О внесении изменений и дополнений в Регламент Карагандинского городского маслихата утвержденного решением N 6 от 12 декабря 2001 года "Об утверждении Регламента Карагандинского городского маслихата" (зарегистрировано в управлении юстиции за N 606 от 24 января 2002 года)
Решение VI сессии III созыва Карагандинского городского Маслихата от 7 апреля 2004 года N 5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 мая 2004 года за N 1522. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12 мая 2011 года N 2-9/224)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо секретаря Карагандинского городского маслихата от 12.05.2011 N 2-9/224).
В соответствии с подпунктом 5 пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в Регламент Карагандинского городского маслихата:
Сноска: Решение Карагандинского городского маслихата от 12.12.2001 года N 6 в РЦПИ не поступало.
1) Статью 2 исключить.
2) Статью 8 изложить в следующей редакции: "Для обеспечения своевременной качественной подготовки очередных сессий, председателем сессии, аппаратом маслихата на основе представленных в установленном порядке материалов разрабатывается перечень вопросов, планируемых для рассмотрения на сессии.
Перечень вопросов рассылается аппаратом маслихата депутатам. При необходимости перечень вопросов направляется руководителям других государственных органов и иных организаций по указанию председателя сессии, секретаря маслихата.
Для обеспечения эффективности деятельности маслихата привлекаются специалисты различных отраслей на договорной основе.
Соответствующая оплата специалистов предусматривается в смете расходов маслихата в соответствии с нормами Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан".
3) Статью 12 изложить в следующей редакции: "Направляемые в маслихат материалы по проекту решения должны включать:
1) проект решения;
2) представление инициатора и ф.и.о. докладчика;
3) пояснительную записку с обоснованием необходимости принятия решения, развернутую характеристику целей, задач, основных положений и прогнозируемых последствий принимаемого решения;
4) финансово-экономический расчет если это требует материальных затрат;
5) при направлении проектов решений исполнительным органам заключения государственно-правового отдела аппарата акима города на соответствие действующему законодательству.

"Қарағанды қалалық мәслихаттың Регламентiн бекiту туралы" 2001 жылдың 12 желтоқсандағы N 6 шешiмiмен бекiтiлген Қарағанды қалалық мәслихаттың Регламентiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы (Әдiлет басқармасында 2002 жылдың 24 қаңтарында N 606 тiркелген)
III шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының VI сессиясының 2004 жылғы 7 сәуірдегі N 5 шешімі. Қарағанды облысының әділет Департаментінде 2004 жылғы 19 мамырда N 1522 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011 жылғы 12 мамырдағы N 2-9/224 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты қолданылуы тоқтатылды (Қарағанды қалалық мәслихат хатшысының 2011.05.12 N 2-9/224 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 8 бабы 3 тармағы 5 тармақшасына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды қалалық мәслихаттың Регламентіне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Ескерту. Қарағанды қалалық мәслихаттың 2001.12.12 N 6 шешімі РҚАО-на түспеген.
1) 2 бапты алып тастау.
2) 8 бап келесі редакцияда мазмұндалсын: "Кезекті сессияларды уақытында сапалы дайындауды қамтамасыз ету үшін, сессия төрағасымен, мәслихат аппаратымен белгіленген тәртіпте берілген мәліметтер негізінде, сессияда қарастыруға жоспарланған сұрақтар тізбесін дайындайды.
Сұрақтар тізбесі мәслихат аппаратымен депутаттарға жіберіледі. Қажет болған жағдайда сұрақтар тізбесі басқа мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдар басшыларына сессия төрағасы, мәслихат хатшысы нұсқауымен жіберіледі.
Мәслихат әрекетін нәтижелілігін қамтамасыз ету үшін шарт негізінде әр түрлі сала мамандары тартылады. Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының нормаларына сәйкес мәслихат шығындар сметасында мамандарға тиісті қаржы салынады".
3) 12 бап келесі редакцияда мазмұндалсын: "Мәслихатқа шешім жобасы бойынша жіберілетін мәліметтерде болу керек:
1) шешім жобасы;
2) ынта білдірушінің ұсынысы және баяндамашының аты-жөні;
3) шешімді қабылдау қажеттілігін түсіндіретін түсіндірме хат, толық жазылған мақсаттары мен міндеттері, қабылданған шешімнің болжаулы салдары және негізгі себептер;
4) егер ол шығынды қажет етсе, қаржы-экономикалық есебі;
5) шешімдер жобаларын атқарушы органдарға жіберілген кезде қала әкімі аппаратының мемлекеттік-құқықтық бөлімінің әрекеттегі заңдылыққа сәйкестік қорытындысы;

6) согласование заинтересованными органами, визы их руководителей.
Проекты решений, а также приложения полистно парафируются первым руководителем органа, разработавшим проект".
4) Статью 15 изложить в следующей редакции: "В необходимых случаях Маслихат поручает выполнение функций, перечисленных в статье 14 настоящего регламента, а также разработку проекта решения по вопросу, выносимому на сессию, временной комиссии, к работе которой могут привлекаться представители государственных органов, учреждений, органов местного самоуправления, граждане.
Привлеченные лица представляют свои заключения в письменном виде, заверенное подписью, при наличии - печатью".
5) В статье 20 слова "газетах "Индустриальная Караганда" и "Орталык Казахстан" заменить словами "средствах массовой информации".
6) Статью 52 изложить в следующей редакции: "Принятое решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней после дня их первого официального опубликования, если маслихатом не будет установлен иной срок вступления его в силу. Решения маслихата доводятся его аппаратом до сведения исполнителей и заинтересованных лиц. Решения маслихата, принятые в пределах его компетенции и касающиеся прав, свобод и обязанностей граждан, имеющие общеобязательное значение и межведомственный характер подлежат регистрации в областном Департаменте юстиции и официальному опубликованию. Решение проект которого ранее публиковался для обсуждения населением города, должно быть доведено до сведения граждан через местную печать и другие средства массовой иформации".
7) В статье 75 слова "газетах "Индустриальная Караганда" и "Орталык Казахстан" заменить словами "средствах массовой информации".
8) В статье 84 слова "газетах: "Индустриальная Караганда", "Орталык Казахстан" за две недели" заменить словами "средствах массовой информации за одну неделю".
2. Структуру нормативно-правового акта привести в соответствие требованиям подпункта 4 пункта 13 Постановления Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1998 года "Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов как входящих, так и не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, и актов местных представительных и исполнительных органов Республики Казахстан":
1) нумерацию глав с римских цифр заменить на арабские;
2) по всему тексту статьи считать пунктами;
3) нумерацию подпунктов статьи 1 с русских букв а); б); в); г); д) заменить на арабские цифры со скобками 1); 2); 3); 4); 5);

6) көңіл аударған органдармен келісілу, олардың басшыларының визалары.
Шешімдер жобаларын және қосымшаларды, жобаны дайындаған органның бірінші басшысы әр парағын парафирлейді".
4) 15 бап келесі редакцияда мазмұндалсын: "Қажет болған жағдайларда Мәслихат уақытша комиссияға осы регламенттің 14 бабында келтірілген функцияларды орындауын және сессияға шығарылатын сұрақ бойынша шешім жобасын дайындауды тапсырады, оның жұмысына мемлекеттік органдар, мекемелер, жергілікті өзін-өзі басқару органдар өкілдерін, азаматтарды тартуға болады.
Тартылған тұлғалар өз қорытындыларын жазбаша түрде береді, қолмен, бар болған жағдайда мөрмен куәландырылған".
5) 20 бапта ""Орталық Қазақстан" және "Индустриальная Караганда" газеттерінде" сөздері "бұқаралық ақпарат құралдарында" сөздерімен ауыстырылсын.
6) 52 бап келесі редакцияда мазмұндалсын: "Қабылданған шешім ресми жарияланған күннен 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді, егер мәслихатпен оның күшіне ену басқа мерзімі белгіленбесе. Мәслихат шешімдері оның аппаратымен орындаушыларға және көңіл бөлген адамдарға жеткізіледі. Оның құзыры шегінде қабылданған мәслихат шешімдері және азаматтардың құқығына, еркіндігіне және міндеттеріне қатысты болса және жалпы міндетті маңызы және ведомствоаралық сипаты болса облыстық әділет Департаментінде тіркелуге және ресми жариялануға жатады. Жобасы бұрын қала халқымен талқылау үшін жарияланған шешім, жергілікті баспасөз және басқа бұқаралық ақпарат құралдары арқылы азаматтарға жеткізілуі тиіс".
7) 75 бапта ""Орталық Қазақстан" және "Индустриальная Караганда" газеттерінде" сөздері "бұқаралық ақпарат құралдарында" сөздерімен ауыстырылсын.
8) 84 бапта "Орталық Қазақстан" және "Индустриальная Караганда" газеттерінде тыңдауға екі апта қалғанда" сөздері "бұқаралық ақпарат құралдарында тыңдауға бір апта қалғанда" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Нормативтік-құқықтық актінің құрылымы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 12 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кіретін де, кірмейтін де орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері мен жергілікті өкілді және атқарушы органдарының актілерін мемлекеттік тіркеудің тәртібін бекіту туралы" Қаулысының 13 тармағы 4 тармақшасының талаптарына сәйкес келтірілсін:
1) қалалық Мәслихаттың шешімдегі тарауларының рим сандарын араб сандарына ауыстырылсын;
2) бүкіл мәтін бойынша баптарды тармақ деп саналсын;
3) 1 баптың тармақшаларының нөмірлері а); б); в); г); д) орыс әріптерінен 1); 2); 3); 4); 5) араб сандарына жақшаларымен ауыстырылсын;

4) в статье 3 дефисы заменить на арабские цифры со скобками 1); 2); 3); 4); 5);
5) в статье 28 дефисы заменить на арабские цифры со скобками 1); 2); 3);
6) в статье 50 нумерацию подпунктов 1.; 2.; 3. заменить 1); 2); 3);
7) в статье 68 дефисы заменить на арабские цифры со скобками 1); 2); 3); 4); 5); 6);
8) в статье 69 нумерацию подпунктов 1.; 2.; 3.; 4. заменить 1); 2); 3); 4);
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам прав человека, законности, этики, наград, регламента, наименований и переименований (председатель Кистанов С.П.).
Председатель VI сессии
III созыва городского маслихата            Т. Ашимов
Секретарь городского маслихата             К. Бексултанов

4) 3 баптың дефистері 1); 2); 3); 4); 5) араб сандарына жақшаларымен ауыстырылсын;
5) 28 баптың дефистері 1); 2); 3); 4); 5) араб сандарына жақшаларымен ауыстырылсын;
6) 50 баптың 1.; 2.; 3. тармақшалардың нөмірлері 1); 2); 3) ауыстырылсын;
7) 68 баптың дефистері 1); 2); 3); 4); 5) араб сандарына жақшаларымен ауыстырылсын.
8) 69 баптың 1.; 2.; 3.; 4. тармақшалардың нөмірлері 1); 2); 3); 4) ауыстырылсын;
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау адам құқығы, заңдылық, этика, наградалар, регламент, атаулар және атын өзгерту мәселелері бойынша тұрақты комиссиясына жүктелсін (төрағасы Кистанов С.П.).
ІІІ шақырылған қалалық
мәслихаттың VI сессия төрағасы             Т. Әшімов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Қ. Бексұлтанов