О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области
Постановление Акимата Акмолинской области от 26 марта 2004 года N а-3/88. Зарегистрировано департаментом юстиции Акмолинской области 7 апреля 2004 года N 2419. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Акмолинской области от 5 ноября 2014 года № 02/11720)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо акимата Акмолинской области от 05.11.2014 № 02/11720).
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и  постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 апреля 1995 года N 414 "Об утверждении Правил закрепления, использования и охраны рыбохозяйственных водоемов", в связи с невыполнением договорных обязательств по пользованию рыбными ресурсами и закреплению рыбохозяйственных водоемов (участков), реорганизацией юридических лиц, а также добровольного отказа природопользователей от ведения рыбохозяйственной деятельности акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "О закреплении рыбохозяйственных водоемов за природопользователями для организации промыслового и спортивно - любительского рыболовства»от 19 апреля 2002 года N а-5/49 (N 1091 от 7 мая 2002 года, зарегистрированного в Управлении юстиции Акмолинской области) следующие изменения:
1) лишить права на закрепление рыбохозяйственными водоемами (участками) и пользование рыбными ресурсами водоемов (участков) следующих природопользователей:
в приложении 1 к постановлению акимата области "Перечень рыбохозяйственных водоемов области закрепленных за предприятиями, организациями, учреждениями для осуществления промыслового и спортивно-любительского рыболовства":
АРШАЛЫНСКИЙ АДМИНИСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:
в строке 6 после слов "РГП "Жасыл - Аймак" слова "уч. озеро Большая Сарыоба, уч. Вячеславского водохранилища" исключить.
ЕРЕЙМЕНТАУСКИЙ АДМИНИТСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:
в строке 5 после слов "ТОО "Трансстрой" слова "уч. оз. Майколь" исключить.
ЩУЧИНСКИЙ АДМИНИСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:
в строке 2 после слов "ТОО "КАС - Боровое" слова "оз. Кривое" исключить;
в строке 4 после слов "ТОО "Орман  шаруашылыгы" слова "пл. Первомайская" исключить.
2. Внести в постановление акимата Акмолинской области "О закреплении рыбохозяйственных водоемов (участков) для промыслового, спортивно-любительского вылова рыбы и других водных животных" от 29 апреля 2003 года N а - 5/139 (N 1766 от 5 мая 2003 года, зарегистрированного в Управлении юстиции Акмолинской области) следующие изменения:

Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімиятының 2004 жылғы 26 наурыздағы N а-3/88 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 07 сәуірде N 2419 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 5 қарашадағы № 02/11720 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы әкімдігінің 05.11.2014 № 02/11720 хатымен).
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы "Жануарлар дүниесін қорғау, ұдайы өндіру және пайдалану туралы"  Заңына және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 5 сәуірдегі N№414 "Балық шаруашылық су айдындарын бекітіп беру, пайдалану және қорғау ережелерін бекіту туралы"  қаулысына сәйкес, балық қорларын пайдалану мен балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру жөніндегі шарт міндеттерінің орындалмауына, заңды тұлғалардың қайта құрылуына, сондай-ақ балық шаруашылық әрекетін жүргізуден өз еркімен бас тартуға байланысты Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Ақмола облысы әкімдігінің 2002 жылғы 19 сәуірдегі N а-5/49 (Ақмола облысының Әділет басқармасында 2002 жылғы 7 мамырда N№1091 тіркелген "Кәсіпшілік және әуесқой спорттық балық аулауды ұйымдастыру үшін балық шаруашылық су айдындарын табиғат пайдаланушыларға бекітіп беру туралы" қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) келесі табиғат пайдаланушылар балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және су айдындарының (телімдердің) балық қорларымен пайдалану құқығынан айырылсын:
облыс әкімдігі қаулысының "Кәсіпшілік және әуесқой-спорттық балық аулауды жүзеге асыру үшін кәсіпорындарға, ұйымдар мен мекемелерге бекітіліп берілген облыстық балық шаруашылық су айдындарының тізбесі" атты 1 қосымшасында:
АРШАЛЫ ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:
6 жолдағы "Жасыл Аймақ" РМК" деген сөздерден кейін "Үлкен Сарыоба көлінің телімі, Вячеслав су қоймасының телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЕРЕЙМЕНТАУ ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:
5 жолдағы "Трансстрой" ЖШС" деген сөздерден кейін "Майкөл көлінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЩУЧЬЕ ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:
2 жолдағы "КАС-Боровое" ЖШС" деген сөздерден кейін "Кривое көлі" деген сөздер алынып тасталсын.
4 жолдағы "Орман шаруашылығы" ЖШС" деген сөздерден кейін "Первомайская бөгеті" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Ақмола облысы әкімдігінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі №N а-5/139 "Балық және басқа да су жануарларын кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулау үшін балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру туралы" қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін (Ақмола облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 5 мамырда N 1766 тіркелген ) :

1) лишить права на закрепление рыбохозяйственными водоемами (участками) и пользование рыбными ресурсами водоемов (участков) следующих природопользователей:
в приложении к постановлению акимата области "Перечень рыбохозяйственных водоемов (участков) области, закрепленных за природопользователями для осуществления промыслового, спортивно-любительского вылова рыбы и добывания других водных животных":
АККОЛЬСКИЙ РАЙОН:
в строке 1 слова "ТОО "Кызыл - Агаш" пл. Красноборская" исключить.
АРШАЛЫНСКИЙ РАЙОН:
в строке 1 слова "ИП "Никитина" уч. Вячеславского водохранилища" исключить;
в строке 2 после слов "ТОО "ВИС - НС"»слова "уч. Вячеславского водохранилища" исключить;
в строке 4 слова "Филиал 22 РГП "Енбек - Астана" уч. Вячеславского водохранилища" исключить.
ЕНБЕКШИЛЬДЕРСКИЙ РАЙОН:
в строке 2 после слов "ТОО "Жалаир - Буланды" слова "оз. Кудук - Агаш" исключить;
в строке 6 слова "ТОО "Фирма - Сейнур" уч. озеро Джукей" исключить.
ЕРЕЙМЕНТАУСКИЙ РАЙОН:
в строке 4  после слов "ИП "Альжанов" слова "уч. оз. Майколь" исключить.
ЗЕРЕНДИНСКИЙ РАЙОН:
в строке 1 слова "ТОО "Фирма "СейНур" оз. Кайранколь" исключить.
КОРГАЛЖЫНСКИЙ РАЙОН:
в строке 1 после слов "ТОО "ВИС - НС" слова "уч. оз. Жанды - Шалкар, уч. оз. Уялы - Шалкар, уч. оз. Ший - Шалкар" исключить;
в строке 3 после слов "ТОО "Жас - Сана" слова "уч. Уялинской системы озер" исключить.
ЩУЧИНСКИЙ РАЙОН:
в строке 1 слова "ТОО "Тимса" оз. Алаколь (Сладкое), оз. Кумдыколь (Савинное) исключить;
в строке 2 после слов "ТОО "Фирма "СейНур" слова "плотины Зайчанские N 1,2 (Новая и старая)" исключить.
2) В пункте 2 текста постановления акимата слова "областному  территориальному управлению Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" заменить словами "Центрально-Восточному зональному управлению рыбной инспекции".
3. Внести в постановление акимата Акмолинской области "О закреплении за предприятиями, организациями и учреждениями рыбохозяйственных водоемов области для осуществления организации промыслового и спортивно- любительского рыболовства" от 24 июля  2003 года N а-7/200 (N 1993 от 5 сентября 2003 года, зарегистрированного в Управлении юстиции Акмолинской области) следующие изменения:
1) лишить права на закрепление рыбохозяйственными водоемами (участками) и пользование рыбными ресурсами водоемов (участков) следующих природопользователей:
в приложении к постановлению акимата области "Перечень рыбохозяйственных водоемов Акмолинской области закрепленных за предприятиями, организациями, учреждениями для осуществления организации промыслового и спортивно-любительского рыболовства":
АРШАЛЫНСКИЙ АДМИНИСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:
в строке 8 после слов "ТОО "Донецкое" слова "оз. Анарколь"  исключить;
в строке 15 слова "РГП "Жасыл - Аймак" оз. Большая Сарыоба (для спортивно - любительского рыболовства)" исключить.
КОРГАЛЖИНСКИЙ АДМИНИСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:
в строке 33 слова "Акмолинский аграрный университет" оз. Ащиколь, оз. Салманколь, оз. Кумколь" исключить.
ЩУЧИНСКИЙ АДМИНИСТРАТИВНЫЙ РАЙОН:

1) келесі табиғат пайдаланушылар балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және су айдындарының (телімдердің) балық қорларымен пайдалану құқығынан айырылсын:
облыс әкімдігі қаулысының "Балық және басқа да су жануарларын кәсіпшілік, әуесқой-спорттық аулауды жүзеге асыру үшін табиғат пайдаланушыларға бекітіліп берілген облыстық балық шаруашылық су айдындарының (телімдердің) тізбесі" атты қосымшасында:
АҚКӨЛ АУДАНЫ:
1 жолдағы "Қызылағаш" ЖШС - Краснобор бөгеті" деген сөздер алынып тасталсын.
АРШАЛЫ АУДАНЫ:
1 жолдағы "Никитина" ЖК - Вячеслав су қоймасының телімі" деген сөздер алынып тасталсын;
2 жолдағы "ВИС-НС" ЖШС" деген сөздерден кейін "Вячеслав су қоймасының телімі" деген сөздер алынып тасталсын;
4 жолдағы "Еңбек-Астана" РМК 22 бөлімі "Вячеслав су қоймасының телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЕҢБЕКШІЛДЕР АУДАНЫ:
2 жолдағы "Жалайыр - Бұланды" ЖШС" деген сөздерден кейін "Құдық Ағаш көлі" деген сөздер алынып тасталсын;
6 жолдағы "Сейнұр фирмасы" - Жөкей көлінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЕРЕЙМЕНТАУ АУДАНЫ:
4 жолдағы "Әлжанов" ЖК" деген сөздерден кейін "Майкөл көлінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЗЕРЕНДІ АУДАНЫ:
1 жолдағы "Сейнұр фирмасы" ЖШС Қайранкөл көлі" деген сөздер алынып тасталсын.
ҚОРҒАЛЖЫН АУДАНЫ:
1 жолдағы "ВИС-НС" ЖШС" деген сөздерден кейін "Жанды Шалқар көлінің телімі, Ұялы - Шалқар көлінің телімі, Ший - Шалқар көлінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын;
3 жолдағы "Жас Сана" ЖШС" деген сөздерден кейін "Ұялы көлдері жүйесінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЩУЧЬЕ АУДАНЫ:
1 жолдағы "Тимса" ЖШС Алакөл (Сладкое) көлі, Құмдыкөл көлі (Савинное) деген сөздер алынып тасталсын;
2 жолдағы "Сейнұр фирмасы" ЖШС" деген сөздерден кейін "1, 2 Зайчан бөгеттері (Жаңа, Ескі)" деген сөздер алынып тасталсын;
2) Әкімдік қаулысы мәтінінің 2 тармағындағы "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің облыстық аумақтық басқармасына" деген сөздер "Орта Шығыс аймақтық балық инспекциясы басқармасына" деген сөздермен алмастырылсын.
3. Ақмола облысы әкімдігінің 2003 жылғы 24 шілдедегі N№ а-7/200 "Кәсіпшілік және әуесқой спорттық балық аулауды ұйымдастыруды іске асыру үшін облыстық балық шаруашылық су айдындарын кәсіпорындарға, мекемелер мен ұйымдарға бекітіп беру туралы" қаулысына келесі өзгерістер енгізілсін (Ақмола облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 5 қыркүйекте 1993 тіркелген):
1) келесі табиғат пайдаланушылар балық шаруашылық су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және су айдындарының (телімдердің) балық қорларымен пайдалану құқығынан айырылсын:
облыс әкімдігі қаулысының "Кәсіпшілік және әуесқой-спорттық балық аулауды жүзеге асыру үшін кәсіпорындарға, ұйымдар мен мекемелерге бекітіліп берілген Ақмола облысының балық шаруашылық су айдындарының тізбесі" атты қосымшасында:
АРШАЛЫ ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:
8 жолдағы "Донецкое" ЖШС" деген сөздерден кейін "Анаркөл көлі" деген сөздер алынып тасталсын.
15 жолдағы "Жасыл Аймақ" РМК Үлкен Сарыоба (әуесқой-спорттық балық аулау үшін)" деген сөздер алынып тасталсын.
ҚОРҒАЛЖЫН ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:
33 жолдағы "Ақмола аграр университеті" Ащыкөл көлі, Саумалкөл көлі, Құмкөл көлі" деген сөздер алынып тасталсын.
ЩУЧЬЕ ӘКІМШІЛІК АУДАНЫ:

в строке 44 после слов "ТОО "СМП - 610" слова уч. оз. Ахметское" исключить;
в строке 48 слова "ОАО "Жасылский ХПП" пр. Климовский" исключить.
4. Рекомендовать Центрально-Восточному зональному управлению рыбной инспекции Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан расторгнуть, в установленном порядке, договора на пользование рыбными ресурсами в водоемах (участках) Акмолинской области и закрепление водоемов (участков).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области.
Аким области

44 жолдағы "СМП-610" ЖШС" деген сөздерден кейін "Ахмет көлінің телімі" деген сөздер алынып тасталсын.
48 жолдағы "Жасыл АҚК" ААҚ - Климов тоғаны" деген сөздер алынып тасталсын.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің Орта Шығыс аймақтық балық инспекциясы басқармасына Ақмола облысының су айдындарын (телімдерді) бекітіп беру және су айдындарындағы (телімдердегі) балық қорларын пайдалану жөнінде жасалған шарттарды белгіленген тәртіппен бұзу ұсынылсын.
5. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Облыс әкімі