О дополнительных мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов
Решение Атырауского областного Маслихата от 11 февраля 2005 года N 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 23 марта 2005 года № 2390. Утратило силу - решением Атырауского областного Маслихата от 10 апреля 2014 года № 239-V
Сноска. Утратило силу - решением Атырауского областного Маслихата от 10.04.2014 № 239-V.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" Атырауский областной маслихат на Х сессии решил :
1. Утвердить меры по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов внесенные на рассмотрение постановлением акимата области от 7 февраля 2005 года № 49-а "О дополнительных мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов".
2. Акимату области определить механизмы выплаты дополнительной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
Председатель Х сессии областного маслихата
Cекретарь областного маслихата
Постановление
Атырауского областного акимата
№ 49-а от 7 февраля 2005 г.
О дополнительных мерах по социальной защите участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 г.г.
Придавая особую значимость подвигу народа и в честь празднования 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1173 "Об утверждении Плана мероприятий по подготовке и проведению 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях улучшения материально-бытовых и социальных условий жизни участников и инвалидов Великой Отечественной войны, акимат области постановляет :
1. Акимам города и районов с 1 мая 2005 года пожизненно освободить от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи в части абонентской платы за телефон участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
2. Департаменту координации занятости и социальных программ Атырауской области с Департаментами финансов, экономики бюджетного планирования Атырауской области разработать механизм освобождения от уплаты за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи в части абонентской платы за телефон участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.

1941-1945 жылдардағы Ұлы отан соғысының қатысушыларын мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2005 жылғы 11 ақпандағы № 198 шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 23 наурызда № 2390 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 239-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 10.04.2014  № 239-V шешімімен
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңына сәйкес Атырау облыстық мәслихаты X сессияда шешім етті:
1. Облыс әкімиятының 2005 жылғы 7 ақпандағы N 49-а "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы" қаулысымен қарауға енгізілген 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөнінде шаралары бекітілсін.
2. Облыс әкімияты Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне қосымша әлеуметтік көмек төлеу тетігін анықтасын.
Облыстық мәслихат X сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихат хатшысы
Атырау облыстық әкімиятының
2005 жылғы 7 ақпандағы N 49-а
қаулысымен бекітілген
1941-4945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шаралар туралы
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 60 жылдығы мерекесінің құрметіне және халықтың ерлігіне зор маңыз бере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 10 қарашадағы № 1173 "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 60 жылдығына
дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар Жоспарын бекіту туралы" қаулысына , Қазақстан Республикасының 2001 жығы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 27 бабына сәйкес, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің материалдық-тұрмыстық және әлеуметтік жағдайларын жақсарту мақсатында, облыс әкімияты қаулы етеді:
1. Атырау қаласы және аудандар әкімдері 2005 жылғы 1 мамырдан бастап 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтер (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін абоненттік төлемдер көлемінде ақы төлеуден өмір бойы босатылсын.
2. Атырау облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті Атырау облысы қаржы, экономика және бюджеттік жоспарлау департаменттерімен бірігіп, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметте (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін абоненттік көлемінде ақы төлеуден босату тетігін жасақтасын.

3. Департаментам финансов, экономики бюджетного планирования Атырауской области изыскать средства на возмещение расходов за коммунальные услуги (тепло-, водо- и газоснабжение), электроснабжение и услуги связи в части абонентской платы за телефон
участников и инвалидов Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
4. Внести настоящее постановление на утверждение сессии областного маслихата.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Супруна В.
Аким области

3. Атырау облысы қаржы, экономика және бюджеттік жоспарлау департаменттері 1941-1945 жылдарындағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметте (жылу, су және газбен қамту), электр энергиясымен қамту және байланыс қызметінің телефон үшін абоненттік төлемдер шығындарының орнын толықтыруға арналған қаржы қарастырылсын.
4. Осы қаулы облыстық мәслихатының сессиясында бекітуге ұсынылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.В. Супрунға жүктелсін.
Облыс әкімі