О проведении смотра готовности предприятий торговли, общественного питания, пищевой промышленности, рынков области к работе в весенне-летний период 2005 года
Постановление Атырауского областного Акимата от 14 марта 2005 года N 95. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 29 марта 2005 года N 2394. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3 октября 2011 года 275/1711/-МШ
Сноска. Утратило силу в соответствии с письмом Атырауского областного маслихата от 3.10.2011 275/1711/-МШ.
В целях улучшения санитарно-технического состояния пищевых объектов, качественной подготовки их к работе в весенне-летний период, профилактики массовых пищевых отравлений, в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года N 361 "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 21 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат области постановляет:
1. Провести в период с 1 по 30 апреля 2005 года областной смотр готовности предприятий торговли, общественного питания, пищевой промышленности, рынков области к работе в весенне-летний период 2005 года (далее - Месячник).
2. Акимам районов и города Атырау:
1) принять меры по приведению внешнего вида объектов в должное санитарное состояние (внешний ремонт, оформление, благоустройство прилегающей территории, наличие вывесок, контейнерных площадок, урн);
2) привести действующие рынки в соответствие с требованиями Правил организации деятельности торговых рынков, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2003 года N 131;
3) обеспечить ликвидацию стихийных мест уличной торговли.
3. Рекомендовать руководителям объектов пищевой промышленности, общественного питания, торговли, рынков, коммерческих структур:
1) разработать конкретные мероприятия по улучшению санитарно-технического состояния пищевых объектов, качества выпускаемой им продукции;
2) принять меры по приведению в должное санитарное состояние объектов, произвести текущий ремонт, ревизию водоканализационных систем, холодильных оборудований, согласование ассортиментного перечня вырабатываемой реализуемой продукции и получить официальное разрешение органов государственной санитарной службы на их работу.
4. Департаменту государственного санитарно-эпидемиологического надзора Атырауской области, Управлению внутренних дел Атырауской области (по согласованию) вести постоянный контроль за ходом проведения Месячника.

Облыстың сауда, қоғамдық тамақтану, тамақ өнеркәсiбi кәсiпорындарының, базарлардың 2005 жылдың көктемгi-жазғы кезеңдегi жұмысқа дайындығы байқауын өткiзу туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2005 жылғы 14 наурыздағы N 95 қаулысы Атырау облыстық Әділет департаментінде 2005 жылғы 29 наурызда N 2394 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011 жылғы 3 қазандағы № 275/1711/-МШ хатына сәйкес
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық Мәслихатының 2011.10.03 № 275/1711/-МШ хатына сәйкес.
Тамақ объектілерінің санитарлық-техникалық жағдайын жақсарту, оларды көктемгi-жазғы кезеңдегi жұмысқа сапалы дайындау, тамақпен жаппай уланудың алдын-алу мақсатында, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы N 361-ІІ "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Заңының 8-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 21 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес облыс әкiмияты қаулы етеді :
1. Облыстық сауда, қоғамдық тамақтану, тамақ өнеркәсiбi кәсiпорындарының, базарлардың 2005 жылдың көктемгi-жазғы кезеңдегi жұмысқа дайындығының облыстық байқауы 2005 жылғы 1-30 сәуiр аралығында өткiзiлсiн (бұдан әрi - Айлық).
2. Атырау қаласы және аудандар әкiмдерi:
1) объектілердің сыртқы келбетiн тиiстi санитарлық жағдайға сәйкес келтiру жөнiнде шаралар алсын (сыртқы жөндеу, безендiру, iргелес аумақты көрiктендiру, маңдайша жазуларының, контейнерлiк алаңдардың, урналардың болуы);
2) жұмыс iстеп тұрған рыноктарды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 ақпандағы N 131 қаулысымен бекiтiлген сауда рыноктарының қызметiн ұйымдастыру Ережесiнiң талаптарына сәйкес келтiрсiн;
3) көше саудасының берекесіз орындарын жоюды қамтамасыз етсiн.
3. Тамақ өнеркәсiбi, қоғамдық тамақтану, сауда, базарлар объектілері, коммерциялық құрылымдар басшыларына ұсынылсын:
1) тамақ объектілерінің санитарлық-техникалық жағдайын, олар өндiретiн өнiмдердiң сапасын жақсарту жөнiндегi нақты iс-шаралар жасақтау;
2) объектілерді тиiстi санитарлық жағдайға келтiру жөнiнде шаралар алу, ағымдағы жөндеу жүргізу, су-канализация жүйелерiн, тоңазытқыш жабдықтарын тексерудi, өндiрiліп өткізілетін өнiмдердiң сұрыпталым тiзбесiн келiсу және мемлекеттiк санитарлық қызмет органдарының олардың жұмыс жасауына ресми рұқсатын алу.
4. Атырау облысы Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментi, Атырау облысы Iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша) Айлық өткiзу барысына үнемі бақылау жүргiзсiн.

5. Коммунальному государственному предприятию Атырау-Акпарат, Атыраускому областному филиалу акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан" (по согласованию) систематически освещать ход проведения смотра.
6. Акимам районов и города Атырау, Департаменту государственного санитарно-эпидемиологического надзора Атырауской области, Управлению внутренних дел Атырауской области (по согласованию) о результатах проведения Месячника информировать акимат области до 6 мая 2005 года.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Рыскалиева Б.С. - заместителя акима области.
Аким области

5. "Атырау-Ақпарат" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорыны, "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы акционерлiк қоғамының Атырау облыстық филиалы (келiсiм бойынша) байқау жүргiзу барысын жүйелi түрде жарияласын.
6. Атырау қаласы және аудандар әкiмдерi, Атырау облысы Мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментi, Атырау облысы Iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша) Айлық өткiзу қорытындылары туралы облыс әкiмиятына 2005 жылғы 6 мамырға дейiн ақпарат берсiн.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Б.С. Рысқалиевқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi