О внесении изменений и дополнений в приказ и.о.Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 октября 2004 года N 854 "Об утверждении Правил проведения аттестации руководителей государственных организаций образования Республики Казахстан"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 июля 2005 года N 507. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2005 года N 3790. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 мая 2008 года N 291
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2008 N 291
Извлечение из приказа
Министра образования и науки РК
от 21.05.2008 N 291 "О признании
утратившими силу некоторых приказов
Министерства образования и науки
Республики Казахстан"
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 27 Закона Республики Казахстан «О нормативных правовых актов», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу некоторые приказы Министерства
образования и науки Республики Казахстан согласно приложению.
2. Юридическому департаменту (Алимкулов Р.С.) копию настоящего приказа направить в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр                                    Ж. Туймебаев
Приложение
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 21 мая 2008 года № 291
Перечень
утративших силу некоторых приказов
Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. - 7. ... .
8. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 июля 2005 года № 507 «О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 октября 2004 года № 854 «Об утверждении Правил проведения аттестации руководителей государственных организаций образования Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3790).
9. ... .
Во исполнение  Закона  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  и.о.Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 октября 2004 года N 854 "Об утверждении Правил проведения аттестации руководителей государственных организаций образования Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3231) следующие изменения и дополнения:
в Правила проведения аттестации руководителей государственных организаций образования Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту Правил слова "местными исполнительными органами управления образованием (областными, департаментами/управлениями, городскими/районными отделами образования)", "областного департамента/управления образования", "областного (городского) департамента/управления образования", "областного, городского/районного департамента (управления, отдела) образования", "областным (городским) департаментом/управлением образования", "городского (районного) управления/отдела образования", "местного исполнительного органа управления образованием (областного, департамента/управления, городского/районного отдела образования)", "областного/городского департамента/управления образования" заменить соответственно словами "аттестующим органом", "аттестующего органа";
в абзаце втором пункта 1 после слова "учреждения" дополнить словами "(далее - организаций образования)";
абзац второй пункта 6 исключить;
в пункте 9 слово "/административных" исключить;

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік білім беру ұйымдары басшыларын аттестаттауды өткізу тәртібінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 қазандағы N 854 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 507 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 16 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3790. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 21 мамырдағы N 291 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 2008.05.21 N 291 бұйрығымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Заң департаменті (Р. Әлімқұлов) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр                                Ж. Түймебаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министірінің
2008 жылғы 21 мамырдағы
N 297 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
8. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік білім беру ұйымдары басшыларын аттестаттауды өткізу тәртібінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 қазандағы N 854 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 507 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3790 тіркелген).
9. ...
"Бюджеттік қатынастар пен мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктерді шектеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік білім беру ұйымдары басшыларын аттестаттауды өткізу тәртібінің ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3231 тіркелген) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 қазандағы N 854 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік білім беру ұйымдары басшыларын аттестаттауды өткізу тәртібінің ережесінде:
Ереженің барлық мәтіні бойынша "білім беруді басқарудың жергілікті атқарушы органдары (облыстық білім департаменттері/басқармалары, қалалық/аудандық білім бөлімдері)", "облыстық білім департаменті/басқармасы", облыстық (қалалық) білім департаменті/басқармасы", "облыстық, қалалық/аудандық білім департаменті (басқармасы/бөлімі)", "облыстық (қалалық) білім департаменті/басқармасы", "қалалық (аудандық) білім басқармасы/бөлім", "білім беруді басқарудың жергілікті атқарушы органдары (облыстық білім департаменті/басқармасы, қалалық аудандық білім беру бөлімі)", "облыстық/қалалық білім департаменті/басқармасы" деген сөздер "аттестаттаушы органмен", "аттестаттаушы органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың екінші абзацындағы "ұйымдарының" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - білім беру ұйымдары)" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
9-тармақтағы "/әкімшілік" деген сөз алынып тасталсын;

дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Аттестация организуется и проводится следующими органами (далее - аттестационный орган):
центральным исполнительным органом Республики Казахстан в области образования - руководителей подведомственных организаций образования;
областным органом управления образованием - руководителей организаций образования, реализующих образовательные программы начального профессионального, среднего профессионального образования, специализированные и специальные образовательные программы, а также детские юношеские спортивные школы;
органом управления образованием города республиканского значения и столицы - руководителей организаций образования, реализующих образовательные программы начального общего, основного общего или среднего общего, начального профессионального и среднего профессионального образования, специальные и специализированные образовательные программы, а также дошкольных и внешкольных организаций;
районным (города областного значения) органом управления образованием - руководителей организаций образования, реализующих образовательные программы начального общего, основного общего или среднего общего образования, за исключением специального и специализированного образования, а также дошкольных и внешкольных организаций.";
в пункте 18:
после слов "(заместитель руководителя)," дополнить словами "который является председателем комиссии";
слово ", методисты" исключить;
абзац первый пункта 19 исключить;
в абзаце первом пункта 21 слова ", а также в присутствии руководителя соответствующего городского (районного) управления/отдела образования" исключить;
в абзаце первом пункта 22 слова "и руководителя соответствующего управления/отдела образования" исключить;
абзацы второй и третий пункта 34 исключить.
2. Управлению правового обеспечения (М.Кузембаев) в установленном порядке направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра образования и науки Республики Казахстан Г.Гамарника.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Министр

мынадай мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Аттестаттау мынадай органдармен ұйымдастырылады және жүргізіледі (бұдан әрі - аттестаттау органы):
білім беру саласындағы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органымен - ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарының басшылары;
облыстық білім беруді басқару органы - кәсіптік бастауыш және кәсіптік орта білім беру бағдарламаларын мамандандырылған және арнайы білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының, сондай-ақ балалар спорт мектебінің басшылары;
Астана және республикалық маңызы бар қалалардағы білім берудің басқару органы - жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта, кәсіптік бастауыш және кәсіптік жалпы, сондай-ақ мектепке дейінгі және мектептен тыс ұйымдарда білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының басшылары;
аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) білім беру органы - жалпы бастауыш, жалпы негізгі немесе жалпы орта білім беру, білім берудің негізгі жалпы немесе жалпы орта, сондай-ақ мектепке дейінгі және мектептен тыс ұйымдарда білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын білім беру ұйымдарының басшылары.";
18-тармақта:
"(басшы орынбасары)," деген сөздер "комиссия төрағасы болып келетін" деген сөздермен толықтырылсын;
", әдіскерлер" деген сөз алынып тасталсын;
19-тармақтың бірінші абзацы алынып тасталсын;
21-тармақтың бірінші абзацындағы ", сондай-ақ оған тиісті қалалық/аудандық білім басқармасы/бөлім басшысы қатысады" деген сөздер алынып тасталсын;
22-тармақтың бірінші абзацындағы "және тиісті білім басқармасы/бөлімі басшысын" деген сөздер алынып тасталсын;
34-тармақтың екінші және үшінші абзацтары алынып тасталсын;
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (М. Күзембаев) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым бірінші вице-министрі Г.Гамарникке жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр