Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года № 329. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2005 года № 3348. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 128 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
В соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 2-1) пункта 2  статьи 74 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2005 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления и иные меры, связанные с его принятием;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров.
4. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 ноября 2004 года № 329
Правила
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. По всему тексту слова "страховые организации", "страховой организации", "страховая организация", "страховой организацией", "страховыми организациями" заменены словами "страховые (перестраховочные) организации", "страховой (перестраховочной) организации", "страховая (перестраховочная) организация", "страховой (перестраховочной) организацией", "страховыми (перестраховочными) организациями" Постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.03.2010 № 22 (порядок введения в действие см. п. 3).

Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 24 қарашадағы N 329 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 12 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3348. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйекте N 128 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 128 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енеді.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын және оны қабылдауға байланысты өзге де шараларды қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және сақтандыру брокерлеріне жіберсін.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі
агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 қарашадағы
N 329 қаулысымен бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және
сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесі
Ескерту. Барлық мәтін бойынша «Сақтандыру ұйымдары», «сақтандыру ұйымы», «сақтандыру ұйымында», «Сақтандыру ұйымы», «сақтандыру ұйымының», «сақтандыру ұйымдары» деген сөздер тиісінше «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары», «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы», «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында», «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы», «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының», «сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.01 N 22 Қаулысымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии c подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", подпунктом 2-1) пункта 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23.09.2006 N 219 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 01.03.2010 № 22 (порядок введения в действие см. п. 3).
Глава 2. Представление отчетности
2. Отчетность представляется в уполномоченный орган всеми страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами, имеющими лицензию на право осуществления страховой деятельности на территории Республики Казахстан, включая данные по всем своим филиалам и/или представительствам.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23.09.2006 N 219 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 01.03.2010 № 22 (порядок введения в действие см. п. 3).
3. Страховые (перестраховочные) организации представляют отчетность со следующей периодичностью и по следующим формам:
1) ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем (с 31 декабря 2010 года – ежедекадно, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетной декадой месяца):
отчет об остатках денег в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о размещенных вкладах в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО" в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников в соответствии с приложением 4-1 к настоящим Правилам;
таблицу сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах в соответствии с приложением 4-2 к настоящим Правилам;
отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховой (перестраховочной) организации, осуществляющей деятельность по накопительному страхованию) в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабы 2-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары (бұдан әрі - сақтандыру ұйымдары) және сақтандыру брокерлері ұсынатын есептің тізбесін, нысандарын, мерзімдері мен тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.09.23 N 219, 2010.03.01 N 22 Қаулыларымен.
2-тарау. Есепті ұсыну
2. Есепті Қазақстан Республикасының аумағында, барлық өзінің филиалдары және/немесе өкілеттіктері бойынша деректерді қоса отырып, сақтандыру қызметін жүзеге асыруға құқық беретін лицензиясы бар барлық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру брокерлері уәкілетті мемлекеттік органға ұсынады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.09.23 N 219, 2010.03.01 N 22 Қаулыларымен.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мынадай кезеңдікте және мына нысандар бойынша есептілікті береді:
1) есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей, ай сайын (2010 жылғы 31 желтоқсаннан бастап - айдың есептік он күндігінен кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей, әр он күндік сайын):
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ақша қалдығы туралы есепті;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес орналастырылған салымдар туралы есепті;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есепті;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есепті;
осы Ереженің 4-1 қосымшасына сәйкес қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылар (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 4-2 қосымшасына сәйкес ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесін;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес сақтанушыларға берілген заемдар (жинақтаушы сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін) туралы есепті;
осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;

отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах в соответствии с приложением 7-1 к настоящим Правилам;
отчет о страховых резервах (общее страхование) в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
отчет о страховых резервах (страхование жизни) в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
отчет о полученных займах в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях в соответствии с приложением 13 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 13-2 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня в соответствии с приложением 13-3 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности в соответствии с приложением 14 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах в соответствии с приложением 16 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях страховых резервов (общее страхование) в соответствии с приложением 17 к настоящим Правилам;
отчет об изменениях страховых резервов (страхование жизни) в соответствии с приложением 18 к настоящим Правилам;
отчет по объему обязательств в соответствии с приложением 23 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование в соответствии с приложением 24 к настоящим Правилам;
отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан в соответствии с приложением 25 к настоящим Правилам;
2) ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом:
отчет о прочей дебиторской задолженности в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
отчет о прочей кредиторской задолженности в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, принятых по договорам страхования по регионам Республики Казахстан в соответствии с приложением 13-1 к настоящим Правилам;
отчет о прочих доходах от инвестиционной деятельности в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах, осуществленным по договорам страхования по регионам Республики Казахстан в соответствии с приложением 16-1 к настоящим Правилам;
отчет об общих и административных расходах в соответствии с приложением 19 к настоящим Правилам;
отчет о прочих расходах в соответствии с приложением 20 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (условные и возможные требования) в соответствии с приложением 21 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (счета меморандума) в соответствии с приложением 22 к настоящим Правилам;
классификацию страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности в соответствии с приложением 26 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к отчетности в соответствии с приложением 29 к настоящим Правилам;
сведения об организационной структуре страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 30 к настоящим Правилам;
общую информацию о страховой (перестраховочной) организации, страховом брокере в соответствии с приложением 31 к настоящим Правилам;
информацию о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 33 к настоящим Правилам;
сведения о руководящих работниках страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 34 к настоящим Правилам;
сведения об управлении страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 35 к настоящим Правилам;
информацию о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования) в соответствии с приложением 36 к настоящим Правилам;

осы Ереженің 7-1 қосымшасына сәйкес инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы есепті;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес сақтандыру резервтері (жалпы сақтандыру) туралы есепті;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес сақтандыру резервтері (өмірді сақтандыру) туралы есепті;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес алынған заемдар туралы есепті;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 13-қосымшасына сәйкес сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 13-2-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 13-3-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердің және ипотекалық ұйымдардың қатысуымен (банктік сақтандыру) жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес сақтандыру резервтерінің (жалпы сақтандыру) өзгеруі туралы есепті;
осы Ереженің 18-қосымшасына сәйкес сақтандыру резервтерінің (өмірді сақтандыру) өзгеруі туралы есепті;
осы Ереженің 23-қосымшасына сәйкес міндеттемелердің ауқымы бойынша есепті;
осы Ереженің 24-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 25-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы резидент еместерімен сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын жасау бойынша есепті;
2) есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағатта кешіктірмей, тоқсан сайын:
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес басқа дебиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес басқа кредиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 13-1 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес инвестициялық қызметтен түсетін басқа кірістер туралы есепті;
осы Ереженің 16-1 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттарымен жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 19-қосымшасына сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 20-қосымшасына сәйкес басқа шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 21-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (шартты және мүмкін талаптар) бойынша қалдықтар туралы есепті;
осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (меморандум шоты) бойынша қалдықтар туралы есепті;
Осы Ереженің 26-қосымшасына сәйкес экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеуді;
осы Ереженің 29-қосымшасына сәйкес есепке түсіндірме жазбаны;
осы Ереженің 30-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің ұйымдық құрылымы туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 31-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, сақтандыру брокері туралы жалпы ақпаратты;
осы Ереженің 33-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі туралы ақпаратты;
осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің басшы қызметкерлері туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 35-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 36-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы ақпаратты;

3) ежегодно:
не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня, следующего за отчетным годом, - отчет о перестраховочной деятельности в соответствии с приложением 24-1 к настоящим Правилам;
в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом - информацию об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 32 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4-1. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.03.2010 № 22 (порядок введения в действие см. п. 3).
5. Страховые брокеры представляют отчетность со следующей периодичностью:
1) ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным:
информацию о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан в соответствии с приложением 27 к настоящим Правилам;
сведения об организационной структуре страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 30 к настоящим Правилам;
общую информацию о страховой (перестраховочной) организации, страховом брокере в соответствии с приложением 31 к настоящим Правилам;
сведения о руководящих работниках страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 34 к настоящим Правилам;
2) ежегодно, в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом:
информацию об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 32 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
6. Отчетность, составляемая в соответствии с пунктами 4, 4-1, 5 настоящих Правил, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится на бумажном носителе у страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера. По требованию уполномоченного органа страховая (перестраховочная) организация и страховой брокер не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляют отчетность на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 6 в редакции - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ); внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 23 сентября 2006 года N 219 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

3) жыл сайын:
есептік жылдан кейінгі бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей - осы Ереженің 24-1-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыру қызметі туралы есепті;
есептік жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына дейінгі мерзімде - осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің аудиті туралы ақпаратты.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. (алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен).
4-1. <*>
Ескерту. 4-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.01 N 22 Қаулысымен.
5. Сақтандыру брокерлері есептілікті мынадай кезеңдікте ұсынады:
1) есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен 18.00 сағаттан кешіктірмей, тоқсан сайын:
осы Ереженің 27-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпаратты;
осы Ереженің 30-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) ұйымдық құрылымы туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 31-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, сақтандыру брокері туралы жалпы ақпаратты;
осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің басшы қызметкерлері туралы мәліметтерді;
2) есептік жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына дейінгі мерзімде жыл сайын:
осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің аудиті жөніндегі ақпаратты.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Осы Ережеге 4, 4-1, 5-тармақтарына сәйкес жасалатын есепке бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында және сақтандыру брокерiнде қағаз тасымалдаушысында сақталады. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және сақтандыру брокерi уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептi қағаз тасымалдаушысында ұсынады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); өзгерту енгізілді - 2006.09.23 N 219 Қаулыларымен.

6-1. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных. <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 6-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
6-2. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем страховой (перестраховочной) организации и страхового брокера или лицом, его замещающим. <*>
Сноска. Глава дополнена пунктом 6-2 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
7. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
8. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге.
Сумма, менее пятисот тенге, в отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
9-10. (Пункты исключены - от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
11. Страховые (перестраховочные) организации и страховые брокеры представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
12-14. (Пункты исключены - от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
15. (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
16. (Пункт исключен - от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
17. В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в отчетность, страховая (перестраховочная) организация или страховой брокер в трехдневный срок со дня представления отчетности, представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений.

6-1. Электрондық тасымалдағыштағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдарымен ақпаратты кепiлдiк бере отырып жеткiзу көлiк жүйесiн пайдалануымен ұсынылады.
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
6-2. Электрондық тасымалдаушысында ұсынылатын деректердiң қағаз тасымалдаушысындағы деректермен сәйкестiгiн сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру брокерiнiң бiрiншi басшысы және оның орнындағы адамы қамтамасыз етедi.
Ескерту. 6-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
7. Есеп беру деректері ұлттық валюта - теңгемен көрсетіледі.
8. Есепті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
Бес жүз теңгеден аз сома есепте нольге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
9-10. <*>
Ескерту. 9-10-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
11. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен сақтандыру брокерлері есепті уәкілетті мемлекеттік органға электронды тасымалдаушысында ұсынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
12-14. <*>
Ескерту. 12-14-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
15. (алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен).
16. (алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
17. Есептілікке өзгерістерді және/немесе толықтыруларды енгізу қажет болған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы немесе сақтандыру брокері есептілікті берген күннен бастап үш күндік мерзімде уәкілетті органға өзгерістерді және/немесе толықтыруларды енгізу қажеттілігінің себебін түсіндірумен жазбаша өтінішті береді.

Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
18. (Пункт исключен - от 27 августа 2005 года N 310 (порядок введения в действие см. п.2 пост. N 310 ).
19. При реорганизации страховой (перестраховочной) организации или страхового брокера, отчетность представляется в уполномоченный орган до момента внесения соответствующей записи в государственный регистр юридических лиц.
20. При добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, отчетность страховой (перестраховочной) организацией представляется до даты выдачи разрешения уполномоченного органа о добровольной ликвидации.
При принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, отчетность страховой (перестраховочной) организацией представляется в уполномоченный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации.
21. При ликвидации страхового брокера, отчетность представляется в уполномоченный орган до даты исключения его из государственного регистра юридических лиц.
Глава 2-1. Пояснения по заполнению отчетности
Сноска. Правила дополнены главой 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
21-1. По приложению 1 к настоящим Правилам "Отчет об остатках денег".
В столбце, порядковый номер 6, итоговая сумма денег в тенге отчета соответствует статье "Деньги и денежные эквиваленты" бухгалтерского баланса, (далее – бухгалтерский баланс), утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года № 241 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (далее – постановление № 241) (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2467).
21-2. По приложению 2 к настоящим Правилам "Отчет о размещенных вкладах".
Итоговая сумма основного долга по вкладу по столбцу 7 и сумма вознаграждения по столбцу 10 отчета, за вычетом резервов по сомнительным долгам, соответствует статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.
В столбце, порядковый номер 3-1, отчета указывается категория акций банка второго уровня сектора "акции" официального списка акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее – фондовая биржа) в соответствии с постановлением Правления Агентства от 26 мая 2008 года № 77 "О требованиях к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым (допущенным) к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям списка фондовой биржи" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5251) (далее постановление № 77).

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
18. (алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005.08.27 N 310 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
19. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы немесе сақтандыру брокері қайта құрылған жағдайда қаржылық есеп заңды тұлғалардың мемлекеттік тізіліміне тиісті жазбаны ұсыну сәтіне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
20. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ерікті таратылған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есебі уәкілетті мемлекеттік органның ерікті тарату туралы рұқсаты берілгенге дейін ұсынылады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мәжбүрлеп таратылған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есебі соттың мәжбүрлеп тарату туралы шешімі заңды күшіне енген күніне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
21. Сақтандыру брокері таратылған жағдайда қаржылық есеп оны заңды тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен шығару күніне дейін уәкілетті мемлекеттік органға ұсынылады.
2-1-тарау. Есептілікті толтыру бойынша түсіндірме
Ескерту. Ереже 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
21-1. Осы Ереженің 1-қосымшасы бойынша "Ақша қалдығы туралы есеп".
Реттік нөмірі 6-бағанадағы есептегі теңгемен ақшаның жиынтық сомасы "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қаржылық есебінің тізбесі, нысандары мен ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 25 шілдедегі N 241 қаулысымен (бұдан әрі - N 241 қаулы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік  тіркеу тізілімінде N 2467 тіркелген) бекітілген бухгалтерлік баланстың (бұдан әрі – бухгалтерлік баланс) "Ақша және ақша баламасы" деген бабына сәйкес келеді.
21-2. Осы Ереженің 2-қосымшасы бойынша "Орналастырылған салымдар туралы есеп".
7-баған бойынша салым бойынша негізгі борыштың жиынтық сомасы және есептің 10-бағаны бойынша сыйақы сомасы күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде, бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар" деген бабына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 3-1-бағанасында "Қор биржасында айналымына жіберілетін (жіберілген) эмитенттерге және олардың бағалы қағаздарына талаптары, және де қор биржасы тізімінің бөлек санаттары туралы" агенттік басқармасының 2008 жылғы 26 мамырдағы N 77 қаулысына (бұдан әрі – N 77 қаулы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік  тіркеу тізілімінде N 5251 тіркелген) сәйкес "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізімінің "акциялар" секторының екінші деңгейдегі банктің акцияларының санаты көрсетіледі.

В столбце, порядковый номер 4, отчета указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с Постановлением Правления Агентства от 22 августа 2008 года № 131 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (далее – постановление № 131) (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5331), ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service" или "Fitch", и их дочерних рейтинговых организаций по международной или национальной шкале).
В столбце, порядковый номер 12, пишется слово "да", если по вкладу имеется ограничение на право собственности, либо банк второго уровня является аффилиированным лицом страховой (перестраховочной) организации.
21-3. По приложению 3 к настоящим Правилам "Отчет о ценных бумагах".
Итоговая сумма ценных бумаг по столбцам, порядковые номера 9, 11 и 13, отчета за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствует сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, предназначенные для торговли", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".
В столбце, порядковый номер 4, отчета указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.
В столбце, порядковый номер 8, отчета указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).
В столбцах, порядковые номера 10, 12 и 14, отчета указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 14-2, отчета указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств, и уменьшенная на величину оплаченной покупателем продавцу процента (при наличии таковой).
В столбце, порядковый номер 14-3, указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
В столбце, порядковый номер 15, отчета указывается доля участия страховой (перестраховочной) организации в уставном капитале эмитента: соотношение количества акций во владении страховой (перестраховочной) организации к общему количеству размещенных акций эмитента (в процентах).

Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" агенттігі басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 131 (бұдан әрі - N 131 қаулы) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5331 тіркелген) қаулысына сәйкес уәкілетті орган таныған агенттіктердің рейтингтік бағасы көрсетіледі ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service" немесе "Fitch" және олардың еншілес рейтингтік ұйымдарының халықаралық және ұлттық шәкілі бойынша).
Реттік нөмірі 12-бағанада егер салым бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, не екінші деңгейдегі банк сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғасы болып табылса, "иә" деген сөз көрсетіледі.
21-3. Осы Ереженің 3-қосымшасы бойынша "Бағалы қағаздар туралы есеп".
Есептің 9, 11 және 13-бағаналар бойынша күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде, бағалы қағаздардың жиынтық сомасы бухгалтерлік баланстың мына баптарының сомасына сәйкес келеді: "Саудаға арналған бағалы қағаздар", "Саудаға бар болған бағалы қағаздар" және "Өтегенге дейін ұсталып тұрған бағалы қағаздар".
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында бағалы қағаздың түрі көрсетіледі:
Мысалы;
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің еуроноттары, ноттары және басқалар;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар және басқалар.
Есептің реттік нөмірі 8-бағанасында бағалы қағаз номиналы валютасының коды көрсетіледі (мысалы: KZT, USD).
Есептің реттік нөмірлері 10, 12 және 14-бағаналарында есептік кезеңнің соңындағы бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 14-2-бағанасында сатып алумен тікелей байланысты, шығыстарды қосқандағы, бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны, оның ішінде агенттерге, кеңесшілерге, брокерлер-дилерлерге төленген комиссиялықтар, қор биржаларының алымы, сондай-ақ қаржы аударым жасау бойынша банктік қызмет көрсетулер және сатып алушы сатушыға төлеген пайыз мөлшерінде азайтылғандығы (осындайлар бар болса) көрсетіледі.
Реттік нөмірі 14-3-бағанада бағалы қағаздың баланстық құны мен жиынтық сатып алу құны арасындағы айырмасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 15-бағанасында эмитенттің жарғылық капиталындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның қатысу үлесі көрсетіледі: эмитенттің орналастырылған акцияларының жалпы санына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының иелігіндегі акциялар санының арақатынасы.

В столбце, порядковый номер 18, отчета указывается категория ценной бумаги, включенной в официальный список фондовой биржи в соответствии с постановлением № 77.
В столбце, порядковый номер 18-1, отчета указывается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с постановлением № 131 ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service" или "Fitch", и их дочерних рейтинговых организаций по международной или национальной шкале).
В столбце, порядковый номер 19, пишется слово "да", если по ценным бумагам имеется ограничение на право собственности (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки РЕПО), либо эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилированным страховой (перестраховочной) организации.
21-4. По приложению 4 к настоящим Правилам "Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО".
Данное приложение раскрывает статью "Операция "обратное РЕПО" бухгалтерского баланса.
В столбце, порядковый номер 1, отчета указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся объектом сделки РЕПО.
21-5. По приложению 4-1 к настоящим Правилам (Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников).
В данном приложении отражается сумма задолженности страхователей, перестрахователей (цедентов) и посредников (страховых брокеров и страховых агентов) на конец отчетного периода, общая сумма которых соответствует статье "Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников (за вычетом резервов по сомнительным долгам)" бухгалтерского баланса. Кроме того, в данном отчете отражается задолженность перестраховщиков по договорам перестрахования на конец отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 2, отчета отражается наименование перестраховщиков, страховых агентов, страховых брокеров, перестрахователей (цедентов) и страхователей, имеющих задолженность по договорам страхования или перестрахования. При этом:
в строках, порядковые номера 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, отчета указываются страховые агенты, имеющие наибольшую долю в сумме общей сумме задолженности страховых агентов, суммарная задолженность остальных страховых агентов указывается по строке 2.6 "Прочие страховые агенты";
в строках, порядковые номера 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, отчета указываются страхователи, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страхователей, суммарная задолженность остальных страхователей указывается по строке, порядковый номер 5.6 "прочие страхователи".
В столбце, порядковый номер 8, отчета пишется слово "да", если перестраховщик, страховой агент, перестрахователь или страхователь является крупным участником, дочерней организацией, организацией, в которой страховая (перестраховочная) организация является крупным участником или имеет значительное участие, или является иной аффилиированной организацией.

Есептің реттік нөмірі 18-бағанасында N 77 қаулыға сәйкес қор биржасының ресми тізіміне енгізілген бағалы қағаздың санаты көрсетіледі:
Есептің реттік нөмірі 18-1-бағанасында N 131 қаулыға сәйкес уәкілетті орган таныған агенттіктердің рейтингтік бағасы көрсетіледі ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service" немесе "Fitch" және олардың еншілес рейтингтік ұйымдарының халықаралық және ұлттық шәкілі бойынша).
Есептің реттік нөмірі 19-бағанасында егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеу бар болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз етуі болып табылғанда, РЕПО мәмілесінің объекті болып табылады) не бағалы қағаздың эмитенті болып сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген заңды тұлға табылса, "иә" деген сөз көрсетіледі.
21-4. Осы Ереженің 4-қосымшасы бойынша "кері РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп".
Осы қосымша бухгалтерлік баланстың "кері РЕПО" операциясы" деген бабын ашады.
Есептің реттік нөмірі 1-бағанысында РЕПО мәмілесінің объектісі болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
21-5. Осы Ереженің 4-1-қосымшасы бойынша (Қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылар (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп).
Осы қосымшада сақтанушының, қайта сақтанушының (цеденттердің) және делдалдардың (сақтандыру брокерлерінің және сақтандыру агенттерінің) есептік кезеңнің соңындағы берешегінің сомасы көрсетіледі, олардың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың "Сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйақылары (күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде)" деген бабына сәйкес келеді. Сонымен қоса, осы есепте қайта сақтандыру шарты бойынша есептік кезеңнің соңындағы қайта сақтандырушының берешегінің сомасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 2-бағанасында сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша борышы бар қайта сақтандырушының, сақтандыру агенттердің, сақтандыру брокерлерінің, қайта сақтанушылардың (цеденттердің) және сақтанушылардың атауы көрсетіледі. Бұл ретте:
реттік нөмірлері 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда сақтандыру агенттері берешектерінің жалпы сомасында ең көп үлесі сомасында бар сақтандыру агенттері көрсетіледі, басқа сақтандыру агенттерінің жиынтық берешегі "Өзге сақтандыру агенттері" деген 2.6-жол бойынша көрсетіледі;
реттік нөмірлері 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5-жолдарда сақтанушылардың берешектерінің жалпы сомасында ең көп үлесі бар сақтанушылар көрсетіледі, басқа сақтанушылардың жиынтық борышы "өзге сақтанушылар" деген реттік нөмірі 5.6-жол бойынша көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 8-бағанасында егер қайта сақтандырушы, сақтандыру агенті, қайта сақтанушы және сақтанушы ірі қатысушы, еншілес ұйым, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушы болып табылатын немесе қомақты үлесі бар ұйым болса немесе өзге аффилиирленген ұйым болып табылса, "иә" деген сөз жазылады.

21-6. По приложению 4-2 к настоящим Правилам "Таблица сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах".
При заполнении Таблицы сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация имеет право требовать исполнения обязательств дебиторов и исполняет требования кредиторов.
Активы включаются за вычетом сформированных резервов по сомнительным долгам.
Данные по графам активов и обязательств по строкам, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5 заполняются нарастающим итогом. Сумма строк, порядковые номера 5 и 6, заносится в строку 7 "Итого".
21-7. По приложению 5 к настоящим Правилам "Отчет о прочей дебиторской задолженности".
Данное приложение раскрывает статью "Прочая дебиторская задолженность" бухгалтерского баланса.
Сумма задолженности по строке, порядковый номер 1.16, "Прочие" подлежит раскрытию в пояснительной записке к отчетности.
21-8. По приложению 6 к настоящим Правилам "Отчет о займах, предоставленных страхователям".
В данном приложении отражается информация о займах предоставленных страхователям страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
Итоговая сумма задолженности по балансу по столбцу 10 соответствует сумме статьи "Займы, предоставленные страхователям (за вычетом резервов по сомнительным долгам)" бухгалтерского баланса.
21-9. По приложению 7 к настоящим Правилам "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц".
В данном приложении отражается сумма инвестиций в дочерние и ассоциированные организации (в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности). Общая сумма инвестиций в капитал других юридических лиц соответствует статье "Инвестиции в капитал других юридических лиц" бухгалтерского баланса.
По строкам "простые акции" и "привилегированные акции" отражается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме акционерного общества.
По строкам "доли участия в уставном капитале" отражается информация по участию страховой (перестраховочной) организации в юридических лицах, созданных в форме хозяйственного товарищества или иной форме, за исключением акционерного общества.
21-10. По приложению 7-1 к настоящим Правилам "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах".
В данном приложении отражается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах (в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности). Общая сумма указанных активов соответствует сумме инвестиционного имущества и основных средств, указанной в бухгалтерском балансе.

21-6. Осы Ереженің 4-2-қосымшасы бойынша "Ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесі".
Ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру кестесін толтырғанда әр актив (міндеттеме) үшін барынша аз мерзім көзделген, ол аяқталғанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы дебиторлардың міндеттемелері орындалуын талап етуге құқығы бар және кредиторлардың талабын орындайды.
Активтер, қалыптасқан резервтерді шегергенде, күмәнді борыштар бойынша енгізіледі.
Реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5-жолдар бойынша активтер мен міндеттемелердің бағандары бойынша деректер өсу жиынтығымен толтырылады. 5 және 6-жолдардың қосындысы "Жиынтығы" деген 7-жолға жазылады.
21-7. Осы Ереженің 5-қосымшасы бойынша "Басқа дебиторлық берешек туралы есеп".
Осы қосымша бухгалтерлік баланстың "Басқа дебиторлық берешек" деген бабын ашады.
"Өзгелер" деген 1.16-бап бойынша берешектің сомасы есептілікке берілген түсіндірме жазбада ашылып жазылуға тиіс.
21-8. Осы Ереженің 6-қосымшасы бойынша "Сақтанушыға берілген заемдар туралы есеп".
Осы қосымшада "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сақтанушыларға берген заемдары туралы ақпарат көрсетіледі.
10-бағанада баланс бойынша берешектің жиынтық сомасы бухгалтерлік баланстың "Сақтанушыларға берілген заемдар (күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергенде)" деген бабына сәйкес келеді.
21-9. Осы Ереженің 7-қосымшасы бойынша "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп".
Осы қосымшада еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялардың сомасы көрсетіледі (қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес). Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың "Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар" деген бабына сәйкес келеді.
"Жай акциялар" және "артықшылықты акциялар" деген жолдар бойынша акционерлік қоғамдар нысанында құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
"Жарғылық капиталдағы қатысу үлестері" деген жолдар бойынша шаруашылық серіктестігі нысанында және акционерлік қоғамнан басқа, басқа нысанда құрылған заңды тұлғаларға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қатысуы бойынша ақпарат көрсетіледі.
21-10. Осы Ереженің 7-1-қосымшасы бойынша "Инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы есеп".
Осы қосымшада инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы ақпарат көрсетіледі (қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес). Аталған активтердің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген инвестициялық мүліктің және негізгі қаражаттың сомасына сәйкес келеді.

В столбце, порядковый номер 2, отчета указывается краткая информация об инвестиционном имуществе и основных средствах (месторасположение, адрес, наименование недвижимости: земельный участок, здание, сооружение и другое). Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, отражается по строке, порядковый номер 3, "Прочие основные средства".
В столбце, порядковый номер 5, пишется слово "да", если по инвестиционному имуществу/основным средствам в виде недвижимого имущества имеется ограничение права собственности.
21-11. По приложению 8 к настоящим Правилам "Отчет о страховых резервах (общее страхование)".
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "общее страхование". Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.
21-12. По приложению 9 к настоящим Правилам "Отчет о страховых резервах (общее страхование)".
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни". Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.
21-13. По приложению 10 к настоящим Правилам "Отчет о полученных займах".
В данном приложении отражается информация о полученных страховой (перестраховочной) организацией займах от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций на конец отчетного периода. Общая сумма задолженности по столбцу, порядковый номер 7, отчета соответствует статье "Займы полученные" бухгалтерского баланса.
21-14. По приложению 11 к настоящим Правилам "Отчет о прочей кредиторской задолженности".
Данное приложение раскрывает статью "Прочая кредиторская задолженность" бухгалтерского баланса. Сумма задолженности по строке, порядковый номер 1.12, "Прочие" подлежит раскрытию в пояснительной записке к отчетности.
21-15. По приложению 12 к настоящим Правилам "Сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации".
В данном приложении отражается информация по акционерам, страховой (перестраховочной) организации, участникам (акционерам) акционеров страховой (перестраховочной) организации, а также по доле нерезидентов в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации, в том числе по доле прямого и косвенного участия. Общая доля участия прямых акционеров равна сумме оплаченного уставного капитала по бухгалтерскому балансу, а суммарный процент участия – ста процентам.

Есептің реттік нөмірі 2-бағанасында инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы қысқаша ақпарат көрсетіледі (орналасқан орны, мекен-жайы, жылжымайтын мүліктің атауы: жер учаскесі, үй, ғимарат және басқалар). Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі қаражатқа инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа негізгі қаражаттар" деген 3-жол бойынша көрсетіледі.
Реттік нөмірі 5-бағанада егер жылжымайтын мүлік түріндегі инвестициялық мүлік/негізгі қаражат бойынша меншік құқығына шектеу бар болса, "иә" деген сөз жазылады.
21-11. Осы Ереженің 8-қосымшасы бойынша "Сақтандыру резервтері (жалпы сақтандыру) туралы есеп".
Осы қосымшада есептік кезеңнің соңындағы сақтандырудың сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары береді. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.
21-12. Осы Ереженің 9-қосымшасы бойынша "Сақтандыру резервтері (өмірді сақтандыру) туралы есеп".
Осы қосымшада есептік кезеңнің соңындағы сақтандырудың сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары береді. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.
21-13. Осы Ереженің 10-қосымшасы бойынша "Алынған заемдар туралы есеп".
Осы қосымшада есептік кезеңнің соңында екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары алған заемдар туралы ақпарат көрсетіледі. Есептің реттік нөмірі 7-бағанасы бойынша борыштың жалпы сомасы бухгалтерлік баланстың "Алынған заемдар" деген бабына сәйкес келеді.
21-14. Осы Ереженің 11-қосымшасы бойынша "Басқа кредиторлық берешек туралы есеп".
Осы қосымшада бухгалтерлік баланстың "Басқа кредиторлық берешек" деген бабы ашылады. "Басқалары" деген 1.12-жол бойынша берешектің сомасы есептіліктің түсіндірме жазбасында ашып жазылуы тиіс.
21-15. Осы Ереженің 12-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтер".
Осы қосымшада акционерлер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлерінің қатысушылары (акционерлері) бойынша, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы резиденттер еместің үлестері бойынша, оның ішінде тікелей және жанама қатысу үлесі бойынша ақпарат көрсетіледі. Тікелей акционерлердің жалпы қатысу үлесі бухгалтерлік баланс бойынша төленген жарғылық капиталдың сомасына тең, ал қатысудың жиынтық пайызы – жүз пайызға тең.

Доля нерезидента в уставном капитале страховой (перестраховочной) организации рассчитывается как сумма процента участия прямых акционеров страховой (перестраховочной) организации - нерезидентов Республики Казахстан (по столбцу, порядковый номер 6) и суммы процента косвенного участия нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале страховой (перестраховочной). Процент косвенного участия определяется путем умножения процента прямого участия акционера-резидента Республики Казахстан на процент участия участника акционера-нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале акционера страховой (перестраховочной) организации (графа 6*графа 9).
21-16. По приложению 13 к настоящим Правилам "Отчет о страховых премиях".
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 4, "страховые премии, принятые по договорам страхования" соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам страхования" отчета о прибылях и убытках, утвержденного постановлением № 241 (далее – отчет о прибылях и убытках).
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 7, "страховые премии, принятые по договорам перестрахования" соответствует статье "Страховые премии, принятые по договорам перестрахования" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 10, "страховые премии, переданные на перестрахование" соответствует статье "Страховые премии, переданные на перестрахование" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 13, "Чистая сумма страховых премий" соответствует статье "Чистая сумма страховых премий" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 14, "Изменение резерва незаработанной премии" соответствует статье "Изменение резерва незаработанной премии" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 15, "Изменение активов перестрахования в резерве незаработанной премии" соответствует статье "Изменение активов перестрахования в резерве незаработанной премии" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма по столбцу, порядковый номер 19, "Чистая сумма заработанных страховых премий" соответствует статье "Чистая сумма заработанных страховых премий" отчета о прибылях и убытках.

Резидент еместің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы үлесі Қазақстан Республикасының резиденттері емес-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тікелей акционерлерінің қатысу пайызының (реттік нөмірі 6-бағана бойынша) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталында Қазақстан Республикасының резиденттері емесінің жанама қатысуы пайызының сомасының қосындысы ретінде есептеледі. Жанама қатысудың пайызы Қазақстан Республикасының резиденті-акционердің тікелей қатысу пайызын Қазақстан Республикасының резиденті емес-акционер қатысушының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталындағы қатысу пайызына көбейту жолымен анықталады (6-баған*9-баған).
21-16. Осы Ереженің 13-қосымшасы бойынша "Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп".
"Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" деген реттік нөмірі 4-бағана бойынша жиынтық сома N 241 қаулымен бекітілген кірістер және шығындар туралы есептің (бұдан әрі - кірістер және шығындар туралы есеп) "Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" деген бабына сәйкес келеді.
"Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" деген реттік нөмірі 7-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің "Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары" деген бабына сәйкес келеді.
"Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары" деген реттік нөмірі 10-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің "Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары" деген бабына сәйкес келеді.
"Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы" деген реттік нөмірі 13-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің "Сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы" деген бабына сәйкес келеді.
" Еңбекпен табылмаған сыйлықақы резервінің өзгеруі " деген реттік нөмірі 14-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің " Еңбекпен табылмаған сыйлықақы резервінің өзгеруі " деген бабына сәйкес келеді.
" Еңбекпен табылмаған резервтегі қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі " деген реттік нөмірі 15-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің " Еңбекпен табылмаған резервтегі
қайта сақтандыру активтерінің өзгеруі " деген бабына сәйкес келеді.
"Еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы" деген реттік нөмірі 19-бағана бойынша қорытынды сома кірістер және шығындар туралы есептің "Еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақыларының таза сомасы" деген бабына сәйкес келеді.

21-17. По приложению 13-1 к настоящим Правилам "Отчет о страховых премиях, принятых по договорам страхования по регионам Республики Казахстан".
В данном приложении указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования.
Итоговая сумма страховых премий соответствует столбцу, порядковый номер 4, приложения 13 к настоящим Правилам.
Классификация страховых премий по территориальному признаку в отчетности осуществляется по местонахождению объекта страхования (риска). При этом под объектом страхования понимается имущество или лицо, которое непосредственно связано со страховым случаем, указанным в договоре страхования. Также, учитывается наличие или отсутствие регистрационных документов по объекту страхования.
При отнесении по территориальному признаку страховых премий учитывается следующее:
по личному страхованию – место постоянного проживания (регистрации) застрахованного;
по имущественным видам страхования – место регистрации имущества (к примеру, в случае страхования транспортного средства, недвижимого имущества, подлежащего регистрации по местонахождению) или место регистрации страхователя (к примеру, в случае страхования займов, страхования от прочих финансовых убытков, страхования судебных расходов);
по классам страхования гражданско-правовой ответственности – место регистрации имущества (к примеру, при страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, опасных объектов или иного регистрируемого имущества по местонахождению) или место регистрации страхователя (к примеру, в случае страхования профессиональной ответственности, ответственности работодателя).
При этом для отнесения страховых премий по территориальному признаку под страхованием профессиональной ответственности понимаются виды страхования, связанные со страхованием гражданско-правовой ответственности лица, в связи с причинением вреда другим лицам в процессе или в результате деятельности, проводимой им на основании специального разрешения и требующей специальных знаний, опыта и квалификации, в том числе, при наличии, и у работников данного лица.
В случае страхования имущества, не подлежащего регистрации (например, офисное оборудование, мебель), страховая премия указывается согласно месту регистрации страхователя.
При страховании имущества, находящегося в разных регионах Республики, страховые премии в отчетности отражаются согласно месту регистрации имущества (в случае, если имущество подлежит регистрации) или страхователя (в случае, если имущество не подлежит регистрации).
В случае, если транспортные средства зарегистрированы в других государствах и временно ввезены на территорию Республики Казахстан, то информация указывается по месту временной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан.
Для отнесения объекта страхования по территориальному признаку, применяются следующие критерии:
по классам обязательного и добровольного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта, по классу страхования автомобильного транспорта – место регистрации автомобильного транспорта;
по классам страхования гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного, железнодорожного, водного транспорта – место регистрации владельца транспортного средства;
по классам страхования воздушного, водного и железнодорожного транспорта - по месту регистрации транспортного средства;
по другим классам обязательного страхования, по личному страхованию, по классам страхования от прочих финансовых убытков, займов, грузов, гарантий и поручительств, судебных расходов – место регистрации страхователя (застрахованного);
по классу страхования имущества – место регистрации имущества;
по классу ипотечного страхования – место регистрации страхователя;
в отношении нерезидентов Республики Казахстан – место заключения договора страхования.

21-17. Осы Ереженің 13-1-қосымшасы бойынша "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп".
Осы қосымшада тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы осы Ереженің 13-қосымшасының реттік нөмірі 4-бағанасына сәйкес келеді.
Аумақ сипаты бойынша сақтандыру сыйлықақыларын жіктеу есептілікте сақтандыру (тәуекел) объектісінің орналасқан орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте сақтандыру объектісі ретінде сақтандыру шартында көрсетілген сақтандыру жағдайымен тікелей байланысты мүлік немесе тұлға түсіндіріледі. Сондай-ақ, сақтандыру объектісі бойынша тіркеу құжаттарының бар болуына немесе жоқтығына назар аудару қажет.
Аумақтық сипат бойынша сақтандыру сыйлықақыларын жатқызғанда, мыналар ескеріледі:
жеке сақтандыру бойынша – сақтандырылғанның тұрақты тұратын (тіркеу) орны;
сақтандырудың мүліктік түрі бойынша – мүлікті тіркеу орны (мысалы, көлік құралын, орналасқан орны бойынша тіркеуге жататын жылжымайтын мүлікті сақтандырған жағдайда) немесе сақтанушының тіркелген орны (мысалы, басқа қаржылық шығындардан, сот шығыстарынан, заемдарды сақтандырған жағдайда);
азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру сыныптары бойынша – мүлікті тіркеу орны (мысалы, көлік құралы иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін, қауіпті объектілерді немесе орналасқан орны бойынша басқа тіркелетін мүлікті сақтандырған жағдайда) немесе сақтанушыны тіркеу орны (мысалы, кәсіби жауапкершілікті, жұмыс берушінің жауапкершілігін сақтандырған жағдайда ).
Бұл ретте, аумақтық сипат бойынша сақтандыру сыйлықақыларын бөлгенде, кәсіби жауапкершілікті сақтандыру деп арнайы рұқсат негізінде жүргізілетін және арнайы білімді, тәжірибені және біліктілікті, оның ішінде осы тұлғаның қызметкерлерінде осылардың бар болуын талап ететін қызметтің нәтижесінде немесе процесінде басқа тұлғаларға зиян келтірумен байланысты, тұлғаның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандырумен байланысты сақтандыру түрлері түсіндіріледі.
Тіркеуге жатпайтын мүлікті (офистік жабықтар, жиһаз және басқа мүлік) сақтандырған жағдайда, сақтандыру сыйлықақысы сақтанушының тіркелу орнына сәйкес көрсетіледі.
Республиканың түрлі аумақтарындағы мүлікті сақтандырғанда, сақтандыру сыйлықақылары есептілікте мүліктің (мүлік тіркелуге жататын жағдайда) немесе сақтанушының (мүлік тіркелуге жатпаған жағдайда) орналасқан орнына сәйкес көрсетіледі.
Егер көлік құралдары басқа мемлекеттерде тіркелген және Қазақстан Республикасының аумағына уақытша кіргізілген жағдайда, онда Қазақстан Республикасында көлік құралының уақытша тіркелу орны бойынша ақпарат көрсетіледі.
Аумақтық сипат бойынша сақтандыру объектісін жатқызу үшін мына критерийлер қолданылады:
автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті және ерікті сақтандыру сыныптары бойынша, автомобиль көлігін сақтандыру сыныбы бойынша - автомобиль көлігін тіркеу орны;
ауа, темір жол, су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру сыныптары бойынша – көлік құралы иелерінің тіркелу орны;
ауа, су, темір жол көлігін сақтандыру сыныптары бойынша – көлік құралының тіркелу орны бойынша;
міндетті сақтандырудың басқа сыныптары бойынша, жеке сақтандыру бойынша, басқа қаржылық шығындардан, заемдарды, жүкті, кепілдіктер мен кепілдемелерді, сот шығыстарын сақтандырудың сыныптары бойынша – сақтанушының (сақтандырылғанның) тіркелген орны;
мүлікті сақтандыру сыныбы бойынша – мүлікті тіркеу орны;
ипотекалық сақтандыру сыныбы бойынша – сақтанушыны тіркеу орны;
Қазақстан Республикасының резиденттері-емесіне қатысты – сақтандыру шартын жасау орны.

21-18. По приложению 13-2 к настоящим Правилам "Информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации".
В данном приложении отражается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации) за период с начала текущего года (с нарастающим итогом).
В столбце, порядковый номер 3, отражается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации).
В столбце, порядковый номер 7, отражается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации).
В столбце, порядковый номер 11, отражается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации).
В столбце, порядковый номер 12, отражается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации).
В столбце, порядковый номер 14, отражается сумма страховых премий, переданных на перестрахование аффилиированным страховым (перестраховочным) организациям страховой (перестраховочной) организации).
В столбце, порядковый номер 15, отражается сумма возмещения, полученного от аффилиированных страховых (перестраховочных) организаций страховой (перестраховочной) организации).
21-19. По приложению 13-3 к настоящим Правилам "Информация по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня".
В данном приложении отражается информация по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня за период с начала отчетного года (с нарастающим итогом) по которым страхователем (застрахованным) или выгодоприобретателем является банк второго уровня.
21-20. По приложению 14 к настоящим Правилам "Отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности".
Итоговая сумма доходов в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по столбцу, порядковый номер 3, отчета соответствует статье "Доходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" отчета о прибылях и убытках.
Итоговая сумма расходов в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности по столбцу, порядковый номер 6, отчета соответствует статье "Расходы в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности" отчета о прибылях и убытках.

21-18. Осы Ереженің 13-2-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат".
Осы қосымшада ағымдағы жылдың басынан басталған кезең бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Реттік нөмірі 3-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 7-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 11-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 12-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген тұлғаларымен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 14-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген с ақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 15-бағанада с ақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аффилиирленген с ақтандыру ұйымдарынан алынған өтеудің сомасы көрсетіледі.
21-19. Осы Ереженің 13-3-қосымшасы бойынша "Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен (банктік сақтандыру) жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат".
Осы қосымшада сақтанушы "сақтандырылған" немесе пайда алушы болып е кінші деңгейдегі банк табылатын, есептік жылдың басынан басталған кезеңде е кінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат (өсу жиынтығымен) көрсетіледі.
21-20. Осы Ереженің 14-қосымшасы бойынша "Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп".
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасы бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістердің жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің "Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер" деген бабына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 6-бағанасы бойынша сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстардың жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің "Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстар" деген бабына сәйкес келеді.

21-21. По приложению 15 к настоящим Правилам "Отчет о прочих доходах от инвестиционной и иной деятельности".
Сумма строки, порядковый номер 1, "Прочие доходы от инвестиционной деятельности" соответствует сумме статьи "Прочие доходы от инвестиционной деятельности" отчета о прибылях и убытках.
Сумма строки, порядковый номер 5, "Прочие доходы от иной деятельности" соответствует сумме статьи "Прочие доходы от иной деятельности" отчета о прибылях и убытках.
Информация по срокам, порядковые номера 4 и 14, подлежит раскрытию в пояснительной записке к отчетности.
21-22. По приложению 16 к настоящим Правилам "Отчет о страховых выплатах".
Итоговые суммы по столбцам, порядковые номера 3, 8, 10, 13 и 14, отчета соответствуют сумме соответствующих статей отчета о прибылях и убытках.
В столбце, порядковый номер 6, "Количество заявленных претензий" указывается количество заявленных претензий, зарегистрированных в журнале учета убытков страховой (перестраховочной) организации с начала отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 7, "Количество страховых выплат" указывается количество страховых выплат с начала отчетного периода. При этом страховые выплаты, осуществленные в виде периодических платежей по договорам аннуитетного страхования одному и тому же выгодоприобретателю по одному страховому случаю, указываются как одна страховая выплата.
В столбце, порядковый номер 14, "Расходы по урегулированию страховых убытков" указывается сумма дополнительных расходов страховой (перестраховочной) организации по приобретению услуг (услуг оценщиков и юридических услуг), связанных с осуществлением страховых выплат.
21-23. По приложению 16-1 к настоящим Правилам "Отчет о страховых выплатах, осуществленным по договорам страхования по регионам Республики Казахстан".
В данном приложении указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования.
Для отнесения объекта страхования по территориальному признаку, применяются критерии, указанные в пункте 21-16.
21-24. По приложению 17 к настоящим Правилам "Отчет об изменениях страховых резервов (общее страхование)".
В данном приложении отражается сумма изменения страховых резервов в разрезе классов страхования за период с начала отчетного периода. Общая сумма изменения страховых резервов соответствует сумме изменения страховых резервов, указанных в отчете о прибылях и убытках. Представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "общее страхование".

21-21. Осы Ереженің 15-қосымшасы бойынша "Инвестициялық қызметтен түсетін басқа кірістер туралы есеп".
"Инвестициялық қызметтен түскен басқа да кірістер" деген реттік нөмірі 1-жолдың сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің "Инвестициялық қызметтен түскен басқа да кірістер" деген бабына сәйкес келеді.
"Өзге қызметтен түскен басқа да кірістер" деген реттік нөмірі 5-жолдың сомасы кірістер мен шығыстар туралы есептің "Өзге қызметтен түскен басқа да кірістер" деген бабына сәйкес келеді.
"Басқа да" деген баптар бойынша ақпарат (4-жол және 14-жол) есептіліктің түсіндірме жазбасында ашып жазылуға тиіс.
21-22. Осы Ереженің 16-қосымшасы бойынша "Сақтандыру төлемдері туралы есеп".
Есептің реттік нөмірлері 3, 8, 10, 13 және 14-бағаналары бойынша жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің тиісті бабына сәйкес келеді.
"Берілген шағымдардың саны" деген реттік нөмірі 6-бағанада есептік кезеңнің басынан сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындарын есепке алу журналында тіркелген, берілген шағымдардың саны көрсетіледі.
"Сақтандыру төлемдерінің саны" деген реттік нөмірі 7-бағанада есептік кезеңнің басынан бастап сақтандыру төлемдерінің саны көрсетіледі. Бұл ретте, аннуитеттік сақтандыру шарттары бойынша бір пайда алушыға бір сақтандыру жағдайы бойынша кезеңдік төлемдер түрінде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері бір сақтандыру төлемі ретінде көрсетіледі.
"Сақтандыру шығыстарын реттеу бойынша шығыстар" деген реттік нөмірі 14-бағанада сақтандыру төлемдерін жүзеге асырумен байланысты қызмет көрсетулерді (бағалаушылардың қызметін және заңдық қызметті) сатып алу бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қосымша шығыстарының сомасы көрсетіледі.
21-23. Осы Ереженің 16-1-қосымшасы бойынша "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттарымен жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері туралы есеп".
Осы Ереженің 16-1-қосымшасында тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
Аумақтық сипат бойынша сақтандыру объектісін жатқызу үшін 21-16-тармақта көрсетілген критерийлер қолданылады.
21-24. Осы Ереженің 17-қосымшасы бойынша "Сақтандыру резервтерінің (жалпы сақтандыру) өзгеруі туралы есеп".
Осы Ереженің 17-қосымшасында есептік кезеңнің басынан басталған кезеңдегі сақтандырудың сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтері өзгеруінің сомасы көрсетіледі. Сақтандыру резервтері өзгеруінің жалпы сомасы кірістер мен шығындар туралы есепте көрсетілген сақтандыру резервтері өзгеруінің сомасына сәйкес келеді. "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары береді.

21-25. По приложению 18 к настоящим Правилам "Отчет об изменениях страховых резервов (страхование жизни)".
В данном приложении отражается сумма изменения страховых резервов в разрезе классов страхования за период с начала отчетного периода. Общая сумма изменения страховых резервов соответствует сумме изменения страховых резервов, указанных в отчете о прибылях и убытках. Представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
21-26. По приложению 19 к настоящим Правилам "Отчет об общих и административных расходах".
Итоговая сумма общих и административных расходов по строке, порядковый номер 4, "Всего" соответствует сумме статьи "Общие и административные расходы" отчета о прибылях и убытках.
Информация по строке, порядковый номер 33, "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
21-27. По приложению 20 к настоящим Правилам "Отчет о прочих расходах".
Сумма строки, порядковый номер 1, "Прочие расходы" соответствует статье "Прочие расходы" отчета о прибылях и убытках.
Информация по строке, порядковый номер 4, "Прочие" раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
21-28. По приложению 23 к настоящим Правилам "Отчет по объему обязательств".
В столбцах, порядковые номера 4 и 6, указывается количество единиц объектов страхования (имущества, застрахованных, персонала, гектаров и другое), исходя из которых, определяется размер страховой премии.
В столбце, порядковый номер 7, указывается общий объем ответственности по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
В столбце, порядковый номер 10, указывается сумма страховых премий по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
21-29. По приложению 24 к настоящим Правилам "Отчет по перестраховочной деятельности".
В столбце, порядковый номер 2, "Наименование перестраховочной организации" указывается полное наименование страховой (перестраховочной) организации (без использования аббревиатур и сокращений).
В столбце, порядковый номер 3, отчета отражается рейтинговая оценка агентств, признаваемых уполномоченным органом в соответствии с постановлением № 131 ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service", "Fitch") по международной шкале по состоянию на конец отчетного периода.
Объем обязательств по столбцу, порядковый номер 11, указывается по договорам перестрахования, заключенным за период с начала отчетного периода.
Итоговая сумма страховых премий, переданных перестраховочной организации по столбцу, порядковый номер 12, отчета соответствует сумме столбца, порядковый номер 10, "Страховые премии, переданные на перестрахование" приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).

21-25. Осы Ереженің 18-қосымшасы бойынша "Сақтандыру резервтерінің (өмірді сақтандыру) өзгеруі туралы есеп".
Осы қосымшада есептік кезеңнің басынан басталған кезеңдегі сақтандырудың сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтері өзгеруінің сомасы көрсетіледі. Сақтандыру резервтері өзгеруінің жалпы сомасы кірістер мен шығындар туралы есепте көрсетілген сақтандыру резервтері өзгеруінің сомасына сәйкес келеді. "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары береді.
21-26. Осы Ереженің 19-қосымшасы бойынша "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп".
"Барлығы" деген реттік нөмірі 4-жол бойынша жалпы және әкімшілік шығыстардың жиынтық сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің "Жалпы және әкімшілік шығыстар" деген бабына сәйкес келеді.
"Басқалары" деген реттік нөмірі 33-жол бойынша ақпарат есептілікке берілген түсіндірме жазбада ашылып жазылады.
21-27. Осы Ереженің 20-қосымшасы бойынша "Б асқа да шығыстар туралы есеп".
"Басқа да шығыстар" деген реттік нөмірі 1-жолдың сомасы кірістер мен шығындар туралы есептің "Басқа да шығыстар" деген бабына сәйкес келеді.
"Басқа да шығыстар" деген реттік нөмірі 4-жол бойынша ақпарат есептіліктің түсiндiрме жазбасында ашылып көрсетіледi.
21-28. Осы Ереженің 23-қосымшасы бойынша "Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп".
Реттік нөмірлері 4 және 6-бағаналарда сақтандыру объектілерінің (мүліктің, сақтандырылғандардың, қызметкерлердің, гектарлардың және басқалардың) бірліктерін көрсету қажет, осылардан сақтандыру сыйлықақысының мөлшері айқындалады.
Реттік нөмірі 7-бағанада сақтандырудың және кіріспелі қайта сақтандырудың қолданыстағы шарттары бойынша жауапкершіліктің жалпы ауқымы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 10-бағанада қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
21-29. Осы Ереженің 24-қосымшасы бойынша "Қайта сақтандыру қызметі бойынша есеп".
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы" деген реттік нөмірі 2-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы көрсетіледі (аббревиатурамен қысқартуларды қолданусыз).
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасында N қаулыға сәйкес уәкілетті орган таныған агенттіктердің ("Standard & Poor's", "Moody's Investors Service", "Fitch") халықаралық шәкілі бойынша рейтингтік бағасы көрсетіледі.
Реттік нөмірі 11-бағана бойынша міндеттемелердің ауқымы есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша көрсетіледі.
Реттік нөмірі 12-бағана бойынша қайта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 13-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) "Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары" деген реттік нөмірі 10-бағананың сомасына сәйкес келеді.

Сумма страховых премий переданных резидентам Республики Казахстан по столбцу, порядковый номер 12, отчета соответствует итоговой сумме столбца, порядковый номер 11, приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
Сумма страховых премий, переданных нерезидентам Республики Казахстан, столбца, порядковый номер 12, отчета соответствует итоговой сумме столбца, порядковый номер 12, приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
21-30. По приложению 25 к настоящим Правилам "Отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан".
В данном отчете отражаются страховые премии, принятые за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования и входящего перестрахования, заключенным с нерезидентами Республики Казахстан.
Итоговая сумма страховых премий по столбцу, порядковый номер 4, отчета соответствует сумме страховых премий, принятых от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбце, порядковый номер 6, приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
Итоговая сумма страховых премий по столбцу, порядковый номер 5, отчета соответствует сумме перестраховочных премий, принятых по договорам перестрахования от нерезидентов Республики Казахстан, указанной в столбце, порядковый номер 9, приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
21-31. По приложению 26 к настоящим Правилам "Классификация страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности".
В данном отчете отражаются страховые премии, принятые и страховые выплаты, осуществленные за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования.
Страховые премии и страховые выплаты классифицируются по основному виду экономической деятельности страхователя.
Итоговая сумма страховых премий по столбцу, порядковый номер 3, отчета соответствует сумме страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, указанной в столбце, порядковый номер 4, приложения 13 к Правилам (Отчет о страховых премиях).
21-32. По приложению 27 к настоящим Правилам "Информация о заключенных договорах перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан".
В данном отчете отражается информация по договорам перестрахования, заключенным с начала отчетного периода при посредничестве страховых брокеров (с участием страхового брокера) резидентов Республики Казахстан.
Отчет предоставляется страховым брокером-резидентом Республики Казахстан.

Есептің реттік нөмірі 12-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 13-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 11-бағананың жиынтық сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 12-бағанасы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттері еместеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 13-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 12-бағананың жиынтық сомасына сәйкес келеді.
21-30. Осы Ереженің 25-қосымшасы бойынша "Қазақстан Республикасының резиденті еместерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп".
Қазақстан Республикасының резидент еместерімен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепте тікелей сақтандыру шарттары және Қазақстан Республикасы резидент еместерімен жасалған кіріспелі қайта сақтандыру бойынша есептік кезеңнің басынан басталғандағы кезеңде қабылданған сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 13-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 6-бағанасында көрсетілген Қазақстан Республикасы резидент еместерінен қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
Есептің реттік нөмірі 5-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы Ереженің 13-қосымшасындағы (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 9-бағанасында көрсетілген Қазақстан Республикасы резидент еместерінен қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған қайта сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
21-31. Осы Ереженің 26-қосымшасы бойынша "Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу".
Осы есепте тікелей сақтандыру шарттары бойынша есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде қабылданған сақтандыру сыйлықақылары және асырылған сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері сақтанушының экономикалық қызмет түрі бойынша жіктеледі.
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасы бойынша сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы Ереженің 13-қосымшасының (Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп) реттік нөмірі 4-бағанасында көрсетілген тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
21-32. Осы Ереженің 27-қосымшасы бойынша "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпарат".
Осы есепте Қазақстан Республикасының резиденттері (сақтандыру брокерлерінің қатысуымен) сақтандыру брокерлерінің делдалдығымен есептік кезеңнің басынан жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
Есепті Қазақстан Республикасының резиденті-сақтандыру брокері береді.

21-33. По приложению 30 к настоящим Правилам "Сведения об организационной структуре страховой (перестраховочной) организации (страхового брокера)".
В столбце, порядковый номер 2, указывается структурная единица страховой (перестраховочной) организации (страхового брокера), на которую возложены функции по осуществлению определенного сектора деятельности страховой (перестраховочной) организации (страхового брокера).
В столбце, порядковый номер 3, указывается должность руководящего работника или структурное подразделение, которому непосредственно подчиняется подразделение в соответствии с внутренними документами страховой (перестраховочной) организации (страхового брокера).
21-34. По приложению 31 к настоящим Правилам "Общая информация о страховой (перестраховочной) организации (страховом брокере)".
По строке, порядковый номер 8, отчета указываются все имеющиеся банковские реквизиты страховой (перестраховочной) организации/страхового брокера.
21-35. По приложению 33 к настоящим Правилам "Информация о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации".
В строке порядковый номер 3, отчета указываются курсы, по которым актуарий выполнил экзаменационные требования.
21-36. По приложению 36 к настоящим Правилам "Информация о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации".
В столбце, порядковый номер 3, отчета отражается наибольшая величина собственного удержания по отдельному договору страхования (перестрахования), действующему на конец отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 4, отчета для расчета процента собственного удержания от фактической маржи платежеспособности используется фактическая маржа платежеспособности на конец последнего отчетного периода.
В столбце, порядковый номер 5, отчета указывается отношение размера собственного удержания по действующим договорам страхования (перестрахования) к количеству действующих договоров.
По строкам, порядковые номера 1, 2 и 3, указывается наибольшая величина собственного удержания по соответствующим классам страхования.
Глава 3. Заключительные положения
22. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет об остатках денег
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наименования
статьи
(в разрезе банков),
банка
Код
банка
Остаток
денег в тенге
на отчетный
период
Остаток
денег в
иностранной
валюте,
пересчитанных
в тенге
Всего
денег
в тенге
При
меча
ние
1
2
3
4
5
6
7
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах
3.1
4
Деньги на картсчетах
4.1
5
Деньги в аккредитивах
5.1
6
Деньги в чеках
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 2 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о размещенных вкладах
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 ________ 200__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименования
статьи
(в разрезе банков),
банка
Код
банка
Кате-
гория
цен-
ной
бума-
ги
офи-
циаль-
ного
спис-
ка
фон-
довой
биржи
Наи-
мено-
вание
рей-
тин-
гово-
го
агент-
ства
Рей-
тинг
финан-
совой
надеж-
ности
Основной долг по вкладу
в тенге
остаток денег
в иностранной
валюте,
пересчитанных
в тенге
итого
сумма
вклада
1
2
3
3-1
3-2
4
5
6
7
1
Вклады до востребования
1.1
2
Срочные вклады
2.1
3
Условные вклады
3.1
4
Всего
Продолжение таблицы
Вознаграждение по вкладу
Резерв по
сомнительным
долгам
Примечание
в
тенге
остаток денег
в иностранной
валюте,
пересчитанных
в тенге
итого
сумма вознаграждения
8
9
10
11
12
Первый руководитель или лицо, уполномоченное
на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета ____________ дата ____________
Исполнитель __________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 3 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о ценных бумагах
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 _________________ 200 ___ года
№  п/п
Наименование эмитента
Код
эмитента
Вид
ценных
бумаг
Национальный
идентификационный
номер,
международный идентификационный
номер
1
2
3
4
5
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
Банки второго уровня

21-33. Осы Ереженің 30-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) ұйымдық құрылымы туралы мәліметтер".
Реттік нөмірі 2-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) қызметінің тиісті секторын жүзеге асыру бойынша функциялар жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) құрылымдық бірлігі көрсетіледі.
Реттік нөмірі 3-бағанада сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) ішкі құжаттарына сәйкес бөлімше тікелей бағынатын басшы қызметкердің лауазымы немесе құрылымдық бөлімше көрсетіледі.
21-34. Осы Ереженің 31-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, (сақтандыру брокері) туралы жалпы ақпарат".
Есептің реттік нөмірі 8-жолы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/сақтандыру брокерінің бар болған барлық банк деректемелері көрсетіледі.
21-35. Осы Ереженің 33-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі туралы ақпарат".
Есептің реттік нөмірі 3-жолында актуарий емтихан талаптарын орындаған курстарды көрсету қажет.
21-36. Осы Ереженің 36-қосымшасы бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының мөлшері туралы ақпарат".
Есептің реттік нөмірі 3-бағанасында есепті кезеңнің соңында қолданыстағы сақтандырудың (қайта сақтандырудың) жекелеген шарты бойынша меншікті ұстап қалуының барынша көп шамасы көрсетіледі.
Есептің реттік нөмірі 4-бағанасында нақты төлем қабілеттілігі маржасынан меншікті ұстап қалуының пайызын есептеу үшін соңғы есептік кезеңнің соңындағы төлем қабілеттілігінің нақты маржасы қолданылады.
Есептің реттік нөмірі 5-бағанасында қолданыстағы шарттардың санына сақтандыру (қайта сақтандырудың) қолданыстағы шарттары бойынша меншікті ұстап қалу мөлшерінің қатынасы көрсетіледі.
Реттік нөмірлері 1, 2 және 3-жолдар бойынша сақтандырудың тиісті сыныптары бойынша меншікті ұстап қалудың барынша көп шамасы көрсетіледі.
3-тарау. Қорытынды ережелер
22. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 1-қосымшасы
Ақша қалдығы туралы есеп
200___ жылғы 1 ________ жағдай бойынша
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
(мың теңгемен)
N
р/н
Банк баптарының
атауы (банктер
бөлiгiнде)
Банк
коды
Есептi
кезеңге
тең-
гемен
ақша
қалдығы
Теңгемен
қайта
есептел-
ген,
шетел
валюта-
сында
ақша
қалдығы
Тең-
гемен
барлық
ақша
Ес-
керту
1
2
3
4
5
6
7
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы
ақша
3.1
4
Картшоттардағы ақша
4.1
5
Аккредитивтердегi
ақша
5.1
6
Чектердегi ақша
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 2-қосымшасы
Орналастырылған салымдар туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
(мың теңгемен)
N
p/c
Банк (банктер
бөлiгiнде) бап-
тарының атауы
Банк-
тiң
коды
Қор
бир-
жасы-
ның
ресми
тізі-
мінің
баға-
лы
қаға-
зының
сана-
ты
Рей-
тинг-
тік
агент-
тіктің
атауы
Қар-
жы-
лық
се-
нім-
ділік
рей-
тингі
Салым бойынша
негiзгi борыш
тең-
геде
теңгеде
қайта
есеп-
телген
шетел
валюта-
сындағы
ақша
қалдығы
салым
сома-
сының
жиын-
тығы
1
2
3
3-1
3-2
4
5
6
7
1
Талап еткенге
дейiнгi салымдар
1.1
2
Мерзiмдi салымдар
2.1
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша
сыйақы
Күмәнді
борыштар
бойынша
резервтер
Ескерту
теңгеде
теңгеде қайта
есептелген шетел
валютасындағы
ақша қалдығы
сыйақы
сомасы-
ның
жиынты-
ғы
8
9
10
11
12
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 3-қосымшасы
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Бағалы қағаздар туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
N
р/с
Эмитенттiң атауы
Эми-
тен-
ттiң
коды
Бағалы
қағаз-
дардың
түрі*
Ұлттық
бiрегей-
лендіру
номерi,
халықа-
ралық
бiрегей-
лендіру
номері
Сатуға
қолда
бар
бағалы
қағаз-
дар
Бағалы
қағаз-
дардың
номина-
лдық
құны
(тең-
гемен)
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Рес-
публикасының
мемлекеттік
бағалы
қағаздары
1.1
2
Қазақстан
Республикасы
ұйымдарының
мемлекеттiк
емес эмиссия-
лық бағалы
қағаздары
2.1
Екiншi деңгей-
дегі банктер

2.1.1
2.2
Юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
Облигации Закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
Продолжение таблицы
Коли
чество
ценных
бумаг
(в штуках)
Номи
нальная
стоимость
ценной
бумаги
Валюта
номинала
Балансовая стоимость (нетто) (в тысячах тенге)
Ценные бумаги,
имеющиеся в наличии
для продажи
Ценные бумаги,
предназна-
ченные
для торговли
Ценные бумаги,
удерживаемые
до погашения
в
с
е
г
о
в том числе,
сумма
начисле-
нного
возна-
граждения
в
с
е
г
о
в том числе,
сумма
начисле-
нного
возна-
граждения
в
с
е
г
о
в том
числе,
сумма
начисле-
нного
вознаграж-
дения
Резерв
по
сомни-
тельным
долгам
тысячах
тенге)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
14-1
Продолжение таблицы
Суммар-
ная
покуп-
ная
сто-
имость
ценных
бумаг
тысячах
тенге)
Измене-
ние
стои-
мости с
момента
приоб-
ретения
(гр.9 +
гр.11 +
гр.13)–
гр.14-2)
Доля участия
в уставном капитале
эмитента (%)
Дата
Категория
ценной
бумаги
Рейтинг
финан-
совой
надеж-
ности
Наимено-
вание
рейтин-
гового
агентства
Примечание
Приоб-
рете-
ния
Пога-
шения

2.1.1
2.2
Екіншi деңгей-
дегi банктердi
қоспағанда,
заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан
Даму Банкiнің"
ЖАҚ облигация-
лары
2.3.1
3
Шетел мемлекет-
терiнің бағалы
қағаздары
3.1
4
Қазақстан Рес-
публикасы ре-
зидент емес -
эмитенттерінiң
мемлекеттік
емес бағалы
қағаздары
4.1
5
Халықаралық
қаржы ұйым-
дарының бағалы
қағаздары
5.1
6
Инвестициялық
қорлардың
пайдалары
6.1
7
Басқалар
7.1
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Баланстық құны (нетто) (мың теңгемен)
Эмитенттің
жарғылық
капиталына
қатысу
үлесі (%)
Сатуға қолда бар
бағалы қағаздар
Саудаға арналған
бағалы қағаздар
Өтегенге дейін
ұсталатын бағалы
қағаздар
бар-
лығы
оның
ішінде,
есеп-
телген
сыйақы
сомасы
бар-
лығы
оның
ішінде,
есеп-
телген
сыйақы
сомасы
бар-
лығы
оның
ішінде,
есеп-
телген
сыйақы
сомасы
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Кү-
мән-
ді
бо-
рыш-
тар
бой-
ын-
ша
ре-
зерв
(мың
тең-
ге
мен)
Бағалы
қағаз-
дардың
жиын-
тық
сатып
алу
құны
(мың
теңге-
мен)
Сатып
алу
сәті-
нен
құны
өзге-
руі (9
бағ.
+ 11
бағ. +
13-
бағ.)
14-2
бағ.)
Күні
Лис-
тинг/
рей-
тинг**
Баға-
лы
қа-
ғаз-
дың
сана-
ты
Қар-
жы-
лық
се-
нім-
ді-
лік
рей-
тин-
гі
Рей-
тинг-
тік
агент-
тіктің
атауы
Ескер-
ту
Сатып
алу
Өтеу
14-1

14-2
14-3
15
16
17
18
18-1
18-2
19
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ___________ дата ____________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 4 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 65 (вводится в действие с 01.10.2008); от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет об операциях "обратное РЕПО", "РЕПО"
Страховая (перестраховочная) организация _________________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
№  п/п
Содержание
операции/
наименование
эмитента
ценной бумаги
Вид
ценных
бумаг
Нацио-
нальный
идентифика-
цион ный номер,
международный
идентифика-
ционный номер
Дата
заключения
договора
РЕПО
Номер
договора
РЕПО
1
2
3
4
5
6
1
Операции "обратное "РЕПО", совершаемые "Автоматичес-
ким" способом
1.1
2
Операции "РЕПО"
2.1
"Прямой" способ

14-2
14-3
15
16
17
18
18-1
18-2
19
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 4-қосымшасы
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 126 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
"Керi РЕПО", "РЕПО" операциялары туралы есеп
(мың теңгемен)
N
p/c
Операцияның
мазмұны/бағалы
қағаз
эмитентінің
атауы
Ба-
ғалы
қа-
ғаз-
дар
түр-
лерi
Ұлттық
бiре-
гейлен-
дiру
номерi,
халық-
аралық
бiре-
гейлен-
дiру
номерi
РЕПО
шар-
тын
жасау
күнi
РЕПО
шар-
тының
но-
мерi
Күні
РЕПО
ашу
РЕПО
жабу
1
2
3
4
5
6
7
8
1
"Автоматты"
тәсілмен жаса-
латын "кері
"РЕПО" операциялары
1.1
2
"РЕПО"
операциясы
2.1
"Тiкелей"
тәсiл

2.1.1
2.2
"Автоматический" способ
2.2.1
Продолжение таблицы
Дата
Срок
операции
РЕПО
(дней)
Ставка
вознаграждения,
%
Количество
ценных
бумаг в
РЕПО
Сумма РЕПО
Примечание
Открытия
РЕПО
Закрытия
РЕПО
в
тенге
в
иностранной
валюте
7
8
9
10
11
12
13
14
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата __________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ___________ дата __________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 4-1 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях
к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников
Страховая (перестраховочная) организация ___________________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
перестраховщика/
страхового агента/
перестрахователя/
страхователя
Сумма  задолженности
Ре-
зер-
вы по
сомни-
тель-
ным
дол-
гам
При-
меча-
ние
В
с
е
г
о
в том числе
за-
дол-
жен-
ность
не-
про-
сро-
чен-
ная
за-
дол-
жен-
ность,
про-
сро-
чен-
ная
на
срок
до 90
дней
про-
чая
за-
дол-
жен-
ность
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Перестраховщики
1.1
1.n
2
Страховые агенты
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Прочие страховые
агенты
3
Страховые брокеры
3.1
3.n
4
Перестрахователи
(цеденты)
4.1
4.n
5
Страхователи
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5.6
Прочие страхователи
6
Всего
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета        __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 4-2
к Правилам представления
отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями
и страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 4-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Таблица сравнения сроков активов и обязательств
в национальной и иностранной валютах
_____________________________________________
Страховая (перестраховочная) организация
по состоянию на 01_________ 20__ года
(в тысячах тенге)
Статьи
Активы в
национальной
валюте
Обязатель-
ства в
национальной
валюте
Активы минус
обязательства
в
национальной
валюте (графа

2.1.1
2.2
"Автоматты"
тәсiл
2.2.1
кестенің жалғасы
РЕПО
операция-
ларының
мерзiмi
Сыйақы
ставкасы
РЕПО-дағы
бағалы қағаздардың саны
РЕПО сомасы
Ескерту
теңгеде
шетел
валю-
тасында
9
10
11
12
13
14
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру ережесінің
4-1-қосымшасы
Ескерту. 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  өзгерту енгізілді - 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылар
(қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс
сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы _______________
200__жылғы 1 жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Қайта сақтандырушының
/сақтандыру агентінің/ қайта сақтанушының / сақтанушының атауы
Берешек сомасы
Барлығы
оның ішінде
мерзімі өтпеген берешек
1
2
3
4
1
Қайта сақтандырушылар
1.1
1.n
2
Сақтандыру агенттері
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Басқа сақтандыру агенттері
3
Сақтандыру брокерлері
3.1
3.n
4
Қайта сақтандырушылар (цеденттер)
4.1
4.n
5
Сақтанушылар
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5.6
Басқа сақтанушылар
6
Барлығы
кестенің жалғасы
Күмәнді борыштар бойынша резервтер
Ескерту
90 күнге дейін мерзімге ұзартылған берешек
басқа берешек
5
6
7
8
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға____ күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға____ күні______
Орындаушы__________________күні________
Телефоны:__________________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 4-2-қосымшасы
Ескерту. 4-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің
мерзімін салыстыру кестесі
200___ жылғы 01 ________ жағдай бойынша сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы____________________________
(мың теңгемен)
N
Баптар
Ұлттық валютадағы активтер
Ұлттық валютадағы міндеттемелер

1.13
Начисленные доходы по аренде
1.14
Продажа инвестиции в капитал других юридических лиц
1.15
Капитальный ремонт арендованного имущества
1.16
Прочие
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 6 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о займах, предоставленных страхователем
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
№ п/п
Фамилия и
инициалы
страхователя
Номер и дата заключенного договора страхования
Срок
действия
договора
страхования
Номер
страхового
полиса
Страховая
сумма
Выкупная
сумма
Сумма
выданного
займа
Ставка
возна-
граждения
(%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
Продолжение таблицы
Сумма задолженности по балансу
Срок
предоставления
займа
Примечание
всего
в том числе
сумма
основного
долга
сумма
вознаграждения
резерв по
сомнительным
долгам
10
11
12
13
14
15
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 7
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 7 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 65 (вводится в действие с 01.07.2009).
Отчет
об инвестициях в капитал других юридических лиц
Страховая (перестраховочная) организация_________
по состоянию на 1 ______200__года
N
Наименование
юридического
лица
По-
куп-ная сто-
имо-сть
(в ты-
ся-
чах тен-
ге)
Балан-
совая
стои-
мость
(в тыся-
чах тенге)
Ко-
ли-
че-
ст-
во
ак-
ций
(штук)
Cоотношение
количества
акций, при-
надлежащих страховой
(перестра-
ховочной)
организа-
ции, к об-
щему коли-
честву
голосующих акций эми-
тента или
доля учас-
тия в
уставном
капитале юридичес-
кого лица
(в про-
центах)
Отношение балан-
совой
стоимости акций
эмитента
к собст-
венному капиталу
страховой (перест-
раховоч-
ной) ор-
ганиза-
ции или
доли
участия
в устав-
ном капи-
тале юри-
дического
лица к
собствен-
ному ка-
питалу страховой (перест-
раховоч-
ной) ор-
ганизации
(в про-
центах)
Да-
та при-
об-
ре-
те-
ния
В
с
е
г
о
в том
чис-ле
сум-мар-
ное на-
чис-лен-
ное воз-
наг-раж-
де-ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Финансовые организации-
резиденты Республики Казахстан
1.1
Банки второго уровня

1.13
Жалдау бойынша есептелген
кiрiстер
1.14
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
сату
1.15
Жалға алынған мүлiкке
күрделi жөндеу
1.16
Басқалары
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 6-қосымшасы
Сақтанушыға берiлген заем туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
N
р/н
Сақта-
нушының
аты-жөнi
Жасалған
сақтан-
дыру
шартының
номерi
мен күнi
Сақтан-
дыру
шар-
тының
қолда-
нылу
мерзімі
Сақ-
тан-
дыру
поли-
сінің
номерi
Сақ-
тан-
дыру
со-
масы
Сатып
алу
со-
масы
Бе-
рiл-
ген
заем
со-
масы
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Сыйақы
ставкасы
(%)
Баланс бойынша берешектер сомасы
Заем
беру
мер-
зiмi
Ескерту
барлығы
оның ішінде
негізгі
борыш
сомасы
сыйақы
сомасы
күмәндi
борыштар
бойынша
резерв
9
10
11
12
13
14
15
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 7-қосымшасы
Ескерту: 7-қосымша жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), 2008.08.22 N 126 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
туралы есеп Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
N№
Заңды
тұлғаның
атауы
Сатып
алу
құны
(мың
тең-
гемен)
Баланстық
құны (мың
теңгемен)
Акция-
лар
саны
(дана-
мен)
Сақтан-
дыру
(қайта
сақтан-
дыру)
ұйымына
тиесілі
акция-
лар
саны-
ның
эмитен-
ттің
дауыс
беретін
акция-
ларының
жалпы
санына
қатына-
сы немесе
заңды
тұлға-
ның
жарғы-
лық
капита-
лындағы
қатысу
үлесі
(про-
цент-
пен)
Эми-
тент
акция-
лары-
ның
балан-
стық
құны-
ның
сақ-
тан-
дыру
(қайта
сақ-
тан-
дыру)
ұйы-
мының
мен-
шікті
капи-
талына
қаты-
насы
немесе
заңды
тұл-
ғаның
жарғы-
лық
капи-
талын-
дағы
қатысу
үлес-
тері-
нің
сақ-
танды-
ру
(қайта
сақ-
тан-
дыру)
ұйы-
мының
мен-
шікті
капи-
талына
қаты-
насы
(про-
цент-
пен)
Са-
тып
алын
-ған
күні
Бар-
лығы
оның
ішінде
жиынтық
есеп-
телген
сыйақы
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан
Республикасы-
ның резидент-
тері-қаржы
ұйымдары
1.1
Екінші дең-
гейдегі
банктер

6.4.3
доли участия в уставном капитале
6.4.
3.1
6.4.
3.n
7
Всего
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ________ дата __________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета ________ дата __________
Исполнитель ____________ дата ____________
Телефон: ________________
место для печати
Приложение 7-1 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах
Страховая (перестраховочная) организация ____________________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
N
Информация
об инвестиционном
имуществе/основных средствах
в виде недвижимого имущества
(месторасположение)
Покупная
стоимость
Балансовая
стоимость
Приме-
чание*
1
2
3
4
5
1
Инвестиционное имущество
1.1
2
Основные средства в виде
недвижимого имущества
2.1
3
Прочие основные средства
4
Всего
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 8 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 8 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008).
Отчет
о страховых резервах (общее страхование)
Страховая (перестраховочная) организация _______
по состоянию на 1 ______ 200__года
(в тысячах тенге)
N
Наименование классов страхования
Резерв незара-
ботанной премии, общая сумма
Доля пере-
страховщика в резерве незаработан-
ной премии
Чистая
сумма
резерва
незара-
ботанной
премии
1
2
3
4
5
1
Обязательное страхование
1.1
гражданско-
правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-
правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование в растениеводстве
1.4
страхование гражданско-
правовой ответственности частных нотариусов
1.5
экологическое страхование
1.6
гражданско-
правовая ответственность
аудиторских организаций
1.7
гражданско-
правовая ответственность туроператора и турагента
1.8
гражданско-
правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.9
гражданско-
правовая ответственность работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей

6.4.3
жарғылық
капиталдағы
қатысу
үлестері
6.4.
3.1
6.4.
3.n
7
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру ережесінің
7-1-қосымшасы
Ескерту. 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  өзгерту енгізілді -  2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Инвестициялық мүлік және негізгі қаражаттар туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
200__жылғы 1_______________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№N
Инвестициялық мүлік туралы ақпарат / жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі қаражаттар (орналасқан орны)
Сатып алынған құны
Баланстық құны
Ескерту
1
2
3
4
5
1
Инвестициялық мүлік
1.1
2
Жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі қаражаттар
2.1
3
Басқа негізгі қаражаттар
4
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні_____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы__________күні________
Телефоны:_______________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 8-қосымшасы
Ескерту: 8-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
Сақтандыру резервтері (жалпы сақтандыру) туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N№
Сақтандыру
кластарының атауы
Еңбек
сіңірілмеген
сыйлықақы,
жалпы сома
Қайта
сақтандыру-
шының еңбек
сіңірілмеген
сыйлықақы
резервіндегі
үлесі
Еңбек
сіңірілмеген
сыйлықақы
резервінің
таза
сомасы
1
2
3
4
5
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құралдары
иелерінің азамат-
тық-құқықтық
жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының
жолаушылар алдын-
дағы азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.3
ауыл шаруашылық
өндірісі
1.4
жеке нотариустар-
дың азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігін
сақтандыру
1.5
экологиялық
сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйым-
дардың азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.7
туроператордың
және турагенттің
азаматтық-құқық.
тық жауап.
кершілігі
1.8
қызметі үшінші
тұлғаға зиян кел-
тіруге байланыс-
ты болатын объект
иелерінің
азаматтық-құқық.
тық жауап.
кершілігі
1.9
қызметкер еңбек
(қызмет) міндет-
терін атқарған
кезде оның өмірі
мен денсаулығына
зиян келтіргені
үшін жұмыс беру-
шінің азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі

1.10
Обязательные взносы в Фонд гарантирования страховых
выплат
1.11
Чрезвычайные взносы в Фонд гарантирования страховых
выплат
1.12
Прочие
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 12 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Приложение 12 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Сведения об акционерах страховой (перестраховочной)
организации ________________________________________
по состоянию на 1 ________ 200__ года
N
под-
пункт
Наиме-
нование
акционера
Место-
распо-
ложение
(страна)
Коли-
чество
акций
(шт.)
Доля
участия в
уставном
капитале
(в тысячах
тенге)
Процент
участия
(%)
Наиме-
нование
участника
акционера
1
2
3
4
5
6
7
1
1.1
1.2
1.n
прочие
участники
2
2.1
2.2
2.n
прочие участники
прочие участники
n
n.1
n.2
n.n
прочие участники
прочие акционеры
Х
Х
Итого
продолжение таблицы
N подпункт
Место-
распо-
ложение
(страна)
Процент
участия (%)
участника
акционера
в уставном
капитале
акционера
Доля нерезидента в уставном
капитале страховой
(перестраховочной)
организации
сумма
участия
(сумма
прямого
участия:
(графа 5),
сумма
косвенного
участия:
(графа 5)*
(графа 9)
процент участия в
уставном капитале
всего
(%)
((графа 12) +
(графа
13))
прямое
(%)
(графа
6)
кос-
венное
(%)
(графа 6)*
(графа 9)
1
8
9
10
11
12
13
1
Х
2
Х
Х
n
Х
Х
Х
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 13 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 13 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008).
Отчет о страховых премиях
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
классов
страхования
Страховые премии, принятые
по договорам страхования
/перестрахования
в
с
е
г
о
в том числе
страховые премии,
принятые по
договорам
страхования
страховые премии,
принятые по
договорам
перестрахования
все-
го
в том числе
в
с
е
г
о
в том числе
от
рези-
дента
от
нере-
зидента
от
рези-
дента
от не-
рези-
дента
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
транспортных
средств
1.2
гражданско-
правовая
ответствен-
ность пере-
возчика перед
пассажирами
1.3
страхование
в растение-
водстве
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
частных
нотариусов
1.5
экологичес-
кое
страхование
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
туроператора
и турагента
1.8
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда третьим
лицам
1.9
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
работодателя
за причинение
вреда жизни
и здоровью
работника
при исполне-
нии им
трудовых
(служебных)
обязанностей

1.10
Сақтандыру төлемдерiн кепiлдiкке беру
қорына мiндеттi жарналар
1.11
Сақтандыру төлемдерiн кепілдiкке беру
қорына төтенше жарналар
1.12
Басқалары
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 12-қосымшасы
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);  өзгерту енгізілді - 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы
мәліметтер___________________
200_жылғы 1_______________________жағдай бойынша
№N тармақша
Акционердің атауы
Орналасқан орны (ел)
Акциялар саны (дана)
Жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (мың теңгемен)
Қатысу пайызы (%)
Акционер қатысушысының атауы
1
2
3
4
5
6
7
1
1.1
1.2
1.n
басқа қатысушылар
2
2.1
2.2
2.п
басқа қатысушылар
басқа қатысушылар
n
n.1
n.2
n.n
басқа қатысушылар
басқа акционерлер
X
X
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Орналасқан орны (ел)
Акционердің жарғылық капиталындағы акционер қатысушысының қатысу пайызы (%)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жарғылық капиталдағы резидент еместің үлесі
қатысу сомасы (тура қатысу сомасы: (5 баған), жанама қатысу сомасы: (5 баған)*(9 баған)
жарғылық капиталдағы қатысу үлесі
барлығы (%) ((12 баған)+ (13 баған))
тура (%) (6 баған)
жанама (%) (6 баған)* (9 баған)
8
9
10
11
12
13
X
X
X
X
X
X
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы_____________күні_________
Телефоны:_____________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 13-қосымшасы
Ескерту: 13-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
Сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Сақтандыру
кластарының
атауы
Сақтандыру/қайта сақтандыру шарттары
бойынша қабылданған сақтандыру
сыйлықақылары
бар-
лығы
оның ішінде
сақтандыру
шарттары
бойынша
қабылданған
сақтандыру
сыйлықақылары
Қайта сақтандыру
шарттары бойынша
қабылданған
сақтандыру
сыйлықақылары
бар-
лығы
оның ішінде
бар-
лығы
оның ішінде
рези-
дент-
тен
рези-
дент
емес-
тен
рези-
дент-
тен
рези-
дент
емес-
тен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құрал-
дары иелері-
нің азамат-
тық-құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.2
тасымалдау-
шының жолау-
шылар алдын-
дағы азамат-
тық-құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.3
ауыл
шаруашылық
өндірісі
1.4
жеке нота-
риустардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігін
сақтандыру
1.5
экологиялық
сақтандыру
1.6
аудиторлық
ұйымдардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.7
туроператор-
дың және
турагенттің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.8
қызметі
үшінші тұл-
ғаға зиян
келтіруге
байланысты
болатын
объект иеле-
рінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.9
қызметкер
еңбек
(қызмет)
міндеттерін
атқарған
кезде оның
өмірі мен
денсаулығына
зиян келтір-
гені үшін
жұмыс беру-
шінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі

Приложение 13-1 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 13-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008); от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о страховых премиях, принятых по договорам
страхования по регионам Республики Казахстан
Страховая (перестраховочная) организация _________________
по состоянию на 1 _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
классов
страхования
город
Астана
город
Алматы
Акмо-
лин-
ская
об-
ласть
Актю-
бин-
ская
об-
ласть
Алма-
тин-
ская
об-
ласть
Аты-
рау-
ская
об-
ласть
Вос-
точно-
Казах-
стан-
ская
об-
ласть
Жам-
был-
ская
об-
ласть
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая от-
ветственность
владельцев
транспортных
средств
1.2
гражданско-
правовая от-
ветственность
перевозчика
перед
пассажирами
1.3
страхование в
растениеводстве
1.4
страхование
гражданско-
правовой от-
ветственности
частных
нотариусов
1.5
экологическое
страхование
1.6
гражданско-
правовая от-
ветственность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-
правовая от-
ветственность
туроператора
и турагента
1.8
гражданско-
правовая от-
ветственность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда третьим
лицам
1.9
гражданско-
правовая от-
ветственность
работодателя
за причинение
вреда жизни и
здоровью
работника при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.10
иные виды
(классы)
страхования
2
Добровольное
личное
страхование
2.1
страхование
жизни
2.2
аннуитетное
страхование
2.3
страхование к
наступлению
определенного
события в жизни
2.4
страхование
жизни с
участием
страхователя в
инвестиционном
доходе
страховщика
2.5
страхование
от несчастных
случаев
2.6
страхование на
случай болезни
2.7
иные виды
(классы)
страхования
3
Добровольное
имущественное
страхование
3.1
страхование
автомобильного
транспорта
3.2
страхование
железнодорожно-
го транспорта
3.3
страхование
воздушного
транспорта
3.4
страхование
водного
транспорта
3.5
страхование
грузов
3.6
страхование
имущества от
ущерба, за
исключением
пунктов 3.1-3.5
3.7
страхование
гражданско-
правовой от-
ветственности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.8
страхование
гражданско-
правовой от-
ветственности
владельцев
воздушного
транспорта
3.9
страхование
гражданско-
правовой от-
ветственности
владельцев
водного
транспорта

13-1 қосымшасы
Ескерту. 13-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз); 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары
бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы___________
200_жылғы 1____________жағдай бойынша
№N
Сақтандыру сыныптарының атауы
Астана қаласы
Алматы қаласы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Жамбыл облысы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығын сақтандыру
1.4
жеке нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың
азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.7
туроператордың және турагенттің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші тұлғаға зиян келтіру қаупімен байланысты объект иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оның өмірі мен денсаулығына зиян келтіргені үшін жұмыс берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.10
өзге де сақтандыру түрлері (сыныптары)
2
Ерікті жеке сақтандыру
2.1
өмірді сақтандыру
2.2
аннуитеттік сақтандыру
2.3
өмірдегі белгілі бір жағдайдың болуын сақтандыру
2.4
сақтанушының сақтандырушының инвестициялық кірісіне қатысуымен өмірді сақтандыру
2.5
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
2.6
аурулардан сақтандыру
2.7
өзге де сақтандыру түрлері (сыныптары)
3
Ерікті мүліктік сақтандыру
3.1
автомобиль көлігін сақтандыру
3.2
теміржол көлігін сақтандыру
3.3
әуе көлігін сақтандыру
3.4
су көлігін сақтандыру
3.5
жүктерді сақтандыру
3.6
3.1-3.5-тармақтарды қоспағанда зияннан мүлікті сақтандыру
3.7
автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін сақтандыру
3.8
әуе көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
3.9
су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру

пунктов 3.1-3.5
3.7
страхование
гражданско-
правовой
ответственности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.8
страхование
гражданско-
правовой
ответственности
владельцев
воздушного
транспорта
3.9
страхование
гражданско-
правовой
ответственности
владельцев
водного
транспорта
3.10
страхование
гражданско-
правовой
ответственности,
за исключением
классов,
указанных в
пунктах 3.7-3.9
3.11
страхование
займов
3.12
ипотечное
страхование
3.13
страхование
гарантий и
поручительств
3.14
страхование от
прочих
финансовых
убытков
3.15
страхование
судебных
расходов
3.16
иные виды
(классы)
страхования
4
Всего
продолжение таблицы
Объем обяза тельств
по дого ворам страхова ния
Страховые
премии,
принятые по
договорам
перестрахова-
ния,
заключенным с
аффилирован-
ными
страховыми
(перестрахо-
вочными)
организациями
Страховые
выплаты,
осуществлен-
ные по
договорам
перестрахова-
ния,
заключенным с
аффилирован-
ными
страховыми
(перестрахо-
вочными)
организациями
Объем
обяза-
тель ств
(лимит
ответствен-
ности) по
договорам,
принятым в
перестра-
хование
Страховые
премии,
передан-
ные по
договорам
перестрахо-
вания
аффилииро-
ванным
перестрахо-
вочным
организациям
Возмеще-
ние,
получен-
ное по
договорам
перестра-
хования от
аффилииро-
ванных
перестра-
ховочных
организа-
ций
Объем
обяза-
тель ств,
передан-
ных на
перестра-
хование
10
11
12
13
14
15
16
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон: _________________________
Место для печати
Приложение 13-3 к Правилам
представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми
брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 13-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Информация по договорам страхования, заключенным
с участием банков второго уровня
__________________________________________________
Страховая (перестраховочная) организация
по состоянию на 01_________ 20__ года
(в тысячах тенге)
Наименова-
ние классов
страхования
Страховые премии, принятые по
договорам страхования рисков,
связанных с заемными операциями
Страховые выплаты,
осуществленные по договорам
страхования рисков, связанных
с заемными операциями
всего
в том числе:
всего
в том числе:
по которым
выгодопри-
обретателем
является
банк второго
уровня
по которым
выгодопри-
обретателем
является
заемщик
банку
второго
уровня
Заемщику
1
2
3
4
5
7
8
9
1.
2.
Всего
продолжение таблицы
Объем
обязательств
по договорам
страхования
рисков, связан-
ных с заемными
операциями
Страховые
премии по
договорам
страхования
рисков банков
второго уровня,
не связанных с
заемными
операциями
Страховые
выплаты по
договорам
страхования
рисков банков
второго уровня,
не связанных с
заемными
операциями
Объем
обязательств
по договорам
страхования
рисков банков
второго уровня,
не связанных с
заемными
операциями
Общая сумма
страховых премий,
принятых по
"банковскому
страхованию"
(гр.3 + гр.10 + гр.14)
10
11
12
15
17
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон: _________________________
Место для печати
Приложение 14 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 14 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008).
Отчет о доходах и расходах
в виде комиссионного вознаграждения
по страховой деятельности
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
(в тысячах тенге)
№N
Наименование
классов
страхования
Доходы в виде
комиссионного
вознаграждения
по страховой
деятельности
Расходы в виде
комиссионного
вознаграждения
по страховой
деятельности
в
с
е
г
о
в том числе
в
с
е
г
о
в том числе
от рези-
дентов
от нере-
зидентов
рези-
дентам
нерези-
дентам
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
транспортных
средств
1.2
гражданско-
правовая
ответствен-
ность пере-
возчика перед
пассажирами
1.3
страхование в
растениеводст-
ве
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности частных
нотариусов
1.5
экологическое
страхование
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
туроператора
и турагента
1.8
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда третьим
лицам
1.9
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
работодателя
за причинение
вреда жизни и
здоровью
работника при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.10
иные виды
(классы)
страхования
2
Добровольное
личное
страхование
2.1
страхование
жизни
2.2
аннуитетное
страхование
2.3
страхование к
наступлению
определенного
события в
жизни
2.4
страхование
жизни с
участием
страхователя
в инвести-
ционном
доходе
страховщика
2.5
страхование
от несчастных
случаев
2.6
страхование
на случай
болезни
2.7
медицинское
страхование
2.8
иные виды
(классы)
страхования
3
Добровольное
имущественное
страхование
3.1
страхование
автомобильного
транспорта
3.2
страхование
железно-
дорожного
транспорта
3.3
страхование
воздушного
транспорта
3.4
страхование
водного
транспорта
3.5
страхование
грузов
3.6
страхование
имущества, за
исключением
пунктов
3.1-3.5
3.7
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.8
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
воздушного
транспорта
3.9
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
водного
транспорта
3.10
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности, за
исключением
классов,
указанных в
пунктах
3.7-3.9
3.11
страхование
займов
3.12
ипотечное
страхование
3.13
страхование
гарантий и
поручительств
3.14
страхование
от прочих
финансовых
убытков
3.15
страхование
судебных
расходов
3.16
иные виды
(классы)
страхования
4
Всего
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон: _________________________
Место для печати
Приложение 15 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 15 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о прочих доходах от инвестиционной и иной деятельности
Страховая (перестраховочная) организация _________________
по состоянию на 1 _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
N п/п
Наименование
Сумма
Примечание
1
2
3
4
1
Прочие доходы от инвестиционной деятельности
2
доходы (убытки) от купли/продажи иностранной валюты
3
положительная суммовая разница
4
прочие
5
Прочие доходы от иной деятельности
6
доход от аренды
7
доходы от посреднической деятельности
8
доходы от консультационной деятельности
9
доходы от актуарных расчетов
10
доходы по предоставленным гарантиям
11
доходы от списания кредиторской задолженности
12
доходы от возмещения дебиторской задолженности
13
неустойка, штраф и пеня
14
прочие
15
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 16 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 16 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008); от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет о страховых выплатах
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
(в тысячах тенге)
N№
Наименование
классов
страхования
Расходы по осуществлению
страховых выплат
Коли-
чество
заяв-
ленных
претен-
зий
Коли-
чество
стра-
ховых
выплат
в
с
е
г
о
в том числе
расходы по
осуществлению
от рези-
дентов
от нерези-
дентов
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
транспортных
средств
1.2
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
перевозчика
перед
пассажирами
1.3
страхование
в растение-
водстве
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности частных
нотариусов
1.5
экологическое
страхование
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-
правовая
ответствен-
ность туро-
ператора и
турагента
1.8
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда третьим
лицам
1.9
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
работодателя
за причинение
вреда жизни и
здоровью
работника при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.10
иные виды
(классы)
страхования
2
Добровольное
личное
страхование
2.1
страхование
жизни
2.2
аннуитетное
страхование
2.3
страхование к
наступлению
определенного
события в
жизни
2.4
страхование
жизни с
участием
страхователя в
инвестиционном
доходе
страховщика
2.5
страхование
от несчастных
случаев
2.6
страхование
на случай
болезни
2.7
медицинское
страхование
2.8
иные виды
(классы)
страхования
3
Добровольное
имущественное
страхование
3.1
страхование
автомобильного
транспорта
3.2
страхование
железнодорож-
ного
транспорта
3.3
страхование
воздушного
транспорта
3.4
страхование
водного
транспорта
3.5
страхование
грузов
3.6
страхование
имущества, за
исключением
пунктов
3.1-3.5
3.7
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
автомобильного
транспорта
3.8
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
воздушного
транспорта
3.9
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
водного
транспорта
3.10
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности, за
исключением
классов,
указанных в
пунктах
3.7-3.9
3.11
страхование
займов
3.12
ипотечное
страхование
3.13
страхование
гарантий и
поручительств
3.14
страхование
от прочих
финансовых
убытков
3.15
страхование
судебных
расходов
3.16
иные виды
(классы)
страхования
4
Всего
(продолжение таблицы)
N
Возмещение по регрессному требованию
Возмещение по рискам,
полученное по договорам
перестрахования
Чистые
расходы
по
осуществ-
лению
страховых
выплат
Расходы
по
урегу-
лиро-
ванию
стра-
ховых
убытков
в
с
е
г
о
в том числе
в
с
е
г
о
в том числе
возмещение,
переданное
перестра-
ховщику по
регрессу
от рези-
дентов
от
нере-
зидентов
1
8
9
10
11
12
13
14
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
1.9
1.10
2
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
2.7
2.8
3
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
3.6
3.7
3.8
3.9
3.10
3.11
3.12
3.13
3.14
3.15
3.16
4
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати

3.1-3.5-тармақтарды қоспағанда
мүлікті сақтандыру
3.7
автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін
сақтандыру
3.8
әуе көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін
сақтандыру
3.9
су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін
сақтандыру
3.10
3.7-3.9 тармақтарды қоспағандағы, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру
3.11
заемдарды сақтандыру
3.12
ипотекалық сақтандыру
3.13
кепілдікті және кепілдемелерді
сақтандыру
3.14
өзге қаржылық шығыстардан
сақтандыру
3.15
сот шығыстарын сақтандыру
3.16
өзге де сақтандыру түрлері
(сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелердің ауқымы
Аффилиирленген сақтандыру (қайта сақтандыру ) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Аффилиирленген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша міндеттемелердің (жауапкершілік лимиті) ауқымы
Аффилиирленген қайта сақтандыру  ұйымдарына қайта сақтандыру шарттары бойынша берілген сақтандыру сыйлықақылары
Аффилиирленген  қайта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарынан қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған өтем
Аффилиирленген қайта сақтандыру  ұйымдарына қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің ауқымы
10
11
12
13
14
15
16
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға
уәкілеттігі бар тұлға _________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға
уәкілеттігі бар тұлға _________ күні ____________
Орындаушы ___________________ күні ____________
Телефон:_________________________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 13-3-қосымшасы
Ескерту. 13-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен (банктік сақтандыру)
жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат ____200___жылғы
01_____ жағдай бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы _______________
N
Сақтандыру сыныптарының атауы
Заем операцияларымен байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Заем операцияларымен байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Заем операцияларымен байланысты тәуекелдерді сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелердің ауқымы
Заем операцияларымен байланысты емес, екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақылары
Заем операцияларымен байланысты емес, екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
Заем операцияларымен байланысты емес, екінші деңгейдегі банктердің тәуекелдерін сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелердің ауқымы
барлығы
оның ішінде:
барлығы
оның ішінде:
олар бойынша пайда алушы болып екінші деңгейдегі банк табылатын
олар бойынша пайда алушы болып заемшы табылатын
екінші деңгейдегі банкке
заемшыға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
2.
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға
уәкілеттігі бар тұлға _________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға
уәкілеттігі бар тұлға _________ күні ____________
Орындаушы ___________________ күні ____________
Телефон:_________________________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 14-қосымшасы
Ескерту: 14-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз)
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы
түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№N
Сақтандыру
кластарының
атауы
Сақтандыру қызметі
бойынша комиссиялық
сыйақы түріндегі
кірістер
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі шығыстар
бар-
лығы
оның ішінде
барлы-
ғы
оның ішінде
рези-
денттен
рези-
дент еместен
рези-
денттен
рези-
дент
еместен
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құралда-
ры иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушы-
ның жолаушылар
алдындағы
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.3
ауыл шаруашы-
лық өндірісі
1.4
жеке нотариус-
тардың азамат-
тық-құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
1.5
экологиялық
сақтандыру
1.6
аудиторлық
ұйымдардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.7
туроператордың
және турагент-
тің азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші
тұлғаға зиян
келтіруге бай-
ланысты бола-
тын объект
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.9
қызметкер
еңбек (қызмет)
міндеттерін
атқарған кезде
оның өмірі мен
денсаулығына
зиян келтірге-
ні үшін жұмыс
берушінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.10
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
2
Ерікті жеке
сақтандыру
2.1
өмірді
сақтандыру
2.2
аннуитеттік
сақтандыру
2.3
өмірдегі
белгілі бір
жағдайдың
болуын
сақтандыру
2.4
сақтанушының
сақтандырушы-
дағы инвести-
циялық кірісі-
не қатысуымен
өмірді сақтан-
дыру
2.5
жазатайым
жағдайлардан
сақтандыру
2.6
аурулардан
сақтандыру
2.7
медициналық
сақтандыру
2.8
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
3
Ерікті
мүліктік
сақтандыру
3.1
автомобиль
көлігін
сақтандыру
3.2
теміржол
көлігін
сақтандыру
3.3
әуе көлігін
сақтандыру
3.4
су көлігін
сақтандыру
3.5
жүктерді
сақтандыру
3.6
3.1-3.5-тар-
мақтарды
қоспағанда
мүлікті
сақтандыру
3.7
автомобиль кө-
лігі иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.8
әуе көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.9
су көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.10
3.7-3.9
тармақтарды
қоспағандағы,
келтірген зиян
үшін азамат-
тық-құқықтық
жауапкершілік-
ті сақтандыру
3.11
заемдарды
сақтандыру
3.12
ипотекалық
сақтандыру
3.13
кепілдікті
және кепілде-
мелерді
сақтандыру
3.14
өзге қаржылық
шығыстардан
сақтандыру
3.15
сот шығыстарын
сақтандыру
3.16
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
4
Барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 15-қосымшасы
Ескерту. 15-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Инвестициялық және басқа да қызметтен түскен
басқа кірістер туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
N
р/н
Атауы
Сомасы
Ескерту
1
2
3
4
1
Инвестициялық қызметтен түскен
басқа да кірістер
2
шетел валютасын сатып алудан/сатудан
түскен кірісер (шығыстар)
3
оң сомалық айырма
4
басқа да
5
Өзге қызметтен түскен басқа да
кірістер
6
жалға алудан түскен кіріс
7
делдалдық қызметтен түскен кірістер
8
консультациялық қызметтен түскен
кірістер
9
актуарлық есеп айырысудан түскен
кірістер
10
кредиторлық берешекті есептен
шығарудан түскен кірістер
11
берілген кепілдеме бойынша кірістер
12
дебиторлық берешекті өтеуден түскен
кірістер
13
тұрақсыздық, айыппұл және өсімпұл
14
басқа да
15
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 16-қосымшасы
Ескерту: 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.01.09 N 16 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз); өзгерту енгізілді - 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2008.06.30 N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Сақтандыру төлемдері туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N№
Сақтандыру
кластарының
атауы
Сақтандыру төлемдерін
жүзеге асыру кезіндегі
шығыстар
Берілген
өтініш-
тердің
саны
Сақтан-
дыру
төлем-
дерінің
саны
барлы-
ғы
оның ішінде
шығыстар
рези-
денттен
резидент
еместен
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құралда-
ры иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушы-
ның жолаушылар
алдындағы
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.3
ауыл
шаруашылық
өндірісі
1.4
жеке нотариус-
тардың азамат-
тық-құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
1.5
экологиялық
сақтандыру
1.6
аудиторлық
ұйымдардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.7
туроператордың
және турагент-
тің азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші
тұлғаға зиян
келтіруге бай-
ланысты бола-
тын объект
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.9
қызметкер
еңбек (қызмет)
міндеттерін
атқарған кезде
оның өмірі мен
денсаулығына
зиян келтірге-
ні үшін жұмыс
берушінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.10
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
2
Ерікті жеке
сақтандыру
2.1
өмірді
сақтандыру
2.2
аннуитеттік
сақтандыру
2.3
өмірдегі
белгілі бір
жағдайдың
болуын
сақтандыру
2.4
сақтанушының
сақтандырушы-
дағы инвести-
циялық кірісі-
не қатысуымен
өмірді
сақтандыру
2.5
жазатайым
жағдайлардан
сақтандыру
2.6
аурулардан
сақтандыру
2.7
медициналық
сақтандыру
2.8
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
3
Ерікті
мүліктік
сақтандыру
3.1
автомобиль
көлігін
сақтандыру
3.2
теміржол
көлігін
сақтандыру
3.3
әуе көлігін
сақтандыру
3.4
су көлігін
сақтандыру
3.5
жүктерді
сақтандыру
3.6
3.1-3.5-тар-
мақтарды қос-
пағанда мүлік-
ті сақтандыру
3.7
автомобиль
көлігі иелері-
нің азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.8
әуе көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.9
су көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гін сақтандыру
3.
10
3.7-3.9
тармақтарды
қоспағандағы,
келтірген зиян
үшін азамат-
тық-құқықтық
жауапкершілік-
ті сақтандыру
3.
11
заемдарды
сақтандыру
3.
12
ипотекалық
сақтандыру
3.
13
кепілдікті
және
кепілдемелерді
сақтандыру
3.
14
өзге қаржылық
шығыстардан
сақтандыру
3.
15
сот шығыстарын
сақтандыру
3.
16
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Кері талап
бойынша өтеу
Қайта сақтандыру
шарты бойынша
алынған тәуекел
бойынша өтеу
Сақтанды-
ру төлем-
дерін
жүзеге
асыру
кезіндегі
таза
шығыстар
Сақтандыру
шығыстарын
реттеу
бойынша
шығыстар
бар-
лы-
ғы
оның
ішінде
бар-
лығы
оның ішінде
регресс
бойынша
қайта
сақтанды-
рушыға
берілген
өтем
рези-
дент-
тен
рези-
дент
емес-
тен
8
9
10
11
12
13
14
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру ережесінің

по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
классов
страхования
Чистая
сумма
измене-ний в резерве
произо-
шедших,
но
незаяв-
ленных
убытков
Измене-ние ре-
зерва
произо-шедших, но
незаяв-
ленных
убыт-
ков,
общая
сумма
Изменение доли
перестраховщика в резерве
произошедших, но
незаявленных убытков
в
с
е
г
о
пере-
данные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиденту
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
транспортных
средств
1.2
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
перевозчика
перед
пассажирами
1.3
страхование
в растение-
водстве
1.4
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
частных
нотариусов
1.5
экологичес-
кое страхо-
вание
1.6
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
туроперато-
ра и
турагента
1.8
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
владельцев
объектов,
деятельность
которых
связана с
опасностью
причинения
вреда
третьим
лицам
1.9
гражданско-
правовая
ответствен-
ность
работодателя
за причине-
ние вреда
жизни и
здоровью
работника
при исполне-
нии им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.10
иные виды
(классы)
страхования
2
Добровольное
личное
страхование
2.1
страхование
от несчаст-
ных случаев
2.2
страхование
на случай
болезни
2.3
медицинское
страхование
2.4
иные виды
(классы)
страхования
3
Добровольное
имуществен-
ное страхо-
вание
3.1
страхование
автомобиль-
ного транс-
порта
3.2
страхование
железно-
дорожного
транспорта
3.3
страхование
воздушного
транспорта
3.4
страхование
водного
транспорта
3.5
страхование
грузов
3.6
страхование
имущества,
за исключе-
нием пунктов
3.1-3.5
3.7
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
автомобиль-
ного транс-
порта
3.8
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
воздушного
транспорта
3.9
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности
владельцев
водного
транспорта
3.10
страхование
гражданско-
правовой
ответствен-
ности, за
исключением
классов,
указанных в
пунктах
3.7-3.9
3.11
страхование
займов
3.12
ипотечное
страхование
3.13
страхование
гарантий и
поручитель-
ств
3.14
страхование
от прочих
финансовых
убытков
3.15
страхование
судебных
расходов
3.16
иные виды
(классы)
страхования
4
Всего
(продолжение таблицы)
N
Чистая
сумма
изменений
в резерве
заявленных, но неурегу-
лированных
убытков
Изменение
резерва
заявленных,
но неуре-
гулирован-
ных
убытков,
общая сумма
Изменение доли
перестраховщика
в резерве заявленных,
но неурегулированных
убытков
всего
пере-
данные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиденту
1
8
9
10
11
12
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
1.9
1.10
2
2.1
2.2
2.3
2.4
3
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
3.6
3.7
3.8
3.9
3.10
3.11
3.12
3.13
3.14
3.15
3.16
4
(продолжение таблицы)
N
Чистая
сумма
изме-
нений в
дополни-
тельных
резервах
Изменение
дополни-
тельных
резервов,
общая сумма
Изменение доли
перестраховщика
в дополнительных
резервах
всего
пере-
данные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиденту
1
13
14
15
16
17
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
1.9
1.10
2
2.1
2.2
2.3
2.4
3
3.1
3.2
3.3
3.4
3.5
3.6
3.7
3.8
3.9
3.10
3.11
3.12
3.13
3.14
3.15
3.16
4
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 18 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 18 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 9 января 2006 года N 16 (вводится в действие с 1 марта 2006 года).
Отчет об изменениях страховых резервов
(страхование жизни)
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование классов страхования
Чистая сумма изме-
нений
резерва
не
произо-
шедших
убытков
по дого-
ворам
страхо-
вания
(пере-
страхо-
вания)
жизни
Изменение
резерва
не прои-
зошедших
убытков
по
договорам
страхо-
вания
(пере-
страхо-
вания)
жизни,
общая
сумма
Изменение доли
перестраховщи-ка в резерве
не произошед-
ших убытков по
договорам
страхования
(перестрахова-ния) жизни
Чис-
тая
сумма
изме-
нений
резерва
не
прои-зоше
дших
убыт-ков
по
дого-ворам
анну-итета
в
с
е
г
о
пере-
дан-
ные
рези-
денту
пе-
ре-
дан-
ные
не-
ре-
зиден-
ту
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Добровольное
личное
страхование
1.1
страхование
жизни
1.2
аннуитетное
страхование
1.3
страхование к
наступлению
определенного
события в
жизни
1.4
страхование
жизни с
участием
страхователя
в инвести-
ционном
доходе
страховщика
1.5
страхование
от несчастных
случаев
1.6
страхование
на случай
болезни
1.7
медицинское
страхование
1.8
иные виды
(классы)
страхования
(продолжение таблицы)
N
Изменение
резерва не
произошед-ших убыт-
ков по
договорам
аннуитета,
общая сумма
Изменение доли
перестраховщика
в резерве не
произошедших убытков
по договорам аннуитета
Чистая
сумма
изменений
резерва про-
изошедших, но незаявле-
нных убытков
Изменение
резерва
произошед-
ших,
но незаяв-
ленных
убытков,
общая
сумма
в
с
е
г
о
пере-
данные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиден-ту
1
9
10
11
12
13
14
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
(продолжение таблицы)
N№
Изменение доли
перестраховщика в резерве
произошедших, но незаявленных убытков
Чистая
сумма
изменений
резерва
заявленных,
но
неурегули-
рованных
убытков
Изменение
резерва
заявленных,
но
неурегули-
рованных
убытков,
общая
сумма
всего
пере-
данные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиденту
1
15
16
17
18
19
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
(продолжение таблицы)
N
Изменение доли
перестраховщика
в резерве заявленных, но неурегулированных
убытков
Чистая
сумма
изме-
нений
допол-
нитель-
ных
резервов
Изме-
нение
допол-
нитель-
ных
резер-
вов, общая сумма
Изменение доли
перестрахов-
щика в дополнительных
резервах
в
с
е
г
о
переда-нные
рези-
денту
пере-
данные
нере-
зиденту
в
с
е
г
о
пере-
данные
рези-
денту
пе-
ре-
дан-ные
не-
ре-
зи-
ден-ту
1
20
21
22
23
24
25
26
27
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
1.7
1.8
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 19 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет об общих и административных расходах
Страховая (перестраховочная) организация _________________
по состоянию на 1 _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
N  п/п
Классификация расходов
Сумма
Примечание
1
2
3
4
1
Расходы на оплату труда и командировочные
2
Хозяйственные и канцелярские расходы
3
Расходы на рекламу
4
Расходы на повышение квалификации работников
5
Услуги третьих лиц
6
Ремонт основных средств
7
Расходы по изготовлению бланочной продукции
8
Расходы по обслуживанию и эксплуатации транспорта
9
Расходы по охране
10
Почтовые и курьерские расходы
11
Амортизационные отчисления и износ
12
Расходы по текущей аренде
13
Коммунальные услуги
14
Расходы по обслуживанию компьютерной техники
15
Плата за услуги связи
16
Расходы на аудиторские, консультационные и информационные расходы
17
Услуги банков и расходы по управлению активами
18
Расходы на организацию и развитие страховых продуктов
19
Расходы по регистрации эмиссии ценных бумаг
20
Расходы по ведению реестра держателей ценных бумаг
21
Расходы на страхование
22
Начисленные штрафы, пени, неустойки, подлежащие уплате
23
Инкассаторские расходы
24
Налог на добавленную стоимость
25
Социальный налог
26
Земельный налог
27
Налог на транспортные средства
28
Налог на имущество
29
Сборы
30
Платы
31
Государственная пошлина
32
Таможенные платежи
33
Прочие*
34
Всего
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к отчетности
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 20 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о прочих расходах
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _____________ 200_ года
(в тысячах тенге)
N  п/п
Наименование
Сумма
Примечание
1
2
3
4
1
Прочие расходы
2
Расходы на благотворительность
3
Отрицательная суммовая разница
4
Прочие*
* Информация по данной статье раскрывается в пояснительной записке к отчетности
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 21 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 21 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет об остатках по внебалансовым счетам
(условные и возможные требования/обязательства)
Страховая (перестраховочная) организация _______________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
(в тысячах тенге)
Наименование внебалансовых счетов
Примечание
на конец отчетного периода
на 31 декабря
200_ года
1
2
3
4
Условные и возможные требования
Возможные требования по принятым гарантиям
Возможные требования по выданным гарантиям
Условные требования по покупке ценных бумаг
Условные требования по покупке финансовых фьючерсов (по пассивным операциям)
Условные требования по покупке финансовых фьючерсов (по активным операциям)
Приобретенные опционные контракты - "колл"
Приобретенные опционные контракты - "пут"
Фиксированный процентный своп
Плавающий процентный своп
Условные требования по продаже ценных бумаг
Условные требования по продаже финансовых фьючерсов (по пассивным операциям)
Условные требования по продаже финансовых фьючерсов (по активным операциям)
Проданные опционные контракты - "пут" - контрсчет
Проданные опционные контракты - "колл" - контрсчет
Условные требования по купле-продаже иностранной валюты
Условные требования по фонду гарантирования страховых выплат
Прочие условные требования
Условные и возможные обязательства
Возможное уменьшение требований по принятым гарантиям
Возможные обязательства по выданным гарантиям
Условные обязательства по покупке ценных бумаг
Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов (по пассивным операциям)
Условные обязательства по покупке финансовых фьючерсов (по активным операциям)
Приобретенные опционные контракты - "колл" - контрсчет
Приобретенные опционные контракты - "пут" - контрсчет
Плавающий процентный своп
Фиксированный процентный своп
Условные обязательства по продаже ценных бумаг
Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов (по пассивным операциям)
Условные обязательства по продаже финансовых фьючерсов (по активным операциям)
Проданные опционные контракты - "пут"
Проданные опционные контракты - "колл"
Условные обязательства по купле-продаже иностранной валюты
Условные обязательства по фонду гарантирования страховых выплат
Прочие условные обязательства
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 22 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 22 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет об остатках по внебалансовым счетам (счета меморандума)
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 __________ 200__ года
(в тысячах тенге)
Наименование внебалансовых
Примечание
на конец отчетного периода
на 31 декабря
200_ года
счетов
1
2
3
4
Счета меморандума
Машины, оборудование, транспортные и другие средства, принятые в аренду
Машины, оборудование, транспортные и другие средства, переданные в аренду
Долги, списанные в убыток
Разные ценности и документы
Прочие
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 23 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 23 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 09.01.2006 N 16 (вводится в действие с 01.03.2006); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008); от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Отчет по объему обязательств
Страховая (перестраховочная) организация
_____________________
по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
№N
Наименование
классов
страхования
Количество
заключен-
ных дого-
воров за период с начала
текущего
года (с
нарастаю-
щим ито-
гом) (в
единицах)
Количество
объектов
страхова-
ния по заключен-
ным дого-
ворам за период
с начала
текущего
года (в
единицах)
Коли-
чество
дейст-
вующих
дого-
воров
(в еди-
ницах)
Количество
объектов
страхова-
ния по
действую-
щим дого-
ворам (в единицах)
1
2
3
4
5
6
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-
правовая
ответствен-
ность вла-
дельцев
транспортных
средств, в
том числе:

200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Сақтандыру
кластарының
атауы
Ре-
зерв-
тегі
бол-
ған,
бі-
рақ
мә-
лім
бол-
ма-
ған
шы-
ғын-
дар өзге-
ріс-
тері-
нің
таза
со-
масы
Резерв-
тегі
болған,
бірақ
мәлім
болма-
ған
шығын-
дардың
өзге-
рісте-
рі,
жалпы
сома
Резервтегі болған, бірақ
мәлім болмаған шығындардағы
қайта сақтандырушы үлесінің
өзгеруі
барлығы
резидент-
ке
берілген
резидент
емеске
берілген
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құрал-
дары иеле-
рінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.2
тасымалдау-
шының жолау-
шылар алдын-
дағы азамат-
тық-құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.3
ауыл
шаруашылық
өндірісі
1.4
жеке нота-
риустардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігін
сақтандыру
1.5
экологиялық
сақтандыру
1.6
аудиторлық
ұйымдардың
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілігі
1.7
туроператор-
дың және
турагенттің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.8
қызметі
үшінші тұл-
ғаға зиян
келтіруге
байланысты
болатын
объект
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.9
қызметкер
еңбек
(қызмет)
міндеттерін
атқарған
кезде оның
өмірі мен
денсаулығына
зиян келтір-
гені үшін
жұмыс беру-
шінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігі
1.10
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
2
Ерікті жеке
сақтандыру
2.1
жазатайым
жағдайлардан
сақтандыру
2.2
аурулардан
сақтандыру
2.3
медициналық
сақтандыру
2.4
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
3
Ерікті
мүліктік
сақтандыру
3.1
автомобиль
көлігін
сақтандыру
3.2
теміржол
көлігін
сақтандыру
3.3
әуе көлігін
сақтандыру
3.4
су көлігін
сақтандыру
3.5
жүктерді
сақтандыру
3.6
3.1-3.5-
тармақтарды
қоспағанда
мүлікті
сақтандыру
3.7
автомобиль
көлігі иеле-
рінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігін
сақтандыру
3.8
әуе көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігін
сақтандыру
3.9
су көлігі
иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкерші-
лігін
сақтандыру
3.10
3.7-3.9
тармақтарды
қоспағанда-
ғы, келтір-
ген зиян
үшін азамат-
тық-құқықтық
жауапкерші-
лікті
сақтандыру
3.11
заемдарды
сақтандыру
3.12
ипотекалық
сақтандыру
3.13
кепілдікті
және кепіл-
демелерді
сақтандыру
3.14
өзге
қаржылық
шығыстардан
сақтандыру
3.15
сот
шығыстарын
сақтандыру
3.16
өзге де
сақтандыру
түрлері
(сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Резервтегі
болған,
бірақ мәлім
болмаған
шығындар
өзгерісте-
рінің таза
сомасы
Резервтегі
болған,
бірақ мәлім
болмаған
шығындар
өзгерісте-
рінің жалпы
сомасы
Резервтегі болған, бірақ
мәлім болмаған шығындардағы
қайта сақтандырушы үлесінің
өзгеруі
барлығы
резидентке
берілген
резидент
емеске
берілген
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Қосымша
резервтер-
дегі өзге-
рістердің
таза
сомасы
Қосымша
резервтердің
өзгерісі,
жалпы сома
Қосымша резервтердегі
қайта сақтандырушы
үлесінің өзгеруі
барлығы
резидентке
берілген
резидент
емеске
берілген
13
14
15
16
17
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 18-қосымшасы
Ескерту: 18-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 16 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз).
Сақтандыру резервтерінің (өмірді сақтандыру)
өзгеруі туралы есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
(мың теңгемен)
N
Сақтандыру
кластарының
атауы
Өмір-
ді
сақ-
тан-
дыру
(қай
та
сақ-
тан-
дыру)
шарт-
тары
бой-
ынша
бол-
ма-
ған
шығын-
дар
ре-
зерві
өзге-
рісі-
нің
таза
сома-
сы
Өмірді
сақтан-
дыру
(қайта
сақтан-
дыру)
шарттары
бойынша
болмаған
шығындар
резерві
өзгері-
сі,
жалпы
сома
Өмірді сақтандыру
(қайта сақтандыру)
шарттары бойынша
болмаған шығындар
резервіндегі қайта
сақтандырушының
үлесінің өзгеруі
Аннуитет
шарттары
бойынша
болмаған
шығындар
резерві
өзгерісі-
нің таза
сомасы
бар-
лығы
рези-
дент-
ке
бе-
ріл-
ген
рези-
дент
емеске
беріл-
ген
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Ерікті жеке
сақтандыру
1.1
өмірді
сақтандыру
1.2
аннуитеттік
сақтандыру
1.3
өмірдегі
белгілі бір
жағдайдың
болуын
сақтандыру
1.4
сақтанушының
сақтандырушы-
дағы инвести-
циялық кірі-
сіне қатысуы-
мен өмірді
сақтандыру
1.5
жазатайым
жағдайлардан
сақтандыру
1.6
аурулардан
сақтандыру
1.7
медициналық
сақтандыру
1.8
сақтандырудың
өзге түрлері (кластары)
кестенің жалғасы
N
Аннуитет
шарттары
бойынша
болмаған
шығындар
резерві
өзгерісі,
жалпы сома
Аннуитет шарттары
бойынша болмаған
шығындар резервіндегі
қайта сақтандырушы
үлесінің  өзгеруі
Болған,
бірақ
мәлім
болмаған
шығындар
резерві
өзгерісі-
нің таза
сомасы
Болған,
бірақ мәлім
болмаған
шығындар
резервінің
өзгеруі,
жалпы сома
барлы-
ғы
рези-
дентке
беріл-
ген
резидент
емеске
берілген
1
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
N№
Болған, бірақ мәлім
болмаған шығындар
резервіндегі қайта
сақтандырушы үлесінің
өзгеруі
Болған,
бірақ
реттелмеген
шығындар
резервінің
өзгеруінің
таза сомасы
Болған, бірақ
реттелмеген
шығындар
резервінің
өзгеруі, жалпы
сома
бар-
лығы
резидент-
ке беріл-
ген
резидент
емеске
берілген
1
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
N
Болған, бірақ
реттелмеген шығындар
резервіндегі қайта
сақтандырушының
үлесінің өзгеруі
Қосымша
резерв-
тердің
өзге-
руінің
таза
сомасы
Қосымша
резерв-
тердің
өзге-
руі,
жалпы
сома
Қосымша резервтердегі
қайта сақтандырушы
үлесінің өзгеруі
барлы-
ғы
рези-
дентке
беріл-
ген
рези-
дент
емеске
беріл-
ген
барлы-
ғы
рези-
дентке
беріл-
ген
рези-
дент
емеске
беріл-
ген
1
20
21
22
23
24
25
26
27
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 19-қосымшасы
Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
N
р/н
Шығыстарды жiктеу
Сомасы
Ескерту
1
2
3
4
1
Еңбек және iссапар шығыстарына төлем
жасау шығыстары
2
Шаруашылық және кеңселiк шығыстар
3
Жарнамаға бөлiнген шығыстар
4
Қызметкерлердiң білiктілiгiн көтеру
шығыстары
5
Үшiншi тұлғалардың қызмет көрсетуi
6
Негiзгi құрал-жабдықтарды жөндеу
7
Бланктiк өнiмдердi дайындау бойынша
шығыстар
8
Көлiк қызметiн көрсету және пайдалану
шығыстары
9
Күзет жөнiндегi шығыстар
10
Почталық және курьерлiк шығыстар
11
Амортизациялық ақша аудару және тозу
12
Ағымдағы жалға алу шығыстары
13
Коммуналдық қызмет көрсетулер
14
Компьютерлiк техникаға қызмет көрсету
шығыстары
15
Байланыс қызметiне ақы төлеу
16
Аудиторларға, консультацияларға және
ақпараттарға жұмсалатын шығыстар
17
Банктерге қызмет көрсету және
активтердi басқару шығыстары
18
Сақтандыру өнiмдерiн ұйымдастыру
және дамыту шығыстары
19
Бағалы қағаздар эмиссиясын тiркеу
жөнiндегi шығыстар
20
Бағалы қағаздарды ұстаушылар
тiзілiмiн жүргiзу жөнiндегi шығыстар
21
Сақтандыру шығыстары
22
Төленуге тиiстi есептелген айыппұлдар,
өсiмпұлдар, тұрақсыздықтар
23
Инкассаторлық шығындар
24
Қосылған құн салығы
25
Әлеуметтiк салық
26
Жер салығы
27
Көлiк құралдарына салынатын салық
28
Мүлік салығы
29
Алымдар
30
Төлемдер
31
Мемлекеттiк баж
32
Кедендiк төлемдер
33
Басқалары*
34
Барлығы
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есеп берудiң түсiндiрме
жазбасында ашылып көрсетіледi
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 20-қосымшасы
Басқа да шығыстар туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
N
р/н
Атауы
Сомасы
Ескерту
1
2
3
4
1
Басқа да шығыстар
2
Қайырымдылық шығыстары
3
Теріс сомалық айырма
4
Басқалары*
* Осы бап бойынша ақпарат қаржылық есеп берудiң түсiндiрме
жазбасында ашылып көрсетіледi
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 21-қосымшасы
Ескерту. 21-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Баланстан тыс шоттары бойынша қалдықтары (шартты
және ықтимал/мiндеттемелерi) туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
Баланстан тыс шоттардың атауы
Ескерту
есептi
кезеңнiң
аяғында
200 жылдың
31_желтоқ-
санында
1
2
3
4
Шартты және ықтимал талаптар
Қабылданған кепiлдемелер бойынша
ықтимал талаптар
Берiлген кепiлдемелер бойынша
ықтимал талаптар
Бағалы қағаздар сатып алу бойынша
шартты талаптар
Қаржы фьючерстерiн сатып алу
бойынша (пассив операциялары
бойынша) шартты талаптар
Қаржы фьючерстерiн сатып алу
бойынша (актив операциялары
бойынша) шартты талаптар
Сатып алынған опцион
келiсiм-шарттары - "колл"
Сатып алынған опцион
келiсiм-шарттары - "пут"
Белгiленген проценттiк своп
Өзгермелi проценттiк своп
Бағалы қағаздар сату бойынша
шартты талаптар
Қаржы фьючерстерiн сату бойынша
пассив операциялары бойынша)
шартты талаптар
Қаржы фьючерстерiн сату бойынша
(актив операциялары бойынша)
шартты талаптар
Сатылған опцион келiсiм-шарттары
- "пут" - қарсы шот
Сатылған опцион келiсiм-шарттары
- "колл" - қарсы шот
Шетел валютасын сатып алу-сату
бойынша шартты талаптар
Сақтандыру төлемдерiне кепiлдеме
беру қоры бойынша шартты талаптар
Басқа да шартты талаптар
Шартты және ықтимал мiндеттемелер
Қабылданған кепiлдемелер бойынша
талаптардың ықтимал кемуi
Берiлген кепiлдемелер бойынша
ықтимал мiндеттемелер
Бағалы қағаздар сатып алу
бойынша ықтимал мiндеттемелер
Қаржы фьючерстерiн сатып алу
бойынша (пассив операциялары
бойынша) ықтимал мiндеттемелер
Қаржы фьючерстерiн сатып алу
бойынша (актив операциялары
бойынша) ықтимал мiндеттемелер
Сатып алынған опцион
келiсiм-шарттары - "колл"
Сатып алынған опцион
келiсiм-шарттары - "пут"
Өзгермелi проценттік своп
Белгiленген проценттiк своп
Бағалы қағаздар сату бойынша
ықтимал мiндеттемелер
Қаржы фьючерстерiн сату бойынша
(пассив операциялары бойынша)
ықтимал мiндеттемелер
Қаржы фьючерстерiн сату бойынша
(актив операциялары бойынша)
ықтимал мiндеттемелер
Сатылған опцион келiсiм-шарттары
- "пут"
Сатылған опцион келiсiм-шарттары
- "колл"
Шетел валютасын сатып алу-сату
бойынша ықтимал мiндеттемелер
Сақтандыру төлемдерiне кепiлдеме
беру қоры бойынша ықтимал
мiндеттемелер
Басқа да ықтимал мiндеттемелер
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 22-қосымшасы
Ескерту. 22-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Баланстан тыс шоттар (меморандум шоттары)
бойынша қалдықтары туралы есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
Баланстан тыс шоттардың атауы
Ескерту
есепті
кезеңнің
аяғында
200_ жылдың
31 желтоқ-
санында
1
2
3
4
Меморандум шоттары
Жалға алынған машиналар,
жабдықтар, көлік және басқа
құралдар
Жалға берілген машиналар,
жабдықтар, көлік және басқа
құралдар
Шығынға жатқызылған борыштар
Әр түрлі құндылықтар мен
құжаттар
Басқалары
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 23-қосымшасы
Ескерту: 23-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.01.09 N 16 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); өзгерту енгізілді - 2007.04.30 N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Міндеттемелердің ауқымы бойынша есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________
200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
N№
Сақтандыру
кластарының
атауы
Ағым-
дағы
жыл-
дың
басы-
нан
бері
бекі-
тіл-
ген
шарт-
тар-
дың
саны
(өсу
нәти-
жесі-
мен)
(дана-
мен)
Ағымдағы
жылдың
басынан бері
жасалған
шарттар
бойынша
сақтандыру
объектілері-
нің саны
(данамен)
Қолданылып
жүрген
шарттардың
саны
(данасы)
Қолданылып
жүрген
шарттар
бойынша
сақтандыру
объектіле-
рінің
саны
(данамен)
1
2
3
4
5
6
1
Міндетті
сақтандыру
1.1
көлік құралда-
ры иелерінің
азаматтық-
құқықтық
жауапкершілі-
гі, оның
ішінде:

по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
N
Наименование
пере-
страховочной
организации
Рейтинг финансовой надежности
Наименование
рейтингового
агентства
Место-
расположение
(страна)
перестраховочной
организации
наимено-
вание
код
страны
1
2
3
4
5
6
1
Страховые
(перестрахо-
вочные)
организации
нерезиденты
1.1
2
Страховые
(перестра-
ховочные)
организации
резиденты
2.1
3
Всего
(продолжение таблицы)
N
Наименование страхового брокера Республики Казахстан
Наименование
страхового
брокера
нерезидента
Место-
расположение
(страна)
страхового
брокера -
нерезидента
Объем
обяза-
тельств,
пере-
данных
на
пере-
страхо-
вание
тысячах
тенге)
Страховые
премии,
пере-
данные
пере-
стра-
ховоч-
ной
орга-
низации
(в ты-
сячах
тенге)
наи-
мено-
вание
код
стра-
ны
1
7
8
9
10
11
12
1
1.1
2
2.1
3
(продолжение таблицы)
Вид перестрахования
(факультативное/
облигаторное)
Форма перестрахования
(пропорциональное/
непропорциональное)
13
14
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 24-1 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 24-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008).
Отчет о страховых премиях, переданных в перестрахование
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 __________ 200__ года
(в тысячах тенге)
N
Наименование
страховой
(перестра-
ховочной)
организации
Страховые
премии,
переданные
страховой
(перестра-
ховочной)
организации
Возмещение
по рискам,
полученное
по договорам
перестра-
хования
Страховые
премии,
принятые по
договорам
перестра-
хования
Страховые
выплаты по
договорам,
принятым
на пере-
страхование
1
2
3
4
5
6
1
Страховые
(перестра-
ховочные)
организации
нерезиденты
Республики
Казахстан
1.1
2
Страховые
(перестра-
ховочные)
организации
резиденты
Республики
Казахстан
2.1
3
Всего
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 25 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования)
с нерезидентами Республики Казахстан
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 ___________ 200__ года
(в тысячах тенге)
№   п/п
Наименование
Код
страны
Страховая премия по  договорам
страхования (перестрахования)
Объем обязательств по договорам
страхования (перестрахования)
страхования
перестрахования
страхования
перестрахования
1
2
3
4
5
6
7
1
Страховые
(перестраховочные)
организации
1.1
2
Юридические лица
2.1
3
Физические лица
3.1
4
Всего
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на
подписание отчета _________ дата ____________
Исполнитель _______________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 26
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 26 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Классификация страховых премий и страховых выплат
по видам экономической деятельности
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _____________ 200_ года
N
Наименование
вида экономической
деятельности
Страховые
премии
(в тысячах
тенге)
Страховые
выплаты
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
1
Сельское хозяйство, охота
и лесное хозяйство
1.1
Сельское хозяйство, охота
и связанные с этим услуги
1.2
Лесоводство, лесозаготовки
и связанные с этим услуги
2
Рыболовство, рыбоводство
3
Горнодобывающая
промышленность
3.1
Добыча
топливно-энергетических
полезных ископаемых

200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
N
Қайта
сақтандыру
ұйымының атауы
Қаржы-
лық
сенім-
ділі-
гінің
рейтин-
гісі
Рейтинг
агенттігінің
атауы
Қайта сақтандыру
ұйымының
орналасқан жері
(елі)
атауы
ел коды
1
2
3
4
5
6
1
Резидент емес
сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымдары
1.1
2
Резидент
сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымдары
2.1
3
Барлығы
кестенің жалғасы
N
Қазақстан
Республикасы
сақтандыру
брокерінің
атауы
Рези-
дент
емес
сақтан-
дыру
броке-
рінің
атауы
Резидент емес
сақтандыру
брокерінің
орналасқан жері
(елі)
Қайта
сақтан-
дыруға
берілген
міндет-
темелер-
дің
көлемі
(мың
теңге-
мен)
Қай-
та
сақ-
тан-
дыру
ұйы-
мы
бер-
ген
сақ-
тан-
дыру
сый-
лық-
ақы-
лары
(мың
тең-
ге-
мен)
Қайта сақ-
тан-
дыру-
дың
түрі
(фа-
куль-
татив-
тік/
обли-
га-
тор-
лық)
Қайта
сақ-
тан-
дыру-
дың
нысаны
(про-
пор-
цио-
нал-
дық/
про-
пор-
цио-
нал-
дық
емес)
атауы
ел коды
1
7
8
9
10
11
12
13
14
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға ______________
күні________________________
Орындаушы __________________
Телефоны: __________________
Мөр қоятын орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру ережесінің
24-1-қосымшасы
Ескерту. 24-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) қаулыларымен.
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру
сыйлықақылары жөніндегі есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
200_жылғы 1__________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
№N
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақы-
лары
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекел-
дерді өтеу
Қайта сақтан-
дыру шарттары бойынша қабылдан-
ған сақ-
тандыру сыйлық-
ақылары
Қайта сақтан-
дыруға қабылдан-
ған шарттар бойынша сақтанды-
ру төлемдері
1
2
3
1
Қазақстан Республика-
сының резидент емес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Қазақстан Республика-
сының резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
барлығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға______күні_____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға______күні_____
Орындаушы__________күні___________
Телефоны:__________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 25-қосымшасы
Қазақстан Республикасының резиденті еместермен
жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары
бойынша есеп
200__ жылғы 1 ______________________ жағдай
бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(мың теңгемен)
N
р/н
Атауы
Елдің
коды
Сақтандыру
(қайта сақтан-
дыру) шарттары
бойынша сақтан-
дыру сыйлықақысы
Сақтандыру
(қайта сақтан-
дыру) шарттары
бойынша міндет-
темелер ауқымы
сақтан-
дыру
қайта
сақтан-
дыру
сақтан-
дыру
қайта
сақтан-
дыру
1
2
3
4
5
6
7
1
Сақтандыру
(қайта сақтан-
дыру) ұйымдары
1.1
2
Заңды тұлғалар
2.1
3
Жеке тұлғалар
3.1
4
Барлығы
Бiрiншi басшы немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкiлеттi
тұлға _______ күні ___________
Орындаушы ___________
Телефоны: ___________
Мөр қоюға арналған орын
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 26-қосымшасы
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз);
өзгерту енгізілді - 2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру                    сыйлықақыларын және сақтандыру төлемдерін жіктеу
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________________
200_ жылғы 1________жағдай бойынша
N№
Экономикалық қызмет түрінің атауы
Сақтандыру сыйлықақылары (мың теңгемен)
Сақтандыру төлемдері (мың теңгемен)
1
2
3
4
1
Ауыл шаруашылығы, аңшылық және орман шаруашылығы
1.1
Ауыл шаруашылығы, аңшылық және осыларға байланысты қызмет көрсетулер
1.2
Орман шаруашылығы, ағаш дайындау және осыларға байланысты қызмет көрсетулер
2
Балық аулау, балық өсіру
3
Тау-кен өнеркәсібі
3.1
Жылу-энергетикалық пайдалы қазбаларды өндіру

