Об утверждении Порядка оказания единовременной социальной помощи инвалидам Атырауской области в оформлении подписки на газету
Постановление акимата Атырауской области от 11 февраля 2004 года N 45. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 15 марта 2004 года за N 1876. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 4 октября 2011 года N 288.
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 04.10.2011 N 288.
В соответствии с решением IV сессии областного маслихата III созыва от 23 января 2004 года N 59-III "О внесении изменений и дополнений в решение III сессии областного маслихата III созыва от 12 декабря 2003 года N 23-III" акимат области постановляет :
1. Утвердить прилагаемый Порядок оказания единовременной социальной помощи инвалидам Атырауской области в оформлении подписки на газету.
2. Акимам города Атырау и районов, областному управлению труда, занятости и социальной защиты населения обеспечить назначение и оказание единовременной социальной помощи в соответствии с Порядком, утвержденным настоящим постановлением.
3. Атыраускому областному финансовому управлению обеспечить своевременное финансирование единовременной социальной помощи за счет средств, предусмотренных в областном бюджете на эти цели по программе 258.15.00 "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Байгужина М.И. - заместителя акима области.
Аким области
Приложение к
постановлению областного акимата
от 11 февраля 2004 года N 45
ПОРЯДОК
оказания единовременной социальной помощи инвалидам
Атырауской области в оформлении подписки на газету
Настоящий Порядок разработан, на основании Закона Республики Казахстан от 7 апреля 1999 года N 374-I "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям граждан",постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О Программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" и в соответствии решением IV сессии III созыва областного маслихата от 23 января  2004 года N 59-III "О внесении изменений и дополнений в решение III сессии областного маслихата III созыва от 12 декабря 2003 года N N 23-III".
1. Порядок назначения
1.1. Единовременная социальная помощь инвалидам Атырауской области в оформлении подписки (далее - социальная помощь) назначается местными органами труда, занятости и социальной защиты населения.

Атырау облысының мүгедектерiне газетке жазылуды ресімдеуде біржолғы әлеуметтік көмек көрсету Тәртiбiн бекiту туралы
Атырау облысы әкімиятының 2004 жылғы 11 ақпандағы N 45 қаулысы. Атырау облыстық әділет департаментінде 2004 жылғы 15 наурызда N 1876 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011 жылғы 4 қазандағы N 288 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкiмдігінің 2011.10.04 N 288 қаулысымен.
III шақырылған облыстық мәслихаттық IV сессиясының 2004 жылғы 23 қаңтардағы N 59-III "III шақырылған облыстық мәслихаттық III сессиясының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы № 23-III шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" шешiмiне сәйкес облыстық әкiмият қаулы етеді:
1. Қоса берiлген Атырау облысының мүгедектерiне газетке жазылуды ресiмдеуде бiржолғы әлеуметтiк көмек көрсету Тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Атырау қаласы және аудандар әкiмдерi, облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы осы қаулымен бекiтiлген Тәртiпке сәйкес бiржолғы әлеуметтiк көмектi тағайындауды және берудi қамтамасыз етсiн.
3. Атырау облыстық қаржы басқармасы облыстық бюджетте 258.15.00 "Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша азаматтардың кейбiр санаттарына әлеуметтiк төлемдер" бағдарламасы бойынша осы мақсатқа қаралған қаражат есебiнен бiржолғы әлеуметтiк көмектi уақытында қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары М.И. Байғожинға жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыстық әкiмияттың
2004 жылғы 12 ақпандағы
№ 45 қаулысына қосымша
Атырау облысының мүгедектерiне газетке жазылуды
рәсiмдеуде бiржолғы әлеуметтiк көмек көрсету Тәртібі
Осы тәртiп Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 сәуiрдегi № 374-I "Азаматтардың кейбiр санаттарына жеңiлдiктер беру мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы № 1758 "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектердi сауықтыру Бағдарламасы туралы" қаулысы негiзiнде және III шақырылған облыстық мәслихаттың IV сессиясының 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 59-III "III шақырылған облыстық мәслихаттың III сессиясының 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 23-IIIшешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" шешiмiне сәйкес жасақталды.
1. Тағайындау тәртiбi
1.1. Атырау облысының мүгедектерiне газетке жазылуды ресiмдеуде бiржолғы әлеуметтiк көмек (алға қарай - әлеуметтiк көмек) жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарымен тағайындалады.

