О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 "О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 июля 2005 года N 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 5 августа 2005 года N 3776. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года N 53
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 29.09.2009 N 53.
В целях совершенствования учета лиц, совершивших административные правонарушения, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 67 "О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2606, с изменениями и дополнениями внесенными  приказом  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июня 2004 года N 25, зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2958), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о ведении централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших, утвержденной указанным приказом:
абзац второй пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Карточка (в бумажном варианте) является информационным учетным документом. Лицо, подписавшее карточку, несет ответственность за ее достоверность, полноту и своевременность представления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
пункт 7 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Журнал должен быть пронумерован, прошнурован, удостоверен печатью. Записи вносятся полностью, ошибочные записи оговариваются и заверяются подписью ответственного лица.
Примечание: в журнал заносятся все возбужденные административные производства, о их прекращении делается отметка в графе о результатах рассмотрения.";
пункт 8 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В целях обеспечения полноты учетов и контроля своевременности представления карточек, субъектам административной практики необходимо раз в квартал (до 10 числа следующего после квартала месяца) проводить сверки с соответствующим банком данных Управления Комитета.";
пункт 10 исключить;
абзацы второй, третий и четвертый пункта 11 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөнінде орталықтандырылған деректер банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5-желтоқсандағы N 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 шілдедегі N 37 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 5 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3776. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі N 53 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009.09.29 N 53 бұйрығымен.
Әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасаған тұлғаларды есепке алуды жетілдіру мақсатында, "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  11 бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөнінде орталықтандырылған деректер банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 5-желтоқсандағы N 67  бұйрығына (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі Реестрде N 2606 тіркелген, нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі Реестрде N 2958 тіркелген, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 27-маусымдағы N 25  бұйрығымен енгізілген өзгерістер және толықтырулармен) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар жөнінде орталықтандырылған деректер банкін жүргізу туралы" Нұсқаулыққа:
6-тармақтың екінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"Кәртішке (қағаз жүзінде) ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады. Кәртішкеге қол қойған тұлға оның шындылығына, толықтығына және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз уақытылы ұсынылуына жауапты";
7-тармақ келесі мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Журнал нөмірленген, тігілген және мөрмен басылған болу керек. Жазбалар толық енгізіледі, қате жіберілген жазбалар талқыланып, жауапты тұлғаның қолымен қойылады.
Ескерту: журналға барлық қозғалған әкімшілік өндірістер енгізіледі, олардың жойылуы туралы қарастыру нәтижелері бағанда белгіленеді";
8-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. Есепке алудың толықтығы және өз уақытылы ұсынуға бақылауды қамтамасыз ету мақсатында, әкімшілік практика субъектілері тоқсан сайын бір рет (тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне дейін) әкімшілік практика субъектілері Комитет басқармасының сәйкес деректер банкісімен салыстыру жүргізсін.";
10-тармақ алып тасталсын;
11-тармақтың екінші, үшінші, төртінші абзацтары алып тасталсын;
12-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

"12. Карточка, введенная в банк данных с нарушениями требований настоящей Инструкции, возвращается представившему ее субъекту административной практики для корректировки в течение 3-х рабочих дней. Субъект административной практики направляет откорректированные карточки в управление в соответствии с пунктом 11 Инструкции. В свою очередь, Управление откорректированные карточки вводит в местную базу данных и в электронном режиме направляет в Комитет в сроки, установленные пунктом 11 Инструкции.";
пункт 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"Сведения о несовершеннолетних, привлеченных к административной ответственности, хранятся в течение шести месяцев с момента исполнения постановления о наложении административного взыскания ( статья 79  Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях)".;
в пункте 23 после слов "физические лица;" дополнить словами "должностные лица; лица, приравненные к должностным лицам;";
в пункте 26:
слова "по статье 46" заменить словами "по статьям 46 и 57";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"В строке 11.3. указывается мера административно-правового воздействия": "12" - проверка правил дорожного движения; "13" - принудительные меры медицинского характера.";
абзац второй пункта 27 исключить;
в абзаце пятом пункта 29 второе предложение исключить;
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. В строке 15.1 указывается кодировка: "1" - юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией; "2" - юридическое лицо, являющееся не коммерческой организацией.";
в пункте 31 слова "номер свидетельства о государственной регистрации" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
пункт 32 исключить;
пункт 33 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Примечание: В случае опротестования вступившего в законную силу постановления по делу об административном правонарушении, в соответствии со  статьей 672  Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, если постановление суда оставляется без изменения, протест - без удовлетворения, новая карточка не выставляется.
При принятии судом апелляционной инстанции иного решения, судом первой инстанции выставляется новая карточка, в которой ставятся соответствующие отметки в строках 19 и 19.1 и в соответствии с пунктом 11 настоящей Инструкции направляется в Управление.";
в пункте 33 цифру "20" заменить на цифру "19.1";
в пункте 34 после слова "должность" дополнить словом ", подпись";
в пункте 34-1:
в абзацах первом и пятнадцатом слова "N свидетельства" заменить словами "регистрационный номер налогоплательщика";
в абзаце девятом слова "Реквизиты "Основные" и "Дополнительные" заменить словами "Реквизиты "Основные", "Дополнительные" и "Административно-правового воздействия";
абзац шестнадцатый исключить;

"12. Деректер банкіне осы Нұсқаулық талаптарының бұзылуымен енгізілген кәртішке, оны ұсынған әкімшілік практика субъектісіне 3 жұмыс күн ішінде түзету үшін қайтарылып, деректер банкісінен алынады. Әкімшілік практика субъектісі түзетілген кәртішкелерді Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкес басқармаға жолдайды. Басқарма өз кезегінде, түзетілген кәртішкелерді жергілікті деректер базасына енгізеді және электрондық тәртіппен Нұсқаулықтың 11-тармағымен анықталған мерзімде Комитетке жолдайды";
13-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Әкімшілік жауаптылыққа тартылған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер әкімшілік жала тағу туралы қаулының орындалу сәтінен бастап алты ай мерзімде сақталады (Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық Кодексінің  79-бабы )".;
23-тармақта "жеке тұлғалар" сөздерінен кейін, "лауазымды тұлғалар, лауазымды тұлғаларға теңестірілетін тұлғалар" сөздерімен толықтырылсын;
26-тармақта:
"46 бапта" сөздері "46 және 57 баптар бойынша" сөздерімен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"11.3. жолдарында әкімшілік-құқықтық іс-әрекет белгіленеді: "2"- жол қозғалысының ережесін тексеру; "13"-медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары;
27-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
29-тармақтың бесінші абзацындағы екінші сөйлем алып тасталсын;
келесі мазмұндағы 30-1 тармақпен толықтырылсын:
"30-1. 15.1 жолда кодтау көрсетіледі: "1" - коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға; "2" - коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлға";
31-тармақта "мемлекеттік тіркеу туралы куәлік нөмірі" сөздері "салық төлеушінің тіркеу нөмірі" сөздерімен ауыстырылсын;
32-тармақ алып тасталсын;
33-тармақ келесі мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Ескерту: Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша күшке енген қаулыға наразылық білдіру жағдайында, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық Кодексінің  672-бабына сәйкес, егер сот қаулысы өзгерусіз ал, наразылық қанағаттандырусыз қалатын болса, жаңа кәртішке қойылмайды.
Апелляциялық сот арқылы басқа шешім қабылдау кезінде, бірінші сатылы сот арқылы 19 және 19.1. жолдарына сәйкес белгі қойылған жаңа кәртішке қойылады және осы Нұсқаулықтың 11-тармағына сәйкес басқармаға жолданады;
33-тармақта "20" саны "19.1." санына ауыстырылсын;
34-тармақта "лауазым" сөзінен кейін ", қолы" сөзі толықтырылсын;
34-1 тармақта:
бірінші және он бесінші абзацтарда "куәлік нөмірі" сөздері "салық төлеушінің тіркеу нөмірі" сөздерімен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта "Реквизиттер "Негізгі" және "Қосымша" сөздері "Реквизиттер "Негізгі", "Қосымша" және "Әкімшілік-құқықтық іс-әрекет" сөздерімен толықтырылсын;
он алтыншы абзац алып тасталсын;

в пункте 34-2 предложение второе исключить;
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При проведении администратором корректировок и удалении, необходимо указывать причину корректировки.";
пункт 34-3 исключить;
абзац первый пункта 35 изложить в следующей редакции:
"35. Субъект административной практики при получении подтверждающих документов (квитанция, платежное поручение об уплате, письмо администратора судов о произведенном взыскании) об исполнении постановления (определения) о наложении административного взыскания от непосредственного правонарушителя либо должностного лица, на которого возложено исполнение постановления о наложении административного взыскания с периодичностью, указанной в пункте 11 настоящей Инструкции, направляет извещение в электронном варианте (если имеется ведомственный банк данных) или почтовой связью (если ведомственный банк данных отсутствует) в Управление по форме, согласно приложению 3 настоящей Инструкции.";
дополнить пунктом 35-1 следующего содержания:
"35-1. Орган исполнительного производства, осуществляющий принудительное исполнение, при получении подтверждающих документов (квитанция, платежное поручение об уплате) об исполнении постановления (определения) о наложении административного взыскания от правонарушителя, с отметкой о произведенном взыскании в течение 3-х рабочих дней возвращает их органу (должностному лицу), вынесшему постановление о наложении административного взыскания.";
в пункте 36 слова "статей 70 и 75" заменить словами "статей 70, 75, 701, 702 и 704";
абзац первый пункта 37 изложить в следующей редакции:
"37. Запросы для определения повторности оформляются по форме запроса, утвержденной настоящей Инструкцией (согласно приложению 5). Запрос оформляется на каждое проверяемое лицо отдельно, разборчиво, печатными буквами синими или черными чернилами от руки или на пишущей машинке.";
в пункте 38:
в подпункте 1) слова ", полное наименование места рождения (государство, область, город, район, село)" исключить;
в подпункте 2) слово "свидетельства" заменить словом "налогоплательщика";
в абзаце седьмом слово "причина" заменить на слово "основание", предложение второе исключить;
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"При наличии электронной связи у субъектов запросы для определения повторности  исполняются в автоматизированном электронном формате, определяемом Комитетом.";
в пункте 39 слова "Запрос, оформленный" заменить словами "Бумажный вариант запроса, оформленный";
в пункте 40:
слова "5 суток" заменить словами "5 рабочих дней";
слова "3 суток" заменить словами "одного рабочего дня";

34-2 тармақта екінші сөйлем алып тасталсын;
келесі мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Әкімші арқылы түзетулер мен алып тастаулар жүргізу барысында, түзету себебін белгілеу керек";
34-3 тармақ алып тасталсын;
35-тармақтың бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"35. Әкімшілік практика субъектісі құқық бұзушыдан әкімшіліктік жаза туралы нақтылаушы құжаттарды (квитанция, төлем туралы ұсыныс қағазы, өндірілген жаза туралы сот әкімшілігінің хаты) немесе орындау туралы әкімшіліктік жаза тағу туралы қаулыны (ұйғарымды) алу барысында, сондай-ақ осы бұйрықтың 11-тармағында көрсетілген кезеңмен әкімшілік жаза тағу қаулысын орындауы жүктелген ескертуді басқармадағы лауазымды тұлғасына электрондық түрде (егер ведомстволық деректер банкі болған жағдайда), немесе пошта байланысы арқылы (егер ведомстволық деректер банкі болмаған жағдайда) осы Нұсқаулықтың N3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдайды";
келесі мазмұндағы 35-1 тармақпен толықтырылсын:
"35-1. Мәжбүрлеп орындауды жүзеге асырушы орындау өндірісінің органы құқық бұзушыдан әкімшілік жаза тағу жөніндегі қаулының (ұйғарымның) орындалуы туралы нақтыланған құжаттарды (квитанция, төлем туралы ұсыныс қағазы, өндірілген жаза туралы сот әкімшілігінің хаты) алу кезінде, жүргізілген жаза туралы белгімен 3 жұмыс күні ішінде әкімшілік жаза тағу туралы қаулы шығарған органға (лауазымды тұлғаға) қайтарады;
36-тармақта "70 және 75 баптар" сөздері "70, 75, 701, 702 және 704 баптарымен" сөздерімен толықтырылсын;
37-тармақта бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"37. Қайталануды анықтайтын сұраулар осы Нұсқаулықпен (5-қосымшаға сәйкес) бекітілген сұрау нысаны бойынша рәсімделеді. Сұрау әр тексерілетін тұлғаларға бөлек, айқын, жазба әріптерімен, көк немесе қара сиямен қолмен немесе жазба машинкасымен жүргізіледі.";
38-тармақта:
1) тармақшада ", туған жерінің толық атауы (мемлекет, облыс, қала, аудан, ауыл)" сөздері алып тасталсын;
2) тармақшада "куәліктер" сөзі "салық төлеушінің" сөзімен ауыстырылсын;
жетінші абзацта "себеп" сөзі "негіз" сөзіне ауыстырылсын, екінші сөйлем алып тасталсын;
келесі мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
38-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Субъектілерде электронды байланыстың бар болуына байланысты, сұраулар қайталануды айқындау үшін, Комитетпен анықталатын автоматтандырылған электронды форматпен орындалады";
39-тармақта "Сұрау, рәсімделген" сөздері "Сұраудың қағаз жүзі, рәсімделген" сөздерімен ауыстырылсын;
40-тармақта:
"5 тәулік" сөздері "5 жұмыс күндері" сөздерімен ауыстырылсын;
"3 тәулік" сөздері "бір жұмыс күні ішінде" сөздерімен ауыстырылсын;

приложение 1 к Инструкции заменить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к Инструкции заменить согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к Инструкции заменить согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к Инструкции заменить согласно приложению 4  к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан:
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) настоящий приказ направить субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора-Председателя Комитета по правовой статистики и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 5 декабря
2003 года N 67 "О создании
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших"
от 13 июля 2005 г. N 37
Приложение 1
К инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67
Ф 1-АП   Карточка по учету административных
правонарушений и лиц, их совершивших
1._______________________________
наименование органа, выявившего
правонарушение
1. /_/_/_/_/_/_/_/_/
2._______________________________
место совершения правонарушения
2. /_/_/_/_/_/_/_/_/
3 .__________________________________
уполномоченный орган, рассмотревший
материал /протокол/, дело
3. /_/_/_/_/_/_/_/_/
4.  Номер материала/протокола/
дела_________________________
дата заведения "___"________200__г.
4. /_/_/_/_/_/_/_/_/
5 ._________________________________
Ф.И.О. должностного лица,
рассмотревшего дело
6. "___"_________200__г. N________
дата регистрации и регистрационный
номер субъекта административной
практики
7.  Дата поступления в УКПСиСУ
"__"__________200__г.
Дата корректировки "__" ______200_г.
8. Субъект : физическое лицо
"1"; индивидуальный предприниматель

Нұсқаулыққа қоса берілген 1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 3-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 4-қосымша осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын;
Нұсқаулыққа қоса берілген 5-қосымша осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес ауыстырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті:
1) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі үшін шара қабылдасын;
2) осы бұйрықты орындау үшін Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің жергілікті органдарына жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуындағы бақылау Бас Прокурордың Орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет Төрағасына (Г.В. Ким) жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөніндегі орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 13-шілдедегі
N 37 бұйрығына N 1 Қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөнінде орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Нұсқаулығына N 1 қосымша
1-ӘП Н. Әкімшілік құқық бұзушылықтарды және оларды
жасаған тұлғаларды есепке алу кәртішкесі
1._________________________________________
құқық бұзушылықты анықтаған органның аталуы
2._________________________________________
құқық бұзушылықты жасаған орган
3._________________________________________
істі, материалды /хаттаманы/ қарастырған
өкілетті орган
4. Істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі
___________ жүргізу күні "__"________200_ж.
5._________________________________________
істі қарастырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
6. "___"________200__ж. N _________________
тіркелген күні және әкімшілік практика
субъектісінің тіркеу нөмірі
7. ҚСжАЕКБ келіп түскен күні "__"____200_ж.
Түзету күні "_____"_________________200__ж.
1./_/_/_/_/_/_/_/_/
2./_/_/_/_/_/_/_/_/
3./_/_/_/_/_/_/_/_/
4./_/_/_/_/_/_/_/_/
8. Субъект: жеке тұлға "1"; жеке кәсіпкер

"2"; юридическое лицо "3";
иностранное юридическое лицо "4";
юридическое лицо с иностранным
участием "5"; сотрудники органов:
юстиции "6"; финансовой полиции
"7"; внутренних дел "8";
министерства обороны "9";
национальной безопасности "10";
таможенной службы "11"; пограничной
службы "12"; прокуратуры "13";
налоговой службы "14"; Министерства
по чрезвычайным ситуациям "15";
государственной власти "16";
спецслужб "17"; других
государственных структур
"18"; должностное лицо "19"; лицо,
приравненное к должностному лицу
"20".
8. /__/__/
9.  Квалификация правонарушения
ст____ч._____п._______КоАП
Республики Казахстан
9.1 . форма вины: "1" - умышленная,
"2" - по неосторожности.
9.2.  дата совершения (обнаружения)
административного правонарушения
"___"__________________200__г.
9.1. /__/
10.  Дата рассмотрения
административного дела "___"
_________________200____г.
11.  Административные меры взыскания
(ст. ст. 46, 57 КоАП РК):
11.1. основные:  "01" -
предупреждение; "02" - штраф; "03"
- арест; "04" - лишение спец.права;
"05" - лишение/приостановление
лицензии; "06" - приостановление/
запрещение деят-ти инд.
предпринимателя или юр.лица;
"07" - адм. выдворение иностранцев
или лиц без гражданства. На срок
до "___"_____200__г.
11.1. /__/__/
11.2. дополнительные:  "08"
изъятие; "09" конфискация; "10"
принудительный снос. "04" - лишение
спец.права; "05" - лишение/
приостановление лицензии; "06" -
приостановление/запрещение деят-ти
инд. предпринимателя или юр. лица.
"07" - адм. выдворение иностранцев
или лиц без гражданства. На срок
до "___"_____200__г.
11.2. /__/__/
11.3.   административно-правовые:
"12" проверка знаний дор.движ. "13"
принудительные меры мед. хар-ра
12.  Размер наложенного штрафа
________________ сумма в тенге
13.  Размер взысканного штрафа
____________________сумма в тенге
11.3. /__/__/
14.  Ф.И.О./__/__/__/__/__/__/__/__/__/__
__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
_/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__
__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
_/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/_
/__/__/
(лица, совершившего административное
правонарушение)
14.1.  "______"__________19____г.р.
место жительство__________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
14.2.  Пол правонарушителя: "1" -
мужской; "2" - женский.
14.2. /___/
14.3.  Правонарушение совершено: "1"
- гражданином РК; "2" - гражданином
стран СНГ; "3" - иностранные
граждане; "4" - лицом без
гражданства.
14.3. /___/
14.4.  Место работы, должность,
(нужное подчеркнуть)
место учебы________________________
___________________________________
(указать точно)
14.5.  В состоянии: алкогольного
"1"; наркотического "2";
токсикоманического опьянения "3".
14.5. /___/
15.  Организационно-правовая форма
юридического лица "1" - ГП, "2" -
государственное учреждение, "3" -

"2"; заңды тұлға "3"; шетел заңды тұлғасы
"4"; шетелдік қатысудағы заңды тұлға "5";
орган қызметкерлері: әділет "6"; қаржы
полициясы "7"; ішкі істер "8"; қорғаныс
министрліктері "9";  ұлттық қауіпсіздік
"10"; кеден қызметі "11"; шекара қызметі
"12"; прокуратуралар "13"; салық қызметі
"14"; Төтенше жағдайлар министрлігі "15";
мемлекеттік билік "16"; арнайы қызметтер
"17"; басқа да мемлекеттік құрылымдар
"18"; лауазымды тұлға "19"; лауазымды
тұлғаға теңестірілген тұлға "20";
9. Құқық бұзушылық дәрежесі Қазақстан
Республикасы ӘҚБК ____бабы _______б_______т
9.1.Кінә нысаны: "1" - қасақана,
"2" - абайсыздықта.
9.2. Әкімшілік құқық бұзушылықтың жасалған
(анықталған) күні "___"_____________200__ж.
8. /__/__/
9.1. /__/
11.1. /__/__/
11.2. /__/__/
11.3. /__/__/
14.2. /___/
14.3. /___/
14.5. /___/
15. /___/
19.1. /___/
10. Әкімшілік істі қарастырған күн
"____" _________________200____ж.
11. Жазаның әкімшілік шаралары
(ҚР ӘҚБК 46, 57 баптары):
11.1. негізгі: "01" - ескерту; "02" - айып;
"03" - тұтқын; "04" - арнайы құқықтан
арылу; "05" - рұқсаттан арылу/тоқтатылу;
"06" - жеке кәсіпкер және заңды тұлға
қызметінің тоқтатылуы/тыйым салынуы;
"07" - шетелдіктерді немесе азаматтығы жоқ
тұлғаларды әкімшілік кетіру.
2005 жылдың "___"_____ мерзіміне дейін.
11.2. қосымша: "08" - алып қойылған; "09" -
кәмпескелеу; "10" - мәжбүрлік алым; "04" -
арнайы құқықтан арылу; "05" - рұқсаттан
арылу/тоқтатылу; "06" - жеке кәсіпкер және
заңды тұлға қызметінің тоқтатылуы/тыйым
салынуы; "07" - шетелдіктерді немесе
азаматтығы жоқ тұлғаларды әкімшілік
кетіру. 2005 жылдың "___"_____ мерзіміне
дейін.
11.3. әкімшілік-құқықтық: "12" жол жүру
ережелерін білуді тексеру. "13"
мед.сипаттағы мәжбүрлеу шаралары
12. Салынған айып мөлшері ___________ теңге
13. Өтелінген айып мөлшері ___________теңге
14.__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
(әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның
аты-жөні)
14.1. "______"__________19____ж.
тұрғылықты жері____________________________
___________________________________________
14.2. Құқық бұзушының жынысы: "1" - ер;
"2" - әйел.
14.3 Құқық бұзушылық жасалды: "1" - ҚР
азаматымен; "2" - ТМД азаматымен; "3" -
шетел азаматтарымен; "4" - азаматтығы
жоқ тұлғамен.
14.4. Жұмыс орны, лауазымы, оқу орны_______
(керегін сызып қою)          (нақты белгілеу)
14.5. Жағдайда: алкогольдік "1"; есірткілік
"2"; уытқұмарлық мас күйінде "3".
15.Заңды тұлғаның ұйымдастырушылық-құқықтық
нысаны "1"-БП, "2"-мемлекеттік мекеме, "3"

АО, "4" - ТОО, "5" - ТДО, "6" -
производственный  кооператив, "7" - иные.
15.1  "1" - юр. лицо, являющееся
коммерческой организацией; "2" -
юр.лицо, не являющееся коммерческой
организацией (ст.ст. 34, 58, 96 ГК
РК)
16.  Наименование
юр.лица/инд.предпринимателя_________
____________________________________
____________________________________
юр.адрес
____________________________________
____________________________________
____________________________________
15. /___/
РНН
____________________________________
Пункты 17 и 18 исключены
19 . Постановление: опротестовано
(ст.672 КоАП РК)
"___"________________г.
19.1 .   Результат рассмотрения: "1" -
отменен; "2" - изменен
21. ________________________________
___________________________________
"____"________200__г.
Ф.И.О., должность и подпись сотрудника,
заполнившего карточку
Примечание: строки 19 и 19.1
заполняются судами первой инстанции.
19.1. /___/
ЗАПОЛНЯЕТСЯ ОРГАНОМ ВНУТРЕННИХ ДЕЛ
21.1. Лицо состоит на учете в ОВД
"01" ранее судимое лицо, "02"
под административным надзором
ОВД, "03"»признанный больным
алкоголизмом, состоит на
учете в органах
здравоохранения.
21.1.   /__/__/
21.2. Вид транспортного средства
«"01" легковой, "02"
грузовой, "03" автобус, "4"
иной.
21.2.  /__/__/
21.3. Марка транспортного средства
_____________________________________
_____________________________________
21.4. Государственный номер
транспортного средства
_____________________________________
21.5. Номер двигателя, кузова,
шасси транспортного средства
_____________________________________
_____________________________________
21.6. Принадлежность транспортного
средства
"01" частный, "02" государст-
венный, "03" иные.
21.6.  /__/__/
21.7. Номер и серия водительского
удостоверения
__________________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 5 декабря
2003 года N 67 "О создании
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших"
от 13 июля 2005 г. N 37
Приложение 3
К инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67
Извещение
об исполнении постановления о
наложении административного взыскания
__________________________________________________________________
наименование органа, направившего извещение
Фамилия __________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________
Дата рождения "___" ______________19____г.
Место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
(без сокращений)
Наименование юр.лица, инд. предпринимателя________________________
__________________________________________________________________
РНН ______________________
номер материала /протокола/ дела_______ "____"_____________20___г.
(нужное подчеркнуть)                                      дата заведения
квалификация правонарушения ст._____ч._________п._________КоАП РК
сумма наложенного штрафа__________________________________ тенге.
сумма взысканного штрафа _________________________________ тенге
дата оплаты "____"________________200__г.
Ф.И.О. ответственного должностного лица________  _________
(подпись)
Дата "____"____________________200___г.
Приложение 3
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 5 декабря
2003 года N 67 "О создании
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших"
от 13 июля 2005 г. N 37
Приложение 4
К инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67
Извещение
об освобождении от административной
ответственности и административного взыскания
"___" __________200___г.
__________________________________________________________________
наименование органа, направившего извещение
Фамилия __________________________________________________________
Имя_______________________________________________________________
Отчество__________________________________________________________
Дата рождения "___" ______________19____г.
Место жительства _________________________________________________
__________________________________________________________________
(без сокращений)
орган, выявивший правонарушение __________________________________
номер материала /протокола/ дела______ "______"_____________200__г.
(нужное подчеркнуть)                                дата заведения
квалификация правонарушения ст.______ч._______п._________КоАП РК
вид взыскания_____________________________________________________
дата освобождения от административной ответственности или
административного взыскания (нужное подчеркнуть)
"___" _______________200___г. на основании _______________________
от "___" ______ 200 г.
Ф.И.О. _________________________________
сотрудника, направившего извещение
Подпись ответственного должностного лица _________________
Дата "___" _______________200__г.
Приложение 4
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений
в приказ Генерального Прокурора
Республики Казахстан от 5 декабря
2003 года N 67 "О создании
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших"
от 13 июля 2005 г. N 37
Приложение 5
К инструкции "О ведении
централизованного банка данных об
административных правонарушениях и
лицах, их совершивших", утвержденной
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 5 декабря 2003 года N 67
З А П Р О С
о привлечении лица к административной ответственности
N___                                     получить: почтой/нарочно
(нужное подчеркнуть)
"___"______20__г.
В Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Для физического лица:

АҚ, "4"-ЖШС, "5"-ТДО, "6"-өндірістік
кооператив, "7"- басқа да.
15.1 "1" - коммерциялық ұйым болып табылатын
заңды тұлға; "2" - коммерциялық ұйым болып
табылмайтын заңды тұлға (ҚР АК 34, 58, 96
баптары)
16. Заңды тұлғаның, жеке кәсіпкердің аталуы
___________________________________________
___________________________________________
заңды мекен жайы___________________________
СТН  ______________________________________
17 және 18 бағандар алып тасталды.
19. Қаулы: наразылық білдірілді
(ҚР ӘҚБК 672 бабы) "___"________________ж.
19.1. Қарастыру нәтижесі:  "1" - алынды;
"2" - өзгертілді.
21.__________________ "____"________200__ж.
Кәртішкені толтырған қызметкердің
аты-жөні, лауазымы, қолы
Ескерту: 19 және 19.1 жолдар бірінші
сатылы соттармен толтырылады.
ІШКІ ІСТЕР ОРГАНДАРЫМЕН ТОЛТЫРЫЛАДЫ
21.1. Тұлға ІІО есепке алынуда
"01" алдында сотталған тұлға, "02"
ІІО әкімшілік қадағалауда, "03" алкогольдік
ішімдікпен ауырушы болып танылған,
денсаулық сақтау органдарында есепке
алынушы.
21.2. Көлік түрі
"01" жеңіл, "02" жүк, "03" автобус,
"4" басқа да.
21.3. Көлік маркасы
___________________________________________
___________________________________________
21.4. Көліктің мемлекеттік нөмірі
___________________________________________
___________________________________________
21.5. Көлік кузовының, қозғалысының нөмірі
___________________________________________
___________________________________________
21.6. Көлік меншіктігі
"01" жеке, "02" мемлекеттік, "03"
басқа да.
21.7. Жүргізу куәлігінің нөмірі және
сериясы
___________________________________________
___________________________________________
21.1.  /__/__/
21.2. /__/__/
21.6. /__/__/
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөніндегі орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 13-шілдедегі
N 37 бұйрығына N 2 Қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөнінде орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Нұсқаулығына N 3 қосымша
Әкімшілік жаза тағу туралы қаулының орындалуы жөнінде
ХАБАРЛАУ
___________________________________________________________________
Хабарлауды жолдаған органның аталуы
Тегі ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________________
Туған күні "___" ______________19____ж.
Туған жылы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз)
Заңды тұлғаның аталуы, кәсіпкердің индексі ________________________
___________________________________________________________________
СТН ______________________
Істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі_________ "___"________20__ж.
(керектісін сызып қою)                    жүргізілген күні
құқық бұзушылық дәрежесі ҚР ӘҚБК ________бабы___________б_________т
тағылған айып құны__________________________________________ теңге.
өтелінген айып құны ________________________________________ теңге.
төлеген күн "____"________________200__ж.
Жауапты лауазымды тұлғаның аты-жөні _______________________________
_____________________________
(қолы)
Күні "____"____________________200___ж.
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөніндегі орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 13-шілдедегі
N 37 бұйрығына N 3 Қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөнінде орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Нұсқаулығына N 4 қосымша
Әкімшілік жауаптан және әкімшілік жазадан босатылу туралы
ХАБАРЛАУ
"___" __________200___ж.
___________________________________________________________________
хабарлауды жолдаған органның аталуы
Тегі ______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты ______________________________________________________
Туған күні "___" ______________19____ж.
Тұрғылықты жері ___________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз)
құқық бұзушылықты анықтаған орган _________________________________
істің, материалдың /хаттаманың/ нөмірі_______ "___"_________200__ж.
(керегін сызып қою)                         жүргізу күні
құқық бұзушылық дәрежесі ҚР ӘҚБК ________бабы___________б_________т
өтеу түрі__________________________________________________________
әкімшілік жауаптан және әкімшілік жазадан босатылу күні
(керегін сызып қою) "___" _______________200___ж.
___________________________________негізінде 200  ж  "___" _______.
_________________________________________
хабарлауды жолдаған қызметкердің аты-жөні
Жауапты лауазымды тұлғаның қолы ___________________________________
Күні "___" ________________________200__ж.
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөніндегі орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 13-шілдедегі
N 37 бұйрығына N 4 Қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 5-желтоқсандағы
N 67 бұйрығымен бекітілген
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар
және оларды жасаған тұлғалар
жөнінде орталықтандырылған
деректер банкін құру туралы"
Нұсқаулығына N 5 қосымша
Тұлғаны әкімшілік жауапқа тарту туралы
СҰРАУ
N___                                 поштамен/қолма қол алу
"___"______20__ж.                      (керегін сызып қою)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитетіне
Жеке тұлға үшін:

1. Фамилия _______________________________________________________
2. Имя ___________________________________________________________
3. Отчество_______________________________________________________
4. дата рождения "____" ________________г.
5. место жительство_______________________________________________
__________________________________________________________________
6. Адрес__________________________________________________________
____________________________________________________________
Для юридического лица и индивидуального предпринимателя
7. РНН ___________________________________________________________
8. Наименование___________________________________________________
(без сокращения)
__________________________________________________________________
9. Адрес__________________________________________________________
__________________________________________________________________
10. Основание проверки: __________________________________________
11. Руководитель государственного органа__________________________
МП
(Ф.И.О., подпись)
12. Исполнитель __________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
13. Адрес отправителя: индекс /__/__/__/__/__/__/
Область_______________________    город___________________________
Район_________________________    село____________________________
Улица_________________________    N____________
Гос.орган_________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование без сокращений)
(формат А4)

1. Тегі ___________________________________________________________
2. Аты ____________________________________________________________
3. Әкесінің аты ___________________________________________________
4. Туған күні "____" ________________ж.
5. туған жері _____________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Мекен-жайы _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлға және жеке кәсіпкер үшін
7. СТН ____________________________________________________________
8. Аталуы _________________________________________________________
(қысқартусыз)
___________________________________________________________________
9. Мекен-жайы _____________________________________________________
___________________________________________________________________
10. Тексеру негіздері: ____________________________________________
___________________________________________________________________
11. Мемлекеттік орган басшысы _____________________________________
МО                                  (аты-жөні, қолы)
12. Орындаушы _____________________________________________________
(аты-жөні, лауазымы)
13. Жіберушінің мекен-жайы: индексі /__/__/__/__/__/__/
Облыс_____________________________ қала____________________________
Аудан _______________________________ ауыл ________________________
Көше ____________________________________ N________________________
Мем.орган _________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қысқартусыз, толық атауы)
(А 4 формат)