |      |       |
|               | түрі |мірі |     |      |      |       |
___________________________________________________________________
1           2         3      4    5      6       7      8     9
___________________________________________________________________
1    "кері РЕПО"
операциялары
1.1. Тікелей тәсіл
...
1.2. Автоматты тәсіл
...
2 "РЕПО" операциялары
2.1. Тікелей тәсіл
...
2.2. Автоматты тәсіл
...
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
______________________________
N | Бағалы |Операция|Листинг/
р/с|қағаздар| сомасы |рейтинг
| саны   |теңгемен|
______________________________
1      10      11       12
______________________________
1
1.1.
...
1.2.
...
2
2.1.
...
2.2.
...
______________________________
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздар рыногында
брокерлiк және дилерлiк қызметті
жүзеге асыратын ұйымның есеп
беру ережесіне 3-қосымша
Ескерту: Жоғары оң жақ бұрыштағы "брокерлiк-дилерлiк" деген
сөздер "брокерлiк және дилерлiк" деген сөздермен ауыстырылды;
қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы
27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз ), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен орналастырылған екінші
деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы
туралы есеп
брокер және дилер _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N |Банктер/банк |Банк|Салым|Рей- | Салым |Салым   |Салым бойынша
р/с|бөлігінде бап|коды|валю-|тинг/|мерзімі|бойынша |негізгі борыш
|    атауы    |    |тасы |Лис- |күнмен |сыйақы  |  сомасы
|             |    |     |тинг |       |ставкасы|_______________
|             |    |     |     |       |(жылдық |тең- |шетел
|             |    |     |     |       |процент-|гемен|валюта-
|             |    |     |     |       |  пен)  |     |сында
___________________________________________________________________
1        2         3     4    5       6      7       9      10
___________________________________________________________________
1   Талап етуге
дейінгі салымдар
1.1.
...
2   Мерзімді
салымдар
2.1.
...
3   Шартты салымдар
3.1.
...
4   Барлығы
___________________________________________________________________
кестенің жалғасы
____________________________________________________
N |Салым бойынша сыйақы|Салымның|Ықтимал |
р/с|____________________|ағымдағы| шығын  |Ескерту*
|теңгемен|  Шетел    |  құны  |резерв- |
|        |валютасында|жиынтығы| тері   |
____________________________________________________
1     11         12      13         14        15
____________________________________________________
1
1.1.
...
2
2.1.
...
3
3.1.
...
4
_____________________________________________________
* егер салымға меншiк құқығына шектеулер болса,
онда "иә" деген сөз қойылу керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздар рыногында
брокерлiк және дилерлiк қызметті
жүзеге асыратын ұйымның есеп
беру ережесіне 4-қосымша
Ескерту: Жоғары оң жақ бұрыштағы "брокерлiк-дилерлiк" деген
сөздер "брокерлiк және дилерлiк" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа
енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131
(мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен
кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың
құрылымы туралы есеп
брокер және дилер _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
N |Заңды тұлғаның|Заңды|Балан-| Саны |Эмитенттің| Сатып | Ескерту
р/с|    атауы     |тұл- | стық |(дана-| жарғылық |алынған|
|              |ғаның| құны | мен) |капиталына| күні  |
|              |коды | (мың |      |  қатысу  |       |
|              |     |теңге-|      | үлесі (%)|       |
|              |     | мен) |      |          |       |
___________________________________________________________________
1         2          3     4      5        6        7         8
___________________________________________________________________
1.  Жай акциялар
1.1.
2.  Артықшылық
берілген акциялар
2.1.
3.  Жарналар мен
пайлар
3.1.
4.  Барлығы
______________________________________________________________
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны