Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2004 году
Постановление Акимата города Астаны от 20 февраля 2004 года N 3-1-546п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 4 марта 2004 года № 313
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», во исполнение решения маслихата города Астаны от 2 мая 2002 года № 156/30-II «О Программе по противодействию эпидемии ВИЧ/СПИДа на территории города Астаны на 2002-2005 годы» -  акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до 21 года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до 23 лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица в возрасте 50 лет и старше;
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) репатрианты (оралманы);
11) ВИЧ-инфицированные лица.
2. Акимам районов «Алматы», «Сарыарка» во взаимодействии с Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны (далее - Департамент) предусмотреть меры по трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Департаменту:
1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;
3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
4. Работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) предоставлять Департаменту в полном объеме информацию о предстоящем высвобождении работников в связи с ликвидацией организации, сокращением численности или штата, количестве и категориях работников, которых оно может коснуться, с указанием должностей и профессий, специальностей, квалификации и размера оплаты труда высвобождаемых работников и сроках, в течение которых они будут высвобождаться, не менее чем за один месяц до начала высвобождения;

2004 жылы халықтың нысаналы топтарын анықтау және олардың жұмыспен қамтылуына және әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету шаралары туралы
Астана қаласы Әкімдігінің 2004 жылғы 20 ақпандағы № 3-1-546қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 4 наурызда № 313 тіркелді
«Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Астана қаласы мәслихатының 2002 жылғы 2 мамырдағы № 156/30-II «Астана қаласының аумағында ВИЧ/СПИД эпидемиясына қарсы іс-әрекеттер жөніндегі 2002-2005 жылдарға арналған бағдарлама туралы» шешімін жүзеге асыру барысында, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мына санаттар анықталсын:
1) аз қамтылғандар;
2) 21 жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған 23 жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар;
6) 50 және одан жоғары жастағы адамдар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) АҚТҚ (ВИЧ) жұқтырған адамдар.
2. «Алматы» және «Сарыарқа» аудандарының әкімдері Астана қаласы Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаментімен (бұдан әрі- Департамент) өзара байланысында халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды жұмысқа орналастыру жөніндегі шараларды қарастырсын.
3. Департамент:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдарды уақытша жұмыспен қамтуды және кәсіби даярлауды қамтамасыз ету жөнінде шаралар қолдансын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін;
3) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
4. Жұмыс берушілер:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын адамдардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетсін;
2) ұйымның таратылуына, адам санының немесе штаттың қысқартылуына байланысты алдағы уақытта қызметкерлердің жұмыстан босайтыны, босатылатын қызметкерлердің қызметтері мен кәсіптері, мамандықтары, біліктілігі және еңбекақы мөлшері көрсетіле отырып, босатылуы мүмкін қызметкерлердің саны мен санаттары және олар босатылатын мерзімдер туралы жұмыстан босату басталардан кемінде бір ай бұрын Департаментке толық көлемде ақпарат берсін;

3) направлять Департаменту сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;
4) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления Департаментом граждан к работодателям) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причины, путем соответствующей отметки в направлении, выданном Департаментом.
5. Постановление акимата города Астаны от 12 февраля 2003 года № 3-1-317п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2003 году" признать утратившим силу зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 13 марта 2003 года № 249, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 27 марта 2003 года; "Вечерняя Астана" от 8 апреля 2003 года).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                         Т. Досмуханбетов
Визы: Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Сарсембаев А.З.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы"                      М. Еркетаев
Аким района "Сарыарка"                    А. Акчурин
Начальник Департамента
финансов города Астаны                     Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной
защиты населения
города Астаны                              А. Демеува

3) Департаментке бос жұмыс орындары (бос қызметтер) пайда болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде олар туралы мәлімет жіберсін;
4) Департамент берген жолдамаға тиісті белгі қою арқылы жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсете отырып, ол туралы дер кезінде (департамент оған азаматтарды жіберген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде) хабарласын.
5. Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 12 ақпандағы № 3-1-317қ «2003 жылы халықтың нысаналы топтарын анықтау және олардың жұмыспен қамтылуына және әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету шаралары туралы» қаулысының (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 13 наурызда № 249 болып тіркелген; «Астана ақшамы» газетінде 2003 жылғы 27 наурызда; «Вечерняя Астана» газетінде 2003 жылғы 8 сәуірде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М. Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі                     Т. Досмұханбетов
Визалар: Т.М. Мұхамеджанов      М.Б. Мұхамбетқызы
А.А Шәкіров            Ә.З. Сәрсембаев
Ж.Б. Ертаев
КЕЛІСІЛДІ
«Алматы» ауданының әкімі                   М. Еркетаев
«Сарыарқа» ауданының әкімі                 А. Акучин
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы                    Қ. Мусин
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы             А. Демеува