О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 197 "О перемещении товаров под таможенным контролем"
Приказ Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 20 мая 2005 года N 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2005 года за N 3715. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В целях усиления контроля доставки товаров, перемещаемых по процедуре внутреннего таможенного транзита по территории Республики Казахстан, обеспечения сохранности электронных пломб, используемых при перемещении товаров и транспортных средств, находящихся под контролем Автоматизированной системы контроля доставки товаров, а также обеспечения ведения таможенной статистики товаров и транспортных средств, находящихся под таможенным контролем, ПРИКАЗЫВАЮ:
Примечание РЦПИ!
Абзацы с первого по восемнадцатый пункта 1 утрачивают силу с 01.01.2011 приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
1. Внести в Приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от  12 мая 2003 года N 197 "О перемещении товаров под таможенным контролем" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2318, с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 1 декабря 2003 года N 537) следующие изменения и дополнения:
в Правилах контроля доставки товаров и транспортных средств, утвержденных настоящим приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Заполняются следующие графы документа контроля доставки товаров: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 35, 38, 40, 42, пункты 2, 7 графы 44, 46 (на печатающем устройстве компьютера или пишущей машинке заглавными буквами), 50, 53, 54, А, С, Д.";
в пункте 9:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Графа 1 "Тип декларации":
в первом подразделе графы проставляется направление перемещения товаров и транспортных средств:
ИМ - при ввозе на территорию Республики Казахстан от таможенного органа отправления до таможенного органа назначения,
ТР - при перемещении товаров и транспортных средств через территорию Республики Казахстан в соответствии с таможенным режимом "транзит товаров",
ВТ - при перемещении товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан, ранее помещенных под иные таможенные процедуры (место временного хранения, таможенный склад и так далее),
ТТ - при перемещении товаров и транспортных средств с одного таможенного органа в другой таможенный орган через территорию иностранного государства;
второй подраздел не заполняется, а в третьем подразделе указывается ДКД.";
абзацы двадцать девять и тридцать исключить;
абзац тридцать шестой изложить в следующей редакции:
"Графа 50 "Доверитель" - указываются сведения о перевозчике, принявшим товары к перевозке в соответствии с процедурой ВТТ (наименование, адрес, штамп перевозчика, его обязательство о доставке товара до таможенного органа назначения, Ф.И.О. и подпись представителя перевозчика); срок доставки до таможенного органа назначения.
В случае перемещения товаров и транспортных средств из таможенного органа отправления, оснащенного Автоматизированной системой контроля доставки товаров, в таможенный орган назначения, оснащенного Автоматизированной системой контроля доставки товаров, в графе дополнительно указывается обязательство перевозчика о доставке и передаче в таможенный орган назначения электронной пломбы (с указанием номера) в неизменном состоянии.
Графа заполняется собственноручно представителем перевозчика.".
Правила таможенного сопровождения товаров и транспортных средств, утвержденные настоящим приказом:

"Тауарларды кедендік бақылаумен өткізу туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы N 197 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 20 мамырдағы N 195 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 5 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3715. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ішкі кедендік транзит рәсімі бойынша өткізілетін тауарларды жеткізуге бақылауды күшейту, Тауарларды жеткізуді бақылаудың автоматтандырылған жүйесінің бақылауында тұрған тауарлар мен көлік құралдарын өткізу кезінде пайдаланылатын электронды пломбалардың сақталуын қамтамасыз ету, сондай-ақ кедендік бақылаудағы тауарлар мен көлік құралдарының кедендік статистикасын қамтамасыз ету мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарларды кедендік бақылаумен өткізу туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы N 197  бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2318 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 1 желтоқсандағы N 537  бұйрығымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Тауарлар мен көлік құралдарының жеткізілуін бақылау ережесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тауарлардың жеткізілуін бақылаудың мынадай бағандары толтырылады: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 25, 29, 31, 32, 33, 35, 38, 40, 42 және 44, 46-бағандарының 2, 7-тармақтары (компьютердің басылым құрылғысында немесе басу машинкасында бас әріптермен), 50, 53, 54, А, С, Д.";
9-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Декларацияның түрі" 1-бағаны":
бірінші қосымша бөлікте тауарлар мен көлік құралдарын өткізу бағыты қойылады:
ИМ - Қазақстан Республикасының аумағына жөнелтуші кеден органынан межелі кеден органына дейін әкелу кезінде;
ТР - "тауарлар транзиті" кедендік режиміне сәйкес Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тауарлар мен көлік құралдарын өткізу кезінде;
ВТ - бұрын өзге де кедендік рәсімдерге (уақытша сақтау орындары, кеден қоймасы және тағы басқалар) орналастырылған тауарлар мен көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы өткізу кезінде;
ТТ - тауарлар мен көлік құралдарын шетел мемлекетінің аумағы арқылы бір кеден органынан басқа кеден органына өткізу кезінде;
екінші қосымша бөліктері толтырылмайды, ал үшінші қосымша бөлікте ЖБҚ көрсетіледі.";
жиырма тоғызыншы және отызыншы абзацтар алынып тасталсын;
отыз алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Сенімгер" 50-бағанында - тауарларды IКТ рәсіміне сәйкес тасымалдауға қабылдаған тасымалдаушы туралы мәліметтер (тасымалдаушының атауы, мекен-жайы, оның баратын кеден органына дейін тауарды жеткізетіндігі туралы міндеттемесі, тасымалдаушы өкілінің аты-жөні және қолы); баратын кеден органына дейін жеткізу мерзімі көрсетіледі.
Тауарлар мен көлік құралдарын Тауарларды жеткізуді бақылаудың автоматтандырылған жүйесімен жабдықталған жөнелтуші кеден органынан Тауарларды жеткізуді бақылаудың автоматтандырылған жүйесімен жабдықталған межелі кеден органына дейін өткізу жағдайында бағанда тасымалдаушының межелі кеден органына дейін электронды пломбаны (номерін көрсетіп) өзгеріссіз жайда жеткізу және беру туралы міндеттемесі көрсетіледі.
Бағанды өз қолымен тасымалдаушының өкілі толтырады.".
Осы бұйрықпен бекітілген Тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру ережесі:

дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Документам, необходимым для таможенного сопровождения (решение о таможенном сопровождении, акт приема-передачи, план-задание) присваивается единый регистрационный номер, формируемый по следующей схеме:
1111-22222-33445, где
1 - порядковый номер по журналу регистрации,
2 - код таможенного органа, принявшего решение о таможенном сопровождении,
3 и 4 - соответственно день и месяц регистрации,
5 - последняя цифра текущего года".
2. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейспеков О.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечению одного месяца с момента официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель

мынадай мазмұндағы 15-1 тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Кедендік алып жүру үшін қажетті құжаттарға (кедендік алып жүру туралы шешім, қабылдау-беру актісі, жоспар тапсырма) мынадай сызба бойынша қалыптастырылатын бірыңғай тіркеу номері беріледі:
1111-22222-33445, мұнда
1 - тіркеу журналы бойынша реттік номері,
2 - кедендік алып жүру туралы шешімді қабылдаған кеден органының коды,
3 және 4 - тіркеудің тиісті күні мен айы,
5 - ағымдағы жылдың соңғы саны".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдішевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған сәтінен бастап бір ай өткен соң күшіне енеді.
Қаржы вице-министрі -
Төраға