Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в областном бюджете по программе "Представительские затраты", и норм представительских затрат
Постановление Акимата Акмолинской области от 28 июня 2004 года N а-6/137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 августа 2004 года за N 2754. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 7 августа 2007 года № А-8/289
Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 7 августа 2007 года № А-8/289
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", от 1 апреля 1999 года N 357-1 " О бюджетной  системе",  приказом  Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 201 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" акимат области постановляет:
1. Утвердить:
1) прилагаемые Правила использования средств, предусмотренных в областном бюджете по программе "Представительские затраты" (приложение 1);
2) нормы представительских затрат (приложение 2).
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и подлежит опубликованию.
Аким области
Приложение 1
к постановлению акимата Акмолинской
области от 28 июня 2004 год
"Об утверждении Правил использования
средств, предусмотренных в областном
бюджете по программе "Представительские
затраты", и норм представительских
затрат N а-6/137
Правила использования средств, предусмотренных в областном бюджете по программе "Представительские затраты"
1. Общие положения
1. Правила использования средств, предусмотренных в областном бюджете по программе "Представительские затраты" (Далее - Правила), определяют порядок использования средств.
2. Представительские затраты - средства, предусмотренные в областном бюджете на соответствующий финансовый год и выделяемые администраторам областных бюджетных программ на прием иностранных делегаций, проведение совещаний, семинаров, торжественных и официальных мероприятий, а также на представительские цели во время визитов Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан и других официальных лиц.
К представительским затратам относятся затраты на:
1) оплату проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Акмолинскую область, для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением акима Акмолинской области;

Облыстық бюджетте қарастырылған "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша қаржыны қолдану ережесін және өкілдік шығын нормаларын бекіту туралы
Ақмола облысы әкімиятының 2004 жылғы 28 маусымдағы N а-6/137 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 18 тамызда N 2754 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2007 жылғы 7 тамыздағы № А-8/289 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2007.08.07 № А-8/289 қаулысымен
Қазақстан Республикасының " Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N№148, " Бюджеттік жүйе туралы" 1999 жылғы 1 сәуірдегі N 357-1 заңдарына, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджетті жоспарлау министрінің "Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік классификациясын бекіту туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N№201  бұйрығына сәйкес облыс әкімдігі қаулы етеді:
1. Мыналар бекітілсін:
1) облыстық бюджетте қарастырылған "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша қаржыны қолдану ережесі (қосымша 1);
2) өкілдік шығын нормалары (қосымша 2).
2. Осы қаулы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен сәттен бастап күшіне енеді және ресми жариялануға тиіс.
Облыс әкімі
Облыс әкімдігінің 2004 ж. 28.06
N а-6/137 "Облыстық бюджетте қарастырылған
"Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша
қаржыны қолдану ережесін және өкілдік
шығын нормаларын бекіту туралы" қаулысына
қосымша 1.
Облыстық бюджетте қарастырылған "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша қаржыны қолдану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Облыстық бюджетте қарастырылған "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша қаржыны қолдану ережесі (бұдан әрі - Ереже) қаржыны қолдану тәртібін белгілейді.
2. Өкілдік шығындар - тиісті қаржылық жылдың облыстық бюджетінде қарастырылған және облыстық бюджет бағдарламаларының әкімшілеріне шет ел делегацияларын қабылдауға, жиналыстар, семинарлар, салтанатты және ресми іс-шаралар өткізуге, сонымен қатар, Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі және басқа да ресми тұлғалар келген кезде өкілдік мақсаттарға жұмсауға арналған облыстық бюджетте қарастырылған қаржылар.
Өкілдік шығындарға мыналар жатады:
1) Ақмола облысы әкімінің шешімінде қарастырылған жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Ақмола облысына шақырылған қонақтардың жатар орны мен белгіленген пунктке дейінгі көлік шығындарын өтеу;

2) официальные обеды, ужины, кофе-брейки, фуршеты;
3) музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов;
4) приобретение сувениров, памятных подарков;
5) автотранспортное обслуживание;
6) оплату услуг переводчиков;
7) аренду зала;
8) иные расходы, разрешаемые акимом области.
2. Порядок использования средств областного
бюджета, выделяемых на представительские затраты.
3. Выделение средств из областного бюджета на представительские расходы, осуществляется на основании распоряжения акима области.
4. Обращения администраторов областных бюджетных программ о выделении средств, предусмотренных в областном бюджете на представительские затраты, рассматриваются и вносят на утверждение акиму области при наличии:
1) обоснования необходимости проведения мероприятия;
2) программы пребывания делегации по уровню и формату;
3) рабочего плана подготовки и проведения мероприятий;
4) документов, подтверждающих фактическое количество участников мероприятия;
5) планов финансирования с обоснованием каждой специфики расходов;
6) заключения Акмолинского областного финансового управления по смете расходов.
При обращении администраторов бюджетных программ Акмолинское областное финансовое управление в установленном законодательством порядке вносит изменения в сводный план финансирования областного бюджета.
5. По представительским затратам, обозначенным в подпунктах 3), 4), 7) пункта 2 настоящих Правил, администраторами областных бюджетных программ предоставляются подтверждающие соблюдение установленного законодательством порядка документы с указанием стоимости товаров и услуг, а также реквизитов организации, предлагающей указанные товары и услуги.
3. Отчетность и контроль
6. Акмолинское областное управление финансов осуществляет контроль за расходованием средств выделяемых на представительские расходы.
7. Администраторы областных бюджетных программ и лица, получившие средства на представительские затраты, должны представить областному финансовому управлению в течение 5-ти календарных дней после проведения мероприятия отчет об использовании выделенных средств за подписью первого руководителя, (квитанции, счета-фактуры, накладные) с указанием стоимости и объема приобретенных товаров, работ и услуг, заверенные печатью организации, реализовавшей соответствующие товары, работы и услуги.
8. Ответственность за целевое и эффективное использование средств, выделенных на представительские затраты, возлагается на администраторов областных бюджетных программ.
Приложение 2
к постановлению акимата Акмолинской
области от 28 июня 2004 год
"Об утверждении Правил использования
средств, предусмотренных в областном
бюджете по программе "Представительские
затраты", и норм представительских

2) ресми қонақасы, кешкі ас, кофе-брейктер, фуршеттер;
3) ресми қабылдау кезінде музыкалық қызмет көрсету;
4) ескерткіштер, естелік сыйлықтар сатып алу;
5) автокөлік қызметі;
6) аудармашылардың қызметін өтеу;
7) залды жалға алу;
8) облыс әкімі рұқсат еткен басқа да шығындар.
2. Облыстық бюджеттен өкілдік шығындарға бөлінетін қаржыны қолдану тәртібі
3. Облыстық бюджеттен өкілдік шығындарға қаржы бөлу облыс әкімінің өкімі негізінде жүзеге асырылады.
4. Облыстық бюджетте өкілдік шығындарға қарастырылған қаржыны бөлу туралы облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің өтініштері қаралып төмендегі құжаттар болған жағдайда облыс әкімінің бекітуіне ұсынылады:
1) іс-шараларды өткізу қажеттігінің негіздемесі;
2) келетін делегацияның деңгейі мен форматы жөніндегі бағдарламалар;
3) іс-шараларды дайындау және өткізу жөніндегі жұмыс жоспары;
4) іс-шараларға қатысушылардың нақты санын растайтын құжаттар;
5) әрбір шығын ерекшелігі негізделген қаржыландыру жоспары;
6) Ақмола облыстық қаржы басқармасының шығындар сметасы бойынша қорытындысы.
Бюджеттік бағдарлама әкімшілері өтініш білдірген жағдайда Ақмола облыстық қаржы басқармасы белгіленген тәртіп бойынша облыстық бюджеттік қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізеді.
5. Осы ереженің екінші тармағындағы 3), 4), 7) тармақшаларында көрсетілген өкілдік шығындар бойынша облыстық бюджет бағдарламаларының әкімшілері көрсетілген тауарлар мен қызмет түрлерін ұсынатын ұйымдардың мекен-жайы, атауы, тауарлары мен көрсететін қызмет түрлерінің бағалары көрсетілген белгіленген заңды  тәртіп сақталуын растайтын құжаттар тапсырады.
3. Есеп беру және бақылау
6. Ақмола облыстық қаржы басқармасы өкілдік шығындарға бөлінген қаржының жұмсалуын бақылауды жүзеге асырады.
7. Облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және өкілдік шығындарға арналған қаржыны алған тұлғалар іс-шараларды өткізгеннен кейін 5 күнтізбелік күнде облыстық қаржы басқармасына бірінші басшының қолы қойылған, сатып алынған тауарлардың, жұмыстардың және қызмет түрлерінің бағалары мен көлемі (түбіртектер, счет-фактуралар, жетекші құжаттар) көрсетілген, тиісті тауарларды сатушы, қызмет түрлерін көрсетуші ұйымдардың мөрлерімен расталған бөлінген қаржының қолданылуы туралы есеп тапсыруы қажет.
8. Өкілдік шығындарға бөлінген қаржы орынды және тиімді  қолданылуы үшін жауапкершілік облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне жүктеледі.
Облыс әкімдігінің 2004 ж. 28.06.

затрат N а-6/137
Нормы представительских затрат
Наименование расходов
Стоимость в тенге
1. Затраты на проведение официальных обедов, ужинов производятся для делегаций из расчета на одного человека в день
до 6 000
2. На проведение официальных обедов, ужинов с участием Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан, Государственного секретаря Республики Казахстан, Министра иностранных дел Республики Казахстан и других официальных лиц из расчета на одного человека в день.
до 12 000
3. Буфетное обслуживание во время переговоров, мероприятий культурной программы на одного человека в день
до 800
4.Оплата труда переводчика (кроме синхронного перевода), не состоящего в штате государственного органа, принимающего делегацию, из расчета почасовой оплаты
до 600
5. Оплата транспортных затрат на обслуживание официальных делегаций автомобильным транспортом предусматривается в планах финансирования из расчета почасовой оплаты
до 1000
Примечание:
1. Во время проведения официальных обедов, ужинов количество участников со стороны акимата Акмолинской области не должно превышать количество участников со стороны иностранных делегаций.
2. При составе делегаций свыше 5 человек, количество сопровождающих лиц и переводчиков, обслуживающих делегацию (кроме синхронного перевода), должно определяться из расчета 1 переводчик или сопровождающий не менее чем на 5 членов делегации.

N а-6/137 "Облыстық бюджетте қарастырылған
"Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша
қаржыны қолдану ережесін және өкілдік
шығын нормаларын бекіту туралы" қаулысына
қосымша 2
Өкілдік шығын нормалары
Шығындардың атаулары
Құны теңгемен
1.
делегацияларға ресми қонақасы, кешкі ас беруге арналған шығындар, күніне бір адамға шаққанда
6000-ға дейін
2.
Қазақстан Республикасының Президенті, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі және басқа да ресми тұлғалардың қатысуымен өткізілетін ресми қонақасы, кешкі ас беруге арналған шығындар, күніне бір адамға шаққанда
12000-ға дейін
3.
Келіссөздер, мәдени іс-шаралар бағдарламасы кезінде буфеттік қызмет көрсету күніне бір адамға шаққанда
800-ге дейін
4.
Делегацияны қабылдаушы мемлекеттік органның штатында жоқ аудармашыға (леспе аударма жүргізуден өзге) еңбекақы төлеу, әр сағатына
600-ге дейін
5.
Ресми делегацияларға автомобиль көлігімен  қызмет көрсетуге арналған көлік шығындарын өтеу қаржыландыру жоспарында сағатына төлеу есебінен қарастырылған
1000-ға дейін
Ескерту:
1. Ресми қонақасын, кешкі ас беру кезінде Ақмола облысы әкімдігі тарапынан қатысушылар саны шет ел делегациясы тарапынан қатысушылар санынан аспауға тиіс.
2. Делегация құрамы бес адамнан асса қызмет көрсетушілер мен аудармашылар санын (леспе аудармадан басқа) делегацияның әрбір бес мүшесіне бір қызметші немесе бір аудармашы есебінен белгіленуі қажет.