1.2. Для назначения социальной помощи граждане, имеющие на это право, подают в местные органы труда, занятости и социальной защиты населения по месту жительства личное заявление о назначении социальной помощи.
1.3. После назначения социальной помощи местными органами труда, занятости и социальной защиты населения составляются списки получателей с указанием их адресов и направляются в областное управление труда, занятости и социальной защиты населения.
1.4. Местные органы труда, занятости и социальной защиты населения несут ответственность за правильность назначения социальной помощи.
2. Порядок финансирования и выплаты социальной помощи
2.1. Финансирование социальной помощи осуществляется за счет средств предусмотренных на эти цели в местном бюджете на 2004 год.
2.2. Местные органы представляют заявки на финансирование в областное управление труда, занятости и социальной защиты населения.
2.3. Областное управление труда, занятости и социальной защиты населения на основании заявок местных органов определяет сумму необходимых средств на выплату социальной помощи по области и направляет заявку на финансирование в областное финансовое управление.
2.4. Областное финансовое управление на основании заявки областного управления труда, занятости и социальной защиты населения выделяет средства, предусмотренные в местном бюджете на выплату социальной помощи. Областное управление труда, занятости и
социальной защиты населения после поступления средств перечисляет их на текущий счет областного филиала открытого акционерного общества "Казпочта", а также комиссионные вознаграждения в соответствии с договором.
3. Порядок ведения учета и отчетности
3.1. Ведение учета и отчетности по оказанию социальной помощи возлагается на органы труда, занятости и социальной защиты населения.
3.2. Областное управление труда, занятости и социальной защиты населения составляет акты сверки с областным филиалом открытого акционерного общества "Казпочта" на выплаченные средства социальной помощи.
3.3. Местные органы труда, занятости и социальной защиты населения представляют отчет в областное управление труда, занятости и социальной защиты населения в установленной форме и порядке.
3.4. Контроль за целевым использованием выделенных средств на выплату социальной помощи осуществляется уполномоченными органами.

1.2. Әлеуметтiк көмектi тағайындауға құқығы бар азаматтар тұрғылықты жерi бойынша жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарына әлеуметтік көмекті тағайындау жөнінде жеке арыз тапсырады.
1.3. Әлеуметтiк көмек тағайындалғаннан кейiн жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасына алушылардың мекен-жайы көрсетiлген тiзiмдi жасақтап, жолдайды.
1.4. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары әлеуметтiк көмектiң дұрыс тағайындалуына жауап бередi.
2. Әлеуметтiк көмектi төлеу және қаржыландыру тәртiбi
2.1. Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру 2004 жылға арналған жергiлiктi бюджетте осы мақсатқа қаралған қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
2.2. Жергiлiктi органдар облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасына қаржыландыруға өтiнiм бередi.
2.3. Облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы жергiлiктi органдардың өтiнiмi негiзiнде облыс бойынша әлеуметтiк көмектi төлеуге қажет қаражат мөлшерiн анықтап, облыстық қаржы басқармасына өтiнiм бередi.
2.4. Атырау облыстық қаржы басқармасы облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасының өтiнiмi негiзiнде жергiлiктi бюджетте қаралған қаражат есебiнен әлеуметтiк көмектi төлеуге қаражат бөледi. Облыстық еңбек, жұмыспен қамту және
халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы қаражат түскеннен кейiн, оларды сонымен қатар, келiсiм-шартқа сәйкес комиссиялық сыйақыны да "Қазпошта" Ашық Акционерлiк қоғамының облыстық филиалының ағымдағы шотына аударады.
3. Есеп жүргiзу және есеп беру тәртiбi
3.1. Әлеуметтiк көмек көрсетудiң есебiн жүргiзу және есеп беру еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдарына жүктеледi.
3.2. Облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы "Қазпошта" Ашық Акционерлiк қоғамының облыстық филиалымен бiрге әлеуметтiк көмекке төленген қаражатқа салыстыру актiн жасайды.
3.3. Жергiлiктi еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау органдары белгiленген үлгiде және тәртiппен облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасына есеп бередi.
3.4. Әлеуметтiк көмектi төлеуге бөлiнген қаражатты мақсатты пайдалануға бақылау жасау уәкiлеттi органдармен жүзеге асырылады.