Об утверждении структуры разделов форм и перечня показателей Планов национальных компаний на 2007-2009 годы
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 января 2006 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2006 года № 4034. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 179
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 28.08.2009 № 179.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан", в целях совершенствования разработки планов развития национальных компаний,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую структуру разделов, формы и перечень показателей Планов национальных компаний на 2007-2009 годы, согласно приложениям 1-10.
2. Департаменту политики управления государственными активами (Алпамысов А.А.):
1) совместно с Юридическим управлением (Калтаев С.К.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа довести его до сведения государственных органов, осуществляющих права владения и пользования государственным пакетом акций национальных компаний, министерств
финансов и юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, национальных компаний (по согласованию).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Айтекенова К.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Структура разделов, формы и перечень
показателей Планов национальных компаний

Ұлттық компаниялардың 2007-2009 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, көрсеткіштер нысандары мен тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 3 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4034. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 28 тамыздағы N 179 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009.08.28 N 179 бұйрығымен.
---------------- Бұйрықтан үзінді ------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 40-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) ...;
2) ...;
3) "Ұлттық компаниялардың 2007-2009 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, көрсеткіштер нысандары мен тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 3 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4034 болып тіркелген);
4) ...
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Сұлтанов
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын әзірлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 14 маусымдағы  қаулысына сәйкес Ұлттық компаниялардың даму жоспарларын әзірлеуді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. 1-10-қосымшаларға сәйкес қоса беріліп отырған Ұлттық компаниялардың 2007-2009 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы, көрсеткіштер нысандары мен тізбелері бекітілсін.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (А.Ә.Алпамысов):
1) Заң басқармасымен (С.Қ.Қалтаев) бірлесіп, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін ұлттық компаниялардың мемлекеттік пакеттеріне иеленуді және оларды пайдалануды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Әділет және Қаржы министрліктерінің, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің, ұлттық компаниялардың (келісім бойынша) назарларына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі Қ.М.Әйтекеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 1-қосымша

на 2007-2009 годы
1. Структура разделов
1. Доклад о состоянии и перспективах развития национальной компании (далее - Компания):
1) Введение:
миссия;
краткая история создания;
структура управления Компании (взаимосвязь дочерних, аффилиированных предприятий и центрального аппарата);
структура центрального аппарата;
обоснование выбранной модели управления Компанией;
2) Анализ рынка (сферы деятельности):
конкуренты и доля Компании на общем рынке с указанием основных показателей эффективности деятельности, характерных для данного рынка (отрасли);
основные клиенты (потребители, заказчики);
3) Анализ производственно-финансовой деятельности за 2004-2006 годы (итоги финансово-экономической деятельности за 2004-2005 годы, в том числе поступления в бюджет в виде дивидендов на пакет акций, налогов и других обязательных платежей, цены и тарифы, объемы и обоснования заимствованных средств у казахстанских и иностранных финансовых институтов, ожидаемые результаты за 2006 год с обоснованием роста/падения производственно-финансовых показателей и с указанием сильных и слабых сторон, возможных угроз, а также причин отклонения фактически сложившихся показателей от запланированных);
4) Мероприятия, проводимые Компанией, в том числе:
в соответствии со Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 (далее - Стратегия), государственными и отраслевыми программами;
по управлению активами (пакетами акций, долями участия);
5) План развития на 2007-2009 годы:
цели и задачи (стратегические и на 2007 год);
основные направления и механизм реализации плана развития;
мероприятия, планируемые Компанией по:
реализации Стратегии, государственных и отраслевых программ;
реструктуризации активов и развитию аутсорсинга;
развитию производства продукции (работ и услуг в натуральном и денежном выражении с отражением (в разрезе поставленных задач):
объемов капитальных вложений;
структуры себестоимости;
мероприятий по охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда;
ценовой и тарифной политики и ее обоснования;
развития социальной сферы;
кадровой политики;
политики по заимствованию;
финансовых результатов и отношений с бюджетом, в том числе прогнозируемых поступлений:
из республиканского бюджета;
в бюджет в разрезе видов налогов и других обязательных платежей, а также дивидендов на государственные пакеты акций.

Ұлттық компаниялардың 2007-2009 жылдарға
арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы,
көрсеткіштер нысандары мен тізбелері
1. Бөлімдердің құрылымы
1. Ұлттық компанияның (бұдан әрі - Компания) жай-күйі мен даму перспективалары туралы баяндама:
1) Кіріспе:
миссия;
қысқаша құрылу тарихы;
Компанияның басқару құрылымы (еншілес, аффилиирленген кәсіпорындар мен орталық аппараттың өзара байланысы);
орталық аппараттың құрылымы;
Компанияны таңдап алынған басқару моделін негіздеу;
2) Рынокты (қызмет саласын) талдау
осы рынокқа (салаға) тән қызмет тиімділігінің негізгі көрсеткіштерін көрсетумен жалпы рыноктағы Компанияның бәсекелестері мен үлесі;
негізгі клиенттер (тұтынушылар, тапсырушылар);
3) Өндірістік-қаржылық қызметті 2004-2006 жылдар арасындағы талдау (2004-2005 жылдардағы өндірістік-қаржылық қызметтің қорытындылары, оның ішінде акциялар пакетіне дивиденттер, салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрінде бюджетке түсетін түсімдер, бағалар мен тарифтер, қазақстандық және шетелдік қаржы институттарының қарызға алынған қаражатының көлемі мен негіздемесі, өндірістік-қаржылық көрсеткіштердің өсуін/құлдырауын негіздей отырып және күшті және әлсіз жақтарын, ықтимал қауіптерді, сондай-ақ жоспарланғаннан нақты қалыптасқан көрсеткіштердің ауытқу себептерін көрсете отырып, 2006 жылы күтілетін нәтижелер);
4) Компания өткізетін іс-шаралар, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық стратегиясына, мемлекеттік және салалық бағдарламаларға сәйкес;
активтерді (акциялар пакеттерін, қатысу үлестерін) басқару жөнінде;
5) 2006 жылды бөле отырып, 2006-2008 жылдарға арналған даму жоспары;
мақсаттар мен міндеттер (стратегиялық және 2006 жылға арналған);
даму жоспарының негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі;
мыналар:
Стратегияны, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру;
активтерді қайта құрылымдау және аутсорсингті дамыту;
мыналарды:
күрделі салымдар көлемдерін;
өзіндік құнның құрылымын;
қоршаған ортаны қорғау, еңбек қауіпсіздігінің техникасын сақтау жөнінде іс-шараларды;
баға мен тариф саясатын және оның негіздемесін;
әлеуметтік саланың дамуын;
кадр саясатын;
қарыз алу жөніндегі саясатты;
қаржы нәтижелері мен бюджетпен қатынастарды, оның ішінде:
республикалық бюджеттен;
салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрлері, сондай-ақ акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер бөлінісінде бюджетке түсетін болжанатын түсімдерді (заттай және ақшалай мәнде көрсете отырып (қойылған міндеттер бөлінісінде) өнім өндіруді дамыту жөніндегі компанияның жоспарланған іс-шаралары.

2. Инвестиционная программа Компании, разрабатывается в соответствии с Правилами разработки инвестиционных программ государственных предприятий, акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2004 года N 1201:
1) Оценка инвестиционной ситуации в отрасли:
анализ и оценка соответствующей ситуации на инвестиционных рынках отрасли (сферы), а также оценка роли Компании и степень ее влияния на инвестиционные процессы в отрасли;
выводы;
2) Инвестиционные приоритеты и направления:
основные приоритеты и задачи инвестиционной политики Компании;
намерения по инвестиционным проектам, предварительные расчеты и обоснования;
оценка эффективности инвестиционных проектов;
схема управления временно свободными ресурсами, политика их размещения;
3) Инвестиционный план развития Компании.
2. Формы и перечень показателей
3. Перечень показателей Планов национальных компаний на 2007-2009 годы включает в себя:
1) прогноз важнейших показателей развития на 2007-2009 годы;
2) прогноз доходов и расходов на 2007 год;
3) прогноз движения денежных средств в 2007 году;
4) прогноз расходов на 2007 год;
5) прогнозный баланс на 2007-2009 годы;
6) перечень инвестиционных проектов, планируемых к реализации в 2007-2009 годах;
7) паспорт инвестиционного проекта.
4. Прогноз важнейших показателей развития компаний представляется в обязательном порядке по формам 1-8.1 согласно приложениям 2-10 к Приказу, в том числе по деятельности дочерних, совместных и других аффилиированных предприятий.
Приложение 2
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Форма 1
Прогноз важнейших показателей развития
на 2007-2009 годы
_________________________________
(наименование юридического лица)
(в тыс. тенге)
N
п/п
Показатели
Един.
измер.
2005г.
2006г.
2006г.
в % к 2005г.
отчет
оценка
А
Б
1
2
3
4
1
Объем произведенной продукции (работ, услуг)
- всего:
к-во/
стоим.
1.1
в том числе по видам
"
2
Экспорт всего:
"
2.1
в том числе в страны СНГ
"
2.2
дальнее зарубежье
"
2.3
по видам продукции:
"
3
Импорт всего:
"
3.1
в том числе в страны СНГ
"
3.2
дальнее зарубежье
"
3.3
по видам продукции:
"
4
Инвестиции в основной капитал всего:
тыс.
тенге
4.1
за счет заемных средств
"

2. Компанияның инвестициялық бағдарламасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 қарашадағы N 1201  қаулысымен бекітілген Акцияларының бақылау пакеттерi (қатысу үлестерi) мемлекетке тиесiлi мемлекеттiк кәсiпорындардың, акционерлiк қоғамдардың (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң) инвестициялық бағдарламаларын әзiрлеу ережесiне сәйкес әзірленеді:
1) Саладағы инвестициялық ахуалды бағалау:
саланың инвестициялық рыноктарындағы тиісті ахуалды талдау және бағалау, сондай-ақ Компанияның рөлін және оның саладағы инвестициялық процестерге ықпал ету дәрежесін бағалау;
қорытындылар;
2) Инвестициялық басымдықтар мен бағыттар:
Компанияның инвестициялық саясатының негізгі басымдықтары мен бағыттары;
инвестициялық жобалар бойынша шаралар, алдын-ала есептеулер мен негіздемелер;
инвестициялық жобалардың тиімділігін бағалау;
уақытша бос ресурстарды басқару схемасы мен оларды орналастыру саясаты;
3) Компанияның инвестициялық даму жоспары.
2. Көрсеткіштердің нысандары мен тізбесі
3. Ұлттық компаниялардың 2007-2009 жылдарындағы көрсеткіштерінің тізбелері мыналарды қамтиды:
1) 2007-2009 жылдарға арналған маңызды даму көрсеткіштерінің болжамы;
2) 2007 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы;
3) 2007 жылы ақшалай қаражаттар айналымын болжау;
4) 2007 жылға арналған шығыстар болжамы;
5) 2007-2009 жылдарға арналған болжамдық теңгерім (мың теңге);
6) 2007-2009 жылдары іске асыру жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі;
7) инвестициялық жоба паспорты.
4. Компанияның маңызды даму көрсеткіштерінің болжамы бұйрыққа 2-10-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде еншілес, бірлескен және басқа да аффилиириленген кәсіпорындардың қызметі бойынша міндетті түрде 1-8.1-нысандар бойынша ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 2-қосымша
2007-2009 жылдарға арналған маңызды даму
көрсеткіштерінің болжамы
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________
1 нысан
(мың теңгеге)
N
р./с.
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
2005 ж.
2006 ж.
2006 жылға %-бен 2005 ж.
есеп
баға
А
Б
1
2
3
4
1.
Өндірілген өнім мөлшері (жұмыс, қызметтердің) - барлығы:
саны/ құны
1.1
оның ішінде түрлері бойынша
"
2.
Экспорт, барлығы:
"
2.1
оның ішінде ТМД елдеріне
"
2.2
шет ел
"
2.3
өнім түрлері бойынша:
"
3
Импорт, барлығы:
"
3.1
оның ішінде ТМД елдеріне
"
3.2
шет ел
"
3.3
өнім түрлері бойынша:
"
4.
Негізгі капиталға инвесттициялар, барлығы:
мың теңге
4.1
қарыз қаражаттары есебінен
"

3.2.1
погашение банковских займов
3.2.2
приобретение собственных акций
3.2.3
выплата дивидендов
3.2.4
прочие выплаты
3.3
Увеличение (+)/ уменьшение (-) денег в результате финансовой деятельности
4
ИТОГО: Увеличение (+)/ уменьшение (-) денег
5
Деньги на начало периода
6
Деньги на конец периода
Приложение 5
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Форма 4
Прогноз расходов на 2007 год
_________________________________
(наименование юридического лица)
(тыс. тенге)
N п/п
Наиме-
нование
показа-
телей
2005 г.
от-
чет
2006 г.
оцен-
ка
2007 г. (прогноз)
2006
г. в
% к
2005
г.
2007 г. в
% к
2006 г.
1
квар-
тал
1
полу-
годие
9
меся-
цев
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Расходы,
всего
1
Общие и
админи-
стратив-
ные рас-
ходы,
всего
1.1
материалы
1.2
Оплата
труда ра-
ботников
1.3
Отчисле-
ния от
оплаты
труда
1.3.1
Социа-
льный
налог
1.3.2
Отчисле-
ния в
Фонд
социа-
льного
страхо-
вания
1.4
Аморти-
зация
основных
средств и
немате-
риальных
активов
1.5
Обслужи-
вание и
ремонт
основных
средств и
немате-
риальных
активов
1.6
Коммуна-
льные
расходы
1.7
Коман-
дировоч-
ные рас-
ходы,
всего
1.7.1
в пре-
делах
установ-
ленных
норм
1.7.2
сверх
норм
1.8
Предста-
вительс-
кие рас-
ходы
1.9
Расходы
на повы-
шение
квалифи-
кации
работни-
ков
1.10
Расходы
на со-
держание
Совета
директо-
ров
1.11
расходы
по нало-
гам
1.12
Канцеляр-
ские и
типограф-
ские
работы
1.13
Услуги
связи
1.14
Расходы
на охрану
1.15
Консуль-
тационные
(аудитор-
ские) и
инфор-
мационные
услуги
1.16
Банков-
ские
услуги
1.17
Расходы
на стра-
хование
1.18
Судебные
издержки
1.19
Штрафы,
пени и
неустойки
за на-
рушение
условий
договора
1.20
Штрафы
и пени
за сок-
рытие
(зани-
жение)
доходов
1.21
Убытки от
хищений,
сверхнор-
мативные
потери,
порча,
недоста-
ча ТМЗ
1.22
Расходы
по аренде
1.23
Расходы
на социа-
льную
сферу
1.23.1
Расходы
на содер-
жание
объектов
социаль-
ной сферы
1.23.2
На прове-
дение
празднич-
ных,
культур-
но-массо-
вых и
спортив-
ных ме-
роприятий
1.24
Расходы
по созда-
нию ре-
зервов
по сомни-
тельным
требова-
ниям
1.25
Благотво-
рительная
помощь
1.26
Прочие
расходы
2
Расходы
по реали-
зации
готовой
продукции
(товаров,
работ,
услуг),
всего
2.1
Материалы
2.2
Оплата
труда
работни-
ков
2.3
Отчисле-
ния от
оплаты
труда
2.4
Аморти-
зация
основных
средств и
немате-
риальных
активов
2.5
Ремонт и
обслужи-
вание
основных
средств и
немате-
риальных
активов
2.6
Коммуна-
льные
расходы
2.7
Команди-
ровочные
расходы,
всего
2.7.1
в преде-
лах уста-
новленных
норм
2.7.2
сверх
норм
2.8
Расходы
по
погрузке,транспор-
тировке и
хранению
2.9
Расходы
на рекла-
му и
маркетинг

3.2.1
банктік қарыздарды өтеу
3.2.2
меншікті акциялар сатып алу
3.2.3
дивидендтер төлеу
3.2.4
басқадай төлемдер
3.3
Қаржы қызметі нәтижесінде ақшаның көбеюі (+) / азаюы (-)
4
Жиынтығы: ақшаның көбеюі (+) / азаюы (-)
5
Кезеңнің басталуына арналған ақша
6
Кезеңнің соңына арналған ақша
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 5-қосымша
2007 жылға арналған шығыстар болжамы
_________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________
4 нысан
(мың теңгеге)
N
р./с.
Көрсеткіштер атауы
2005 ж. есеп
2006 ж. баға
2007 ж. (болжам)
2005 ж.-ға %-бен 2006 ж.
2006 ж.-ға %-бен 2007 ж.
1
тоқ-
сан
1
жар-
ты-
жыл-
дық
9 ай
жыл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығыстар, барлығы
1
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
1.1
Материалдар
1.2
Қызметкерлердің еңбек ақысы
1.3
Еңбек ақысынан аудару
1.3.1
Әлеуметтік салық
1.3.2
Әлеуметтік сақтандыру Қорына аударымдар
1.4
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтер өтелімі
1.5
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтерге қызмет көрсету және жөндеу
1.6
Коммуналдық шығыстар
1.7
Іссапар шығыстары, барлығы
1.7.1
белгіленген нормалар шегінде
1.7.2
нормадан тыс
1.8
Өкілдік шығыстар
1.9
Қызметкерлердің біліктілігін көтеруге арналған шығыстар
1.10
Директорлар Кеңесін ұстауға арналған шығыстар
1.11
Салықтар бойынша шығыстар
1.12
Кеңсе және баспахана жұмыстары
1.13
Байланыс қызметі
1.14
Күзетке арналған шығыстар
1.15
Консультациялық (аудиторлық) және ақпараттық қызметтер
1.16
Банктік қызметтер
1.17
Сақтандыруға арналған шығыстар
1.18
Сот шығындары
1.19
Шарт талабын бұзғаны үшін айыппұлдар, өсімдер және тұрақсыздық төлемдері
1.20
Кірісті жасыру (кеміту) үшін айыппұлдар мен өсімдер
1.21
Талан-тараж, нормадан тыс ысыраптан, бүлдіруден, ТМҚ-ның кем шығунан болатын залалдар
1.22
Жалға беру бойынша шығыстар
1.23
Әлеуметтік салаға арналған шығыстар
1.23.1
Әлеуметтік сала объектілерін ұстауға арналған шығыстар
1.23.2
Мерекелік, мәдени-бұқаралық және спорттық іс-шараларды өткізуге арналған
1.24
Күмәнді талаптар жөнінде резервтер құру бойынша шығыстар
1.25
Қайырымдылық көмек
1.26
Басқа да шығыстар
2
Дайын өнімдерді (тауарлардың, жұмыс, қызметтердің) іске асыру бойынша шығыстар, барлығы
2.1
Материалдар
2.2
Қызметкерлердің еңбек ақысы
2.3
Еңбек ақысынан аудару
2.4
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтер өтелімі
2.5
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтерді жөндеу және қызмет көрсету
2.6
Коммуналдық шығыстар
2.7
Іссапар шығыстары, барлығы
2.7.1
белгіленген нормалар шегінде
2.7.2
нормадан тыс
2.8
Жүк тиеу, тасымалдау және сақтау бойынша шығыстар
2.9
Жарнама мен маркетингке арналған шығыстар

4.1.1
Долгосрочные
займы, в том
числе:
4.1.1.1
займы банков
4.1.1.1
займы от
небанковских
учреждений
4.1.1.2
прочие
4.1.2
Отсроченный
корпоративный
подоходный
налог
4.2
Текущие обяза-
тельства, всего
4.2.1
Краткосрочные
займы и
овердрафт
4.2.2
Текущая часть
долгосрочных
займов
4.2.3
Краткосрочная
кредиторская
задолженность,
кроме задолжен-
ности перед
дочерними
(зависимыми)
организациями
и совместно
контролируемых
юридическими
лицами
4.2.4
Кредиторская
задолженность
дочерним
(зависимым)
организациям
и совместно
контролируемым
юридическим лицам
4.2.5
Расчеты с
бюджетом
4.2.6
Прочая
кредиторская
задолженность
и начисления
Приложение 7
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Перечень инвестиционных проектов  ________________________
(наименование юридического лица)
планируемых к реализации в 2007-2009 годах
Форма 6
N
п/п
Наиме-
нование
проек-
та*
Пе-
риод
реа-
ли-
за-
ции
Общая
стои-
мость
Источ-
ники
финан-
сиро-
ва-
ния**
Финансирование по годам
ос-
воено
на
01.01.
07 г
2007
год
(прог-
ноз)
2008
год
(прог-
ноз)
2009
год
(прог-
ноз)
оста-
ток
01.01.
10
Примечание:
*    из общего перечня инвестиционных проектов выделить курсором
инновационные
**   суммы по проектам указываются в разрезе источников
финансирования
Приложение 8
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
т 23 января 2006 года N 3
Паспорт инвестиционного проекта N ___
_______________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 7
N
п/п
Наименование
показателей
Информация
1
Наименование проекта
2
Участники реализации проекта
3
Цели инвестиционного проекта
4
Описание инвестиционного
проекта
5
Место реализации проекта
6
Назначение, основные
технические характеристики
инвестиционного продукта
(наименование инвести-
ционного продукта, категория потребителей, специфика потребления, и т.д.)
7
Масштабы реализации
инвестиционного продукта
(районный (городской),
областной, внутренний
страновой, внешний рынок
(рынок стран СНГ)
8
Вид обеспечения
возврата инвестиций
9
Возможные риски (конкретно)
10
Период реализации
инвестиционного проекта
(инвестиционный период),
год и месяц
11
Срок реализации
инвестиционного проекта
(жизненный цикл проекта),
год и месяц
12
Срок окупаемости проекта,
месяцев
13
Чистая текущая стоимость
проекта (NPV), денежная
единица
14
Внутренняя норма доходности
проекта (IRR), %
15
Характер проекта
(новое производство,
реконструкция, расширение
действующего производства,
смена или увеличение
номенклатуры выпускаемой
продукции, иное)
16
Наличие договоров поставки
или протоколов о намерении
приобретения инвестиционного
продукта (при наличии указать
количество и стоимость
таковых)
17
Уровень готовности
инвестиционного проекта
(проектно-сметная
документация, наличие
производственных мощностей,
иное)
18
Стоимость проекта, тенге
(валюта проекта) всего, в
том числе:
19
Требуемый объем инвестиций
в планируемом периоде,
тенге (валюта проекта),
в том числе:

4.1.1
Ұзақ мерзімді қарыздар, оның ішінде:
4.1.1.1
банк қарыздары
4.1.1.1
банктік емес мекемелерден түсетін қарыз
4.1.1.2
басқадай
4.1.2
Мерзімі ұзартылған корпоративтік табыс салығы
4.2
Ағымдық міндеттемелер, барлығы
4.2.1
Қысқа мерзімді қарыздар және овердрафт
4.2.2
ұзақ мерзімді қарыздардың ағымдық бөлігі
4.2.3
Еншілестер (тәуелділер) алдындағы қарыздардан басқа, қысқа мерзімді кредиттік қарыз
4.2.4
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға және бірлесіп бақыланатын заңды тұлғаларға кредиттік қарыз
4.2.5
Бюджетпен есеп айырысу
4.2.6
Басқадай кредиттік қарыз және есептеу
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 7-қосымша
2007-2009 жылдары іске асыру жоспарланған
___________ инвестициялық жобалар тізбесі
(заңды тұлғалардың атауы)
6 нысан
N
р/с
Жобаның атауы *
Іске асыру ке-
зеңі
Жал-
пы құны
Қар-
жы-
лан-
дыру
көз-
де-
рі**
Жылдар бойынша қаржыландыру
01.01.07 ж. иге-
рілген
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
01.01.10 ж. қал-
дық
(бол-
жам)
(бол-
жам)
(бол-
жам)
Ескертпе:
* инвестициялық жобалардың жалпы тізбесінен курсормен
инновациялықтарды бөліп алу
** жоба бойынша сомалар қаржыландыру көздерінің бөлінісінде
көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 8-қосымша
N ____ инвестициялық жоба паспорты
__________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
7 нысан
N
р./с.
Көрсеткіштер атауы
Ақпарат
1
Жоба атауы
2
Жобаны іске асыруға қатысушылар
3
Инвестициялық жобаның мақсаттары
4
Инвестициялық жобаның сипаттамасы
5
Жоба іске асырылатын орын
6
Белгілеу, инвестициялық өнімнің (инвестициялық өнім атауы, тұтынушылар санаты, тұтынудың өзіндік ерекшелігі және т.б.) негізгі техникалық сипаттары
7
Инвестициялық өнімдерді (аудандық (қалалық), облыстық, ел ішілік, сыртқы нарық (ТМД елдерінің нарқы) іске асыру ауқымдары
8
Инвестицияны қайтару қамтамасыз ету түрі
9
Ықтимал тәуекелдер (нақты)
10
Инвестициялық жобаны іске асыру мерзімі, жылы және айы
11
Жобаның өтелімділігінің, айларының мерзімі
12
Инвестицияны толық көлемде қайтарудың, айларының мерзімі
13
Жобаның ағымды таза құны (NPV), ақшалы бірлігі
14
Жоба түсімінің ішкі нормасы (IRR), %
15
Жоба сипаты (жаңа өндіріс, қайта құру, қолданыстағы өндірістің кеңеюі, шығарылатын өнім атауының ауысымы немесе ұлғаюы, басқасы)
16
Өнім беру шарттарының немесе инвестициялық өнімді (есептеу барысында аталғандардың саны мен құнын көрсету) сатып алуға ниеттену туралы хаттамалардың барлығы
17
Инвестициялық жобаның дайындық деңгейі (жобалық-сметалық құжаттама, өндірістік қуаттың болуы, басқасы)
18
Жобаның құны, теңге (жоба валютасы), барлығы, оның ішінде:
19
Жобаланған инвестициялардың талап етілетін мөлшері
19
Іске асыру мерзіміндегі тартылатын инвестициялардың талап етілетін мөлшері, теңге (жоба валютасы) соның ішінде:

19.1
Требуемый объем
привлеченных инвестиций
19.2
Требуемый объем
собственных инвестиций
20
Уже произведенные инвестиции
(валюта проекта), тенге
21*
Формы привлечения заемных
(кредитных) средств и их
источники
22
Меры по предупреждению и
уменьшению рисков (конкретно)
23
Прогнозное количество
дополнительных рабочих
мест всего, ед. в 1 год,
2 год, 3 год
24
Прогнозное увеличение
налоговых поступлений, % от
достигнутого средеме-
сячного уровня предыдущего
года, а также за
прогнозируемые 3 года
25
Прогнозное увеличение
поступления доходов
в государственный бюджет
от непосредственного
участия государства,
% от достигнутого
среднегодового уровня за
предыдущие три года и
за прогнозные три года
Примечание:
*   источники указываются при наличии подписанных кредитных
соглашений, свидетельства о государственной регистрации
выпуска негосударственных облигаций и других документов
Приложение 9
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Структура активов
_________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8
N
п/п
Наименование аффилииро-
ванных
организаций
(активов)
по состоянию
на
01.01.2006г.
Основ-
ной вид
деяте-
льности
Тип актива
(профильный,непрофиль-
ный, прочий)
Доля
Компании
в Уставном
капитале
Прогнозная
структура
2007
г.
2008
г.
2009
г.
Приложение 10
к приказу Министра экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 3
Реструктуризация активов
________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8.1
N
п/п
Наиме-
нование
актива
по сос-
тоянию
на
01.01.
2006 г.
Рестру-
ктури-
зация
активов
(отчуж-
ден,
зап-
лани-
рован
к от-
чужде-
нию)
Тип
акти-
ва
(про-
филь-
ный,
непро-
филь-
ный,
про-
чие)
Доля
Ком-
пании
в ус-
тав-
ном
капи-
тале
Спо-
соб
от-
чуж-
дения
(аук-
цион,
тен-
дер,
про-
чие
Л
и
к
в
и
д
а
ц
и
я
Рыноч-
ная
стои-
мость
(оцен-
ка не-
зави-
симых
ауди-
торов/
оцен-
щиков
в тыс.
тенге)
Цена
реа-
лиза-
ции
(в тыс.
тенге)
Наиме-
нование
покупа-
теля

19.1
Кезекті инвестицияларының талап етілетін мөлшері
19.2
Меншік инвестицияларының талап етілетін мөлшері
20
Өндіріліп қойған шығыстар (жоба валютасы)
21*
Қарыз қаражат (кредит) тарту нысандары және олардың көздері
22
Ескерту мен тәуекелдерді (нақты) азайту жөніндегі шаралар
23
Қосымша жұмыс орындарының болжамдық саны, барлығы, бірлік, 1 жыл, 2 жыл, 3 жыл
24
Салық түсімдерінің болжамдық өсуі, алдағы жылда жеткен орта айлық  деңгейінен түскен %, 1 жыл, 2 жыл, 3 жыл
25
Мемлекеттің тікелей қатысуынан мемлекеттік бюджетке түсетін кірістердің болжамдық өсуі, алдағы үш жылда жеткен орта жылдық деңгейінен түскен %, 1 жыл, 2 жыл, 3 жыл
Ескертпе:
* - қол қойылған кредиттік келісімдер, мемлекеттік емес
облигациялар мен басқа да құжаттарды шығарудың мемлекеттік
тіркеуі жөніндегі мәліметтер болғанда көздер көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 9-қосымша
Активтердің құрылымы
____________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8-нысан
Р/с
01.01.2006 ж. жағдай бойынша аффилиириленген ұйымдардың атауы
Қыз-
меттің
негіз-
гі
түрі
Активтер түрі (бейінді, бейінді емес, өзгелер)
Жар-
ғылық
капи-
талдағы
компа-
нияның
үлесі
Болжамдық құрылым
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 3 бұйрығына 10-қосымша
Активтерді қайта құрылымдау
_____________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8.1-нысан
Р/с
N
01.01.2006 ж. жағдай бойынша активтердің  атауы
Активтерді қайта құрылымдау (шеттетілген, шеттетілуге жоспарланған)
Активтер түрі (бейінді, бейінді емес, өзгелер)
Жарғылық капиталдағы компанияның үлесі
кестенің жалғасы
Шеттету тәсілі (аукцион, тендер, өзгелер)
Тарату
Рыноктық құны (тәуелсіз аудиторлардың/ бағалаушылардың бағалауы, мың теңге)
Өткізу бағасы (мың теңге)
Сатып алушының атауы