О реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1003 "Об утверждении Правил образования и использования средств государственных учреждений лесного хозяйства"
Постановление Акимата Жамбылской области от 27 августа 2004 года N 226. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 24 сентября 2004 года за номером 1448. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27 февраля 2025 года № 42
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27.02.2025 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях укрепления материально-технической базы, улучшения финансового состояния государственных учреждений лесного хозяйства и реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1003 "Об утверждении Правил образования и использования средств государственных учреждений лесного хозяйства", на основании Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить платы (тарифы) за услуги, оказываемые государственными учреждениями лесного хозяйства:
1) По выращиванию посадочного материала для озеленения населенных пунктов и сбора лесных семян, по созданию озеленительных, защитных, плантационных и иных насаждений согласно приложению 1;
2) По реализации товаров от рубок промежуточного пользования и прочих рубок, в том числе для обеспечения населения топливом, побочного лесного пользования согласно приложению 2;
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Жамбылского областного акимата от 28 декабря 2007 года N 317 ;
Сноска. Пункт 2 исключен - Постановлением Жамбылского областного акимата от 28 декабря 2007 года N 317;
3. Государственному учреждению "Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" организовать образование и использование средств государственных учреждений лесного хозяйства и обеспечить правильное исчисление получаемых доходов, установить контроль за их целевым использованием.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 28 декабря 2007 года N 317 ;
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима области Усенбаева Е.
Аким области
Жексембин Б.Б.
Приложение 1
к постановлению акимата

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы қыркүйектегі "Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қаражатын құрау және пайдалану ережесін бекіту туралы" N 1003 қаулысын жүзеге асыру туралы
Жамбыл облысының әкімиятының 2004 жылғы 27 тамызда N 226 Қаулысы. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2004 жылғы 24 қыркүйекте 1448 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2025 жылғы 27 ақпандағы № 42 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 27.02.2025 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің материалдық техникалық базасын нығайту, қаржылық жағдайын жақсарту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 қыркүйектегі "Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қаражатын құрау және пайдалану ережесін бекіту туралы" N 1003 қаулысын жүзеге асыру мақсатында, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңы негізінде облыс әкімияты ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің көрсететін қызметтері үшін төлемдер (тарифтер) белгіленсін:
1) 1 қосымшаға сәйкес елді мекендерді көгалдандыру үшін отырғызылатын материалдарды өсіру және орман тұқымдарын жинау, көгалдандыратын, қорғайтын, плантациялық және өзге де желектердi жасау;
2) 2 қосымшаға сәйкес аралық пайдалану кесулерден және өзге де кесулерден алынатын тауарларды өткізу, соның iшiнде халықты отынмен қамтамасыз ету, жанама орман пайдалану;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 317 қаулысымен;
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - Жамбыл облысы әкімиятының 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 317 қаулысымен;
2. "Жамбыл облысы әкімиятының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу департаменті" мемлекеттік мекемесіне орман шаруашылығы мемлекеттiк мекемесi қаржысын құрауын және пайдалануын ұйымдастырсын және түсетін табыстарды дұрыс есепке алуды қамтамасыз ете отырып, олардың мақсатты пайдалануға бақылау орнатылсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жамбыл облысы әкімиятының 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 317 қаулысымен;
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс Әкімінің орынбасары Е.Ө. Үсенбаевқа жүктелсін.
Облыс Әкімі
Б.Б. Жексембин
Облыс әкімиятының

области от 27 августа 2004 года N 226
"О реализации постановления
Правительства Республики Казахстан
от 30 сентября 2003 г. N 1003
"Об утверждении Правил образования
и использования средств государственных
учреждений лесного хозяйства"
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - постановлением Жамбылского областного акимата от 28 декабря 2007 года N 317 ;
Перечень платных услуг, оказываемых государственными учреждениями лесного хозяйства по выращиванию посадочного материала для озеленения населенных пунктов и сбора лесных семян, по созданию озеленительных, защитных, плантационных и иных насаждений
N
Наименование услуг
Единица измерения
Сумма (тенге)
1
2
3
4
1
Планировка участка механизированным способом
тысяча квадратных метров

2004 жылғы "27" тамыз N 226
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 30 қыркүйектегі "Орман
шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің
қаражатын құрау және пайдалану
ережесін бекіту туралы" N 1003 қаулысын
жүзеге асыру туралы" қаулысына
1 қосымша
Орман шаруашылығы мемлекеттiк мекемелерінің елді мекендерді көгалдандыру үшін отырғызылатын материалдарды өсіру және орман тұқымдарын жинау, көгалдандыратын, қорғайтын, плантациялық және өзге де желектердi жасау бойынша ақылы қызметтерінің тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 317 қаулысымен.
N
Қызметтердің аталуы
Өлшем бірлігі
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
1
Учаскені механикалық жолмен тегістеу
мың шаршы метр

3399,0
31
Полив лесных культур по приствольным кругам
гектар
7311,0
32
Очистка и оправка временных оросителей вручную
километр
2945,0
33
Нарезка поливных борозд
(3,5 метра - 4,0 метра)
гектар
1971,0
Приложение 2
к постановлению акимата
области от 27 августа 2004 года N 226
"О реализации постановления
Правительства Республики Казахстан
от 30 сентября 2003г. N 1003
"Об утверждении Правил образования
и использования средств государственных
учреждений лесного хозяйства"
Сноска. Приложение 2 в новой редакции - постановлением Жамбылского областного акимата от 28 декабря 2007 года N 317 ;
Перечень платных услуг, оказываемых государственными учреждениями лесного хозяйства по реализации товаров от рубок промежуточного пользования и прочих рубок, в том числе для обеспечения населения топливом, побочного лесного пользования
N
Наименование услуг
Единица измерения
Сумма (тенге)
1
2
3
4
1
Реализация товаров от рубок промежуточного пользования и прочих рубок, в том числе для обеспечения населения топливом:
- саксаул
плотный кубический метр
по рыночной цене
- вяз, лох, тополь, клен
плотный кубический метр
по рыночной цене
- жузгун, гребенщик, солянка
плотный кубический метр
по рыночной цене
2
Побочные лесные пользования:
- сенокошение и пастьба скота
гектар
по рыночной цене
- заготовка и сбор лекарственных растений и технического сырья
килограмм
по рыночной цене

3399,0
31
Орман екпелерін діңгек түптері бойымен суғару
гектар
7311,0
32
Уақытша су жүретін арықтарды қолмен дұрыстау, тазалау
шақырым
2945,0
33
Суғару атыздарын тілу (3,5 метр 4,0 метр)
гектар
1971,0
Облыс әкімиятының
2004 жылғы "27" тамыз N 226
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 30 қыркүйектегі "Орман
шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің
қаражатын құрау және пайдалану
ережесін бекіту туралы" N 1003 қаулысын
жүзеге асыру туралы" қаулысына
2 қосымша
Орман шаруашылығы мемлекеттiк мекемелерінің аралық пайдалану кесулерден және өзге де кесулерден алынатын тауарларды өткізу, соның iшiнде халықты отынмен қамтамасыз ету, жанама орман пайдалану бойынша ақылы қызметтерінің тізбесі
Ескерту. 2-қосыммша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы әкімиятының 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 317 қаулысымен.
N
Қызметтердің аталуы
Өлшем бірлігі
Сомасы (теңге)
1
2
3
4
1
Аралық пайдалану мақсатында және өзге де мақсаттарда ағаш кесу, соның ішінде халықты отынмен қамтамасыз ету:
- сексеуіл
тығыздық текше метр
нарықтық бағамен
- қарағаш, жиде, терек, үйеңкі
тығыздық текше метр
нарықтық бағамен
- жүзген, жыңғыл, баялыш
тығыздық текше метр
нарықтық бағамен
2
Жанама орман пайдалану:
- шөп шабу, мал жаю
гектар
нарықтық бағамен
- дәрілік өсімдіктер мен техникалық шикізаттардың дайындау және жинау
килограмм
нарықтық бағамен