О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы".
Решение Павлодарского областного Маслихата от 25 апреля 2005 года N 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 мая 2005 года за N 3018. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 192 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы" принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Принять к исполнению установленную для области квоту иммиграции оралманов на 2005-2007 годы согласно приложению 1.
2. Образовать областной штаб по решению вопросов, связанных с приемом и обустройством оралманов, в составе согласно приложению 2.
3. Управлению Комитета по миграции по области (по согласованию) решить вопросы финансирования мероприятий, связанных с переселением, приемом и обустройством оралманов, принимаемых по квоте иммиграции.
4. Акимам городов и районов:
решить в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также международными соглашениями вопросы социального обеспечения (в том числе выплаты пенсий, пособий) оралманов, прибывших на постоянное место жительства;
оказывать оралманам содействие в организации предпринимательской деятельности;
создать членам семей оралманов условия, способствующие адаптации, обустройству, обучению детей, закреплению за медицинскими учреждениями;
принять меры по трудоустройству трудоспособных членов семей оралманов (в соответствии с квалификацией и специальностью), а также, при необходимости, их подготовке и переподготовке по профессиям, востребованным на рынке труда.

2004 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" N 1508 жарлығын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" N 1508 жарлығын іске асыру жөніндегі N 192 қаулысын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 25 сәуірдегі N 9 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 5 мамырда N 3018 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" N 1508 Жарлығын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан  Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" N 1508 Жарлығын iске асыру жөнiндегi" N 192 қаулысын iске асыру мақсатында ШЕШIМ қабылдаймын:
1. Облысқа белгiленген оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы 1-қосымшаға сәйкес орындауға қабылдансын.
2. Оралмандарды қабылдауға және жайластыруға байланысты мәселелердi жедел шешу жөнiндегi облыстық штаб 2-қосымшаға сәйкес құрамында құрылсын.
3. Көшi-қон комитетiнiң облыс бойынша басқармасы (келiсiм бойынша) квотамен келген оралмандардың қоныс аударуына, қабылдануына және жайласуына байланысты iс-шараларды қаржыландыру мәселелерiн шешетiн болсын.
Қалалар мен аудандардың әкiмдерi:
Қазақстан Республикасының заңнамасына, сондай-ақ халықаралық келiсiмдерге сәйкес тұрақты тұруға келген оралмандарды әлеуметтiк қамтамасыз ету (соның iшiнде зейнетақы, жәрдемақы төлеу) мәселелерiн шешсiн;
оралмандарға кәсiпкерлiк  қызметтi ұйымдастыруға көмек көрсетсiн;
оралмандардың отбасы мүшелерiнiң жергiлiктi жағдайға бейiмделулерiне, жайласуларына, балаларын оқытуға, денсаулық сақтау мекемелерiне бекiтiлуiне мүмкiндiк беретiн жағдайларды жасасын;
оралмандардың отбасыларының еңбекке жарамды ересек адамдарын жұмысқа орналастыру (олардың бiлiктiлiктерiне және мамандықтарына сәйкес), сондай-ақ оларды қажетiне қарай еңбек нарығында талап етiлген мамандықтар бойынша, даярлау және қайта даярлау жөнiнде шаралар қолдансын.

5. Департаменту юстиции области (по согласованию) обеспечить своевременную регистрацию и оформление документов на проживание и передвижение оралманов по территории республики.
6. Управлению внутренних дел области (по согласованию) обеспечить своевременное оформление в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан необходимых документов оралманов, получивших разрешение на постоянное место жительства и изъявивших желание принять гражданство Республики Казахстан.
7. Акимам городов и районов, департаменту юстиции области (по согласованию) и управлению внутренних дел области (по согласованию) ежегодно, к 20 января, представлять в управление Комитета по миграции по области информацию о ходе выполнения настоящего решения.
8. Признать утратившим силу решение акима области от 23 января 2004 года N 3 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1207 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216" (зарегистрировано в департаменте юстиции области за N 2298 от 16 февраля 2004 года, опубликовано в газете "Звезда Прииртышья" от 16 марта 2004 года N 31).
9. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Жумабекову Р.М.
К. Нурпеисов
Согласовано:
Начальник управления Комитета
по миграции по области И. Абдыкалыков
Исполняющий обязанности начальника
Департамента юстиции области И. Лигай
Начальник управления внутренних
дел области М. Тумарбеков
Приложение 1
к решению акима Павлодарской области
от 25 апреля 2005 года N 9
"О мерах по реализации Указа Президента
Республики Казахстан от 27 декабря 2004
года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов
на 2005-2007 годы" и постановления
Правительства Республики Казахстан от
2 марта 2005 года N 192 "О реализации
Указа Президента Республики Казахстан
от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте
иммиграции оралманов на 2005-2007 годы"
Квота иммиграции оралманов на 2005-2007 годы,
установленная для Павлодарской области
N пп
Государства
2005 г. (семей)
2006 г. (семей)
2007 г. (семей)
Всего (семей)
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Узбекистан
Российская Федерация
Монголия

5. Облыс әдiлет департаментi (келiсiм бойынша) оралмандардың республика аумағында тұруы және жүрiп тұруы үшiн қажеттi құжаттарын уақытында тiркеудi және рәсiмдеудi қамтамасыз етсiн.
6. Облыс iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тұрақты тұруға рұқсат алған және Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдауға тiлек бiлдiрген оралмандардың құжаттарын уақытында рәсiмдеудi қамтамасыз етсiн.
7. Қалалар мен аудандардың әкiмдерi, облыс әдiлет  департаментi (келiсiм бойынша) және облыс iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша) осы шешiмнiң орындалуы туралы ақпаратты жыл сайын, қаңтар айының 20-на дейiн Көшi-қон комитетiнiң облыс бойынша басқармасына беретiн болсын.
8. Облыс әкiмiнiң 2004 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылдың 31 қазандағы "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" N 1216 Жарлығын iске асыру шаралары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылдың 31 қазандағы N 1216 Жарлығын iске асыру туралы" N 1207 қаулысын iске асыру жөнiндегi N 31 шешiмiнiң (2004 жылы 16 ақпанда облыстық әдiлет департаментiнде N 2298 тiркелген, 2004 жылы 16 наурызда "Звезда Приртышья" газетiнде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
9. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Р.М. Жұмабековаға жүктелсiн.
Облыс әкімі Қ. Нұрпейiсов
Келiсiлдi:
Облыс бойынша Көшi-қон комитетi
басқармасының бастығы И. Әбдiхалықов
Павлодар облысы әдiлет департаментi
бастығының мiндетiн атқарушы И.Лигай
Облыс Iшкi iстер басқармасының
бастығы М. Тұмарбеков
Павлодар облысы әкiмiнiң
2005 жылғы 25 сәуірдегі
2004 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан
Республикасы Президентiнiң
"Оралмандардың 2005-2007 жылдарға
арналған көшiп келу квотасы туралы"
N 1508 Жарлығын және Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы
2 наурыздағы "Қазақстан Республикасы
Президентiнiң 2004 жылғы 27 желтоқсандағы
"Оралмандардың 2005-2007 жылдарға
арналған көшiп келу квотасы туралы"
N 1508 Жарлығын iске асыру жөнiндегi
N 192 қаулысын iске асыру жөнiндегі
шаралар туралы облыс әкiмнiң N 9 шешiмiне
1-қосымша
Павлодар облысы үшiн белгiленген 2005-2007 жылдарға
арналған көшiп келетiн оралмандар квотасы
N
р/с
Мемлекеттер
2005 ж.
(отбасы)
2006 ж.
(отбасы)
2007 ж.
(отбасы)
Барлығы
(отбасы)
1.
2.
3.
Өзбекстан
Ресей Федерациясы
Монғолия

550
250
150
300
250
150
550
250
150
1400
750
450
Итого
950
700
950
2600
Приложение 2
к решению акима Павлодарской области
от 285 апреля 2005 года N 3018
"О мерах по реализации Указа Президента
Республики Казахстан от 27 декабря 2004
года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов
на 2005-2007 годы" и постановления Правительства
Республики Казахстан от 2 марта 2005 года
N 192 "О реализации Указа Президента Республики
Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508
"О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы"
Состав
областного штаба по решению вопросов,
связанных с приемом и обустройством оралманов
Жумабекова Рысты Маговьяновна
- заместитель акима области, председатель
Абдыкалыков Идият Бекболатович
- начальник управления Комитета по миграции по области, заместитель председателя (по согласованию)
Члены штаба:
Берковский Владимир Александрович
- заместитель акима города Павлодара
Балтабаева Галия Шакировна
- заместитель акима города Экибастуза
Воронин Александр Николаевич
- заместитель акима Иртышского района
Вострейко Надежда Васильевна
- заместитель акима Качирского района
Закирьянов Амангельды  Шаймарданович
- заместитель акима Майского района
Есенгулова Сауле Оразаловна
- заместитель акима города Аксу
Ильина Тамара Витальевна
- заместитель акима Успенского района
Искакова Бекзия Зейнуллиновна
- заместитель акима Актогайского района
Каримжанов Бахриден Сарбасович
- директор департамента образования области
Канаева Рысты Мойылжановна
- директор Павлодарского областного филиала Государственного центра по выплате пенсий (по согласованию)
Калышбеков Мурат Бекенович
- директор департамента координации занятости и социальных программ Павлодарской области
Лигай Игорь Борисович
- исполняющий обязанности начальника департамента юстиции Павлодарской области (по согласованию)
Мамбетов Абай Камалович
- заместитель начальника УВД области (по согласованию)
Марданова Айгуль Камзиновна
- заместитель акима Железинского района
Рахметов Болат Дюсенбаевич
- заместитель акима Баянаульского района
Сагандыков Нурболат Озыханович
- заместитель акима Лебяжинского района
Темиржанова Гульстан Сагинтаевна
- заместитель акима Щербактинского района
Тулегенова Гульнара Капсаметовна
- заместитель директора департамента здравоохранения области
Шамкенова Роза Шамкеновна
- заместитель акима Павлодарского района

550
250
150
300
250
150
550
250
150
1400
750
450
Барлығы
950
700
950
2600
Павлодар облысы әкiмiнiң
2005 жылғы 25 сәуірдегі
2004 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан
Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың
2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу
квотасы туралы" N 1508 Жарлығын және
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2005 жылғы 2 наурыздағы "Қазақстан
Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы
27 желтоқсандағы "Оралмандардың
2005-2007 жылдарға арналған көшiп
келу квотасы туралы" N 1508 Жарлығын
iске асыру жөнiндегi N 192 қаулысын
iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
облыс әкiмнiң N 9 шешiмiне
2-қосымша
Оралмандарды қабылдауға және  жайластыруға байланысты
мәселелердi шешу жөнiндегi облыстық штабтың құрамы
Жұмабекова Рысты
Мағауияқызы
облыс әкiмiнiң орынбасары, төраға
Әбдiхалықов Идият
Бекболатұлы
облыс бойынша көшi-қон комитетi
басқармасының бастығы (келiсiм
бойынша)
Штаб мүшелерi:
Берковский Владимир
Александрович
Павлодар қаласы әкiмiнiң орынбасары
Балтабаева Ғалия Шәкiрқызы
Екiбастұз қаласы әкiмiнiң орынбасары
Воронин Александр
Николаевич
Ертiс ауданы әкiмiнiң орынбасары
Вострейко Надежда
Васильевна
Качиры ауданы әкiмiнiң орынбасары
Есенғұлова Сәуле
Оразалқызы
Ақсу қаласы әкiмiнiң орынбасары
Зәкариянов
Амангелдi Шаймарданұлы
Май ауданы әкiмiнiң орынбасары
Ильина Тамара Витальевна
Успен ауданы әкiмiнiң орынбасары
Кәрiмжанов Бахриден
Сарбасұлы
облыс бiлiм беру департаментiнiң
директоры
Қанаева Рысты Мойылжанқызы
Мемлекеттiк зейнетақы төлеу орталығы
Павлодар облыстық филиалының
директоры (келiсiм бойынша)
Қалышбеков Мұрат Бекенұлы
облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және
әлеуметтiк бағдарламалар
департаментiнiң директоры
Лигай Игорь Борисович
Павлодар облысы әдiлет департаментi
бастығының мiндетiн атқарушы (келiсiм
бойынша)
Мәмбетов Абай Қамалұлы
облыс IIБ бастығының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Марданова Айгүл Қамзақызы
Железин ауданы әкiмiнiң орынбасары
Рахметов Болат
Дүйсенбайұлы
Баянауыл ауданы әкiмiнiң орынбасары
Сағындықов Нұрболат
Өзiханұлы
Лебяжi ауданы әкiмiнiң орынбасары
Ысқақова Бекзия
Зейноллақызы
Ақтоғай ауданы әкiмiнiң орынбасары
Темiржанова Гүлiстан
Сағынтайқызы
Шарбақты ауданы әкiмiнiң орынбасары
Төлегенова Гүлнара
Қапсаметқызы
облыс денсаулық сақтау департаментi
директорының мiндетiн атқарушы
Шәмкенова Роза Шәмкенқызы
Павлодар ауданы әкiмiнiң орынбасары