О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 332 "Об утверждении Правил представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 161. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2005 года за N 3707. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 43 (V064157)
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность кредитных товариществ и ипотечных компаний, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее -
Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 332 "Об утверждении Правил представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N№3336, опубликованное в изданиях Агентства "Қаржы хабаршысы" и "Финансовый вестник" N 2(14)/2005) следующие дополнения и изменения:
в Правилах представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями, утвержденных указанным постановлением:
в приложении 1:
после счета 1005 дополнить следующим счетом:
"1006 Деньги в дорожных чеках в пути";
после счета 1008 дополнить следующим счетом:
"1009 Коллекционные монеты, изготовленные из
недрагоценных металлов, в кассе";
после счета 1052 дополнить следующим счетом:
"1054 Специальные резервы (провизии) на покрытие
убытков по корреспондентским счетам в других банках";
после счета 1104 дополнить следующими счетами:
"1105 Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан
1106  Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан";
в названии счета 1264 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 1264 дополнить следующими счетами:
"1265 Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266  Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267  Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании";
после счета 1311 дополнить следующими счетами:
"1312 Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313  Премия по займам, предоставленным другим банкам";
после счета 1329 дополнить следующими счетами:
"1330 Дисконт по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1331  Премия по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций";
после счета 1405 дополнить следующим счетом:
"1406 Вознаграждение, начисленное предыдущими
векселедержателями по учтенным векселям клиентов";
после счета 1433 дополнить следующими счетами:
"1434 Дисконт по займам, предоставленным клиентам
1435  Премия по займам, предоставленным клиентам";
в названии счета 1445 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 1603 дополнить следующим счетом:
"1604 Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, на складе";
в названии счета 1728 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
в названии счета 1755 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 1755 дополнить следующим счетом:
"1756 Начисленные доходы по прочим операциям";
после счета 1792 дополнить следующим счетом:
"1793 Расходы будущих периодов";
в названии счета 1815 слово "(трастовым)" исключить;
в названии счета 1835 слово "(трастовым)" исключить;
после счета 1878 дополнить следующим счетом:
"1879 Начисленная неустойка (штраф, пеня)";
номер и название счета 1896 "Требования по премии за проданный опцион" исключить;
название счета 2016 изложить в следующей редакции:
"2016 Металлические счета других банков в
аффинированных драгоценных металлах";
после счета 2068 дополнить следующими счетами:
"2069 Премия по полученным займам
2070  Дисконт по полученным займам";
в названии счета 2130 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 2130 дополнить следующим счетом:
"2131 Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков";
после счета 2138 дополнить следующими счетами:
"2139 Премия по вкладам, привлеченным от Национального Банка
Республики Казахстан, иностранных центральных банков и
других банков
2140  Дисконт по вкладам, привлеченным от Национального Банка
Республики Казахстан, иностранных центральных банков и
других банков";
в названии счета 2210 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 2211 дополнить следующими счетами:
"2212 Металлические счета клиентов в аффинированных
драгоценных металлах
2213  Вклад, являющийся обеспечением обязательств клиентов,
относящийся к объекту обязательного коллективного
гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)";
в названии счета 2223 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 2237 дополнить следующими счетами:
"2238 Премия по вкладам, привлеченным от клиентов
2239  Дисконт по вкладам, привлеченным от клиентов
2240  Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств клиентов";
после счета 2305 дополнить следующим счетом:
"2306 Выкупленные облигации";
после счета 2402 дополнить следующими счетами:
"2403 Премия по выпущенным в обращение субординированным
облигациям
2404  Дисконт по выпущенным в обращение субординированным
облигациям
2405  Выкупленные субординированные облигации
2406  Субординированные облигации";
после группы счетов 2700 дополнить следующим счетом:
"2701 Начисленные расходы по корреспондентским счетам";
в названии счета 2708 после слова "счетам" дополнить словами "других банков";
в названии счета 2713 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
номер и название счета 2716 "Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам" исключить;
после счета 2715 дополнить следующим счетом:
"2717 Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов
в аффинированных драгоценных металлах";
в названии счета 2723 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 2730 дополнить следующим счетом:
"2731 Начисленные расходы по прочим операциям";
в названии счета 2747 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
в названии счета 2755 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 2755 дополнить следующей группой счетов:
"2770 Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности";
после счета 2793 дополнить следующим счетом:
"2794 Доходы будущих периодов";
в названии счета 2815 слово "(трастовым)" исключить;
после счета 2819 дополнить следующим счетом:
"2820 Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам";
в названии счета 2835 слово "(трастовым)" исключить;
после счета 2860 дополнить следующим счетом:
"2861 Резерв на отпускные выплаты";
номер и название счета 2896 "Обязательства по премии за приобретаемый опцион" исключить;

"Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың есебін ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 332 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 28 мамырдағы N 161 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 1 шіледеде тіркелді. Тіркеу N 3707. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 43 (V064157) қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 43   қаулысымен .
______________________________
Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың есебін ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 332  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3336 тіркелген, Агенттіктің "Қаржы хабаршысы" және "Финансовый вестник" басылымдарында N 2 (14/2005 жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Аталған қаулымен бекітілген Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың есебін ұсыну ережесіне:
1-қосымшада:
1005-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1006 Жолдағы жол чектеріндегі ақша";
1008-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1009 кассадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық монеталар";
1052-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1054 Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша
шығынды жабуға арналған арнайы резервтер (провизиялар)
1104-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1105 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан
салымдар бойынша дисконт
1106 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан
салымдар бойынша сыйлықақы";
1264-шоттың атындағы сөздер "(қардардық, кепілдік, қарымжы)" алып тасталсын;
1264-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1265 Басқа банктерге орналасқан салымдар бойынша дисконт
1266 Басқа банктерге орналасқан салымдар бойынша сыйлықақы
1267 Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотекалық
компанияның міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде
(қардарлық, қарымжы) берілген ақша сақталатын шот";
1311-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1312 Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
1313 Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1329-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1330 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт"
1331 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1405-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1406 Клиенттердің ескерілген вексельдері бойынша осының
алдындағы вексель ұстаушыларға есептелген сыйақы";
1433-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1434 Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт"
1435 Клиенттерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1445-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
1603-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1604 Қоймадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар";
1728-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
1755-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
1755-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1756 Басқа операциялар бойынша есептелген кірістер";
1792-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1793 Болашақ кезең шығыстары";
1815-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
1835-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
1878-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1879 Есептелген тұрақсыздық (айыппұл, өсімпұл)";
1896-шоттың нөмірі және "Сатылған опцион үшін сыйлықақы жөніндегі талаптар" аты алып тасталсын;
2016-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"2016 Басқа банктердің аффинирленген қымбат металдардағы металл шоттары";
2068-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2069 Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070 Алынған заемдар бойынша дисконт";
2130-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
2130-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2131 Басқа банктердің міндеттемелерін (қардарлық, қарымжы)
қамтамасыз ету ретінде қабылданған ақшаны сақтау шоты";
2138-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2139 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық және басқа банктерден тартылған салымдар
бойынша сыйлықақы
2140 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша
дисконт";
2210-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
2211-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2212 Клиенттердің басқа банктердің аффинирленген қымбат
металдарындағы металл шоттары
2213 Салымдар (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік беру
(сақтандыру) объектісіне қатысты клиенттердің
міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым";
2223-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
2237-шоттан кейін мынадай шоттамен толықтырылсын:
"2238 Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
2239 Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконт
2240 Клиенттердің міндеттемелерін (қардарлық, қарымжы)
қамтамасыз ету ретінде қабылданған ақшаны сақтау шоты";
2305-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2306 Сатып алынған облигациялар";
2402-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2403 Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
сыйлықақы
2404 Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
дисконт
2405 Сатып алынған реттелген облигациялар
2406 Реттелген облигациялар";
2700-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2701 Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген шығыстар";
2708-шоттың атындағы "шоттар бойынша" деген сөзден кейін "басқа банктер" деген сөздермен толықтырылсын;
2713-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
"Аудит және кеңес беру қызметтері бойынша есептелген шығыстар" 2716-шотының нөмірі мен аты алып тасталсын;
2715-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2717 Клиенттердің аффинирленген қымбат металдарындағы
металл шоттары бойынша есептелген шығыстар";
2723-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
2730-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2731 Басқа операциялар бойынша есептелген шығыстар";
2747-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
2755-шоттың атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
2755-шоттан кейін мынадай шоттармен тобымен толықтырылсын:
"2770 Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген
шығыстар";
2793-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
2794 Болашақ кезеңдер кірістері";
2815-шотының атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
2819-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2820 Аудит және кеңес беру қызметтері бойынша есептелген
шығыстар";
2835-шотының атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
2860-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2861 Демалыс төлемдерінің резерві";
"Сатып алынған опцион сыйлықақысының міндеттемелері"
2896-шотының нөмірі мен аты алып тасталсын;

в названии счетов 3001, 3025 и 3051 слова "Объявленный уставный" заменить словом "Уставный";
после счета 3101 дополнить следующей группой счетов:
"3120 Дополнительные взносы участников кредитного
товарищества";
после счета 3589 дополнить следующим счетом:
"3590 Счет корректировки на гиперинфляцию";
после счета 4104 дополнить следующим счетом:
"4105 Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным
в Национальном Банке Республики Казахстан";
в названии счета 4265 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 4265 дополнить следующими счетами:
"4266 Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным
в других банках
4270  Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным
от Национального Банка Республики Казахстан,
иностранных центральных банков и других банков";
после счета 4311 дополнить следующим счетом:
"4312 Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным другим банкам";
после счета 4326 дополнить следующими счетами:
"4327 Доходы, связанные с получением вознаграждения по
просроченной задолженности по займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
4328  Доходы, связанные с получением вознаграждения по
просроченной задолженности по финансовому
лизингу, предоставленному организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
4330  Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
4331  Доходы по амортизации премии по полученным займам";
после счета 4433 дополнить следующими счетами:
"4434 Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным клиентам
4440  Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным от
клиентов";
в названии счета 4445 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 4454 дополнить следующим счетом:
"4455 Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение
субординированным облигациям";
в названии счета 4605 слово "(трастовым)" исключить;
название счета 4703 изложить в следующей редакции:
"4703 Нереализованный доход от переоценки иностранной валюты";
название счета 4704 изложить в следующей редакции:
"4704 Нереализованный доход от переоценки аффинированных
драгоценных металлов";
название счета 4709 изложить в следующей редакции:
"4709 Нереализованный доход от изменения стоимости ценных
бумаг, предназначенных для торговли и имеющихся в
наличии для продажи";
название счета 4710 изложить в следующей редакции:
"4710 Нереализованный доход от прочей переоценки";
после счета 4710 дополнить следующими счетами:
"4711 Доходы от восстановления убытка от обесценения основных
средств
4712  Доходы от восстановления убытка от обесценения
нематериальных активов
4713  Доходы от восстановления убытка от обесценения
инвестиций, вложенных в уставный капитал других
юридических лиц";
после счета 4922 дополнить следующим счетом:
"4923 Доходы, связанные с получением дивидендов по акциям";
в названии счета 5026 после слова "счетам" дополнить словами
"других банков";
после счета 5052 дополнить следующим счетом:
"5053 Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
финансовому лизингу, полученному от других банков";
после группы счетов 5060 дополнить следующим счетом:
"5063 Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
финансовому лизингу, полученному от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций";
после счета 5068 дополнить следующими счетами:
"5069 Расходы по амортизации дисконта по полученным займам
5070  Расходы по амортизации премии по займам,
предоставленным другим банкам
5071  Расходы по амортизации премии по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций";
после счета 5128 дополнить следующим счетом:
"5129 Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности по вкладам, привлеченным
от других банков";
в названии счета 5130 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 5137 дополнить следующими счетами:
"5138 Расходы по амортизации дисконта по вкладам,
привлеченным от Национального Банка Республики
Казахстан, иностранных центральных банков и других
банков
5140  Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в
Национальном Банке Республики Казахстан
5141  Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным в
других банках";
в названии счета 5204 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 5211 дополнить следующим счетом:
"5212 Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
металлическим счетам клиентов в аффинированных
драгоценных металлах";
в названии счета 5223 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
номер и название счета 5229 "Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по прочим вкладам клиентов" исключить;
после счета 5235 дополнить следующими счетами:
"5236 Расходы по амортизации дисконта по займам, привлеченным
от клиентов
5240  Расходы по амортизации премии предоставленным клиентам";
после счета 5402 дополнить следующими счетами:
"5404 Расходы по амортизации дисконта по выпущенным в
обращение субординированным облигациям
5406  Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
субординированным облигациям";
после счета 5465 дополнить следующим счетом:
"5466 Ассигнования на специальные резервы (провизии) по
займам и финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций";
в названии счета 5605 слово "(трастовым)" исключить;
название счета 5703 изложить в следующей редакции:
"5703 Нереализованный расход от переоценки иностранной
валюты";
название счета 5704 изложить в следующей редакции:
"5704 Нереализованный расход от переоценки аффинированных
драгоценных металлов";
название счета 5709 изложить в следующей редакции:
"5709 Нереализованный расход от изменения стоимости ценных
бумаг, предназначенных для торговли и имеющихся в
наличии для продажи";
название счета 5710 изложить в следующей редакции:
"5710 Нереализованный расход от прочей переоценки";
после счета 5710 дополнить следующими счетами:
"5711 Расходы от обесценения основных средств
5712  Расходы от обесценения нематериальных активов
5713  Расходы от обесценения инвестиций, вложенных в уставный
капитал других юридических лиц";
название группы счетов 6180 изложить в следующей редакции:
"6180 Возможные требования по векселям";
название группы счетов 6680 изложить в следующей редакции:
"6680 Возможные обязательства по векселям";
после счета 6025 дополнить следующим счетом:
"6030 Возможные требования банка-бенефициара по непокрытым
аккредитивам";
после счета 6525 дополнить следующим счетом:
"6530 Возможные обязательства банка-бенефициара по непокрытым
аккредитивам";
после счета 6915 дополнить следующими счетами:
"6991 Позиция по операциям фьючерс
6992 Позиция по операциям форвард
6993 Позиция по опционным операциям
6994 Позиция по операциям спот
6995 Позиция по операциям своп
6996 Позиция по прочим операциям с производными финансовыми
инструментами
6997 Позиция по сделкам с ценными бумагами";
после счета 7321 дополнить следующими счетами:
"7330 Займы, обслуживаемые на основе агентских соглашений
7331 Начисленное вознаграждение по агентским займам";
после счета 7415 дополнить следующим счетом:
"7416 Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами, в которые
размещены пенсионные активы";
в названии группы счетов 7500 слово "(трастовом)" исключить;
после группы счетов 7500 дополнить следующим счетом:
"7510 Деньги в доверительном управлении";
в названии счета 7520 слово "(трастовом)" исключить;
в названии счета 7530 слово "(трастовом)" исключить;
после счета 7530 дополнить следующим счетом:
"7535 Ипотечные займы, права требования по которым приняты в
доверительное управление";
в названии счета 7540 слово "(трастовом)" исключить;
в названии счета 7542 слово "(трастовое)" исключить;
в названии счета 7543 слово "(трастовое)" исключить.

3001, 3025 және 3051-шоттарының атындағы "Жарияланған жарғылық" деген сөз "Жарғылық" деген сөзбен ауыстырылсын;
3101-шоттан кейін мынадай шоттар тобымен толықтырылсын:
"3120 Кредиттік серіктестіктің қатысушыларының қосымша
жарналары";
3589-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"3590 Шексіз құнсыздануды түзету шоты";
4104-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4105 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан
салымдар дисконтының амортизациясы бойынша кірістер";
4265-шоттың атындағы "(қардарлық, кепілдік, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
4265-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4266 Басқа банктерде орналасқан дисконт амортизациясы
бойынша кірістер
4270 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар сыйлықақысының амортизациясы бойынша кірістер";
4311-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4312 Басқа банктерге берілген заемдар дисконтының
амортизациясы бойынша кірістер";
4326-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4327 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген мерзімі өткен заемдар
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4328 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген мерзімі өткен қаржы лизингі
бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4330 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт
амортизациясы жөніндегі кірістер
4331 Алынған заемдар бойынша сыйақының амортизациясы
жөніндегі кірістер";
4433-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4434  Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт
амортизациясы жөніндегі кірістер";
4440 Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
амортизациясы жөніндегі кірістер";
4445-шотының атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
4454-шоттан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4455 Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
сыйақы амортизациясы жөніндегі кірістер";
4605-шотының атындағы "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
4703-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"4703 Шетел валютасын қайта бағалаудан түскен игерілмеген
кipic";
4704-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"4704 Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан түскен
игерілмеген кipic";
4709-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"4709 Сатуға арналған және сату үшін қолда бар бағалы
қағаздардың құнының өзгеруінен түскен игерілмеген
кipic";
4710-шоттың аты мынадай редакцияда жазылсын:
"4710 Басқа қайта бағалаудан түскен игерілмеген кipic";
4710-шоттан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4711 Негізгі құрал-жабдықтардың құнсыздануынан болған
шығынды қалпына келтіруден түскен кірістер
4712 Материалдың емес активтердің құнсыздануынан болған
шығынды қалпына келтіруден түскен кірістер
4713 Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салынған
инвестициялардың құнсыздануынан болған шығынды қалпына
келтіруден түскен кірістер";
4922 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4923 Акциялар бойынша дивидендтер алуға байланысты кірістер";
5026 шотының атауы "шоттарға" деген сөзден кейін "басқа  банктерге" деген сөзбен толықтырылсын;
5052 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5053 Басқа банктерден алынған қаржылық лизинг бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар";
5060 шоттар тобынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5063 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған қаржылық лизинг бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар";
5068 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5069 Алынған заемдар бойынша дисконтты амортизациялау
бойынша шығыстар
5070 Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақыларды
амортизациялау бойынша шығыстар
5071 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша
сыйлықақыларды амортизациялау бойынша шығыстар";
5128 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5129 Басқа банктерден тартылған салымдар бойынша мерзімі
өткен берешек бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар";
5130 шотының атынан "(қардарлық, кепіл, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
5137 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5138 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар бойынша дисконтты амортизациялау жөніндегі
шығыстар;
5140 Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне орналастырылған
салымдар бойынша сыйлықақыларды амортизациялау жөніндегі
сыйлықақылар
5141 Басқа банктерге орналастырылған салымдар бойынша
сыйлықақыларды амортизациялау жөніндегі шығыстар";
5204 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
5211 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5212 Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы металл
шоттар бойынша сыйақыны төлеуге байланысты шығыстар";
5223 шотының атынан "(қардарлық, кепіл, қарымжы)" деген сөздер алып тасталсын;
5229 шотының аты және нөмірі "Клиенттердің басқа салымдары бойынша сыйақыны төлеуге байланысты шығыстар" алып тасталсын;
5235 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5236 Клиенттерден тартылған салымдар жөніндегі дисконтты
амортизациялау бойынша шығыстар
5240 Клиенттерге ұсынылған заемдар жөніндегі сыйлықақыларды
амортизациялау бойынша шығыстар";
5402 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5404 Айналысқа жіберілген реттелген облигациялар жөніндегі
дисконтты амортицазиялау бойынша шығыстар
5406 Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар";
5465 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5466 Банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар ұсынған заемдар және қаржылық лизинг
бойынша арнайы резервтерге (провизия) қаржы бөлу";
5605 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
5703 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"5703 Шетелдік валютаны қайта бағалау кезінде орындалмаған шығыстар";
5704 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"5704 Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан шыққан орындалмаған шығыстар";
5709 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"5709 Сауда-саттық үшін арналған және сату үшін қолда бар бағалы қағаздардың құнының өзгеруінен шыққан орындалмаған шығыстар";
5710 шотының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"5710 Басқа қайта бағалаудан шыққан орындалмаған шығыстар";
5710 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5711 Негізгі қорлардың құнсыздану шығыстары
5712 Материалдық емес активтердің құнсыздану шығыстары
5713 Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталға салған
инвестициясының құнсыздану шығыстары";
6180 шоттар тобының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"6180 Болуы мүмкін талаптар бойынша вексельдер";
6680 шоттар тобының аты мынадай редакцияда жазылсын:
"6680 Болуы мүмкін міндеттемелер бойынша вексельдер";
6025 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"6030 Банк-бенефициардың жабылмаған аккредитивтері бойынша
болуы мүмкін талаптар";
6525 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"6530 Банк-бенефициардың жабылмаған аккредитивтері бойынша
болуы мүмкін талаптар";
6915 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"6991 фьючерс операциялары бойынша позиция
6992 форвард операциялары бойынша позиция
6993 опциондық операциялар бойынша позиция
6994 спот операциялары бойынша позиция
6995 своп операциялары бойынша позиция
6996 Туынды қаржылық құралдармен басқа операциялар бойынша
позициясы
6997 бағалы қағаздармен мәмілелер бойынша позиция";
7321 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"7330 Агенттік келісімінің негізінде қызмет көрсетілетін
заемдар
7331 Агенттік заемдары бойынша есептелген сыйақы";
7415 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7416 Зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен
"кері РЕПО" операциялары";
7500 шоттар тобының атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
7500 шоттар тобынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7510 Сенімгерлік басқарудағы ақшалар";
7520 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
7530 шотының атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
7530 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7535 Талап ету құқығы сенімгерлік басқару бойынша
қабылданған ипотекалық заемдар";
7540 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
7542 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын;
7543 шоттың атынан "(трастылық)" деген сөз алып тасталсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, кредитных товариществ и ипотечных компаний.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.К.
Председатель

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаментіне (Еденбаев Е.С.):
1) Осы қаулыны Заң департаментімен бірлесіп (Байсынов М.Б.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде  мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, кредиттік серіктестіктерге және ипотекалық компанияларға жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық аппарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмухаметовке жүктелсін.
Төраға