Об утверждении Инструкции о ввозе (вывозе), приобретении, учете, хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2005 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2005 года № 3578. Утартил силу приказом Министра Внутренних дел Республики Казахстан от 22 октября 2011 года № 558
Сноска. Утратил силу приказом Министра Внутренних дел РК от 22.10.2011 № 558.
Сноска. В заголовок внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N 185.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о ввозе (вывозе), приобретении, учете, хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N 185.
2. Начальникам Департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей и на транспорте, Управления специальной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан организовать изучение настоящей Инструкции сотрудниками соответствующих служб с принятием зачетов и обеспечить ее неукоснительное исполнение.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N 185.
3. Начальникам Департамента тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Ибраев Б.А.), Департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей и на транспорте изготовить необходимое количество бланков, предусмотренных Инструкцией и обеспечить ими органы внутренних дел.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N 185.
4. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 декабря 1993 года N 473 "Об утверждении Инструкции о порядке ввоза, реализации, приобретения, хранения, учета и использования множительной (копировальной) техники цветного изображения, открытия и функционирования множительных участков, оснащенных ею" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 66).
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Отто И.И. и Департамент общественной безопасности МВД Республики Казахстан (Алпысбаев Г.А.).

Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен әкелу (әкету), сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 28 наурыздағы N 198 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 22 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3578. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 22 қазандағы № 558 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2011.10.22 № 558 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Ескерту: Қаулының атауына өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі N 185 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен әкелу (әкету), сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі N 185 бұйрығымен .
2. Астана, Алматы қалалары, облыстардың және көліктегі Ішкі істер департаменттерінің, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Арнайы полиция басқармасының бастықтары осы Нұсқаулықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің сынақ тапсыра отырып, зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
3. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Тыл департаментінің (Ыбраев Б.Ә.), Астана, Алматы қалалары, облыстардың және көліктегі Ішкі істер департаменттерінің, облыстардағы және көліктегі ішкі істер бас басқармаларының, ішкі істер басқармаларының бастықтары Нұсқаулықта көзделген қажетті мөлшердегі бланкілерді дайындасын және олармен ішкі істер органдарын қамтамасыз етсін.
Ескерту: 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
4. "Түрлі түсті бейнедегі көбейту (көшіру) техникасын шеттен әкелу, іске асыру, сатып алу, сақтау, есепке алу және пайдалану, онымен жабдықталған көбейту учаскелерін ашу және олардың жұмыс істеу тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің 1993 жылғы 31 желтоқсандағы N 473  бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 66 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер бірінші вице-министрі полиция генерал-лейтенанты И.И. Оттоға және Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Қоғамдық қауіпсіздік департаментіне (Ғ.А. Алпысбаев) жүктелсін.

6. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
"СОГЛАСОВАНО"                          "СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета                  Министр культуры,
национальной безопасности              информации и спорта
Республики Казахстан                   Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"                          "СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов                       Министр здравоохранения
Республики Казахстан                   Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"                          "СОГЛАСОВАНО"
Министр                                Вице-министр финансов -
по чрезвычайным ситуациям              Председатель Комитета
Республики Казахстан                   таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 марта 2005 года
N 198
Инструкция
о ввозе (вывозе), приобретении, учете, хранении и использовании
множительно-копировальной техники цветного изображения
Сноска. В название Инструкции внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует работу органов внутренних дел по осуществлению контроля за ввозом (вывозом), приобретением, учетом, хранением и использованием юридическими лицами в Республике Казахстан множительно-копировальной техники цветного изображения (далее - множительная техника), перечень которой утвержден  постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2005 года N 448 "Об утверждении Перечня множительно-копировальной техники цветного изображения, приобретение, хранение, перевозка, ввоз и вывоз которой осуществляются по разрешениям органов внутренних дел.
Инструкция не распространяется на органы и подразделения Министерства обороны, Республиканской гвардии, Службы охраны Президента, Комитета национальной безопасности, Генеральной Прокуратуры, Министерства внутренних дел, Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
1-1. Под множительным участком понимается помещение юридического лица (в том числе арендованное), оборудованное множительной техникой, используемой для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 1-1 приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .

6. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
генерал-лейтенант
2005 жылғы 26 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және
спорт министрі
2005 жылғы 1 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
2005 жылғы "___" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2005 жылғы 11 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2005 жылғы 10 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі
кедендік бақылау
Комитетінің төрағасы
2005 жылғы 17 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2005 жылғы 28 наурыздағы
N 198 бұйрығымен
бекітілген
Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу (әкету), сатып алу, есепке алу,
сақтау және пайдалану туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
Ескерту: Нұсқаулықтың атауына өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық тізбесі "Сатып алу, сақтау, тасымалдау, әкелу және әкету ішкі істер органдарының рұқсаты бойынша жүзеге асырылатын түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 мамырдағы N 448 қаулысымен бекітілген түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын (бұдан әрі - көбейту техникасы) Қазақстан Республикасында заңды тұлғалардың шеттен әкелуін (әкетуін), сатып алуын, есепке алуын, сақтауын және пайдалануын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі ішкі істер органдарының жұмысын нақтылайды.
Нұсқаулық Қорғаныс министрлігінің, Республикалық ұланның, Президент Күзеті қызметінің, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Бас Прокуратураның, Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің және Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі агенттігінің (қаржы полициясы) органдары мен бөлімшелеріне таратылмайды.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі N 185 бұйрығымен .
1-1. Көбейту учаскесі дегеніміз кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін пайдаланылатын көбейту техникасымен жабдықталған заңды тұлғаның үй-жайы (оның ішінде жалға алған үй-жайы).
Ескерту: 1-1-тармақпен толықтырылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .

2. За нарушение правил учета, хранения или использования множительной техники виновные лица несут ответственность в соответствии с административным законодательством Республики Казахстан.
2. Приобретение множительной техники
Сноска. Глава 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
3. Получение разрешения на право приобретения множительной техники распространяется на юридических лиц, ввозящих (вывозящих), торгующих (реализующих), использующих множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода.
3-1. Разрешение на право приобретения множительной техники (приложение 1) выдается органом внутренних дел по месту нахождения юридического лица на основании его письменного ходатайства, в котором указываются: наименование, марка, модель (с описанием разрешающей способности, количества используемых цветов и технологии печати), количество приобретаемой техники, цель ее предназначения (для торговли (реализации) или использования).
Юридические лица, использующие множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, дополнительно представляют копии актов проверок о соответствии помещений установленным требованиям использования и сохранности множительной техники, подписанные представителями органов внутренних дел, государственного санитарно-эпидемиологического надзора, противопожарной службы.
4. Разрешение на право приобретения множительной техники выдается сроком на шесть месяцев.
3. Хранение (использование) множительной техники
5. Юридическое лицо использующее множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода в недельный срок со дня приобретения множительной техники на основании письменного заявления получает в органе внутренних дел разрешение на право ее хранения по месту использования множительной техники.
К заявлению прилагаются:
копии нотариально заверенных свидетельств о государственной регистрации юридического лица и учредительных документов;
список лиц, работающих с множительной техникой, отвечающих за ее хранение и использование, осуществляющих ее техническое обслуживание с анкетами или личными листками по учету кадров (приложение 2), документы, свидетельствующие о пригодности лиц к указанному виду работы (справки психоневрологических, наркологических диспансеров), об отсутствии судимости;
копии документов, содержащих необходимые сведения о множительной технике (наименование, фирма-изготовитель, модель и серийный номер);
акты органов государственного санитарно-эпидемиологического надзора и противопожарной службы о соответствии условий эксплуатации множительной техники санитарно-эпидемиологическим, противопожарным правилам и нормам;
сертификат соответствия множительной техники установленным требованиям;
копия приказа (распоряжения) руководителя юридического лица о назначении лица, ответственного за учет, хранение и использование множительной техники.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .

2. Көбейту техникасын есепке алу, сақтау немесе пайдалану тәртібін бұзғаны үшін кінәлі адамдар Қазақстан Республикасының әкімшілік заңнамаларына сәйкес жауапқа тартылады.
2. Көбейту техникасын сатып алу
Ескерту: 2-тарау жаңа редакцияда - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
3. Көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсат алу кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын әкелетін (әкететін), сататын (өткізетін), пайдаланатын заңды тұлғаларға таратылады.
3-1. Көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсатты (1-қосымша) заңды тұлғаның жазбаша қолдаухатты негізінде оның тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органы береді, онда: сатып алынатын техниканың атауы, маркасы, моделі, (рұқсат беру мүмкіндігі, пайдаланылатын түстердің саны мен басу технологиясы), қандай мақсатқа арналғаны (сату (өткізу) немесе пайдалану үшін) көрсетіледі.
Кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлғалар ішкі істер, мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау, өртке қарсы қызмет органдарының өкілдері қол қойған үй-жайлардың көбейту техникасын пайдалану мен сақтаудың белгіленген талаптарына сәйкестігі туралы тексеру актілерінің көшірмелерін қосымша ұсынады.
4. Сатып алу құқығына рұқсат алты ай мерзімге беріледі.
3. Көбейту техникасын сақтау (пайдалану)
5. Заңды тұлға көбейту техникасын сатып алған күннен бастап бір апта мерзім ішінде жазбаша өтініш негізінде кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын көбейту техникасын оны пайдаланатын жерде сақтауға рұқсат алуға міндетті.
Өтінішке:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік пен құрылтай құжаттарының нотариалдық расталған көшірмелерін;
көбейту техникасымен жұмыс істейтін, оны сақтауға және пайдалануға жауап беретін, оның техникалық қызмет көрсетуін жүзеге асыратын адамдардың тізімін кадрларды есепке алу жөніндегі сауалнамалармен және жеке парақтармен бірге (2-қосымша), адамдардың аталған жұмыс түріне жарамдылығын куәландыратын құжаттарды (психоневрологиялық, наркологиялық диспансерлердің анықтамалары), сотталмағаны туралы құжатты;
көбейту техникасы (атауы, шығарған фирмасы, моделі мен сериялық нөмірі) туралы қажетті мәліметтер бар құжаттардың көшірмелерін;
көбейту техникасын пайдалану шарттарының санитарлық-эпидемиологиялық және өртке қарсы ережелер мен нормаларға сәйкестігі туралы мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау және өртке қарсы қызмет органдарының актілері;
көбейту техникасының белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы сертификат;
көбейту техникасын есепке алу, сақтау және пайдалану үшін жауапты адамды тағайындау туралы заңды тұлғаның басшысы бұйрығының (өкімінің) көшірмесі қоса тіркеледі.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .

6. Орган внутренних дел в течение месяца со дня обращения, производит обследование помещения, предназначенного для хранения и использования множительной техники, в целях определения его соответствия требованиям, установленным пунктами 7-12 настоящей Инструкции.
7. Помещение, предназначенное для хранения и использования множительной техники, должно быть изолировано от других помещений, технически укреплено (оборудовано охранно-пожарной сигнализацией с выводом сигнала на пост охраны или на пульт централизованной охраны органов внутренних дел, надежными дверями и запорами и так далее), в целях исключения возможности бесконтрольного использования данной техники.
8. На окнах первых этажей устанавливаются створчатые (раздвижные) решетки, открывающиеся изнутри. При наличии пожарных лестниц, козырьков или крыш прилегающих зданий, решетки устанавливаются на ближайших к ним окнах, которые будут надежно препятствовать проникновению в производственные помещения.
9. Входные двери множительных участков должны быть однопольные из досок (толщиной не менее 40 мм), оборудованные прочными и надежными замками или шифрозамками, обитые с двух сторон оцинкованно-кровельным железом с загибом краев листа на торец двери.
10. Множительные участки, а также рабочее место по приему заказов на размножение и выдачу готовых материалов должны располагаться в помещениях, изолированных стенами и перегородками, исключающими возможность проникновения в них посторонних лиц.
11. По окончании работы помещения с множительной техникой опломбируются (опечатываются), а ключи от них передаются ответственному за охрану лицу под расписку в специальном журнале с указанием даты и времени. При выдаче ключей ставится время, фамилия и подпись лица, которое их получает.
12. При отсутствии специального помещения по приему и выдаче готовой продукции входная дверь оборудуется окном с датчиком сигнализации или при входе устанавливается барьер.
13. После обследования помещения, предназначенного для хранения множительной техники, сотрудник органа внутренних дел в присутствии представителя юридического лица составляет акт о соответствии помещения для хранения (функционирования) множительной техники (приложение 12 к Инструкции "О работе органов внутренних дел по осуществлению лицензионно-разрешительной системы", утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 марта 2003 года N 111 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2257, далее - Приказ).
14. Не допускается хранение (использование) множительной техники на дачных участках, в гаражах, сараях и других нежилых строениях и местах временного пребывания.

6. Ішкі істер органы өтініш түскен күннен бастап бір айдың ішінде көбейту техникасын сақтауға және пайдалануға арналған үй-жайдың осы Нұсқаулықтың 7-12 тармақтарында белгіленген талаптарына сәйкестігін анықтау мақсатында тексеру жүргізеді.
7. Көбейту техникасын сақтауға және пайдалануға арналған үй-жай аталған техниканы бақылаусыз пайдалану мүмкіндігін болдырмау мақсатында, басқа үй-жайлардан бөлек, техникалық жағынан (күзет-өрт сөндіру белгілерімен, күзет орнымен немесе ішкі істер органдары күзетінің орталық пультіне байланысқан сигналмен, берік есіктермен, тиектермен және т.б. жабдықталған) нығайтылуы тиіс.
8. Бірінші қабаттағы терезелерде ішінен ашылатын жарма (жылжымалы) торлар орнатылады. Өрт баспалдақтары, күнқағарлар немесе жақын тұрған ғимараттардың шатырлары болғанда, торлар оларға жақын терезелерде орнатылады, олар өндірістік үй-жайларға кіруге кедергі жасайды.
9. Көбейту учаскелерінің кіру есіктері тақтайдан бір танапты (кем дегенде 40 мм), берік және сенімді немесе шифрленген құлыптармен жабдықталып, екі жағынан мырышталған темірмен қапталған болуы керек.
10. Көбейту учаскелері, сондай-ақ көбейтуге тапсырыстарды қабылдайтын және дайын материалдарды беретін жұмыс орны бөтен адамдардың кіруіне мүмкіндік бермейтін, қабырғалармен және қоршаулармен бөлектенген үй-жайларда орналасуы керек.
11. Жұмыс аяқталғанда көбейту техникасы бар үй-жайлар пломбаланады (мөр басылады), ал кілттер күзетке жауапты адамға қол қойылып, арнайы журналда күні мен уақыты белгіленіп, тапсырылады. Кілтті бергенде, оны алған адамның аты-жөні және қолы, уақыты қойылады.
12. Дайын өнімді қабылдауға және беруге арналған арнайы үй-жай болмаған жағдайда, кіру есігі белгі беретін датчигі бар тереземен жабдықталады немесе кіре берісте тосқауыл орнатылады.
13. Тексерістен кейін ішкі істер органының қызметкері заңды тұлға өкілінің қатысуымен көбейту учаскесінде көбейту техникасын сақтауға (жұмыс істеуіне) арналған үй-жайдың сәйкестігі туралы акт (Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2003 жылғы 1 наурыздағы N 111 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2257 болып тіркелген, бұдан әрі - Бұйрық) бекітілген "Лицензиялық-рұқсат жүйесін жүзеге асыру жөніндегі ішкі істер органдарының жұмысы туралы" нұсқаулыққа 12-қосымша) толтырады.
14. Көбейту техникасын саяжай учаскелерінде, гараждарда, қора мен басқа қора-қопсыларда және адамдардың уақытша тұратын жерлерінде сақтауға (пайдалануға) рұқсат берілмейді.

15. Разрешение на право хранения (использования) множительной техники выдается сроком на три года (приложение 3).
16. Использование множительной техники разрешается только после получения разрешения на право хранения (использования) в территориальном органе внутренних дел при строгом соблюдении требований настоящей Инструкции.
17. Право юридических лиц на предоставление услуг по размножению секретных изданий должно быть оформлено в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан по защите государственных секретов.
18. Не допускается использование множительной техники:
1) для изготовления и размножения печатной продукции, содержащей призывы к насильственному изменению конституционного строя, нарушению целостности Республики, подрыву государственной безопасности, войны, социальному, расовому, национальному, религиозному, сословному и родовому превосходству, пропагандирующей культ жестокости и насилия, а также изданий и изображений порнографического характера;
2) для изготовления денежных знаков, ценных бумаг, платежных карточек, марок акцизного сбора, иных платежных и расчетных документов, удостоверений, дипломов, свидетельств;
3) для изготовления и распространения одного или более экземпляров оригиналов или копий письменных и других графических произведений, защищенных авторским правом и смежными правами.
19. Не допускается работа на множительной технике с неисправными счетчиками. После устранения неисправности счетчика об этом вносится соответствующая запись в книгу ежедневных показаний счетчика накопительного учета.
Использование множительной техники, у которой счетчики не предусмотрены заводом-изготовителем, не является нарушением требований настоящей Инструкции.
Сноска. В пункт 19 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
20. Техническое, в том числе гарантийное обслуживание множительной техники, ее ремонт и возврат после ремонта производится в сервисных центрах по предъявлении разрешения на хранение (использование) множительной техники. При этом в книге учета множительно-копировальной техники цветного изображения, выполненных работ по изготовлению цветной печатной продукции и проверок контролирующих органов (далее - Книга) (приложение 4) отражаются показания счетчика до начала ремонтно-профилактических работ и после их выполнения. Во время ремонта пробные копии документов возвращаются юридическому лицу для отчета, о чем делается запись в книге для списания.
21. Сотрудник территориального органа внутренних дел, осуществляющий лицензионно-разрешительную работу, фиксирует в Книге последние показания счетчика, под которыми проводится черта, ставится подпись, дата и печать лицензионно-разрешительной системы в целях исключения записи ложных показаний. Не допускается дальнейшее использование множительной техники до момента реализации или передачи другому юридическому лицу.

15. Көбейту техникасын сақтауға (пайдалануға) рұқсат (3-қосымша) үш жыл мерзімге беріледі.
16. Көбейту техникасын пайдалануға рұқсат тек оны тіркегеннен кейін және осы Нұсқаулықтың талаптарын қатаң сақтаған жағдайда аумақтық ішкі істер органынан сақтау мен пайдалануға рұқсат алғаннан кейін беріледі.
17. Заңды тұлғаның құпия басылымдарды көбейту жөніндегі қызмет көрсету құқығы Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі қолданыстағы заңнамасына сәйкес ресімделуі тиіс.
18. Көбейту техникасын:
1) Конституциялық құрылымды күшпен өзгертуге, Республиканың тұтастығын бұзуға, мемлекеттік қауіпсіздіктің беделін түсіруге, соғысқа, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, рулық артықшылыққа шақыратын; қатыгездік пен зорлық-зомбылыққа табынуды насихаттайтын баспа өнімдерін, сондай-ақ порнографиялық сипаттағы басылымдар мен бейнелеулерді дайындау және көбейту үшін;
2) ақша белгілерін, құнды қағаздарды, төлем карточкаларын, акциздік жинау маркаларын, басқа да төлем мен есеп құжаттарын, куәліктерді, дипломдарды және тағы басқаларды дайындау үшін;
3) авторлық құқық пен аралас құқықтармен қорғалатын жазбаша және басқа да графикалық шығармалардың түпнұсқалары мен көшірмелерін бір немесе одан көп данада дайындау және тарату үшін пайдалануға жол берілмейді.
19. Есептеуіші жарамайтын көбейту техникасында жұмыс істеуге жол берілмейді. Есептеуіштің ақауын жөндеген соң, ол туралы есептеуіштің күнделікті көрсетулерін есепке алатын кітапқа тиісті жазба жазылады.
Дайындаушы зауыт санауыштар көздемеген көбейту техникасын пайдалану осы Нұсқаулықтың талаптарын бұзу болып табылмайды.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
20. Көбейту техникасының техникалық, оның ішінде кепілдік қызметі, оны жөндеу және жөндеуден кейін қайтару сервис орталықтарында көбейту учаскелеріне жұмыс істеуге берілген рұқсатты көрсеткен соң жүргізіледі. Бұл ретте түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын, түрлі-түсті баспа бұйымдарын дайындауда орындалған жұмыстарды және бақылаушы органдар тексерулерін есепке алу кітабына (бұдан әрі - Кітап) (4-қосымша) жөндеу-профилактикалық жұмыстың басталуына дейінгі және олар орындалғаннан кейінгі есептеуіш көрсетулері жазылады. Жөндеу кезінде жасалған құжат көшірмелері заңды тұлғаға есеп беру үшін қайтарылады, бұл туралы шығынға жазу кітабында жазба жүргізіледі.
21. Лицензиялық-рұқсат жұмысын жүзеге асыратын аумақтық ІІО қызметкері кітапта есептеуіштің соңғы көрсетулерін жазады, оның астынан сызық жүргізеді, жалған көрсетулердің жазылуын болдырмау мақсатында қол қойып, күні және лицензиялық-рұқсат жүйесінің мөрін қояды. Көбейту техникасын басқа заңды тұлғаға сатқанша немесе тапсырғанша одан әрі қолдануға тыйым салынады.

