Об утверждении Правил определения рейтинговой оценки пользователя рыбных ресурсов и других водных животных
Приказ Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 сентября 2005 года N 16-6/64п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2005 года N 3874. Утратил силу - приказом Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 февраля 2006 года N 16-6/11п (V064099)
В соответствии с пунктом 18 главы 2 Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов (участков) и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса, утвержденных  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 102,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения рейтинговой оценки пользователя рыбных ресурсов и других водных животных.
2. Признать утратившим силу  приказ  Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 26-п "Об утверждении Правил определения рейтинговой оценки природопользователя для распределения лимитов и квот вылова рыбы и других водных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером N 2615, опубликован в "Официальной газете" от 27 декабря 2003 года N 52 (157)).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан Ромашова Ю.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель
Утверждены
приказом председателя Комитета
рыбного хозяйства Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 12 сентября 2005 г. N 16-6/64п
Правила определения рейтинговой оценки пользователя
рыбных ресурсов и других водных животных
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения рейтинговой оценки пользователя рыбных ресурсов и других водных животных (далее - Правила) устанавливают последовательность действий, необходимых, для подсчета рейтинговой оценки пользователя рыбных ресурсов и других водных животных (далее - Пользователь), по определению победителя Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов (участков) международного, республиканского и местного значения в долгосрочное (от 10 до 49 лет) пользование.

Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 12 қыркүйектегі N 16-6/64п Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 5 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3874. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2006 жылғы 8 ақпандағы N 16-6/11п бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті төрағасының 2006 жылғы 8 ақпандағы N 16-6/11п   бұйрығымен .
_________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 102  қаулысымен бекітілген Балық шаруашылығы су тоғандарын (учаскелерін) бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесі және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарының 2 тарауының 18 тармағына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың ережелері бекітілсін.
2. "Балық пен басқа су жануарларын аулау лимиттері мен квоталарын бөлу үшін табиғат пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 26-п  бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2615 нөмірлі болып тіркелген, "Ресми газеттің" 2003 жылғы 27 желтоқсандағы N 52 (157) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының орынбасары Ю.Т.Ромашовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ол ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Балық шаруашылығы комитеті
төрағасының
2005 жылғы 12 қыркүйектегі
N 16-6/64п бұйрығымен
бекітілген
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын
пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың
ережелері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдаланушының рейтингтік бағасын анықтаудың ережелері (бұдан әрі - Ережелер) халықаралық, республикалық, жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су тоғандарын (учаскелерін) ұзақ мерзімге (10 жылдан 49 жылға дейін) арнайы пайдалану үшін бекітіп беру бойынша конкурс жеңімпазын анықтау жөнінде балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдаланушының (бұдан әрі - Пайдаланушы) рейтингтік бағасын есептеу үшін қажет іс-әрекеттердің тізбектілік тәртібін белгілейді.

2. Определение рейтинговой оценки
2. Рейтинговая оценка Пользователя определяется на основе данных, указанных в конкурсной документации и сведений уполномоченного органа в области рыбного хозяйства. При этом учитывается:
1) максимальный оценочный показатель в процентах, который принимается за 100 распределяется по квалификационным требованиям и другим показателям по значимости в процентах (графа 3);
2) конкурсанту с наибольшим/наилучшим показателем выставляется максимальный оценочный показатель по соответствующему пункту;
3) объем и/или количество показателей пользователей устанавливаются в соответствии с представленными заявками и документами, подтверждающими достоверность этих сведений (графа 4);
4) оценка члена конкурсной комиссии устанавливается по 10-балльной системе (графа 5);
5) рейтинговая оценка пользователя (R) определяется путем умножения максимального оценочного показателя (графа 3) на оценку по 10-и балльной системе (графа 5) и деленная на 100;
R = (гр.3 х гр.5 : 100).
Примечание: данная рейтинговая оценка также используется при распределении квот вылова рыбы и других водных животных между пользователями и определяется на основании справки-обоснования территориального органа уполномоченного органа в области рыбного хозяйства.
3. Подсчет рейтинговой оценки оформляется согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам определения рейтинговой оценки
пользователя рыбных ресурсов и других
водных животных
Сноска. Приложение с изменениями -  приказом  Председателя Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 ноября 2005 года N 16-6/100п.
Лист подсчета рейтинговой оценки
Пользователь _____________________________________________________
Заявленный рыбохозяйственный водоем (участок) ____________________
Ранее закрепленный рыбохозяйственный водоем (участок) ____________
N
п/п
Наименование показателя
Макси-
мальный
оцено-
чный
показа-
тель
Коли-
чество
показа-
телей
Оценка
по 10-ти
балльной
системе
Рейтин-
говый коэффи-
циент
пользо-
вателя
1
2
3
4
5
6
1.
Объем средств, вложенных
в воспроизводственные и
природоохранные
мероприятия, (за исключением средств, затраченных на создание и содержание егерской службы) тыс.тнг.
10
2.
Наличие емкостей для
охлаждения, заморозки и
хранения рыбной
продукции куб.м.
10
3.
Наличие цехов для
глубокой переработки
рыбы и др. водных
животных, тн/сут.
10
4.
Наличие рыболовного флота, ед.
15

2. Рейтингтік бағаны анықтау
2. Пайдаланушының рейтингтік бағасы конкурстық құжаттамада және балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның мәліметтерінде көрсетілген мәліметтер негізінде анықталады:
1) 100 пайызға теңелетін максималдық бағалау көрсеткіші біліктілік және басқа да пайыздық маңыздылығы бар көрсеткіштерге бөлінеді (3 баған);
2) ең көп/ең жақсы көрсеткіші бар үміткерге тиісті тармақ бойынша максималдық бағалау көрсеткіші беріледі;
3) пайдаланушылардың көрсеткіштерінің көлемі және/немесе саны ұсынылған өтінім мен осы мәліметтердің растығын дәлелдейтін құжаттарға сәйкес белгіленеді (4 баған);
4) конкурстық комиссия мүшесінің бағасы 10-баллдық жүйе бойынша белгіленеді (5 баған);
5) пайдаланушының рейтингтік бағасы (R) максималдық бағалау көрсеткішін (3 баған) 10-баллдық жүйе бағасына (5 баған) көбейтіп, оны 100-ге бөлу арқылы анықталады;
R = (3баған x 5баған:100).
Ескерту: сонымен қатар осы рейтингтік баға балық мен басқа да су жануарларын аулау квоталарын пайдаланушылардың арасында бөлуде пайдаланылып, балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық органының анықтама-дәлелдеме негізінде анықталады.
3. Рейтингтік бағаны есептеу осы Ережелердің қосымшасына сәйкес рәсімделеді.
Балық ресурстары мен
басқа да су жануарларын
пайдаланушының рейтингтік
бағасын анықтаудың
ережелеріне қосымша
Рейтингтік бағаны санау парағы
Ескерту: Қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті Төрағасының 2005 жылғы 25 қарашадағы N 16-6/100п   бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін    4-тармақтан   қараңыз ).
Пайдаланушы ______________________________________________________
Өтінім берілген балық шаруашылығы су тоғаны (учаске) _____________
Бұған дейін бекітілген балық шаруашылығы су тоғаны (учаске) ______
N
т/б
Көрсеткіштің атауы
Макси-
малдық
бағалық
көр-
сеткіш
Көрсет-
кіштер
саны
10-
баллдық
жүйе
бойынша
баға
Пайдала-
нушының
рейтин-
гтік
коэффе-
циенті
1
2
3
4
5
6
1.
Табиғатты қорғау мен  балық өсімін молайту іс-шараларына жұмсалған қаржы мөлшері, (қорықшылық қызметті құру және ұстауына жаратылған қаражаттан басқа) мың.тнг.
10
2.
Балық өнімін мұздату, салқындату және сақтау, ыдыстарының барлығы, куб.м.,
10
3.
Балық пен басқа да су жануарларын терең өндіру цехтарының барлығы, тн/тәулік
10
4.
Балық аулау флотының барлығы, бірлік
15