О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N 128. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2005 года N 3646. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
Извлечение из
постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 117
В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности" от 5 мая 2006 года N 139-III, правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу нормативные правовые акты, указанные в приложении к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его принятия.
...
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу
...
3) Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N 128 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3646).
-------------------------------------------------------------------
В целях дальнейшего совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих лицензирование аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций   (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы" өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 128 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 23 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3646. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 117 қаулысымен .
----------------Қаулыдан үзінді-------------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне актуарлық қызмет мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 мамырдағы N 139-III Заңына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасында көрсетiлген нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап күшiне енедi...
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттiгi
Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы
N 117 қаулысының қосымшасы
Күшi жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
...
3) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Өтiнiш берушiге қойылатын талаптар және банктердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары мен жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитiн жүргiзуге лицензия беру туралы өтiнiшке қоса берiлетiн құжаттардың тiзбесi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 жылғы 19 сәуiрдегi N 128 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3646 тiркелген).
-----------------------------------
Банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін лицензиялауды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді одан әрі жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 384 "Об утверждении Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2579, опубликованное 17-30 ноября 2003 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана" N 24, с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Агентства от 21 августа 2004 года N244, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 3114) следующие изменения и дополнения:
в Приложении 1 к указанному постановлению:
в Инструкции о требованиях, предъявляемых к заявителю, и перечне документов, прилагаемых к заявлению о выдаче лицензии на проведение аудита банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов:
подпункт 8) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"8) сведения, подтверждающие выполнение требований соответственно пунктов 9, 10 и 10-1 настоящей Инструкции;";
в подпункте 6) пункта 7 после слов "практической работы не менее двух лет" дополнить словами "из последних пяти";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан осуществляется в форме компьютерного опроса путем выбора аудитором одного из предлагаемых ответов на тестовые вопросы.
Тестовые вопросы утверждаются Председателем или заместителем Председателя уполномоченного органа и должны включать не менее трех вариантов ответов, из которых один является правильным.";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. В случае неявки аудитора на тестирование аудитор письменно уведомляет уполномоченный орган за два дня до даты проведения тестирования о причине его отсутствия.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Повторное тестирование допускается не ранее чем через один месяц со дня принятия решения об отказе в выдаче лицензии, но не более трех раз в год.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Аудиторские организации и аудиторы в десятидневный срок уведомляют уполномоченный орган об изменениях в документах, представленных для получения лицензии, предусмотренных пунктами 6 и 7 настоящей Инструкции.".

1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы N 384  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2579 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" N 24 басылымдарында 2003 жылғы 17-30 қарашада жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3114 тіркелген, Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 21 тамыздағы N 244  қаулысымен  енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында:
Өтініш берушіге қойылатын талаптар және банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және жинақтаушы зейнетақы қорларының аудитін жүргізуге лицензия беру туралы өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі туралы нұсқаулықта:
6-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) осы Нұсқаулықтың тиісінше 9, 10 және 10-1-тармақшаларындағы талаптардың орындалуын растайтын мәліметтер;";
7-тармақтың 6) тармақшасында "кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің" деген сөздердің алдында "соңғы бес жылда" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Қазақстан Республикасының заңдарын білуге тестілеу компьютерлік сұрау нысанында аудитордың тест сұрақтарына ұсынылған жауаптарының бірін таңдау арқылы жүзеге асырылады.
Тест сұрақтарын уәкілетті органның Төрағасы немесе Төрағаның орынбасары бекітеді және біреуі дұрыс болып табылатын жауаптардың кемінде үш нұсқасы болуы тиіс.";
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
"12-1. Аудитор тестілеуге келмей қалған жағдайда, ол уәкілетті органға оның болмай қалу себептері туралы тестілеуді өткізу күніне дейін екі күн бұрын хабардар етуге тиіс.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Лицензия беруден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап кемінде бір айдан кейін, бірақ жылына үш реттен артық емес қайталап тестілеуді өткізуге рұқсат беріледі.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Аудиторлық ұйымдар және аудиторлар он күндік мерзімде осы Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарында көзделген лицензияны алу үшін ұсынылған құжаттардағы өзгерістер жөнінде уәкілетті органды хабардар етеді.".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға