Об областном бюджете на 2006 год
Решение Мангистауского областного Маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 декабря 2005 года N 1931
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан, законами Республики Казахстан " О местном  государственном управлении в Республике Казахстан", " О республиканском  бюджете на 2006 год",  решением  областного маслихата от 8 декабря 2004 года N 8/127 "Об объемах официальных трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, городов на 2005-2007 годы" областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы  -  35 782 998 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям  -  28 988 689 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 47 564 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 12 469 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6 734 276 тысяч тенге;
2) затраты - 36 833 849 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - 1 050 851 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 215 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 330 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 115 000 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 247 056 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 324 290 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 77 234 тысячи тенге;
6) дефицит бюджета - 1 512 907 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 512 907 тысяч тенге". <*>
Сноска: в новой редакции - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .
2. Установить на 2006 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району                         - 70,9 процента, <*>
исключен <*>
Мангистаускому району                      - 35,4 процента; <*>
Тупкараганскому району                     - 6,8 процента; <*>
городу Актау                               - 5,5 процента; <*>
городу Жанаозен                            - 16,6 процента; <*>
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому, Тупкараганскому районам, городам Актау и Жанаозен - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Бейнеускому, Каракиянскому, Мангистаускому, Тупкараганскому районам, городам Актау и Жанаозен - 100 процентов;

2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешiмi. Маңғыстау облыстық әділет Департаментінде 2005 жылғы 13 желтоқсанда N 1931 тіркелді
"Қазақстан Республикасының   Бюджет  кодексіне ", Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148  Заңына , "2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  және облыстық мәслихаттың "2005-2007 жылдарға арналған облыстық бюджет пен аудандар, қалалар бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемі туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 8/127 шешіміне сәйкес облыстық мәслихат  шешім етті :
1. 2006 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 35 851 992 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 28 982 107 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 48 388 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 18 227 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 6 803 270 мың теңге;
2) шығындар - 36 900 843 мың теңге;
3) операциялық сальдо -  1 048 851 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 215 000 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 330 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 115 000 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 249 056 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 326 290 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 77 234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - 1 512 907 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 1 512 907 мың теңге. <*>
Ескерту: Жаңа редакцияда жазылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен, өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
2. 2006 жылға қалалар мен аудандар бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына - 74,8 пайыз <*>
<*>
Маңғыстау ауданына - 35,4 пайыз
Түпқараған ауданына - 6,8 пайыз <*>
Ақтау қаласына - 4,4 пайыз <*>
Жаңаөзен қаласына - 16,4 пайыз <*>
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандарына, Ақтау және Жаңаөзен қалаларына - 100 пайыз
3) Қызметін біржолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандарына, Ақтау және Жаңаөзен қалаларына - 100 пайыз

4) социальный налог:
Бейнеускому району                         -  50,0 процента;
исключен   <*>
Мангистаускому району                      - 35,4 процента; <*>
Тупкараганскому району                     - 6,8 процента; <*>
городу Актау                               - 7,1 процента; <*>
городу Жанаозен                            - 18,3 процента. <*>
Сноска: внесены изменения - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .
3. Установить на 2006 год бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в сумме 1 804 307 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянский район                   -   778 542 тысячи тенге;
Тупкараганский район                 - 1 025 765 тысяч тенге.
4. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 19 439 802 тысячи тенге.
5. Установить на 2006 год размер субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет районов, в сумме 379 639 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеуский район                     - 223 351 тысяча тенге;
Мангистауский район                  - 156 288 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на увеличение заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 1 489 745 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы в разрезе областного бюджета и бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 5.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2006 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в следующих размерах:
10 258 тысяч тенге - на выплату компенсации для оралманов, переселившихся в Республику Казахстан вне квоты иммиграции в соответствии с пунктом 5 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 27 марта 2002 года N 313-II ЗРК "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О миграции населения".
Учесть, что средства вышеуказанным оралманам предусмотрены из расчета пятидесятикратного месячного расчетного показателя на одну семью;
1 787 тысяч тенге - для выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны.
Учесть, что средства предусмотрены из расчета 30 тысяч тенге каждому участнику и инвалиду Великой отечественной войны;
5 850 тысяч тенге - для выплаты материального обеспечения для детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;

4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына - 56,5 пайыз <*>
<*>
Маңғыстау ауданына - 35,4 пайыз
Түпқараған ауданына - 6,8 пайыз <*>
Ақтау қаласына - 5,7 пайыз <*>
Жаңаөзен қаласына - 18,2 пайыз <*>
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
3.   2006 жылға   төменгі бюджеттерден облыстық бюджетке 1 804 307 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін, оның ішінде:
Қарақия ауданы 778 542 мың теңге;
Түпқараған ауданы 1 025 765 мың теңге.
4. Республикалық бюджетке аударуға жататын бюджеттік алымдар 19 439 802 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
5. 2006 жылға облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 379 639 теңге сомасында белгіленсін:
Бейнеу ауданы 223 351 мың теңге;
Маңғыстау ауданы 156 288 мың теңге.
6. 2005 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарында мемлекеттік қызметшілердің, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын қызметкерлерінің және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көбейтуге республикалық бюджеттен 1 489 745 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген сома облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері ауқымында бөлінуі 5-қосымшаға сай жүзеге асырылады.
7. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте қалалар мен аудандардың бюджетіне мына көлемдегі ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
8 658 мың теңге - "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2002 жылғы 27 наурыздағы N 313-ІІ Қазақстан Республикасы  Заңының  29-бабы 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасына квотадан тыс көшіп келіп жатқан оралмандарға өтемақы төлеуге.
Аталған оралмандарға қаражат бір отбасына 50 еселік айлық есептік көрсеткіш есебінен бөлінетіні белгіленсін;
1 787 мың теңге - Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне және оған қатысушыларға біржолғы жәрдем төлеуге.
Әрбір Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегіне 30 мың теңге есебімен бөлінгені ескерілсін;
4 890 мың теңге - үйден тәрбиеленіп оқылатын мүгедек балаларды материалдық-қамтамасыз етуге;

34 500 тысяч тенге - на поддержку предпринимательской деятельности;
4 000 тысяч тенге - на проведение мероприятий по отстрелу волков;
269 663 тысяч тенге - на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы государственных организаций общеобразовательного обучения; <*>
620 548 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог. <*>
23 301 тысяч тенге - на обеспечение школьной формой единого образца для детей поступающих в 1-ый класс в средние школы с 1 сентября 2006 года; <*>
29 887 тысяч тенге - для реализации пилотного проекта Программы "Школьное молоко" для учащихся 1-х классов. <*>
10 487 тысяч тенге - на выплату социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ области для оплаты обучения в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан". <*>
73 080 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования. <*>
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов и городов осуществляется согласно приложению 6.
7-1. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Тупкараганского района в сумме 34 000 тысяч тенге, в том числе:
9 000 тысяч тенге - на организацию мероприятий по празднованию 160-летия г.Форт-Шевченко;
12 000 тысяч тенге - на разработку генеральных планов застройки населенных пунктов Акшукур и Таучик". <*>
Сноска: дополнен - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 внесены изменения и дополнения  -  решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .
8. Учесть, что в областном бюджете на 2006 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов в следующих размерах:
193 861 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения; <*>
66 450 тысячи тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
306 334 тысячи тенге - на развитие объектов образования;
70 447 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
9 000 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
2 000 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов".  <*>
Распределение указанных сумм в разрезе бюджетов районов осуществляется согласно приложению 7.
Сноска: дополнен и изменен - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .

34 500 мың теңге - кәсіпкерлік қызметті қолдау үшін;
4 000 мың теңге - қасқыр ату бойынша іс-шаралар өткізуге;
269 663 мың теңге - мемлекеттік жалпы білім беру ұйымдарын күрделі жөндеу үшін және материалды-техникалық базасын нығайтуға; <*>
620 548 мың теңге - автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
23 301 мың теңге - 2006 жылғы 1 қыркүйектен облыстың орта мектептеріне 1 сыныпқа баратын балаларға арналған бір үлгідегі мектеп формасымен қамтамасыз етуге;
10 487 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы жоғарғы мемлекеттік оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне әлеуметтік көмек төлеуге; <*>
73 080 мың теңге - жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге;  <*>
29 887 мың теңге - "1 сыныптардың оқушыларына арналған "Мектеп сүті" бағдарламасының пилоттық жобасын іске асыруға.
Аталған сомаларды аудандар мен қалалар бюджеттері ауқымында бөлу 6-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту: 7 тармақ өзгертілді және толықтырылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
7-1. Облыстық бюджетте Түпқараған ауданының бюджетіне 34 000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
9 000 мың теңге - Форт-Шевченко қаласының 160 жылдығын мерекелеу шараларын ұйымдастыруға;
12 000 мың теңге - Ақшұқыр, Таушық елді мекендер құрылысының бас жоспарларын әзірлеу.  <*>
Ескерту: 7-1. тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен,  өзгеріс енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен.
8. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың бюджеттеріне дамуға нысаналы трансферттер мына көлемде қарастырылғаны ескерілсін:
193 861 мың теңге - сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
66 450 мың теңге - жылуэнергетикалық жүйені дамытуға;
306 334 мың теңге - білім беру нысандарын дамытуға;
70 447 мың теңге - инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға;
9 000 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
2 000 мың теңге - қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға.
Аталған сомаларды аудандар бюджеттері ауқымында бөлу 7-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады. <*>
Ескерту: 8 тармақ өзгертілді және толықтырылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен.

8-1. Учесть, что в бюджетах районов (городов) за счет средств, предусматривающихся на выплату государственной адресной социальной помощи, должны быть предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме не менее 112 751 тыс. тенге согласно приложению N 8. <*>
8-2. Учесть, что настоящим решением предусмотрены объемы целевых трансфертов из республиканского бюджета областному бюджету на 2006 год, внесенные путем корректировки областного бюджета постановлением акимата области от 22 мая 2006 года N 163 "О внесении изменений в постановление акимата области от 9 декабря 2005 года N 374 "О реализации решения областного маслихата от 6 декабря 2005 года N 13/229 "Об областном бюджете на 2006 год". <*>
Сноска: изменен - решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 .
9. Предоставить право:
на бесплатный и льготный проезд гражданам, проживающим в Мангистауской области и направляемым на консультацию, обследование и лечение в республиканские лечебно - профилактические центры, согласно Порядку, утвержденному постановлением акимата области;
на бесплатный или льготный проезд больным туберкулезом, направляемым на поддерживающее лечение в областной противотуберкулезный санаторий "Тущибек" и республиканские противотуберкулезные санатории согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, а также специалистам государственных организаций здравоохранения, проживающим и работающим в поселках городского типа, в размере 5000 тенге;
на возмещение транспортных расходов, связанных с разъездным характером деятельности в общественном транспорте, медицинским работникам здравоохранения, согласно Правилам, утвержденным постановлением акимата области;
на дополнительную надбавку к государственным социальным пособиям по уходу за одинокими инвалидами, нуждающимся в посторонней помощи, в размере одного месячного расчетного показателя.
10. Установить повышенные оклады и тарифные ставки на 25 процентов специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах, а также специалистам государственных организаций здравоохранения, работающим в поселках городского типа. <*>
Сноска: дополнен - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 .

8-1. Аудандардың (қалалардың) бюджеттерінде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге қарастыратын қаражат есебінен аз қамтылған жанұяларға 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге N 8 қосымшаға сәйкес 112 751 мың теңгеден кем емес сомада шығыстар қарастырылуы керектігі ескерілсін.
8-2. Осы шешіммен, "2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 6 желтоқсандағы N 13/229 шешімін іске асыру туралы" облыс әкімиятының 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 374 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыс әкімиятының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 12 қаулысымен облыстық бюджетке түзету жасау жолымен енгізілген, республикалық бюджеттен облыстық бюджетке 2006 жылға берілетін ағымдағы трансферттер мен кредиттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін. <*>
Ескерту: 8-1., 8-2. тармақтармен толықтырылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен.
9. Маңғыстау облысында тұратын және республикалық емдеу-алдын-алу орталықтарына кеңес алуға, зерттелуге және емделуге жіберілетін азаматтардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Тәртіпке сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
қуаттандыратын ем үшін облыстық туберкулезге қарсы "Тұщыбек" санаторийіне және республикалық туберкулезге қарсы санаторийлерге жіберілетін туберкулезбен науқастанғандардың облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес тегін және жеңілдікпен жол жүруіне;
ауылдық елді мекендерде тұрып жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамту, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына, сондай-ақ қалалық үлгідегі кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына аудандар мен қалалар мәслихаттарының шешімімен айқындалатын мөлшерде отын сатып алуға 5000 теңге көлемінде;
денсаулық сақтау саласының медициналық қызметкерлеріне облыс әкімияты қаулысымен бекітілген Ережеге сәйкес көшпелі сипаттағы жұмысына байланысты қоғамдық көлікке көлік шығындарының орнын толтыруға;
сырт көмекке зәру жалғызілікті мүгедектерге күтім бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қосымша үстемақыға құқық берілсін.
10. Ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамту, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына 25% көтеріңкі жалақы және тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін, сондай-ақ, қалалық үлгідегі кенттерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына. <*>
Ескерту: 10-тармаққа толықтыру енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен.

11. Утвердить резерв акимата области в сумме 222 933 тысяч тенге. <*>
Сноска: дополнен и изменен - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 2.
13. Утвердить перечень бюджетных программ на 2006 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 3.

11. Облыс әкімиятының резерві 232 509 мың теңге сомасында бекітілсін. <*>
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
12. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
13. 3-қосымшаға сәйкес 2006 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2006 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 4.
Председатель сессии                    Секретарь
областного маслихата
К. Кульжанов                          Б. Чельпеков
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 6 декабря 2005 года N 13/229
"Об областном бюджете на 2006 год" <*>
Сноска: в новой редакции - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 решением областного маслихата от 30 марта 2006 года  N 15/249 решением областного маслихата от 28 июля 2006 года  N 16/277 решением областного маслихата от 14 октября 2006 года  N 17/310 .
Областной бюджет на 2006 год
тыс. тенге
Кат
Кл
Пдк
Наименование
Сумма, тыс. тенге

2006 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджетінің атқарылу процесінде 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалардың секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
"2006 жылға арналған
облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихаттың
2005 жылғы 6 желтоқсандағы
N 13/229 шешіміне
1-ҚОСЫМША <*>
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.03.30  N 15/249  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.07.28  N 16/277  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.10.14  N 17/310  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
2006 жылға арналған облыстық бюджет
Сан
Сын
Ішк Сын
Ерек
Атауы
Сомасы,
мың теңге

007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий областного масштаба
47 821
008
Начальное профессиональное образование
190 743
009
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
279 578
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
93 632
001
Обеспечение деятельности департамента (управления) образования
28 415
002
Создание информационных систем
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
4 032
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
8 092
013
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования
109 981
017
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования
86 988
018
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
65 701
019
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования
6 966
020
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования
73 080
021
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования
72 591
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования
2 907
113
Трансферты из местных бюджетов
322 851
253
Департамент здравоохранения
69 466
002
Подготовка специалистов со средним профессиональным образованием
55 475
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
13 991
252
Департамент внутренних дел
26 881
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
26 881
271
Управление строительства области
769 834
005
Развитие объектов образования
463 500
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
306 334
05
Здравоохранение
6 302 520
253
Департамент здравоохранения
5 657 821

007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс шараларды өткізу
47 821
008
Бастауыш кәсіптік  білім беру
190 743
009
Орта кәсіби білімді мамандар даярлау
290 578
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
93 632
001
Білім беру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
28 415
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
4 032
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту  және әлеуметтік бейімдеу
8 092
013
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
109 981
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
86 988
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
65 701
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
6 966
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
73 080
021
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
72 591
022
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тамақтануды, тұруды және балаларды тестілеу пункттеріне жеткізуді ұйымдастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 907
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
322 851
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті
69 466
002
Орта кәсіптік білімі бар мамандарды даярлау
55 475
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
13 991
252
Облыстың ішкі істер департаменті
26 881
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды  қайта даярлау
26 881
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
758 133
005
Білім беру объектілерін дамыту
451 799
004
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
306 334
05
Денсаулық сақтау
6 151 269
253
Облыстың денсаулық сақтау департаменті
5 544 392

002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
88 783
003
Социальная поддержка инвалидов
34 609
005
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 850
001
Обеспечение деятельности департамента (управления) координации занятости и социальных  программ
36 063
004
Создание информационных систем
008
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на увеличение размеров коэфициентов для исчисления должностных окладов (ставок) рабочих первого и второго разрядов государственных учреждений и казенных предприятий
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов ( городов областного значения) на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций
565
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
50
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24 871
113
Трансферты из местных бюджетов
22 532
261
Департамент образования области
121 289
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
121 289
271
Управление строительства области
5 459
008
Развитие объектов социального обеспечения
5 459
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 025 100
271
Управление строительства области
2 025 100
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
387 500
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
193 861
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие и обустройство  инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 080 447
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
9 000
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
2 000
028
Газификация населенных пунктов
352 292
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 101 579

002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
88 783
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
32 301
005
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
4 890
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаментінің (басқармасының) қызметін қамтамасыз ету
36 063
009
Қалалық телекоммуникация желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
565
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу,төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
50
016
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер
24 871
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
20 932
261
Облыстың білім беру департаменті
121 289
015
Жетім балаларды ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
121 289
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
5 459
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
5 459
015
Бағдарламаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асыру
5 459
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 025 100
271
Облыстың құрылыс  басқармасы
2 025 100
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
387 500
011
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
193 861
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
1 080 447
013
Коммуналдық шаруашылықты дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
9 000
015
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер
2 000
028
Елді мекендерді газдандыру
352 292
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 109 643

6. ДЕФИЦИТ БЮДЖЕТА
-1 512 907
7. ФИНАНСИРОВАНИЕ ДЕФИЦИТА БЮДЖЕТА
1 512 907
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к решению областного маслихата
от 6 декабря 2005 года N 13/229
"Об областном бюджете на 2006 год" <*>
Сноска: в новой редакции - решением областного маслихата от 31 января 2006 года  N 14/242 .
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ РАЗВИТИЯ ОБЛАСТНОГО БЮДЖЕТА НА 2006 ГОД, С РАЗДЕЛЕНИЕМ НА БЮДЖЕТНЫЕ ПРОГРАММЫ, НАПРАВЛЕННЫЕ НА РЕАЛИЗАЦИЮ БЮДЖЕТНЫХ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ (ПРОГРАММ)
Фгр
Адм
Пр
Наименование
Инвестиционные проекты
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность

6. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫ
-1 512 907
7. БЮДЖЕТ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ
1 512 907
"2006 жылға арналған
облыстық бюджет туралы"
облыстық мәслихаттың
2005 жылғы 6 желтоқсандағы
N 13/229 шешіміне
2-ҚОСЫМША <*>
Ескерту: 2-қосымша жаңа редакцияда жазылды - Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.01.31  N 14/242  шешімімен, Маңғыстау облысы мәслихатының 2006.11.29  N 18/329  шешімімен.
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАРДЫ (БАҒДАРЛАМАЛАРДЫ) ІСКЕ
АСЫРУҒА БАҒЫТТАЛҒАН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАРҒА БӨЛІНГЕН,
2006 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН ОБЛЫСТЫҚ БЮДЖЕТТІҢ БЮДЖЕТТІК ДАМУ
БАҒДАРЛАМАСЫНЫҢ ТІЗБЕСІ
Фтоп
Әкімші
Бағ
Кіші бағ
Атауы
Инвестициялық жобалар
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі