О Региональном плане по ускоренному переходу предприятий Мангистауской области на международные стандарты ИСО серий 9000 и 14000 на 2004-2005 годы
Решение Маслихата Мангистауской области от 30 июня 2004 года N 6/80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 14 июля 2004 года N 1711
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Региональный план по ускоренному переходу предприятий Мангистауской области на международные стандарты ИСО серий 9000 и 14000 на 2004-2005 годы (прилагается).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня опубликования.
Председатель сессии            Секретарь областного маслихата
Утвержден
решением областного маслихата

Маңғыстау облысы кәсіпорындарының 9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарына жедел өтуі жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған Аймақтық жоспары туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2004 жылғы 30 маусымдағы N 6/80 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 14 шілдеде N 1711 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат  шешім етті:
1. Маңғыстау облысы кәсіпорындарының 9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарына жедел өтуі жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған Аймақтық жоспары бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                               Облыстық
мәслихаттың хатшысы
"Маңғыстау облысы кәсіпорындарының 9000
және 14000 сериялы ИСО халықаралық
стандарттарына жедел өтуі жөніндегі
2004-2005 жылдарға арналған Аймақтық
жоспары туралы" облыстық мәслихатының

от 30 июня 2004 года N 6/80
"О Региональном плане по ускоренному
переходу предприятий Мангистауской области
на международные стандарты ИСО серий
9000 и 14000 на 2004-2005 годы"
Региональный план по ускоренному переходу предприятий Мангистауской области на международные стандарты ИСО серий 9000 и 14000 на 2004-2005 годы
№ п/п
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Предполагаемые расходы
Источник финансиро-вания
1
2
3
4
5
6
7
1
Осуществить внедрение в организациях высшего профессионального и послевузовского профессионального образования Государственные стандарты РК, разработанные в соответствии с международными стандартами ИСО серии 9000:
Стандарт Республики Казахстан 1157-2002г. Образование высшее профессиональное. Системы менеджмента качества организаций образования;
Стандарт Республики Казахстан 1158-2002г. Образование высшее профессиональное. Материально- техническая база организаций образования
Программа обучения
Актауский университет им.Ш. Есенова (по согласованию)
4 квартал
2004 г.
Не требуется
2
Обеспечить подготовку экспертов- аудиторов:
систем обеспечения безопасности охраны окружающей среды (ИСО 14000);
систем управления качеством пищевых продуктов на основе принципов анализа рисков и критических контрольных точек.
Сертификат эксперта- аудитора
МфОАО "НЦЭиС" (по согласованию).
4 квартал
2004 г.
В пределах выделяемых средств
Средства предприятий
3
Обеспечить организацию постоянных публикаций и рубрик в печати, выступлений на радио и телевидении по вопросам внедрения и сертификации систем менеджмента качества и управления окружающей средой в соответствии с международными стандартами ИСО серии 9000 и 14000.
Публикации, выступления
УГН КСМИиС(по согласованию),
Постоянно
Не требуется
1
2
3
4
5
6
7
МфОАО "НЦЭиС" (по согласованию)
4
Проводить региональные семинары по подготовке внутренних аудиторов для предприятий региона с привлечением учебных центров Республики Казахстана и Российской Федерации.
Сертификат внутреннего аудитора
Областное управление экономики, промышленности и торговли.
МфОАО "НЦЭиС"(по согласованию)
Ежеквартально
В пределах выделяемых средств
Средства предприятий
Осуществлять ежеквартальный мониторинг разработки и внедрения систем менеджмента качества и управления окружающей средой, соответствующих международным стандартам ИСО серий 9000 и 14000 на предприятиях региона.
Отчет в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
УГН КСМИиС (по согласованию)
Ежеквартально
Не требуется
6
Разработать и внедрить международные стандарты ИСО серий 9000 и 14000 на следующих предприятиях региона: Государственное учреждение "Актауский университет им. Ш. Есенова";
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМК - Азимут";
Отчет в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
Руководители предприятий (по согласованию)
2004 год
2004 год
В пределах выделяемых средств
Средства предприятий
1
2
3
4
5
6
7
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мырзабек";
2004 год
Открытое акционерное общество "Темиртас";
2004 год
Открытое акционерное общество "Каскор-Машзавод";
2004 год
Открытое акционерное общество "Каскор- СМУ";
2005 год
Открытое акционерное общество "Мангистаумунайгаз";
2005 год
Управление переработки газа открытого акционерного общества "Озенмунайгаз";
2005 год
Совместное предприятие "Арман";
2005 год
Товарищество с ограниченной ответственностью "Актауский завод стекловолокнистых труб";
2005 год
Открытое акционерное общество "КазНИПИмунайгаз".
2005 год
7
Провести региональные конкурсы: "Лучшие товары региона" и "За достижения в области качества"
Протокол комиссии
УГН КСМИиС
(по согл),
Областное управление экономики, промышленности и торговли
3 квартал
2004 года
В пределах выделяемых средств
Средства предприятий
Принятые сокращения
МфОАО "НЦЭиС"  - Мангистауский филиал ОАО "Национальный центр экспертизы и сертификации"
УГН КСМИиС -  Управление государственного надзора по Мангистауской области Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан

2004 жылғы 30 маусымдағы N 6/80
шешімімен бекітілген
Маңғыстау облысы кәсіпорындарының 9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарына жедел өтуі жөніндегі 2004- 2005 жылдарға арналған
Аймақтық жоспары
№ қ/с
Іс-шаралар
Аяқта
лу нысаны
Орындауға жауапты
Орын
дау мерзі
мі
Болжам
ды шығындар
Қаржылан
дыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7
1
Жоғары кәсіптік және жоғары оқу орындарынан кейінгі кәсіптік білім беру ұйымдарында 9000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарына сәйкес әзірленген ҚР Мемлекеттік стандарттарын енгізуді жүзеге асыру:
1157-2002ж. ҚР СТ Жоғары кәсіптік білім. Білім беретін ұйымдардың сапа менеджменті жүйесі;
1158-2002ж. ҚР СТ Жоғары кәсіптік білім. Білім беретін ұйымдардың материалдық- техникалық базасы.
Оқу  бағдарламасы
Ш.Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік университеті (келісім бойынша)
2004 жылдың 4 тоқсаны
Қажет етпейді
2
Сарапшы- аудиторларды даярлауды қамтамасыз ету:
қоршаған ортаны қорғау қауіпсіздігін қамтамасыз ету жүйесі (ИСО 14000);
тәуекелді талдау қағидаттары мен дағдарысты бақылау нүктелері негізінде тамақ өнімдерінің сапасын басқару жүйелері.
Сарапшы- аудитор сертификаты
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ Маңғыстау  филиалы (келісім бойынша).
2004 жылдың 4 тоқсаны
Бөлінетін қаражат шегінде
Кәсіпорындар қаражаты
3
9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарға сәйкес сапа менеджменті мен қоршаған ортаны басқару жүйелерін енгізу және сертификаттау мәселелері бойынша радио мен теледидарда хабарлар беру, үнемі баспасөз басылымдарында жарияланымдар мен айдарлар беруді ұйымдастыруды қамтамасыз ету.
Жарияланым-дар, сөйленген сөздер
МҚЖБ  (келісім бойынша),
Үнемі
Қажет етпейді
1
2
3
4
5
6
7
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ Маңғыстау  филиалы (келісім бойынша)
4
Аймақ кәсіпорындары үшін ішкі аудиторлар даярлау бойынша Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының оқу орталықтарын тарта отырып, аймақтық семинарлар өткізу.
Ішкі аудитор сертификаты
ОЭҚжСБ,"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ Маңғыстау  филиалы (келісім бойынша)
Тоқсан сайын
Бөлінетін қаражат шегінде
Кәсіпорындар қаражаты
Аймақ кәсіпорындарында 9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарына сәйкесетін сапа менеджменті мен қоршаған ортаны қорғау жүйелерін әзірлеу және енгізу мониторингін тоқсан сайын жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы индустрия және сауда министрлігіне есеп
МҚЖБ (келісім бойынша)
Тоқсан сайын
Қажет етпейді
6
9000 және 14000 сериялы ИСО халықаралық стандарттарын аймақтың мынадай кәсіпорындарына әзірлеу және енгізу:
Қазақстан Республикасы индустрия және сауда министрлігіне есеп
Кәсіпорындар басшылары (келісім бойынша)
Бөлінетін қаражат шегінде
Кәсіпорындар қаражаты
"Ш. Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік университеті" мемлекеттік мекемесі;
2004 жыл
1
2
3
4
5
6
7
"КМК - Азимут" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2004 жыл
"Мырзабек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2004 жыл
"Теміртас" ашық акционерлік қоғамы;
2004 жыл
"Каскор-Машзавод" ашық акционерлік қоғамы;
2004 жыл
"Каскор - СМУ" ашық акционерлік қоғамы;
2005 жыл
"Маңғыстаумұнайгаз" ашық акционерлік қоғамы;
2005 жыл
"Өзенмұнайгаз" ашық акционерлік қоғамының газ өңдеу басқармасы;
2005 жыл
"Арман" біріккен кәсіпорны;
2005 жыл
"Ақтау шыны талшықты құбырлар зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"ҚазНИПИмұнайгаз" ашық акционерлік қоғамы.
2005 жыл
2005 жыл
7
"Аймақтың үздік тауарлары" және "Сапа саласындағы жетістіктері үшін" атты аймақтық конкурстар өткізу.
Комис
сия хаттамасы
МҚЖБ (келісім бойынша)
ОЭҚжСБ
2004 жылдың 3 тоқса
ны
Бөліне
тін қаражат шегінде
Кәсіпор
ындар қаражаты
Қолданылған қысқартулар:
МҚЖБ  - Қазақстан Республикасы индустрия және сауда министрлігі Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттік қадағалау жөніндегі басқармасы
ОЭҚжСБ  - облыстық экономика, өнеркәсіп және сауда басқармасы