О вопросах лицензирования розничной торговли алкогольной продукцией (кроме пива)
Постановление Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 13 июля 2005 года N 830. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 26 июля 2005 года N 13-1-11. Утратило силу - постановлением Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 1 октября 2007 года N 1419
Сноска. Утратило силу - постановлением Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 01.10.2007 N 1419
В соответствии с Законами Республики Казахстан " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 2 пункта 1 статьи 15 "О лицензировании" от 17 апреля 1995 года N 2200"О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1258 "Об утверждении правил лицензирования производства этилового спирта и алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции (кроме пива), а также розничной торговли алкогольной продукцией (кроме пива)", акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Уполномоченным лицом с правом подписи лицензий на розничную торговлю алкогольной продукцией (кроме пива), назначить первого заместителя акима города Кульжанову Тотикамал Ниязовну.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата г.Петропавловска Северо-Казахстанской области от 28.07.2006 N 1202; от 25.06.2007 N 786
2.Рабочим органом по осуществлению функций по подготовке документов на выдачу лицензий на розничную торговлю алкогольной продукцией (кроме пива), осуществлению учета выдачи лицензий, проведению контроля за соблюдением лицензионных правил определить сводно-аналитический отдел.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановления акимата г. Петропавловска Северо-Казахстанской области от 06.03.2006 N 293.
3. Утвердить прилагаемые Правила проведения проверок соблюдения лицензионных правил и оформления их результатов.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Уалиева К.С.
Аким города
Утверждены постановлением
акимата города Петропавловска
от 13 июля 2005 года N 830
Правила проведения проверок соблюдения лицензионных правил и оформления их результатов
Сноска. По всему тексту слова "отдел оперативного управления" заменены словами "сводно-аналитический отдел" - постановлением акимата г. Петропавловска Северо-Казахстанской области от 06.03.2006 N 293.

Алкоголь өнiмдерiмен (сырадан басқа) бөлшек сауда жасау лицензиялау мәселелері туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысы 2005 жылғы 13 шілдедегі N 830. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасында 2005 жылғы 26 шілдеде маусымда N 13-1-11 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 1419 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2007.10.01 N 1419 Қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, Қазақстан Республикасының "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы N 2200 Заңына, "Этил спиртiн және алкоголь өнiмдерiн өндiрудi және айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Этил спиртiн және алкоголь өнiмдерiн өндiрудi лицензиялау, алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) сақтау және көтерме бағамен сату, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) бөлшек сату Ережелерiн бекiту туралы" 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1258 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алкоголь өнiмдерiмен (сырадан басқа) бөлшек сауда жасау лицензияларына қол қою құқығымен уәкілетті тұлға болып қала әкімінің бірінші орынбасары Құлжанова Тотыкамал Ниязқызына тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының әкімдігінің 2006.08.28 N 1202; 2007.06.25 N 786 Қаулыларымен.
2. Алкоголь өнiмдерiмен (сырадан басқа) бөлшек сауда жасау лицензияларын беруге құжаттар дайындау, лицензиялардың берілуін есепке алуды жүзеге асыру, лицензиялық ережелердің сақталуына бақылау жүргізу жөніндегі жұмыс органы болып жинақтау-талдау бөлiмi белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2006.06.N 293 Қаулысымен.
3. Қоса берілген Лицензиялық ережелердің сақталуына тексеріс жүргізу және олардың нәтижелерін ресімдеу ережелері бекітілсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Қ.С. Уәлиевке жүктелсін.
Қала әкімі
Петропавл қаласы әкiмдiгiнiң
2005 жылғы 13 шілдедегі
N 830 қаулысымен
БЕКIТIЛГЕН
Лицензиялық ережелердiң сақталуын тексеру және
олардың нәтижелерiн ресiмдеу ережесi
Ескерту. бүкiл мәтiн бойынша "жедел басқару бөлiмi" сөздерi "жинақтау-талдау бөлiмi" сөздерiмен ауыстырылсын - Петропавл қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 06 наурыздағы N 293 Қаулысымен.

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпункта 2 пункта 1 статьи 15 "О лицензировании", "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции", Постановлением правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1258, "Об утверждении Правил лицензирования производства этилового спирта и алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции (кроме пива), а также розничной торговли алкогольной продукцией (кроме пива)".(Далее- Постановление).
2. Настоящие правила регулируют порядок проведения проверок, соблюдения лицензионных правил и оформления их результатов.
3. Проверке подлежат физические и юридические лица , расположенные на территории города Петропавловска и имеющие лицензию на розничную торговлю алкогольной продукцией(кроме пива).
4. Проверки проводятся сводно-аналитический отделом аппарата акима города Петропавловска, согласно акта о назначении проверки, подписанного уполномоченным лицом, зарегистрированного в установленном порядке, согласно утвержденного графика проверок, либо по представлениям государственных органов и заявлениям граждан в отношении конкретного лицензиата в порядке установленном законодательством.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата г. Петропавловска Северо-Казахстанской области от 06.03.2006 N 293.
5. Проверки соблюдения лицензионных правил розничной торговли алкогольной продукцией (кроме пива) подлежат:
1) наличие и соответствие контрольно-кассовой машины с фискальной памятью регистрационному номеру;
2) наличие на реализуемую продукцию сертификатов (и знаков) соответствия, соблюдение сроков годности и порядка маркировки продукции и акцизных марок;
3) соблюдение минимальных розничных цен при реализации алкогольной продукции;
4) наличие комплекса помещений (торговый зал, помещение для приемки и хранения товара, помещение для хранения тары и посуды, административно-бытовое помещение);
6. Сводно-аналитическим отделом аппарата акима города ведет журнал регистрации актов о назначении проверок, выданных для проведения проверок;
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата г. Петропавловска Северо-Казахстанской области от 06.03.2006 N 293.
7. По итогам проверки составляется акт о проверке соблюдения правил лицензирования.
В акте указываются дата и время проверки, номер и дата акта о назначении проверки, данные проверяющих, номер и дата выдачи лицензии,РНН, наименование и местонахождение торгового предприятия, Ф.И.О. руководителя торгового предприятия и должность работника (-ов) торгового предприятия , в присутствии которого (-ых) производилась проверка, указываются данные о наличии либо отсутствии нарушений правил розничной торговли алкогольной продукцией (кроме пива).
В случае обнаружения нарушений, проверяющие должны получить письменное объяснение лицензиата, которое прилагается к акту проверки. В случае отказа от представления объяснения составляется акт.
По итогам проверки независимо от наличия либо отсутствия нарушений, лицензиату либо работнику торгового предприятия под роспись вручается копия акта.
Согласно Постановления лицензиар вправе приостановить действие лицензии на срок до 6 месяцев с указанием причины приостановления.

