Об областном бюджете на 2005 год
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/126. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 декабря 2004 года N 1801
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Бюджетным  Кодексом  Республики Казахстан и  Законом  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2005 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 26 749 307 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 739 431 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям - 38 130 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 34 430 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 3 937 316 тысяч тенге;
2) затраты - 28 058 596 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 309 289 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 75 028 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 85 028 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 350 870 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 354 300 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 3 430 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - 1 585 131 тысяча тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 585 131 тысяча тенге. <*>
Сноска: В пункт 1 внесены изменения - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 , решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .
2. Установить на 2005 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому,
Тупкараганскому районам                        - 100 процентов;
городу Актау                                   - 4,5 процента;
городу Жанаозен                                - 5,8 процента;  <*>
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому,
Тупкараганскому районам, городам Актау и Жанаозен - 100 процентов;
3) Индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому,
Тупкараганскому районам, городам Актау и Жанаозен - 100 процентов;

2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/126 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет департаментінде 2004 жылғы 21 желтоқсанда N 1801 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , "Қазақстан Республикасының Бюджет  Кодексіне " және "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес, облыстық мәслихат  шешім етті :
1. 2005 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1)   кірістер - 26 749 307 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 739 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 38 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 34 430 мың теңге;
ресми трансферттер түсімдері бойынша - 3 937 316 мың теңге;
2) шығындар - 28 058 596 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 309 289 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 75 028 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 85 028 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 350 870 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 354 300 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 3 430 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 1 585 131 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 585 131 мың теңге.  <*>
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211  шешімдерімен, 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.
2. 2005 жылға қалалар мен аудандар бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған  аудандарына - 100 пайыз
Ақтау қаласына                                      - 4,5 пайыз
Жаңаөзен қаласына                                   - 5,8 пайыз
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандарына, Ақтау және Жаңаөзен қалаларына                                 - 100 пайыз
3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандарына, Ақтау және Жаңаөзен қалаларына                                 - 100 пайыз

4) Социальный налог:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому,
Тупкараганскому районам                         - 100 процентов;
городу Актау                                    - 5,6 процента;
городу Жанаозен                                 - 6,3 процента;  <*>
Сноска: В пункт 2 внесены изменения - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 , решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .
3. Установить бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 1 412 929 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянский район                                        586 576 тысяч тенге;
Тупкараганский район                                      826 353 тысяч тенге.
4. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 15 989 138 тысяч тенге.
5. Установить на 2005 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет Мангистауского района, в сумме 173 068 тысячи тенге.
5-1. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
38 077 тысяч тенге - на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образования;
18 685 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
7 492 тысяч тенге - на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
5 267 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
89 755 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;   <*>
8 140 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение государственных центров крови на местном уровне;
12 228 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны;
1 299 тысяч тенге - на обеспечение проезда инвалидам и участникам Великой Отечественной войны один раз в год железнодорожным транспортом по странам СНГ;
10 023 тысяч тенге - на увеличение размеров коэффициентов для исчисления должностных окладов (ставок) рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий;
231 тысяч тенге - на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций.
30738 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местного исполнительного органа;
9706 тысяч тенге - на выплату компенсаций на проезд для обучающихся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа местного исполнительного органа.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 5.

4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандарына  - 100 пайыз
Ақтау қаласына                                      - 5,6 пайыз
Жаңаөзен қаласына                                   - 6,3 пайыз. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді- Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.
3.   Төменгі бюджеттерден облыстық бюджетке 1 412 929 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде:
Қарақия ауданы                                586 576 мың теңге;
Түпқараған ауданы                             826 353 мың теңге.
4. Республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттік алымдар 15 989 138 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
5. 2005 жылға облыстық бюджеттен Маңғыстау  ауданының бюджетіне берілетін 173 068 теңге сомасындағы субвенция көлемі белгіленсін.
5-1. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарына республикалық бюджеттен мынадай көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны белгіленсін:
мемлекеттік білім беру ұйымдарының үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 38 077 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауды қамтамасыз етуге - 18 685 мың теңге;
арнаулы (түзету) білім беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге - 7 492 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауды қамтамасыз етуге - 5 267 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да медициналық иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 89 755 мың теңге; <*>
жергілікті деңгейдегі мемлекеттік қан  орталықтарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 8 140 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бір жолғы материалдық көмек көрсетуге - 12 228 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне  жылына бір рет Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдеріне темір жол көлігімен жол жүруді  қамтамасыз етуге - 1299 мың теңге;
мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындарының бірінші және екінші разрядтағы жұмысшыларының лауазымдық жалақыларын (ставкаларын) есептеу үшін коэффициенттердің мөлшерлерін ұлғайтуға -10023 мың теңге;
қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшін абоненттік төлемдер тарифінің көтерілуін өтеуге - 231 мың теңге;
30 738 мың теңге - жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында оқитын студенттерге стипендия көлемін ұлғайтуға;
9 706 мың теңге - жергілікті атқарушы органның мемлекеттік тапсырысы негізінде орта кәсіби оқу орындарында оқитын студенттердің  жолына өтемақы төлеуге.
Көрсетілген сомаларды бөлу облыстық бюджеттің, аудандар мен қалалар бюджеттерінің ауқымында 5-қосымшаға сәйкес іске асырылады. <*>
Ескерту. 5-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.

5-2. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 110 669 тысячи тенге, в том числе:
6 322 тысяч тенге - на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
5 000 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
74 121 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
17 881 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
3 345 тысяч тенге - на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областном институте повышения квалификации педагогических кадров;
4 000 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы областного института повышения квалификации педагогических кадров.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 6.
5-3. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 202 204 тысячи тенге, в том числе:
4 373 тысячи тенге - на возмещение расходов по увеличению стоимости обучения по среднему профессиональному образованию в рамках государственного заказа;
9 120 тысяч тенге - на повышение квалификации и переподготовку медицинских кадров, а также менеджеров в области здравоохранения;
15 805 тысяч тенге - на лекарственное обеспечение детей до 5-ти летнего возраста;
23 953 тысячи тенге - на обеспечение беременных железо- и йодсодержащими препаратами;
19 909 тысяч тенге - на осуществление профилактических медицинских осмотров отдельных категорий граждан;
129 044 тысячи тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
5-4. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие малых городов с депрессивной экономикой для реализации Программы развития малых городов на 2004-2006 годы в сумме 30 000 тысяч тенге согласно приложению 7.

5-2. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында республикалық бюджеттен 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер 110 669 мың теңге сомасында қарастырылғаны белгіленсін, соның ішінде:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді интернетке қосуға және олардың трафигін төлеуге - 6 322 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорларын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу- әдістемелік жинақтарды сатып алуға және жеткізуге - 5 000 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 74 121 мың теңге;
кәсіптік бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 17 881 мың теңге;
облыстық педагог кадрлардың біліктілігін арттыру институтына педагог қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға - 3 345 мың теңге;
облыстық педагогикалық кадрлар біліктілігін арттыру институтының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4 000 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды бөлу облыстық бюджеттің, аудандар мен қалалар бюджеттерінің ауқымында 6-қосымшаға сәйкес іске асырылады. <*>
Ескерту. 5-4 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194  шешімдерімен.
5-3. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 202 204 мың теңге сомасында қарастырылғаны белгіленсін, соның ішінде:
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде орта кәсіптік білім беру бойынша оқыту құнының ұлғаю шығыстарын өтеуге - 4 373 мың теңге;
медициналық кадрларын, сондай-ақ, денсаулық саласындағы менеджерлерді қайта даярлау және біліктілігін көтеруге - 9 120 мың теңге;
5 жасқа дейінгі балаларды дәрі-дәрмектермен қамтамасыз етуге - 15 805 мың теңге;
жүкті әйелдерді құрамында темір және йоды бар препараттармен қамтамасыз етуге - 23 953 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын медициналық алдын алу тексерулерін жүзеге асыруға - 19 909 мың теңге;
денсаулық сақтау саласының жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 129 044 мың теңге.  <*>
Ескерту. 5-3 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.
5-4. 7-қосымшаға сәйкес 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында экономикасы күйзеліске ұшыраған шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 30 000 мың теңге сомасында қарастырылғаны белгіленсін.  <*>
Ескерту. 5-4 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.

5-5. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые трансферты на развитие социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы в сумме 704 982 тысяч тенге, в том числе: <*>
на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 73 192 тысячи тенге; <*>
на строительство и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 468 020 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельской) местности - 163 770 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 8.
5-6. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые трансферты на развитие на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 393 750 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 9.
5-7. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены средства на кредитование строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации жилищной политики в сумме 500 000 тысяч тенге  согласно приложению 10.
5-8. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов из областного бюджета в сумме 284 356 тысяч тенге, в том числе:
на развитие объектов образования - 145 000 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 60 110 тысяч тенге;
на развитие благоустройства - 15 000 тысяч тенге;
на развитие объектов коммунального хозяйства - 22 000 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 3 500 тысяч тенге.
для выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и участникам локальных войн в Афганистане - 14 046 тысяч тенге;

5-5. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ауылдың әлеуметтік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 704 982 мың теңге сомасында қарастырылғаны белгіленсін, соның ішінде:
ауылдық (селолық) елді мекендерде ауыз сумен қамтамасыз ету объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 73 192 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердегі білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 468 020 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 163 770 мың теңге;
Көрсетілген сомаларды бөлу облыстық бюджеттің, аудандар мен қалалар бюджеттерінің ауқымында 8-қосымшаға сәйкес іске асырылады.  <*>
Ескерту. 5-5 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.
5-6. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына 393 750 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны белгіленсін.
Көрсетілген сомаларды бөлу аудандар мен қалалар бюджеттерінің ауқымында 9-қосымшаға сәйкес іске асырылады.  <*>
Ескерту. 5-6 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.
5-7. 10-қосымшаға сәйкес, 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында тұрғын үй саясатын іске асыру шеңберінде мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерінің құрылысына сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша 500 000 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны белгіленсін.  <*>
Ескерту. 5-7 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.
5-8. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттерін дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері  284 356 мың теңге сомасында қарастырылғаны белгіленсін, соның ішінде:
білім беру объектілерін дамытуға - 145 000 мың теңге;
сумен жабдықтау объектілерін дамытуға - 60 110 мың теңге;
абаттандыруды дамытуға - 22 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға - 5 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға - 3 500 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және Ауғанстандағы жергілікті соғыстарға қатысушыларға бір жолғы материалдық көмек төлеуге - 14 046 мың теңге;

на развитие транспортной инфраструктуры - 5 000 тысяч тенге;
для выплаты единовременной помощи лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой отечественной войны - 6 800 тысяч тенге;
2 300 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
на развитие теплоэнергетической системы - 20 600 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 11.
5-9. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 846 659 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе областного бюджета, бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 12
5-10. Установить, что в расходах областного бюджета на 2005 год предусмотрены трансферты на текущие затраты Тупкараганскому району в сумме 9 400 тыс. тенге.  <*>
Сноска: В пункт 5 внесены изменения - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , и дополнено пунктом 5-10.- решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 , решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .
6. Предоставить право:
на бесплатный и льготный проезд гражданам, проживающим в Мангистауской области и направляемым на консультацию, обследование и лечение в республиканские лечебно - профилактические центры согласно Порядку, который необходимо утвердить постановлением акимата области;
на бесплатный или льготный проезд больным туберкулезом, направляемым на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий "Тущибек" и республиканские противотуберкулезные санатории согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на установление ежемесячных дополнительных надбавок на уход к государственным пособиям одиноким инвалидам 1 и 2 группы, нуждающимся в посторонней помощи в размере одного месячного расчетного показателя;
на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, проживающим и работающим в сельской местности и в поселках городского типа, на которых распространяются действия законов Республики Казахстан "О приоритетности развития аула (села) и агропромышленного комплекса в Республике Казахстан" и "О системе здравоохранения"  в размере, определяемом решениями маслихатов районов и городов;
на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности  в общественном транспорте, медицинским  работникам здравоохранения, согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области.

көлік инфрақұрылымын дамытуға - 5 000 мың теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға біржолғы көмек төлеу үшін - 6 800 мың теңге;
2 300 мың теңге - жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорын жаңартуға арналған оқыту-әдіснамалық жиынтықтар мен оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
жылуэнергетикалық жүйені дамытуға - 20 600 мың теңге.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінде көрсетілген сомаларды бөлу 11-қосымшаға сәйкес іске асырылады.  <*>
Ескерту. 5-8 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211  шешімдерімен.
5-9. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен 846 659 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны белгіленсін.
Көрсетілген соманы облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері кесіндісінде бөлу 12-қосымшаға сай жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-9 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194  шешімімен.
5-10. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында Түпқараған ауданына ағымдағы шығындарға 9 400 мың теңге сомасындағы трансферттер қарастырылғаны белгіленсін. <*>
Ескерту. 5-10 тармақпен толықтырылды - облыстық мәслихатының 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211  шешімімен.
6. Құқық берілсін:
Маңғыстау облысында тұратын және республикалық емдеу-алдын-алу орталықтарына кеңес алуға, зерттелуге және емделуге жіберілетін азаматтардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілуі тиіс Тәртіпке сәйкес тегін және жеңілдікті жолсапарына;
қуаттандыратын ем үшін облыстық туберкулезге қарсы "Тұщыбек" санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге жіберілетін туберкулезбен науқастанғандардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілетін Ережеге сәйкес  тегін және жеңілдікті жолсапарына;
біреудің көмегіне зәру жалғызбасты 1 және 2 топтағы мүгедектерге күтім үшін мемлекеттік жәрдемақыға ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қосымша үстемақы белгілеуге;
"Қазақстан Республикасында ауылды (селоны)  және агроөнеркәсіп кешенін басым дамыту туралы" және "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы заңдарының әрекет күші таралатын ауылдық жерде және қалалық үлгідегі кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау мекемелерінің мамандарына аудандар мен қалалар мәслихаттарының шешімімен айқындалатын мөлшерде отын сатып алуға;
денсаулық сақтаудың медициналық қызметкерлеріне облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес  көшпелі сипаттағы жұмысына байланысты қоғамдық көлікке көлік шығындарының орнын толтыруға.

7. Предусмотреть в областном бюджете на 2005 год средства на кредитование малого предпринимательства в сумме  50 000 тысяч тенге.
8. Установить, что с 1 января 2005 года прекращаются требования местного исполнительного органа области к АО "Бирлик", ликвидированному в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по директивному кредиту, выданному под гарантию местного исполнительного органа, в сумме 27954 тыс. тенге.
9. Утвердить резерв акимата области в сумме 42 720 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 4 700 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 38 020 тысяч тенге, в том числе 1 000 тысяч тенге по исполнению обязательств исполнительных (государственных) органов по решениям судов;
<*>
Сноска: В пункт 9 внесены изменения - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 , решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 2.

7. 2005 жылға арналған облыстық бюджетте шағын кәсіпкерлікті несиелендіруге 50 000 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
8. 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап, облыстың жергілікті атқарушы органының Қазақстан Республикасы заңына сәйкес жұмысы тоқтатылған "Бірлік" АҚ жергілікті атқарушы органның кепілдігімен берілген 27 954 мың теңге сомасындағы директивтік несие бойынша талабы тоқтатылады.
9. Әкімият резерві 42 720 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
төтенше резерв - 4 700 мың теңге;
шұғыл шығындар резервіне - 38 020 мың теңге, оның ішінде     1 000 мың теңге соттардың шешімдері бойынша атқарушы (мемлекеттік) органдардың міндеттемелерін орындау бойынша;  <*>
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , өзгерістер енгізілді және төртінші азат жол алынып тасталды - 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.
10. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

11. Утвердить перечень областных бюджетных программ, неподлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2005 год, согласно приложению 3.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2005 год не подлежат секвестру бюджетные программы районов и городов согласно приложению 4.
Председатель сессии                                       Секретарь
областного маслихата
Приложение 1
к решению областного маслихата
"Об областном бюджете на 2005 год"
от 8 декабря 2004 года N 8/126  <*>
Сноска: в новой редакции - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 , решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .
ОБЛАСТНОЙ БЮДЖЕТ НА 2005 ГОД                                                       (тыс тенге)
Кат.
Кл
Пдк
Спк
Наименование
Утвержденный бюджет
Уточненный бюджет
Отклонение
I.  ДОХОДЫ

11. 3-қосымшаға сәйкес 2005 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
2005 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджетінің атқарылу процесінде  аудандар мен қалалардың бюджеттік бағдарламалары 4-қосымшаға сәйкес секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
Сессия төрағасы                              Облыстық
мәслихаттың   хатшысы
"2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 8/126 шешіміне 1 қосымша <*>
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211  шешімдерімен.
2005 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТ
(мың теңге)
Сан
Сын
ІшкСын
Атауы
Бекітілген   бюджет
Нақтыланған   бюджет
Айырма
I. КІРІСТЕР

261
Департамент образования
004
Информатизация системы среднего образования
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
016
Развитие объектов образования
017
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
05
Здравоохранение
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
019
Развитие объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
004
Газификация населенных пунктов
005
Кредитование бюджетов  районов (городов областного значения) на строительство жилья
006
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
009
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие  благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
260
Управление физической культуры и спорта области
002
Развитие объектов спорта
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
021
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
266
Управление  архитектуры, градостроительства и строительства
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
003
Кредитование сельхозтоваропроизводителей
024
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
265
Департамент предпринимательства и промышленности
004
Кредитование для развития малого предпринимательства
266
Управление архитектуры, градостроительства и строительства
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие малых городов с депрессивной экономикой
Инвестиционные программы
4
Образование
261
Департамент образования
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием

261
Білім беру департаменті
004
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
266
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті
016
Білім беру объектілерін дамыту
017
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
05
Денсаулық сақтау
266
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті
019
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
005
Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру
006
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
007
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
008
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
009
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
021
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
010
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға  аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны  және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
024
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникациялар
268
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
13
Өзгелері
265
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті
004
Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін несиелендіру
266
Сәулет, қала салу және құрылыс басқармасы
012
Экономикасы күйзеліске ұшыраған шағын қалаларды дамытуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерi
Инвестициялық  бағдарламалар
4
Білім беру
261
Білім беру департаменті
009
Орта кәсіптік білімді мамандарды даярлау

74 121
продолжение таблицы
№                            п/п
Наименование
На укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования
На переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров
На укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров
А
Б
4
5
6
1.
Бейнеуский р-он
2.
Каракиянский р.
3.
Мангистауский р.
4.
Тупкараганский район
5.
город Актау
6.
город Жанаозен
7.
Областной бюджет
17 881
3 345
4 000
Всего по области
17 881
3 345
4 000
Приложение 7
к решению областного маслихата
от 8 февраля 2005 года N 9/141
"О внесении изменений и дополнении
в решение областного маслихата
от 8.12.2004г. N 8/126
"Об областном бюджете на 2005 год"  <*>
Сноска: дополнено - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 .
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского
бюджета для реализации Программы развития малых городов на 2004-2006 годы
бюджетам районов и городов на 2005 год
№   п/п
Наименование
На развитие малых городов с депрессивной экономикой
А
Б
1
1.
Тупкараганский район, в том числе:
30 000
строительство  магистрального   водовода  Кетик    -             Форт-Шевченко 5,7 км
30 000
Всего по области
30 000
Приложение 8
к решению областного маслихата
от 8 февраля 2005 года N 9/141
"О внесении изменений и дополнении
в решение областного маслихата
от 8.12.2004г. N 8/126
"Об областном бюджете на 2005 год"  <*>
Сноска: дополнено - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , внесены изменения - решением областного маслихата от 6 декабря 2005 года  N 13/230 .              .
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета для реализации Государственной программы развития сельских территорий Республике Казахстан на 2004-2010 годы областному бюджету,бюджетам  районов и городов на 2005 год
№ п/п
Наименование
На строительство и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности
На строительство и реконструкцию объектов здравоохранения аульной (сельск.) местности
На развитие системы водоснабжения
А
Б
1
2
3
1.
Каракиянский район, в том числе:
0
0
73 192
строительство подземного водовода  протяженностью 9,5 км в п.Жетыбай
73 192
2.
Областной бюджет, в том числе:
468 020
163 770
0
строительство СШ на 624 места в п.Жетыбай Каракиянского района
184 020
строительство СШ на 550 мест в с.Уштаган Мангистауского района
284 000
строительство туберкулезной больницы на 50 коек в с.Шетпе  Мангистауского района

74 121
№                    р/с
Атауы
Кәсіптік
бастауыш
білім
беретін
мемлекеттік
мекемелері
нің
материалдық
техникалық
базасын
нығайтуға
Облыстық
педагог
кадрлардың
біліктілігін
арттыру
институтына
педагог
қызметкерлер
ді қайта
даярлауға
және
біліктілігін
арттыруға
Облыстық
педагогика
лық кадрлар
біліктілі
гін
арттыру
институты
ның
материал
дық-техни
калық
базасын
нығайтуға
А
Б
4
5
6
1.
Бейнеу ауданы
2.
Қарақия ауданы
3.
Маңғыстау ауданы
4.
Түпқараған ауданы
5.
Ақтау қаласы
6.
Жаңаөзен қаласы
7.
Облыстық бюджет
17 881
3 345
4 000
Облыс бойынша барлығы
17 881
3 345
4 000
2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 8/126 шешіміне 7 қосымша <*>
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.
2005 жылға арналған аудандар мен қалалардың бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы экономикасы күйзеліске ұшыраған шағын қалаларды дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу
(мың теңге)
№                    р/с
Атауы
Экономикасы
күйзелген
шағын
қалаларды
дамытуға
А
Б
1
1.
Түпқараған ауданы, оның ішінде:
30 000
Кетік - Форт-Шевченко магистралды
су желісінің құрылысы (5,7 км)
30 000
Облыс бойынша барлығы
30 000
2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 8/126 шешіміне 8 қосымша <*>
Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 желтоқсандағы  N 13/230  шешімдерімен.
2005 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар мен
қалалардың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының ауылдық
аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру үшін республикалық бюджеттен
нысаналы даму трансферттерінің  сомаларын бөлу
(мың теңге)
№ п/п
Атауы
Ауылдық
(селолық)
жерлердегі
білім беру
объектілерін
салу және
қайта
жаңартуға
Ауылдық
(селолық)
жерлердегі
денсаулық
сақтау
объектілерін
салу және
қайта
жаңартуға
Сумен
жабдық
тау
жүйесін
дамыту
ға
А
Б
1
2
3
1.
Қарақия ауданы, оның
ішінде:
0
0
73 192
Жетібай кентінде
ұзындығы 9,5 км жерасты
су тартқышын салу
73 192
2.
Облыстық бюджет, оның
ішінде:
468 020
163 770
0
Қарақия ауданының
Жетібай кентінде 624
орындық орта мектеп салу
184 020
Маңғыстау ауданының
Ұштаған ауылында 550
орындық орта мектеп салу
284 000
Маңғыстау ауданының
Шетпе ауылында 50
төсектік туберкулез
ауруханасын салу

393 750
Приложение 10
к решению областного маслихата
от 8 февраля 2005 года N 9/141
"О внесении изменений и дополнении
в решение областного маслихата
от 8.12.2004г. N 8/126
"Об областном бюджете на 2005 год"  <*>
Сноска: дополнено - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 .
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета  на кредитование строительства жилья бюджетам районов и городов на 2005 год
п/п
Наименование
Сумма
А
Б
1
1.
город Актау
500 000
Всего по области
500 000
Приложение 11
к решению областного маслихата
от 8 февраля 2005 года N 9/141
"О внесении изменений и дополнении
в решение областного маслихата
от 8.12.2004г. N 8/126
"Об областном бюджете на 2005 год"  <*>
Сноска: дополнено и изменено - решением областного маслихата от 8 февраля 2005 года  N 9/141 , решением областного маслихата от 6 апреля 2005 года  N 10/148 , решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 , решением областного маслихата от 28 сентября 2005 года  N 12/211 .
Распределение сумм целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета бюджетам районов и городов на 2005 год
Наименование
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
А
Б
1
2
3
4
1
Бейнеуский р

393 750
2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 8/126 шешіміне 10 қосымша <*>
Ескерту. 10-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141  шешімімен.
2005 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттеріне тұрғын
үй құрылысын кредиттеуге республикалық бюджеттен нысаналы
даму трансферттерінің сомаларын бөлу
№р/с
Атауы
Сомасы
А
Б
1
1.
Ақтау қаласы
500 000
Облыс бойынша барлығы
500 000
2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихатының 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 8/126 шешіміне 11 қосымша <*>
Ескерту. 11-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 8 ақпандағы  N 9/141 , 2005 жылғы 6 сәуірдегі  N 10/148 , 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194 , 2005 жылғы 28 қыркүйектегі  N 12/211  шешімдерімен.
Облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың 2005 жылға
арналған бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мен
нысаналы даму трансферттер сомаларын бөлу
№ р/с
Атауы
Білім беру
объектілерін
салуға және
қайта жаңартуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
берілетін
нысаналы даму
трансферттер
Сумен
жабдықтау
жүйесін
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
берілетін
нысаналы даму
трансферттер
Қалалар
мен елді
мекендерді
абаттандыруды
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
нысаналы
даму
трансферт
тер
Коммуналдық
шаруашылықты
дамытуға
аудандар
(облыстық
маңызы бар
қалалар)
бюджеттеріне
нысаналы
даму
трансферттер
А
Б
1
2
3
4
1
Бейнеу ауданы

652
3 500
14 046
5000
6800
2 300
20 600
Приложение 12  <*>
Сноска: дополнено - решением областного маслихата от 30  мая 2005 года  N 11/194 .
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий областному бюджету, бюджетам районов и городов  на 2005 год
N п/п
Наименование
Сумма
А
Б
С

652
3 500
14 046
5 000
6 800
2 300
20600
Облыстық мәслихатының
2005 жылғы 30 мамырдағы
N 11/194 шешіміне 12 қосымша <*>
Ескерту. 12-қосымшамен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 30 мамырдағы  N 11/194  шешімімен.
Мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер сомасын 2005 жылға облыстық бюджетке, аудандар мен қалалардың бюджеттеріне бөлу

1.      Бейнеуский район                                 65 359
2.      Каракиянский район                               40 014
3.      Мангистауский район                              59 312
4.      Тупкараганский район                             26 383
5.      город Актау                                     178 214
6.      город Жанаозен                                   86 124
7.      Областной бюджет                                391 253
Всего по области                                846 659

1.      Бейнеу ауданы                                   63 359
2.      Қарақия ауданы                                  40 014
3.      Маңғыстау ауданы                                59 312
4.      Түпқараған ауданы                               26 383
5.      Ақтау қаласы                                   178 214
6.      Жаңаөзен қаласы                                 86 124
7.      Облыстық бюджет                                391 253
Облыс бойынша барлығы                      846 659