10.1
Финансовое посредничество
10.2
Страхование
10.3
Вспомогательная
деятельность в сфере
финансового посредничества
и страхования
11
Операции с недвижимым
имуществом, аренда и
предоставление услуг
потребителям
11.1
Операции с недвижимым
имуществом
11.2
Аренда машин и
оборудования без
оператора и прокат
бытовых изделий и
предметов личного
пользования
11.3
Деятельность связанная с
вычислительной техникой
11.4
Исследования и разработки
11.5
Предоставление прочих
услуг потребителям
12
Государственное
управление
13
Образование
14
Здравоохранение и
предоставление социальных
услуг
15
Предоставление
коммунальных, социальных
и персональных услуг
15.1
Удаление сточных вод,
отходов и аналогичная
деятельность
15.2
Деятельность
общественных
объединений
15.3
Деятельность по
организации отдыха и
развлечений, культуры и
спорта
15.4
Предоставление
индивидуальных услуг
16
Деятельность домашних
хозяйств, нанимающих
домашнюю прислугу и
производящих товары и
услуги для собственного
потребления
17
Деятельность
экстерриториальных
организаций
18
Справочно:
физические лица
Итого
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 27 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 27 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Информация о заключенных договорах перестрахования
с участием страховых брокеров Республики Казахстан
_____________________________________________
Страховой брокер по состоянию
на 01_________ 20__ года
Наименование
перестрахо-
вателя
(цедента)
Местонахо жд ение
(страна)
пере страхователя
(цедента)
Реквизиты
договора
перестрахо-
вания
(коверноты)
Наименова-
ние
перестра-
ховщика
Местонахож-
дение
(страна)
перестра-
ховщика
Рейтинг
финансовой
надежности
перестра-
ховщика
1
1.
1.1.
1.2.
...
3
Всего
продолжение таблицы
Наимено-
вание
рейтин-
гового
агентства
Класс
(вид)
страхо-
вания
Вид/форма
пере-
страхо-
вания
Наимено-
вание
страхова-
теля
(при на-
личии)
Сумма
страховых
премий,
переданных
на пере-
страхова-
ние
(тыс. тенге)
Страхо-
вая сумма
по дого-
вору
страхо-
вания
(тыс. тенге)
Лимит
ответст-
венности
перестра-
ховщика
(тыс.
тенге)
Комис-
сия
страхо-
вого
брокера
(в про-
центах)
7
8
9
10
11
12
13
14
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета _________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета __________________ дата ________
Исполнитель ___________________ дата ____________
Телефон: _________________________
Место для печати
Приложение 28 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сведения об осуществлении страховым брокером
Республики Казахстан посреднической деятельности по
передаче страховыми (перестраховочными) организациями
Республики Казахстан страховых рисков в перестрахование
от страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов
Республики Казахстан
Страховой брокер ______________________

10.1
Қаржы делдалдығы
10.2
Сақтандыру
10.3
Қаржы делдалдығы және сақтандыру саласындағы қосалқы қызмет
11
Жылжымайтын мүлікпен операциялар, жалға беру және тұтынушыларға қызмет көрсету
11.1
Жылжымайтын мүлікпен операциялар
11.2
Операторсыз машиналар мен жабдықтарды жалға алу және тұрмыстық бұйымдар мен жеке пайдалану заттарын жалға беру
11.3
Есептеуіш техникамен байланысты қызмет
11.4
Зерттеу және әзірлеу
11.5
Тұтынушыларға басқа қызмет түрлерін көрсету
12
Мемлекеттік басқару
13
Білімі
14
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызмет көрсетулерді ұсыну
15
Коммуналдық, әлеуметтік және жеке қызмет көрсетулерді ұсыну
15.1
Ағынды суды, қалдықтарды жою және осыған ұқсас қызметтер
15.2
Қоғамдық бірлестіктердің қызметі
15.3
Демалыс пен көңіл көтеру, мәдениет пен спортты ұйымдастыру бойынша қызмет
15.4
Жеке қызмет көрсетулерді ұсыну
16
Үй қызметшілерін жалдайтын және жеке тұтыну үшін тауарларды өндіретін және қызмет көрсетулерді ұсынатын үй шаруашылықтарының қызметі
17
Бұрынғы аумақтағы ұйымдар қызметі
18
Анықтама: жеке тұлғалар
Жиынтығы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы_______________күні_____________
Телефоны:_______________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 27-қосымшасы
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің
қатысуымен жасалған қайта сақтандыру шарттары туралы ақпарат
_______________________________________________________
Сақтандыру брокері
20__ жылғы 01_________ жағдай бойынша
N
Қайта сақтанушының атауы (цеденттің)
Қайта сақтанушының (цеденттің) орналасқан орны (елі)
Қайта сақтандыру шартының деректемелері (коверноттар)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының орналасқан орны (елі)
Қайта сақтандырушының қаржылық сенімділік рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
1
2
3
4
5
6
7
1.
1.1.
1.2.
...
3
Барлығы
кестенің жалғасы
Сақтандырудың сыныбы (түрі)
Қайта сақтандырудың түрі/нысаны
Сақтанушының атауы (бар болса)
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйақыларының сомасы (мың теңге)
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы
Қайта сақтандырушы жауапкершілігінің лимиті (мың теңге)
Сақтандыру брокерінің комиссиясы (пайызбен)
8
9
10
11
12
13
14
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға
уәкілеттілігі бар тұлға _____күні____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға
уәкілеттілігі бар тұлға _____күні____
Орындаушы ___________________ күні ____________
Телефон:_________________________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 28-қосымшасы
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының Қазақстан Республикасының резиденті емес
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына сақтандыру
тәуекелдерін беру бойынша Қазақстан Республикасының
сақтандыру брокерінің делдалдық қызметі туралы мәліметтер
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы_________

по состоянию на 1 ________________ 200 ___ года
Сноска. Приложение 28 исключено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.04.2009 N 90 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Приложение 29 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Сноска. Приложение 29 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Пояснительная записка к отчетности
1. В пояснительной записке классификация статей, приведенная в отчетности, при необходимости, дополняется информацией, поясняющей их смысл.
2. Изменения, произошедшие за отчетный период, должны быть раскрыты по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике.
3. Пояснительная записка к отчетности должна отражать изменения, произошедшие за отчетный период.
4. В пояснительной записке, представляемой ежеквартально, раскрываются изменения, произошедшие по пункту 3 Правил.
Изменения необходимо отражать в соответствии с учетной политикой страховой (перестраховочной) организации.
5. В пояснительной записке также отражается информация об участии  страховой (перестраховочной) организации в страховом пуле:
1) наименование и участники страхового пула;
2) дата заключения договора о совместной деятельности;
3) информация о заключенных договорах сострахования: количество договоров, объем и доля ответственности, сумма страховых премий и страховых выплат по договорам сострахования.
Приложение 30 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 30 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Сведения об организационной структуре страховой
(перестраховочной) организации (страхового брокера)
Страховая (перестраховочная) организация страховой брокер) ____________
по состоянию на 1 января 20__ года
N
Наименование подразделения
Подчи-
нение
Фамилия, имя,
отчество (при
наличии)
руководителя
подразделения
Количество
сотрудников
Контактная
информация о
подразделении
1
2
3
4
5
6
Пояснения по заполнению таблицы:
В графе 2 следует указывать структурную единицу страховой (перестра-
ховочной) организации (страхового брокера), на которую возложены
функции по осуществлению определенного сектора деятельности страховой
(перестраховочной) организации (страхового брокера).
В графе 3 необходимо указать должность руководящего работника или
структурное подразделение, которому непосредственно подчиняется
подразделение в соответствии с внутренними документами страховой
(перестраховочной) организации (страхового брокера).
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 31 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Примечание РЦПИ!
В приложение 31 предусмотрено изменение постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. Правила дополнены приложением 31 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Общая информация
о страховой (перестраховочной) организации (страховом брокере)
Страховая (перестраховочная) организация
(страховой брокер) ________________________
по состоянию на 1 __________ 200__ года
1
Полное наименование
2
Краткое наименование
3
Резидентство
4
Дата и номер государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица
5
Номер и дата выдачи лицензии
6
Реристрационный номер налогоплательщика
(бизнес-идентификационный номер)
7
Форма собственности
8
Банковские реквизиты
9
Адрес (юридический и фактический)
10
Контактные телефоны
11
Факс
12
Электронная почта
Пояснения по заполнению таблицы:
В графе необходимо указать все имеющиеся банковские реквизиты
страховой (перестраховочной) организации/страхового брокера
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 32 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 32 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Информация об аудите страховой (перестраховочной)
организации (страхового брокера) __________________________
Страховая (перестраховочная) организация
(страховой брокер) __________________________
по состоянию на 1 января 20__ года
Полное наименование аудиторской организации
Дата начала аудита
Дата окончания аудита
Номер и дата выдачи лицензии
Соответствие квалификационным требованиям по
проведению обязательного аудита (да/нет)
Адрес (юридический и фактический)
Контактные телефоны
Факс
Электронная почта
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 33 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 33 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Информация о штатном актуарие страховой (перестраховочной)
организации _____________________________________________
Страховая (перестраховочная) организация  ____________
по состоянию на 1 _________ 200__ года
1
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) актуария
2
Номер и дата выдачи лицензии
3
Сведения о прохождении минимальной
обязательной программы обучения
актуариев
4
Адрес проживания
5
Контактные телефоны
6
Факс
7
Электронная почта
Пояснение по заполнению таблицы:
В строке 3 необходимо указать номер курсов, по которым актуарий
выполнил экзаменационные требования.
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 34 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 34 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Сведения о руководящих работниках страховой (перестраховочной)
организации (страхового брокера) __________________________
Страховая (перестраховочная) организация (страховой брокер) _______
по состоянию на 1 ___________ 200__ года
N
Фамилия, имя,
отчество (при
наличии)
руководящего
работника
Штат-
ная
долж-
ность
Номер
и дата
протокола
решения
квалифи-
кационной
комиссии
уполномо-
ченного
органа
Дата
назна-
чения
на долж-
ность
Кури-
руемое
подраз-
деление
Граж-
дан-
ство
Адрес
прожи-
вания
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 35 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 35 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 125 (вводится в действие с 1 августа 2007 г.).
Сведения об управлении страховой (перестраховочной)
организации _______________________________
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 января 200__ года
N
Орган управления
страховой
(перестраховочной)
организации
Количество
проведенных
заседаний в
течение года
Количество
участников
Дата
проведения
1
2
3
4
5
1
Совет директоров
1.1
Заседание 1
-
1.2
Заседание 2
-
1.n
-
2
Правление
2.1
Заседание 1
-
2.1
Заседание 2
-
2.n
-
3
Общее собрание
акционеров
3.1
Годовое общее
собрание акционеров
-
3.2
Внеочередное общее
собрание акционеров
-
3.n
-
Первый руководитель или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Главный бухгалтер или лицо,
уполномоченное на подписание отчета      __________ дата ___________
Исполнитель                              __________ дата ___________
Телефон:_________________________
Место для печати
Приложение 36 к Правилам
представления отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями и
страховыми брокерами
Сноска. Правила дополнены приложением 36 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.04.2007 N 125 (вводится в действие с 01.08.2007); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.06.2008 N 97 (вводится в действие с 01.08.2008).
Информация о размере собственного удержания страховой
(перестраховочной) организации ______________________
по договорам страхования  (перестрахования)
Страховая (перестраховочная) организация ____________
по состоянию на 1 _________ 20__ года
Наименование
класса страхования
Абсолютная
величина
максимального
размера
собственного
удержания по
отдельному
договору
страхования/
перестрахования
(в тысячах
тенге)
Процент от
фактической
маржи
платеже-
способности,
(в процентах)
Средне-
взвешенная
величина
собственного
удержания
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
1
Обязательное
страхование
1.1
гражданско-правовая
ответственность
владельцев
транспортных средств
1.2
гражданско-правовая
ответственность
перевозчика перед
пассажирами
1.3
страхование в
растениеводстве
1.4
страхование
гражданско-правовой
ответственности
частных нотариусов
1.5
экологическое
страхование
1.6
гражданско-правовая
ответственность
аудиторских
организаций
1.7
гражданско-правовая
ответственность
туроператора и
турагента
1.8
гражданско-правовая
ответственность
владельцев объектов,
деятельность которых
связана с опасностью
причинения вреда
третьим лицам
1.9
гражданско-правовая
ответственность
работодателя за
причинение вреда
жизни и здоровью
работника при
исполнении им
трудовых (служебных)
обязанностей

200__ жылғы 1 __________ жағдай бойынша
Ескерту. 28-қосымша алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2009.04.29 N 90 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
Қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру
ережесінің 29-қосымшасы
Ескерту. 29-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының - 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Есеп беруге түсіндірме жазба
1. Түсіндірме жазбадағы есеп беруде келтірілген баптарды жіктеу, қажет болған жағдайда, олардың мағынасын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады.
2. Есепті кезеңде болған өзгерістер есеп саясатына сәйкес жиынтық шамаларды сипаттай отырып, әрбір бап бойынша ашылып көрсетілуі тиіс.
3. Есеп беруге түсіндірме жазба есепті кезеңде болған өзгерістерді көрсетуі тиіс.
4. Тоқсан сайын берілетін түсіндірме жазбада 3-тармақ бойынша болған өзгерістер ашып көрсетіледі.
Өзгерістерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының есеп саясатына сәйкес көрсету қажет.
5. Түсіндірме жазбада сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру пулына қатысуы туралы ақпарат көрсетіледі:
1) сақтандыру пулының атауы және қатысушылары;
2) бірлескен қызмет туралы шартты жасау күні;
3) жасалған қоса сақтандыру шарттары туралы ақпарат: шарттардың саны, жауапкершілік көлемі және үлесі, қоса сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің сомасы;
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының және сақтандыру
брокерлерінің есеп беру ережесінің
30-қосымшасы
Ескерту. 30-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру
брокерінің) ұйымдық құрылымы туралы мәліметтер
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері)______
20__жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
№N
Бөлімшенің атауы
Бағыну
Бөлімше басшысының фамилиясы,
аты, әкесінің
аты (бар болса)
Қызметкерлер саны
Бөлімше туралы байланыс ақпараты
1
2
3
4
5
6
Кестені толтыру бойынша түсіндірме:
2 бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) қызметінің анықталған секторын жүзеге асыру бойынша функция жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) құрылымдық бірлігі көрсетілуі тиіс.
3 бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру брокерінің) ішкі құжаттарына сәйкес бөлімше тікелей бағынатын басшы қызметкердің лауазымы немесе құрылымдық бөлімше көрсетілуі тиіс.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға______күні_____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттІ тұлға______күні_____
Орындаушы_______күні________
Телефоны:___________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 31-қосымшасы
РҚАО-ның ескертуі!
2012.01.01 бастап 31-қосымшаға өзгерту қарастырылған - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескерту. 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
(сақтандыру брокері) туралы жалпы ақпарат
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері)
200__жылғы 1_________жағдай бойынша
1
Толық атауы
2
Қысқа атауы
3
Резиденттік
4
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні мен нөмірі
5
Лицензияны беру нөмірі мен күні
6
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бизнес-бірегейлендірілген нөмірі)
7
Меншік нысаны
8
Банк деректемелері
9
Адрес (заңды және іс жүзінде)
10
Байланысу телефоны
11
Факс
12
Электрондық почта
Кестені толтыру бойынша түсіндірме:
Бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының/сақтандыру брокерінің барлық банк деректемелерін көрсету қажет.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға______күні_____
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға______күні_____
Орындаушы_______________күні_____________
Телефоны:_______________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 32-қосымшасы
Ескерту. 32-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
(сақтандыру брокерінің) аудиті туралы ақпарат
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері)
200__жылғы 1________жағдай бойынша
Аудиторлық ұйымның толық атауы
Аудит басталған күн
Аудит аяқталған күн
Лицензияны беру нөмірі және күні
Міндетті аудит жүргізу бойынша біліктілік талаптарына сәйкестігі (иә/жоқ)
Адрес (заңды және іс жүзінде)
Байланысу телефоны
Факс
Электрондық почта
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы____________күні________
Телефоны:____________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 33-қосымшасы
Ескерту. 33-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі
туралы ақпарат___________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері)
200__жылғы 1________жағдай бойынша
1
Актуарийдің фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
Лицензияны беру нөмірі және күні
3
Актураийлерді оқытудың ең төмен  міндетті бағдарламасынан өтуі туралы мәліметтер
4
Тұрғылықты мекен-жайы
5
Байланысу телефоны
6
Факс
7
Электрондық почта
Кестені толтыру бойынша түсіндірме:
3-жолда актуарий емтихан талаптарын орындаған курстардың нөмірін көрсету қажет.
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы_________күні_________
Телефоны:_________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 34-қосымшасы
Ескерту. 34-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру
брокерінің) басшы қызметкерлері туралы мәліметтер
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы (сақтандыру брокері)
200__жылғы 1_____жағдай бойынша
N№
Басшы қызметкердің фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
Штат лауазымы
Уәкілетті органның біліктілік комиссиясының шешімі хаттамасының нөмірі және күні
1
2
3
4
1.
2.
кестенің жалғасы
Лауазымға тағайындау күні
Басшылық жасайтын бөлімше
Азаматтығы
Тұрғылықты мекен-жайы
5
6
7
8
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы________күні_______________
Телефон:_________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 35-қосымшасы
Ескерту. 35-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару туралы
мәліметтер________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы________
200__жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша
№N
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқару органы
Жыл ішінде өткізілген мәжілістер саны
Қатысушылар саны
Өткізу күні
1
2
3
4
5
1
Директорлар кеңесі
1.1
1 мәжіліс
-
1.2
2 мәжіліс
-
1.n
-
2
Басқарма
2.1
1 мәжіліс
-
2.2
2 мәжіліс
-
2.n
-
3
Акционерлердің жалпы жиналысы
3.1
Акционерлердің жылдық жалпы жиналысы
-
3.2
Акционерлердің кезектен тыс жалпы жиналысы
-
3.n
-
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға_____күні______
Орындаушы____________күні__________
Телефон:_____________
Мөр орны
Сақтандыру (қайта сақтандыру)ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің есеп беру
ережесінің 36-қосымшасы
Ескерту. 36-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 125 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.06.30. N 97 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-т. қараңыз) қаулыларымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартары бойынша__________сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының меншікті ұстап қалуының
мөлшері туралы ақпарат
Сақтандыру (қайта сақтандыру)ұйымы __________
200__жылғы 1 _________ жағдай бойынша
Сақтандыру сыныбының атауы
Сақтандырудың /қайта сақтандырудың жекелеген шарттары бойынша меншікті ұстап қалуының ең жоғарғы мөлшерінің абсолюттік шамасы (мың теңгемен)
Төлем қабілетті-
лігінің іс
жүзіндегі маржасынан пайыз (пайызбен)
Меншікті ұстап қалуының орта мөлшерленген шамасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық- құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық- құқықтық жауапкершілігі
1.3
өсімдік шаруашылығын сақтандыру
1.4
жеке нотариустардың азаматтық- құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.5
экологиялық сақтандыру
1.6
аудиторлық ұйымдардың азаматтық- құқықтық жауапкершілігі
1.7
туроператордың және турагенттің азаматтық- құқықтық жауапкершілігі
1.8
қызметі үшінші тұлғаға зиян келтіру қаупімен байланысты болатын объект иелерінің азаматтық- құқықтық жауапкершілігі
1.9
қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оның өмірі мен денсаулығына зиян келтіргені үшін жұмыс берушінің азаматтық- құқықтық жауапкершілігі