1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, Қазақстан Республикасының "Лицензиялау туралы" Заңының 15-бабы 1-тармағы 2) тармақшасына, "Этил спиртiн және алкоголь өнiмдерiн өндiрудi және айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңына Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Этил спиртiн және алкоголь өнiмдерiн өндiрудi лицензиялау, алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) сақтау және көтерме бағамен сату, сондай-ақ алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) бөлшек сату Ережелерiн бекiту туралы" 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1258 қаулысына (бұдан әрi - Қаулы) сәйкес әзiрленген.
2. Осы ереже лицензиялық ережелердiң сақталуын тексеру және олардың нәтижелерiн ресiмдеу тәртiбiн реттейдi.
3. Петропавл қаласының аумағында орналасқан және алкоголь өнiмдерiмен (сырадан басқа) бөлшек сауда жасауға лицензиясы бар жеке және заңды тұлғалар тексерiлуге тиесiлi.
4. Белгiленген тәртiппен тiркелген, уәкiлеттi тұлға қол қойған тексерiстi тағайындау туралы актiге сәйкес, бекiтiлген тексерулер кестесiне бойынша, немесе мемлекеттiк органдардың ұсыныстары және азаматтардың нақты лицензиатқа қатысты арыздары бойынша заңнамамен белгiленген тәртiппен, тексерiстердi Петропавл қаласы әкiмi аппаратының жинақтау-талдау бөлiмi жүргiзедi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2006.03.06 N 293 Қаулысымен.
5. Алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) бөлшек сатудың лицензиялық ережелерiнiң сақталуын тексеруге жатады:
1) фискальды есi бар бақылау-кассалық машинаның бар және тiркеу нөмiрiне сәйкес болуы;
2) сатылатын өнiмде сәйкестiк сертификаты (және белгiлерi) болуы, жарамдық мерзiмi және өнiм мен акциздiк маркаларының маркировкалануының сақталуы;
3) үй-жайлар кешенiнiң болуы (сауда залы, тауарды қабылдауға және сақтауға арналған үй-жайдың, тара мен ыдысты сақтауға арналған үй-жайдың, әкiмшiлiк-тұрмыстық үй-жайдың);
6. Қала әкiмi аппаратының жинақтау-талдау бөлiмi, тексерiс жүргiзу үшiн берiлген, тексерiстердi тағайындау туралы актiлердi тiркеу журналын жүргiзедi.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қаласы әкімдігінің 2006.03.06 N 293 Қаулысымен.
7. Тексерiс нәтижесi бойынша лицензиялау ережесiнiң сақталуын тексеру туралы акт жасалады.
Актiде тексеру күнi және уақыты, тексерудi тағайындау туралы актiнiң нөмiрi мен күнi, тексеретiндер туралы деректер, лицензияның нөмiрi және берiлген күнгi, СТН, сауда кәсiпорнының атауы және орналасқан жерi, сауда кәсiпорны басшысының фамилиясы, аты және әкесiнiң аты және қатысуымен (ларымен) тексерiс жүргiзiлген сауда кәсiпорны қызметкерiнiң (лерiнiң) лауазымы, алкоголь өнiмдерiмен (сырадан басқа) бөлшек сауда жасау ережесiн бұзушылықтың болуы немесе болмауы туралы деректер көрсетiледi.
Бұзушылық табылған жағдайда, тексерушiлер лицензиаттан жазбаша түсiнiктеме алуға тиiс, ол тексеру актiне қоса берiледi. Түсiнiктеме беруден бас тартылған жағдайда акт жасалады.
Тексеру қорытындысы бойынша, бұзушылықтың болуына немесе болмауына байланыссыз лицензиатқа немесе сауда кәсiпорнының қызметкерiне қолы қойылу арқылы актiнiң көшiрмесi берiледi.
Қаулыға сәйкес, лицензиар тоқтату себебiн көрсету арқылы мынадай жағдайларда 6 айға дейiнгi мерзiмге лицензияның қолдану күшiн тоқтата тұруға құқылы.

8. Рассмотрение вопроса о приостановлении действия лицензии проводится по результатам проверки с участием лицензиата.
9. Лицензиат под роспись или извещением по почте оповещается о дне и месте рассмотрения вопроса о приостановлении действия лицензии.
10. В случае неявки лицензиата решение о приостановлении действия лицензии принимается лицензиаром без его участия.
11. Решение лицензиара о приостановлении действия лицензии вручается лицензиату под роспись либо высылается по почте (с уведомлением).
12. После устранения лицензиатом причин, по которым действие лицензии было приостановлено, действие лицензии возобновляется, о чем лицензиат оповещает под роспись либо сообщает по почте ( с уведомлением).
13. Решение о возобновлении действия лицензии принимается лицензиаром после проведенной проверки.

8. Лицензияның қолдану мерзiмiн тоқтата тұру туралы мәселенi қарау тексерiс нәтижелерi бойынша лицензиаттың қатысуымен жүргiзiледi.
9. Лицензиат қол қойдыру арқылы немесе поштамен хабарлау арқылы лицензияның қолдану мерзiмiн тоқтата тұру туралы мәселенi қараудың күнi және орыны туралы хабардар етiледi.
10. Лицензиат келмей қалған жағдайда лицензияның қолдану мерзiмiн тоқтата тұру туралы шешiмдi лицензиар оның қатысуынсыз қабылдайды.
11. Лицензиардың лицензияның қолдану мерзiмiн тоқтата тұру туралы шешiмi лицензиатқа қолы қойдырылып немесе поштамен жiберiледi (хабардар етумен).
12. Лицензияның қолдану мерзiмi тоқтатыла тұрған себептердi лицензиат жойғаннан кейiн, лицензия қайыра күшiне енедi, бұл туралы лицензиат қолы қойдырылып хабардар етiледi немесе поштамен хабарланады (хабардар етумен).
13. Лицензияның қолдану күшiне қайта енгенi туралы шешiмдi лицензиар өткiзiлген тексерiстен кейiн қабылдайды.