22. Юридическое лицо может передать (реализовать) множительную технику другому юридическому лицу, использующему множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, при наличии у него разрешения на приобретение множительной техники.
Передача (реализация) множительной техники юридическому лицу, использующему ее для нужд своего предприятия, в том числе в процессе делопроизводства, осуществляется без разрешения органов внутренних дел.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
23. Юридическое лицо, передавшее (реализовавшее) множительную технику другому юридическому лицу, в недельный срок уведомляет об этом территориальный орган внутренних дел.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
24. Пришедшая в негодность множительная техника списывается и уничтожается комиссией в составе представителя юридического лица, отвечающего за учет, хранение и использование множительной техники, и сотрудника лицензионно-разрешительной системы органа внутренних дел. О списании каждой единицы множительной техники юридическое лицо письменно уведомляет орган внутренних дел, с приложением к письму копии акта о списании.
25. Орган внутренних дел отказывает в выдаче разрешения на хранение (использование) множительной техники в случае, если лицо, назначенное ответственным за ее учет, охрану, хранение (использование) техники, не имеет допуска в соответствии с требованиями пункта 27 Приказа.
26. Об отказе в выдаче разрешения на хранение (использование) множительной техники орган внутренних дел извещает руководителя юридического лица в письменной форме с изложением причин отказа.
27. Отказ в выдаче разрешения на хранение (использование) множительной техники может быть обжалован в судебном порядке.
4. Ввоз (вывоз) множительной техники
28. Министерство внутренних дел Республики Казахстан выдает разрешения на право ввоза множительной техники в Республику Казахстан и вывоза ее за пределы страны на основании следующих документов:
ходатайства руководителя юридического лица, где указываются наименование и количество ввозимой и вывозимой множительной техники, фамилия, имя, отчество, серия и номер документа, удостоверяющего личность лица, ответственного за ввоз (вывоз); государство, из которого ввозится или вывозится указанная техника; таможенный пункт, через который осуществляется ввоз или вывоз;
копии контракта (договора) на поставку (приобретение) множительной техники, с приложением спецификации оборудования;
копии свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и учредительных документов;
копии разрешения на приобретение множительной техники, выданного территориальным органом внутренних дел по месту нахождения юридического лица, либо по месту использования множительной техники.

22. Заңды тұлғаның көбейту техникасын сатып алу құқығына рұқсаты бар болған жағдайда, кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлға оған көбейту техникасын бере (өткізе) алады.
Көбейту техникасын оны өз кәсіпорнының қажеттіліктері үшін, оның ішінде іс жүргізу барысында пайдаланатын заңды тұлғаға беру (өткізу) ішкі істер органдарының рұқсатынсыз жүзеге асырылады.
Ескерту: 22-тармақ жаңа редакцияда - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
23. Көбейту техникасын басқа заңды тұлғаға берген (өткізген) заңды тұлға ол туралы бір апта мерзім ішінде аумақтық ішкі істер органына хабарлайды.
Ескерту: 23-тармақ жаңа редакцияда - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
24. Жарамсыз болған көбейту техникасы есептен шығарылады және құрамында заңды тұлғаның көбейту техникасын есепке алуға, сақтауға және пайдалануға жауапты өкілі мен ішкі істер органы лицензиялық-рұқсат жүйесінің қызметкері бар комиссия жояды. Заңды тұлға есептен шығарылатын көбейту техникасының әр бірлігі туралы ішкі істер органын жазбаша хабардар етеді, хатқа есептен шығару туралы актінің көшірмесін қоса береді.
25. Егер осы техниканы есепке алу, күзету, сақтау (пайдалану) үшін жауапты болып тағайындалған адамның Бұйрықтың 27-тармағының талаптарына сәйкес рұқсаты болмаған жағдайда ішкі істер органы көбейту техникасын сақтауға (пайдалануға) рұқсат беруден бас тартады.
26. Ішкі істер органы көбейту техникасын сақтауға (пайдалануға) рұқсат беруден бас тартылғаны туралы заңды тұлғаның басшысын оның себептерін көрсете отырып жазбаша түрде хабардар етеді.
27. Көбейту техникасын сақтауға (пайдалануға) рұқсат беруден бас тарту сот тәртібімен қарастырылуы мүмкін.
4. Көбейту техникасын шеттен әкелу (шетке шығару)
28. Қазақстан Республикасына көбейту техникасын шеттен әкелуге және одан тысқары шетке шығару құқығына рұқсатты Қазақстан Республикасының Ішкіісмині мынадай құжаттардың:
шеттен әкелінетін және шетке шығарылатын көбейту техникасының атауы мен саны, әкелуге (әкетуге) жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты, паспортының немесе жеке басын куәландыратын басқа да құжаттың сериясы мен нөмірі; көрсетілген құралдар әкелінетін немесе әкетілетін мемлекет; шеттен әкелуін немесе шетке шығарылуын жүзеге асыратын кеден бекеті көрсетілген ұйым басшысының қолдаухаты;
жабдықтың ерекшеліктері қоса берілген контракт (шарт) көшірмесі;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеуі) туралы куәлігінің көшірмесі және құрылтай құжаттардың (қажет болғанда) көшірмелері;
ұйымның орналасқан не болмаса көбейту техникаларын пайдаланатын орны бойынша аумақтық ішкі істер органдары беретін сатып алу құқығына рұқсаттардың көшірмелері.

28-1. Нормы, регулирующие ввоз (вывоз) множительной техники распространяется на всех юридических лиц, за исключением органов и подразделений, указанных в пункте 1 настоящей Инструкции.
Сноска. Глава 4 дополнена пунктом 28-1 приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
29. Разрешение на право ввоза (вывоза) выдается сроком на шесть месяцев (приложение 5) в следующих таможенных режимах:
1) выпуск товаров для свободного обращения;
2) экспорт товаров.
5. Учет множительной техники и ведение
документации юридического лица
30. Органы внутренних дел осуществляют учет множительной техники. Количество разрешенных к хранению единиц множительной техники указывается по заводским номерам в разрешении на право ее хранения (использования) и в журнале учета объектов, в соответствии с требованиями приложения 14 к Приказу.
31. Юридическое лицо, использующее множительную технику для изготовления полиграфической продукции с целью получения дохода, ведет учет листов выполненных работ в Книге, пронумерованной, прошитой и скрепленной печатью органа внутренних дел с оттиском "Лицензиялық-рұқсат жүйесі".
Книга хранится в металлическом сейфе (шкафу) у лица, ответственного за множительный участок, который предъявляет ее представителям органов внутренних дел с целью производства сверки показаний счетчика множительной техники с записями в журнале.
Сноска. В пункт 31 внесены изменения приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
32. Юридическое лицо, реализующее множительную технику, ведет ее учет в журнале учета реализованной множительно-копировальной техники цветного изображения, пронумерованном, прошитом и скрепленном печатью органа внутренних дел с оттиском "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" ( приложение 6 ).
Сноска. Пункт 32 дополнен приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
Приложение 1
к Инструкции о ввозе, приобретении,
учете, хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного
изображения
"__"___________20___г.
Корешок разрешения N
Выдано_________________________   (Ф.И.О. лица, получившего
_______________________________      разрешение, его адрес)
_______________________________на приобретение___________________
наименование
_______________________________
марка, модель, количество
________________________
(прописью)
_______________________________
единиц МКТЦИ
_______________________________
_______________________________
Действительно в течение
____________________________
месяцев со дня выдачи.
М.П.
Начальник______________________
(подпись)
Продлено по "__"_______20____г.
М.П.
Начальник______________________
(подпись)
Примечание.  Остается в органе внутренних дел, выдавшем
разрешение.
Министерство внутренних
дел Республики Казахстан ______________________________
(наименование органа
внутренних дел)
"___"______________20___г.
Дубликат разрешения N
Выдано________________________
(Ф.И.О. лица ______________________________
получившего разрешение,
его адрес)
______________________________
на приобретение_______________
наименование
______________________________
марка, модель, количество
(прописью)
______________________________
единиц МКТЦИ
Действительно в течение_______
месяцев со дня выдачи.
М.П.
Начальник_____________________
(подпись)
Продлено по "___"_______20__г.
М.П.
Начальник_______________________
(подпись)
Примечание.  Остается на руках покупателя.
При покупке МКТЦИ заполняется
на обороте торгующей организа-
цией и предъявляется при регист-
рации в органах внутренних дел.
продолжение
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
___________________________________________
(наименование органа внутренних дел)
"____"______________20___г.
Разрешение N
Выдано_____________________________________
(Ф.И.О. лица получившего
___________________________________________
разрешение, его адрес)
___________________________________________
на приобретение___________________________
наименование
___________________________________________
марка, модель, количество (прописью)
___________________________________________
единиц МКТЦИ
Действительно в течение_______________
месяцев со дня выдачи.
М.П.
Начальник _________________________
(подпись)
Продлено по "____" __________20____г.
М.П.
Начальник _________________________
(подпись)
Примечание.  Остается в торгующей
организации и заполняется на обороте при
продаже МКТЦИ.
Оборотная сторона
Вид
МКТЦИ
Марка
Модель
Номер
Год
выпуска
Наименование
завода-
изготовителя
________________20___ г.
Штамп торгующей
организации _______________________________
(подпись ответственного лица)
Продолжение таблицы
Вид
МКТЦИ
Марка
Модель
Номер
Год
выпуска
Наименование
завода-
изготовителя
________________20___ г.
Штамп торгующей
организации _______________________________
(подпись ответственного лица)
Приложение 2
к Инструкции о ввозе, приобретении,
учете, хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного
изображения
А Н К Е Т А
ответственного за множительный участок

28-1. Көбейту техникасын әкелуді (әкетуді) реттейтін нормалар осы Нұсқаулықтың 1-тармағында көрсетілген органдар мен бөлімшелерді қоспағанда, барлық заңды тұлғаларға таратылады.
Ескерту: 28-1-тармақпен толықтырылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
29. Шеттен әкелу (шетке шығару) құқығына рұқсат (4-қосымша) алты ай мерзімге мынадай кедендік режимде беріледі:
1) еркін айналымға арналған тауарларды шығару;
2) тауарлардың экспорты.
5. Көбейту техникасын есепке алу және
заңды тұлғаның құжаттамасын жүргізу
30. Ішкі істер органдары көбейту техникасын есепке алуды жүргізеді. Сақтауға рұқсат берілген көбейту техникасы бірліктерінің саны зауыт нөмірі бойынша көбейту техникасын сақтауға (пайдалануға) құқық беретін рұқсатта және Бұйрықтың 14-қосымшасының талаптарына сәйкес объектілерді есепке алу журналында көрсетіледі.
31. Кіріс алу мақсатында баспа өнімін дайындау үшін көбейту техникасын пайдаланатын заңды тұлға орындалған жұмыстардың парақтарын есепке алуды нөмірленген, тігілген және "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" деген бедері бар ішкі істер органының мөрімен бекітілген кітапта жүргізеді.
Кітап металл сейфте (шкафта) көбейту учаскесіне жауапты адамда сақталады, ол оны ішкі істер өкілдеріне көбейту техникасы есептеуішінің көрсетуін журналдағы жазбамен салыстыру мақсатында көрсетеді.
Ескерту: 31-тармаққа өзгерту енгізілді - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
32. Көбейту техникасын өткізетін заңды тұлға нөмірленген, тігілген және "Лицензиялық-рұқсат жүйесі" деген бедері бар ішкі істер органының мөрімен бекітілген өткізілетін түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын есепке алу журналында (6-қосымша) оны есепке алуды жүргізеді.
Ескерту: 32-тармақпен толықтырылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, сатып алу,
есепке алу, сақтау және
пайдалану туралы
нұсқаулыққа N 1 қосымша
20___ж. "__"_________________
N_ рұқсат ету түбіршегі
______________________________
(түрлі-түсті бейнедегі
______________________________
көбейту-көшіру техникасының
______________________________
атауы, маркасы, моделі,
______________________________
саны жазбаша
__________________ сатып алуға
______________________________
алған адамның Т.А.Ә.,
______________________________
оның мекенжайы)
берілді.
Берілген күннен бастап ____ ай
ішінде жарамды.
Мөр басатын
орын
Бастық _______________________
(қолы)
20_ж."__"_____ дейін ұзартылды
Мөр басатын
орын
Бастық _______________________
(қолы)
Ескерту. Рұқсат берген ішкі
істер органында қалады.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі ________________________________
(ішкі істер органының атауы) 20___ж."____"___________________ N___ рұқсат етудің көшірмесі  ________________________________
(түрлі-түсті бейнедегі
________________________________
көбейту-көшіру техникасының
________________________________
атауы, маркасы, моделі,
________________________________
саны жазбаша
____________________ сатып алуға
________________________________
алған адамның Т.А.Ә.,
________________________________
оның мекенжайы) берілді. Берілген күннен бастап _____ ай
ішінде жарамды. Мөр басатын
орын М.П. Бастық _________________________
(қолы)
20__ж. "__"_____ дейін ұзартылды Мөр басатын
орын
Бастық _________________________
(қолы) Ескерту. Сатып алушының қолында
қалады. СЦК-ны сатып алу кезінде
келесі жағын сатушы ұйым толты-
рады және тіркеу кезінде ішкі
істер органдарына ұсынылады.
кестенің жалғасы
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі ________________________________
(ішкі істер органының атауы) 20___ж."____"___________________ N___ рұқсат ету ________________________________
(түрлі-түсті бейнедегі
________________________________
көбейту-көшіру техникасының
________________________________
атауы, маркасы, моделі,
________________________________
саны жазбаша
____________________ сатып алуға
________________________________
алған адамның Т.А.Ә.,
________________________________
оның мекенжайы) берілді. Берілген күннен бастап _____ ай
ішінде жарамды. Мөр басатын
орын М.П. Бастық _________________________
(қолы)
20__ж. "__"_____ дейін ұзартылды Мөр басатын
орын
Бастық _________________________
(қолы) Ескерту.   Сатушы ұйымда қалады
және сату кезінде келесі жағы
толтырылады.
(келесі беті)
түр.-
түсті
бей-
нел.
кө-
шіру-
кө-
бейту
тех-
ни-
кас.
түрі
мар-
касы
мо-
де-
лі
нө-
мі-
рі
шық-
қан
жылы
дайындаушы
заводтың
атауы
20_____ж._____________________
Сатушы ұйымның мөртаңбаңсы
______________________________
(жауапты адамның қолы)
кестенің жалғасы
түр.-
түсті
бей-
нел.
кө-
шіру-
кө-
бейту
тех-
ни-
кас.
түрі
мар-
касы
мо-
де-
лі
нө-
мі-
рі
шық-
қан
жылы
да-
йын-
дау-
шы
за-
вод-
тың
ата-
уы
20_____ж._____________________
Сатушы ұйымның мөртаңбаңсы
______________________________
(жауапты адамның қолы)
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, сатып алу,
есепке алу, сақтау және
пайдалану туралы
нұсқаулыққа N 2 қосымша
КӨБЕЙТУ УЧАСКЕСІНЕ ЖАУАПТЫ АДАМНЫҢ
САУАЛНАМАСЫ

1. Фамилия, имя, отчество
__________________________________________________________________ __________________________________________________________________
2. Должность
__________________________________________________________________
3. Наименование организации
__________________________________________________________________
4. Год рождения _____________ 5. Место рождения___________________
__________________________________________________________________
(село, город, район, область, край, республика)
6. Национальность_________________________________________________
7. Паспорт (удостоверение личности)________________________________
(серия, номер, когда и кем выдан)
___________________________________________________________________
8. Служебный и домашний адрес, номера телефонов____________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
9. Подтверждение:
Я, __________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного лица за множительный участок)
ознакомлен с требованиями Инструкции о ввозе, приобретении, учете,
хранении и использовании множительно-копировальной техники цветного изображения, а также предупрежден об ответственности за их нарушение.
_________________
(подпись)
"__"»_________ 20__ г.
Примечание:   В случае отсутствия бланка анкеты разрешается взамен использовать бланк личного листка по учету кадров с дополнительным указанием в нем письменного подтверждения ответственного лица согласно требованиям, изложенным в графе 9 настоящей анкеты.
Приложение 3
к Инструкции о ввозе, приобретении,
учете, хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного
изображения
КОРЕШОК РАЗРЕШЕНИЯ
N____
"___"_____________ 20____г.
Выдано__________________________
________________________________ (фамилия, инициалы руководителя
организации,
________________________________
________________________________
адрес и служебный телефон)
под персональную
ответственность_________________
(фамилия,
________________________________      инициалы ответственного
________________________________
лица, служебный телефон, номер
_______________________________
и дата приказа
________________________________
о назначении ответственного
________________________________        лица)
на право хранения (использования)
_________________________________
_________________________________
(указывается объект, количество
_________________________________
единиц множительно-
_________________________________
копировальной техники цветного
_________________________________
изображения)
_________________________________
_________________________________
________________________________
Действительно до
"____"_____________20__г.
Начальник________________________
(подпись)
Срок разрешения продлен до
"____"____________20__г.
Начальник________________________
(подпись)
до "____"____________20__г.
Приложение: список (перечень)
МКТЦИ на_______________листах
Начальник________________________
(подпись)
М.П.
РАЗРЕШЕНИЕ N___ "___"___________ 20____г. Выдано______________________
(фамилия, инициалы
____________________________
руководителя организации,
____________________________
____________________________
адрес и служебный телефон)
под персональную
ответственность_____________
(фамилия,
______________________________
инициалы ответственного
______________________________
лица, служебный телефон,
______________________________
номер и дата приказа
______________________________
о назначении ответственного
______________________________
лица) на право хранения
(использования) _______________
_______________________________
(указывается объект,
______________________________
количество единиц множительно-
_______________________________
копировальной техники цветного
_______________________________
изображения)
______________________________________________________________ Действительно до
"____"_____________20__г. Начальник______________________
(подпись) Срок разрешения продлен до
"____"____________20__г. Начальник______________________
(подпись)
до"____"____________20__г. Приложение: список (перечень)
МКТЦИ на_______________листах Начальник______________________
(подпись)     М.П.
Приложение 4
к Инструкции о ввозе, приобретении,
учете, хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного
изображения
КНИГА
учета множительно-копировальной техники
цветного изображения, выполненных работ по
изготовлению цветной печатной продукции и
проверок контролирующих органов
Ответственный за ведение_____________________________________
Начата: «___» ____________ 20___г.
Окончена: «___» ___________20___г.
Раздел N 1.
Учет множительно-копировальной техники цветного изображения.
N
п/п
Наимено-
вание
МКТЦИ
Мар-
ка
Мо-
дель
Завод-
ской
номер
Дата
и
место
при-
обре-
тения
Номер
и
дата
разреш.
ОВД
на
при-
обрет.
Дата
утверж.
и N акта
на
списа-
ние
или
пере-
дачу
др.
орга-
низа-
циям
Номер
и
дата
разреш.
ОВД на
приоб-
рет.
выдан.
др.
орг.
При-
меча
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Раздел N 2.
Учет выполненных работ по изготовлению цветной печатной
продукции.
N
п/п
Ф.И.О.
исполнителя
Модель
и
завод.N
МКТЦИ
Выпол.
работы
Изготов.
цветной
продукц.
Изгот.
(израс-
ходов.)
листов
(копий)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
N
п/п
Брак
в
процессе раб.
лист. (коп.)
Отраб.
лист.
гр.

1. Тегі, аты, әкесінің аты ________________________________________
___________________________________________________________________
2. Лауазымы _______________________________________________________
3. Ұйымның атауы __________________________________________________
4. Туған жылы _______________ 5. Туған жері________________________
___________________________________________________________________
(село, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
6. Ұлты ___________________________________________________________
7. Паспорты (жеке куәлігі) ________________________________________
___________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
8. Кызметі мен үйінің мекенжайы, телефон нөмірлері ________________
___________________________________________________________________
9. Куәландыру:
Мен, ______________________________________________________________
(көбейту учаскесіне жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты)
"Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын шеттен әкелу,
сатып алу, есепке алу, сақтау және пайдалану туралы" нұсқаулықтың
талаптарымен таныстым, сондай-ақ оларды бұзғаны үшін жауапкершілік
туралы ескертілдім.
___________________
(қолы)
200___  ж.   "____ " _______________
Ескерту: Сауалнаманың бланкісі болмаған жағдайда оның орнына
осы сауалнаманың 9-бағанында көрсетілген талаптарға сәйкес жауапты
адамды жазбаша куәландырудың қосымша көрсетулері бар кадрларды
есепке алу жөніндегі жеке парақтың бланкісін пайдалануға рұқсат
етіледі.
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, сатып алу,
есепке алу, сақтау және
пайдалану туралы
нұсқаулыққа N 3 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
_______________________________
(ішкі істер органының атауы) N_____ РҰҚСАТ ЕТУ ТҮБІРШЕГІ 20__ ж. "____"_____________ _______________________________
(ұйым басшысының тегі,
_______________________________
аты-жөні, мекенжайы және
_______________________________
қызметтік телефоны) _______________________________
(объект, түрлі-түсті бейнедегі
_______________________________
көшіру-көбейту техника
_______________________________
бірліктерінің саны) _______________________________
(ашу, жұмыс істеу, сақтау
_______________________________
(пайдалану), өткізу құқығы
_______________________________
жауапты адамның тегі, аты-жөні,
_______________________________
қызметтік телефоны, _______________________________
жауапты адам ретінде
_______________________________
тағайындaу туралы бұйрықтың
_______________________________
нөмірі мен датасы) _______________________________
дербес жауапкешілігімен
берілді. 20__ ж. "__"____________ дейін
жарамды. Бастық ________________________
(қолы) Рұқсат ету мерзімі 20_ж. "___"
_____________ дейін ұзартылды. Бастық ________________________
(қолы) Қосымша:___________ беттегі
ТТБККТ тізімі (тізбесі) 20__ ж. "____"__________ дейін
ұзартылды. Бастық ________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
_______________________________
(ішкі істер органының атауы) N_____ РҰҚСАТ ЕТУ 20 __ ж. "____"_____________ _______________________________
(ұйым басшысының тегі,
_______________________________
аты-жөні, мекенжайы және
_______________________________
қызметтік телефоны) _______________________________
(объект, түрлі-түсті бейнедегі
_______________________________
көшіру-көбейту техника
_______________________________
бірліктерінің саны) _______________________________
(сақтау (пайдалану),
_______________________________
өткізу құқығы
_______________________________
жауапты адамның тегі, аты-жөні,
_______________________________
қызметтік телефоны,
_______________________________
жауапты адам ретінде тағайындау
_______________________________
туралы бұйрықтың N, датасы) _______________________________
дербес жауапкершілігімен берілді. 20__ ж. "__"____________ дейін
жарамды. Бастық ________________________
(қолы) Рұқсат ету мерзімі 20_ж. "___"
_____________ дейін ұзартылды. Бастық ________________________
(қолы) Қосымша:___________ беттегі
ТТБККТ тізімі (тізбесі) 20__ ж. "____"__________ дейін
ұзартылды. Бастық ________________________
(қолы)
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, сатып алу,
есепке алу, сақтау және
пайдалану туралы
нұсқаулыққа N 4 қосымша
Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру техникасын,
түрлі-түсті баспа бұйымдарын дайындауда орындалған
жұмыстарды және бақылаушы органдар тексерулерін
есепке алу
КІТАБЫ
Жүргізу үшін жауапты адам ________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, мекенжайы)
20____ж.  «___» _____________ басталған
20____ж.  «___» _____________ аяқталған
1-тарау. Түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру
техникасын есепке алу
N
р/р
ТТБККТ
атауы
Мар-
касы,
мо-
делі
Зауыт
нө-
мірі
Са-
тып
алу
күні
мен
орны
ІІО
сатып
алу
үшін
берген
рұқсат
қағаз-
дың
нөмірі
мен
күні
Бекіту
датасы
және
есептен
шығару
немесе
басқа
ұйым-
дарға
беру
акті-
сінің
нөмірі
ІІО-ның
сатып
алу,
басқа
ұйымға
беру
үшін
берген
рұқсат
қаға-
зының
нөмірі
мен
датасы
Ес-
кер-
ту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2-тарау. Түрлі-түсті бейнедегі бұйымдарды
дайындауда орындалған жұмыстарды есепке алу
N
р/р
Орын-
даушы-
ның
Т.А.Ә.
ТТБККТ
моделі
мен
зауыттық
нөмірі
Орын-
далған
жұмыс-
тар
Түрлі-
түсті
бұйым-
дарды
дайын-
дау
Дайын-
далған
(шығын-
далған)
парақтар
(көшір-
мелер)
Жұмыс
проце-
сінде
жарам-
сыз
болған
парақ-
тар
(көшір-
мелер)
Пайдала-
нылған
парақтар

(6+7)
Показания
счетчика
(диспл)
ксерокса
в
начале
раб.
и при
окончан.
раб.
Номер
акта
об
уничт.
брака
Примечание
1
7
8
9
10
11
Примечание : В акты об уничтожении брака включаются также бракованные листы, образовавшиеся при ремонте и наладке аппарата.
Данные акты составляются по мере накопления бракованных листов
копий и хранятся в течение 1 года.
Раздел N 3.
Учет посещения представителей контролирующих органов.
N
п/п
Ф.И.О.,
должность
Представителя
Контролирующего
органа
Дата
Посещения
Выявленные
нарушения
(замечания)
Примечание
1
2
3
4
5
Приложение 5
к Инструкции о ввозе, приобретении,
учете, хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного
изображения
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
______________________________ (наименование органа внутренних дел) КОРЕШОК РАЗРЕШЕНИЯ N Выдано____________________________
(наименование организации)
на право ввоза
(вывоза)__________________________
(множит.-копировальной
_________________________________
техники цветного изображения,
__________________________________
их наименование, марка, модель
__________________________________
количество цифрами и прописью)
__________________________________
в_________________________________
(указать страну, куда следует
__________________________________
груз)
из________________________________
(указать страну, откуда следует
__________________________________
груз) через таможенный пункт
__________________________________ Ответственный за ввоз (вывоз)
__________________________________
(Ф.И.О.,
__________________________________
серия и номер удостоверения
личности или паспорта)
__________________________________ Разрешение действительно по
"___" _______________20______г.
"___" ______________20____г. М.П. Начальник_________________________
(подпись)
__________________________________
(фамилия и инициалы)
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан ____________________________
(наименование органа
внутренних дел) РАЗРЕШЕНИЕ N Выдано_________________________
(наименование организации)
_______________________________ на право ввоза (вывоза)
_______________________________
(множит.-копировальной техники
_______________________________
цветного изображения, их
_______________________________
наименование, марка, модель
_______________________________
количество цифрами и прописью)
в______________________________
(указать страну, куда___________________________
следует груз)
из_____________________________
указать страну, откуда следует
_______________________________
груз) через таможенный пункт
_______________________________
Ответственный за ввоз (вывоз)
_______________________________
(Ф.И.О.,
_______________________________
серия и номер удостоверения
личности или паспорта)
_______________________________
_______________________________ Разрешение действительно по
"____ " ____________20______г.
"____"_______________20____г.   М.П. Начальник______________________
( подпись)
_______________________________
(фамилия и инициалы)
Приложение 6
к Инструкции о ввозе,
вывозе, приобретении, учете,
хранении и использовании
множительно-копировальной
техники цветного изображения
Сноска. Приложение 6   дополнено приказом Министра внутренних дел РК от 20 апреля 2006 года N  185 .
ЖУРНАЛ
учета реализованной множительно-копировальной
техники цветного изображения
Ответственный за ведение __________________________________
___________________________________________________________
Начат: " ___ " _____________ 20___г.
Окончен: " ___ " ___________20___г.
N
п/п
Наимено-
вание
реализо-
ванной
МКТЦИ
(марка,
модель)
Завод-
ской
номер
Дата
реали-
зации
Номер
и дата
разреше-
ния ОВД
на право
приобре-
тения*
Наимено-
вание,
Ф.И.О.,
юридичес-
кого или
физичес-
кого
лица
приобрет-
шего
МКТЦИ
Адрес
юриди-
ческого
или
физичес-
кого
лица
приобре-
тшего
МКТЦИ
П
р
и
м
е
ч
а
н
и
е
1
2
3
4
5
6
7
8
* Примечание: графа 5 заполняется при предъявлении покупателем (юридическим лицом использующим, ввозящим, вывозящим и реализующим множительную технику) соответствующего разрешения на право приобретения.

(гр 6+7)
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Жұмыстың
басындағы
және
аяғындағы
ксерокс
есепшісі
(лиспл.)
Жарамсыз-
дықты жою
туралы
актінің
нөмірі
Ескерту
9
10
11
Ескертпе: Жарамсыздықты жою туралы актілерге аппаратты жөндеу және
бабына келтіру кезінде жиналып қалған жарамсыз парақтар енгізіледі.
Аталған актілер жарамсыз парақтардың жинақталуына қарай жазылады
және 1 жыл бойы сақталады.
3-тарау. Бақылаушы органдар өкілдерінің болуын есепке алу
N
р/р
Бақылаушы орган
өкілінің Т.А.Ә.,
лауазымы
Болу
датасы
Анықталған
бұзушылықтар
(ескертулер)
Ескертпе
1
2
3
4
5
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, сатып алу,
есепке алу, сақтау және
пайдалану туралы
нұсқаулыққа N 5 қосымша
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
_______________________________
(ішкі істер органының атауы) N_____ рұқсат ету түбіршегі _______________________________
_______________________________
(ұйымның атауы) _______________________________
(жүк қай елге шығарылатыны
көрсетіледі) _______________________________
(жүк қай елден кіргізілетіні
көрсетіледі) _______________________________
(түрлі-түсті бейнедегі көшіру-
көбейту техникалары, олардың
атауы, маркасы, моделі цифрлар
мен жазба түрінде берілетін
саны) _______________________________ кеден бекеті арқылы____________ (жүк қай елге апарылады,
көрсетілсін____________________
әкету (әкелу) құқығына берілді.
Жүк әкелуге (әкетуге) жауапты
_______________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________
(төл құжатының немесе жеке
куәлігінің сериясы және нөмірі) Рұқсат ету_____________________
________________ дейін жарамды.
_______________________________
20 __ж. "____" ________________ Мөр басатын   Бастық __________
орын          _________________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
_______________________________
(ішкі істер органының атауы) N_____ рұқсат ету ______________________________
______________________________
(ұйымның атауы) ______________________________
(жүк қай елге шығарылатыны
көрсетіледі) ______________________________
(жүк қай елден кіргізілетіні
көрсетіледі) ______________________________
(түрлі-түсті бейнедегі көшіру-
көбейту техникалары, олардың
атауы, маркасы, моделі цифрлар
мен жазба түрінде берілетін
саны) ______________________________ кеден бекеті арқылы___________ (жүк қай елге апарылады,
көрсетілсін___________________
әкету (әкелу) құқығына берілді.
Жүк әкелуге (әкетуге) жауапты
______________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________
(төл құжатының немесе жеке
куәлігінің сериясы және нөмірі) Рұқсат ету_____________________
________________ дейін жарамды.
_______________________________
20 __ж. "____" ________________ Мөр басатын   Бастық __________
орын          _________________
(қолы)
Түрлі-түсті бейнедегі
көбейту-көшіру техникасын
шеттен әкелу, әкету,
сатып алу, есепке алу,
сақтау және пайдалану
туралы нұсқаулыққа
6-қосымша
Ескерту: 6-қосымшамен толықтырылды - Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі  N 185   бұйрығымен .
Өткізілген түрлі-түсті бейнедегі көбейту-көшіру
техникасын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
Жүргізілуіне жауапты адам __________________________________________
____________________________________________________________________
20____ж.  "___" _____________ басталды
20____ж.  "___" _____________ аяқталды
N р/с
Өткізілген ТТБККТ атауы (маркасы, моделі)
Зауыттық нөмірі
Өткізілген күні
Сатып алу құқығына ІІО рұқсат берген қағаздың нөмірімен күні*
ТТБККТ атауы, оны сатып алған заңды тұлғаның атауы немесе жеке адамның Т.А.Ә.
ТТБККТ сатып алған заңды тұлғаның немесе жеке адамның мекен жайы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
* Ескертпе: 5-баған сатып алушы (көбейту техникасын пайдаланатын, әкелетін, әкететін және өткізетін заңды тұлға) сатып алу құқығына тиісті рұқсатты көрсеткен жағдайда толтырылады.