О бюджете города Астаны на 2006 год
Решение Маслихата города Астаны от 6 декабря 2005 года N 207/25-III. Зарегистрировано в Департаменте юстиции г. Астаны 14 января 2006 года за N 426. В связи с истечением срока действия утратило силу - письмом Маслихата города Астаны от 19 февраля 2007 года N 88-03-12
Извлечения из письма Маслихата города Астаны
от 19 февраля 2007 года N 88-03-12
Маслихат города Астаны направляет перечень зарегистрированных нормативно-правовых актов маслихата города Астаны за 2006 год, утративших силу по истечению срока их действия.
Перечень
зарегистрированных нормативно-правовых актов маслихата города Астаны за 2006 год, утративших силу по истечению срока их действия.
1. Решение маслихата города Астаны от 6 декабря 2005 года N 207/25-III "О бюджете города Астаны на 2006 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 426, опубликовано в газетах "Астана хабары" 26 января 2006 года, "Вечерняя Астана" 21 января 2006 года).
...
Руководитель аппарата
маслихата города Астаны
___________________________________________________
Решение Маслихата города Астаны от 6 декабря 2005 года N 207/25-III
утратило силу - письмом Маслихата города Астаны от 19 февраля 2007 года N 88-03-12
В соответствии с Бюджетным  кодексом Республики Казахстан,   Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и "О республиканском  бюджете на 2006 год" маслихат города Астаны  РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 126 801 262 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 44 662 723 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 625 302 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 11 822 791 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов - 69 690 446 тысяч тенге;
2) затраты - 128 588 481 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - (- 1 787 219) тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 689 061 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 689 061 тысяч тенге;
5) профицит бюджета - (- 3 479 380) тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета - 3 479 380 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - решением маслихата города Астаны от 8 февраля 2006 года  N 225/29-III , от 9 марта 2006 года  N 228/30-III , от 12 апреля 2006 года  N 245/31-III , от 7 июня 2006 года  N 249/32-III, от 7 июля 2006 года  N 268/34-III, от 29 сентября 2006 года  N 291/36-III; от 14 ноября 2006 года  N 300/39-III .
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" в доход местного бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в дорожный фонд;
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору дизельного топлива, ранее поступавшему в дорожный фонд.

Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 207/25-ІІІ Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 14 қаңтарда N 426 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 19 ақпандағы N 88-03-12 хатымен
Ескерту: Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 19 ақпандағы   N 88-03-12   хатымен
-----------------Хаттан үзінді------------------
Астана қаласының мәслихаты, Астана қаласы мәслихатының мерзімі өткен соң күшін жоғалтқан, 2006 жылы тіркеуден өткен нормативтік құқықтық актілірдің тізілімін жолдайды.
Астана қаласы мәслихат
аппаратының басшысы
Астана қаласы мәслихатының күшiн жойған кейбiр
шешiмдерiнiң тiзiмi
1. Астана қаласы мәслихатының 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 207/25-ІІІ "Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджеті туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 426 нөмірмен тіркелген, 2006 жылғы 26 қаңтарда "Астана хабары", 2006 жылғы 21 қаңтарда "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланды)...
_____________________________________
Қазақстан Республикасының Бюджет  кодексіне "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  және "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңдарына  сәйкес, Астана қаласының мәслихаты  ШЕШТІ:
1. 2006 жылға арналған Астана қаласының бюджеті 1-қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 126 801 262 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері бойынша - 44 662 723 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер бойынша - 625 302 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша - 11 822 791 мың теңге;
арнайы трансферттер түсімдері бойынша - 69 690 446 мың теңге;
2) шығындар - 128 588 481 мың теңге;
3) операциялық сальдо - (- 1 787 219) мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 1 689 061 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 1 689 061 мың теңге;
5) бюджет профициті - (-3 479 380) мың теңге;
6) бюджет профицитін қолдану - 3 479 380 мың теңге.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 8 ақпандағы  N 225/29-ІІІ , 2006 жылғы 29 наурыздағы  N 228/30-ІІІ , 2006 жылғы 12 сәуірдегі  N 245/31-ІІІ ,  2006 жылғы 7 маусымдағы  N 249/32-ІІІ , 2006 жылғы 7 шілдедегі  N 268/34-ІІІ , 2006 жылғы 29 қыркүйектегі  N 291/36-ІІІ ,  2006 жылғы 14 қарашадағы  N 300/39-ІІІ  шешімдерімен.
2. "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес жергілікті бюджеттің кірісіне:
"Әлеуметтік салық" коды бойынша бірыңғай бюджет сыныптамасының кіріс сыныптамасы - бұған дейін Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, бұған дейін жол қорына түскен автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген бензин (авиациялықтан басқа)" коды бойынша - бұған дейін жол қорына түскен бензиндерден алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген дизельді отын" коды бойынша - бұған дейін жол қорына түскен дизельді отындардан алым бойынша берешек есепке алынатынын мәліметке алу;

Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
3. Учесть, что в бюджете города Астаны на 2006 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Астаны в республиканский бюджет в сумме 6 306 315 тысяч тенге.
4. Принять к сведению, что в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год" с 1 января 2006 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 9 200 тенге;
2) размер базовой пенсионной выплаты - 3 000 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 6 700 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 030 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 7 945 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов Государственной противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 430 тыс. тенге.
5. Бюджету города Астаны на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий в сумме 1 233 916 тыс. тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2006 год в размере 568 541 тысяч тенге, в том числе:
резерв местного исполнительного органа на неотложные нужды 348 573 тыс. тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера 109 000 тыс. тенге.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - решением маслихата города Астаны от 9 марта 2006 года  N 228/30-III , от 12 апреля 2006 года  N 245/-III, от 7 июля 2006 года  N 268/34-III, от 29 сентября 2006 года  N 291/36-III; от 14 ноября 2006 года  N 300/39-III .

1998 жылдың 31 желтоқсанының жағдайы бойынша құрылған теріс сальдо уақытша еңбекке қабілетсіздігі бойынша жұмыс берушілерге аударылған жәрдемақыларының сомасын көтеру, бала туғанда, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жерлеу қорытындысында аталған қорға аударылған ай сайын жалақы қорынан 3 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық төлемақысы есебінен есептелінеді.
3. Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджетінде Астана қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік алымдар 6 306 315 мың теңге сомасында қарастырылғанын есепке алу керек.
4. "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы  Заңына  сәйкес 2006 жылдың 1 қаңтарынан:
1) жалақының ең аз мөлшері - 9 200 теңге;
2) базалық зейнетақылық төлемдер мөлшері - 3 000 теңге;
3) зейнетақының ең аз мөлшері - 6 700 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіші - 1 030 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлемдер мөлшерін есептеу үшін күнкөріс минимумының шамасын - 7 945 теңге;
6) әскери қызметкерлерге (шұғыл қызмет әскери қызметкерлерінен басқа), ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының жедел-іздестіру, тергеу және әскери бөлімшелерінің, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің қылмыс-атқару жүйесінің органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясының қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулер шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 430 мың теңге сомасында бекітілгенін есепке алу қажет.
5. Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджетіне мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақыларын төлеуге 1 233 916 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылған.
6. Астана қаласы жергілікті атқарушы органдарының 2006 жылға арналған резерві 568 541 мың теңге мөлшерінде бекітілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органның кезек күттірмейтін мұқтаждарға арналған резерві 348 573 мың теңге;
жергілікті атқарушы органның табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін төтенше резерві 109 000 мың теңге.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 29 наурыздағы  N 228/30-ІІІ , 2006 жылғы 12 сәуірдегі  N 245/31-ІІІ 2006 жылғы 7 шілдедегі  N 268/34-ІІІ ,   2006 жылғы 29 қыркүйектегі  N 291/36-ІІІ ,   2006 жылғы 14 қарашадағы  N 300/39-ІІІ   шешімдерімен.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2006 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2006 год, согласно приложению 3.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2006 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2006 год согласно приложению 5.
Председатель сессии
маслихата города Астаны          С. Байболов
Секретарь маслихата
города Астаны                    В. Редкокашин
Согласовано:
Директор Департамента
экономики и бюджетного
планирования города Астаны       Ж. Аманбаев
Директор Департамента
финансов города Астаны           А. Аскарова
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 6 декабря 2005 года N 207/25-III
"О бюджете города Астаны на 2006 год"
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решением маслихата города Астаны от 9 марта 2006 года  N 228/30-III , от 12 апреля 2006 года  N 245/31-III , от 7 июня 2006 года  N 249/32-III, от 7 июля 2006 года  N 268/34-III, от 29 сентября 2006 года  N 291/36-III, от 14 ноября 2006 года  N 300/39-III .
Бюджет города Астаны на 2006 год
Категория
Сумма
тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
I. Доходы

7. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджеті дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
8. 3-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджетін атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2006 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2006 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Келісілді:
Астана қаласы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
департаментінің директоры
Астана қаласы Қаржы
департаментінің директоры
Астана қаласы мәслихатының
2005 жылғы 6 желтоқсандағы
N 207/25-ІІІ
"Астана қаласының
2006 жылға арналған
бюджеті туралы" шешіміне
1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 8 ақпандағы  N 225/29-ІІІ , 2006 жылғы 29 наурыздағы  N 228/30-ІІІ , 2006 жылғы 12 сәуірдегі  N 245/31-ІІІ , 2006 жылғы 7 маусымдағы  N 249/32-ІІІ , 2006 жылғы 7 шілдедегі  N 268/34-ІІІ , 2006 жылғы 29 қыркүйектегі  N 291/36-ІІІ , 2006 жылғы 14 қарашадағы  N 300/39-ІІІ  шешімдерімен.
Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

356
Департамент (Управление) финансов города республиканского значения, столицы
012
Формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
Секретарь маслихата города Астаны         В.Н. Редкокашин
Приложение 3
к решению маслихата города Астаны
"О бюджете города Астаны на 2006 год"
от 6 декабря 2005 года N 207/25-III
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в
процессе исполнения бюджета города Астаны на 2006 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение специализированными продуктами питания и лекарственными средствами населения по отдельным видам заболеваний
Секретарь маслихата
города Астаны                               В.Н. Редкокашин
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 6 декабря 2005 года N 207/25-III
"О бюджете города Астаны на 2006 год"
Сноска. Приложение 4 в новой редакции - решением маслихата города Астаны от 9 марта 2006 года  N 228/30-III , от 12 апреля 2006 года  N 245/31-III , от 7 июня 2006 года  N 249/32-III, от 7 июля 2006 года  N 268/34-III, от 29 сентября 2006 года  N 291/36-III, от 14 ноября 2006 года  N 300/39-III .
Перечень бюджетных программ района
"Алматы" города Астаны на 2006 год
Функциональная группа
Сумма
тыс.
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
01
Государственные услуги
общего характера
180 423
1
Представительные, исполнительные и другие
органы, выполняющие общие
функции государственного
управления
180 423

356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Қаржы департаменті (басқармасы)
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
"Астана қаласының
2006 жылға арналған бюджеті
туралы" шешіміне 3-қосымша
2005 жылғы 6 желтоқсандағы
N 207/25-ІІІ
Астана қаласының 2006 жылға арналған бюджетін
атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Дарынды балаларға мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы медициналық-санитарлық жәрдем көрсету
Халықты аурулардың жеке түрлері бойынша мамандандырылған тамақ өнімдерімен және дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2005 жылғы 6 желтоқсандағы
N 207/25-ІІІ
"Астана қаласының
2006 жылға арналған
бюджеті туралы" шешіміне
4-қосымша
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда жазылсын - Астана қаласы мәслихатының 2006 жылғы 8 ақпандағы  N 225/29-ІІІ , 2006 жылғы 29 наурыздағы  N 228/30-ІІІ , 2006 жылғы 12 сәуірдегі  N 245/31-ІІІ , 2006 жылғы 7 маусымдағы  N 249/32-ІІІ , 2006 жылғы 7 шілдедегі  N 268/34-ІІІ , 2006 жылғы 29 қыркүйектегі  N 291/36-ІІІ , 2006 жылғы 14 қарашадағы  N 300/39-ІІІ  шешімдерімен.
2006 жылға арналған Астана қаласының "Алматы"
ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
180 423
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
180 423