О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года № 178
Приказ И.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2005 года № 482. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2005 года № 3879. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 мая 2010 года № 377
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 24.05.2010 № 377.
В целях совершенствования нормативных правовых актов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2004 N 178 "Об утверждении форм актов, протоколов, постановлений, предписаний и Правил составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2737, опубликованный в "Официальной газете" от 10 апреля 2004 года N 15, следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах составления и выдачи актов должностных лиц, осуществляющих государственный санитарно-эпидемиологический надзор (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
по всему тексту:
слова "о нарушении требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" заменить словами "об административном правонарушении" соответственно;
слова "о привлечении к административной ответственности" заменить словами "о наложении административного взыскания" соответственно;
пункт 2 дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"Должностные лица, осуществляющие государственный санитарно-эпидемиологический надзор должны осуществлять контроль за исполнением вышеуказанных актов.";
в пункте 4:
в абзаце втором:
слова "и предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий" исключить;
слово "подписываются" заменить словом "подписывается";
в абзаце четвертом после слова "населения" дополнить словами ", а также предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий";
в пункте 5:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"В разделе "Заключение" указанного акта следует указывать соответствует ли обследуемый объект требованиям соответствующих санитарно-эпидемиологических правил и норм (далее - санитарные правила), если не соответствует указывать какие пункты, каких санитарно-эпидемиологических правил и норм (далее - санитарные правила), гигиенических нормативов и иных нормативных правовых актов нарушены.";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В разделе "Требования" указанного акта следует кратко указать перечень мероприятий, необходимых для устранения нарушений (это графа необходима для руководителя государственного органа санитарно-эпидемиологической службы).";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"При отказе от подписи делается соответствующая отметка в акте. Акт составляется и подписывается должностным лицом с указанием даты окончания обследования. Экземпляр акта выдается присутствующему при проверке, под роспись.";
пункт 6 дополнить абзацами шестым, седьмым, восьмым и девятым следующего содержания:
"После рассмотрения протокола главным государственным санитарным врачом (заместителем), лицо, в отношении которого возбуждено административное дело вызывается в государственный орган санитарно-эпидемиологической службы для дачи объяснений и участия в рассмотрении фактов нарушения законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения согласно повестке, приведенной в приложении 1 к настоящим Правилам.
После рассмотрения фактов нарушения законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения главным государственным санитарным врачом (заместителем) выносится одно из следующих решений:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 482 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3879. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 24 мамырдағы № 377 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.05.24 № 377 Бұйрығымен.
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2737 тіркелген, 2004 жылғы 10 сәуірдегі N 15 "Официальная газетада" жарияланған "Актілердің, хаттамалардың, қаулылардың, ұйғарымдардың нысандарын және Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 178  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды адамдардың актілерді жасау және беру ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
бүкіл мәтін бойынша:
"халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзу туралы" деген сөздер тиісінше "әкімшілік құқық бұзушылық туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы" деген сөздер тиісінше "әкімшілік жаза қолдану туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыратын лауазымды тұлғалар.";
4-тармақта:
екінші абзацта:
"және санитарлық-індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы ұйғарымға" деген сөздер алынып тасталсын;
"қол қояды" деген сөздер "қол қойылады" деген сөздермен ауыстырылсын";
төртінші абзацта "халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзуға жол бермеу туралы ұйғарымға" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ санитарлық-індетке қарсы іс-шараларды жүргізу туралы ұйғарымға" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілген актінің "Қорытындылар" деген бөлімінде егер қандай пункттер, қандай санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалар (бұдан әрі - санитарлық ережелер), гигиеналық нормативтер және өзге құқықтық нормативтік актілер бұзылғанын көрсету сәйкес келмесе, тексерілетін объектінің тиісті санитарлық-эпидемиологиялық ережелер мен нормалардың (бұдан әрі - санитарлық ережелер) талаптарына сәйкес келетінін көрсеткен жөн.";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілген актінің "Талаптар" деген бөлімінде бұзушылықтарды жою үшін қажетті іс-шаралар тізбесін қысқаша көрсеткен жөн (бұл баған санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органы басшысы үшін қажет).";
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Қол қоюдан бас тартқан кезде актіге тиісті белгі қойылады. Актіні тексерудің аяқталған күнін көрсете отырып, лауазымды адам жасайды және оған қол қояды. Актінің данасы тексеру кезінде қатысқан адамға қол қойғызып беріледі.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Хаттаманы бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (оның орынбасары) қарағаннан кейін түсініктеме беру және халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының бұзылу фактілерін қарауға қатысу үшін осы Ереженің 1-қосымшасында берілген шақыру қағазына сәйкес әкімшілік іс қозғалған адам санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің мемлекеттік органына шақырылады.
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының бұзылу фактілері қаралғаннан кейін бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары) мынадай шешімдердің бірін шығарады:

1) о привлечении правонарушителя к административной ответственности в соответствии со  статьей 557  КоАП РК;
2) об оформлении и направлении дела об административном правонарушении в суд в течение трех суток в соответствии со  статьей 636  КоАП РК;
3) о передаче материалов дела об административном правонарушении другому должностному лицу по подведомственности в соответствии с подпунктом 5) части 1  статьи 646  КоАП РК;
4) о принудительном исполнении постановления о наложении штрафа;
5) о прекращении производства дела.
Принятое решение должно указываться в разделе "Решение" протокола.
Дело об административном правонарушении, направляемое в суд в порядке, установленном статьей 636 КоАП РК оформляется следующим образом:
1) к протоколу прикладываются копии акта санитарно-эпидемиологического обследования, лабораторных исследований, объяснений участников, корешков повесток (если таковые имеются);
2) материал подшивается, пронумеровывается, составляется опись всех приложенных документов и сопроводительным письмом направляется в течение трех суток в суд согласно приложениям 2, 3 к настоящим Правилам.
При наличии хотя бы одного из обстоятельств, предусмотренных статьями  580 ,  581  КоАП РК, должностное лицо, в производстве которого находится дело, выносит постановление о прекращении производства по делу об административном правонарушении согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий выносится Главным государственным санитарным врачом Республики Казахстан и его заместителями, главными государственными санитарными врачами соответствующих территорий, на транспорте и их заместителями для проведения санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий юридическими и должностными лицами, а также индивидуальными предпринимателями, наименования которых перечисляются в соответствующей строке, в целях профилактики распространения карантинных, особоопасных, инфекционных, паразитарных заболеваний, а также отравлений и организации соответствующих санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий.
Экземпляр указанного предписания выдается под роспись законному представителю юридического лица или индивидуальному предпринимателю или должностному лицу с указанием даты получения. Если предписание отправлено заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения, об этом делаются соответствующие записи и прикладывается квитанция.";

1) құқық бұзушы ҚР ӘҚБКо  557-бабына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылуы туралы;
2) ҚР ӘҚБКо  636-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс ресімделуі және үш тәулік ішінде сотқа жіберілуі туралы;
3) ҚР ӘҚБКо  646-бабының 1-тарауы 5) тармақшасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс материалдары ведомстволық бағыныстылығы бойынша басқа лауазымды тұлғаға берілуі туралы;
4) айыппұл төлеу туралы қаулыны мәжбүрлеп орындату туралы;
5) істің өндірісін тоқтату туралы.
Қабылданған шешім хаттаманың "Шешім" деген бөлімінде көрсетіледі.
ҚР ӘҚБКо 636-бабында белгіленген тәртіппен сотқа жіберілетін әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс мынадай тәртіппен ресімделеді:
1) санитарлық-эпидемиологиялық тексеру, зертханалық тексеру, актінің, қатысушылардың түсініктемелерінің, шақыру қағаздарының (егер мұндайлар болса) көшірмелері қоса беріледі;
2) материал тігіледі, нөмірленеді, қоса берілген барлық құжаттардың тізімдемесі жасалады және ілеспе хатпен осы Ереженің 2, 3-қосымшаларына сәйкес үш тәуліктің ішінде сотқа жіберіледі.
ҚР ӘҚБКо  580 , 581-баптарында көзделген жағдайлардың біреуі болған кезде, істі жүргізіп жатқан лауазымды тұлға осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша өндірісті тоқтату туралы қаулы шығарады.
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Санитарлық-індетке қарсы іс-шаралар жүргізу туралы ұйғарымды карантиндік, аса қауіпті, жұқпалы, паразитарлық аурулардың, сондай-ақ уланулардың таралуын алдын алу және тиісті санитарлық-індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларды ұйымдастыру мақсатында заңды және жеке тұлғалардың, атаулары тиісті жолда санамаланатын жеке кәсіпкерлердің санитарлық-індетке қарсы (алдын алу) іс-шараларды өткізуі үшін Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері және оның орынбасарлары, тиісті аумақтардың, көліктегі бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлері және олардың орынбасарлары шығарады.
Көрсетілген ұйғарымның данасы алған күні көрсетіліп, заңды тұлғаның өкіліне немесе жеке кәсіпкерге не лауазымды тұлғаға беріліп, қолы қойылады. Егер ұйғарым оның табыс етілгені туралы хабарламасы бар тапсырысты хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, сондай-ақ хабарламаны белгілеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс көздері арқылы жіберілсе, бұл туралы тиісті жазба жазылып, түбіртегі қоса беріледі.";

Правила дополнить приложениями 1, 2, 3, 4 согласно приложениям  1,    2,    3,     4 к настоящему приказу;
2) в формах актов, протоколов, постановлений и предписаний, утвержденных указанным приказом:
акт санитарно-эпидемиологического обследования изложить согласно  приложению 5  к настоящему приказу;
предписание о проведении санитарно-противоэпидемических мероприятий изложить согласно  приложению 6  к настоящему приказу;
протокол о нарушении требований законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения, изложить согласно  приложению 7  к настоящему приказу;
постановление о привлечении к административной ответственности, изложить согласно  приложению 8  к настоящему приказу.
2. Комитету государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Байсеркин Б.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Акрачкова Д.В.) направить настоящий приказ на официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
И. о. Министра
Приложение 1 к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 сентября 2005 года N 482
"Приложение 1 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор
Повестка
о явке в государственный орган
санитарно-эпидемиологической службы
Лицо ___________________________________________________________
________________________________________________________________
место проживания _______________________________________________
адрес
В соответствии со  статьей 11  Закона Республики Казахстан
"О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" и статьи
642 -652 КоАП РК, Вы обязаны явиться в _________________________
наименование
________________________________________________________________
государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
________________________________________________________________
по адресу ______________________________________________________
________________________________________________________________
"___"__________20___ года к ______________часам, в кабинет N____
для дачи объяснений и участия в рассмотрении дела об
административном правонарушении по поводу выявленных нарушений
требований законодательства в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения, протокол от "__"_________ 20___ года.
В случае неявки без уважительных причин, Вы можете быть
подвергнуты принудительному приводу полицией на основании статей
584  и  648  КоАП РК
Главный государственный санитарный врач ________________________
фамилия, имя, отчество, подпись
________________________________________________________________
________________________________________________________________
наименовании территории, транспорта
----------------------------------------------------------------
линия отрыва
Лицо ___________________________________________________________
Место проживания _______________________________________________
адрес
Повестку о явке "_____"________________20____года
в ______________________________________________________________
наименование государственного органа
________________________________________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
________________________________________________________________
получил "__" ________ 20___ года _______________________________
(фамилия, имя, отчество, подпись)    "
Приложение 2 к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 сентября 2005 года N 482
"Приложение 2 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор
____________________________________
наименование государственного органа
____________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
АДМИНИСТРАТИВНОЕ ДЕЛО N
В отношении ____________________________________________
указать наименование юридического лица или
______________________________________________________________
фамилию, имя, отчество гражданина или индивидуального
______________________________________________________________
предпринимателя или должностного лица
дата рождения "_____"_________ ______ года
Уроженец (уроженка) __________________________________________
Домашний адрес _______________________________________________
по статье _____________ КоАП РК
20______год "
Приложение 3 к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 сентября 2005 года N 482
"Приложение 3 к Правилам составления
и выдачи актов должностных
лиц, осуществляющих государственный
санитарно-эпидемиологический надзор
в суд ____________________
района, города

Ереже осы  бұйрықтың 1,  2,    3,    4-қосымшаларына сәйкес 1, 2, 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген актілердің, хаттамалардың, қаулылар мен ұйғарымдардың нысандарында:
санитарлық-эпидемиологиялық тексеру актісі осы Ереженің  5-қосымшасына сәйкес жазылсын;
санитарлық-індетке қарсы іс-шаралар өткізу туралы ұйғарым осы Ереженің  6-қосымшасына сәйкес жазылсын;
халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы Қазақстан Республикасы заңының талаптарын бұзу туралы хаттама осы Ереженің  7-қосымшасына сәйкес жазылсын;
әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулы осы Ереженің  8-қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (Байсеркин Б.С.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Денсаулық сақтау вице-министрі, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А.Белоногқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2005 жылғы 23 қыркүйектегі
N 482 бұйрығына 1-қосымша
"Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 1-қосымша
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет
органына келу туралы шақыру қағазы
Тұлға _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
ҚР ӘҚБК-нің  642 652 баптарына және "Халықтың
санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының  11-бабына сәйкес, Сіз ________________________
___________________________________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы
___________________________________________________________________
Келесі мекен-жай бойынша __________________________________________
___________________________________________________________________
20__ жылғы "___"__________ сағат ______________, N ______ кабинетке
анықталған халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы заң бұзушылықтарына қатысты әкімшілік құқық бұзушылық
туралы істі қарауда қатысуға және түсініктеме беру үшін келуге
міндеттісіз. 20___ жылғы "____"______________ хаттама.
Дәлелді себептерсіз келмеген жағдайда, Сіз ҚР ӘҚБК-нің  584
және  648-баптары негізінде полициямен мәжбүрлеп келтірілуіңіз
мүмкін.
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері _______________________________
Аты-жөні, тегі, қолы
___________________________________________________________________
аумақтың, көліктің атауы
-------------------------------------------------------------------
кесу сызығы
Тұлға _____________________________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
20__ жылғы "___"________ __________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қызмет органының атауы
________________________________________ келу туралы шақыру қағазын
20__ жылғы "___"______________ алдым _____________________________"
Аты-жөні, тегі, қолы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2005 жылғы 23 қыркүйектегі
N 482 бұйрығына 2-қосымша
"Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 2-қосымша
________________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
________________________________________
қызмет органының атауы
ӘКІМШІЛІК ІС N_______
_____________________ _____________________________________ қатысты
заңды тұлғаның атауын немесе азаматтың немесе жеке кәсіпкер немесе
___________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның аты-жөнін, тегін атап көрсету
туған жылы "_____"_________ _______ жылы
туған жері _____________________________
мекен-жайы _____________________________
ҚР ӘҚБК-нің _______________ бабы бойынша
20______жыл ";
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2005 жылғы 23 қыркүйектегі
N 482 бұйрығына 3-қосымша
"Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалауды
жүзеге асыратын лауазымды
адамдардың актілерді жасау
және беру ережесіне 3-қосымша
сотқа ____________________
аудандық, қалалық
___________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауын немесе азаматтың немесе жеке кәсіпкер немесе
_______________________________________________________ ҚР ӘҚБК-нің
лауазымды тұлғаның аты-жөнін, тегін атап көрсету

На основании подпункта 17)  статьи 11  Закона Республики Казахстан
"О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения", статей
642 -650 КоАП РК ________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
М.П.   Главный государственный
санитарный врач (заместитель) __________________________
фамилия, имя, отчество
_________________________
подпись
____________________________      "__" ________20__ года
наименование территории, транспорта
серия N "
Приложение 8 к приказу
И.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 сентября 2005 года N 482
"_____________________________________
наименование государственного органа
______________________________________
санитарно-эпидемиологической службы
Постановление
о наложении административного взыскания
Главный государственный санитарный врач (заместитель) __________
(нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество, наименование территории, транспорта
дата и место рассмотрения дела _________________________________
рассмотрев представленные материалы (перечислить) ______________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
в отношении лица, совершившего административное правонарушение
________________________________________________________________
N документа, удостоверяющего личность
установил ______________________________________________________
дата, место совершения правонарушения, существо правонарушения, статья
________________________________________________________________
КоАП РК, предусматривающая ответственность за административное правонарушение,
________________________________________________________________
________________________________________________________________
что является нарушением подпунктов, пунктов, статей нормативных правовых актов
________________________________________________________________
в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения,
_________________________________________________________________
гигиенических нормативов (наименование)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Отметка о разъяснении прав и обязанностей лицу, в отношении
которого возбуждено дело, а также другим участникам производства
по делу, предусмотренных статьей  584  КоАП РК
________________________________________________________________
________________________________________________________________
характер совершенного административного правонарушения, личность виновного,
________________________________________________________________
в том числе его поведение до и после совершения правонарушения, имущественное
________________________________________________________________
положение, обстоятельства, смягчающие и отягчающие ответственность
________________________________________________________________
На основании вышеизложенного и руководствуясь статьей  557
КоАП РК,  статьей 11  Закона Республики Казахстан "О
санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"
ПОСТАНОВИЛ:
подвергнуть административному взысканию в виде
предупреждения или штрафа в размере ____________________________
(нужное подчеркнуть)                        (прописью)
Сведения о лицах, в отношении которых рассмотрено дело:
физического либо должностного лица _____________________________
(нужное подчеркнуть)                    Фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________
число, месяц, год, рождения "___"_______________________
Гражданство ____________________________________________________
Место работы, занимаемая должность, адрес организации __________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Адрес местожительства и телефон ________________________________
________________________________________________________________
Индивидуального предпринимателя ________________________________
Фамилия, имя, отчество,
________________________________________________________________
N№свидетельства и дата выдачи
________________________________________________________________
Юридического лица ______________________________________________
полное наименование, фамилия, имя, отчество руководителя,
________________________________________________________________
местонахождение, банковские реквизиты, телефон законного представителя
________________________________________________________________
Назначенный штраф должен быть внесен не позднее тридцати дней в
доход государственного бюджета _________________________________
_______________________________________________________________,
Реквизиты организации, куда необходимо перечислить штраф
а квитанция об уплате штрафа представлена в ____________________
________________________________________________________________
наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
Настоящее постановление может быть обжаловано в 10-дневный
срок в суд по месту жительства, со дня вручения экземпляра
постановления. Копия жалобы или протеста направляется
должностному лицу, которое вынесло данное постановление, для его
приостановления.
В случае неуплаты в указанный срок на основании статьи  707
КоАП РК материал будет направлен в суд _________________________
по подсудности, подведомственности
для принудительного исполнения.
Главный государственный
санитарный врач (заместитель) _______________________
(нужное подчеркнуть)               (дата, подпись, печать)
Постановление получил __________________________________________
фамилия, имя, отчество, подпись привлеченного лица, дата получения
Отметка о высылке постановления заказным письмом, телефонограммой
или телеграммой, а также с использованием иных средств связи,
обеспечивающих фиксирование извещения __________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(число, месяц, год, N квитанции)                    "

Қазақстан Республикасы Заңының  11-бабының 17) тармақшасының, ҚР ӘҚБ
Кодексінің  642 650 -баптары негізінде ______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
М.о. Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары) ______________
(керегінің астын сызу керек)                аты-жөні, тегі
_______________________            "_____" ____________ 20 ____жылы
қолы
сериясы және N";
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2005 жылғы 23 қыркүйектегі
N 482 бұйрығына 8-қосымша
"_______________________________________
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
________________________________________
қызмет органының атауы
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы
__________________ Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері (орынбасары)
тегі, аты-жөні,              (керегінің астын сызу керек)
аумақтың, көліктің атауы
___________________________________________________________________
істі қараудың күні мен орны _______________________________________
ұсынылған мына материалдарды (атап көрсету керек) _________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________ қарастыра келе,
әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаға қатысты _________________
___________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжатының N
мыналарды: ________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылық жасалған күні, орны,
оның мәні, ол үшін жаза қарастырылатын
___________________________________________________________________
ҚР ӘҚБК-нің бабы
___________________________________________________________________
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы
нормативтік құқықтық актілердің,
___________________________________________________________________
гигиеналық нормативтердің тармақтары бойынша бұзушылықтардың
сипаты (атауы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________________________ анықтадым.
___________________________________________________________________
Оған қатысты іс қозғалған тұлғаның, сондай-ақ іс бойынша іс
жүргізуге қатысушы басқа да тұлғалардың ҚР ӘҚБ Кодексінің
584-бабында көзделген құқықтары мен міндеттерін түсіндіру туралы
белгі _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылықтың сипаты, кінәлінің жеке басы,
___________________________________________________________________
соның ішінде оның құқық бұзушылық жасағанға дейінгі және одан
кейінгі мінез-құлқы, мүліктік жағдайы, жауаптылықты
___________________________________________________________________
жеңілдететін және ауырлататын мән-жайлар
___________________________________________________________________
Жоғарыда аталғандардың негізінде және ҚР ӘҚБК-нің  557-бабын ,
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының  11-бабын басшылыққа ала отырып:
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
Ескерту немесе __________________________________________ көлемдегі
(жазумен)
айыппұл түрінде әкімшілік жаза қолданылсын.
(керегінің астын сызыңыз)
Оларға қатысты іс қаралған тұлғалар туралы мәліметтер:
Жеке тұлға не лауазымды тұлға _____________________________________
Тегі, аты-жөні
Туған жылы, күні, айы "_____" _____________________________________
Туған жері ________________________________________________________
Азаматтығы ________________________________________________________
Жұмыс орны, қызметтік лауазымы, ұйымның мекен-жайы ________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мекен-жайы және телефоны __________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жеке кәсіпкердің __________________________________________________
Тегі, аты-жөні, куәлігінің N, және берілген күні
Заңды тұлға _______________________________________________________
Толық атауы, басшысының аты-жөні, тегі, орналасқан
жері, банктік реквизиттері, заңды өкілінің телефоны
___________________________________________________________________
Белгіленген айыппұл 30 күннен кешіктірілмей мемлекеттік бюджет
кірісіне __________________________________________________________
(Айыппұл төленетін ұйымның реквизиттері)
енгізілуі, ал айыппұл төлеу туралы түбіртек маған _________________
берілуге тиіс.
Осы қаулыға тұрғылықты жері бойынша сотқа қаулыны ұсынған күннен
бастап 10 күндік мерзімде шағымдануға болады. Арыздың немесе оған
қарсылық білдіру шағымының көшірмесі оны тоқтату үшін осы қаулыны
шығарған лауазымды тұлғаға жіберіледі.
Аталған уақытта айыппұл төленбеген жағдайда ҚР ӘҚБК-нің  707-бабы
негізінде материалдар сотқа
___________________________________________________________________
(ведомстволық бағыныстылығы, соттылығы)
__________________________ мәжбүрлі түрде орындату үшін жіберіледі.
Бас мемлекеттік санитарлық дәрігер (орынбасары) ___________________
(керегінің астын сызу керек)             (күні, қолы, мөрі)
Қаулыны алдым _____________________________________________________
жаза қолдануға тартылған адамның тегі, аты-жөні, қолы, алған күні
___________________________________________________________________
Қаулыны тапсырыс хатпен, хабардың белгіленуін қамтамасыз ететін
телефонограммамен немесе телеграммамен, және де өзге байланыс
құралдарын пайдаланумен жіберілгені туралы белгі __________________
___________________________________________________________________
_________________________________________________________________ ".
(күні, айы, жылы, түбіртектің N)