О продаже периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания
Постановление Акимата г. Тараз от 11 апреля 2005 года N 154. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Тараз 16 мая 2005 года за N 6
В целях обеспечения выполнения требований пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" об упорядочении розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания, руководствуясь статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города Тараза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень стационарных помещений для розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания (приложение 1).
2. Утвердить Правила розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания (приложение 2).
3. Государственно-правовому отделу аппарата акима города (Исаков А.А.), отделу внутренней политики акимата города (Абдымомынов А.), отделу экономики и бюджетного планирования акимата города (Жунисбаев А.К.) осуществлять постоянный контроль за соблюдением Правил розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания.
4. Контроль исполнения настоящего решения возложить на Алибаева Н.Н., Тогузбаеву К.М., заместителей акима города.
Исполняющий обязанности
акима города Тараза                          Астаев Е.
Приложение 1
к постановлению акимата  города
Тараза от 11 апреля 2005 года N 154
"О продаже периодических печатных
изданий, публикующих материалы
эротического содержания"
ПЕРЕЧЕНЬ
стационарных магазинов для розничной продажи
периодических печатных изданий, публикующих материалы
эротического содержания
магазин "Кітап" ПТ "Умирзакова и К" ул. Бектурганова, 14
Магазин "Жеті жаргы" ПТ "Умирзакова и К" ул. Абая, 141
Дом книги "Шерхан Муртаза" ул. Толе би, 50
Магазин "Глобус" ул. Казыбек би
Типография "Сенім" ул. Толе би, 22
Приложение 2
к постановлению акимата города
Тараза от 11 апреля 2005 года N 154
"О продаже периодических печатных
изданий, публикующих материалы
эротического содержания"
О продаже периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания ПРАВИЛА
Розничной продажи периодических изданий,
публикующих материалы эротического содержания
1. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О средствах массовой информации".

Эротикалық мазмұндағы материалдар жариялайтын мерзімді басылымдардың сатылуы туралы
Тараз қаласы әкімиятының 2005 жылғы 11 сәуірдегі N 154 Қаулысы. Тараз қаласының Әділет басқармасында 2005 жылғы 16 мамырда N 6 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 14 бабы, 2 тармағының талабының орындалуын қамтамасыз ету мақсатында, эротикалық мазмұндағы материал жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатуды реттеу туралы, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31 бабын басшылыққа ала отырып, Тараз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Эротикалық мазмұнда, материалдар жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сату үшін тұрақты мекен-жайлардың тізбесі бекітілсін (1 қосымша).
2. Эротикалық мазмұндағы материал жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатудың ережесі бекітілсін (2 қосымша).
3. Қала әкімі аппаратының мемлекеттік құқық бөлімі Ә.А. Исақов, "Тараз қаласы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі Ә. Әбдімомынов, "Тараз қаласы әкімдігінің экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі А.К. Жүнісбаев эротикалық мазмұндағы материалдар жариялайтын мерзімді басылымдарды бөлшек саудада сатудың ережесінің орындалуын тұрақты бақылауды жүзеге асырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасарлары Н.Н. Әлібаев пен К.М. Тоғызбаеваға жүктелсін.
Қала әкімінің міндетін атқарушы               Е. Астаев
Тараз қаласының әкімдігінің
2005 жылғы 11 сәуірдегі
N 154 қаулысына 1 қосымша
"Эротикалық мазмұндағы материалдар
жариялайтын мерзімді басылымдардың
сатылуы туралы"
Эротикалық мазмұндағы материалдарды жариялайтын мерзімді
баспасөз басылымдарының бөлшек саудасына арналған
стационарлық дүкендерінің
ТІЗБЕСІ
1. "Өмірзақов және К" ӨС кітап дүкені, Бектұрғанов көшесі, 14
2. "Өмірзақов және К" ӨС "Жеті жарғы кітап" дүкені, Абай даңғылы, 141
3. "Шерхан Мұртаза" кітап үйі, Төле би көшесі, 50
4. "Глобус" дүкені, Қазыбек би көшесі
5. "Сенім" баспаханасы, Төле би көшесі, 22
Тараз қаласының әкімдігінің
2005 жылғы 11 сәуірдегі
N 154 қаулысына 1 қосымша
"Эротикалық мазмұндағы материалдар
жариялайтын мерзімді басылымдардың
сатылуы туралы"
Эротикалық мазмұндағы материалдарды жариялайтын мерзімді
баспасөз басылымдарының бөлшек саудасы туралы
ТӘРТІБІ
1. ЖАЛПЫ ЕРЕЖЕЛЕР
1. Аталмыш тәртіп Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңдарына және бөлшек сауданың негізгі ережелеріне сәйкес жасалынған.

2. Настоящие Правила регулируют розничную продажу юридическими и физическими лицами периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания.
3. В соответствии с пунктом 14 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" продукцией эротического характера (содержания) является печатное издание или телерадиопрограмма, которые в целом и систематически эксплуатируют интерес к сексу.
2. Продажа печатной продукции эротического характера
4. Розничная продажа печатной продукции эротического характера осуществляется только в запечатанных прозрачных упаковках.
5. Организации розничной торговли, независимо от формы собственности, в установленном порядке несут ответственность за реализацию печатной продукции, содержащей материалы эротического характера, ненадлежащего качества.
6. Запрещается продажа печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания лицам, не достигшим восемнадцатилетнего возраста.
3. Ответственность за соблюдение настоящих Правил
7. Нарушение Правил розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического содержания, влечет ответственность, установленную действующим законодательством Республики Казахстан.

2. Аталмыш тәртіп заңды және жеке тұлғалардың эротикалық мазмұндағы материалдарды жариялайтын мерзімді баспасөз басылымдардың бөлшек саудасын реттейді.
3. Қазақстан Республикасының "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 1 бабының 14 тармағына сәйкес, сексті тұрақты әрі жалпы негізде жарнамалайтын баспа басылымдары және телерадио бағдарламалары эротикалық сипаттағы өнімдер болып саналады.
2. Эротикалық сипаттағы баспа өнімдерін сату
4. Эротикалық сипаттағы баспа өнімдерінің бөлшек саудасы желімделген жылтыр қораптарда іске асырылады.
5. Сапасыз, әрі эротикалық сипаттағы баспа өнімдерінің өткерілгені үшін белгіленген тәртіп бойынша, меншік нысанына қарамастан бөлшек сауда ұйымдары жауапкершілікке тартылады.
6. Он сегіз жасқа толмағандарға эротикалық сипаттағы материалдар жарияланатын баспа өнімдерінің саудасын жасауға тиым салынады.
3. Аталмыш Тәртіптің сақталуына жауапкершілік
7. Эротикалық сипаттағы материалдар жарияланатын мерзімді баспасөз өнімдерінің бөлшек саудасы туралы Тәртібін бұзу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдылықтарына сай жауапкершілікке тартылады.