Об утверждении Правил оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан
Постановление Акимата города Астаны от 13 января 2005 года N 3-1-28п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 21 января 2005 года N 371. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", с учетом решения маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года N 143/18-III "О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в новой редакции -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п.
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан (приложение 1).
2.  исключен.
Сноска. Пункт 2 в новой редакции -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п; исключен -  постановлением  Акимата города Астаны от 30 марта 2007 года N 23-251п
3. Постановление акимата города Астаны от 26 февраля 2004 года N 3-1-604п "Об утверждении Правил оказания социальной помощи по бесплатному и льготному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан в 2004 году" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 18 марта 2004 года за N 316; опубликовано в газетах: "Астана хабары" от 6 апреля 2004 года N 46; "Вечерняя Астана" от 1 апреля 2004 года N 36) признать утратившим силу.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким
Первый заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Заместитель акима
Руководитель аппарата акима
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"
Заведующая отделом
документационной экспертизы
Директор Государственного
учреждения "Департамент
здравоохранения города Астаны"
И.о. начальника Государственного
учреждения "Департамент труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны"
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 января 2005 года
N 3-1-28п
Правила
оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному
обеспечению отдельных категорий граждан

Азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнiнде әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасын бекiту туралы
Астана қаласы әкімінің 2005 жылғы 13 қаңтардағы N 3-1-28қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 21 қаңтарда N 371 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", " Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-ІІІ "Астана қаласы бюджетінің қаражаттары есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтар санаттарының тізімі туралы" шешімін ескеріп Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту: преамбула жаңа редакцияда жазылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 23-6-29қ қаулысымен .
1. Қоса берiлiп отырған азаматтардың жекелеген санаттарын тегiн дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнiнде әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасы бекiтiлсiн (1-қосымша).
2. <*>
Ескерту: 2-тармақ алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N 23-251қ қаулысымен.
3. Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2004 жылғы 26 ақпандағы N 3-1-604қ "2004 жылы азаматтардың жекелеген санаттарын тегiн және жеңiлдiк дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнiнде әлеуметтiк көмек көрсету Қағидасын бекiту туралы" қаулысының (Астана қаласының Әдiлет департаментiнде 2004 жылдың 18 наурызында N 316 болып тiркелген; 2004 жылғы 6 сәуiрдегi N 46 "Астана хабары", 2004 жылғы 1 сәуiрдегi N 36 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары М.Е. Толыбаеқа жүктелсiн.
Әкім
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiмнің орынбасары
Әкiм аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнің директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлiмiнің меңгерушiсi
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау департаментi"
мемлекеттiк мекемесiнің
директоры
"Астана қаласының Еңбек,
халықты жұмыспен қамту
және әлеуметтiк қорғау
департаментi"
мемлекеттiк мекемесiнің
бастығының мiндетiн
атқарушы
Астана қаласы әкiмдiгiнің
2005 жылғы 13 қаңтардағы
N 3-1-28қ қаулысына
1-қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарын тегін
дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету
жөнiндегi әлеуметтiк көмек көрсету
Қағидасы

Настоящие Правила оказания социальной помощи по бесплатному лекарственному обеспечению отдельных категорий граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан ", " О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним ", с учетом решения маслихата города Астаны от 26 мая 2005 года N 143/18-III " О перечне категорий граждан, нуждающихся в оказании социальной помощи за счет средств бюджета города Астаны ".
Сноска. Преамбула в новой редакции -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п.
1. Общие положения
1. При амбулаторном лечении лекарственные средства по рецептам врачей предоставляются бесплатно следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, статус которых определен статьями 5-8  Закона  Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";
2) пенсионерам, получателям пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п.
2. Администратором программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа) является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Администратор).
Сноска. Пункт 2 в новой редакции -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п.
3. В целях реализации Программы в соответствии с законодательством о государственных закупках определяется поставщик лекарственных средств отдельным   категориям граждан (далее - Поставщик).
Администратором заключается договор с Поставщиком, в котором оговариваются обязательства сторон и условия выполнения этих обязательств.
4. Основанием для бесплатного обеспечения лекарственными средствами являются льготные рецепты врачей установленного образца.
5. Перечень лекарственных средств, предоставляемых бесплатно для категорий граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, утверждается ежегодно.
2. Источник финансирования
6. Источником финансирования бесплатного обеспечения лекарственными средствами отдельных категорий граждан является бюджет города.

Осы Азаматтардың жекелеген санаттарын тегін дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнінде әлеуметтік көмек көрсету Қағидасы (бұдан әрі - Қағида)"" Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы","" Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 26 мамырдағы N 143/18-III "Астана қаласы бюджетінің қаражаттары есебінен әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаж азаматтар санаттарының тізімі туралы" шешімін ескеріп әзірленді.
Ескерту: преамбула жаңа редакцияда жазылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 23-6-29қ қаулысымен .
1. Жалпы ережелер
1. Емханалық емделгенде дәрiгерлердiң рецептi бойынша дәрi-дәрмек құралдары азаматтардың мына санаттарына тегiн берiледi:
1) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 5-8-баптарымен мәртебелi анықталған Ұлы Отан соғысына қатысқандар, мүгедектер және оған теңестiрiлген адамдарға;
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 23-6-29қ қаулысымен .
2) Қазақстан Республикасының алдында ерен еңбегi үшiн зейнетақы алушы зейнеткерлерге.
2.«"Жергілікті өкілдік органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер" (бұдан әрі - Бағдарлама) бағдарламасының әкімдері""Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - Департамент) болып табылады.
Ескерту: 2-тармақ жаңа редакцияда жазылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 23-6-29қ қаулысымен .
3. Бағдарламаны iске асыру мақсатында мемлекеттiк сатып алулар туралы заңдарға сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына дәрi-дәрмек құралдарының жабдықтаушысы (бұдан әрi - Жабдықтаушы) анықталады.
Әкiмшi және жабдықтаушымен тараптар мiндеттерi мен ол мiндеттердi орындау жағдайы көрсетiлген шарт жасалады.
4. Дәрi-дәрмек құралдарымен тегiн қамтамасыз ету үшiн дәрiгерлердiң белгiленген үлгiдегi жеңiлдiк рецептерi негiздеме болып саналады.
5. Осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттары үшiн тегiн берiлетiн дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесi жыл сайын бекiтiледi.
2. Қаржыландыру көзi
6. Азаматтардың жекелеген санаттарына тегiн дәрi-дәрмектерiмен қамтамасыз етудi қаржыландыру көзi қаланың бюджетi болып табылады.

3. Порядок предоставления
бесплатных лекарственных средств
7. Городской филиал Республиканского клинического госпиталя для инвалидов Великой Отечественной войны Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Клинический госпиталь) в соответствии с утвержденным перечнем лекарственных средств и согласно спискам, представленным Городским филиалом Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - ГЦВП), осуществляет выдачу льготных рецептов категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил.
8. ГЦВП осуществляет:
1) формирование списков граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, а также вновь назначенных и прибывших граждан и представляет их Администратору один раз в месяц;
2) контроль за достоверностью списков, представленных Администратору.
9. Победитель:
1) осуществляет отпуск лекарственных средств в соответствии с утвержденным перечнем лекарственных средств категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящих Правил, при предъявлении ими льготных рецептов, выданных Клиническим госпиталем;
2) ежемесячно, до 5 числа следующего месяца, представляет Администратору реестры отпущенных лекарственных средств и оригиналы рецептов выданных лекарственных средств.
10. Администратор, в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год, производит оплату затрат, связанных с бесплатным обеспечением лекарственными средствами отдельных категорий граждан, указанных в пункте 1 настоящих Правил, непосредственно Победителю на основании представленных сверенных реестров отпущенных лекарственных средств, оригиналов выданных рецептов и акта выполненных работ.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 13 января 2005 года
N 3-1-28п
Сноска. Приложение 2 в новой редакции -  постановлением  Акимата города Астаны от 9 января 2006 года N 23-6-29п; исключен -  постановлением  Акимата города Астаны от 30 марта 2007 года N 23-251п

3. Тегiн дәрi-дәрмек құралдарын беру тәртiбi
7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi Ұлы Отан соғысы мүгедектерi үшiн Республикалық клиникалық госпиталь арқылы қалалық филиалы (бұдан әрi - Клиникалық госпиталь) бекiтiлген дәрi-дәрмек құралдары тiзiмiне және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi "Мемлекеттiк Зейнетақы төлеу орталығы" pecпубликалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынының қалалық филиалы (бұдан әрi - МЗTO) ұсынған тiзiмге сәйкес осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар санаттарына жеңiлдiк рецепттер берудi жүзеге асырады.
8. МЗТО жүзеге асырады:
1) осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар санынан тегiн рецепттердi алушылар тiзiмiн қалыптастырады, сондай-ақ жаңа тағайындалған және келген азаматтардың тiзiмiн Әкiмшiге айына бiр рет бередi;
2) Әкiмшiге берiлген тiзiмдердiң анықтылығын бақылау.
9. Жеңiмпаз:
1) осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтар санатына Клиникалық госпиталь берген жеңiлдiк рецепттердi көрсету арқылы бекiтiлген дәрi-дәрмек құралдары тiзбесiне сәйкес дәрi-дәрмектi берудi жүзеге асыруға;
2) ай сайын келесi айдың 5 күнiне дейiн Әкiмшiге жiберiлген дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесiн және берiлген дәрi-дәрмек құралдарының рецепттерiнің түпнұсқасын ұсынады.
10. Әкiмшi осы Қағиданың 1-тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттарын дәрi-дәрмек құралдарымен тегін қамтамасыз етуге байланысты тапсырылған дәрi-дәрмек құралдарының, орындалған жұмыстар актiлерi мен дәрiгерлер берген рецепттер түпнұсқасы негiзiнде қала бюджетiнде тиiстi қаржы жылына көзделген қаражаттар шегiнде шығындар төлемiн тiкелей жеңiмпазға жүргiзедi.
Астана қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 13 қаңтардағы
N 3-1-28қ қаулысына
2-қосымша
Ескерту: 2-қосымша алынып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N 23-251қ қаулысымен.