Об утверждении Правил представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 327. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2005 года № 3343. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 256
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 256 (вводится в действие с 01.04.2016).
В соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 15) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, организаций, осуществляющих деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, Объединений юридических лиц «Казахстанская Ассоциация Реестродержателей», «Ассоциация финансистов Казахстана».
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций от 27 ноября 2004 года № 327
Правила представления отчетности организацией,
осуществляющей деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг

Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 327 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 12 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3343. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 256 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 256 (01.04.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 3-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға, "Қазақстан Тізілімұстаушылар қауымдастығы", "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестіктеріне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 327 қаулысымен
Бекітілген
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін
жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын
ұйымның есеп беру ережесі

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций», Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг» и определяют перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее - регистратор), в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящие Правила не распространяются на центрального депозитария.
3. Отчетность регистратора включает в себя:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
2) отчет о структуре операций "обратное РЕПО" и "Операция "РЕПО", совершенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
3) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов, в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
4) отчет о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам.
4. Регистратор представляет отчетность на электронном носителе ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
4-1. Отчетность на бумажном носителе, составляемая ежеквартально, подписывается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у регистратора. По требованию уполномоченного органа регистратор не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).

1. Осы Ереже «Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы» 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі - тіркеуші) есептілігін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсыну тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы Ереже орталық депозитарийге қолданылмайды.
3. Тіркеушінің есебіне мыналар жатады:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп;
2) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және "РЕПО" операциясы" операцияларының құрылымы туралы есеп;
3) осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес өз активтері есебінен орналастырылған екінші деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы туралы есеп;
4) осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есеп.
4. Тіркеуші есепті электрондық тасымалдағышта тоқсан сайын, бірақ есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей береді.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
4-1. Тоқсан сайын құрастырылатын қағаз жазбадағы есепке бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) немесе бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және тiркеушiде сақталады. Тiркеушi уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептi қағаз жазбада ұсынады.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.

4-2. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-2 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
4-3. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем регистратора (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-3 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4-4. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, регистратор в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной регистратором, уполномоченный орган уведомляет об этом регистратора. Регистратор не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-4 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
7 - 11. Исключены постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
12. При обнаружении неполной или недостоверной информации в отчетности, представленной регистратором, уполномоченный орган уведомляет об этом регистратора. Регистратор не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления уполномоченного органа представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность на электронном носителе.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).

4-2. Электрондық тасымалдағыштағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
Ескерту: 4-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз).
4-3. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректерi қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн брокер және (немесе) дилердiң бiрiншi басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) қамтамасыз етедi.
Ескерту: 4-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
4-4. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, тіркеуші есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Тіркеуші ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында брокер мен дилерге хабарлайды. Тіркеуші уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту. 4-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5. Есептегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен - теңгемен көрсетіледі.
6. Есепті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
7-11. <*>
Ескерту: 7-11-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
12. Тiркеушi ұсынған есепте жартылай және шынайы емес ақпарат анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган бұл жайында тiркеушiнi хабардар етедi. Тiркеушi уәкiлеттi органнан хабарландыруды алған күннен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей уәкiлеттi органның ескертулерiн ескере отырып, уәкiлеттi органға электрондық тасымалдағышта пысықталған есептi ұсынады.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).

13. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2).
14. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления отчетности
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); постановлением Правления Национального Банка РК от 30.09.2011 № 118 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о ценных бумагах,
приобретенных за счет собственных активов
регистратор _________________________
по состоянию на ___  _______  200_ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Националь-
ный
идентифи-
кационный номер
Коли-
чество
ценных
бумаг
(в штуках)
Номи-
наль-
ная
стои-
мость
Валюта
номи-
нальной
стои-
мости
1
2
3
4
5
6
7
1
Государственные ценные
бумаги Республики
Казахстан
1.1.
2
Негосударственные
эмиссионные ценные
бумаги организаций
Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков
второго уровня

13. <*>
Ескерту: 13-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз ).
14. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын ұйымның
есеп беру ережесіне 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымшаға өзгерту енгізілді- ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысымен (қолданысқа енгізілу
тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.09.30 № 118 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен сатып алынған бағалы
қағаздар туралы есеп тіркеуші ____________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данамен)
Номиналдық құны
Номиналдық құны валютасы
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республи
касының мемлекеттік
бағалы қағаздары
1.1.
..,
2
Қазақстан Республикасы
ұйымдарының мемлекет-
тік емес эмиссиялық
бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі
банктердің бағалы
қағаздары

2.1.1.
2.2.
Ценные бумаги юридических
лиц, за исключением банков
второго уровня
2.2.1.
3.
Ценные бумаги иностранных
государств
3.1.
4.
Негосударственные
ценные бумаги эмитентов - нерезидентов
Республики Казахстан
4.1.
5.
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1.
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Всего
Продолжение таблицы
Суммарная текущая стоимость
Ценные
бумаги,
имеющиеся в
наличии для
продажи
(за вычетом
резервов на
обесцене-
ние), в том
числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
Ценные
бумаги,
оцениваемые
по справед-
ливой
стоимости,
изменения
которых
отражаются
в составе
прибыли или
убытка, в
том числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
Ценные
бумаги,
удерживаемые
до погашения
(за вычетом
резервов на
обесценение),
в том числе:
Начис-
ленное
возна-
граж-
дение
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Дата
Листинг/ рейтинг
Примечание*
Приобретения
Погашения
14
15
16
17
* если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги, то
следует проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 2
к Правилам представления отчетности
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг
Отчет
о структуре операций «обратное РЕПО» и «Операция «РЕПО»,
совершенных за счет собственных активов
регистратор _________________________
по состоянию на ___  _______  200_ года
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
(в тысячах тенге)
№ п/п
Содержание операции
Наименование
эмитента и вид
ценной бумаги
Национальный
идентификацион
ный номер
Валюта
номинальной
стоимости
1
2
3
4
5
1
Операции "обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ
1.2.
Автоматический способ
2
Операции "РЕПО"
2.1.
Прямой способ
2.2.
Автоматический способ
Продолжение таблицы
Дата
Срок операции
в днях
Ставка вознаграждения
Количество
ценных бумаг
Сумма
операции
в тенге
Листинг/
рейтинг
Открытия операции
Закрытия операции
6
7
8
9
10
11
12
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 3
к Правилам представления отчетности
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27.08.2005 N 310 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет
о структуре вкладов в банках второго уровня,
размещенных за счет собственных активов
регистратор _________________________
по состоянию на ___  _______  200_ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование
статей  в разрезе банков/банка
Код
банка
Валюта
вклада
Рейтинг/
Листинг
Срок вклада
в днях
Ставка вознаграждения по
вкладу (в процентах
годовых)
1
2
3
4
5
6
8
1
Вклады до востребования
1.1.
2
Срочные вклады
2.1.
3
Условные вклады
3.1.
4
Всего
Продолжение таблицы
Сумма основного долга
по вкладу
Вознаграждение
по вкладу
Итого
текущая
стоимость
вклада
Резервы на
возможные
потери
Примечание*
в тенге
в иностранной
валюте
в тенге
в иностранной
валюте
9
10
11
12
13
14
15
* если имеются ограничения права собственности на вклад, то следует
проставлять слово "да"
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления отчетности
организацией, осуществляющей
деятельность по ведению системы
реестров держателей ценных бумаг
Отчет
о структуре инвестиций в капитал других юридических лиц
регистратор _________________________
по состоянию на ___  _______  200_ года
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 03.09.2010 N 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование
юридического
лица
Код
юриди
ческого
лица
Балансовая
стоимость
(в тысячах
тенге)
Количество
(в штуках)
Доля участия
в уставном капитале
эмитента (%)
1
2
3
4
5
6
1.
простые акции
1.1.
2.
привилегированные
акции
2.1.
3.
взносы и паи
3.1.
4.
Всего
Продолжение таблицы
Дата приобретения
Примечание
7
8
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20__ года.
Место для печати

2.1.1
...
2.2.
Екінші деңгейдегі
банктерді қоспағанда,
заңды тұлғалардың
бағалы қағаздары
2.2.1
...
3.
Шетел мемлекеттерінің
бағалы қағаздары
3.1
...
4.
Қазақстан Республика-
сының резидент емес-
эмитенттерінің
мемлекеттік бағалы
қағаздары
4.1.
...
5.
Халықаралық қаржы
ұйымдарының бағалы
қағаздары
5.1.
...
6
Инвестициялық
қорлардың пайлары
...
7
Барлығы
кестенің жалғасы
Жиынтық ағымдағы құны
Күні
Листинг/
рейтинг
Ескерту*
Есептелген сыйақы
Өзгерістері пайданың немесе шығынның құрамында көрсетілетін, әділ құн бойынша бағаланатын бағалы қағаздар, оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде), оның ішінде:
Есептелген сыйақы
Сатып алу
Өтеу
9
10
11
12
13
14
15
16
17
* егер бағалы қағаздарға меншiк құқығына шектеулер болса,
онда "иә" деген сөз қойылуы керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын ұйымның
есеп беру ережесіне 2-қосымша
Өз активтері есебінен жасалған "кері РЕПО" және
"РЕПО" операциясы"  операцияларының құрылымы туралы
есеп тіркеуші _________________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді- ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
(мың теңгемен)
N р/с
Операцияның мазмұны
Эмит-
енттің
атауы
және
бағалы
қағаз-
дардың
түрі
Ұлттық
біре-
гейле-
ндіру
нөмірі
Номи-
налды
құны-
ның
валю-
тасы
Күні
Опера-
цияның
ашылуы
Опера-
цияның
жабы-
луы
1
2
3
4
5
6
7
1
"кері РЕПО"
операциялары
1.1.
Тікелей тәсіл
...
1.2.
Автоматты тәсіл
...
2
"РЕПО" операциялары
2.1.
Тікелей тәсіл
...
2.2.
Автоматты тәсіл
...
кестенің жалғасы
Операцияның
күнмен мерзімі
Сыйақы
ставкасы
Бағалы қа-
ғаздар саны
Операция со-
масы теңгемен
Листинг/
рейтинг
8
9
10
11
12
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын ұйымның
есеп беру ережесіне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді- ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 27 тамыздағы N 310   қаулысымен ( қолданысқа енгізілу
тәртібін  2-тармақтан қараңыз ), 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулыларымен.
Өз активтері есебінен орналастырылған екінші
деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы
туралы есеп тіркеуші ____________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
р/с
Банктер/банк
бөлігінде бап атауы
Банк
коды
Салым
валю-
тасы
Рей-
тинг/
Лис-
тинг
Салым
мерзімі
күнмен
Салым
бойынша
сыйақы
ставкасы
(жылдық
процен-
тпен)
1
2
3
4
5
6
7
1
Талап етуге дейінгі
салымдар
1.1.
...
2
Мерзімді салымдар
2.1.
...
3
Шартты салымдар
3.1.
...
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша
негізгі борыш сомасы
Салым бойынша сыйақы
Салымның
ағымдағы
құны
жиынтығы
Ықтимал
шығын
резерв-
тері
Ескер-
ту*
теңгемен
шетел
валютасында
теңгемен
Шетел
валютасында
9
10
11
12
13
14
15
* егер салымқа меншiк құқығына шектеулер болса, онда "ия"
деген сөз қойылу керек
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын ұйымның
есеп беру ережесіне 4-қосымша
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялардың құрылымы туралы есеп
тіркеуші ____________________
200_ жылғы ___ _______ жағдай бойынша
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді- ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
(мың теңгемен)
N
р/с
Заңды тұлғаның
атауы
Заңды
тұл-
ғаның
коды
Баланс-
тық
құны
(мың
тең-
гемен)
Саны
(дана-
мен)
Эмитент-
тің
жарғылық
капи-
талына
қатысу
үлесі
(%)
Сатып
алын-
ған
күні
Ес-
кер-
ту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жай акциялар
1.1.
2.
Артықшылық
берілген акциялар
2.1.
3.
Салымдар мен
пайлар
3.1.
4.
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмері)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны