О проведении инвентаризации средств коллективной и индивидуальной защиты.
Постановление Акимата Павлодарской области от 28 апреля 2005 года N 161/4. Зарегистрировано Департаментом юстции Павлодарской области 31 мая 2005 года за N 3029. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07 октября 2010 года N 235/16
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 07.10.2010 N 235/16.
В соответствии с подпунктами 3, 12 пункта 1 и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях сохранения средств коллективной и индивидуальной защиты и поддержания их в состоянии готовности акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Департаменту мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций Павлодарской области совместно с департаментом по чрезвычайным ситуациям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Павлодарской области (по согласованию), а также акимами городов и районов до 1 июля 2005 года:
провести инвентаризацию средств коллективной и индивидуальной защиты с заполнением соответствующих актов, согласно приложениям 1, 2;
внести корректировки в учетные данные защитных сооружений с указанием форм собственности предприятий и организаций, имеющих защитные сооружения;
провести с руководителями предприятий, организаций и учреждений, имеющих защитные сооружения, занятия в целях поддержания убежищ в готовности к приему укрываемых и возможности использования их в хозяйственных целях без снижения уровня готовности;
провести с руководителями предприятий, организаций и учреждений занятия по хранению средств индивидуальной защиты, согласно сохранным распискам;
принять в установленном законодательством Республики Казахстан порядке соответствующие меры к руководителям предприятий, организаций и учреждений, содержащим и эксплуатирующим защитные сооружения без сохранения их целевого назначения.
2. Павлодарскому территориальному комитету государственного имущества и приватизации (по согласованию), департаменту финансов области, акимам городов:
обеспечить безусловное выполнение Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне";
при изменении форм собственности и владельцев объектов хозяйствования, где имеются защитные сооружения, в договорах купли-продажи или других оформляемых документах оговаривать в обязательном порядке условия ответственности за сохранность и порядок использования защитных сооружений и другого имущества Гражданской обороны.
3. По итогам инвентаризации средств коллективной защиты подготовить предложения в Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
по снятию с учета бесхозяйных (не подлежащих восстановлению), затопленных защитных сооружений;
по переводу в разряд противорадиационных укрытий неиспользуемых защитных сооружений.

Ұжымдық және жеке қорғаныс құралдарына түгендеу жүргізу туралы.
Павлодар облысы әкімиятының 2005 жылғы 28 сәуірдегі N 161/4 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 31 мамырда N 3029 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 07 қазандағы N 235/16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2010.10.07 N 235/16 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару  туралы"  Заңы 27-бабы 1-тармағының 3, 12-тармақшалары мен 2-тармағына сәйкес, ұжымдық және жеке қорғану құралдарын  сақтау және оларды  даярлық   жағдайында ұстау  мақсатында облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Павлодар облысы жұмылдыру даярлығы және төтенше жағдайлар департаментi Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар  министрлiгi Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментiмен (келiсiм бойынша), сондай-ақ облыс қалалары әкiмдерiмен бiрлесiп 2005 жылғы 1 шiлдеге дейiн:
1, 2-қосымшаларға сәйкес тиiстi актiлердi толтыра отырып ұжымдық және жеке қорғаныс құралдарына түгендеу жүргiзсiн;
қорғаныс құрылымдары бар кәсiпорындар мен ұйымдардың меншiк нысандарын көрсете отырып қорғаныс құрылымдарының есептiк деректерiне түзетулер енгiзсiн;
қорғаныс құрылымдары бар кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң бастықтарымен паналаушыларды қабылдауға паналау ғимараттары даярлығын қолдау және оны даярлық деңгейiн төмендетпей шаруашылық бағытта пайдалану мақсатында оқулар өткiзсiн;
кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң бастықтарымен сақталған қолхаттарына сәйкес, жеке қорғану құралдарын сақтау жөнiнде оқулар жүргiзсiн;
Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгiленген тәртiпте қорғаныс ғимараттарын ұстаушы және пайдалануға берушi кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң бастықтарына олардың мақсатты жұмсалуын сақтаусыз тиiстi шаралар қолдансын.
2. Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру аумақтық комитетi (келiсiм бойынша), облыс қаржы департаментi, қалалар әкiмдерi:
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы "Азаматтық қорғаныс туралы"  Заңының сөзсiз орындалуын қамтамасыз етсiн;
қорғаныс құрылымдары бар шаруашылық объектiлерiнiң меншiк нысандары және иелерi өзгерген кезде, сатып алу-сату шартында немесе басқадай ресiмделген құжатта мiндеттi түрде паналау ғимараттары мен Азаматтық қорғаныстың басқа да мүлiктерiн  сақтау және пайдалану тәртiбiне жауапкершiлiктi атап көрсетсiн.
3. Ұжымдық қорғаныс құралдарына түгендеу жүргiзу нәтижесi бойынша Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi министрлiгiне:
қараусыз қалған (қалпына келтiруге келмейтiн), су басып қалған қорғаныс құрылымдарын есептен шығару;
пайдаланылусыз тұрған қорғаныс құрылымдарын радиациядан қорғайтын паналау орнына айналдыру жөнiнде ұсыныстар дайындасын.

4. Контроль за выполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Вербняк А.Ф.
Аким области К. Нурпеисов
Согласовано:
Начальник департамента
по чрезвычайным ситуациям
Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Павлодарской области А. Садыков
Председатель Павлодарского
территориального комитета
государственного имущества
и приватизации М. Жумабаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 28 апреля 2005 года N 161/4
"О проведении инвентаризации
средств коллективной и
индивидуальной защиты"
АКТ
обследования состояния защитного сооружения N_____
______________________________________________
от ____ ________________ 200__ г.
Комиссия в составе:
председателя_____________________________________________
членов:__________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Ознакомлен:______________________________________________
(Ф.И.О. первого руководителя предприятия
(организации), имеющей защитное сооружение)
составила настоящий акт в том, что________________ 200__г. проведено обследование состояния убежища (отдельно стоящее убежище, встроенное убежище)_______ класса, вместимостью ______ человек, расположенного по адрес ____________________________________________.
В результате обследования выявлены (не выявлены) недостатки в вопросах эксплуатации, содержания и использования защитного сооружения в интересах народного хозяйства.
1. Состояние защитно-герметических дверей и ставней (качество прилегания дверей к косяку), состояние герморезины, работа механизмов задраивания, наличие стрелок "открыто",«закрыто" ____________________________________________________.
2. Состояние строительных конструкций (наличие трещин, отколов, течи воды через стены, потолок, пол) ___________________________________________________________.
3. Состояние воздухозаборных оголовков основного и запасного выходов (наличие жалюзийных решеток, отсутствие мусора и посторонних предметов) __________________________.
4. Состояние грунтовой засыпки убежища (отсутствие промоин, ям в грунте, обеспечение толщины засыпки в 1 метр, одернование) ____________________________________________________________________________.
5. Состояние подходов к убежищу (наличие асфальтированных дорожек) ____________________________________________________________________________.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң бiрiншi орынбасары А.Ф. Вербнякқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi Қ. Нұрпейiсов
Келiсiлдi:
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар жөнiндегi
Министрлiгi Павлодар облысы
төтенше жағдайлар жөнiндегi
департаментiнiң бастығы А. Садықов
Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру
Павлодар аумақтық комитетiнiң
төрағасы М. Жұмабаев
Павлодар облысы әкiмiнiң
2005 жылғы 28 сәуірдегі
"Ұжымдық және жеке қорғаныс
құралдарына түгендеу жүргiзу
туралы" N 161/4 қаулысына
1-қосымша
200 _ ж "   "_______________________
__________________________________ _______________
N _____ қорғаныс құрылымының  жағдайын зерттеу жөнiндегi
АКТ
Комиссия құрамында:
төраға _______________________________________________________
мүшелерi: ____________________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
______________________________________________________ танысты
(қорғаныс құрылымының бар кәсiпорын  (ұйым) бастығының Т.А.Ә.)      ______________________________________________________________
орналасқан ______ адам  сиятын  _________________ сыныптың паналау
ғимараты (жеке тұрған баспана, кiрiктiрмелi баспана) жағдайына 200_
ж _____________ тексеру жүргiзiп, осы актiнi жасады. Тексеру
нәтижесiнде ауыл шаруашылығы мүддесiн ұстау, пайдалану мәселесi
бойынша мынадай кемшiлiктер анықталды (анықталмады).
1. Ауа жiбермейтiн есiктер мен жақтаулар (есiк пен жақтаулар
арасындағы саңылаулар) ауа жiбермейтiн резиналар, "жабылды" және
"ашылды" деген көрсетулерi бар  механикалық жетектерiнiң болу
жағдайы ___________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
2. Құрылыс құрастырмаларының (қабырғадан су ағу, тесiк,
ойылып түсу, төбе, еден) жағдайы _____________________________
______________________________________________________________
3. Негiзгi және запасты шығыстарда ауа жинау каналдары
(жалюзды торлар болу, қоқыстар мен өзге де нәрселер болмау) жағдайы
______________________________________________________
______________________________________________________________
4. Паналау ғимараты бетiнiң тегiстiк жағдайы (шұңқыр болмау,
шайылып кетпеу, құйма қалыңдығы 1 метр болу) _________
______________________________________________________________
5. Паналау ғимаратына кiру жолдары (асфальттi жол болу)
______________________________________________________________
______________________________________________________________

6. Система вентиляции:
1) состояние воздуховодов и их окраска (фильтровентиляция - желтого цвета, чистая вентиляция - белого, регенерация - красного) ______________________________;
2) работа гермоклапанов (свободный ход ручки и маховика, нумерация ГК, смазка трущихся поверхностей) ____________________________________________________;
3) наличие люковставок на клапанах __________________________________;
4) работа электроручных и промышленных вентиляторов (наличие паспортов и характеристик вентиляторов, их нумерация, смазка агрегатов, установка их на амортизаторы) ___________________________________________________________________________;
5) наличие фильтро-поглотителей ФП-100 (200, 300) регенеративных патронов РП, их состояние, наличие заводской маркировки, установка на деревянные подкладки высотой 10 см, правильность установки их по сопротивлению воздуха (банка с высоким сопротивлением внизу, с низким - вверху), отсутствие ржавчины и помятостей фильтров и патронов __________________________________________________________________________;
6) состояние сетчатых фильтров "ФЯР" (отсутствие ржавчины и пропитка сетки фильтра маслом) __________________________________________________________________;
7) наличие схемы системы вентиляции с инструкцией о порядке работы по различным режимам __________________________________________________________________.
7. Система канализации:
1) наличие санфаянса, исправность задвижки и запорной арматуры, герметичность резервуаров для фекалий __________________________________________________;
2) наличие схемы канализации с описанием порядка работы в режиме укрытия __________________________________________________________________________;
8. Система водоснабжения (наличие подвоза воды, исправность резервуаров для аварийного запаса воды, наличие схемы водоснабжения и расписания работы данной системы водоснабжения) ___________________________________________________________.
9. Дизельная электростанция (наличие документов, паспортов, фильтров, инструкций о порядке работы и мерах безопасности, проверка работы дизель-генератора с отключение электроэнергии) __________________________________________________________.
10. Состояние унифицированных защитных секций (МЗС, УЗС), их техническое состояние, отсутствие ржавчины, свободный ход жалюзийных решеток и правильность их установки (жалюзийные решетки должны быть установлены в сторону воздействия ударной волны) _______________________________________________________.

6. Желдеткiш жүйесi:
1) ауа жолдары жағдайы және олардың түсi (сүзгi- желдеткiш -
сары түстi, таза желтеткiш - ақ түстi, ауаны бастапқы қалпына
келтiру-қызыл түстi)________________________
2) ауа өткiзбейтiн клапандар жұмысы (тұтқаның бос бұралуы.
АөК нөмiрлеу, үстiн майлау) _________________________
______________________________________________________________
3) клапандарда люкорналастырушы болу ___________________
______________________________________________________________
4) электрлi  қол  желдеткiш пен өндiрiстiк желдеткiштер
жұмысы (желдеткiштердiң паспорты, сипаттамасы, олардың нөмiрi,
агрегаттарды майлауы, амартизация қондырғысы болуы) __________
______________________________________________________________
5) сүзгi-сорғыш ФП-100 (200,300) регенаторлы патрондар РП
болуы, олардың ахуалы, завод белгiсi, ағашта орнатылған қондырғы
биiктiгi 10 см, ауажағдайы бойынша дұрыс орнатылуы (жоғары қысымды
банка төменде, төмен қысымды жоғарыда орналасқан), таттың болмауы
және желдеткiштер мен патрондар майыстырылмауы
_______________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
6) торлы сүзгiш жағдайы "ФЯР (таттың болмауы және тор сүзгiш
маймен майлануы) ______________________________________
______________________________________________________________
7) әр түрлi кесте бойынша жұмыс тәртiбi туралы нұсқаулықпен
желдеткiш жүйесiнiң болуы _______________________
______________________________________________________________
7. Суарнасы жүйесi:
1) санфаянстiң болуы, қозғаушы құралының дұрыстығы,  шырақтар
үшiн резервуардың ауа жiбермеушiлiгi) _______________
______________________________________________________________
2) паналау ғимаратында жұмыс iстеу  тәртiбi жазылған су
арнасы жүйесiнiң болуы _______________________________________
______________________________________________________________
8. Сумен қамту жүйесi (су асты көлiгi болу, апат болғанда
запас су резервуары болу, сумен қамту жүйесi және осы сумен қамту
жүйесiнiң жұмыс кестесi болу) ____________________
______________________________________________________________
9. Дизельдi электр станциясы (құжаты, паспорты, сүзгiшi,
жұмыс iстеу тәртiбi және қауiпсiздiк шаралары туралы нұсқаулықтың
болуы, электр жарығын тоқтатып дизель-генератор жұмысын
тексеру)______________________________________________________
______________________________________________________________
10. Қорғаушы секциялардың бiрыңғайлылығы (МЗС, УЗС), олардың
техникалық жағдайы, таттың болмауы, жалюзды торлардың кiрдiксiз
қозғалуы және олардың дұрыс орнатылуы (жалюзды торлар  толқын ағысы
ықпал ететiн жағына қарай орнатылуға
тиiстi)_______________________________________________________
______________________________________________________________

11. Состояние клапанов избыточного давления (КИД-100, 150) _________________________________________________________.
12. Освещение убежища (наличие светильников, лампочек, исправная работа выключателей) ____________________________________________________________.
13. Наличие аварийного освещения (керосиновые лампы, фонари или освещение от административного бытового корпуса) ______________________________________.
14. Внешний вид сооружения (покраска, побелка, чистота)  _____________________________________________________.
15. Наличие нар ___________________________________.
16. Документация убежища (согласно инструкции) _____________________.
17. Наличие шансового инструмента___________________________________.
18. Наличие медпункта или санпоста ____________________.
19. Наличие помещения для хранения запаса продовольствия
_____________________________________________________________.
20. Наличие приборов (ВПХР, ДП - 5В, тягонапоромер, газоанализатор, психрометр) _________________________________________________________________________.
21. Поддерживание в убежище установленного подпора воздуха _____________________________________________________.
22. Использование убежища в интересах народного хозяйства
__________________________________________________________.
23. Наличие таблички на дверях и место нахождения ключей  _____________________________________________________________.
ВЫВОД: ________________________________________________.
Убежище к приему укрываемых  ________________________________.
ПРЕДЛОЖЕНИЯ: __________________________________________.
ПОДПИСИ: Председатель комиссии: ________________________
Члены комиссии: _______________________________
_______________________________
С актом ознакомлен: _____________________________________
(подпись первого руководителя предприятия
(организации), имеющей защитное сооружение)
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 28 апреля 2005 года N 161/4
"О проведении инвентаризации
средств коллективной и
индивидуальной защиты"
АКТ
___ __________ 200__ г.                    ___________________
город, район, с/округ
Комиссия в составе: председателя_______________________
______________________________________________________________
членов комиссии:______________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
_____________________________________________________________.
На основании постановления акимата Павлодарской области от ___ _________ 2005 года N ___ "О проведении инвентаризации средств коллективной и индивидуальной защиты" произведено обследование наличия, качественного состояния, условий хранения материальных ценностей (средств индивидуальной защиты), а также соответствия их целям предназначения:

11. Жоғарғы қысымды клапандардың орналасуы (КИД-100, 150)
______________________________________________________________
12. Паналау ғимаратын жарықтандыру (шам, лампаның болуы, шам
қосқыштың дұрыс болуы) ___________________________________
______________________________________________________________
13. Апаттық жарықтандырудың болуы (керосиндi шам, фонар
немесе тұрмыстық корпусы әкiмшiлiгiнен жарық беру) ___________
______________________________________________________________
14. Ғимараттың сыртқы түрi (сырлау, майлау, тазалық)____
______________________________________________________________
15. Нарлардың болуы ____________________________________
______________________________________________________________
16. Паналау ғимаратының құжаттамасы (нұсқаулыққа сәйкес)
______________________________________________________________
17. Қажеттi құралдардың болуы __________________________
______________________________________________________________
18. Медпункт немесе санитар.орынның болуы ______________
19. Азық-түлiк өнiмдерi қорының болуы __________________
20. Аспап (ХБәА, ДА-5В, парометрартқышы, газдыполизатор,
психометр) болуы ___________________________
______________________________________________________________
21. Паналайтын ғимаратта белгiленген ауаны ұстау _______
______________________________________________________________
22. Паналау ғимаратын ауыл шаруашылығы мүддесiне пайдалану
____________________________________________________
23. Есiктерде кiлттердiң орны туралы кестенiң болуы
______________________________________________________________
ТҮЙIН: _________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
паналау орны паналаушылар қабылдауға__________________________
ҰСЫНЫСТАР:______________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Қол қоюшылар:   Комиссия төрағасы: _____________________
Комиссия мүшелерi: _____________________
_____________________
Актiмен танысты:  ______________________________________
қорғаныс құрылымдары бар кәсiпорын (ұйым) батықтарының қолы)
Павлодар облысы әкiмiнiң
2005 жылғы 28 сәуірдегі
"Ұжымдық және жеке қорғаныс
құралдарына түгендеу жүргiзу
туралы" N 161/4 қаулысына
2-қосымша
АКТ
200__ жылғы "___" ________                  _________________
қала,аудан,ау/округi
Комиссия құрамында: төрағасы ____________________________
______________________________________________________________
комиссия мүшелерi: ___________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
_____________________________________________________________.
Облыс әкiмiнiң 2005 жылғы "__" ________ "Ұжымдық және жеке
қорғаныс құралдарына түгендеу жүргiзу туралы" қаулысы негiзiнде
материалдық құндылықтардың (жеке қорғану құралдары) болу, сапасы,
сақталу жағдайына, сондай-ақ оның мақсатты жұмсалу сәйкестiгiне
зерттеулер жүргiзiп:

1. Всего на__________________________находится противогазов
(наименование объекта)
______________________________________________________________
(марка противогазов, количество)
2. Место хранения противогазов_____________________________
_____________________________________________________________.
3. Состояние противогазов_________________________________
_____________________________________________________________.
4. Условия хранения противогазов__________________________
_____________________________________________________________.
5. Лицо, ответственное за хранение противогазов______________.
Комиссия в ходе обследования установила_________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Подписи: Председатель комиссии: _________________________
Члены комиссии: _______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________

1. Жиыны  _____________________________________ газтұмылдырық
(объектiнiң атауы)
бар ___________________________________________________________
(газтұмылдырықтар маркасы, саны)
2. Газтұмылдырықтар сақталатын жер __________________________
3. Газтұмылдырықтардың жай-күйi _____________________________
4. Газтұмылдырықтарды сақтау шаралары _________________________
5. Газтұмылдырықтарды сақтауға жауапты тұлға __________________
_______________________________________________________________
Зерттеу барысындағы  комиссияның шешiмi _________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Қолдары:   Комиссия төрағасы: ___________________________
Комиссия мүшелерi: ___________________________
___________________________
___________________________
___________________________